Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) DannyL81 válasza Sensut (#8000) üzenetére


DannyL81
tag

Illetve a tankolás is változott, mert egy kannával nem lehet teletölteni a tankot. Viszont cserébe nem is fogyaszt annyit mint korábban.

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#8002) Sensut válasza DannyL81 (#8001) üzenetére


Sensut
őstag

A tankot megnövelték, azt jelezték is és így többet lehet furikázni egy teletankkal. Kell vagy 3 kanna bele, vagy mennyi. Amúgy elég sok benzint össze lehet gyűjteni a játék során. Azt hiszem kedvet kaptam újra a játékhoz... :D

(#8003) Dhampir válasza Sensut (#8002) üzenetére


Dhampir
félisten

Hivatalos tank "cheat". :D

(#8004) cheatergs


cheatergs
senior tag

Concrete Factoryról lépnék vissza Countryside-ra, erre kivág desktopra hibaüzi nélkül. Autosave betöltése (ami korábban mentett ilyen szitukat) dettó.

Találkozott már vki ezzel?

Mindig minden mindegy

(#8005) capulet75


capulet75
addikt

Sok idő után újrakezdtem az Alpát, az 1.4005-el. A kordonnál mikor mennék át Garbage-re az ottani 4 katona valami elképesztően erős. Volt amelyikbe 10-et belelőttem AKMSU-val, és még harcolt tovább. Én meg kapk 3 hitet, és vége. Ok hogy csak egy ( maxra ) fejlesztett banditapáncélom van, de a military armor sem ilyen erős. Az egyiket konkrétan fejbelőttem 5 méterről és kibírta...

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8006) Plazmacucci válasza capulet75 (#8005) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8007) capulet75 válasza Plazmacucci (#8006) üzenetére


capulet75
addikt

Te vagy itt a legaktívabb hater. Miért foglalkozol ezzel a játékkal amúgy, ha ennyire utálod?

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8008) Plazmacucci válasza capulet75 (#8007) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egy éve nem írtam ide, mondjuk nem véletlenül. Ezzel a kis mémmel arra akartam rávilágítani, hogy Stalkerben kb mindig így volt, rengeteg meme videó van a fejlövésekkel kapcsolatban, Lost Alphába miért lenne máshogy? Sajnálom az érzéseidet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8009) cheatergs válasza capulet75 (#8005) üzenetére


cheatergs
senior tag

Ah Plazmacucci is utalt rá, a ShoC óta ez a standard, szal gamedata-mod nélkül akármelyik fegyó ezt produkálja. Ltx mókoláson kívül erre nincs orvosság (azóta jobban is élvezem).

Am az én taktikám, h fölülről közelítek. A kis "őrbódé" mellől még PM-mel is ki lehet szedni az AKMS-es snipert, utána guggolva lemegyek a domboldalon a betonperem takarásába, ahol legalább 2-t még le lehet kapni. Végül berohanok az úton egymásra hajigált betonlapok mögé, és ott játszok csiki-csukit a maradékkal. Néhányx elkél a quickload, de am elég felhasználónbarát így megszabadulni tőlük.

Képeket sajna nem tok mellékelni, mert már a 4. gépem rohadt le 2 hét alatt.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#8010) Dhampir válasza cheatergs (#8009) üzenetére


Dhampir
félisten

már a 4. gépem rohadt le 2 hét alatt.

PC-re vagy fotóapparátra gondoltál? :F

[ Szerkesztve ]

(#8011) capulet75 válasza cheatergs (#8009) üzenetére


capulet75
addikt

Nem a híd, hanem a Garbage őrposzt. Mondjuk megoldottam. Visszamentem, vettem 4 gránátot, aztán annyi.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8012) cheatergs válasza Dhampir (#8010) üzenetére


cheatergs
senior tag

PC

Mindig minden mindegy

(#8013) capulet75


capulet75
addikt

Hmmm... nincs sys.ltx? Illetve rejtett? Nincs a gamedata mappában egyik sem.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8014) cheatergs válasza capulet75 (#8013) üzenetére


cheatergs
senior tag

Nem egészen értem, mire gondolsz.

Ha a gamedata.db0-t kitömöríted a gamedata mappába, akk lehet a mindenhova eldugdosott fájlokba belenyúlni (bár rettentő kényes erre az Xray. Lassabban tölti be a pályákat, és instabilabb. Volt, h lőszermódosításra későbbi pályán adta be a kulcsot). Sys.ltx-re nem emléxem, h láttam volna, de ha van is, gondolom a config mappában.
H a .db1 mit tartalmaz, nem tom, mert sose volt rá szükségem kibontani.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#8015) capulet75 válasza cheatergs (#8014) üzenetére


capulet75
addikt

Régen simán benne volt, átírtam hogy ne 35kg legyen a teherbírás és lehessen rendesen farmolni. de most nincs ott.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8016) cheatergs válasza capulet75 (#8015) üzenetére


cheatergs
senior tag

Az most átkerült a "lost alpha" mappában az "la_skills.ltx"-be. Ott elég átírni, automatikusan érvényesül, nem kell új karit indítani.

Mindig minden mindegy

(#8017) capulet75 válasza cheatergs (#8016) üzenetére


capulet75
addikt

Merre találom? Mert az LA mappában nincs.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8018) cheatergs válasza capulet75 (#8017) üzenetére


cheatergs
senior tag

1. data unpacker leszed
2. kitömöríted a stalker könyvtárban található "gamedata.db0" fájlt a már meglévő "gamedata" mappába
3. "gamedata" mappában megkeresed a "lost alpha" mappát, abban az "la_skills.ltx"-et
4. "la_skills.ltx"-ben átírod és mented az értékeket a kívántakra
5. launch game és load save

Mindig minden mindegy

(#8019) capulet75 válasza cheatergs (#8018) üzenetére


capulet75
addikt

A Data Unpacker látja a confg mappát, de csak az, oa windows nem, hiába álítottam ár hogy minden rejtett mappát mutasson. Onnan meg nem látható az ltx, és a mappa nem másolható vagy szerkeszthető. :W

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8020) feherfal


feherfal
újonc

Sziasztok!

Az a problémám, hogy az erdő területen a kereskedő kér szerszámokat ÉS tranzisztorokat. A szerszámok megvannak, de egy rohadt tranzisztort sem találok!!!! Segítsen valaki, kérem!!!!

(#8021) Dhampir válasza feherfal (#8020) üzenetére


Dhampir
félisten

A kereső eredményei alapján talán a lentiek, ha nem változott meg az új játékban:

[link]

[link]

(#8022) capulet75


capulet75
addikt

Még mindig nem tudok súly növelni, pedig az kéne nagyon. :B Valaki esetleg? A DC final-el játszom.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8023) Sensut válasza capulet75 (#8022) üzenetére


Sensut
őstag

Ezt nem ott kell átírni, mint a többi Stalkerben.

A gamedata - config - la_skills.ltx fájlban kell átírni ezeket az értékeket:

[endurance_skill_data]

minimum_max_weight = ...
maximum_max_weight = ...

minimum_max_walk_weight = ...
maximum_max_walk_weight = ...

Az első szakasz, amikor már nem tudsz futni a túlsúlytól, a második szakasz, amikor már menni se tudsz, vagyis gyakorlatilag a teljes max súlylimit.

Egy kb. 250 kilós zsákhoz ezt kell beírnod:

minimum_max_weight = 250
maximum_max_weight = 260

minimum_max_walk_weight = 250
maximum_max_walk_weight = 260

[ Szerkesztve ]

(#8024) capulet75 válasza Sensut (#8023) üzenetére


capulet75
addikt

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8025) Sensut válasza capulet75 (#8024) üzenetére


Sensut
őstag

Ja, hogy tömörítve van? Ki kell bontani a "gamedata" állományt egy extractorral. A Google segít találni egyet.

[ Szerkesztve ]

(#8026) capulet75 válasza Sensut (#8025) üzenetére


capulet75
addikt

Jaja, persze, ilyenből van 8273468 csak épp egyik sem működik rendesen. A fent ajánlott data unpacker is csak látja, de nem bontja ki a célmappába.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8027) capulet75 válasza capulet75 (#8026) üzenetére


capulet75
addikt

mindegy, megoldom :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8028) cheatergs válasza capulet75 (#8026) üzenetére


cheatergs
senior tag

Kibontja, csak nagyon gyors és fapados a cucc. Ah nézem, te rossz helyre, a gyökérkönyvtárba tömörítetted ki. Mint írtam feljebb, a gamesdatába kell.

Holnap valszeg meg tom mutatni, mert végre megint van használható gépem.

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#8029) Sensut válasza capulet75 (#8026) üzenetére


Sensut
őstag

Kibontja az, én is azzal bontottam volt ki. Az EN verziót kell használni. mert a RU az orosz Stalkerekre való. Ne egyből a játék könyvtárába irányítsd a fájlokat, hanem egy ideiglenes mappába valahova, mert összezavarodsz velük. Ha megvan a kitömörítés, a kérdéses fájl ezen az úton kell visszakerüljön a játék könyvtárába:

gamedata/config/lost_alpha/la_skills.ltx

Ennyi az egész, és módosíthatod itt.

(#8030) capulet75 válasza Sensut (#8029) üzenetére


capulet75
addikt

megoldottam már, köszönöm ;)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8031) capulet75


capulet75
addikt

A Forest pályán van olyan h segíteni kell egy stalkernek és bemenni a bandit campben levő bányába. Ott mit kell csinálni? Mert ki nem enged, már 5x bejártam az egészet, és folyamat psi attack van, de sehol semmi.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8032) cheatergs válasza capulet75 (#8031) üzenetére


cheatergs
senior tag

Asszem az csapda volt, mert 1 controller és pár karlik van ott.

Ott van egy dokument az egykori ágyakon, aztán annyi.

Mindig minden mindegy

(#8033) kekeeci válasza capulet75 (#8031) üzenetére


kekeeci
senior tag

A föld alatti részen van egy arti, azt ha fölveszed ki tudsz jönni, de megkapod az irányítót nehezítésként. :Y

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#8034) capulet75 válasza kekeeci (#8033) üzenetére


capulet75
addikt

Nem találom. Pedig párszor végigmentem mindkét szinten.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8035) Sensut válasza capulet75 (#8034) üzenetére


Sensut
őstag

Legalul van egy mosdó, vagy öltöző, vagy mi. Mikor mész be a bányába, le is eshetsz oda a deszkák között. Ott kell (ene) lennie, de volt, hogy nekem se jelent meg, viszont a kontroller, az már eleve várt a bejáratnál. Valamitől függ ez az egész, de szerintem hibás úgy, ahogy van.

(#8036) capulet75 válasza Sensut (#8035) üzenetére


capulet75
addikt

amikor szétvertem a ládákat, nem volt ott. viszont 1 percel később már a láda darabjai nem voltak ott és az arty meg igen.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#8037) PeL


PeL
addikt

(#8038) Plazmacucci válasza PeL (#8037) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Itt az ideje végigjátszani!? :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8039) PeL válasza Plazmacucci (#8038) üzenetére


PeL
addikt

Én már megtettem 3x korábbi verziókkal :K Ezt is végig fogom tolni újra, már telepítésnél is vannak extra opciók amik érintik a játékmenetet (hardcore economy, survival beállítások), kapott egy fasza kis launchert is, mentem vele 10-15 percet az elején fix 60fps van DX11-ben, mindent hagytam alapon csak 1-2 beállításon módosítottam, pl. levettem a fű sűrűségét és távolságát ami a régebbi verziókban is az egyik leg fps zabálóbb beállítás volt. Csak most vannak más játékok amik lekötnek, de szerintem még a tél folyamán végigjátszom majd.

[ Szerkesztve ]

(#8040) Plazmacucci válasza PeL (#8039) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mióta kint van a játék, kétszer cseréltem konfigot, most már csak nem fog dadogni maximális beállítások mellet sem :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8041) Aarpok válasza Plazmacucci (#8040) üzenetére


Aarpok
őstag

Majd kiderül amint játszol vele ;)

Аарпок

(#8042) shield


shield
őstag

Én csak az első LA-val játszottam, Akkor még csak egy E8400 Core2Duo procim volt és elég gyenge videókártyám, de ahogy vissza emlékszem nem volt vele gond, jól futott.
Gondolom, a mostani konfigomnak nem lesz gondja vele, most fog kiegészülni egy GIGABYTE Radeon RX 570 Gaming 4GB videókártyával.

Arra leszek kíváncsi, hogy a Ficsoport megcsinálja-e hozzá a fordítást, én nagyon bízom benne.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#8043) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
"Régen" 1024*768 extra low beállításokkal végig toltam az első S.T.A.L.K.E.R. játékot. Gondolkodok rajta, hogy most újra elővenném és a Lost alpha-t elkezdeném. Mit gondoltok arról, hogy egy Core2Duo E8600 + Nvidia 1030 társaságával 1280*1024 felbontáson mennyire tekerhetem fel a beállításokat maximumra?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#8044) Sensut válasza Immy (#8043) üzenetére


Sensut
őstag

Hogy mennyire futna azon a konfigon, azt nem tudom, de a LA-nak elég széles a beállítási skálája, lehet vele próbálkozni. Konkrét választ mindenképpen csak akkor kapsz, ha kipróbálod a játékot.

(#8045) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Na most letöltöttem újra, kíváncsi vagyok, hogy mit takar az úgymond végleges verzió. Eddig sem volt vele úgy igazán baj, de valahogy üres volt kicsit. Remélem ez változott.

(#8046) cheatergs válasza Immy (#8043) üzenetére


cheatergs
senior tag

Akármilyen fps-ed is lesz, sokat fog swapelni és microlagolni.

Én futtattam min requi konfiggal absz lowesten, és hiába kaptam 70 meg 120 frame-et, folyamatosan töltögetett a lassú vinyó és kevés ram miatt. Így is el lehet vele játszogatni, de nem lesz folyamatos.

Mindig minden mindegy

(#8047) Immy válasza cheatergs (#8046) üzenetére


Immy
őstag

8gb ram van a konfigban. Ez nem lesz elég hogy ne swapoljon a winyó? :O

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#8048) cheatergs válasza Immy (#8047) üzenetére


cheatergs
senior tag

Elvileg elég, de mivel ingyenes, inkább install és try it.

Mindig minden mindegy

(#8049) Dhampir válasza Plazmacucci (#8038) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha Cucu is úgy akarja. :D

(#8050) cheatergs


cheatergs
senior tag

Nekem hibaüzi nélküli black screent dob a loading screen végeztével.

Mindig minden mindegy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.