Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) Claude Leon válasza Jim74 (#13154) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Szia!

WDS-ről a dd-wrt wikijében olvashatsz bővebben, erre a helyzetre egy "universal repeater", esetleg "bridge with AP" egyszerűbben összejöhet.

Persze, ha mászkálni szeretnél a rádióforrások között rekonnektálás nélkül, akkor mégiscsak kénytelen leszel alaposan utánaolvasni a WDS-nek.

[ Szerkesztve ]

(#13202) stefi68


stefi68
addikt

Sziasztok!

Némi wifi router bajom van... (SMC WGBR14-N)

Van egy Galaxy W telefonom ami pillanatok alatt felcsatlakozik a wifi-re, viszont pár perc múlva (4-5 perc) el is dobja azt. Más hálózatán nem tapasztaltam ilyet. Telefonon wifi ki-be kapcs és létrejön újra a kapcsolat, majd megint eldobja egy idő után. Ez még annyira nem is nagy érvágás, mivel otthon nem sokat wifi-zek hosszabb ideig. Próbáltam azt is, hogy leveszem a titkosítást, de nem változott a helyzet.

Nemrég vettem egy NoName táblagépet a gyerkőcnek. Azzal meg az a baj, hogy istentelen nehezen akar rácsatlakozni, viszont ha egyszer összejön neki, akkor meg a végtelenségig tartja. Próbáltam fix IP-vel is de nem befolyásolta a dolgot.

Valami ötlet?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#13203) Gubek-Einste válasza stefi68 (#13202) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a router elég hírhedt, sok vele a baj azon kivül még régi is. A legegyszerűbb az lenne ha vennél egy új router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13204) stefi68 válasza Gubek-Einste (#13203) üzenetére


stefi68
addikt

Igen, azóta más is mondta, hogy nem a legjobb választás volt.
Kb. 1 éve vettem, de nem tudom milyen régi típus.

Az biztos, hogy a haver még most is kapott egy ugyanilyen típust, persze nem szól előtte, hogy ilyet tervez. :W

Néztem már a TP-LINK TL-WDR3600/4300 párost mint szóba jöhető utódot.

Mindkettőre lehet már USB-nyomtatót és külső tárolót (pendrive/winchester) is kötni, sőt torrent-ezni is rajta.
Bár mintha azt olvastam volna, hogy torrent-ezésnél más fájlrendszerű tárolót kell használni, mert az ntfs-el nem működik a torrent kliens.

Erről esetleg van infód?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#13205) Gubek-Einste válasza stefi68 (#13204) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link 3600/4300 jó választás, jelenleg az egyik legjobb ár/érték arányú.

Torrent-ezéshez már 3rd party firmware kell és tényleg nem ajánlott az NTFS-s fálj rendszer használata ilyen esetben, a firmware LInux alapú így ehhez való fájl rendszer ajánlott, Windows-hoz könnyen lehet telepíteni Linux fájl rendszer támogatást így nem jelent gondot a használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13206) stefi68 válasza Gubek-Einste (#13205) üzenetére


stefi68
addikt

Értem :K

Mondjuk nem áll itthon garmadában a külső winchester.

Egy db. 1 TB- os Samsung winyóm van és jó lenne használni pl. tv-hez vagy média lejátszóhoz is külső tárolóként.
Ezzel szoktam a havert is meglátogatni filmcsere okán.

Vagy a torrent-ezéshez állítsak be valami kisebb pár 100 MB-os vinyót?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#13207) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Asus RT N10U routerem Tomato FW-el szépen fut.
Letöltött fájlok másolását, hogy tudom a leggyorsabb sebességgel kivitelezni?
Lehet-e közvetlenül a hálózatra kötött médialejátszó HDD-jére másolni a router HDD-jéről? Midnight Commanderrel vagy más klienssel esetleg?
Sajnos ha pld TotalCommanderrel másolok egyik hálózati meghajtóról a másikra piszok lassú az adatáramlás:(

Köszi!

(#13208) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

sziasztok,
Linksys wrt 160nl routerrel küzdök, segítséget szeretnék kérni, a wifivel nem boldogulok..
UPC-s kábelnettel semmi gondom vele, megy a net is, wifi is.
Viszont most egy IPPARK nevezetű szolgáltatós helyre vittem és ott pppoe kapcsolat van. Factory reset után kiválasztva a pppoe-t, beírtam a nevet-jelszót, majd wifinél a szokásos mixed és wpa2 titkosítás TKIP-AES-el.
Vezetékkel megy is minden szépen, de wifi-n nincs net. Se a telefonomon, se a laptopon nincs net. Mindkettő csatlakozik, kiírja, hogy látja a hálózatot, jelszót is kér és kap és kiírja, hogy csatlakoztatva, de nem működik. Sőt, a szgéppel még a router webes segédprogramja is elérhető wifin keresztül.
Ugyanezekkel a beállításokkal semmi gond UPC-nél, ezért is vagyok teljesen tanácstalan.
Ha ez számít, akkor az ippark netje egy tőlük kapott ZyXEL switchből jön és ugyanabból a switchből jön ki a tv set-top boxjába menő LAN kábel is.
Van valakinek ötlete?
köszönöm előre is.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#13209) Intruder2k5 válasza lolchief70 (#13207) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hi!

Ment válasz a másik topikba...

(#13210) Jim74 válasza Claude Leon (#13201) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Köszönöm a választ. Azt hiszem, hogy most universal repeater módra állítottam be. A WDS-t routeren is, vagy csak az access pointon állítsam be? Ennyire bonyolult ez a dolog?

(#13211) Gubek-Einste válasza stefi68 (#13206) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármilyen külső vinyó jó lesz a router-hez de film lejátszás router-re kötött vinyóról nem éppen jó ötlet, egy ilyen művelethez gyenge a router, nagyon akadozni fog a film.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13212) stefi68 válasza Gubek-Einste (#13211) üzenetére


stefi68
addikt

Tehát ahogy értelmezem, a router-re kötött vinyó nem igazán alkalmas hálózati adattárolónak a lassú átviteli sebessége miatt.
Mennyi lehet kb. ez az átviteli sebesség?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#13213) Gubek-Einste válasza stefi68 (#13212) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hálózati adattárolónak jó, csak arra nem hogy arról nézzél filmet..
Erősen függ a használt fájlrendszertől/firmware-től/hardvertől, általánosan nem lehet megmondani, konkrét típusnál talán.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13214) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

A laposom csak g-s wifi van és sajnos csak az én routeremnél nem működik jól. Beállítottam Mixed-re mégis dobálja a lapost le-föl. Vezetéken nincs gond a routerrel, de WLAN-n elég gyenge. Telefont ritkán dobja le, szal csak a 802.11g-vel jön elő ez. Mi lehet a problém? (Amúgy D-link Dir 600-s ruouter)

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#13215) gatto_ válasza McSzaby (#13214) üzenetére


gatto_
senior tag

Nekem a múlt heti cseréig szintén DIR-600 volt, és nem volt vele semmi ledobás gond. Pedig szintén csak g-s wifi-t tud a laptopom. Tudom, hogy közhelyes, de próbáltad másik csatornára állítani? Lehet hogy nagyon terhelt amin most van.

(#13216) McSzaby válasza gatto_ (#13215) üzenetére


McSzaby
őstag

Még nem, de mindegy melyik csatornára rakom csak legyen átrakva??

(Amúgy nekem rengeteg problémám volt vele, főként személyes nem tetszés volt az oka, de akkor is szeretném lecserélni ezt a routert és senkinek sem ajánlanám. :) )

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#13217) gatto_ válasza McSzaby (#13216) üzenetére


gatto_
senior tag

Valahogy tudd meg melyik csatornák terheltek. Volt itt nemrég belinkelve egy kis program, ami windows-on futtatva felméri a környék összes wifijét, vagy ha nem találod meg, akkor mobilra is vannak ilyenek. Pl. a Wifi Manager androidra, ami szintén "radar" módban megmutatja, melyik a jó. :) Aztán arra rakd amin nincs senki, vagy csak kevesen. Nálam a telepen necces... nincs üres sáv. A 6-os és 11-es csatornán 10-15 router is van, a többin kevesebb.

(#13218) McSzaby válasza gatto_ (#13217) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszönöm a segítséget, megpróbálom! :) :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#13219) gatto_ válasza McSzaby (#13218) üzenetére


gatto_
senior tag

Most hirtelen nem találom azt a linket, de feldobtam neked ide a programot. Pici de hatékony.

(#13220) McSzaby válasza gatto_ (#13219) üzenetére


McSzaby
őstag

Köszönöm!! :R :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#13221) McSzaby válasza McSzaby (#13220) üzenetére


McSzaby
őstag

Na, kipróbáltam és semmi váltózás.... :(

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#13222) gatto_ válasza McSzaby (#13221) üzenetére


gatto_
senior tag

Ez szívás.. :U Akkor passz. Akkor csak azt tudod csinálni, hogy vagy a lapost kipróbálod máshol, hogy ott is
ledobásra kerül, vagy a routerhez hozol egy másikat, hogy azt is ledobálja-e. Aztán kiderül, hogy miből kell újat venni. :)

(#13223) McSzaby válasza gatto_ (#13222) üzenetére


McSzaby
őstag

.de a laptopom máshol jó és más laptopok is jók ehhez a routerhez.. :DD Na ilyenkor miből vegyek újat? :DD g-s laptopot mondjuk még nem próbáltam..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#13224) gatto_ válasza McSzaby (#13223) üzenetére


gatto_
senior tag

Ezt rád bízom. :DD Vegyél egy Asus-t mint én, és le van tudva. A DIR-t meg eltettem tartalékba. Tedd el te is.

[ Szerkesztve ]

(#13225) Intruder2k5 válasza McSzaby (#13223) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek a szolgáltatók által osztogatott vackok általában kalap sz@rt nem érnek! Lásd D-LINK DSL-360R modem, Pirelli HGW, Huawei HGW, etc... Mindegyikre csak panaszkodnak mindenhol!

(#13226) McSzaby válasza Intruder2k5 (#13225) üzenetére


McSzaby
őstag

Én ezt nem is szolgáltatótól kaptam :DD De tényleg egy végtelen nagy fos...

gatto_ : Már így is 3 router van tartalékban :DDD

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#13227) Intruder2k5 válasza McSzaby (#13226) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát lehet, hogy Te nem az ISP-től kaptad, de amúgy a T osztogatja mostanában fűnek fának, ezért is van vele tele az egész hardverapro!

[ Szerkesztve ]

(#13228) McSzaby válasza Intruder2k5 (#13227) üzenetére


McSzaby
őstag

Azt a rohadt! :Y :Y NA, mindegy, ha majd nagy leszek és lesz pénzem én is veszek egy Asust,Linksyst vagy Ciscot! :)

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#13229) Bazsi101


Bazsi101
tag

A problemam a kovetkezo lenne.
Adva van egy intviteltol kapott zte modem+router kombo,utana kotve egy linksys e900 router.
Szeretnekmegy ip kamerat is kotni a rendszerbe,de valamiert nem tudom interneten elerni a kamerat.
Belso halozaton tokeletesen uzemel,de a dns cimrol nem megy a dolog. Port foward,es egyebek megvolt,az invitel azt mondja nem blokkolja se a portot,se a tavoli elerest. Probaltam egy dlink routerrel,azzal igy ugyanez a helyzet,illetve a zte-ben is a port fowardot,azzal se mukodik. A dns atiranyit az ip cimre.
Van valakinek otlete mi lehet a gond?

(#13230) Intruder2k5 válasza Bazsi101 (#13229) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ZTE-ben a Linksys WAN IP címére kell forwardolni, a Linksys-ben pedig a kamera IP címére! Már amennyiben a Linksys-re van kötve a kamera! Egyébként szerintem a ZTE képes Bridge üzemmódra, amivel lényegesen egyszerűbb lenne az életed!

(#13231) Bazsi101 válasza Intruder2k5 (#13230) üzenetére


Bazsi101
tag

Ha bridge módba rakom a zte-t,akkor azt hiszem nincs iptv.
A ZTE port fowardnál milyen protokolt használjak? HTTP,TCP,UDP,stb. A router wan címe az amin keresztül elérem a felhasználói felületet?

(#13232) Intruder2k5 válasza Bazsi101 (#13231) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A protokoll BOTH legyen!

A Linksys WAN IP címét itt látod!

[ Szerkesztve ]

(#13233) Bazsi101


Bazsi101
tag

Köszönöm.
Port számnak mit írjak be?

[ Szerkesztve ]

(#13234) Intruder2k5 válasza Bazsi101 (#13233) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt amin eléred a kamerát...

(#13235) Bazsi101 válasza Intruder2k5 (#13234) üzenetére


Bazsi101
tag

Ha a ZTE-nek,és a linksysnek is ugyanazt a portot adom meg nem lesz abból a belső hálózaton keveredés?

(#13236) Intruder2k5 válasza Bazsi101 (#13235) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem! Ez benne a lényeg!

(#13237) zuzu000


zuzu000
őstag

Hali.
Ds link wr300n rol vannak tapasztalatok? 5k ert nem tunik rossznak.

(#13238) Gubek-Einste válasza zuzu000 (#13237) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen ismeretlen gyártó/modell, én is csak a Tesco-s reklám lapban láttam ilyet.
Ennyi pénzért vegyél rendes helyen egy TP-Link 74x-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#13239) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok!

Vettem egy TP-LINK WR941ND típusú routert. Szoktam csinálni néha-néha játék szervert és oda feljönnek az emberek. Először a router miatt nem látták a szervert, de engedélyeztem bizonyos „portokat” és így már látja mindenki a szervert. Ezzel eddig nincs is gond, de amikor feljönnek 4-en a szerverre, utána az 5. ember amint belép, azonnal kifagy mindenki. Kipróbáltuk többször is, mindig ez történt. 4 emberig semmi gond, az 5. ahogy belép, rögtön kifagy egyszerre a komplett brigád. Van erre valamiféle orvosság, vagy tegyek le róla? :F

(egyébként kábeles UPC netem van. A játék amiről beszélek: F1 Challenge 2009 v2).

Köszi előre is! :R

@Intruder2k5: Nem, az még pár héttel ezelőtt ki lett próbálva és teljesen jól működött 12 embernél is..

[ Szerkesztve ]

(#13240) Intruder2k5 válasza -Ben- (#13239) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gondolom hülye kérdés, de router nélkül nem jelentkezik a probléma?

(#13241) Pecc válasza Intruder2k5 (#13240) üzenetére


Pecc
őstag

Itt vagyok:)
Firmware Version: 3.13.17 Build 120508 Rel.45884n

Hardware Version: WDR3600 v1 00000000

(#13242) Intruder2k5 válasza Pecc (#13241) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Attól van már újabb is, esetleg próbáld meg azzal...

(#13243) Pecc válasza Intruder2k5 (#13242) üzenetére


Pecc
őstag

Gari nem megy el akkor?

(#13244) Intruder2k5 válasza Pecc (#13243) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, hogy nem! Ez hivatalos, gyári TP-LINK firmware!

Egyébként OpenWrt után is sorban gariztatták már többen is, simán a routerüket!

[ Szerkesztve ]

(#13245) kali válasza Pecc (#13241) üzenetére


kali
legenda

arra majd figyelj, hogy a firmware frissítés előtt és után is ajánlott; factory defaults

(#13246) artiny


artiny
őstag

Van valkinek ilyen routerje? lynksys wag200g azt szeretném megtudni hogy milyen adapterje van,
a keszulekre az van irva,hogy 12V 1A de nem tudom hogy ez valto aram vagy sem...nem akarom kiegetni.

(#13247) Intruder2k5 válasza artiny (#13246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez egyenáram! Egy router sem működik váltóárammal...

12V fix feszültségű adapter

[ Szerkesztve ]

(#13248) csiga3


csiga3
csendes tag

Tisztelt hozzáértő Fórumozók!

Segítségeteket kérem!
Kérdésem,hogy a DS-Link DS-WR300N wifi router jobb lehet-e, mint a most használt Asus RT-G32.
Egy régi, 12 lakásos, 3 emeletes, tégla társasházban lakom a második emeleten és az udvarra,sufniba nagyon nehezen vagy le se jön a jel a mostani Asussal. Nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz :(. Akcióban holnaptól 4.990 ft-tól kapható a tescoban ez a két antennás,MIMO funkciós DS-Link és ha feltehetően javulna a fogható távolság, ez a beruházás még beleférne. :) Köszönöm előre is a gyors és hozzáértő hozzászólásaitokat!
További szép estét kívánok!

Üdv.: csiga3
-nagyot csalódtam, a DS-Link nem jött be, még gyengébb,mint az Asus- Szívesen fogadnák olyan hozzászólást, ami megoldást jelent a fent leírt problémámra, azaz melyik gyártó,melyik tipusa,ami nagy valószínűséggel jó lenne nekem.
Köszönöm.

(#13249) Pecc válasza Intruder2k5 (#13244) üzenetére


Pecc
őstag

Firmware Version: 3.13.23 Build 120820 Rel.73549n

Megtörtént a csere, most úgy megy, hogy az 5GHz ki van kapcsolva, másképp nem ad ki LAN-ra. Összefüggést nem találok, de ez van.
Kiváncsi vagyok életképes lesz-e, miután beállítom a kiosztást.

kali - Factory Defaults megvolt, köszi, hogy szóltál :R

[ Szerkesztve ]

(#13250) kali válasza csiga3 (#13248) üzenetére


kali
legenda

szi,

a mimo többlete csak akkor jelent(het) előnyt, ha az ellenoldali eszköz is tudja, és eleve mimo kapcsolat jön létre!
a wifi szórás ilyen szempontból nehezen behatárolható téma, mert még azonos eszközök is másként működnek, ha eltérő környezetben kerülnek használatra, szóval csak adott környezetben elkövetett próba után lehet biztosat mondani.
annyit még kipróbálhatsz, hogy minden csatornán teszteled a jelenlegi eszközökkel a kapcsolatot, hátha találsz olyan csatornát, ahol jobb lesz a helyzet.
amennyiben van rá lehetőség, úgy egy extender/expander beiktatásával megnyújthatod a szórást.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.