Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) balojazz válasza Tapsi (#8392) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nem olyan ronda az a bádogozott lábazat: kb 5 cm megy a falra, alatta 45 fokos letörés, 1-2 cm rásimul a lábra (ha jól emlékszem, így néz ki), színre is lehet festeni. Van ilyen érdi rokonoknál, semennyire nem ronda: évek óta járunk ki, de csak múlt héten vettem észre, tetszett a színe. Az én negatív lábazatom semmivel sem szebb annál, maximum "jobb", mert egyszerűbb.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8402) otapi válasza koko52 (#8400) üzenetére


otapi
tag

Pedig a fenti tényállás elég pontos: kreálunk egy nem létező problémát, ráfogjuk Brüsszel/Soros/Gyurcsány/háború valamelyikére, aztán "megoldjuk" az eredetileg nem is létező problémát.
"élettartam" szaldóról szerintem senki nem beszélt sose egyik oldalról sem. Főleg hogyha az inverter életéhez kötöd, mert annak a hossza véletlenszerű, lehet hogy 6 év után fel dobja a talpát, de lehet hogy 15 évig is elmegy. Eddig mindenkinek határozatlan szerződése volt és semmi nem zárta ki hogy egy következő szerződés is szaldós legyen. Bár gyakorlati tapasztalat nélkül nem vagyok meggyőződve hogy ugyanolyan teljesítményű inverter csere új szerződéssel járna. Az inkább csak szerződésmódosítás.

Ha egyszer ki kell vezetni a szaldót (amit ki kell), akkor már mindenkinek jobb egy fix 10 évről beszélni.

(#8403) koko52 válasza otapi (#8402) üzenetére


koko52
veterán

Szerződésem 2016-ban arról szólt, hogy inverter cseréig marad a szaldó. Mindenkinek így szólt egészen a támogatásos rendszerig. Akkor jött a 10 év ötlet és hogy eltörlik a régieknek. Érdemes volt bővíteni 22-ben, mert volt rá támogatás és onnan indult a 10 év. Szóval az eredeti élettartamból csináktak 10 évet, kreálták ezt a hisztit ami most volt, és most marad a 10 év "megmentésként".
Nekem tökéletes volt az invertrhez kötés, mert egyrészt javítható, másrészt egy matrica az egész. És kaptam mellé még 5db matricát. Harmadrészt soha senki nem nézi meg, milyen inverter van fent.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#8404) pjen válasza koko52 (#8403) üzenetére


pjen
félisten

Ne bizd el magad, akár holnap is lehet változás.

(#8405) koko52 válasza pjen (#8404) üzenetére


koko52
veterán

Igen, ez az éjjelli rendeletek és strandról két sör között beböfögött intézkedések kormánya.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#8406) Doki16


Doki16
addikt

Elkezdeném szigetelni a lábazatot, ahogy korábban beszéltük nem lesz indítósín. Felvázoltam két lehetőséget az indulásra. Sajnos van rendesen szintkülönbség már egy oldalán is a háznak.
[1. verzió]
[2. verzió]

Ti melyiket választanátok, melyik lehetőség a szabályos vagy a legjobb?

Van egy másik gond is. Felveszem az alap legmagasabb pontján a 50cm-et ami a tábla magassága. ha azt körbeviszem vizszintbe a házon akkor az már az egyik helyen 140 cm lesz a földtől lévő távolság. Ennyi XPS-et nem szeretnék felhasználni, meg nem is gondolnám, hogya lábazatot érdemes lenne feltenni ilyen magasra. Lehet váltani valamelyik házsarkon a lábazat magasságán?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#8407) asdf_ válasza Doki16 (#8406) üzenetére


asdf_
veterán

Alapvetően az XPS-t legalább 30-40 centivel a talajszint alá is be kéne vinni...

[ Szerkesztve ]

(#8408) Doki16 válasza asdf_ (#8407) üzenetére


Doki16
addikt

A rajzos példaként említett oldalon olyan vastag betonjárda van a szomszédnál( ami az övé), hogy nem töröm fel. Itt ez van sajnos. A ház többi részén 30 centit már körbeástam, mert ott föld van.

Ez a beásás dolog is. Annyit vitatkozom mindenkivel, de még szakemberrel is, mindneki azt mondja, hogy hülyeség és minek. Nem tudom megértetni a kőművessel sem. Ebből lett elegem, hogy mindenki csak gyorsan le akarja tudni és nem szabályosan. Szakember is azzal érvelt, hogy az összes házat csak föld szintig szigetelik és jó az úgy. Tőlem kérdi, hogy minek beásni, mondom nem tudom de ez a szakszerű előírás. Mi az ok, hogy be kell ásni a földbe? Most már érdekel, hogy tudjak értelem választ adni :D

Tavaly is hívtam szakit, hogy segítsen szigetelni, de alapvetően én mondom meg, hogy hogyan csináljuk. 10 percig veszekedtem vele, hogy miért nem csak két pogácsát teszünk a hungarocell tábla közepére. Szembe szomszéd házát is néztem ahogy egy hét alatt flerakták 2-3 pogácsával és középre a táblába két dübel azt szevasz. Tény, gyorsan kész lett.

Tehát ezért kérdezek sokat, egyszerűen senkire nem merem rábízni.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#8409) Tapsi válasza Doki16 (#8408) üzenetére


Tapsi
addikt

Azért, mert a hőt a talajnak is át tudja adni az épület, nem csak a levegőnek. Ez a 20-30-40 centi inkább praktikus érték, nyilván az lenne az ideális, ha telibe lenne szigcsózva az épület az alap aljáig, plusz aljzat. Ez utólag nehezen megvalósítható, ezért marad az, hogy leengeded egy ésszerű mértékig.

Az, hogy 2 pogácsa...ugyanezt tapasztaltam én is. Persze jöttek az őrült magyarázatok, hogy a falnak szellőznie kell, különben bepenészedik a ház. OMG, fizikából karó. :)

(#8410) asdf_ válasza Doki16 (#8408) üzenetére


asdf_
veterán

Pedig mocskosul egyszerű, 80 centi mélyen van a fagyhatár. 0 centin legyen a -15 és akkor nagyjából megvan, hogy a kettő között mi történhet. Ha nem megy le az XPS, akkor ott keletkezik egy derakas hőhíd, az xps alját a talajon keresztül megkerüli a hideg. Ha nem ilyen félemetesen csodás lenne az életszínvonal, mint amilyen, azt mondanám, hogy állítva kéne rakni azt az XPS lapot, de ugye a világ minden pénze nem lenne elég arra.

[ Szerkesztve ]

(#8411) amargo válasza Doki16 (#8408) üzenetére


amargo
addikt

A fagy határ kb 80 cm, ezért kell beásni, hogy ne a szigetelés mögött hűljön át a fal.

A én 6-8m-en már mondtam, hogy ne csak a csatlakozó pontokon, hanem a közepén plusz 2 dübel is legyen táblánként, ott azért néztek rám, de elfogadták ezt is :)

Tapsi:
Ezt a fal szellőzést nálam is előadták már, de megértették, hogy én nem szeretném.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8412) Doki16 válasza asdf_ (#8410) üzenetére


Doki16
addikt

Logikusan én is fagyhatárral magyaráztam, persze le lettem hülyézve. Nálam a garázs és a pince is a ház alatt van és az bent a földben. [kép] (nem találtam jobb képet :) ) A garázs csak részben, de a pince teljesen. 2-3 méter mélyre meg nem szeretnék leásni és szigetelni :D

Az eredeti lábazati XPS elhelyezési mintára milyen választ tudnátok adni? :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#8413) amargo válasza Doki16 (#8412) üzenetére


amargo
addikt

Én ugyan annak látom a két ábrát csak a fehér vonal máshol fut.
Nálam is minimum ennyi a különbség a két vége között.
A 2-es kép alapján nálam a fehér csíkon van az indító profil és utána beástam végig az xps-t. Viszont maga a homlokzati vakolat az indító profil alapján megy, azaz vízszintben van, lábazati vakolat kvázi ferdén megy.
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8414) asdf_ válasza Doki16 (#8412) üzenetére


asdf_
veterán

Itt mondjuk a lehajtó betonfalának meg a mellette föld virágágyásnak sem lenne szabad hozzáérnie a házhoz. Sem a külső kerítés betonalapjának.

(#8415) amargo válasza asdf_ (#8414) üzenetére


amargo
addikt

:K ugye erre még embert sem tudsz fogni

Viszont azokat a támfalakat nem bántanám, mert a föld kifogja ott nyomni.. nálam is van egy ilyen, ahhoz nem nyúltam.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8416) kiir válasza asdf_ (#8407) üzenetére


kiir
tag

És ezt befolyásolja az, ha a házban érdemi aljzatszigetelés van a járószint alatt?
Illetve mi van abban az esetben, ha a padlószint 50-60 cm-rel ki van emelve a talajszint fölé?

(#8417) Doki16 válasza asdf_ (#8414) üzenetére


Doki16
addikt

A mai szabályok szerint sok mindennek nem így kellene már lennie. De hol volt 79-ben hőkamera meg energetika. Kap a beton támfal majd egyébként 3-4 centi XPS-t.
Kerítés betonalapot tegnap bontottam el mindkét oldalán a háznak ameddig tudtam.

#8413 amargo Nem ugyanaz a két kép. Csak az 50cm lábazati magasság fix. A tábla elhelyezése változik. Egyiken az egész táblák a lábazati magassághoz vannak igazítva míg a másikon a beton járdához.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#8418) amargo válasza Doki16 (#8417) üzenetére


amargo
addikt

Ezt láttam, de nem gondoltam, hogy ez a kérdés. :B
Az egész táblák legyenek a lábazatihoz igazítva, szerintem.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8419) Phobion


Phobion
őstag

Sziasztok

50-60k forintig ki, milyen elektromos radiátort ajánl? (Konnektorosra gondolok.) Kb. ~30 m2 szobát kellene vele fűteni.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8420) Dorian válasza Phobion (#8419) üzenetére


Dorian
félisten

Tök mindegy, mindegyik ugyanolyan. De kelleni fog belőle 3 db. Amúgy 20-ért megvehető 1 db, úgyh belefér. Viszont azt tudd, hogy ez zabálja az áramot, a lehető leggazdaságtalanabb megoldás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8421) NoOne1976 válasza Dorian (#8420) üzenetére


NoOne1976
őstag

Gazdaságtalanabb, mint a piaci áras gázzal fűtés?

Pont a napokban kérdezték tőlem, hogy attól jobb lehet-e? (És nem, nem opció a gáz további csökkentése vagy korszerűsítés.)

(#8422) rmihaly válasza NoOne1976 (#8421) üzenetére


rmihaly
tag

Pont ugyanannyiba kerül.
1m³ gáz~ 10kWh energiát tartalmaz
1m³ gáz 747Ft
10kwh 700Ft

A hőigény mindkét fűtési rendszerrel ugyanannyi, így mindegy melyiket használod - villany max azért tűnhet olcsóbnak mert a nagyon régi rosszul beállított gázkazánok rossz hatásfokkal működnek, vagy a villannyal max 1 szobát fűtesz ki, míg a gázkazánnal az egész lakást.
Kb ugyanazt éred el, ha elzárod a radiátorokat - ha van erre mód.

(#8423) NoOne1976 válasza rmihaly (#8422) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nem nálam merült fel kérdésként, hanem egy korszerűtlen konvektor fűtéses háznál. Ahhoz képest viszont akkor jobb is lehet (gondolom), mert egy 40 éves konvektor hatásfoka nem éppen egy kondenzációs kazánéval egyezik meg.

(#8424) rmihaly válasza NoOne1976 (#8423) üzenetére


rmihaly
tag

Nekem szigetelés előtt a gázszámlám 110eFt/év volt (csak fűtés)
Klímára cseréltem, és majdnem maxon ment , azzal is 110eFt/ évre jött ki a fűtés költsége.
Szigeteltem így ez lement 70eFt/évre.
A klímáim is jóval kisebb fokozaton mentek egész évben. Ha nincs szigetelve a villannyal se lesz olcsóbb - akkor se ha régi a konvektor.

A hasznosságát tekintve az a kérdés hogy mennyire lépik túl a kedveuményes mennyiséget.

60eFt-ért Norvégpanelt venni nettó pénzkidobás.

Ha a lakást akarja kifűteni akkor valami komplexebb megoldás kell.

[ Szerkesztve ]

(#8425) NoOne1976 válasza rmihaly (#8424) üzenetére


NoOne1976
őstag

Azt hittem, hogy azért abban van különbség, hogy 1m3 gázt egy 40 éves konvektor éget el rossz hatásfokkal vagy egy új, modern kondenzációs kazán.

(#8426) rmihaly válasza NoOne1976 (#8425) üzenetére


rmihaly
tag

Persze van különbség - elég nagy, de ahjoz hogy a különbség kijöjjön a teljes fűtési rendszert át kell építeni.
Írtad hogy a nem opció a gázmennyiseg csökkentése, vagy további korszerűsítés.
Ezt úgy értettem, hogy a modern gázkazánra történő átépítést kizártad - pedig lehet ez a legrelevánsabb opció.

Ki kell számolni melyikkel mennyit tudsz spórolni.
A norvég panellel, vagy elektromos hősugárzókkal semmit. Nem éri meg a ráfordított összeget.
Max 1 kis helyiség fagypont felett tartására megfelelők, ill az alacsonyabb hőmérsékleten tartott fürdő gyors felsűtésére.

(#8427) NoOne1976 válasza rmihaly (#8426) üzenetére


NoOne1976
őstag

Csak, hogy teljesen érthető legyen a felmerült probléma:
Adott két nyugdíjas és egy korszerütlen ház. Felújításra (szigetelés, kondenzációs kazánra váltás vagyis teljesen új fűtési rendszer kiépítésére) esély sincs és meg sem térülne. (75+ életkor) A gázt kimaxolják, és azon gondolkodnak, hogy a piaci árasból fűtsenek még vagy vegyenek 1 - 2 elektromos fűtőtestet. Mi a költséghatékonyabb megoldás.

(#8428) Frankie50 válasza NoOne1976 (#8427) üzenetére


Frankie50
tag

Szia!
Ha nem túl nagy a padlásfödém akkor egy nem túl nagy összegből kihozható egy 15-20 cm-s gyapot szigetelés 3000 Ft/m2 belefér, és csak simán le kell teríteni. Ha a sok régi konvektor társul egy öreg gázbojlerral az is megér egy cserét, egy 80 L belefér hatvanba, igaz emeli az áramdíjat, de az olcsóbb egy kicsit.
Így részletek nélkül röviden ennyi. Én tavaly egy nagy házban (kb 150 m2) követtem el nagyjából ezeket a változtatásokat, és kevesebb mint felére csökkent a gázfogyasztásunk. 2600-1300 körül. Igaz, a két fürdőben is lecseréltük a két konvektort is villanyfűtésre.
Szóval összetett a dolog nagyon :R

(#8429) rmihaly válasza NoOne1976 (#8427) üzenetére


rmihaly
tag

Ha fel tudnak szerelni 1 klimát azzal kb 1/3 áron kb 23Ft/kwh áron lehet nappali áramról fűteni (bár ezt lehet öregek nem bírják, mert zörög és huzatot csinál).
Költség szempontjából mindegy hogy gázzal fűtenek továbbra is, vagy épp a villannyal.

[ Szerkesztve ]

(#8430) otapi válasza NoOne1976 (#8427) üzenetére


otapi
tag

A 3 villanyradiátor egy szobában azért nagyon sok, még akkor is ha újak lennének a vezetékek (ami nem valószínű a leírás alapján). Ezek összesen 6-8 KW teljesítményt kérnek, az 30 Amper körül van ha jól számolom. A modern rézvezetékeket 10-16 Amperre méretezik a villanyszerelők... Akkor már biztonságosabbak a régi konvektorok, ha évente karban vannak tartva.
Első körben 60 ezerből a szigetelésen javítanék csak, habár az ablakok szigetelésével óvatosan a konvektorok mellett, legyen CO mérő is.
Ha lenne még 300e Ft, akkor egy légkondi ki tudná segíteni a konvektorokat. Ki kell számolni, hogy behozza-e esetleg az árát mondjuk öt év alatt. Az még az öregeknek is belátható idő, ráadásul nyáron meg jól jön hogy hűvöset csinál.

(#8431) otapi válasza otapi (#8430) üzenetére


otapi
tag

Még egy ötlet: használt hűtő/fűtő ablakklímát ki lehet fogni 60 ezerért. Ahhoz nem kell szaki a beépítéshez, mert egy darab készülék rendes villásdugóval. Elég egy kis asztalos véna hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#8432) elfelejtette válasza NoOne1976 (#8427) üzenetére


elfelejtette
veterán

75+ életkornál nem számolgatunk megtérülési időt, hanem megpróbáljuk elérni a legkomfortosabb életkörülményeket arra az időszakra, ami még megadatik nekik. Illetve ennyivel is nagyobb értékű ingatlant hagynak az utódokra.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#8433) Lauda válasza NoOne1976 (#8427) üzenetére


Lauda
félisten

Teljesen mindegy, hogy a piaci áras gázzal fűt, vagy az elektromos panel eszi az áramot, mert kb ugyanannyiba kerül.

Az inverteres klíma ami sokkal hatékonyabb megoldás.

(#8434) axioma válasza Lauda (#8433) üzenetére


axioma
veterán

Eloallitott hoenergiara, de itt kerdes a futesi mod szerinti hasznosulas is. Extrem pelda (remelem), rossz szigetelesnel padlofutes kevesebbet hoz ki, mint a ventis radiator, sok a hazba be se juto megtermelt hoenergia. Na meg ott van a komforterzet vs. levegohomerseklet kerdes is a sugarzo futeseknel.

(#8435) Lauda válasza axioma (#8434) üzenetére


Lauda
félisten

Korszerűtlen házról van szó, nyilván gázközponti fűtés radiátorokkal.

[ Szerkesztve ]

(#8436) Tapsi válasza Frankie50 (#8428) üzenetére


Tapsi
addikt

Pont ezt akartam írni. A födémszigcsó ár/érték arányban a legjobb, azzal kell kezdeni.

(#8437) Frankie50 válasza Tapsi (#8436) üzenetére


Frankie50
tag

És nem mellesleg nem kell hozzá szakember, csak szépen le kell teríteni, bárki meg tudja csinálni. Akármelyik kalkulátort nézed a legmagasabb energia megtakarítást hozza.

(#8438) cappa72 válasza maajsz (#8398) üzenetére


cappa72
nagyúr

Oh, most olvasom... már az első démonista bejelentéskor borítékoltam, hogy ez lesz. Hiába nem ez a topik témája, mégis sajnos szorosan összefonódik vele; hogy hogyan spórolj, milyen lehetőségek vannak, az sajnos szoros (soros? ;] ) összefüggésben áll a politikával is.

De hogy on is legyek, eddig mázlink volt a számlázásokkal, korrektnek tűnik mind villamos, mind pedig gáz vonalon. A gáz júliusi éves leolvasás, és várakozás után kijött az utolsó számla, ~5k összeggel. Az utolsó hónap kicsit lazára sikerült, így 1200Ft volt a piaci áras összetevő.
Nincs panasz... ha ennyit fogyasztunk, akkor ez van.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8439) koko52


koko52
veterán

Napelemes túltermelőknek: ha túltermesz mondjuk 1000KWh-t akkor 2024-től nem 5ft-ot kapsz hanem 32 000ft-ot fizetsz. Betermelés után rhd fizetés lesz a feleslegre.
Megjegyzés: indulhat a korszerűtlen villanykazán, olajradiátor fűtés korszaka. :C

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#8440) axioma válasza koko52 (#8439) üzenetére


axioma
veterán

Ennel ezerszer egyszerubb hogy ha tultermelest varsz, az eves varhato fogyasztas 90%-anal lekapcsolod, es amikor kozeledik a datum akkor kapcsolod be ha latszik hogy belefer me'g. Jobb az inverternek ha nem dolgozik mintha kuzdesz a tultermeles elhasznalasaval (futoventillator/olajradiator kulterre). Plane hogy nincs nyoma hogy a szaldon feluli termelesre ne maradna a 39Ft.

[ Szerkesztve ]

(#8441) Elemental válasza koko52 (#8439) üzenetére


Elemental
addikt

Tehát ők eladják a szomszédomnak jó pénzért, aztán kifizetteik velem, hogy eladták jó pénzért :)

(#8442) Madwe válasza Elemental (#8441) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hiszen használtad a rendszerüket, logikus :D

(#8443) Sz.L. válasza Frankie50 (#8428) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Így van, a gyapot a legoptimálisabb megoldás neki.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8444) Sz.L. válasza otapi (#8430) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Jól számolod 30A-34A. Dugaszoló aljzat szintén 16A. Nem ajánlott a 3 villanyradiátor.

A Régi konvektorok, ha évente karban vannak tartva és nincsenek cserére érett állapotban, akkor semmi gond velük. Amennyiben parapetesek, akkor még biztonságosak is (természetesen ettől függetlenül ajánlott a CO jelző!). Ha csereérettek, akkor pedig Vara-FÉG-es konvektorok kompatibilisek a felfogatás szempontjából.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8445) Sz.L. válasza elfelejtette (#8432) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Sok egyéb esetben sincs értelme megtérülést számolni. Igazad van, ez is egy ilyen eset.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8446) Sz.L. válasza koko52 (#8439) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Mehet a teraszra kirakott villanykazán is, nehogy túl meleg legyen odabent, de az energia fel legyen használva! (szarkazmus)

Sajnos nagyon nem az energiacsökkentés irányába megyünk.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8447) cappa72 válasza Sz.L. (#8446) üzenetére


cappa72
nagyúr

Fogyasztói társadalom... fogyasz többet; közben meg legyünk zöldek (is).
Sajna jelenleg az igények növekedését nem optimalizálással éri el az emberiség, hanem mégtöbb energia belepumpálásábal. És mindezt minél gyorsabban.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#8448) vallas


vallas
őstag

Sziasztok,
Nem tudom jó e a hely, de ez a rezsis topik pörög.
Miért lehet az, hogy Faternál márciusi elszámolás után beállíttattuk a 2*144 m3 gázt havi átalányak ez 10 ezer megajoule, mert megkapta a papírt..
3 hónapig jött a kb 40 ezres számla abba csak rezsicsökkentett áron volt elszámolva a mennyiség, az előző havi számla már 60 ezer volt, és volt benne kb 1000 mj versenypiaci ár, a mostani meg már 80 ezer ft és ebbe a 2500 mj val elszámolva versenypiaci áron a 10 ezerből.
Holnap bemegyek reklamálni, de tudtok valami tanácsot adni vele....mire kérdezzek/hivatkozzak

Direkt a dupla rezsicsökkentettre állítattuk, megkérdeztük ott a hölgyet, hogy akkor végig ennyi legyen, aztán ha túlfogyaszt akkor fizet majd mind a katonatiszt....
De én valahogy nem ezt értem egyenletes résszámlázásnak.

:R :R :R

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#8449) Tapsi válasza vallas (#8448) üzenetére


Tapsi
addikt

Ugyanez volt nálunk. Hablatyoltak össze-vissza, de nyilván a számlázó rendszer szar. Nekünk sztornózták ezeket a számlákat.

(#8450) vallas válasza Tapsi (#8449) üzenetére


vallas
őstag

Remélem nálunk sem lesz gond akkor ,

mert a dupla rezsicsökkentés váltáskor tuti nagyon át lett a Fater vágva, mert a köztes elszámolásnál 250 ezret fizettettek vele, kb úgy, hogy az addig befizetett és elfogyasztott m3 lényegében megegyezett és nem bírták megmagyarázni miért.
Szóval erre ment el a Fater extra 13. havi nyugdíja könnyen jött, könnyen ment...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.