Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Vision válasza AXisBOLD (#7450) üzenetére


Vision
veterán

Nekem továbbra is abszurdnak tűnik, hogy 2 külön hőszivattyút akarsz telepíttetni. Ennek tényleg semmi értelme. Ha meg nem, akkor felesleges a vizes rendszert letekerni, bőven jó az elektromos szőnyeg.

Amúgy ezért nem lehet gépész nélkül, utolsó pillanatban ilyen döntéseket meghozni. A vizes rendszerhez be kell tervezni az osztó-gyűjtőt is, gépészeti helyiség kell a puffernek, beltérinek. Ez így nem fog menni az utolsó pillanatban.

[ Szerkesztve ]

(#7452) AXisBOLD válasza Vision (#7451) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ha lenne idő és pénz, akkor tényleg abszurd, de ahogy már írtam, mindegyik fix, adott szituációt kell megoldani a lehető legjobban.
nekem csak az van most bekattanva, hogy a vizes előkészítés legalább legyen meg, hogy ezzel később lehessen valamerre mozdulni. legalább a lehetőség legyen meg.

Most a levegő-levegős hőszivattyú + a vizes padló (csak bekötés).
+ezzel lenne már hűtésem is
a levegő-vizes fűtő, hűtő hőszivattyú végképp nem férne bele a keretbe.

Aurea mediocritas

(#7453) Vision válasza AXisBOLD (#7452) üzenetére


Vision
veterán

Azt vedd figyelembe, amit írtam: ma már nem úgy van, hogy feltoszol egy kazánt a falra, arra rárakod a ki/bemenőt, és kész a padlófűtésed. Elektromos/gáz kazánnál így van, de azt szerintem vessük is el végleges/tartós megoldásként.

Na most, ha vizes hőszivattyúban gondolkodsz (akár középtávon), akkor oda kell egy 300/500 literes puffer/hmv, a beltérinek is hely, plusz szivattyú, csövezés. Ennek kell egy önálló helyiség. Ez a rendelkezésedre áll az épületben? Ha nem, akkor bele kell tervezni (plusz idő, pénz, újra engedélyezés). Ha nem tervezed bele, akkor okafogyottá válik a vizes rendszer letekerése, mert sohasem fog arra hőszivattyú dolgozni. Gázról nem volt szó, a villanykazánt pedig a 0. pillanatban elvetettük.

[ Szerkesztve ]

(#7454) pjen válasza koko52 (#7448) üzenetére


pjen
félisten

Tök igazad van a split klímával kapcsolatban, én észre sem veszem, hogy megy. A nejemet zavarja.

(#7455) 313313 válasza AXisBOLD (#7450) üzenetére


313313
addikt

Az csak fűtés, 48kWh-ra még jön a melegvíz, tűzhely, mosogógtp etc, évi kb 10.000-12.000kWh
Havi 214kwh-ig 36ft, felette 70ft..
800kWh-nál havi 49.000ft csak a villany,az évi 580-600k huf....
Nekem ez sok(kkkk)

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7456) pjen válasza 313313 (#7455) üzenetére


pjen
félisten

Igen, egy H tarifás klimás, hőszipkás fűtésnél mindez osztható öttel.

(#7457) Eagl3 válasza AXisBOLD (#7452) üzenetére


Eagl3
veterán

Egyébként a H tarifát intézi a kivitelező? Mert ha nem, akkor a jelenlegi felállás (légcsatornás klíma + fűtőszőnyeg) is nagyon magas rezsivel fog járni.

(#7458) Vision válasza Eagl3 (#7457) üzenetére


Vision
veterán

True. Amúgy légcsatornás klímához jár a H tarifa, új beruháznásnál meglepődnék, ha ez nem lenne benne a dologban.

(#7459) tom120514 válasza korcsi (#7385) üzenetére


tom120514
őstag

Igen, siker van. Sokkal jobban ment mint reméltem. Pénteken, 24-én kezdődött a diktálási időszak, ugye nem engedte a ténylegeset dikjtálni mert a becsültnél alacsonyabb.
27-én, a diktálási időszak utolsó napjának reggelén, 08:00 után kicsivel hívtam az ügyfélszolgálatot. Mivel Apukám nevén van az óra, éppen kamuzhattam volna de nem akartam, így mondtam hogy az ő ügyét szeretném intézni. Egy nagyon szimpatikus hölgy nek elmondtam a sztorit, már a felkénél mondta hogy érti, tudja miről van szó, látott már ilyet. Azt javasolta, hogy emailben írjam meg a történetet, küldjem el az óraállást meg egy meghatalmazást és hívjam őket szerdán újra.
Szerdán reggel, ismét 08:00 után kicsivel telefonáltam, nyilváén egy másik hölyemény de szintén értette, mit akarok. Mondta hogy meghatalmazás OK, fotó szerinti óraállás OK, gépelt pár percig és kész.
Végigmentem mindenen, vagyis
- az első diktálásom jó-e így - OK
- az aktuális óraállás szerint lesz-e új elszámoló számla - OK
- a túlfizetést visszautalják-e - OK, 30 napon belül
Az egyenleg már most túlfizetést mutat, le lehet kérni tartozásigazolást, ott is az van hogy az ügyfélnek van követelés az MVM felé, vagyis túlfizetése van.
Az új számlát - a túlszáűmlázott mennyiség jóváírásáról - még nem látni, de az egynlegben benne van, a honlapon is a "Folyamatban lévő és befizetett számláim" alatt az "Egyenleg" negatív számot mutat, vagyis jó lesz.
A lényeg hogy két telefon kulturált stílusban plusz egy nomrálisan, érthetően megírt email megoldott mindent. Kifejezetten kellemes meglepi volt - két korrekt, hozzáértő és segíteni, problémát megérteni és megoldani akaró ügyintézőhöz volt szerencsém.

Never go full retard.

(#7460) cappa72 válasza tom120514 (#7459) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezt jó volt olvasni, köszi ,hogy vetted a fáradtságot, és megosztottad a tapasztalatodat.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7461) AXisBOLD válasza Vision (#7453) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ha csövezés lesz, úgy kérném, hogy az alkalmas legyen egy vizes hőszivattyú fogadására.

van egy háztartási helyiség, 4nm, oda menne minden.

#7455 313313: így levezetve nagyon sok, valóban :(

#7457 Eagl3: igen, arra (levegő-levegő) intézi. Az elektromos padlóra meg nyilván nem lehet H.

---------------------------------------------

most beszéltem egy villanyszerelővel, azt mondta, hogy az elektromos padló nem fogyaszt sokat, ha csak temperálni kell, viszont egy laminált padló esetében rossz lesz a hőleadás, így ezzel készüljek.

illetve amit meg fog kérdezni nekem, van ez az "indukciós" elektromos kazán (azt hiszem ezt hívják hőpatronnak is), 20X20cm-es kocka. Egy családi házban most cseréltek le egy gázfűtést erre, lapradiátoros hőleadással és azt mondják, hogy teljesen jól működik és nem szálltak el a fűtési költségek sem. de holnapra meglesz ez a cég és felhívom őket.

Aurea mediocritas

(#7462) Vision


Vision
veterán

Úgy tűnik, hogy nálunk is sínre kerül a gázszámla ügye. Végül befizettem telibe az elszámoló számlát (nem a képen szereplő 583-at, azt lekorrigálták 430-ra). A minuszossal együtt nagyjából kijön az, amit én túlfogyasztásként számoltam. Nem kértük vissza, és már el is kezdték kinullázni a következő havi számlákat. Reményeim szerint ez addig folytatódik majd, amit el nem érjük a 171 ezres keretet.

(#7463) 313313 válasza AXisBOLD (#7461) üzenetére


313313
addikt

Engedd el a villany kazánt, az mellé kell 8-10-12kW-os inverter,végtelen éves szaldóval.

Hívhatod, akárhogy a villanykazán/indukciós kazán etc, az 1-es jóságfokkal megy, még 70fk/kWh-s villany árral is gatyaszaggató...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7464) Vision válasza 313313 (#7463) üzenetére


Vision
veterán

+1. Ezek mind bullshitek, amivel a laikusokat etetik. COP-t kell megnézni, és kész.

(#7465) koko52 válasza pjen (#7454) üzenetére


koko52
veterán

Kapcsold le! Ha fázik akkor már nem is fogja annyira zavarni! :DDD

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7466) pjen válasza koko52 (#7465) üzenetére


pjen
félisten

Lekapcsolom és feltekerem a gázt. Nálunk elég tagolt a ház. A klíma mellett hideg a fürdő, konyha, wc. A gázzal, radiátorokkal mindenhol meleg van. Kombinálva használva egész jól működik.

(#7467) Dorian válasza pjen (#7466) üzenetére


Dorian
félisten

Hétvégén csinálja a villszer a H tarifám, de kizárt dolog, hogy téli fűtésnél átálljak klímázásra. A gáz sokkal, de sokkal kényelmesebb. Klíma egy nagy házban tavaszi-téli átmeneti időszakban jó, amikor csak éjjel meg reggelente kell egy kicsit fűteni, és ezt nem is az egész házban. Meg persze biztonsági vésztartaléknak.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7468) koko52 válasza Dorian (#7467) üzenetére


koko52
veterán

Hát én 16' óta csak klímázok 150m2 családi házat (3db 3.5KW). Miben kényelmesebb a gáz?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7469) pjen válasza koko52 (#7468) üzenetére


pjen
félisten

Szinte mindenben. Persze, ha egy tér a 150 négyzetméter akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#7470) koko52 válasza pjen (#7469) üzenetére


koko52
veterán

ok

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7471) atirag válasza balojazz (#7342) üzenetére


atirag
őstag

Ez mit akar jelenteni?

(#7472) Frankie50 válasza Calogero (#7387) üzenetére


Frankie50
tag

Nem tudom hogyan számolnak, de nem korrekten az biztos :(
Egyébként szerintem teljes hónap:
Elszámolt időszak: 2023.02.19.-2023.03.18.
Fizetendő összeg: 52 677 Ft
Fizetési határidő: 2023.04.06
Előtte:
Elszámolt időszak: 2023.01.19.-2023.02.18.
Fizetendő összeg: 42 673 Ft
Fizetési határidő: 2023.03.13
Elszámolt időszak: 2022.12.19.-2023.01.18.
Fizetendő összeg: 42 653 Ft
Fizetési határidő: 2023.02.06
Szóval eddig pont úgy számoltak ahogy az egyenletes résszámlának működnie kellene, szerintem. Ugye ezért választom ezt a módot, mert nem akarok ilyen ugrásokat a számlákban.
Majd talán válaszolnak :F

(#7473) Calogero válasza Frankie50 (#7472) üzenetére


Calogero
addikt

2023.02.19.-2023.03.18. Ez 28 napos időszak. ezért jár kevesebb kedvezmény

Egyenletes részszámlánál nem az összeg fix, hanem a fogyasztás mértéke

Az egy napra jutó kedvezményes mennyiség 174,35 MJ

28 napos időszakra: 4882 MJ kedvezményes a fölötti rész piaci
30 napos időszakra: 5230 MJ kedvezményes a fölötti rész piaci
31 napos időszakra: 5405 MJ kedvezményes a fölötti rész piaci

Az én esetem, nálam egyenletes részszámla 144m3 van állítva ami 4998MJ

Így a mostani számlám I. kategória 4882 MJ + Piaci 116 MJ Bruttó 18 183 Ft
Előző számlám I. kategória 4998 MJ Bruttó 15 978 Ft

[ Szerkesztve ]

(#7474) forumpista válasza koko52 (#7468) üzenetére


forumpista
aktív tag

Szvsz mindenben. Nem is maga a gaz, hanem a padlo/falfutes, de a gazos csak ilyen lehet.

A gaz kvazi hangtalan a klimanak van hangja. Ha egyszerre megy 3-4 klima akkor meg foleg.
a gaz nem keveri a levegot a klima igen.
A padlofutes 100x jobb hoerzetet csinal mint a felulrol befujt levego.
Nalunk minden szobaban van radiator ergo mindenhol kb egyseges meleg van.
Klimat jellemzoen nem tudsz minden helysegbe rakni (wc, furdo tuti), ezekben tuti hidegebb lesz.
Ha nincs minden helysegben klima es vagy nem jaratod mind akkor egyik szobaban meleg lesz a masikban huvosebb. Nem komfortos amikor mozogsz koztuk.
Ha pedig minden helysegben van klima es mindet jaratod akkor zajos es huzatos lesz.

Tulkeppen a klima egy esetben komfortosabb, ha a szobakban szandekosan eltero hofokokat akarsz beallitani, de ez is inkabb hutes modban jellemzo.

A gazfutes alternetivaja komfortban nem a levego-levego klima, hanem a hoszivattyus vizes kazan.

(#7475) AXisBOLD válasza 313313 (#7463) üzenetére


AXisBOLD
addikt

aki betette a Vailant villanykazánt nem beszélt inverterről és nem gondolom, hogy azért mert elfelejtette volna megemlíteni.

nem akarok ezen vitatkozni, mert nem értek hozzá, de van aki a közel 100%-os hatásfok miatt azt mondja, hogy egy jól szigetelt, kisebb méretű háznál nem csillagászati a fűtésköltség. számszerűsítést nem láttam még én sem. de azt is elmondták, hogy nem kell egész nap mennie.

félre ne érts, nem azt akarom reklámozni, hogy ez egy jó megoldás, csak a helyzetre keresek megoldást és minden lehetőséget körbe akarok járni.

Aurea mediocritas

(#7476) pjen válasza AXisBOLD (#7475) üzenetére


pjen
félisten

Fórumtárs arra gondolt, hogy napelemről fogod járatni.

(#7477) balojazz válasza atirag (#7471) üzenetére


balojazz
aktív tag

Azt, hogy nem gázzal főzünk, hanem villannyal, és hogy mindenfélét csinálunk, és mégis beleférünk.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#7478) Frankie50 válasza Calogero (#7473) üzenetére


Frankie50
tag

OK! Így igazad lehet :R Február kicsit rövidebb volt :K Megvárom, hogy válaszolnak-e, aztán meglátjuk, hogyan tovább.

(#7479) Degeczi válasza koko52 (#7468) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Teljesen hangtalan, nincs állandó légáramlás miatti szemszárazság sem, és minden szobában ott fűt ahol kell, míg klíma pont az egyik leginkább meleget igénylő helyiségben, a fürdőszobában szinte biztosan nincsen senkinek.
Egy telet kényszerből végigfűtöttem klímával, működött, de amióta van gáz, az átmeneti időszakon túl sosem fogom erre használni többet, valóban sokkal kényelmesebb a radiátoros fűtés.

(#7480) Vision válasza forumpista (#7474) üzenetére


Vision
veterán

Öcsémék a februárt telibe klímával fűtötték, és elégedettek voltak vele. Még nincs leszigetelve a ház, de ha idén végre az is meglesz, akkor éjjel gyakorlatilag járatni sem kell majd. Van egy kifejezetten éjszakai módja, amikor alig járatja a ventit, mégis nyomja a meleget. Náluk 2 kicsi van, és nem ébredtek fel rá.

Persze a legjobb a vizes hőszivattyú felületfűtéssel, de ezt igazán jól új építésnél tudod megcsinálni (hűtési igényt mennyezetivel tudod jól megoldani).

Az persze igaz, és talán itt is írta már korábban kolléga, hogy az épületgépészek a klímát nem is kezelik a vizes rendszerrel egy komfort kategóriában.

Mi például úgy csináltuk télen, hogy nappal telibe ment a klíma napelemről (sziget inverterrel, mert még nincs termelő engedélyünk) az összes helyiségben. Érdekes módon a fürdő nem hűlt le. Ha végre működni fog a hővisszanyerős szellőztető is, akkor még jobb lesz a helyzet, mert az behúzza majd jobban a meleget oda.

[ Szerkesztve ]

(#7481) Alpenjunge válasza Vision (#7480) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Mi az egész telet klímával fűtöttük.
Ha normálisat veszel akkor akkor nem kell quiet mode se.
Nekünk egyiken sem volt bekapcsolva egész télen.

(#7482) koko52 válasza forumpista (#7474) üzenetére


koko52
veterán

3 klíma megy 150m2-en, egybe nyíló nagy terek. Mint írtam minősigi klímák (nem gree és társai). Nincs huzat (se szemszárazság), mert amikor csak tartja a hőt minimálon megy. Fűrdő ajtó nyitva van (szobát nem fűtünk, 20C felett nem tudunk jót aludni, gyerekek sem), így ott sem alacsonyabb a hőmérséklet. Padlófűtésnek nincs párja, ezt aláírom én is imádom, de amikor nincs fűtésszámlád annak sincs párja. A vegyes kazánt ami vésztartalék (esetleges hosszabb áramszünet) már gondolkodtam, hogy kicserélem Zubadanra csak ugye az is árammal megy. Kandallót meg eladtam anno. Apropó, kandalló, amikor kész lett a ház és odaköltöztünk végre szüleimtől, egy OBI-s 7Kw kandallóval fűtöttünk 5 évig (na ezért fontos egy ház energiaigénye). Imádtunk körülötte dögleni, csak ugye poros és melós.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7483) Dorian válasza koko52 (#7482) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam van egy kémény itt az étkező-nappali falában. Erősen gondolkozom, h egyszer nem tudom mire költeni a pénzem, kibontom és csináltatok egy kandallót ide. Nem fűtés, csak hangulat meg pirózás miatt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7484) forumpista válasza koko52 (#7482) üzenetére


forumpista
aktív tag

Azert szerintem itt nincs kifejtve a valosag minden reszlete.
Nekem is van a gaz mellet klima, japan, de azert ez nem ugy mukodik hogy oktober elsejen felfuti a hazat 22 fokra es utanna csak “tartja” a hot 0as fokozaton befujas nelkul. Hacsak nem passziv vagy nagyon nagyon jol szigetelt hazban laksz.

Az egy dolog hogy ejszakara leveszed nullara, de akkor napkozben kell jaratni oket, es nalunk napkozben is vannak otthon.
az is eleg speciel hogy neked 150 nmre eleg 3 klima, keveseknek all 3 db 50 nmes osszefuggo terbol a hazuk. Nalunk pl netto 75 nm a haz, es van egy amerikai konyhas nappali, 2 szoba, egy furdo, egy wc, meg egy eloszoba. 150nmen minimum 4 szobank lenne+a tobbi helyseg, kene vagy 6 klima bele.

Mindenesetre nem celom a vita, csak arra akartam felhivni a figyelmet hogy egy atlag magyar hazban a klima nagyon nem ugyanazt a komfortot fogja nyujtani mint egy padlo vagy radiator futesi hazban.

persze ha a teleink ilyen +20 fokosak lesznek mint a mostani az mas teszta, de az idei telbol nem szabad egyelore sok tanulsagot levonni.

(#7485) pjen válasza forumpista (#7484) üzenetére


pjen
félisten

Én többé kevésbé 7 télen próbáltam egy hasonló házat+ tetőtér 5 japán klímával fűteni. Nekem mondjuk nappal kevés a 20 fok, de nem ez a lényeg. Ha klímázott szobában 20-22 fok van a szemben lévő fűrdőben valamivel hidegebb ezért kapott egy hősugárzót, a WC ajtó ajtó csukva, ablak sokszor nyitva, kapott egy hősugárzót. Ha bekapcsolom a gázt mindenhol egyforma meleg van. Sőt a fűrdőben 1-2 fokkal melegebb is.

(#7486) pjen válasza Dorian (#7483) üzenetére


pjen
félisten

A szép kandalló egy tüzelőanyag temető és kémény se akármekkora kell hozzá. Nem azokra a vas ládákra gondolok amiket kandalló néven árulnak.

(#7487) balojazz válasza koko52 (#7482) üzenetére


balojazz
aktív tag

"Padlófűtésnek nincs párja, ezt aláírom én is imádom, de amikor nincs fűtésszámlád annak sincs párja."

De van párja, nekem simán megér havi 6000 forintot fűtés + hmv-re a gázos padlófűtés, még olcsóbb is, mert nem kell napelem sem.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#7488) cappa72 válasza koko52 (#7482) üzenetére


cappa72
nagyúr

Írtátok (többen), hogy "normális klíma".
Ez mit takar?

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7489) koko52 válasza cappa72 (#7488) üzenetére


koko52
veterán

Ami nem csörög-zörög 3-4 év után. A klímás szakit kérdezd, ne a boltok PR dumáját. Gree pl erősen felejtős nálam. A szemköztiházon van egy, 2 éve rakták fel. Éjszaka lehet hallani ahogy rázkódik a burkolata. A klímáim 2016-osak és csendesek, de már kifutott. Amit most vettem egy másik lakásomhoz az Hitachi Airhome.

A padlóval mint írtam egyetértek, de azt levegő-víz hőszipkával + napelem. Ha most csinálnám az lenne.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7490) Calogero válasza koko52 (#7489) üzenetére


Calogero
addikt

Gree (Comfort X) beltéri műanyag burkolata recseg ropog főleg fűtésnél. Csak az íveltetés segít rajta.

(#7491) leslieke válasza koko52 (#7489) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem van 7 éves Gree, hibátlanul működik azóta is. A titok, hogy még most garancia után is rendszeres a karbantartás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7492) koko52 válasza leslieke (#7491) üzenetére


koko52
veterán

Hoozám is minden évben jön a szaki. Szilenteket is cserélt már, lehet az a titka. csak tudod milyen a magyar. Addig járatjuk míg meg nem áll.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7493) Vision


Vision
veterán

Számolgatok folyamatosan, de egyelőre értelmetlennek tűnik a 20 centis EPS a homlokzatra, bőven elég a 15 is. Minimális a nyereség hőátbocsátásban. Ellenvetés esetleg bárkinél?

(#7494) G@ben


G@ben
addikt

Aki már több éve ugyanott lakik és nem csinált szigetelést vagy egyéb fűtést érintő munkálatot az elmúlt években, meg tudná írni, hogy a fűtése az idei enyhe télen mennyivel fogyasztott kevesebbet, mint egy átlagos időjárású téli időszakban? Érdekelne a nagyságrend, hogy átlagosan 10, 20 vagy 70%-kal volt kevesebb. Mi az első ilyen telünket toltuk le a tetőszigeteléssel és új kazánnal, és kíváncsi lennék, hogy egy átlagos télen kb mire számíthatunk.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#7495) Calogero válasza G@ben (#7494) üzenetére


Calogero
addikt

Éves szinten:
2021: 1520 m3
2022: 1367 m3

Havi felbontásban csak este tudom megnézni neked

[ Szerkesztve ]

(#7496) Vision válasza G@ben (#7494) üzenetére


Vision
veterán

Nagyon hasonló lett volna nekünk is, ha nem klímáztunk volna 1,5 hónapot. Talán 10% lett volna a megtakarítás gázban. Hőfokból, komfortból nem vettünk vissza.

[ Szerkesztve ]

(#7497) cappa72 válasza G@ben (#7494) üzenetére


cappa72
nagyúr

Egy negy nagyon valid kérdés mostanság.👍
Kiváncsi leszek a válaszokra.

(Mert azért elég sokan nekiláttak val'szeg a rezsidémon miatt az alternatív fűtés kialakításának. Mint ahogy mi is...)
Gyorsan összedobtam egy vizuális megjelenítést.
A kék a csak gázzal fűtés, 5 ember, bővített kádárkocka.
A narancs csak az új limit , hogy mennyit szabadna piaci ár alatt fogyasztani
A szürke meg a mostani, klímás és kandallós alt fűtéssel.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7498) G@ben válasza Calogero (#7495) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi, az éves szint elég! Mi 23%-kal fogyasztottunk kevesebbet a téli időszak alatt, mint a felújítás előtt, bár kicsit visszavettük a fűtést.

Tapsi: köszi neked is!

cappa72: én is mindenhonnan azt hallom, hogy milyen enyhe volt a tél, de az eddigi példák azért azt mutatják, hogy fűtésben nem olyan iszonyúan nagy az eltérés! De akinek van, régebbi adatot is írhat, nem csak tavalyit, legyen minél több összehasonlítási alap!

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#7499) leslieke válasza G@ben (#7494) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

2670 m3 helyett 1200 m3 lesz. A csökkenés két oka: kicsit lejjebb vett fűtés, enyhe időben klímás fűtés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7500) Madwe válasza G@ben (#7494) üzenetére


Madwe
nagyúr

Köszi hogy feltetted helyettem is a kérdést :) Novemberi birtokbavételi miatt igyekszünk saccolni mi merre hány méter lesz, s fogalmunk sincs egyelőre :D mondjuk nehezítő tényező h december végéig alig alig fűtöttük fel párszor, nem laktunk itt, cserébe januárban a legnagyobb minuszokban volt a festés, 24-26 fok nyitott ablakok mellett száradás végett :D
egyelőre 850m3 tartunk, ami elég bíztató (pláne hogy 2 generációs limit van ránk, de ez ki tudja meddig él, erre nem alapozunk) s pl attól is tartottam h az idei enyhe tél miatt nagyon torzan alacsony értékek jönnek, de ez a 10-15% ez bíztató :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.