Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) #71496704 válasza leslieke (#998) üzenetére


#71496704
törölt tag

Őrláng van ?
Mert az napi 0,3-0,5 m3 is tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#1002) leslieke válasza #71496704 (#999) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

2 felnőtt, 1 gyerek, tusolás, normál ideig. Mosogatás napi max. 2-3 alkalom.

A HMV miatt biztos van őrláng, a fűtés miatt nem hiszem, mivel nyárira van állítva a kazán és fűtés nincs is.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1003) Degeczi válasza forceberg (#997) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem feltételenül, legalábbis saját tapasztalatban a céges Lenovo Thinkpad 0.6-ot sem ér el. Az asztali gépem Seasonic tápja már igen, ott 0.99 teljesítménytényezőt mutat ugyanilyen (nyilván nem garantáltan pontos, de a szolgáltatói mérőóra alapján nem is durván eltérő) fogyasztásmérő aljzat.

[ Szerkesztve ]

(#1004) #71496704 válasza leslieke (#1002) üzenetére


#71496704
törölt tag

A 2+1 fő inkább csak 150 liter/nap körül szokott lenni.
Ami 0,15x1,16x30=5,22 kWh/nap >> ~180 kWh/hó
180/8=22 m3 földgáz/hó

Zuhany szokásos használatakor egy vödörrel vízhozam mérés?

Ha 48 másodpercnél hamarabb folyik ki 10 liter víz a vödörbe.
(akkor 8 liter/perc fölött van >> csere víztakarékos zuhanyfejre)

[ Szerkesztve ]

(#1005) #71496704 válasza #71496704 (#1004) üzenetére


#71496704
törölt tag

Ha 75 másodpercnél hamarabb folyik ki 10 liter víz a vödörbe...

(#1006) emre válasza leslieke (#1002) üzenetére


emre
veterán

Ha van őrláng akkor az a kazán nem zárt égésterű kondenzációs

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#1007) VIPowER válasza leslieke (#995) üzenetére


VIPowER
senior tag

Érdemes lenne bevásárolni a mosogatóhoz ilyet, a fürdőbe a kézmosóhoz ilyet, a zuhanyhoz meg ezt ajánlom. A perlátorok másféle csaphoz, és házzal is kaphatók.

(#1008) VIPowER válasza VIPowER (#1007) üzenetére


VIPowER
senior tag

Zuhanyfejnek ezt gondoltam, de lehet a másik is ugyanaz.

(#1009) ivana válasza forceberg (#997) üzenetére


ivana
Ármester

Attól, hogy minőségi és alkalmas watt mérésre még nem biztos, hogy TrueRMS. Érdemes megnézni a gépkönyvet.

(#1010) Macsorsi


Macsorsi
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a légcsatornázható klímás, levegő-levegő hőszivattyús rendszerről?
Konkrétan erre gondolok: https://www.praktikusfutes.hu/
Köszönöm, Orsi

(#1011) Alex91


Alex91
félisten

Belso hoszigetelesnek van ertelme?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1012) kisbalazs83 válasza Alex91 (#1011) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Falra? Van, de nem ajánlott. Bukod a fal tömegéből adódó hőtároló kapacitást, plusz helyet is vesz el.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1013) runner 125 válasza kisbalazs83 (#1012) üzenetére


runner 125
nagyúr

Akkor miért van? :D
Semmi értelme... falbelső szigetelésnél a szigetelés mögött garantáltan penészedni fog a fal és amit írsz, nincs hőtároló tömeg, az összes fal hideg lesz, nem tudnak átmelegedni.
Szigetelni kívülről kell.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1014) asdf_ válasza Alex91 (#1011) üzenetére


asdf_
veterán

Ha össze akarod dönteni a házat, akkor igen.
Nagyon alapos hő- és páratechnikai számítások alapján műemlék házban -ahol kívülre nem kerülhet-, egyedül ott, mindenhol máshol felejtős.

(#1015) Catman válasza Alex91 (#1011) üzenetére


Catman
aktív tag

Vannak kifejezetten belső oldalon is használható hőszigetelések (pl. ytong multipor), de ezeket legfeljebb ott érdemes használni, ahol a külső oldali hószigetelés egyáltalán nem oldható meg.

(#1016) kisbalazs83 válasza runner 125 (#1013) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Nem megy el a meleg télen :D
Mondjuk egy panel lakás külső szigetelést elég nehéz lenne megoldani, ha az egész ház nem akarja. Akkor pár centis szigetelés is sok megtakarítást hozhat a falakon, mennyezeten.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1017) Alex91 válasza kisbalazs83 (#1016) üzenetére


Alex91
félisten

Pont ezert kerdem… Nalam a kulso homlokzat kvazi ami nincs korbefutve. Jo, nem tul vastag, mondjuk 1 - 5 cm vastagsagu valamivel esetleg…? (Bar ahogy mondjatok, valoszinuleg alatta bepeneszesne az egesz. :F )

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1018) kisbalazs83 válasza Alex91 (#1017) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Nem penészesedne, ha nem vizes a fal és levegő se jut be. Jól kivitelezve szerintem nem lenne gond, de nem vagyok szakértő.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1019) amargo válasza kisbalazs83 (#1018) üzenetére


amargo
addikt

A kiáramló pára harmatponton csapódik le a szigetelés mögötti külső fal pont ez lesz. <-ezért fontos a párazárás is, nagyon! De ennek a kivitelezése rengeteg idő és pénz.

Szerk: Most olvastam újra mit is írtál, hogy párazárást is megoldanád. Úgy már életképes.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1020) NORB1337


NORB1337
csendes újonc

eddig 3200 KW fogyasztottam :\ a megadott limitet bőven túlléptem sajnos.
Lehetőségem van most diktálni (évközbeni rendkívüli diktálás), a többletet már a 70 forintos árral számolják vagy még a régivel? Erről semmi infót nem találtam..

(#1021) Alex91 válasza NORB1337 (#1020) üzenetére


Alex91
félisten

Azert diktalsz, hogy ezt meg a regivel szamlazzak…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1022) sajtos365 válasza kisbalazs83 (#950) üzenetére


sajtos365
tag

Ez úgy néz ki, akkor augusztusban 35m3-t fogyasztok az 35-13=22m3-t 770 forinttal fizetek, vagy nem értem minek ez a táblázat.

(#1023) NORB1337 válasza Alex91 (#1021) üzenetére


NORB1337
csendes újonc

köszi,de ezt leírva sehol nem találtam.. vagy én vagyok a vaksi :D

(#1024) Alex91 válasza NORB1337 (#1023) üzenetére


Alex91
félisten

Augusztus 1-tol el az uj rendszer, addig a regivel dolgoznak…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1025) kisbalazs83 válasza sajtos365 (#1022) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Ez egy kalkulátor. Mindenki máskor diktál, aki diktálós. Ha letöltöd és beírod a diktálásod napját, akkor megkapod mennyit diktálhatsz, ami még kedvezményes. Az bonyolítja a dolgot, hogy minden hónapban más a felhasználható kedvezményes mennyiség, mert egy jelleggörbe szerint osztják el az évi 1729m3-t. Plusz még bonyolíthatja a dolgot az előző hónapról maradt kedvezményes mennyiség görgetése, mert ilyet is írtak az MVM oldalán, hogy nem vészel a fel nem használt.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1026) forceberg válasza ivana (#1009) üzenetére


forceberg
veterán

Ez True RMS. Írtam fogyasztást, meg cos Fi értékeket bizonyos tegnap lemért fogyasztókhoz.
Olyan funkció is van, hogy kWh árat is meg lehet adni, aztán számol óránkénti költséget.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1027) sajtos365 válasza kisbalazs83 (#1025) üzenetére


sajtos365
tag

Letöltöttem, köszönöm a táblázatot.

Igen az MVM írja is, hogy a kedvezményes mennyiség nem vész el, de amelyik hónapban túlléped a jelleggörbe szerinti kedvezményes mennyiséget a feletti részt piaci áron kell fizetni és azt nem írja, hogy év végén vagy valamikor vissza adná vagy elszámolna, ha egyébként éves szinten beleférsz a kvótába.

A diktálósok gondolom ezzel búcsút mondhatunk az 5 ezer forintos nyári gázszámláknak.

(#1028) kisbalazs83 válasza sajtos365 (#1027) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szívesen! Azért csináltam, mert én is diktálós vagyok, és elég nehéz volt kiigazodni az elszámoláson. A kedvezményt meg jó lenne kimaxolni. Nem vagyok egy excel guru és lehet nem is így fognak számolni. Arra gondoltam, hogy augusztusban diktálok 1m3-el többet, mint amit a táblázat kiad és a számlán látni fogom, hogy így gondolták-e ők is. Kicsibe tesztelem :D

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1029) bigdady


bigdady
nagyúr

Van ötletetek miért lehet hogy nálam az MVM (volt Tigáz) 16500 Ft-ot számláz havonta 142m3-re, mikor az átlagra azt írják a neten 144m3 14500 Ft marad.
:U

[ Szerkesztve ]

(#1030) sajtos365 válasza kisbalazs83 (#1028) üzenetére


sajtos365
tag

"Arra gondoltam, hogy augusztusban diktálok 1m3-el többet, mint amit a táblázat kiad és a számlán látni fogom, hogy így gondolták-e ők is. Kicsibe tesztelem"

Ez jó ötlet, de nem tudom ezt megjátszani mert melegvíz és főzés is gázos, télen nem lesz gond, de ez így nyáron gáz, mert 5e helyett 18e lesz a gázszámlám.

(#1031) kisbalazs83 válasza sajtos365 (#1030) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Attól még diktálhatsz táblázat +1m3-t aug, a tényleges fogyasztásodat senki nem látja. Utána mész a kedvezményes határig a diktálással minden hónapban. Így kimaxoltad a kedvezményt. Persze a tényleges fogyasztást is nézd mellette, hogy lásd, hogy állsz valójában. A szolgáltatói leolvasás kavarhat be a matekba, hogy az mikor van.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#1032) Catman válasza bigdady (#1029) üzenetére


Catman
aktív tag

Azt hiszem, elosztó cégenként van valami minimális eltérés az árban. Nálad valószínűleg más cég szolgáltat, mint ahol a 14500-at kiszámolták. :)

(#1033) boti19871125 válasza sajtos365 (#1030) üzenetére


boti19871125
kezdő

Az nagyon szép lesz ha a havi fix 50 m3 fogyasztásunk, amit havi rendszerességgel fizetünk a nyári hónapokban a többszörösébe fog kerülni, miközben az éves keret harmadát fogyasztjuk el.

(#1034) Alex91 válasza boti19871125 (#1033) üzenetére


Alex91
félisten

Ezert volna jo, ha mindenkinek a sajat jelleggorbejet huznak ra…

Esetleg atmesz majd atalanyba!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1035) boti19871125 válasza Alex91 (#1034) üzenetére


boti19871125
kezdő

Igen az átalány az megoldás lenne, de a váltásra csak az éves leolvasást követő 30 napban van lehetőség. Éves leolvasás időpontja: 11.03-11.09. Addigra a tavalyi fogyasztás alapján 31 m3-t szépen lehet fizetni piaci áron.......

(#1036) sajtos365 válasza boti19871125 (#1033) üzenetére


sajtos365
tag

Pont nyáron a légkondi miatt nem térhetünk át elektromos vízmelegítőre meg elektromos főzőlapra, így marad a magas számla, ha ezt jól értelmeztük, de még nem cáfolták, addig ez van.

A hőszigetelés most erre a problémára nem nyújt orvosságot. :O

Nyáron a légkondi miatt lépjük át a havi kvótát, gáznál meg a hőmérsékletfüggő jelleggörbe miatt, holott mindkét energia esetén éves szinten beleférünk a kedvezményes mennyiségbe.

Mi a helyzet ha egyenletes - nem hőmérsékletfüggő - átalányba váltanék, ha van ilyen az MVM-nél?

(#1037) Alex91 válasza sajtos365 (#1036) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor eves elszamolas van… Elviekben.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1038) Zozzant válasza sajtos365 (#1036) üzenetére


Zozzant
addikt

Van, én váltok, éves leolvasás után. Így télen-nyáron fix összeg, ami az elmúlt évek alapján belefér bőven a kedvezményesbe éves szinten. Kicsit fölé is lövöm, persze lehet -50 fok 1 hónapig, de kicsi az esélye...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1039) Degeczi válasza Alex91 (#1034) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Elképesztő amúgy, h 3 nappal augusztus előtt még nincsenek egyértelműen letisztázva ilyen alapvető kérdések... :(

Top cat: akkor van értelme, ha beleférnél az éves keretbe, de egy rád nézve előnytelen görbe miatt mégis kilógnál vmelyik hónapban. Ha nincs ilyen, akkor persze egyszerűbb havonta a tényleges fogyasztás után fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#1040) Top cat válasza Zozzant (#1038) üzenetére


Top cat
őstag

És mire mész az átalánnyal? Havi szinten fixet fizetsz, de elszámolásnál majd fizetheted a nagy különbözetet.

(#1041) UberMutant


UberMutant
őstag

még egy jópofa dolog lesz.
mindenki köbméterezik, pedig hőmennyiségért fizetünk.

és nem mindegy mennyi a fűtőértéke annak az 1 m3nek, amit támogatnak. ha kevés , akkor több kell belőle, és hopsz hamarabb kifut a mágikus keret.

és télen azért elég rendesen higítják a gázt.

(#1042) Zozzant válasza Top cat (#1040) üzenetére


Zozzant
addikt

Nincs különbözetem (sőt ők adnak vissza) . Mint írtam bőven beleférek, hacsak nem lesz jégkorszak.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1043) Degeczi válasza UberMutant (#1041) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És mivel higítják? :F Levegővel nem lehet, robbanásveszélyes, nitrogénnel ugyan lehetne, de az drágább, mint a földgáz (ráadásul brutális mennyiségre lenne szükség, pont télen)

(#1044) Tapsi válasza UberMutant (#1041) üzenetére


Tapsi
addikt

Ezeket az urban legendeket el kéne már felejteni!

(#1045) Top cat válasza Zozzant (#1042) üzenetére


Top cat
őstag

Honnan veszed, hogy beleférsz? Nem lehet tudni pontosan hogyan fognak számlázni.

(#1046) sajtos365 válasza Degeczi (#1039) üzenetére


sajtos365
tag

"Ettől függetlenül az adott számlában az idő-és fogyasztási jelleggörbe szerint adható kedvezményes mennyiség feletti mennyiséget hirdetményi áron kell fizetni."

Ez elég jól körül írja, az MVM oldalán a GYIK-ban.

(#1047) Zozzant válasza Top cat (#1045) üzenetére


Zozzant
addikt

De lehet, diktálásra, egyenletes részszámlázással vagy hőmérsékletfüggő részszámlázással számláznak. Ez aktív lesz amikor átlépek egyenletesbe és az előző éves fogyasztásokból látom ide mennyit írjak:

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#1048) UberMutant válasza Degeczi (#1043) üzenetére


UberMutant
őstag

a fűtőértéke más és más , nézd meg a számlán.
és a fűtőértéktől lesz meleg

ennyi

Azzal kevés fogyasztó van tisztában, hogy nem a felhasznált mennyiség alapján fizeti a gázszámlát. Mert amíg a víznek köbmétere után fizetünk, a gázért a felhasznált energia mennyisége (MegaJoul) után kell fizetni. Mit jelent ez? Azt, hogy ha és amikor a gáznak alacsonyabb a fűtőértéke, akkor a szükséges energiát valóban csak nagyobb mennyiségű gáz elégetésével lehet előállítani, viszont a ez nem befolyásolja a gázszámlát. Hiszen hiába melegíti fel az egyik esetben 10 perc, a másik esetben 20 perc alatt az ugyanolyan mennyiségű és alapvető hőmérsékletű vizet, használ el a hosszabb idő alatt több köbméter gázt használunk, a felhasznált energia ugyanannyi lesz.
Hiszen az, hogy mennyi energia kell hozzá, már adott, hogy ez mekkora mennyiségű gázzal tudjuk elérni fűtőértéktől függően, az már lényegtelen, a gázszámla nem lesz ettől magasabb. Még egyszer: az energiaérték és nem az elhasznált köbméter alapján fizetünk.

csak a fenti idézet már nem igaz. mert köbméter

[ Szerkesztve ]

(#1049) MegaNorby


MegaNorby
tag

Csináltam egy táblázatot ami kiírja a továbbgörgetett kedvezmény mennyiségét és kiszámolja azt is mennyit kell havonta fizetni. Így talán ki lehet kalkulálni mennyit érdemes diktálni. A gáz árát át lehet írni! [link] Ha valamit nem számolna jól szóljatok!

Northlight music

(#1050) boti19871125 válasza UberMutant (#1048) üzenetére


boti19871125
kezdő

ha nézted a számlát akkor azt is láthattad, hogy van egy korrekciós tényező amivel a változó fűtőértéket kompenzálják

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.