Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) perempe válasza perempe (#8895) üzenetére


perempe
addikt

Mennyire lehet megbízható az említett hősugárzó?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#8902) pjen válasza perempe (#8901) üzenetére


pjen
félisten

Ezt csak az idő mondja meg. Én biztos egy mezei olaj radiátort vettem volna.

(#8903) perempe válasza pjen (#8902) üzenetére


perempe
addikt

Nem én vettem, volt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#8904) Sz.L. válasza pjen (#8900) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Szerintem is. Jó lehet a nyitás, és a hőmérséklet érzékelő is. Én valamilyen termoelektromos fejjel, szelepmotoros megoldással kombinálva tudom elképzelni.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8905) balojazz válasza pjen (#8898) üzenetére


balojazz
aktív tag

Mi nonstop résszellőzésen vagyunk 9 ablakkal, az egyszerűbb, mint bukózni vagy egyéb szellőztetést csapni, így 21.7 fok most. Messze még a fűtés, kell hozzá egy masszív hidegfront.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8906) Sz.L. válasza leslieke (#8891) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Ha nem felejted el, és valóban megtörténik a kompenzálás, akkor kérlek oszd meg velünk az információt.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8907) pjen válasza perempe (#8903) üzenetére


pjen
félisten

Ezekre legtöbbször azt írják, felügyelet mellett kiegészítő fűtésre.

(#8908) perempe válasza pjen (#8907) üzenetére


perempe
addikt

Köszönöm szépen, ez nem túl jó jel.

Szerintem Ilyen kazánunk van, de be kéne gyújtani.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#8909) pjen válasza balojazz (#8905) üzenetére


pjen
félisten

ÁEz hőmérő kérdése is. Például, hogy milyen magasan van. Ja és az se mindegy, hogy bekapcsolom a fűtést vagy 2 pulóvert és vastag zoknit veszek. Én inkább fűtök. Nálunk a computerm most nem 20.6 fokot mutat. Van két ledes hőmérő, mindkettő egy fokkal többet.

8908: Kinyitod a gázt az óránál, vársz legalább 5 percet, hogy elérjen a gáz a kazánig. Megnyomod az indító gombot és egy égő gyufát tartasz oda ahol az őrláng kell, hogy égjen. Ha bizonytalan Vagy sose csináltad, hívj szakit, egyszer megmutatja aztán menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#8910) Barret001 válasza perempe (#8897) üzenetére


Barret001
addikt

Idén 1 héttel hamarabb :)

(#8911) emre válasza pjen (#8898) üzenetére


emre
veterán

A H tarifánál diktálsz vagy átalányban vagy?

Én idén nyár elején csináltattam meg 3db 3,5kW-os klímára és érdekelne hogy nálad havi átlagban hogy alakul a fogyasztás.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#8912) balojazz válasza pjen (#8909) üzenetére


balojazz
aktív tag

Van 2 hőmérő, egyik ablakpárkányon kb 95 cm magasan, másik szoba belsejében 60 cm magasan..Ez nem a 2 pulcsis idő, hanem a melegebb-mint-határeset a póló és a nem becipzározott melegítőfelső közt: néha leveszed, néha vissza. A gyerekek mezítláb sem fáznak reggel pizsiben. Vastag zoknink nincs is, csak nyári (4 évszakos). A fűtés akkor indul nálunk, amikor már pólóban nem lehet meglenni, cipzárt föl kell húzni, és a kölykök fáznak reggel. Most pólós idő van.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8913) Dorian válasza balojazz (#8912) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem nemaz, másnak meg igen.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8914) perempe válasza Barret001 (#8910) üzenetére


perempe
addikt

(ok. 29- okt. 11)/7 (napok száma) = ~2.5

Ma talán megint melegebb lesz, nem kell fűteni.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#8915) amargo válasza queens (#8899) üzenetére


amargo
addikt

Szia,

Gyere át az okos otthon topic-ba: [link]
Ott rengeteg infót fogsz találni.

Barret001: Melyik országrészről van szó? Nálunk Fejérben, a szeptemberi hónap végig jócskán melegebb volt mint a tavalyi (tavaly már szeptember 16-án fűteni kellett), idén pedig csak most párnapja nem akar 15 fok felé menni a külső hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8916) perempe


perempe
addikt

Búcsút inthetünk az enyhébb éjszakáknak, jövő héttől fagypont közeléhez érünk, nappal se fog sokkal 10°C fölé menni.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#8917) balojazz válasza Dorian (#8913) üzenetére


balojazz
aktív tag

5-en vagyunk, a fűtésjelző a feleségem meg a 9 éves kislányom: amikor ők mindig felöltöznek meg nyafognak, hogy hideg van, akkor indul a fűtés. Mi 3-an fiúk akkor még bután nézünk, hogy "höhh, mi van?", de azért indul a fűtés. Ez november elején volt tavaly, idén meglátjuk.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8918) Dorian válasza balojazz (#8917) üzenetére


Dorian
félisten

Értem, ezek Ti vagytok, a Ti ingatlanotokban. Másoknak még ugyanabban az ingatlanban sem ugyanolyan a hőérzete, hátmég hogy máshol is laknak.
Nekem pl. amúgy sem sportom a fogyasztáscsökkentés.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8919) pjen válasza emre (#8911) üzenetére


pjen
félisten

Diktálok

#8918Dorian:+1

[ Szerkesztve ]

(#8920) NoOne1976 válasza pjen (#8907) üzenetére


NoOne1976
őstag

De akkor melyik az az elektromos fűtőtest, amit gond nélkül ott lehet hagyni beprogramozva folyamatos működésre? Vagy ezek csak az Adax, Nobo és társai árkategória? És pont ezért kerülnek annyiba?

(#8921) balojazz válasza Dorian (#8918) üzenetére


balojazz
aktív tag

Persze, sosem téveszteném össze magunkat másokkal... A más hőérzet nálunk is adott, a leggyengébb láncszemek indítják a fűtést, a hőmérséklet kompromisszumos: amikor ők már nem fáznak, nekünk meg nincs melegünk ez 21.5-23 közt van valahol legtöbbször, éjjel 20-21 a legalja, nappal nem lehet 24, nert az a fiúknak már sok.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8922) Dorian válasza balojazz (#8921) üzenetére


Dorian
félisten

Nálunk nem lehet a kölykökre hagyatkozni, mert ők sosem érzik, h fáznak... csak állandóan tiszta taknyok. (mondjuk még kicsik)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8923) pjen válasza NoOne1976 (#8920) üzenetére


pjen
félisten

Erre mondják, ami elromolhat az el is fog. Ha én ilyent használnék, igen gondosan méretezném a túláram védelmét és legalább két egymástól független termosztáttal szerelném+ távol helyezném minden éghetőtől. Az Adaxot és a Nobot is.

(#8924) balojazz válasza Dorian (#8922) üzenetére


balojazz
aktív tag

Ott van kontrollnak az asszony a kislány mellé, én meg a fiúkhoz. Elég jó klímacsapat vagyunk.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8925) pjen válasza balojazz (#8924) üzenetére


pjen
félisten

Ez minden esetben egyén függő. 20 évig melóztam együtt egy kollégával, még télikabátja se volt.-10ben két pulóvert vett.

(#8926) asdf_ válasza queens (#8899) üzenetére


asdf_
veterán

Ilyesmi van, meg ennek olcsóbb, noname-ebb változatai. Az ablaknyitás-reagálás az szerintem úgy lehet, hogy két hőmérsékletszenzor van benne, egy rendes, védve valami tömegben, ami így lassan reagál, meg egy meztelen, ami kvázi realtime hőmérsékletet mér és így az ablaknyitást úgy veszi észre, hogy egy percen belül 3-4-5-10 fokot esik a hőmérséklet amit mér, és ekkor elzárja a szelepet. Sima léptetőmotor van benne, amikor először helyezi fel az ember, akkor pár perc alatt végighajtja, hogy meglegyen a két végállás.

(#8927) balojazz válasza pjen (#8925) üzenetére


balojazz
aktív tag

Ilyen kirívó esetek nincsenek egy családban, arany középút meg mindig van itthon. A hőérzet "tanulható", szóval a gyerekek a szülők hőérzetét öröklik (szokják meg). Felnőttként is megszokunk idővel egy sokkal melegebb vagy hidegebb élőhelyet (migráció).

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8928) pjen válasza balojazz (#8927) üzenetére


pjen
félisten

Fene tudja. Keresztlányom férje 5 évig melózott Norvégiában azt mondja az ötből négy évet fázott. :)

(#8929) Dorian válasza pjen (#8928) üzenetére


Dorian
félisten

Van bennem negyed rész svéd, de ha menni kéne vhová, Magyaro-tól kizárólag délebbre költöznék :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8930) pjen válasza Dorian (#8929) üzenetére


pjen
félisten

Antarktisz? Annál délebbre már nincs semmi. :) ;]

[ Szerkesztve ]

(#8931) leslieke válasza kiir (#8893) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Majd kevesebbet diktálok! :D

(#8906) Sz.L.

OK.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8932) amargo válasza pjen (#8925) üzenetére


amargo
addikt

Nekem is van egy ilyen kollégám annyi különbséggel, sima póló van rajta csak.
A norvégoknál szólt rá a felesége, hogy vegyen magára még valami, mert -20-30 foknál már ott is néztek rájuk :)

Mindig a Szindbádból a kopasz tengerész jut róla eszembe (hasonlóan kigyúrt is) van benne egy jelenet, amikor mindenki vacog valamelyik sarkvidéken az meg továbbra is félmeztelenül van és rászólnak, hogy vegyen már fel valamit magára: [link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8933) Lauda válasza balojazz (#8927) üzenetére


Lauda
félisten

Felnőttként is megszokunk idővel egy sokkal melegebb vagy hidegebb élőhelyet (migráció).

Legfeljebb alkalmazkodsz, nem megszokod.

(#8934) balojazz válasza Lauda (#8933) üzenetére


balojazz
aktív tag

Ganz egal. Használhatjuk az adaptáció kifejezést.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8935) Barret001 válasza amargo (#8932) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem olyan műszak vezetőm volt,hogy nyáron 35 fokban hosszú ujjú nyakig begombolt zubbonyban dolgozott. Még csak melege sem volt...Kérdeztem tőle,hogy bírja ki ezt az öltözéket? Azt mondta,az acélkohóban melegebb volt,ott is bírta a klímát :) Nem vagyunk egyformák. Van aki meg télen is izzad XD.

(#8936) Lauda válasza balojazz (#8934) üzenetére


Lauda
félisten

Alkalmazkodsz, mert jól felöltözöl például, de nem szokod meg a hideget.

(#8937) volandy válasza Barret001 (#8935) üzenetére


volandy
senior tag

ÁÁÁÁÁáááá! Ne is mond. 40 C*-ban is tudok fázni! De az egész családom ilyen volt! Faterom, jégeralsó, vastag bársonynadrág, pulcsi, pufajkában ült a sparhelt mellett, de közben ment a cirkó is. És balhézott hogy hideg van!
Lehet hogy van egy kis keringési probléma a háttérben, de lehet hogy "csak" ilyenek vagyunk.
Kollégáimnak szoktam is mondani, hogy ha ti már nem tudtok semmit levenni magatokról amikor meleg van. Én még akkor kezdem levenni a pulcsimat!

[ Szerkesztve ]

(#8938) balojazz válasza Lauda (#8936) üzenetére


balojazz
aktív tag

Bizonyos mértékig igenis megszokod (pár fok +/- teljesen bizonyosan). Laktam már túl meleg helyen (panel) és túl hideg helyen is (rossz fűtési rendszer) évekig, és beleszoktam mindegyikbe, csak a váltás volt nehéz egy darabig, utána az lett a normális. Asszony is kondicionálódott mindig, csak a deltaté (hőérzet-különbség) maradt meg köztünk (ami már tényleg egyénfüggő). Ahogy a gyerekek is tanulják (bizonyos mértékig) a hőérzetet. De egy genetikai paklin belül könnyebb összeszokni is.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8939) Lauda válasza balojazz (#8938) üzenetére


Lauda
félisten

Okés.

(#8940) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Sziasztok! Ház építés előtt állok, de nem tudom eldönteni milyen téglával+hoszigetelessel legyen. 100nm-es házban gaz fűtéssel kb mennyivel jelent több spórolást ha jobb téglával, vastagabb szigeteléssel lenne megcsinaltatva? Alapvetően itt az erdekel kb hány év alatt térülne meg kb.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#8941) Tapsi válasza h1ght3chzor (#8940) üzenetére


Tapsi
veterán

Én is agyaltam már ezen, és arra jutottam, hogy a legolcsóbb/legegyszerűbb téglát érdemes választani, és cserébe a homlokzati szigcsón ezt kompenzálni.

(#8942) axioma válasza Tapsi (#8941) üzenetére


axioma
veterán

Nekem a "hagyomanyosabb" megoldasokkal az a bajom, hogy iszonyat szar minosegben is el lehet kovetni (a habarcs sok mindent elbir). Nem a hoszig miatt hanem a varhato minoseg miatt hajlanek a profi (csiszolt, purhab szeru habarcsos) fal iranyaban. Falvastagsagbol persze nalam is az jon ki hogy az epp megfelelo minimum, kevesebb cm kompenzalja hoszigbol, azzal a reszevel egyetertek (es jobb ugy a brutto/netto m2 ara'ny is).

[ Szerkesztve ]

(#8943) Tapsi válasza axioma (#8942) üzenetére


Tapsi
veterán

Pontosítok, mert pongyolán fogalmaztam: hőszigetelés szempontjából a legegyszerűbb téglát érdemes választani.

(#8944) asdf_ válasza axioma (#8942) üzenetére


asdf_
veterán

Az a baj azokkal a csodatéglákkal, hogy a hanggátlásuk lószar. Én is amellé raknám a garast, hogy B30 és 15 centi grafitos, oszt jónapot. És akkor legalább tömege is lesz a háznak, ami a hideget/meleget tárolja.

(#8945) axioma válasza asdf_ (#8944) üzenetére


axioma
veterán

Nyilvan nem mindegy, hogy milyen kornyezetben epitenek belole. A masik veglet is tulzas, hogy templomba nem jon be a hang kivulrol, meg huvos van nyaron is, nosza 1 meteres kofalat epitsunk...
A hotomeget nem a fal fogja adni, hanem a fodemek, mar persze kiveve fafodemnel. Meg amugy sem tuti hogy a nagy hotomeg a legjobb komfort mindig (nehez kiverekednie a kenyelmes zonabol, de ha megtortenik, kb. ugyanolyan nehez vissza...)

[ Szerkesztve ]

(#8946) asdf_ válasza axioma (#8945) üzenetére


asdf_
veterán

Igen, télen, nyáron jó, tavasszal ősszel azért vannak néha olyan időszakok, hogy kint melegebb van, ezt aláírom :) Ennek idén tegnap lett vége.

(#8947) Barret001 válasza asdf_ (#8944) üzenetére


Barret001
addikt

Ott a pont! Hőtömeg.Erre kell rászigetelni,és az a tökéletes! Sokkal kisebb lesz a hőingadozás,megfelelő szigetelés mellett.

(#8948) Ringman válasza axioma (#8945) üzenetére


Ringman
nagyúr

önmagában az U-érték hajszolása elég fals lehet, a hőtehetetlenség szerintem jó dolog az egyre nagyobb hőingadozások miatt, de az valóban problémás lehet, ha hirtelen akarod lehűteni.

amit megint nem figyel a beruházók többsége (meg bonyolultabb is rendesen kivitelezni) az az átszellőztetett rétegrendek (fal, tető), ami szintén kedvező.

egyszerűbb persze berakni a klímát, aztán max többet fog menni.

(#8949) axioma válasza Ringman (#8948) üzenetére


axioma
veterán

nalunk most sincs klima, volt egy mobilklima a tetoterben de a nagy kanikula elott kolcsonadtuk - igaz idonkent ventiztunk, es ez csak pth30nf+12, fodem 28kozetgy.

(#8950) balojazz


balojazz
aktív tag

Időjárás jelentés. Kinti hajnali hőmérsékletre 1 fokot ír a teló, itthon 21.1 van, és lassú melegedés jön, főleg hajnali minimumban, úgyhogy sanszos, hogy még nem indítjuk a fűtést.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.