Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) Sz.L. válasza Tapsi (#8850) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Megpróbálom egy kicsit másképpen az én nézőpontom szerint:

Adott egy 5 tagú család 2017-ben, akik szeretnének 1.6 SCE szívó benzin motorral gépjárművet vásárolni, mert az a motortípus hosszú életű, tartós. Bemehetnek a szalonba és megvásárolhatják.

Ugyan ez a család 2023-ban szeretne bemenni és megvásárolni ugyan azt a gépjárművet (mert 2017-ben nem vették meg), de nem tudják, mert az 1.6 SCE szívó benzines motor nem felel meg a 2023-as káros anyag kibocsátási normáknak, így nem kapható. Viszont van helyette más, aminek a teljesítménye ugyan olyan (vagy jobb). Igaz ez már turbós és kisebb cm3-es motorral rendelkezik.

A fenti példa szemszögéből nézem: "Szerintem, az autógyártás sem volt tekintettel az utasok számára (vagy súlyára), a max kibocsátható káros anyag mennyiségének meghatározásakor."

Tehát ingatlanok esetén sem feltétlen kellene tekintettel lenni a lakók számára a klímavédelmi szempontok szerint. Ha valakinek az éves gáz energiafogyasztása X, és a limitet nem tudja tartani, akkor bizony néhány gázüzemű berendezést pl. villamos energiával működőre kell cserélnie, ha tetszik neki, ha nem. Szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8852) Madwe válasza Sz.L. (#8851) üzenetére


Madwe
nagyúr

A példád akkor lenne helyes, ha nem új autót akarnának venni, hanem a meglévő autójuk nem menne át mostantól kezdve a műszaki vizsgán... persze vannak már városok amik bizonyos euro szabvűnyhoz kötve engednek be vagy sem autókat, de azért ez kicsit neccesebb helyzet, mint az új autó (mellesleg a kissebb turbós motor pont annyira agyament h nem igaz...)
Meg azért a közlekedés saját autóval kicsit más kaliber minnt a lakhatás s fűtése az otthonodnak, szerintem.
Új házaknak meg tudtommal bb-t minimum hozni kell 25% megújulóval, nem? manapság már nem nagyon kötnek be gázt amúgy sem...

(#8853) Gézengúz válasza leslieke (#8848) üzenetére


Gézengúz
addikt

Melyik 3 napban van diktálási időpontod?
Engem itt már kiokosítottak, hogyha 15-én diktálok, akkor mindkét hónap diktálási mennyiségét figyelembe kell venni, fele fele arányban.
Jól is jött a számla.

[ Szerkesztve ]

(#8854) Sz.L. válasza Madwe (#8852) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Szerintem ez több szempontból nézhető helyesen. Úgy ahogy te írod, úgy is.
Nálam a közlekedés saját autóval ugyan olyan fontos, különben nem tudok dolgozni, ergo nincs bevételem. (Úgy meg, hogyan csökkenteném a rezsit. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8855) leslieke válasza Gézengúz (#8853) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

21-24 között, és 24 diktáltam. Lehetséges, hogy elrontottam, de akkor is sok a 18000 Ft, szerintem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8856) asdf_ válasza leslieke (#8848) üzenetére


asdf_
veterán

Szeptemberre bediktáltam 38m3-et, kiszámláztak 18000 Ft-ot.. érdekes...

A teljes hónapra él a 38. köbméter. Ha 20-án diktáltál 20-ára 38 m3-t, akkor azon a napon csak a kedvezményes mennyiség 2/3-ára voltál jogosult, hiszen csak 20-a an, a maradék egyharmad az piaci áras lesz.

(#8857) balojazz válasza Tapsi (#8847) üzenetére


balojazz
aktív tag

Ahol nincs kiépített gázhálózat, ott eddig se kellett gázt fizetni, én csak arról írtam. A m2-arányos gázfogyasztás nem függ a lalkók számától a fűtés tekintetében, ha a ház egészét vesszük alapul (mindent fűtök), a hmv igény pedig, amely függ a lakók számától, töredéke a fűtésnek (harmada-ötöde kb), de amúgy is 5 főre számoltam szummát. Családi kedvezményt meg lehet adni (gyermekek igazolása).

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8858) korcsi


korcsi
veterán

Akinek diktálósként számláztak piaci áron, az az enyhe szeptember miatt alacsony jellegőrbe érték miatt lehetett, legalábbis ismerősömnek a szolgáltató így indokolta.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#8859) leslieke válasza asdf_ (#8856) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor 25x100 Ft és 13x700 lenne nagyjából, ez még mindig nincs 18000.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8860) Barret001 válasza balojazz (#8834) üzenetére


Barret001
addikt

Mi a baj a szénnel? A nagy zöld Németország most röffenti a lignit erőműveket,a zöldek beleegyezésével!

(#8861) Gézengúz válasza leslieke (#8859) üzenetére


Gézengúz
addikt

Előtte mikor fizettél utoljára számlát?
Csak akkor jön számla, ha bizonyos mennyiséget meghaladsz.
Durván 1000ft körül van az alap havi díj akkor is ha 1m3-t sem fogyasztasz.
Ami egyébként szerintem nagyon sok. Jól néznénk ki ha áramnál is 100KWh ára lenne az alapdíj. 10m3 gáz durván egy ezres durván 100Kwh hőérték.
Ha előtte pár hónapot nem fizettél ( mert nem jött számla) akkor +3--4ezer Ft az is.

(#8862) Sz.L. válasza leslieke (#8859) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Elméletileg:
(16,24/31)*7+(37,6/30)*24=33,75 (m3) a kedvezményes (havi diktálás, vegyes profil esetén), ha aug. és szept. 24-én diktáltál.

Ezen kívül lehet a számlában fűtőérték miatti kompenzáció, vagy egyéb elszámolás is.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8863) leslieke válasza Gézengúz (#8861) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Minden hónapban fizettem számlát.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8864) leslieke válasza Sz.L. (#8862) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akkor még rosszabb a matek, ahigy számoltak. Most megnéztem a számlát és több a versenypiacinak elszámolt mennyiség,, mint a kedvezményes..
Nincs egyéb elszámolás. Csak a fűtési díjak és az alapdíj.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8865) Sz.L. válasza leslieke (#8864) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Nézd meg az online felületen, hogy milyen profilban vagy, és azt is, hogy az utolsó diktálásodra valóban annyit rögzítettek-e, mint amennyit kellett (diktáltál). Aztán jön a matek része.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8866) leslieke válasza Sz.L. (#8865) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Megnéztem, online és az appban is Vegyes profil, a jelleggörbe is egyforma. Augusztusi számla rendben volt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8867) balojazz válasza Barret001 (#8860) üzenetére


balojazz
aktív tag

Az lehet, de ők lábon lőtték magukat azzal, hogy a zsinóráramot kiherélték az atomstoppal, és ezt a szar helyzetet még a megújulók felpörgetésével is fokozták, így qrva drága az áramuk, és kénytelenek szenet és gázt is röffenteni.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8868) balojazz válasza Madwe (#8852) üzenetére


balojazz
aktív tag

"Új házaknak meg tudtommal bb-t minimum hozni kell 25% megújulóval, nem? manapság már nem nagyon kötnek be gázt amúgy sem..."

Ez a valóságban bonyolultabb. Elvileg csak közel nullást lehet építeni (használatba vételi) 2021. január 1 óta, de folyton moratóriumot hirdetnek rá, most épp 2024 június 30-ig mehet a gyengébb is. Plusz BB-nél ezen felül a 25% megújuló arány is kiváltható hőszivivel, amit meg lehet oldani hűtő-fűtő split klímákkal is legálisan. Ezek amolyan magyaros kiskapus okosban megoldós jogszabályok, de érdekes módon itt működnek is: az átadott BB-s gázfűtéses házak tényleg faszák, alig esznek gázt, és tök jó, hogy ott vannak a klímák néha egy pici hűtésre (mert azt is csak igen ritkán kell), vésztartaléknak meg alternatív fűtésre (amit úgyse használsz, ha nem zárják el a gázt). Szóval jól teszik, hogy adnak át gázzal BB-s házakat. Érdekes adalék, hogy 2022 tavaszán (még a rezsipara előtt) beszéltem egy építtetővel, aki azt mondta, abban az évben már inkább nem vesződik a gázzal (gázterv, kivitelezés, engedélyezés túl sok macera és bürokrácia), hanem hőszivattyúval építi a házakat.... Mindenki tudja a folytatást. Aki ilyet vett 2022 Q1-Q2-ben (vagy később), az nagyot szopott, ha nem telepített azonnal éves szaldós napelemet, mert anélkül valószínűleg többszörösét fizeti fűtésre meg hmv-re a gázos verziónak, még H tarifával is.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8869) koko52 válasza balojazz (#8868) üzenetére


koko52
veterán

És most ki fog feltenni napelemet 5ft bruttóval? Senki. Gallyragvágták a piacot + az új ház építőket. És nem értik miért folyik be egyre kevesebb adó. :U

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#8870) pjen válasza balojazz (#8868) üzenetére


pjen
félisten

Az én házam szigetelt+műanyag nyílászárók. 5 db split fűtő klíma ment pár évig H tarifával, a Nejem útálta. Átátáltunk egy Ariston kombi kondenzációs kazánra. Ez barátságosabb, de a klímás fűtés olcsóbb volt. Szerintem egy levegő víz hőszipkával még olcsóbb lett volna.

(#8871) Barret001 válasza koko52 (#8869) üzenetére


Barret001
addikt

Már tolják az akkus megoldásokat! Akku gyártó nagyhatalom leszünk :)

(#8872) koko52 válasza Barret001 (#8871) üzenetére


koko52
veterán

Nagy segítség borús téli hónapokra.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#8873) axioma válasza koko52 (#8872) üzenetére


axioma
veterán

Igen, az orszag szintjen. Ha a napi hullamot ki tudjak lapositani az akkuk segitsegevel [azaz olcso idoben halozatrol is betarol, ha nem varhato napsutes masnap, es a kora esti csucsban annyival kevesebbet vetelezik], akkor kevesebb ingadozasra alkalmas eromuvet kell lekotni. Nyilvan ez erosen jovoido -> nem alkalmas a mostani meres arra, h erdekeltte tegyek.
[Ja persze elobb a vezerelt idoziteset kene gatyaba razni...]

(#8874) Sz.L. válasza leslieke (#8866) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Ha gondolod, illeszd be képként (cenzúrázva) a számlát és megnézzük.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8875) Sz.L. válasza Barret001 (#8871) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

#8451

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8876) Barret001 válasza koko52 (#8872) üzenetére


Barret001
addikt

Itt nem a felhasználás a lényeg,hanem az ösztönzés :) Lehet rá adni kölcsönt!

(#8877) balojazz válasza pjen (#8870) üzenetére


balojazz
aktív tag

Arra kíváncsi lennék, hogy mennyi volt a fűtés klímával. Mivel a hmv is gázról megy, csak becslésem van a fűtésre. Kb 360 forint/m2/év gázzal nálam. Ha nagyot tévedek, akkor sem kevesebb 300-nál, és nem több 400-nál. Nálad mennyi volt?

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8878) pjen válasza balojazz (#8877) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ezt igy nem lehet össze hasonlítani. Nekem olcsóbb a klíma mint a gáz.Most 11000Ft ot fizetek havi átlagba gázt. A legutólsó végig klímával, H tarifával fűtött télen 90000ft volt a fűtés. Ez akkor lenne összehasonlítható, ha egy telet klímával fűtenél. Nem mondegy hány fok van, azt mondják fokonként 6%. Nem mindegy mennyit szellőztetsz nem mindegy hányan laktok a házban, stb.

(#8879) m3k


m3k
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni fűtés témában. Adott egy kétgenerációs ház földszinttel, emelettel. Minden külön van, kivéve a fűtést. A lenti szinten 50 éves régi radiátorok voltak, az emeleten már az újabb szabvány lemez radiátorok. Lecseréltük a radiátorokat lent szintén lemez radiátorra, mert egyrészt öregek voltak, másrészt nem lehetett szabályozni őket mert nem mert senki hozzányúlni a szelepekhez. Ebből fakadóan amikor lent jó idő volt, fent még hideg. Ez most megoldódott. De. Ha most fűtünk akkor valamiért nagyon gyorsan nagyon meleg van (ami jó végülis), a radiátorokat szépen beállítjuk a megfelelő hőmérsékeltre thermo-s szelepekkel. A melegvizet egy régebbi gázkazán adja szivattyúval egybekötve. Kérdésem az lenne hogy létezik hogy a csere miatt visszább kell venni a víz hőfokot? (van hogy kézzel alig bírni a meleget ha a csőhöz ér az ember) Mekkora az ajánlott hőfok ilyen esetben? Gondolom van egy optimális tartomány ami a leghatékonyabb, szeretnék valamit spórolni is a gázon. Ezt hogy tudom kiszámolni / beállítani?

Köszi előre is!

(#8880) balojazz válasza pjen (#8878) üzenetére


balojazz
aktív tag

Jó, 11000/hó, vagyis 132 ezer/év. Abból mennyi a fűtés (vagy ha azt könnyebb számolni, a többi)? Mivel ez jól becsülhető, azt gondolom, összehasonlítható a kettő. Főleg, hogy ugyanazok ugyanolyan hőérzetet akarnak. A lakók száma nem fontos, mert az egész házra fűtök, de ha nem azt tenném, akkor fűtött m2-t számolnék, tehát akkor se fontos. Vetítsd m2-re, légyszi, ahogy a klímát is számold át, mert jobban látszik az eltérés.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8881) pjen válasza balojazz (#8880) üzenetére


pjen
félisten

Mindegy. A klímával és a gázzal is a teljes 130 négyzetmétert fűtöttem, az ajtót gyakorlatilag csak a WC n használjuk. Egyébként fürdünk és főzünk is vele, de az elenyésző fogyasztás. KB 1000 Ft / hó.

[ Szerkesztve ]

(#8882) balojazz válasza pjen (#8881) üzenetére


balojazz
aktív tag

Hm. Ha a fűtés a 3/4-e az egésznek, akkor durván évi 100 ezer. Az valóban több a 90-nél, de nem sokkal. Ha meg az alapdíjat levonod (mert ugye a gáz amúgy is bent van, és másra is kell, akkor kb pariban vannak. Akkor megnyugodtam, hogy nem kértem H tarifát, mert a sok cécó után csak ugyanott lennék, de a komfortérzet csökkenne (mintha hajszárítóval fűtenék).

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8883) pjen válasza balojazz (#8882) üzenetére


pjen
félisten

Mikor én kértem a H tarifát, még egy C 24 es cirkóm volt egy V4 es gázbojlerem volt. Ahhoz képest lényeges előre lépés. + nekem még nem kellett fizetni a + amperokért, 140K ból megvolt a H tarifa. Az előnye most is megvan, külön mérőhelynek és külön kvótának számit. Akármennyit megy nyáron a klíma nem megy az emelt tarifával.
A fűtés inkább 115000 az egészből.
Egyébként 5 klímával már nincs hajszárító hatás, a legkisebb venti fokozat is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#8884) balojazz válasza pjen (#8883) üzenetére


balojazz
aktív tag

A külön mérő valóban jó, de azért egy jól szigetelt háznál nem nagyon kell klímázni nyáron. Nekem csak 4 van, de évente szó szerint pár órát mennek csak. Nem hinném, hogy van bennük 24 óra 2 év alatt.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8885) pjen válasza balojazz (#8884) üzenetére


pjen
félisten

Ez megint csak igény kérdése. Én 25 foknál nem szeretem ha melegebb van a lakásban és lesötéteni se szeretek, viszont két nagy ablakomat 1 órától telibe süti a nap nyáron.
Mindjárt megnézem a telóban, múlt évben mennyit fogyasztottak a klímák.
240kWh. Durván egész nyáron az 5 klíma.

[ Szerkesztve ]

(#8886) Elemental válasza balojazz (#8884) üzenetére


Elemental
addikt

Ezt nem értem, ha szarrá van szigetelve, akkor is felmelegszik. Vagy éjszaka nyitott ablaknál alszotok?

(#8887) amargo válasza Elemental (#8886) üzenetére


amargo
addikt

Nálunk nincs klíma és van tetőtér. Felmelegszik mondjuk átlagban 25-26 fokra és igen éjszaka nyitott ablaknál alszunk, így reggelre visszahűl.
Itt egy havi átlag: Nálunk annyi a nehezítés, hogy a gyerekek (is) nyáron végig itthon vannak. Azaz lent sűrű ki-be járkálás és sokszor elfelejtik becsukni az ajtót is.. de ezt a hőmérsékletet abszolút elviselem.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8888) balojazz válasza Elemental (#8886) üzenetére


balojazz
aktív tag

Tavasztól őszig nyitott ablak, koratavasz és későősz résszellőzés. Nem nagyon melegszik át. Ugyanaz van, mint Amargoéknál. 25-26 fokot simán elviseljük, 27 fok körül már befigyel az alsógatyás otthonlét. 27 fölé nem megy, Amikor mégis nagy ritkán eléri a 28-at, és otthon vagyunk, és nem medencézés meg sörözés van, hanem HO, akkor kell egy kis fridzsider dél körül, emeleten csak alváskönnyítőnek kell néha egy kis kondi. De ezek igen-igen ritka esetek.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8889) kiir válasza Sz.L. (#8862) üzenetére


kiir
tag

Nem igaz. A havi jelleggörbe a 20 éves átlaghőmérsékletek alapján becsült tájékoztató érték csupán. Jól néz ki újságcikkekben, de nem ennek alapján számláznak (havi diktálósoknál biztos nem).

A tényleges számlázás a tényleges mért napi középhőmérsékletek alapján számolódik. Amit konkrétan itt tudsz ellenőrizni. 16°C napi középhőmérséklet alatt kezdenek egyáltalán fűtéssel számolni. Nekem szeptemberben nem volt ilyen nap. A szeptemberi kezdvezményes árú mennyiség gáz tehát csak a nyáron szokásos 15-16 m3 (vegyes profilban ennyi jut havonta főzésre és melegvízre).

Egyébként pedig a kérdéses számlán látszik, hogy mennyi gázt számoltak kedvezményes, és mennyit piaci áron. Igaz, hogy MJ-ban van, de azt már lehet arányosítani a m3-rel, nagy hibát nem követsz el vele. És akkor nem kell találgatni.

(#8890) Sz.L. válasza kiir (#8889) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Számla nélkül, megközelítő adatként, szerintem nem rossz a képlet. Azért írtam a #8874 -et, hogy pontos képet lássunk. ;)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8891) leslieke


leslieke
Jómunkásember

A 38m3 így oszlik meg a számlán: 599 MJ normál és 749 MJ piaci, vagyis ~44% és ~56%, amiből az jön ki, hogy ~17m3 normál és 21 m3 piaci, ez így már kiadja a 18000 Ft-os számlát.
Nos, ezt akkor én rontottam el, túl sokat diktáltam.

Jól emlékszem, ha októberben kevesebbet diktálok, akkor ezt kompenzálják majd abban a számlában? Vagy majd csak később?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8892) kiir válasza Sz.L. (#8890) üzenetére


kiir
tag

Hát ha azt vesszük, hogy 17 m3 helyett 33 m3-t számoltál ki, akkor annyira azért mégsem jó a matek :) Számla nélkül én 15-16 m3-t mondtam, az jobb közelítés. A képlet maga persze nem rossz, csak rossz kiinduló adatokkal töltötted föl.

De hogy ezt a számlázási rendszert egy év alatt sem sikerült érthetően kommunikálnia a szolgáltatónak vagy a sajtónak, az azért jellemző erre az országra...

(#8893) kiir válasza leslieke (#8891) üzenetére


kiir
tag

Igen, a következő hónapban jóváírják, ha belefér a kedvezményes keretbe.

(#8894) Sz.L. válasza kiir (#8892) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Igazad van! Én "konstans" adatokkal számoltam.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8895) perempe


perempe
addikt

Mennyibe kerül most az áram a gyakorlatban a lakosság számára? Mennyibe kerül az éjszakai áram? Beüzemeltem egy 1250W+750W fűtőtestet 4 óra után, a kisebbikhez hasonló...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#8896) pjen válasza perempe (#8895) üzenetére


pjen
félisten

A normál 38Ft körül, az éjszakai 24Ft körül, de a hősugárzót nem kötheted éjszakaira.

(#8897) perempe válasza pjen (#8896) üzenetére


perempe
addikt

:R

Durva, hogy egy éve csak október 29-től kellett csak fűteni (#5519).

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#8898) pjen válasza perempe (#8897) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk reggel 20 fok volt a lakásban, bukóra nyitott ablakkal. Kinyitottam teljesen 1 óráig, 18 fok. Klíma be, most 22 van. Kikapcsoltam a klímát.

(#8899) queens


queens
csendes tag

Sziasztok!

Radiátorra keresek olyan termosztát fejet, amit lehet programozni, és érzi, ha kinyitom az ablakot, olyankor lekapcsol. Lehet wifis is, kinek van ilyennel tapasztalata?
Ezek hogyan csavargatják a szelepet? A mechanikát tekeri valamivel? Hogy kell elképzelni? :)

Köszönöm

(#8900) pjen válasza queens (#8899) üzenetére


pjen
félisten

Nem értek hozzá, de szerintem ahhoz, hogy a termó fej érezze a nyitott ablakot, az ablakra valamilyen jeladót kell szerelni. Akár egy egyszerű fénysorompó is lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.