Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) pjen válasza koko52 (#7150) üzenetére


pjen
félisten

Attól, hogy 30 éve működtek nem biztos, hogy most is kellenek. Ekkora infláció mellett nem biztos, hogy telik az embereknek étteremre. Csak nézd meg a sör árakat, vagy a munka béreket. Nálunk mikor felépült a telep 1300 lakás, volt vagy 10 közért, pár zöldséges 2 hentes üzlet. Jött a Tesco az egyik a Spar a másik végére. 1 közért maradt és egy zöldséges.Ennyire van fizetőképes kereslet. Egyébként nyilván mesterséges az energia válság, természetes akkor lenne, ha például nem sütne a nap.

[ Szerkesztve ]

(#7152) Vision válasza koko52 (#7150) üzenetére


Vision
veterán

Igény volna rá, csak ilyen áron nincs.

Tehát nincs rá fizetőképes igény. Mármint az igény csak az árazás-fizetőképes kereslet relációjában értelmezhető. Mert érted, nekem is lenne igényem Ferrarira, kettőre is, de mégsincs Ferrari szalon a sarkon. És ez nem biztos, hogy a háttérhatalom hibája, egyszerűen ez a realitás.

(#7153) koko52 válasza Vision (#7152) üzenetére


koko52
veterán

Ferrari és étterem összehasonlítása elég vicces. Szóval rendben van az, hogy ez sem jár senkinek, ahogy évi 2-3 hosszú hétvége sem, ha lenyomtad a havi 200 óra melót. Jó állampolgár vagy, köszönjük!

Azt se felejtsük el, mennyien vesztik el jelenleg ez miatt a munkájukat. Nem baj, mehetnek szalag mellé. Nagy részük inkább elhagyja az országot, kevesebb adóbevétel, kevesebb gyerek... nem baj, jönnek a keletiek, afrikaiak.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7154) Vision válasza koko52 (#7153) üzenetére


Vision
veterán

No offense, de senkinek sem jár semmi, ezt azért meg kéne érteni így 30 évvel a rendszerváltás után. :) Tudom, hogy tök szarul hangzik, de ez az igazság.

Az idegenforgalomban így is brutális volt a munkaerőhiány. Akit kibasztak, azt felszívja a piac. Bp-n mindenhol pultost/felszolgálót keresnek most is.

Külföldre pedig nem azért mennek, mert kirúgták őket. Jellemzően ők mondtak fel.

[ Szerkesztve ]

(#7155) koko52 válasza Vision (#7154) üzenetére


koko52
veterán

:C
Csak épp rendszerváltás nem történt. Különben nem ilyen fizetések, eü, oktatás lenne. Ezt is látni kellene 30 év után.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7156) Vision válasza koko52 (#7155) üzenetére


Vision
veterán

Hát, franc se tudja. A haverom nettó 400-ért nem talál ügyfélszolist. Pedig tényleg csak annyi lenne a feladat, hogy levelezzen ügyféllel, és excelben kiadjon néhány árajánlatot. Persze ettől még szarok a fizetések, de ez az alapgondolaton nem változtat: miért járna neked, nekem, bárkinek bármi alanyi jogon? Mondjuk 10 étterem 2 helyett?

(#7157) koko52 válasza Vision (#7154) üzenetére


koko52
veterán

Igen, mert ha nem tetszik van a helyedre török és indiai havi 100! euróért. Na utánuk senki nem fizet semmit azt elhiheted, kamikaze cégek. Ez a jövő. Ezt nyugaton nem tehetik meg csak itt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7158) Vision válasza koko52 (#7157) üzenetére


Vision
veterán

Oké, vedd úgy, hogy nem mondtam semmit. Jár a 10 étterem, és az évente 3 wellness hétvége. :)

(#7159) OPiiPO válasza Vision (#7158) üzenetére


OPiiPO
addikt

:))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#7160) Frankie50 válasza koko52 (#7157) üzenetére


Frankie50
tag

Annak idején nagy tanítód azt mondta "akinek nem tetszik el lehet innen menni"

(#7161) koko52 válasza Vision (#7156) üzenetére


koko52
veterán

Nem is fog. Nálam 6-800k is kevés a melósoknak. (szakmunkások)
Kis matek 4 fős családra: Albi/hitel 150k, rezsi 60-80k, kaja 150k. Kb 400k és akkor még csak ettél meg aludtál.
Jó volt a 400k kb 2021-ig. Aztánk kb minden 2-3x annyiba kerül. Azaz 800-1,2m-t kellene keresni a korábbi életszínvonalhoz.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7162) koko52 válasza Frankie50 (#7160) üzenetére


koko52
veterán

Egyik majom sem a tanítom, köszi. A mai politikai egyletet akik ott bent vannak, rájuk zárnám a parlamentet és ....

De ja engedjük el....

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7163) Degeczi válasza Frankie50 (#7160) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az ugye megvan, h pont a fordítottjáról (éppenhogy a munkavállalók védelméről...) szólt, mint aminek manapság próbálják hazudni?

(#7164) amargo válasza Vision (#7158) üzenetére


amargo
addikt

Meg az örök élet és ingyen sör is? :B

Degeczi: pont így, amúgy ez az inflációs boom is erre jó, vagy megtanul az ember fia gondolkozni (ha csak nincs milliós fizetése) vagy tovább hisz a kormánynak és mérhetetlenül lecsúszik..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#7165) Frankie50 válasza Degeczi (#7163) üzenetére


Frankie50
tag

Természetesen :C de ugye az is meg van, hogy ez nem politikai topik :F

(#7166) pjen válasza Frankie50 (#7160) üzenetére


pjen
félisten

És neked megvan, hogy ez nem a pol topik.

(#7167) Frankie50 válasza pjen (#7166) üzenetére


Frankie50
tag

Most, hogy írod..... :Y

(#7168) Dorian válasza koko52 (#7161) üzenetére


Dorian
félisten

Na nehogymár kevés legyen nettó 6-800. Ha így lenne, az ország 80%-a éhen halna. Arról nem is beszélve, hogy ketten keresnek egy családban, nem kötelező a feleségnek otthon ülnie.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7169) pjen válasza Dorian (#7168) üzenetére


pjen
félisten

Sőt, szerintem rengeteg család örülne a nettó 600K nak is.

(#7170) pjen válasza Vision (#7156) üzenetére


pjen
félisten

Hány órát kéne melózni azért a nettó 400 K ért. Meg kap mindent ami a munka törvénykönyvében szerepel?

(#7171) Vision válasza pjen (#7170) üzenetére


Vision
veterán

8 órás irodai munka egy nyílászáró szalonban. És nyilván nincs telibe bejelentve az ember, gondolom garantált bérminimumra (br. 300), de a 400 nettó az alap, ha kicsit sales-elsz, akkor ez vastagon mehet feljebb is. Nincs hideghívás, semmi ilyesmi, google hirdetésből jönnek be az ajánlatkérések.

#7161koko52

Ez azért van, mert a melósok elkanászodtak az építőipari konjunktúra miatt. Majd visszább vesznek az igényeikből. :) A hazai átlagbér még mindig valami bruttó 600K alatt van, mégsem éhezik a lakosság. Anyám nettó 250-et keres nagybankban pénztárosként, mégis megél. Szóval ezek azért eléggé invalid érvek.

[ Szerkesztve ]

(#7172) axioma válasza Dorian (#7168) üzenetére


axioma
veterán

bmeg, mikor lattal te utoljara gyed/gyes szamokat? egybol azt feltetelezed hogy anyuka lustasagbol ul otthon, azert nincs jovedelme...

(#7173) pjen válasza Vision (#7171) üzenetére


pjen
félisten

Nyilván, hogy nincs. Minimál bérre van és 4 órára. Ha beteg, ha szabira megy akkor is azt kapja. És milyen jó érzés lesz majd nyugdíjba menni. Vezető világítás teknikai cég 8 órába 200 nettóért keres alkalmazottat.

(#7174) Vision válasza pjen (#7173) üzenetére


Vision
veterán

Nem 4 órára vannak bejelentve. És nyilván van betegszabi, stb. De mit vársz, hogy IT-s bért keressen egy olyan munkakörben, amihez még érettségi sem mell?

200 nettóért 5 éve már takarítót nem talált egy ismerősöm.

(#7175) maajsz


maajsz
senior tag

Ősszel csináltunk fűtés korszerűsítést (augban jelentettem óraállást), átállítottam az részszámlát 144 m3/hóra, annyit is számláztak, majd január végén volt egy leovasásunk amire kellett kb 30k-t ráfizetni. Majd most jött egy 60k-s számla februárra, mint kiderült ezek önkényesen átállították az átlagot, mert valszeg beleszámolták az tavaly év eleji még magasabb fogyasztást. Az appban visszavettem 144/hóra, kérdés lehet vajon az utolsó számlát sztornóztatni? Vagy ezt csak jövőre fogják visszaszámolni ha fennmarad a többlet?

Amúgy miért nyúlnak bele a k*csögök a részszámla értékbe? Eddig majd a felére sikerült visszafogni a fogyasztást, oké enyhe tél volt, de tervben még szigetelgetés, kályha, klímás rásegítés, szóval nem tervezem átlépni. Ilyenkor valami kommunikáció esetleg vagy előrejelzés, hogy hé paraszt belenyúlunk a sz@rodba? Kétbitnyi agyuk gondolom van, hogy látják a trendet, hogy jelentős a visszafogás és ne tételezzünk fel ugyanolyan fogyasztást..

(#7176) koko52


koko52
veterán

Zárásként és összegezve: a nyugat hanyatlik a 2-5x fizetésekkel mi pedig jó úton járunk. Valahol hallottam már ezt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#7177) dobolan válasza koko52 (#7176) üzenetére


dobolan
senior tag

Ha Betesz a példakép, akkor valóban jó úton...

(#7178) pjen válasza Vision (#7174) üzenetére


pjen
félisten

Én is ezt írnám. Nézd meg multi ker váll hirdetéseit. 350 nettó/8 óra, de 8 órára szinte senkit nem vesznek fel.Egyébként példa: Maglódi Auchan V-TAC mintabolt. Havi 200 nettóért keres alkalmazottat.Egyébként írjál privit esetleg már holnap ott melózok. Napi 8 óra, heti 5 nap,nettó 400K.

[ Szerkesztve ]

(#7179) Dorian válasza axioma (#7172) üzenetére


Dorian
félisten

Mert szted egy család nem él meg nettó 600-ból? Ne röhögtess már! :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#7180) Vision válasza pjen (#7178) üzenetére


Vision
veterán

Elküldtem. :) Ha rendesen melózol, és hajtasz, akkor szépen lehet keresni.

(#7181) Gabesz87 válasza maajsz (#7175) üzenetére


Gabesz87
veterán

Mi is dettó ugyanígy jártunk, csak kevesebb ráfizetéssel ill. februári számlával. Én most visszaállítottam a havi diktálást, aztán majd meglátjuk...van csomó plusz termelt áramunk a napelemből, ill. villanykazán, szóval lehet hogy kipróbáljuk azt is, hogy azzal hogy alakul egy fűtésmentes hónap. Vagy akár egy fél havi/havi fűtéses. Próbálkozunk aztán meglátjuk, mi a legjobb, mert ötletem sincs. Korábban írtam itt, hogy nálunk fűtés nélküli időben is elmegy havi 50m3 gáz az 500l-es indirekt tároló miatt.

(#7182) axioma válasza Dorian (#7179) üzenetére


axioma
veterán

mondtam en arrol barmit? a nokrol irt megjegyzesedre reagaltam
amugy attol fugg, ha ket nagy gyerek van a baba mellett akkor sztem minimum nem konnyu, foleg ha nagycsaladnak nem szamit mert mozaikcsalad

(#7183) Donki Hóte válasza Gabesz87 (#7181) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha minden hónapban csak a forróvíztároló elvisz 50 köbm gázt, akkor nagyon kell vigyázni a havi diktálással, mert a nyári hónapokban 6-10 köbm az engedélyezett max fogyasztás.

Ha az engedélyezettnél többet diktálsz, akkor jön a számla a piaci árfekvésű gázról és várhatod az elszámolási időszak végét, hogy visszakapd a különbözetet.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7184) Vision


Vision
veterán

Gyerekek, sikerült lefagyasztanom az MVM ügyfélszolgálatát. 40 perc alatt nem tudták megválaszolni azt a kérdést, hogy miért annyi az elszámoló számlánk, amennyi. :) Eredmény: írjak e-mailt.

(#7185) asdf_ válasza Vision (#7184) üzenetére


asdf_
veterán

Takard ki az adatokat (mindet! óraszám, POD, vonalkódok) töltsd fel, aztán megfejtjük :D

(#7186) Vision válasza asdf_ (#7185) üzenetére


Vision
veterán

2022. márciusban volt leolvasás.

2022.03.11 óraállás: 80305
2023.02.28 óraállás: 10800

Ez egy köztes záró elszámolás, mert 2023. március 1-től a dupla mennyiség jár a 2 lakóegység miatt.

Szóval a teljes fogyasztás ugye 2495 köbméter.

Egyenles részszámlázás volt, amit szépen lehúztam szeptemberben.

2022 március-augusztus között 254 köbméter került kifizetésre havonta (5x254).
Szeptember - február között 150 (6x150).

Ebből kijön 2170 köbméter kifizetés, a különbözet pedig 325 köbméter. Ennyit kéne számlázniuk. Ehelyett kijött egy 430 ezres számla. :) Na, ez itt a problem.

[ Szerkesztve ]

(#7187) cappa72 válasza Vision (#7186) üzenetére


cappa72
nagyúr

Volt már példa (bár nem ekkora eltéréssel) sajnos ilyesmikre, #7038313313, és javították neki.

Valahogy még mindig nem tudják kezelni ezeket, vagy kiadták, hogy próbálkozanak be pár helyen.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#7188) Calogero válasza Vision (#7186) üzenetére


Calogero
addikt

A havi fogyasztást mi alapján 150-re te vetted le? Fogyasztás is csökkent?
Elszámolásnál nem a köb méreteket minuszolják a fogyasztásból, hanem csak a befizetések összegét.

Nézmeg az fogyasztásod 2495 köb méter árát. És abból vonogasd ki a részszámlákban kifizet gáz árakat.

(#7189) Vision válasza Calogero (#7188) üzenetére


Vision
veterán

Elszámolásnál nem a köb méreteket minuszolják a fogyasztásból, hanem csak a befizetések összegét.

Ebben biztos vagy? A részszámla érték módosításnál is valójában a fogyasztásodat tudod eltolni, abból kalkulál egy forintosított összeget. Itt ugye volt év közben egy rezsicsöki változás, szóval a rezsicsökkentés előtt megfizetett díj mégsem akkora mennyiséget jelent, mint amennyit akkor vettél?

(#7190) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Van egy igen komplikált rendszerünk (kondenzációs kazán + indirekt tároló, amit most használunk, de emellett van még egy villanykazán, és egy fatüzelésű is;ez utóbbi kettő nem volt használva soha - legalább is mióta mi itt lakunk). Lehet, hogy nagyon láma kérdés, de azt szeretném megkérdezni, hogy ha át akarok váltani a villanykazánra, ennek pontosan mi a módja, mik a lépései? Az megvan, hogy melyik csapnak hogyan kell állnia, még az előző tulaj meghagyta nekem. Hogyan csináljam sorban? Melegvíz készítés kikapcsol a gázkazánon, villanykazán bekapcsol, majd csapokat elfordítani a megfelelő állásba?

(#7191) Vision válasza Gabesz87 (#7190) üzenetére


Vision
veterán

A rendszer pontos ismerete nélkül szerintem nem lehet felelősségteljes választ adni erre a kérdésre.

(#7192) 313313 válasza Gabesz87 (#7190) üzenetére


313313
addikt

Villanykazán indirekt HMV-vel, nem rezsicsökkentés lesz, hanem rezsi növelés.
Mekkora az éves gázfigyasztásod? Miért akarsz villannyal fűteni?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7193) asdf_ válasza Gabesz87 (#7190) üzenetére


asdf_
veterán

Ha van gázod és fád, akkor nem is lehetne nagyobb butaságot csinálni, mint villannyal fűteni. Vedd elő a kockás papírt, nem fogja kiadni.

(#7194) Vision válasza asdf_ (#7193) üzenetére


Vision
veterán

Keveset tudunk. Lehet, hogy van egy szép nagy napelem rendszer a házon.

(#7195) 313313 válasza Vision (#7194) üzenetére


313313
addikt

Jó nagynak kell ahoz lennie annak a rendszernek. Aztán ha ugrik az éves szaldó majd lehet puslogni...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#7196) asdf_ válasza Vision (#7194) üzenetére


asdf_
veterán

Van egy 500 literes indirekt tárolója, ami ha jól emlékszem, önmagában megeszik valami 600-700m3 gázt egy szezonban. Annyira eleget azért csak tudunk, hogy első kanyarban kb. halálbiztosan ezzel kéne tennie valamit. Csak érzékeltetésképpen: mi 3-an vagyunk egy 80 literes bojlerre. Az kevesebb, mint hatoda(!) annak az 500 liternek...

[ Szerkesztve ]

(#7197) Vision válasza asdf_ (#7196) üzenetére


Vision
veterán

Hol írta, hogy 500 literes?

(#7199) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Igen így van, van egy 500l-es tárolónk (nem, nem mi rakattunk be ekkorát, hanem az előző tulaj), ami fűtés nélküli időszakban is havi 50m3 gázt visz el. Az éves fogy. nem tudom most melyik, mert korábban a részszámla beállításnál láttam 2028m3-t, de ezt most nem látom. A főoldalon meg éves fogyasztásra 1790-et ír.
Van napelem rendszer is amúgy, 10kWp.
Én baromiran nem vágom ezt az egész új számlázási dolgot, jellegörbéket stb. Kb. csak azt csinálom, ami mások szerint jobb. Úgy hallottuk, jobb az éves elszámolás, ezért zavaly átváltottunk rá. Jó is volt, csak most a februári számla ~44.000 Volt. Aztán visszaváltottam nemrég diktálásra. De lehet hogy nyáron meg megszívjuk!? Mert fizethetünk majd rohadt sokat a kedvezményes mennyiségen túlira? Nyári hónapokra a jelleggörbén 16m3-t látok. Lehet hogy jobb lett volna hagyni az évest, fizetni ezt a 44-et, azt még kibírjuk, nem vág földhöz, és akkor a különbözetet meg elszámolásnál visszaadják. Vissza lehet váltani amúgy, vagy van valami limit, hányszor, milyen gyakran lehet elszámolásti módot váltani?

Azért gondoltam a villanykazánt is használni, leginkább majd nyáron, de nem folyton, hanem monddjuk a jelleggörbén lévő mennyiségig gázzal, aztán átkapcsolni villanyra. De hogy őszinte legyek, a tökömnek sincs kedve ezt fiigyelgetni, és kapcsolgatni állandóan havi rendszerességgel. :W Most amúgy csak az jutott eszembe, hogy kísérleti jelleggel 1-2 napig használnám a villanyt, hogy lássam, mennyit fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

(#7200) 313313 válasza Gabesz87 (#7199) üzenetére


313313
addikt

Én azt az 500 litert cserélném valami 100-120 literre.
Villannyal se lesz olcsóbb felmelegíteni azt a vizet, sőt....
Mekkora a vilkamos betápod? Háromszor hány amper?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.