Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) dellfanboy válasza Donki Hóte (#4997) üzenetére


dellfanboy
senior tag

én a villanszámlával vagyok igy. miért van 3x felsorolva es kiszamlazva a fogyasztásom?
ESZ lakossági A1 kedv árszabás ára
átviteli dij
elosztoi forg dij
mivel jár most jobban az ember? ha diktál havonta, vagy átalányt fizet?
idaig átalányba fizettem és mindig tul sokat becsultek ergo amikor jott az éves leolvasás ált nyáron augusztusba mindig negativ volt az egyenlegem
most ugye beparáztatták az embert a nyáron és bediktáltam akkor augusztusba akkor kb minimális volt a fogyasztásom de most a számlán tulbecsultek a fogyasztásom
becs 200kwg, tényleges fogy:120kwh

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#5002) heti


heti
csendes újonc

Véleményt szeretnék kérni. Adva van egy 96 négyzetméteres, szigetelt, 3,2 méter belmagasságú családi ház, ami ez év tavaszán napelemeket is kapott. A fűtése eddig gáz kombi kazánnal volt megoldva, az egyik helyiségben cserépkályha rásegítéssel. Most felszerelésre került egy másik helyiségben egy klíma is.
Összesen nyolc radiátor van a házban. Műszakilag problémát jelent-e, ha ezekből néhányat elzárok a téli időszakban azokban a helyiségekben, ahol a cserépkályha, a klíma, vagy más elektromos fűtőpanel biztosítaná a fűtést? A radiátorok közül csak kettő rendelkezik termosztatikus szeleppel.
Néhány radiátor elzárása megzavarja-e a kazán működését?

(#5003) Madwe válasza heti (#5002) üzenetére


Madwe
nagyúr

Amennyiben a kazán termosztátja nem abban a szobában van, ahol mással fűtesz, akkor nem kéne problémát okoznia.

(#5004) AIex


AIex
tag

Sziasztok !

Nem biztos, hogy ez a legmegfelelőbb topik erre a kérdésre, de hirtelen jobb ötletem nem volt,

Esetleg van itt köztünk olyan, aki eltudná magyarázni, hogy a rendszerhasználati díj miből tevődik össze, mi után fizetjük ?

Kertes házban lakunk, egy villanyóra van, A1-es tarifában vagyunk, 3X16A-t kapunk a szolgáltatótól, ~260Kwh óra után fizetünk ~3500 Ft-ot, és 8000 Ft rendszerhasználati díjat.

Próbáltam rákeresni, hogy miből tevődik össze a rendszerhasználati díj, de nem igazán találtam rá választ. Esetleg azzal lehet összefügésben, hogy a szolgáltató alapvetően csak 32A-t biztosít, így a 3x16A után valószínűleg bővítést kellett kérni, a bővítést tárgyát képző 16A után fizetünk valami extra díjat ?

Előre is köszönöm.

(#5005) Attila2011 válasza AIex (#5004) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Ez abból tevődik össze, hogy akik napelemmel többet termelnek, azoknak kevesebbet kelljen visszafizetni. Valamint pénztáros Lőrinc és kompániája többet kapjon, ha az állam kompenzálja őket energiaár miatt.

(#5006) pjen válasza Attila2011 (#5005) üzenetére


pjen
félisten

+1

(#5007) 313313 válasza AIex (#5004) üzenetére


313313
addikt

Rendszer használati díjból kapom a fizetésem. Tankolom a vállalati autót, fizetik az okatatásomat, vizsgáltatják fél évente a felszerelésemet. Cserébe ha nincs nálad villany, esetleg tombol a vihar és leszakadnak a vezetékek, kidőlnek az oszlopok, rejtett erőforrás ellopja a trafódat... ülök a kocsiba és javítom a híbákat, hogy nálad minél hamarabb legyen villany....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5008) Dorian válasza AIex (#5004) üzenetére


Dorian
félisten

Az áramot nem csak előállítani kell (ez az áram ára) hanem van egy csomó költsége annak, h hozzád eljusson az áram, hálózat üzemeltetése, transzformálások, a vezetékhálózaton történő ellenállás vesztesége, stb. Ezek valóban létező, jeletős költségek. Erre jön rá még orbán pénztárcájának, lőrincznek a nyeresége.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#5009) dellfanboy válasza 313313 (#5007) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ez szuper, de az o peldajan a rendszerhasznalati dij kb a duplaja mint a fogyasztott aram dija.

nalam 6e a rendszerhasznalat, es 1.7e az aramdij. ertem hogy fizetni kell a a halozatert, fenntartasert, karbantartasert de ez kicsit sok :U

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#5010) szabonagyur válasza dellfanboy (#5009) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem pl 4700 csak a rendszerhasznalati dij es 853 az aram :P

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5011) Ringman válasza Dorian (#5008) üzenetére


Ringman
nagyúr

azért megnézném, hogy pár országban a szla mekkora része az ilyen-olyan díj.

[ Szerkesztve ]

(#5012) e.vid


e.vid
senior tag

Ez az egész elszámolás júliusban változott meg, mások lettek az arányok. Valójában az 1kWh ára nem változott.

Július előtt nálunk az "ESZ Lakossági "A1" kedv. árszabás díja" így nézett ki:
áram ára 12,13 + átviteli díj 2,787 + elosztói forgalmi díj 13,6 = 28,517

Júliustól ugyan ezek a tételek:
5,11 + 9,8 + 13,6 = 28,51

Számomra sem tűnik másnak a változtatás oka, mint, hogy a napelemeseknek kevesebbet keljen fizetni. Szerintem 313313 májusban is kapott fizetést, amikor a rendszer használat díj aránya alacsonyabb volt.

[ Szerkesztve ]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#5013) AIex


AIex
tag

Sziasztok !

Köszönöm a válaszokat,

Azzal tisztában vagyok, hogy mire fizetem a rendszerhasználati díjat, sőt, ezt hívhatnánk rendelkezésre állási díjnak is, mert értelemszerűen az elektromos hálózatot karban kell tartani, ha hétvégén történik üzemzavar, azt is el kell hárítani stb,

A kérdésem inkább arra irányult volna, hogy én fizethetek-e magasabb rendszerhasználati díjat azért, mert nálunk 48A (3x16) van betáp oldalon, nem pedig 32A. Vagy, vannak-e más tényezők, amik ennek az összegét befolyásolják, vagy egyszerűen a havonta fogyasztott Kwh óra után számolják ?

(#5014) 313313 válasza dellfanboy (#5009) üzenetére


313313
addikt

Az áram ára 214kWh-ig 36 ft, az hogy miből tevődik össze, majdnem mind1...
Titászt megvette az Opusz(Lölö) a ahálózati rész is, Émász, Démász MVM-é hálózati rész is, valamiből kell nyereség is a cégeknek/vezetőknek....

Szerk.: és igen júniusba változott az összetétel. Napelemesek meg akkora rendszert rakjanak fel, amekkora fedezi a fogyasztásukat, nem gondolom, hogy arra a 12-13ft/kWh-ra van annak szüksége, aki felrakott 1x-2x-3x kWp napelemet kp-ra....

Tavaly szeptemberbe állították le a cégnél a beruházásokat, mert elfogyott a pénz, idén már júliusba álltak le a beruházások, azóta már csak üzemeltetés van.

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5015) szabonagyur válasza AIex (#5013) üzenetére


szabonagyur
félisten

KW befolyásolja természetese, itt az én példám:

Mindennek megvan az alapdíja, amit felszoroznak a fogyasztással, kivéve az elosztói díj ami éves, fogyasztástól független.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#5016) Attila2011 válasza 313313 (#5007) üzenetére


Attila2011
aktív tag

A rendszerhasználati díjakból befolyt pénz egy évvel ezelőttihez viszonyítva legalább 10-szeresére kellett növekedjen. Gondolom te nem kapsz 10-szer annyi fizetést.
Nyár elején Pénztáros és co. úgy módosította az áram díját, hogy a rendszerhasználati díjat jelentősen megtolta, az energia díját pedig csökkentette (ugye neki már elosztó hálózata van és nem termelője), természetesen a végösszeg nem változott. Valahogy számomra hihetetlen, hogy egyes esetekben a rendszerhasználata díj többszöröse az energiaárnak.

#5008Dorian
Biztos a rezsiemelés előtt a fizika is másként működött és kevesebb volt sokkal a hálózat vesztesége.

#5011Ringman
Erre én is kíváncsi voltam, ezek szerint Belgiumban az áram hálózati vesztesége sokkal kevesebb.

Szóval vicc az egész ebben a csodálatos országban.

(#5017) AIex válasza szabonagyur (#5015) üzenetére


AIex
tag

Köszönöm !

Számla részletezőt én is néztem, csak abban nem voltam biztos, hogy ez standard mindenkinek, vagy akinek 32A-nél több van, nekik a többlet kapacitással arányosan kell magasabb rendszerhasználati díjat fizetni,

Sajnos ismerősöknek is legalább 48A vagy feletti kapacitásuk van, így őket hiába kérdeztem.

(#5018) Ringman válasza Attila2011 (#5016) üzenetére


Ringman
nagyúr

találtam egy 2017-es adatot, azaz a "normális" energiaárak idejéből: [link]

End-user electricity prices breakdown of incumbents' standard offers for households in EU capital cities

(#5019) Attila2011 válasza Ringman (#5018) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Valószínűleg most kerekedne egy nagyot a táblázat készítőinek szeme, hogy biztos valamit elírtak a számlán, mert ez nem lehet...

(#5020) flash-


flash-
veterán

sziasztok
segítséget szeretnék kérni
egyenletes részszámlázásban vagyok (mar jopar éve)
ilyen a fogyasztásom,tud segíteni valaki hogy melyik számlázási módot válasszam?
főzök gázzal és fűtök.elvileg többgenerációs(2család van a házban) kedvezményt igényve tudom venni de nem biztos(ez majd pár nap múlva derül ki)..
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5021) Lauda válasza flash- (#5020) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Maradhatsz az egyenletes részszámlázásban.

(#5022) flash- válasza Lauda (#5021) üzenetére


flash-
veterán

köszönöm ,hát ugye szeretnék minden hónapban átlag alatt maradni,nem tudom melyikkel van rá a legnagyobb esélyem

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5023) Lauda válasza flash- (#5022) üzenetére


Lauda
félisten

Évi 3000m3 feletti fogyasztással nem tudsz az átlag alatt maradni. Ha meg beállítod alá az átalány mennyiségét, akkor leolvasás után kell egyben rengeteget fizetni.

Ha sikerül elintézni a kedvezményt, akkor az egyenletes részszámlázásban be tudod állíttatni az átlag alatti mennyiséget és eloszlik az év egészére a fogyasztásotok.

Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

(#5024) astorre19


astorre19
aktív tag

Sziasztok!

MVM-nél vagyok villannyal,minden hónapban diktálok,szeptember 4.én i diktáltam,de azóta sem kaptam számlát.Appban csak annyi látszik,hogy nem készült még el a számla az előző diktálás óta.Máskor pár nap alatt elkészül már rég ki is van fizetve hónap végére.

Járt más is így?Sajnos MVM-et elérni képtelenség.

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#5025) pjen válasza astorre19 (#5024) üzenetére


pjen
félisten

Megjön az, nyugalom.

(#5026) astorre19 válasza pjen (#5025) üzenetére


astorre19
aktív tag

Nyugodt,vagyok,de holnaptól már diktálni kellene megint :D

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#5027) pjen válasza astorre19 (#5026) üzenetére


pjen
félisten

Múlt hó-ban én is így voltam, már diktáltam mire jött az előző számla :)

(#5028) 313313 válasza astorre19 (#5024) üzenetére


313313
addikt

Én már 4 számla hátrányban vagyok ,utoljára júniusba jött...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#5029) leslieke válasza astorre19 (#5026) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Diktálj, abból bajod nem lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5030) temporello válasza Ringman (#5018) üzenetére


temporello
tag

Itt van friss adat:

Nemzetközi árösszehasonlítás 2022. augusztus
Konkrét számok nincsenek,de szemre most olyan 10% lehet az energiadíj aránya.
Természetesen Európában a legkisebb.

[ Szerkesztve ]

(#5031) Elemental


Elemental
addikt

Önkormányzati üzlethelyiség bérlemény. Október 1-től:

10-11-szeres szorzó
Eddig egy teljes fűtési szezonra volt 40-50k fűtési díj, ez az új összeggel számítva 400-500k. Gyorsan beiktattam a legjobb spórolási módszert: elzártam a fűtés bejövőjét :) Majd felöltözik mindenki.
Meleg víz eddig sem fogyott, ezután meg tuti nem fog: azt is elzártam.

[ Szerkesztve ]

(#5032) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

A szerződésben találtam egy ilyet: felhasználói profilcsoport (ha értelmezhető): L2
Ez mit jelent?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5033) Ringman válasza temporello (#5030) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát ez csodálatos:
65% a distribution és 14% az energy. :U

(#5034) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Most változtattak, és lehet évközben számlázási módot váltani, vagy sem? Eddig havi diktálós voltam, meg még most is az vagyok. Két konvektrorral fűtök meg kb hetente 1x sütök egy kis kaját. A bojler elektromos. Jobb diktálósnak maradni, vagy a másik kettő közül valamelyik?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5035) Lauda válasza GoodSpeed (#5034) üzenetére


Lauda
félisten

Évente egy alkalommal lehet váltani. :)

A felhasználó az éves elszámolási időszakon belül egy alkalommal, a felhasználási helyére vonatkozó elszámoló számla kiállítását követő 30 napon belül kérheti a számlázás módjának (egyenletes részszámlázás, hőmérsékletfüggő részszámlázás vagy a felhasználó által bejelentett havi fogyasztás alapján történő számlázás) módosítását, ettől eltérni az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. hozzájárulása esetén lehet. [link] (Egyetemes földgázszolgáltatói
üzletszabályzat - ban találod)

(#5036) GoodSpeed válasza Lauda (#5035) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Köszi, az nálam december 16 és január 16 között van azt hiszem. Amúgy gondolkoztam israjta, hogy nekem jó ez a bediktálós. Több okból is:
1. Mivel a lakás szigetelt rendesen, így beleférek gyönyörűen a jelleggörbébe
2. Vegyesre van állítva, mert a számlám alapján a sütés-főzés rendes fogyasztás alapján lett kiszámlázva megint, szóval nem 7x áron
3. Arra számítok, hogy nyáron át kell állni teljesen elektromos fűtésre a következő télre, ha nem lesz gáz... meg értem én, hogy kevesebb a számla átalánynál télen, de így meg nyáron 1-2 m3 fogy el sütés által. Volt olyan hónap idén (is), hogy csak a készenléti díjat kellett kifizetnem. A kemény 973 Ft-ot :D Telefonon az MVM-et nem tudtam elérni, de a profilozás alapján meg a számlák alapján nekem úgy tűnik, hogy jól van beállítva, és vegyesre.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5037) Lauda válasza GoodSpeed (#5036) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, azt neked kell tudni, hogy mi a megfelelő. Nekem az átalány felel meg egyenletes számlázással. :)

[ Szerkesztve ]

(#5038) Donki Hóte válasza Lauda (#5035) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Tehát ez azt jelenti, hogy akkor és arra állítja, amikor és amire csak akarja, csak éppen a módosítási időszakon kívül nem fogják figyelembe venni a módosítási igényt :F

Akkor miért teszik ki a honlapra :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5039) Lauda válasza Donki Hóte (#5038) üzenetére


Lauda
félisten

Egy rövid tájékoztató elférne ott az biztos. :)

(#5040) Calogero válasza Lauda (#5039) üzenetére


Calogero
addikt

Nekem decemberben van az elszámoló számlám. (éves leolvasás), de szeptemberben simán engedte átállítani diktálósról átalányra, valamint engedte a részszámla beállítását. Októberben már nem is kért diktálást tőlem a rendszer.

Augusztusban is próbáltam, akkor még nem engedte jött az a szöveg amit beírtál.

(#5041) Attila2011 válasza Ringman (#5033) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Ebben is világelsők vagyunk :C

(#5042) Chal válasza GoodSpeed (#5034) üzenetére


Chal
addikt

Nekem tegnap sikerült elérnem őket (MVM-Next), azt a választ kaptam erre a kérdésre, hogy a telefonos üfsz. bármikor tud váltani számlázási módot, és ezt kérés esetén meg is teszi. Említettem az évi leolvasásra, és utána a 30 napon belüli váltásra vonatkozó szabályt, csak hogy nehogy félreértés legyen. Azt mondták, hogy ez ebben az esetben (telefonos kérés) nem számít, megcsinálják. Egyébként én felhasználási profil váltást kértem csak, erre csak mellékesen kérdeztem rá, mert tervezek majd váltani még a következő elszámolóm előtt.

Ezt elolvasva egyébként lehet hogy nem is várok addig. Azt hittem, hogy már értem hogy működik/hogy kell számolni diktálás esetén, de ez a cikk rávilágított, hogy nem. Ennél kókányabb, túlbonyolítottabb dolog a világon nincs szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#5043) temporello válasza Ringman (#5033) üzenetére


temporello
tag

Nem teljesen pontos az ábra,mert valamiért az áfát 21%-nak írja,de jól látszik az egész abszurditása.

(#5044) LuckyL válasza temporello (#5043) üzenetére


LuckyL
őstag

de, pontos, az áfa tartalom annyi ha bruttóból számolsz vissza, egész pontosan 21.26

cryptot minden termékemért elfogadom

(#5045) balojazz válasza astorre19 (#5024) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nekem 3 havi számla van elmaradva gázra és villanyra is. Ugyan megjött 2 villany, de csak az összegről, a számlarészletező nincs meg (hogy mire fizetnék). A gázról még ennyi hír sincs.... Telefonban csak a zene megy, meg hogy hívjam később.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#5046) Ringman válasza temporello (#5043) üzenetére


Ringman
nagyúr

100 egységnyi fogyasztás áfatartalma 21,3%, ha "visszafelé" számolod.
127 egységből 27 az áfa, ezt arányosítani kell 100 egységre.

szerk:
közben írta #5044 LuckyL is

[ Szerkesztve ]

(#5047) dellfanboy válasza Chal (#5042) üzenetére


dellfanboy
senior tag

azért én már futottam párszor lyukra amikor a telefonos-vagy akár személyesen az üf. A-t mondott 2 nappal késöbb meg egy másik totálisan az ellentetjét. szval remélem készitettél hangfelvételt a jovore vonatkozolag, + nem valtoztatjak a belso policyt havonta :U

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#5048) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Telex: Rezsiemelés: miért kaphatunk néhány köbméteres fogyasztásra nagyon magas gázszámlát, és mit tehetünk ellene?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5049) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Bezárnak a miskolci strandfürdők, 110 embert bocsátanak el

Azt hinné az ember, hogy legalább a miskolctapolcai barlangfürdő azért valahogy ki tudja gazdálkodni, de ez a helyzet úgy látszik nem válogat - minden szereplő xarban lesz. :(

(#5050) GoodSpeed válasza Soulfly842 (#5049) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Hajdúszoboszlón nem lesz bezárás!

Nem lesz bezárás a hajdúszoboszlói fürdőben! - Hungarospa Hajdúszoboszló

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.