Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-23 16:02:28

LOGOUT.hu

FIGYELEM, ez nem politika topik, ennek megfelelően ide nem kérünk a rezsicsökkentéshez kapcsolódóan sem ilyen posztokat, linkeket. Amit várunk, ötletek, tapasztalatok a spórolással kapcsolatban, praktikus javaslatok az energia megtakarításhoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) Elemental válasza balojazz (#8950) üzenetére


Elemental
addikt

Nálam már be van indítva, 23,5-ön a termosztátok, a fürdőszobai 24-en.

(#8952) leslieke válasza balojazz (#8950) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálunk reggel és este megy 1-1 klíma szintenként egy kicsit, nappal még semmi nem kell. Időjárási előrejelzést nézve, az október így is marad.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8953) pjen válasza balojazz (#8950) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk udvar 0, lakás 21. Fél órás szellőztetés, lakás 18. Két klíma tolja a meleget 22 fokra állítva.

(#8954) Madwe válasza balojazz (#8950) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nálunk most reggelre már bekpacsolt a fűtés kb 10 percre :) ha belevágtunk volna már a lábazati szigetelésbe, jóformán még ezt is megúsztuk volna... mondjuk nálunk kint már mínuszok voltak...

(#8955) Dorian


Dorian
félisten

Én vasárnap délután kapcsoltam be a gázt.
földszinten 22-5:30-ig 19 fok, 7-ig 21,5 fok, 7-16:30-ig 19 fok, 16:30-22-ig 22 fok.
emeleten (ott kb csak alszunk) 19-7-ig 20,5 fok, máskor 19.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8956) pjen válasza Dorian (#8955) üzenetére


pjen
félisten

Nem
semmi, egyszer en is nekiállok beprogramozgatni a computhermet és a klímákat is. :)

[ Szerkesztve ]

(#8957) Dorian válasza pjen (#8956) üzenetére


Dorian
félisten

Hááát, az új Computherm T70-et (emelet) nem sok híja volt, h leverjem a falról, az egy fos. Az érintőgombok sem igazán tökéletesek, baromi gyorsan lezárja magát, így a programozás elég macerás mert akkor lehet elölről kezdeni, csak egész órákat lehet programozni és csak 2 hőfokot lehet beállítani.
A Q7 (fsz) lehet, h kevésbé dizájnos, de sokkal jobban kezelhető.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8958) OPiiPO válasza leslieke (#8952) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, reggel-esti minimál klímázással tervezem októbert kihúzni.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8959) Floyd80


Floyd80
addikt

A tavalyi rezsicumi óta nem követtem a topikot, most kaptam egy diktálós gázszámlát szeptemberre, 53 köbméterre 25 ezer, azt hittem simán benne lesz az alapárban, mint tavaly. Azt mondta itt kolléga, hogy túl meleg volt szeptember és valóban, az egész hónapra nyári adatokkal számoltak. De október is egyelőre a tavalyi 96 helyett csak 65-nél jár.

Akkor diktálás előtt akkor érdemes ezt megnézni, mert az átlagos stat. amit 2023 szeptemberre is írnak hőm. tényezőt (kb. 72) az nagyon nem annyi lett.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8960) Sz.L. válasza balojazz (#8950) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Okt. 1-től 2db konvektor ketyegett őrlángon (gyerekszobában, alsó szinten). Tegnapelőtt beindítottam a 3. konvektort is az emeleten (csak őrlángra). Lenti szinten 21C, fentin 22-23C.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8961) balojazz válasza Sz.L. (#8960) üzenetére


balojazz
aktív tag

Csak óvatosan azokkal az őrlángokkal, zabálják a gázt. :)

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8962) Sz.L. válasza balojazz (#8961) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Nem lesz gond. ;) Tavaly is bőven a tervezett alatt voltam #8125. Ráadásul, mind két ingatlanom idén kapott plusz ásványgyapot födémszigetelést (a már meglévőre).

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8963) Doki16


Doki16
addikt

Van egy ilyen "csodálatos" lépcsőm. [kép] Ahol nincsen lépcső a falon oda értelemszerűen megy a lábazati XPS szigetelés. Nagyjából 50-60cm lesz a lábazati magasság a föld felett ahogy ezen a képen látszik [kép] Itt is látszik kicsit a lépcső.
A lépcsőre ti végig raknátok lábazatit ahogy nagyjából a barna színezés megy? Vagy ha elérte ezt a kb 50-60 centit akkor menjen az EPS? Remélem érthető a kérdésem :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#8964) Sz.L. válasza Doki16 (#8963) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Én biztosan végigraknám a barna részen a lábazati (XPS) szigetelést. (Az XPS nem vesz fel vizet, valamint a lábazati vakolóanyag több gyantát tartalmaz, mint a homlokzati, mely így szintén támogatja a vízzárást.)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8965) Doki16 válasza Sz.L. (#8964) üzenetére


Doki16
addikt

Egyelőre vakolva nem lesz, csak a szürke ragasztó marad most. Ettől tartottam, hogy oda is kéne rakni. Szépen elfogok vele szenvedni már látom előre mire szögbe fogom őket vágni és még a lépcsőformát is. :D
Akkor csinálok a lépcső fölé egy 25-30 cm lábazatit.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#8966) Sz.L. válasza Doki16 (#8965) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Azt a részt, ahol az XPS találkozni fog a lépcsővel (ahol majd ráül) én megkenném folyékony fóliával. Nem csak a lépcsőt, hanem a falat is a találkozási pontnál.

[ Szerkesztve ]

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8967) Sz.L.


Sz.L.
aktív tag

Rajtam kívül CO2 szint alapú szellőztetést (automata rendszerrel, vagy manuálisan) végez valaki. Ha igen, milyen ppm értékek alapján? Nálam 400ppm-ig megy mindig a szellőztetés. Napközbeni érték max 1000ppm. 22:00-tól (400ppm-ről) hajnalig (05:00-ig) max 2000ppm.

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8968) amargo


amargo
addikt

Hogy a legegyszerűbb most az mvm-el kommunikálni?
Email-es bejelentés jó lehet?

Valamiért a 32m3-es kalkulált fogyasztásból 18.25m3 piaci áron számláztak ki, az amúgy 38m3-ig járó kedvezményt figyelmen kívűl hagyva.

szerk: online írtam az ügyfélszolgálatara.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8969) cappa72 válasza amargo (#8968) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez engem is érdekel, de lehet, hogy a válaszhoz köze van ennek: #8959Floyd80

Lehet, hogy túl meleg volt?

Maj írdd le lécci', hogy mit ügyeztél. :R

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#8970) amargo válasza cappa72 (#8969) üzenetére


amargo
addikt

Ez valóban így, most is 26 -27 fok van kint :Y
Tehát eléggé meleg az időjárás.

Majd írok mit válaszoltak. Nálam hőmérsékletfüggő részszámlázás van beállítva, tehát pont nem szabad ilyennek előfordulnia.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8971) Sz.L. válasza amargo (#8970) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Azt hiszem sok esetben lesz háborgás, ha a hőmérsékletfüggő részszámlázásnál sem működik a konstans számítás. Szerintem nagyon sokan fognak reklamálni.

Én az itt látott példa alapján átszámoltam, súlyoztam a konstans kalkulációmat. Diktálós vagyok vegyes profillal hó 17-én. A korrekciós tényező és az egyéb szempontokat figyelembe véve max 16m3 lett volna nekem a kedvezményes. Pont úgy fogyasztottam, hogy belefértem. ;] :DDD

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8972) Floyd80 válasza Sz.L. (#8971) üzenetére


Floyd80
addikt

De ez neked tavaly is ennyi volt? Mert tavaly szeptemberben is a fűtési tényező 17-ig 1 volt naponta.

Úgy szoktam számolni, hogy 63.645/éves fűtési tényezö (tényleges+MVM becsült) x diktálásól-diktálásig számított tényleges fűtési tényező / fűtőérték.

Kb. ugyanaz jön ki, hogy 16-17 m3. :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8973) Sz.L. válasza Floyd80 (#8972) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Tavaly is benne voltam a 16m3-ben. :)

Tavaly:

Idén:

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8974) OPiiPO válasza amargo (#8968) üzenetére


OPiiPO
addikt

Email, nekem hasonló problémám volt a szeptemberi számlával, viszonylag hamar válaszoltak és jóváírták a különbözetet, úgyhogy most -7000Ft az egyenlegem.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#8975) balojazz válasza Sz.L. (#8971) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nekem szerencsére nem kell súlyoznom meg számolgatnom, mert minden hónap 2-án diktálok. Úgy vehetem, hogy másodika az előző hónap utolsó napja, abból nincs probléma soha. A diktáláson és a hónaphatári leolvasáson kívül még 2 biztonsági szelep véd a "piaci" ártól: hogy sokkal az alap határértékek alatt vagyok minden hónapban (átlagban a 30%-a, a felétől a negyedéig szór), plusz lehívtam a nagycsaládos kedvezményt, így már csak 22%-át fogyasztom a "megengedettnek". Kár, hogy csak így lehet biztosra menni.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8976) asdf_ válasza balojazz (#8975) üzenetére


asdf_
veterán

Viszont amikor a számokkal dobálóznak, akkor majd te is ott leszel, mint akit megmentettek, mert természetesen a nagycsaládos kedvezményre regisztráltak számát fogják majd mondani, nem azokét, akik ezek közül ténylegesen részesültek is benne, mivel átugorták a határt.

(#8977) Sz.L. válasza balojazz (#8975) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Szerencséd van a diktálási dátummal.
Én sem sűrűn számolgatom, mert nem igazán érjük el a limitet egyik hónapban sem. Hála a korrekt szigetelésnek és a családnak, mert senki sem érzi jól magát 21C-22C felett. Nálunk nyáron van gond, mert én benti 25 foknál, azonnal kapcsolom a klímát 24 fokra állítva. :)

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#8978) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Ki lehet valahogy számolni, hogy mennyit érdemes diktálni? Van erre valami “képlet”!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8979) rmihaly válasza leslieke (#8978) üzenetére


rmihaly
tag

Meg kell nézni az mvm oldalán az elszámolási időszakra eső fűtési hőmérséklet tényezőt, a 20éves napi átlaghőmérsékletet, kell hozzá az éves elszámolási időszak, valamint a diktálási időszak, mérési pont azonosító.

MVM gázminőség: https://www.mvmnext.hu/foldgaz/Egyetemes-Szolgaltatas/Ugyintezes/Szamlazas/Gazminoseg

Havi diktálható mennyiség= (éves kedvezményes mennyiség x elszámolási időszakra jutó fűtési hőmérsékleti tényező összege) / (éves időszakra jutó hőmérsékleti tényező összege)

Az éves fűtési tényezőnél a még el nem telt napoknál a 20 éves átlag hőmérsékletekhez tartozó értéket kell figyelembe venni.

Nagyságrendileg az alábbiak szerint alakul (példa):
Éves kedvezményes energia: 63645MJ
Éves időszakra jutó fűtési hőmérsékleti tényező összege: 3000
Havi időszakra jutó fűtési hőmérsékleti tényező ősszege: 130
Gáz fűtőértéke: 34MJ

Havi diktálható [m3]=( 63645MJ x 130)/(34MJ x 3000)=81m³

(#8980) pjen válasza leslieke (#8978) üzenetére


pjen
félisten

Mindenki úgy csinálja ahogy akarja, nem is szeretnék beleszólni. Én áltaányt fizetek ezzel minden hónapban lehet kalkulálni.A diktálás miért praktikusabb? :)

(#8981) balojazz válasza pjen (#8980) üzenetére


balojazz
aktív tag

Mert nincs meglepetés éves elszámoló számla, csak a havi fogyasztást fizeted. Mert ha elszámolási hiba történt, csak 1 hónap lett elrontva, könnyű reklamálni. Mert tervezhető a fogyasztás, esetleges rendkívüli meglódulás visszafordítható vagy előre lefoglalható fantázia diktálással. És mert biztosan a határ alatt maradhat, aki ott akar, és ha mégis fölé megy, az csak egyszer fordulhat elő maximum, és garantáltan csak kevéssel megy fölé. Mert folyamatos felügyelet és kontroll alatt van a gázfogyasztás (az irányítás a te kezedben van).

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8982) Eagl3 válasza balojazz (#8981) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem mindenkinek jó a diktálás.
Én ha diktálnék, nyáron magas irreálisan magas számlákat kapnék a meleg víz előállítás miatt, aztán ezt vagy kompenzálják évfordulókor vagy nem...

Másik eset, hogy egy rosszul szigetelt házban a fogyasztó nyáron nem fizet semmit, a téli hónapokban meg havi 80-120e Ft-ot (vagy többet). Mennyivel egyszerűbb lenne neki havi szinten 40-50e Ft-ot fizetni a 250eFt-os fizetésből.

A kontroll meg csak annyin múlik, hogy megnézed-e néha a gázórád és csinálsz-e egy-egy kalkulációt magadnak.

(#8983) leslieke válasza pjen (#8980) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pont azért, amit balojazz kolléga írt! :K

(#8979) rmihaly

Köszi

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8984) Madwe válasza balojazz (#8981) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért ennek nagyja megoldható évessel is :) Attól még hogy évesben vagyok, havonta leolvasom az órát, csak hogy tudjam merre mennyi hány méter - ezt is csak azért, mert új házban lakom, s nem ismerem még annyira az igényeit, de már kezd kitisztulni...
A határon felüli részt így is úgy is ki kell fizetni, s csak annyit. A különbség annyi, hogy az évesnél nem kell havonta ezzel játszani. Ami évesnél nagy szívás tud lenni az az, ha valakinek az éves leolvasása tök más hónapban van mint a rezsicsokis szezon, így a támogatott mennyiség félre tud csúszni (pláne ha az új rezsicsokis első szezon elején nem diktált be aktuális állást.)

(#8985) pjen válasza Eagl3 (#8982) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom, én fizetek egy álltalányt ami nagyjából megegyzik az éves fogyasztásommal. Nincs mit rosszul elszámoli. De mindenkinek más a jó megoldás.

(#8986) balojazz válasza Eagl3 (#8982) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nem azt mondtam, hogy mindenkinek jó, hanem azt, ha jó, akkor miért jó. Nekem nincs jobb a diktálásnál.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#8987) Dorian válasza pjen (#8985) üzenetére


Dorian
félisten

Én is pont így. Tököm se szórakozna diktálgatással, majd évvégén elszámoljuk a különbözetet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8988) Elemental válasza Dorian (#8987) üzenetére


Elemental
addikt

Én kipróbáltam, de nem jött össze :) Párszor elfelejtettem, és áttettek átalányba.

(#8989) amargo válasza balojazz (#8981) üzenetére


amargo
addikt

Én sem diktálok, de percre pontosan megmondom a gázfogyasztást :B
Nyilván ez is egy másik extrém oldal.

Amíg nem láttam mindent pontosan én is diktáltam, pont az érveid miatt, amióta megoldott azóta tökéletes az átalány, főleg a hőmérsékletkövetős.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8990) axioma válasza Dorian (#8987) üzenetére


axioma
veterán

Ebben az a riziko, hogy ok majd mast hasalnak be aug.1 allasra, mint ami tenylegesen (neked) ara'nyosan korrekt, es igy lehet hogy egyik evben ott marad a rezsicsokis kereted kihasznalatlanul, a masik evben meg annyival folemesz, es piacival fizeted... legalabb az aug1. opcionalis diktalast erdemes tartani, nehogy "erdekes" szamok keruljenek be (pl. egyenletes reszszamlazas = egyenletes fogyasztas alapjan osztjak a koztes pontra).

(#8991) pjen válasza axioma (#8990) üzenetére


pjen
félisten

Ez nem lehet hisz 1x egy évben leolvassák.

(#8992) Madwe válasza pjen (#8991) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ha neked mondjuk márciusban olvassák le, akkor csak az ő becslésükön múlik, hogy mi az ami előző évi augusztusig tartó időszakba van és mi az ami az idei augusztusig tartóba kerül, lévén támogatott rezsicsokis év fixen augusztusban van.

[ Szerkesztve ]

(#8993) prannk


prannk
őstag

Üdv. Van egy 13 m2 es szoba. Egy francia ágy és eg, gardrob szekrénysor van bent így az ágy 30 centire van a radiátortól. Bemegy a meleg alá alulról meg jön a hideg és így nedvesedik a parketta és penészesedik az ágy alja és a fal az ágy mögött.

Mi lehet a megoldás erre?
Páramentesítő?
Esetleg egy futő panel ami folyamatos 21-22 fokot tart a szobába?
Északi oldal a szoba így a leghidegebb is.

Fűtőpanelből infrás vagy egy sima melegitő panel? Melyik lenne a jobb?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#8994) pjen válasza Madwe (#8992) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nem igazán értem, persze én nem lépem túl a rezsi csökit, de akkor is.
Nálam leolvassák minden évben egyszer. Például júniusban.
Ha júniustól júniusig fogyasztottam X támogatott és Y teljes árú gázt, mindkét fogyasztást forintosítják majd összeadják:X+V =Z.
Ezt a Z összeget osztják 12 felé. Ez az érték lesz a következő évi álltalányod. Ha úgy érzed, hogy ez nem fedezi az éves fogyasztást, bármikor módosíthatod. Ha mégsem fogyasztasz annyit akkor év végén vissza utalják, vagy mint esetemben 3 hónapig nem jött számla.

(#8995) Dorian válasza pjen (#8994) üzenetére


Dorian
félisten

Én sem lépem túl, úgyh nekem is mindegy. Ráadásul nálunk pont szept legelején olvassák le.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#8996) Madwe válasza pjen (#8994) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én sem lépem túl, sőt, nekünk 2x jár, de 1100m3 alatt vagyunk :)

Pedig volt belőle sok pánik manapság azoknál akik túllépik s nem diktáltak :)
Pl minden hónap márciusában ellenőrzik.
0. év márciusában 0 m3 gáz
0. év augusztusában nem diktálsz, így nincs rögzítve mennyi, de tegyük fel, hogy 500m3-en áll az óra
1. év márciusában 2500 m3-en áll az óra, ezt rögzítik is
1. év augusztusában 3000 m3-en áll az óra, azaz augusztustól augusztusig (rezsicsokis év) a valóságban 2500 m3 fogyott

Igen ám, de a szolgáltató nem tudja, hogy augusztusban neked hol állt az óra se a nulladik sem az első évben. Fogja, és mindenféle mágikus metrikák alapján azt mondja, hogy bizony neked 100m3 állt az óra (szemben az 500m3) így a teljes rezsicsokis évedre átterhel 400m3 pluszt, s majd azzal számolgat.

[ Szerkesztve ]

(#8997) pjen válasza Madwe (#8996) üzenetére


pjen
félisten

Igen, de ez max az első évben lehet gond. Akkor, ha jól emlékszem mindenkinek fel is ajánlották, hogy diktáljon.

(#8998) Madwe válasza pjen (#8997) üzenetére


Madwe
nagyúr

Utána is el tud csúszni, ezért érdemes minden augusztusban diktálnia annak aki határ közeli (ha alatta van valamennyivel, akkor is) hiszen ugyúgy becslés, s közben lehet pl hogy első évben figyelték s alatta voltak, második évben hidegebb ugyan a tél, de korszerűsítettek és vagy kevesebb fokra fűtöttek, így akkor is alatta vannak, becslésnél mégis második évre többet terhelnek.

Mindegy, lényeg hogy érdemes augusztusban is diktálni, hogy ezt kizárja az ember :)

(#8999) axioma válasza pjen (#8994) üzenetére


axioma
veterán

Sajnos nem igy van, hanem aug.1-ig van egy (tort) eved amire valamilyen algo szerint jar tort evi rezsicsoki (elso evben hokuszpokusszal - felhasznalas besorolas stb. szerint ara'nyositva - kitalaltak, ha nem diktaltal; tobbi evben meg az elozo elszamolaskor el nem hasznalt), meg utana reszre a kov evbol egy elore tort ev, ujra becslessel hogy mennyi a jo ara'ny erre az idoszakra. Ez igy a valosaggal aka'r osszhangban is lenne ha az aug.1 becsles jol illeszkedne mindig a valosagra, de nem mindig szokott. Raadasul me'g az se eleg hogy "tavaly jo volt", mert egyelore az egesz processzt folyamatosan "fejlesztik"... siman kijohet hogy az uj szamolas miatt elszamolastol elszamolasig nem a teljes rezsicsoki-mennyiseg lesz a kedvezmenyes...

(#9000) pjen válasza axioma (#8999) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom, nekem, Tesómnak(pedig Ő túllépi), Lányomnak gond nélkül működik amit leírtam. Nincsenek ilyen anomáliák, hogy a havi fogyit össze vissza számolják. Nem vitatom év végén lehet +- pár ezer forint eltérés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.