Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) g0dl


g0dl
addikt

A 3D filmek lejátszásával van gondom. A tv egy LG, tehát passzív szemüveg, és ou vagy ss filmetg játszanék le.
1. a tv maga automatikusan nem ismeri fel, hogy 3d, de ezzel simán együtt tudok élni.
2. a kodi info ablak, és egyéb felirat nem jelenik meg jól.pl. ou esetén csak az egyik szemnél, és ez nagyon zavaró

(#102) Celithrandi


Celithrandi
addikt

Kodi alá hogy lehet külső hangsávot betenni? xbmc frodo alatt ez szépen működött. előre is köszi

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#103) szegedilaci


szegedilaci
tag

Sziasztok, valaki tudna segíteni a film mellett lévő felirat miért nem jelenik meg a fiulmen? Opensubtitle kiegészítő működik rendesen, de nem akarom letöltögetni, mert mellette van, jelzi is, hogy helyi felirat elérhető, de nem teszi rá, srt formátumban van, valakinek valami ötlet?

(#104) zsigus válasza szegedilaci (#103) üzenetére


zsigus
őstag

A cikkek valamelyikében (alul vannak a linkek) benne vannak a billentyűk. Van dedikált feliratváltó gomb, azt kell megnyomni.

Bocs, telefonfól vagyok.

(#105) szegedilaci válasza zsigus (#104) üzenetére


szegedilaci
tag

KÖszi, megoldódott, a probléma az volt, hogy a tallózott hálózati helyem upnp volt sima smb megosztással alapból látta a film mellett lévő feliratot és hozzáadta.

(#106) Celithrandi válasza Celithrandi (#102) üzenetére


Celithrandi
addikt

látom ez a fórum is olyan hulladék lett mint a többi. köszi a semmit

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#107) Revolt3D


Revolt3D
újonc

Sziasztok,

Kicsit Off:
Segítsetek kérlek, hogy hol találok leírást internet rádiók hozzáadásával kapcsolatban Kodi-n belül.

Köszi előre is és bocsi az off-topic miatt :)

(#108) KKope


KKope
tag

Srácok,

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én már ott elakadtam, hogy letöltsem a Port.hu scrapert.

Egyszerűen nincs a letöltendő listák között.

KKope

(#109) vkp válasza KKope (#108) üzenetére


vkp
aktív tag

port.hu plugin már nem működik, ki is vették a listából, ha fel volt telepítve akkor pedig tiltásra kerül.

(#110) fPApi válasza vkp (#109) üzenetére


fPApi
őstag

És helyette mit lehet/érdemes használni?

(#111) eFeMeR74 válasza vkp (#109) üzenetére


eFeMeR74
senior tag

Az előző hozzászólások erről szóltak kb 10-20 kellett volna visszaolvasni:

#96 :K

MI Box S-Archer-OP8T-NSA310-Toshiba A300-MI Robot Vacuum-RoidmiF8

(#112) hayabusa4


hayabusa4
csendes tag

Sziasztok.Most töltöttem le a Kodit androidra és nincs médiatár opció.Külön kell bekapcsolni,vagy letölteni?

(#113) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Van egy win7 x64 ultimate rendszerem. Hogy tudom mellé a bootos kodit berakni? Úgy értem, választható legyen OS-nek.

Pendriveról is próbáltam futtatni openelecet, be is bootolt, de telepíteni akarja :(

(#114) berobi78


berobi78
tag

Sziasztok, arra tud valaki ötletet, hogy amikor beimportálom a 3D-s filmjeimet a média tárba, miért csak néhány filmhez biggyeszti oda a kodi a 3D jelzőt? Azt néztem, hogy a file nevével nem függ össze.

(#115) Dufresne


Dufresne
addikt

téves hsz...

[ Szerkesztve ]

(#116) johndeegwed


johndeegwed
tag

Sziasztok kodi 16.1-es verzióját szeretném használni exodus kiegészítővel , amin videót indítok csak fekete és fehér árnyalatok vannak , van erre megoldás?

(#117) DonCosta válasza johndeegwed (#116) üzenetére


DonCosta
tag

Szia!

Itt kérdezd szerintem. Az jobban pörög és konkrétan Kodi kiegészítőkkel foglalkoznak + magyar kiegészítőket fejlesztő srácok is írogatnak (Pl Exodus+, MovieShark, stb.).

(#118) Halihólaci


Halihólaci
tag

Bár látom nem egy pörgő topic, de hátha más is idetéved!
Androidos lejátszóm van, amin a filmeket a Kodi-n nézem, Synology nas-ról.
A fájlkezelőben lett betallózva, szépen le is játszik már mindent, de a Jukebox-os felület nekem sehogyan nem jelenik meg, persze a médiatár sem. Mit kell még tennem? A Synology-n a filmek a video mappában vannak, ez nem is átnevezhető. A betallózott filmekből nem automatikusan hozza létre a médiatárat? A filminformációknak a Universal Movie Scraper-t jelöltem be, de semmi nem jelenik meg!
köszi:Laci

(#119) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Kodival telefonon hogy tudok egymás után lejátszani filmet? Tehát ha véget ér az egyik automatikusan jöjjön a másik.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#120) jézusom válasza Halihólaci (#118) üzenetére


jézusom
addikt

jukeboxos felület szerintem nincs file nézetnél. Ha Dlna eszközként látod a nast, akkor lesz.

(#121) DEGU83


DEGU83
tag

Sziasztok!
Közszolgálati élő csatornát szeretnék nézni médiaklikkel az élő csatornák valamiért nem indulnak el kodival. Azt írja hibaüzenetnek, hogy médiaklikk hiba, további információ a hibanaplóban! Tud valaki segíteni?

(#122) Gulyopapa válasza jézusom (#120) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ezt hogy érted?
Nekem is ez a problémám.
Samba serveren tudom betallózni a nas-t.
Hogy kell jukeboxot varázsolni a kodival?

(#123) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sambával bejön a NAS és azon a Video könyvtár a filmekkel.
Ha azt leokézom, nem történik semmi.
Hova kell létrehozni a FILMEK mappát?
Nagyon kezdő vagyok, bocsi :B

(#124) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#123) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Sikerült, bár nem talál meg mindent...

(#125) JohnyBlue válasza Gulyopapa (#123) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A filmeket két módon tudod lejátszásra bírni.

Az egyik amikor csak mint fájlt/mappát látod és ha kell akkor eltudod indítani.
A másik amikor a kodi/xbmc berakja egy ún. Libraryba, ahol már mindenféle nfot összegyűjt neked a scrapper.

Az elsőt úgy tudod elérni, hogy pl. a video menüre ráklattyintasz ahol is lesz egy olyan menü, hogy Fájlok. Ezek után már szerintem egyszerű, hogy vagy lokálban keresed meg az adott mappádat vagy a NAS-on.

Második már kicsit pőtyögősebb.
Tehát.

Videó menü, Fájlok, Mappa hozzáadás és elnevezés (pl. HD-Filmek) OK gomb, Könyvtár tartalmát kiválasztjuk (Filmek vagy Sorozatok) Jobbról mutatja az aktuális screppert. (The Movie Database)Rámegyünk a beállításaira, a pref. nyelvet és a korh. besorolást magyarra állítod. OK. Utána kérdezi, hogy akarjuk e frissíteni az infókat. Bökni kell egy igent...

Miután végignyalta a mappát, meghajtót.visszalépegetve a videó menűbe letudod ellenőrizni, hogy melyiket találta meg vagy sem. Amelyiket nem találta meg arra I betűt nyomsz és kézzel megadod a pontos címét , ha jól csinálod akkor felhozza Enter és betölti a libraryba a többi közé.

Kérdés? ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#126) vargalc


vargalc
újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy MXQ TV Boxom amire alapból telepítve van a Kodi 15.2
A leírtak szerint a Videok -> Fájlok -> Video hozzáadása menüpontban hozzáadtam a NAS-on lévő mappát, de a benne lévő filmek nem kerültek át a Médiatárba. A filmek külön mappában vannak a leírtak szerint magyar címmel.
Ellenben ha egyesével adom hozzá a filmeket tartalmazó mappát akkor azt simán felveszi.
Valamit félreértettem és a nagy könyvtárból nem másolja be a filmeket a médiatárba?
Még egy kérdés.
Miképpen tudok törölni hozzáadott videot a Videok -> Fájlok menüből.
Hiába állok a cím fölé és nyomok jobb egeret semmi nem történik.

Köszönöm a segítséget.
:)

(#127) Montesantos


Montesantos
senior tag

Sziasztok!

Most ismerkedek a kodival, elolvaastam az első részt kezdőknek :) tv-re felraktam a kodit... minden alapon hogy tudom rávenni hogy lássa a pc-t és a rajta lévő mappákat mert nálam nem látja... gondolom valamit benézek...

hdmi kábellal van összekötve a pc látja a tv-t

[ Szerkesztve ]

Gabi

(#128) Menotti válasza Montesantos (#127) üzenetére


Menotti
aktív tag

A pc-n (windowsos?) a mappákat meg kell osztanod...megfelelő jogosultságot be kell állitani...

(#129) g3rri


g3rri
csendes tag

Szevasztok!
Nekem kb 2 napja azt írja a sorozatbarát, hogy "nincs elérhető adatfolyam" Valaki tudna tanácsot adni. Felhesz+jelszó mentve van ok, de mégsem indul semmii sem. Köszi!

(#130) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Sziasztok !

Linuxos ( Openelec) Kodihoz vennék sok pontegyes hangkártyát házimozizásra. Mivel minipc-n fut, ezért nincs analóg kimenetem csak sztereó 3,5 jack, úgyhogy USB-sre gondoltam.

Nem tudom milyen hangkártyák lennének ajánlottak.

JBL LSR 305-ötöket kötnék rá, tehát örülnék XLR, vagy TRS ( szimmetrikus) kimeneteknek.
Amenyiben nincs ilyen elérhető áron, akkor lehet RCA ( asszimetrikus ) is, de akkor meg valahogy meg kéne oldani a hangkártya és a hangszórók normális összekötését. Hogyan ?

Azt ugye jól gondolom, hogy a KODI elvégzi a DD és DTS dekódolását, és a hangkártya "csak" szétosztja a megfelelő helyekre a hangot?

Tudom, hogy egy AV processzor lenne a megfelelő, de egyenlőre nincs többszáz K-m a projektre.

Egy részére a kérdéseimre biztos tudtok válaszolni, viszont amire nem, úgy kérlek igazítsatok útba, hol kaphatnék érdemi válaszokat.

Köszönöm.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#131) alphamooncam válasza alphamooncam (#130) üzenetére


alphamooncam
őstag

Esetleg [ ez Tascam US-16x08] alkalmas ?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#132) n_atsi


n_atsi
tag

Sziasztok!

Tudna segíteni valaki abban, hogy a(z) IPTV kodi alatt miért nem megy?
Csak homokórázik, bármelyik csatonát választom.

...köszönöm!

(#133) R3nts


R3nts
senior tag

Szép napot! Lehet nem pontosan jó helyen teszem fel a kérdést,elnézést előre is : a Kodi-ban (PC-n, 16.1 Jarvis)hol lehet beállítani, hogy képeknél, bármilyen nézetet is választok ki, NE MUTASSA a file neveket a képek/miniatűrök alatt,csak a miniatűröket, ill. képeket? Köszi előre is!

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#134) handrash


handrash
őstag

Hiába állítom be pl. Universal movie keresést, -úgy látom-, hogy még mindig a porton keresne, hogy lehetne ezt kiirtani? Azt írja, hogy a kiszolgáló nem érhető el.

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#135) handrash válasza zsigus (#96) üzenetére


handrash
őstag

Vettem egy új boxot, frissítettem kódit is.
Beállítottam az Universal Movie Scrapert viszont sehogyan se tudom rávenni, hogy "keressen". Az xbnc-vel anno működött...
Biztos én vagyok Lama, segítsetek!

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#136) handrash válasza handrash (#135) üzenetére


handrash
őstag

Na rájöttem. Nem filmként tallóztam be őket.
Kérdés ezek után, hogy a feleslegesen hozzáadott elemeket, hogy lehet törölni?
Itt csak a hdd és a video synology tételek kellenének.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#137) handrash válasza handrash (#136) üzenetére


handrash
őstag

No ez is megoldva: beállítások/médián belül a billentyűzeten "C"- re felugró menű.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#138) hontik


hontik
csendes tag

Szuper a leírás, sajanos későn olvastam el. Van egy mappám amibe van cc 400 film, de a kodi csak 320-at talál meg. Hogy tudnám a legegyszerűbben kiszűrni, hogy melyik az a 80 amit nem talált meg anélkül, hogy egyesével kéne végignéznem?

(#139) handrash válasza hontik (#138) üzenetére


handrash
őstag

Nem vagyok benne biztos, de nekem úgy tűnik, hogy a 17.6-os változat megengedőbb a mappaszerkezetettel szemben.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#140) generaltoti2


generaltoti2
tag

Sziasztok, nem rég kezdtem használni a kodit, adott volt egy Toshiba 3Tb merevlemez, amit WD-re kellet csernélnem mert az előző meghalt. Értelem szerűen a Toshibán tárolt filmek nem lejátszhatók, de a médiatár frissíte során ezek a filmek nem tűnnek el automatikusan.

Van arra opció, hogy a hiányzó filmek automatikusan törlődjenek a listából?
Asrock h110m hdv r3/ Pentium G4400 proc / 120 Giga SSD
3 TB WD Purple (Sorozatok)
3 Tb Wd RED (Filmek) ez lett cserélve a toshiba helyett
3 TB WD purple (ez nincs tallózva)

(#141) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Van nálam egy S905X box, Kodi 17.6 fut rajta. Két gondom van jelen pillanatban.

Az egyik, ha kikapcsolom a boxot, de az LG tévén megnyitom a menüt, vagy megnyitom a forrás választógombot, azonnal bekapcsol. Tévén a Simplink ki van kapcsolva és átdugtam nem ARC-s HDMI bemenetre is, de akkor is újraindul. A Kodiban nem találom azt a funkciót, ahol lenne bármi utalás CEC-re, pedig rengeteget kerestem, hogy kikapcsoljam, de mindhiába. Lehet, más az elnevezése, (?) nem tudom...

A másik gondom az SMB megosztással van, mert még a "Workgroup" csoportig sem jutok el valamiért, csak üres felületet látok. Beállítottam Kodiban SMBv1-v2-ig, előtte v1-v3-ig, úgy sem látta. De lehet, hogy ez így nem is elég. Win10-ben a "Filmek" mappa meg van osztva évek óta, de biztosan kellene még valamit trükközni, mert így nem működik a dolog. DLNA-t látja, fel is vettem a források közé, ami egyébként nagyon stabilan működik, de ez nem teljes értékű azért, mert például nem tudom szkennelni sem.
Előre is köszönöm, ha segít valaki.

"csak a zene van"

(#142) loki7903


loki7903
csendes tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket.
Van sok eszközöm amin Kodi fut.
Van egy szerver amit ftp kapcsolaton keresztül érek el.
Egy darabig tök jól működött. A könyvtárból lejátszás.
De most már az sem megy. Leszedtem a Kodit aztán feltettem újra. De így sem megy.
Plusz a media tárban is kérnék segítséget.
Ott nekem is olyan gondom van, hogy ami már nincs a szerveren, azt is látom, nem szedi le a tárból.
A soriknál meg még rosszabb a helyzet ott pl csak egy sorit tudott berakni a médiatárba :(

Ha kell találkozzunk, vagy adok távelérést, vagy a szerverhez accot.

Köszönöm

Zoli

(#143) Boxi88


Boxi88
őstag

Helló

Segítséget kérnék, mert már kismillió oldalt elolvastam ezzel kapcsolatban, de sehogy se tudom megoldani!
Amit szeretnék, példával:

Filmek [mappa]
|----Star Wars [mappa] <- Ennek szeretnék infot, képet, leírást.
|___ Star Wars IV.mkv
|___ Star Wars V.mkv
|___ Star Wars VI.mkv
|----Tolvajtempó [mappa] <- Ennek szeretnék infot, képet, leírást.
|___ Tolvajtempó.avi

Tehát magának a fájlnak kiírja az infóját, de én szeretném ha az őket tartalmazó mappa is írná, meg képet is mutatna róla...

Erre van lehetőség?

Előre is köszönöm!

(#144) fPApi válasza Boxi88 (#143) üzenetére


fPApi
őstag

Biztos van jobb megoldás, de én így csinálom:
- beállítottam, hogy a mappák tartalmazzák külön a filmeket,
- a mappába berakott fanart/folder/poster jpg-eket mutatja,
- a film nevével egyező nfo fájl kell, persze a kodinak megfelelően

A fentieket a tinymediamanager-el rakatom be.

(#145) Boxi88 válasza fPApi (#144) üzenetére


Boxi88
őstag

Értem, ez így elég macerásnak hangzik... :U

Én a The Movie Database-t lefuttatom és szépen kikeresi mindennek az adatait, de a filmeket tartalmazó mappákhoz már nem nyúl valamiért, erre nincs valami megoldás?

(#146) fPApi válasza Boxi88 (#145) üzenetére


fPApi
őstag

Szerintem ez beállítás kérdése. Azt nem tudom, hogy tudja-e a kevert dolgot, tehát, hogy vannak mappában filmek és vannak külön is. Én megnézném a manuált/helpet.
Nekem megfelel a félautomata rendszerem, mert, bár kicsit több idő, de azt látom, amit szeretnék.

(#147) Boxi88 válasza fPApi (#146) üzenetére


Boxi88
őstag

Sejtem/remélem, hogy csak beállítás kérdése, de sajnos még nem sikerült megtalálni, hogy mit kellene másképp csinálni...

Ha valakinek van ötlete, örömmel kipróbálom: előre is köszi! :R

(#148) makkai


makkai
aktív tag

Üdv!

Nemrég kezdtem el használni a Kodit lejátszóként.
Az lenne a kérdésem, hogy lehet rávenni, hogy PC-ről lejátszva az optikai hangkimeneten a házimozi erősítőbe ne csak 2.0-ban küldje ki a hangot, ha 5.1-es filmet indítok el. Más lejátszóval nincs ilyen gondom.

A megjelenítő projektor, HDMI kábellel összekötve.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#149) fPApi válasza makkai (#148) üzenetére


fPApi
őstag

A beállításokban lehet megadni (Beállítások / Rendszer / Hang).

(#150) makkai válasza fPApi (#149) üzenetére


makkai
aktív tag

Köszi!

Végig próbáltam az összes választhatót, de vagy semmilyen hangot nem küldött ki, vagy a fülesbe, vagy a projektor hangszórójába a HDMI-n keresztül, vagy csak 2.0-át az optikai kimeneten keresztül az erősítőbe.

tanácstalan vagyok. :(

Ezeket tudom választani.

[ Szerkesztve ]

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#151) fPApi válasza makkai (#150) üzenetére


fPApi
őstag

Sajnos ebben közel sem vagyok profi, többé-kevésbé én is próbálkozással állítottam be a sajátomat. Mindenesre megnézném a windows hang beállításokat is, hátha ott van valami beállítandó.

(#152) Pikkolo^^ válasza makkai (#150) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nekem is így volt, ezért előkerestem egy régi külső hangkártyát és optikán küldtem tovább.

(#153) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Ide írok, hátha tud valakisegíteni.
Két gép, mindkettőn win 10 pro. Az egyik szerver funkciókat lát el, és kodi-t használunk film és tv nézésre. Ha be van kapcsolva a Kodi, akkor a többi gépen a megosztott mappák leállnak. A megosztások a Kodi-t futtató gépen vannak. Ha kikapcsoljuk újra elérhetőek. Van valami megoldás erre? Más is találkozott hasonlóval?
A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#154) holloo


holloo
csendes tag

Sziasztok!

Hol találhatnék arról infót, hogy hw-t merre keresgessek a KODI-hoz? Nem ismerem a rendszert, de ha jól értem, akkor ez egy sok platformon futó medialejátszó sw (nagyjából), de én nem szgépen, nem telefonon szeretném használni, hanem egy önálló hw-en, hasonlóan, mint egy műholdvevőt.

(#155) jézusom válasza holloo (#154) üzenetére


jézusom
addikt

Amlogic s905, s912 stb.

(#156) holloo válasza jézusom (#155) üzenetére


holloo
csendes tag

Ez azt jelenti,hogy kinézhetem a legolcsóbb, ilyen chipset-tel készült (pl. androidos) vevőt, és arra rá tudom tölteni a KODI-t a boltból? Vagy esetleg nem androidos, hanem inkább linux-os vagy raspberry pi-s vevőt/cél cuccot érdemes keresni?

(#157) Celithrandi


Celithrandi
addikt

az vajon mitől lehet hogy win10 alá telepített új leia alá betettem a win7 leia alól kimentett médiatáramat és minden megy kivétel a tömörített filmek amiknek az útvonalát nem ismeri fel. köszi

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.