Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) zsigus válasza Olympia76 (#35) üzenetére


zsigus
őstag

Én szoktam ezzel (is) foglalatoskodni, és szerencsére az utóbbi időben (ahogy látom) egyre többen foglalkoznak vele, mert pl. a magyar borítók is megszaporodtak az utóbbi időben (bár tény, hogy lehetne több is).

Ahogy látom a Universal Movie Scraper elég sok dolgot támogat (magyar előzetesek a TMDB-n pl.), tehát már érdemes lenne a TMDB-vel is kicsit jobban foglalkozni (az új filmekhez általában be is szoktam linkelni az előzetest is (ha van), de a régebbi filmekhez (4-5 évvel visszamenőleg) sajnos nehéz jó minőségű magyar előzetest találni, ha egyáltalán készült hozzá, és elérhető a youtube-on).

Jó lenne az, hogy a filmekkel kapcsolatban csak egy oldalra kellene koncentrálni, de a TMDB-n sajnos manuálisan kell kitölteni a filmek minden adatát. Jó lenne egy olyan automatizáció mint ami az AudioDB-n is van, hogy új előadó felvételénél a MusicBrainz-ről letölti a diszkográfiát-életrajzot (angol) stb. stb.

Az IMDB-ről pl. a magyar filmcímek letöltését, az országos megjelenési dátumokat stb. automatizálni lehetne, és annyival is kevesebb dolgunk lenne.

Sajnos a zenékkel nem nagyon szoktam foglalkozni az XBMC-nél, de a későbbiek folyamán lehet, hogy majd az is sorra kerül. Csak egy pár előadónál töltöttem fel az életrajzot, ami az íráshoz is kellett.

Viszont amivel nagyon nem vagyok kibékülve az a TVDB... A sorozatok legnagyobb részénél le van zárva az angol leírás, és nem képesek más nyelvekre elérhetővé tenni a szerkesztést, akkor sem ha egyáltalán nincs kitöltve magyarul a sorozat adatlapja. El kell küldeni egy moderátornak a javaslatot és majd az beleteszi... Kösz... A Top Gear-t akartam kitölteni, van 19 évada, szépen lassan kitöltöttem volna az oldalon, de helyette levelezhetek egy modival napokon keresztül, vagy ha valami hibát találok benne még tovább... így hát nem töltöttem ki (mondjuk ennél nem is létfontosságú a magyar bevezető).

Ráférne egy kis fejlesztés az oldalra...

Mostanában már nem igazán szoktam sorozatokat felvenni, mert korábban is csak a baj volt vele. Volt olyan sorozat ahol a bevezetőt ki lehetett tölteni magyarul, a címet viszont már egyáltalán nem engedte szerkeszteni csak egy-két nyelven, a többi piros volt. Volt, hogy megcsináltam egy évad felét, aztán az utolsó két résznél lezárták a szerkesztést... stb. stb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.