Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Upo válasza helixP (#1399) üzenetére


Upo
addikt

A redmi 3 volt az első zárt bootloaderes, több mint 2 évvel ezelőtt. Azóta lehet tudni a dolgot, és minden miuis-xiaomis fórumban rendszeresen felmerül, szinte művészet nem tudni róla. Én már megkértem mikor a telefont megrendeltem, mire megérkezett, már a Kucsordi Tanácstú is meggyött a zengedéjj nemhogy a kínaiaktól.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1402) helixP válasza dchard (#1400) üzenetére


helixP
nagyúr

Az előbb leírtam: nem mondtam, hogy ez a normális, azt sem, hogy ez jó, nem védem a Xiaomit, sőt, az előbbi kommentben írtam,
hogy én is ráncoltam a szemöldökömet.

De ez van és tény, évek óta ismert és tudott.
Nem kell aktívnak lenni a fórumban, anélkül is lehet unlockolni, de a 72 órát ki kell várni egyszer, sajnos.
Ezen kívül elég fals dolog PC-t telefonhoz hasonlítani, de ebbe már tényleg nem megyek bele.

upo: Jogos, még egyel korábbi a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#1403) dchard válasza helixP (#1402) üzenetére


dchard
veterán

A redmi note 3 SE-m zárt bootloaderes, és bootloader nyitás nélkül is remekül root-olható. Engem sem a bootloader nyitás sem az átszoftverelés nem érdekel, de az hogy nem férek a telefonomhoz csak ilyen borzalmasan körülményesen, ráadásul más gyártókkal ellentétben idő limitbe futok a bootloader nyitásnál (ha már rákényszerítenek..), na az nem járja.

Egyébként az előző kommentelőnek: hogy a fenébe kértél előre bl nyitást azelőtt, hogy megkaptad a telefonod? Ahogy nézem előbb kézbe kell venni, összepárosítani a fiókoddal és utána indul a 72 óra. De ha már itt tartunk: ezek szerint nem elég, hogy a szoftver kiírja hogy kevesebb mint 60 óra van hátra, még azon kívül is külön valami kérvényt kell írni? Mert ha 60 óra múlva megint kiír nekem valami újabb baromságot, hogy nem kék a szemem, vagy régen kommenteltem, akkor biztosan agyvérzést kapok.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1404) helixP válasza dchard (#1403) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez továbbra sem az SE3. És azt tudom mondani, hogy topikokban le van írva a rootolás menete, tehát amin fel vagy háborodva (jogosan) az köztudott tény, és mindenki számára elérhető információ.
A kérvény az csak formalitás, vannak előre bevett fordulatok, amit be lehet írni és elfogadják.
(I'm an app develéoper, My Device is stuck at Logo, My Xiaomi Phone is rebooting again & again)

[ Szerkesztve ]

(#1405) vipviform válasza dchard (#1403) üzenetére


vipviform
senior tag

Azt hiszem, hogy Te igazából nem XIAOMI telefont akartál venni, vagy a vásárlás előtt nem igazán tájékozódtál. Ennek a telefonnak rengeteg jó tulajdonsága van, de vannak bizonyos elvárásai a gyártó részéről, azért ilyen az ára. Néhány százezerért találsz olyan telót, ami teljesíti az elvárásaidat alapból. Itt nálunk is elérhető minden egy kis kerülővel, ez benne van a pakliban.

[ Szerkesztve ]

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#1406) dchard válasza vipviform (#1405) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem összekeversz valakivel. Sosem adtam többet 60 ezer Forintnál telefonért, az is Xiaomi volt, és meg vagyok vele elégedve. A problémának amit leírtam semmi köze nincs a telefon árához, szimplán megmagyarázhatatlan (azért van aki megpróbálja...) idiotizmus. Ha egy 500 ezres telefon vagy egy 25 ezres csinálná ezt, pont ugyanígy állnék a kérdéshez.

Egyébként de, pontosan ezt a telefont akartam venni, mivel ez volt a közelemen raktáron olyan teló, ami Qualcomm, tudja a TDD 2300mega LTE-t, és root-olható, tehát hozzáférek ahhoz az interfészhez, amire szükségem van. Egyedül a 3 napos baromsággal nem számoltam...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1408) Zotya21 válasza dchard (#1400) üzenetére


Zotya21
senior tag

én a note 4x et nyitottan vettem asszem az e-stock ról, nemkellett vele szóarkozni :))

https://500px.com/slayer_art

(#1409) dchard


dchard
veterán

No kéremszépen, lejárt a csodás 72 óra, sikerült is az unlock.

Leírás szerint a mido TWRP-t feltoltam, TWRP alól felraktam a mido global recovery rom-ot, telefon nem boot-ol.

TWRP és fastboot van, de a teló nem hajlandó elindítani a gyári rendszert.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1410) dchard válasza dchard (#1409) üzenetére


dchard
veterán

fastboot + miflash a gyári global developer romra azt írja hogy "Missmatching image and device"

Többször is ellenőriztem képek alapján, és note 4X global verzióm van, proci is megegyezik, erre ezt dobálja....

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1411) Upo válasza dchard (#1409) üzenetére


Upo
addikt

Ugye a lazyflashert nem hagytad ki? Anélkül természetesen nem fog indulni mert a twrp az nem gyári recovery.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1412) dchard válasza Upo (#1411) üzenetére


dchard
veterán

Na meglett a megoldás: ugyanaz a helyzet, mint az note 3 SE-mel: próbálgatni kell a miflash verziókat. Igen, hiába látja a fastboot a telót, ettől még simán lehet, hogy a Miflash nem fogja látni. Na ezek azok a dolgok, amik minden leírásból kimaradnak: hogy bizony van egy jókora Xiaomi faktor, ami vagy bejön, vagy nem.

Szépen felment a global developer (az ami korábban azt mondta, hogy nem stimmel a verzió), utána twrp-mido, utána Lazyflasher (legfrissebb gitről), utána legfrissebb magisk, és már megy is a root, szépen működik az összes interfész amire szükségem van.

5 nap szopás, hát megköszönni nem fogom az biztos. Tehetnének egy szívességet és átengedhetnék ezt a döntést a vásárlónak úgy alapból, minden extra baszakodás, unlock, regisztrálás, engedély kérés, szoftver telepítgetés nélkül. Mint egy akármilyen normális operációs rendszernél.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1413) ztelek


ztelek
csendes tag

Tisztelt Fórumtársak!
Annyit olvastam már itt a Note 4 és Note 4x készülékekről, hogy közzéteszem az én telefonom tulajdonságait 😀 Redmi Note 4 pro-ként érkezett a 4/64-es darab, mely SD global verzió. Ellenőrizve B20-as. Külsőre a 4x leírásával/fotójával egyezik. Viszont, azon túl, hogy B20, ráadásként nem Sony, hanem Samsung modul leselkedik elől-hátul. Sajnos, hirtelen megbetegedett a kamerája (több helyen olvastam ilyet), hirtelen elkezdett az 1 méteren belüli dolgokra nem fókuszálni, így evidensen a qr olvasó nem működik. Nyitás, root, camera2 Api, már minden megvolt. Amúgy, szép képeket készít.

(#1414) vargalex válasza ztelek (#1413) üzenetére


vargalex
félisten

A Note 4 Global első néhány szériáját szerelték Sony szenzorral. Aztán Samsung szenzorra váltottak a hátsó kameránál is. A Note 4X-nél pedig OmniVision-ra.

Alex

(#1415) ztelek válasza vargalex (#1414) üzenetére


ztelek
csendes tag

Hát, igen. Követhetetlen. 😀Ès, rejtély marad mim is van tulajdonképpen.

(#1416) movax válasza ztelek (#1415) üzenetére


movax
őstag

Nem rejtély. Beállítások, A telefonról, ott pedig a Kernel verzión nyomsz ötöt, mire bejön egy Hardver menü, ahol a legelső pontban, a Verzió információban ott van a kamera típusa: ofilm_......

Ha a pontozott rész s5k-val kezdődik, akkor Samsung, ha ov-vel, akkor Omnivison.

(#1417) movax válasza vargalex (#1414) üzenetére


movax
őstag

Nálam a Note 4x-ben mindkét kamera Samsung. A családban egy másik ugyanilyen telóban mindkettő Omnivision.

(#1418) vargalex válasza movax (#1417) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem a Note 4X-emben az első kamera Samsung, a hátsó pedig Omnivision volt. Azóta Note 4 Global-om van (3/32Gb-osat gariban kaptam 2100 Ft ráfizetéssel a 3/16GB-os Note 4X helyett) mindkettő Samsung.

A Note 4 Global topicban legalábbis még nem tűnt fel egyetlen Note 4 sem Omnivision szenzorral. Ezért írtam, hogy Note 4X-ben arra váltottak.

Alex

(#1419) movax válasza vargalex (#1418) üzenetére


movax
őstag

Jaja, nem lehet ezeket követni, (látszólag) nincs rendszer ezekben a dolgokban.

(#1420) lowzor válasza movax (#1417) üzenetére


lowzor
veterán

Az enyémbem Sony van. Tavaly szeptemberben vettem.

(#1421) vargalex válasza lowzor (#1420) üzenetére


vargalex
félisten

Inkább a gyártási idő számíthat. Én tavaly júniusban vettem.

Alex

(#1422) lowzor válasza vargalex (#1421) üzenetére


lowzor
veterán

2017.06. van a dobozra írva.

(#1423) tezo1001


tezo1001
csendes tag

Kedves Sorstársaim!
Tegnap,jack-es fülhallgatót dugtam telomra,és azota nem tudom az ikont eltüntetni.,illetve normál állapotot vissza állítani.Nem szól csak a kimeneten...elolvastam amit találtam,de nem jutottam semmire.Tudna valaki esetleg segíteni!?

(#1424) vargalex válasza tezo1001 (#1423) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Itt a Mikrofon ikon beragad, nem akar eltűnni: részt olvasd el.

Alex

(#1425) tezo1001 válasza vargalex (#1424) üzenetére


tezo1001
csendes tag

Király vagy! Időnként elfelejtem,hogy a problémáim,már mások biztos megélték!Most Youtube maradt le! A tisztitás megoldotta! Köszönöm! :C

(#1426) Masztiff1988


Masztiff1988
csendes tag

Sziasztok! Biztos 1000-szer volt már kérdés... Az miért van, hogy egy klón alkalmazás (Viber) csak akkor jelez, amikor belépek az alkalmazásba? Hogyan lehet beállítani? Köszi!

(#1427) Zotya21 válasza Masztiff1988 (#1426) üzenetére


Zotya21
senior tag

gondolom levan tiltva automatikusan induló alkalmazásoknál az engedélykezelőbe :F

https://500px.com/slayer_art

(#1428) movax


movax
őstag

Meglepő jelenség:

Eddig nem tudtam elérni a fájlrendszert, mert nem rootolt a teló, tegnap azonban észrevettem, hogy Total Commanderből (nem számgépen, hanem a telón) már be tudok menni a "File system root"-ba, ahol nyugodtan szét is tudok nézni a könyvtárak között (data, etc, mnt, proc és a többi rendszerkönyvtár). Módosítani, törölni persze nem mertem semmit, de korábban ide nem engedett be. Történhetett valami az utóbbi frissítések nyomán? Nyitva felejtettek egy ajtót? A legújabb, 9.6.3.0 rendszerverzió van fenn. Root Checker azt mondja, hogy nincs rootolva a teló, helyesen, mert nem nyúltam hozzá.

(#1429) ssoobbrrii


ssoobbrrii
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Az asszonynak van egy ilyen készüléke Redmi Note 4x és mostanság kezdte el, hogy a telója úgy kéthetente magától csinál egy gyári visszaállítást. Ezután mindig újra mindent be kell állítani rajta. Ez szerintetek szervíz vagy van valami beállítási megoldás erre? Számomra ez elég fura. Előre is köszönöm.

(#1430) movax


movax
őstag

Kijött a MIUI 10 a Note 4x-re.

(#1431) szunyi777


szunyi777
őstag

Sziasztok
MIUI 10 re tudtok ajánlani custom kernelt?! Esetleg stabil Aosp alapú romot? Xda van rengeteg, de a véleményekre kíváncsi lennék...

Köszönöm

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#1432) foot_long


foot_long
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Gondoltam felpattintom a TWRP-t de áttöltés közben volt egy áramkimaradás és azóta "The System has been destroyed" van... Ezzel(http://en.miui.com/thread-536556-1-1.html) próbálkoztam, de sikertelenül. A bootloader nyitott.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#1433) Milestone2 válasza foot_long (#1432) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nyitott BL esetén Fastboot módban PC-ről átbillenteni EDL-módba.
Ilyenkor már csak EDL-ben lehet újraflesselni. Pedig annak mennie kéne...
Igaz olyankor már nem elég a normál driver, kell a Qualcomm is.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1434) Milestone2 válasza foot_long (#1432) üzenetére


Milestone2
nagyúr

És elméleti sík, amit most mondok, de azt hiszem maga
a "The System has been destroyed" visszazárja/visszazárhatja a BL-t,
tehát ezt is ellenőrizni kellene...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1435) foot_long válasza Milestone2 (#1434) üzenetére


foot_long
csendes tag

Sikerült EDL-ben a flash, azóta se kép, se hang. :(
Ha rákötöm PC-re akkor pirosan villog a led.

[ Szerkesztve ]

(#1436) Milestone2 válasza foot_long (#1435) üzenetére


Milestone2
nagyúr

hosszú power nyomás? -annak ki kell hoznia EDL-ből...

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1437) foot_long válasza Milestone2 (#1436) üzenetére


foot_long
csendes tag

Nem reagál a hosszú power-re és a fastboot kombinációra sem.

(#1438) foot_long válasza foot_long (#1437) üzenetére


foot_long
csendes tag

Most boot-ol végre, az aksi csatlakozót lekötöttem, majd vissza.
Pedig már azt hittem "tégla" lesz belőle. :D
Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#1439) Milestone2 válasza foot_long (#1438) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Snapdragonból nagyon nehéz -szinte lehetetlen- téglát csinálni...
...na jó, 220 volttal megcsapod az alaplapot az persze halálos...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1440) Milestone2


Milestone2
nagyúr

No tessék...
Külön márkává teszi a Xiaomi a Redmi-t.
(Mint a Huawei a Honor-t)
Január 10-én lesz az első bemutató

Ezentúl 3 féle készüléket gyártanak majd.

Xiaomi-t
Pocophone-t és
Redmi-t

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1441) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, Valami elbaszódott a telefonom androidján, telefonom egy redmi note 4x 16gb 2gb ram os gép, a twrp bejön, ahol lehetne telepítgetni, de sajnos nem tudom hogy melyik verzió jó erre,
Soha nem volt még ilyen bajom vele, a fastboot mód is bejön, a twrp cucc is, de az android maga nem jön be. Csak várakozik, érdeklődni szeretnék hogy melyik telepítő fájlal telepíthetem újra az egészet, majd később a rendes móddal frissthessem, nem is kellene nekem másik teló, ez megfelel. A válaszokat előre is köszönöm! Egyenlőre nézelődök a neten, hogy hogyan lehetne újra feléleszteni otthon.

(#1442) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Hali! Tegnap este közben megtaláltam nekem valót, Sikerült teljesen újratelepíteni a gépet, minden ok,
jelenleg 7.1es droid van rajta, nem e tudom hogy van e rá már 8.0ás.

(#1443) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Milyen fóliát javasoltok a telefonra?
Nem gond a kínai rendelés.

Köszi!

(#1444) Vesti95 válasza Torry (#1443) üzenetére


Vesti95
tag

Az enyémen már majd 2 éve ilyen van:
https://www.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Redmi-Note-4-4X-HD-Full-Premium-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film/122666927712

Fontos hogy ez lapos, természetesen kicsit kissebb a mérete mint a kijelzőnek így a kijelző lapos részén van.
Tuti nem túl erős, inkább karcoktól véd. Én még sose ejtettem le a telót amúgy, de ha 2 méterről leejted vele, tuti nem védi meg. De ennyi pénzért... Amúgy ajánlom hogy min 2-t vegyél, tapasztalat hogy az elsőt sose sikerül szépen feltenni :)

(#1445) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Csak szólok hogy telepíthető a xiaomi redmi 4x santoni telefonokra az android 9 pie,. Én tegnap előtt telepítettem fel twrpn keresztül, sokat javult a telefonom azóta, nincs 2 perc és betölt, van gyors töltés funkciója, ami az alatti android verziók alatt nekem nem volt, nagyon gyors lett a teló, és tovább bírja akkuilag. Rootolni még nem lehet ezt, de szerintem nemsokára megoldható az is, Tettszik az android 9, sokat változott. Szerintem próbáljátok ki, nem nehéz a telepítése. Mintha ez alatt jobban kihasználná az android a telefon lehetőségeit, egy próbát megér, bármikor vissza lehet rakni az előző verziót, én mondjuk vissza rakom majd mert szeretek alatta mókólni, állítólag van arch linux erre a telefonra ami emulálás nélkül bootolható be a telefonon, na ha az is sikerült majd meg írom.

hogy hogyan kell feltelpíteni az android 9 piet itt van róla egy videó, ez alapján csinátam meg.

https://www.youtube.com/watch?v=qpV1F2UKaeY&t=83s

(#1446) Zotya21


Zotya21
senior tag

Megjött a note 4x re is a miui 11 :)) :DD

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#1447) Dapro


Dapro
senior tag

Én pixel experience romot használok a 4x en és ég és föld a különbség. sokkal jobb és millio jobb feature t tud ugyhogy a pixel romot ajanlom ha esetleg vki custom romolna

[ Szerkesztve ]

(#1448) Zotya21


Zotya21
senior tag

Sziasztok

találtam már android 10 est is note 4x re pixel experienceben [link] fel is tettem twrpvel

de a telefon csak tölt tölt és nemcsinál semmit

mit ronthattam el ? a fenti videó alapján csináltam sikeresen fel is tette de semmi

és ez a DisableForceEncryption treble számít ? abban hogy elinduljon ? mert abban nembiztos hogy jó verziót tettem fel sajnos :R

https://500px.com/slayer_art

(#1449) Zotya21 válasza Zotya21 (#1448) üzenetére


Zotya21
senior tag

persze most hogy visszatettem az eredetit most meg nem jó a wifi.....

https://500px.com/slayer_art

(#1450) chungee


chungee
addikt

Napot!
Jelenlegi rendeszerem. Váltani szeretnék, tudtok ajánlani legújabb és legstabilabb MIUI 11 ROM-ot ami tartalmaz magyar nyelvet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.