Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) tibcsi0407 válasza wzol (#550) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Most Neked Snapdragonos, vagy MTK-s Note 4-ed van? Mert mindkét fórumba posztolsz és ez vagy itt, vagy ott megzavarhatja a leendő tulajokat.

https://utdetailing.hu/

(#552) Rawulf válasza wzol (#550) üzenetére


Rawulf
őstag

Nézd. Gyakorlatilag szűk két hónapja (fizikailag kb. 1 hónapja) megjelent telefonról beszélünk.
Jelenleg minden cég igyekszik minél hamarabb piacra dobni a telefonokat (lásd a pirosodó OLED-ű új Samsung telefonokat). Szerintem szinte minden gyártó új telefonjánál vannak bugok.
Véleményem szerint azért a legtöbb bugot az okozza, hogy egy már belakott firmware-t frissítenek a tulajok gyári visszaállítás nélkül és valamilyen feltelepített app összeakad a frissítéssel.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#553) wzol válasza tibcsi0407 (#551) üzenetére


wzol
tag

Én Snapdragonos vagyok. Régóta olvasom mind a két fórumot, és úgy látom, hogy a Snapdragon infók azok érintik mind a két témát (a Note 4-ből van ilyen, a Note 4X meg alapból ilyen).

Ha mégis valamit elnéztem, vagy rosszul gondolok, akkor szóljatok. :B

(#554) tibcsi0407 válasza wzol (#553) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem inkább ne keverd a két topikot, mert később komoly félreértésekre adhat okot. A frissítés tartalma sem mindig ugyanaz az adott telefonoknál.

https://utdetailing.hu/

(#555) wzol válasza Rawulf (#552) üzenetére


wzol
tag

A piacra dobás pillanatában valóban igazad van, tényleg nagy a kapkodás, viszont utána a firmware frissítést siettetni veszélyes - fejlesztőként tudom, hogy a javított bugok súlyossága árulkodik a teljes szoftver minőségéről.

Viszont amit mondasz, abban is van logika - belakott rendszer frissítése - így most elbizonytalanítottál :)

(#556) wzol válasza tibcsi0407 (#554) üzenetére


wzol
tag

Jogos, akkor technikailag maradnom kellene a másik topikban, viszont itt meg úgy tűnik, több a kísérletező, tapasztalt szaki. :( Ezentúl megpróbálok úgy hozzászólni, hogy ne adhasson félreértésre okot.

(#557) tibcsi0407 válasza wzol (#556) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez a Snapdragonos topik. Ahová posztolsz mindig, az az MTK. Ha az indító hírt elolvasod, akkor meglátod. Itt pedig az indító cikkemet. :))

https://utdetailing.hu/

(#558) Rawulf válasza wzol (#555) üzenetére


Rawulf
őstag

Nézd. Én leadtam a bug reportot például a magyar régió és az 5Ghz Wifi kapcsolat kombinációjából eredő bug-ra és sajnos még nem reagáltak rá. Szintén nem reagáltak a Google Play-es tanúsívány bug report-omra sem, holott az "magától" megoldóddott, tehát le kellett volna zárniuk azt a jelentésemet.
Régebben mindig az volt a sláger leírás egy firmware frissítésnél, hogy "wipe".
Azért gyanakszom a belakott rendszer okozta összeakadásokra, mivel más nem igazán magyarázhatja azt, hogy miért nem tapasztalják egységesen a bugokat a felhasználók. Lásd például az akku lemerülést.
Elképzelhető hibás széria is, de nem hinném hogy most erről van szó.
Habár eléggé kaotikus a Xiaomi telefonok beszerzése, de én már semmin sem lepődnék meg.
Például kíváncsi lennék, hogy a nem hivatalos forrásból kikerülő Xiaomi telefonok kaptak-e hongkongi tanúsítványt.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#559) wzol válasza tibcsi0407 (#557) üzenetére


wzol
tag

Ott van a kavar, hogy az enyém nem 4X hanem csak sima Note 4, viszont Snapdragonos. :F Sőt ahogy látom a firmware is ugyanaz a kettőnél: Note 4X Global és Note 4 Qualcomm Global. Sőt még a fórumukban is összevonják a kettőt [link] : MIUI 8 Global Public Beta Supported Devices: Redmi Note 4 Qualcomm/Redmi Note 4X. Ügyesen megkavarnak mindenkit :)

(#560) wzol válasza Rawulf (#558) üzenetére


wzol
tag

Igen, jó lenne ha legalább a fórumuk használható lenne, és valós infókhoz lehetne jutni, nemcsak "ok", "nice", "thank you" hozzászólások lennének oldalak százain keresztül. Az, hogy bevezették ezt a tapasztalati pont gyűjtést, meg a check-in rendszert, lehetetlenné tette, hogy onnan érdemi infóhoz jusson az ember. :(

(#561) helixP válasza wzol (#559) üzenetére


helixP
nagyúr

Bátran kezeld 4X-ként a készüléket. Nekem is sima Snapis 4 van (indiai Note 4), 4X rommal. És szépen működik.

(#562) tibcsi0407 válasza wzol (#559) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tök mindegy. Ha olvastad volna a topikot, akkor tudnád, hogy a 4X és a Qualcomm-os Note 4 egy és ugyanaz, a B20-at leszámítva. Bizonyos esetekben a BT modul is más, de a két telefon egy rendszert használ.
Az MTK-s viszont az alma és a körte esete. Ott teljesen eltérő a hardver.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#563) Rawulf válasza tibcsi0407 (#562) üzenetére


Rawulf
őstag

Elvileg a sima Note 4 B20-asok indonéziába és nem indiába szántak a Xiaomi hivatalos honlapjai szerint.
Majd Tibcsi kijavít, ha rosszul írtam, de összefoglalva így nézne ki elméletileg a dolog:

Redmi Note 4 típusok:
MTK X20, 3GB RAM, 32GB ROM, nincs B20 (kínai belpiacos)
MTK X20, 3GB RAM, 64GB ROM, nincs B20 (hongkongi és kínai belpiacos is)
MTK X20, 4GB RAM, 64GB ROM, nincs B20 (kínai belpiacos)
Snapdragon 625, 2GB RAM, 32GB ROM, nincs B20 (indiai)
Snapdragon 625, 3GB RAM, 32GB ROM, nincs B20 (indiai)
Snapdragon 625, 3GB RAM, 32GB ROM, van B20 (indonéz)
Snapdragon 625, 4GB RAM, 64GB ROM, nincs B20 (indiai)

Redmi Note 4X típusok
Snapdragon 625, 3GB RAM, 32GB ROM, nincs B20 (kínai belpiacos)
Snapdragon 625, 3GB RAM, 32GB ROM, van B20 (hongkongi)
MTK X20, 4GB RAM, 64GB ROM, nincs B20 (kínai belpiacos)
Snapdragon 625, 4GB RAM, 64GB ROM, van B20 (hongkongi, még nem jelent meg)

Egyébként ha jól látom, május 2-re tolták a hongkongi xiaomi webshop-ban a redmi note 4x-ek vásárlási lehetőségét... ezek szerint jócskán nagyobb az igény rá, mint amennyit gyártanak belőle.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#564) wzol válasza tibcsi0407 (#562) üzenetére


wzol
tag

Mint már korábban is írtam, régóta követem mind a két topikot - ennek megfelelően vásároltam is. :) Tudom, hogy mi micsoda, és szerencsére mind a két topikban nagyon segítőkész és értelmes csapat gyűlt össze, akiktől sokat tanultam. :R

Továbbra is várom a tapasztalatokat a Dev verzióval kapcsolatban, főleg a tegnapi érdekel, hogy hogyan érzitek, a "perem alatt" is változtattak pár dolgon, vagy tényleg lényegében csak az időjárás app a lényegi változás?

(#565) ThorsHUN válasza Rawulf (#563) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Szörnyű basszus...

(#566) helixP válasza Rawulf (#563) üzenetére


helixP
nagyúr

Szépen összeszedted! Lehet ez a magja egy összefoglalónak. Amúgy MA! Nem akarja tesztelni akármelyik verziót?

(#567) Rawulf válasza helixP (#566) üzenetére


Rawulf
őstag

Nem akarok rosszmájúnak túnni, de a MA akkor fogja tesztelni, ha valaki nagyon akarna nekik adni egyet tesztre. Márpedig ilyen kereslet mellett szerintem sem a Xiaominak, sem akármelyik kereskedőnek sincs szüksége egy MA tesztre, de ne legyen igazam...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#568) ollie válasza helixP (#566) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az eustock szokott xiaomi készülékeket küldeni az MA-nak. De amúgy is felesleges minden verziót letesztelni belőle.

[ Szerkesztve ]

***

(#569) tibcsi0407 válasza ollie (#568) üzenetére


tibcsi0407
félisten

MA még nem tesztelte a Note 4 Snapdragonos változatát, csak én. Szóval annyira azért nem felesleges az. :)

https://utdetailing.hu/

(#570) sanyirigo


sanyirigo
senior tag

Eustosc-on most elérhető a telefon (nem tudom meddig)

Pixel 7

(#571) helixP válasza sanyirigo (#570) üzenetére


helixP
nagyúr

Majd holnap.

Várható beérkezés: 2017 április 28. A csúszás oka: a Xiaomi (gyártó) nem tudta időre leszállítani a lerendelt mennyiséget számunkra.

(#572) *Mukeey* válasza helixP (#571) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Na,ha ilyen problèmáik vannak,akkor örülök,hogy èn már több,mint egy hónapja boldogan használom🤗

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#573) helixP válasza *Mukeey* (#572) üzenetére


helixP
nagyúr

Mármint, hogy a mai nap helyett holnap jön meg? Szerintem pár forgalmazó örülne az ilyen problémának...
Amúgy igen, egyetértek, én max csak egy feketére cserélném be a szürkémet :)

sanyirigo: Akkor nap közben mégis megérkezett, gratu hozzá :) Milyen szín?

[ Szerkesztve ]

(#574) sanyirigo válasza helixP (#571) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Nekem most jött az email, és már meg is rendeltem.
(Még most is van raktáron)

Szerk: feketét rendeltem, az valamiért jobban tetszik. Remélem holnap hozzák :B

[ Szerkesztve ]

Pixel 7

(#575) *Mukeey* válasza helixP (#573) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Több helyen is hiánycikk,arra gondoltam😊
Nem is vèletlen,nagyon jól eltalált modelljük,ár-èrtèkben talán a legjobb most.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#576) merlix


merlix
tag

Sziasztok!

Az alábbi 3 Xiaomi típus közül melyik szerintetek a legjobb a teljesítmény és a kamera tekintetében?
Xiaomi Redmi Note 4
Xiaomi Redmi Note 4 Pro
Xiaomi Redmi Note 4X

A német chinahandys.net-en csak a Note 4 és a Note 4X tesztjei érhetők el (ez alapján bár a Note 4X összességében jobb, de a kamerája gyengébb).

A Note 4 Pro-ról (esetleg az Mi5S-ről) van valakinek tapasztalata? :F

A Note 4 és Pro verzió kapható Snapdragon 625 (+B20) és X20 CPU-val is...
Melyik a jobb választás?

Előre is köszönet a válaszokért!

(#577) ollie válasza merlix (#576) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindenképpen Snapdragonosat vegyél, mert jelentős különbség van a fogyasztásban az SD-s javára. E mellett még a B20 megléte fontos, minden más nagyjából megegyezik (a BT verzióban van még eltérés).

***

(#578) helixP válasza merlix (#576) üzenetére


helixP
nagyúr

Először ezt olvasd el.
Kamerában nincs igazi különbség. AZ MTK-s jobb nyers teljesítményt nyújt (ami játékokban jön ki csak igazán, napi használatban telkesen fluid), de a Snapisnak sokkal-sokkal jobb az akksi ideje. Ezt Te döntsd el.
Szerintem ez a legjobb teszt róla Note 4 Snapi

[ Szerkesztve ]

(#579) *Mukeey* válasza helixP (#578) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Köszi,ez tènyleg egy jó teszt!
Irja benne,hogy kapcsoljam ki a miui optimalizációt meg a memória opt...Te is ki szoktad ezeket lőni?

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#580) helixP válasza *Mukeey* (#579) üzenetére


helixP
nagyúr

Miaz, hogy! Én már az egész MIUI-t kilőttem úgy, ahogy van :DDD

Amúgy igen, máshol is olvastam már, hogy a MIUI optimalizációt ki szokták kapcsolni, nyilván ekkor több appot tart bent a memóriában, nem öldökli olyan hevesen. Amúgy ezen a memóriakezelésnél is tudsz változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#581) *Mukeey* válasza helixP (#580) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Yess,kilőttem,tènyleg sokkal jobb a multitask.
Eddig chrome ujratöltögetett,most marad minden.
Miui nekem tetszik,nem akarok custom romot,pedig gyárilag nyitott bl-el kaptam...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#582) merlix válasza helixP (#578) üzenetére


merlix
tag

Köszönöm!
Ez a legteljesebb teszt amit eddig olvastam a xiaomi redmi note 4-ről. :R

Arról tudsz esetleg valamit, hogy a Note 4 Pro verzió miben különbözik a sima Note 4-től?

Úgy tűnik, hogy az Official Global ROM-al szereltek (3+64 GB + X20 + B20) és az Official Global Version (3+32 GB + Snap 625 + NO B20) típusok teljesen azonosak...

A Note 4 Official Global Version pedig azonos a Note 4X-el.

Jól látom?

[ Szerkesztve ]

(#583) Rawulf válasza merlix (#582) üzenetére


Rawulf
őstag

Igazság szerint ezt a PRO jelölést akkor találhatta ki valaki, amikor először jelent meg a sima Note 4 típus 3GB rammal és ezzel különböztették meg a 2GB-ostól. Akkor még a 2GB-os 16GB tárhelyet kapott, míg a 3GB-os 32GB-ot, de mint láthattad pár hozzászólással visszább, azóta több variáns is megjelent és így okafogyott szerintem a PRO díszítés a névben.

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#584) Xdongo567


Xdongo567
csendes tag

Ha updaterrel akarok frissíteni gyári ROMra és a zip fájl betallózása után azt írja ki hogy "The current version is illegal, only allowed to flash The latest stable version" akkor mi lehet a gond ?😞

[ Szerkesztve ]

(#585) ollie válasza Xdongo567 (#584) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen romot akarsz feltenni?

***

(#586) Xdongo567 válasza ollie (#585) üzenetére


Xdongo567
csendes tag

Miui_hmnote4xglobal_v8.2.4.0mcfmidl_b340f1c79f_6.0.zip Ezt szedtem le a nemrég belinkelt megás linkről

(#587) Rawulf válasza Xdongo567 (#586) üzenetére


Rawulf
őstag

A Xiaomi visszavonta a 8.2.4.0 frissítést és szerintem márnem engedik, hogy az Updater-rel tedd fel.
Esetleg csak úgy tudod feltenni bootloader nyitás nélkül, ha átnevezed update.zip névre és felmásolod a telefon gyökérkönyvtárába, aztán recovery módban bootolod a telefont és a recovery-vel frissítesz.

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#588) Xdongo567 válasza Rawulf (#587) üzenetére


Xdongo567
csendes tag

Hmmm, erről nem hallottam, köszi az infót :) Nem ragaszkodom ehhez a verziohoz, a célom csupán az hogy gyári legyen. Melyik az ajánlott verzió amit updaterbol fel tudok rakni 6osbol? Vagy a 7es is elég stabil rajta?

(#589) tibcsi0407 válasza Xdongo567 (#588) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha nem gyári van rajta, akkor Miflash lesz a megoldás.

https://utdetailing.hu/

(#590) wzol válasza Xdongo567 (#588) üzenetére


wzol
tag

Igen, a 8.2-es Stable vonalat visszavonták - nem ajánlott feltenni. Fentebb láthatod, hogy én a Dev heti verzióval szemezek, de még nem döntöttem. Sajnos azt sem lehet updaterből feltenni - legalábbis 8.1.15.0-nél. Még nem találtam olyan egyszerű leírást, ami megbízhatóan leírta volna, hogy ez hogyan megy - anélkül, hogy PC-re kötném a telefont, és drivert telepítgetnék. Lehet, hogy itt korábban, már leírta valaki, de még nem találtam meg.

(#591) helixP válasza wzol (#590) üzenetére


helixP
nagyúr

"drivert telepítgetnék"
Mért kéne drivert telepítgetni? Flash Tool-t kell feltenni, az meg amúgy is behúzza a drivereket, ha nem találná meg magától.

(#592) wzol válasza helixP (#591) üzenetére


wzol
tag

Ó, az már nekem a célegyenes lenne :) Én már ott eltévedtem, hogy locked bootloader, hogyan lehet megnézni, hogy az-e [link] meg ennek a kinyitása. *izzadós smiley*

Úgy olvastam, hogy régebben ez a frissítés lazább volt - az updeterrel megnyitottad a zipet és kész voltál. Sajnálom, hogy ilyen lett. :(

(#593) helixP válasza wzol (#592) üzenetére


helixP
nagyúr

Snapis veriód van, ha jól látom, hát nem kell ennyit szenvedni ott ezzel.
Beállítóásokon belül keresd meg a fejlesztői beállításokat és ott van a Mi Unlock Status. Ott látod, hogy zárt-e vagy nem.
A kinyitás időigényes, de nem bonyolult. (MIUI fiók regisztrálás - Bootloader nyitás kérelem (en.miui.com/unlock) - várás 5 napig - MiFlashUnlock ,aztán Tiéd a világ)

[ Szerkesztve ]

(#594) Rawulf


Rawulf
őstag

a MEGA-s linkemre kitettem a miui unlocker programot is, ami megkönnyíti a dolgot és majd valamikor hétvégén frissítem a firmware listát, azaz felmásolom a legújabb firmware-eket is

"Please state the nature of the medical emergency."

(#595) wzol válasza helixP (#593) üzenetére


wzol
tag

Máris egy lépéssel és egy kérdéssel kevesebb, köszönöm! :)

Sajnos azt írja, hogy zárt, így egyelőre maradok Stable - apropó, milyen gyakori volt eddig a Stable frissítés? Nem sikerült erről rendes infót találnom. Az MTK-sok ha jól láttam most kaptak egy 8.2-eset: nincs összefüggés, vagy ilyenkor várható nálunk is?

(#596) ollie válasza wzol (#595) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A stable szerintem havonta szokott megjelenni, a dev meg hetente.

***

(#597) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Bootloader nyitás garivesztessel jár?

Sonynál nyitás nélkül ment a root. És ugye OP esetében a bootloader nyitás sem jár garivesztéssel.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#598) Rawulf válasza holozis_HUN (#597) üzenetére


Rawulf
őstag

Attól függ, hogy milyen forrásból van a Xiaomi telefonod. Van ahol a bootloader nyitás garivesztéssel jár és van olyan, ahol nem. Azt kell megkérdezned, akitől a telefonod van.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#599) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Spemall?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#600) Rawulf válasza holozis_HUN (#599) üzenetére


Rawulf
őstag

Akkor Tibcsit kérdezd meg!

"Please state the nature of the medical emergency."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.