Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) st3v3np3t3r válasza Upo (#1250) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a gsmarena a snapdragonos verziót említi

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1252) Upo válasza st3v3np3t3r (#1251) üzenetére


Upo
addikt

:N
Nem A snapdragonos verziót, hanem AZ EGYIK snapdragonos verziót a sokból. Épp ezt írtam az előbb, érdemes elolvasni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1253) vargalex válasza st3v3np3t3r (#1249) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy a kolléga is írja, ez közel nem az összes variáns. Például az enyém rögtön nincs benne: Redmi Note 4X 3/16GB SnapDragon (azaz mido).

Szerk.: Most vettem észre, hogy te is írtad.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1254) vipviform válasza st3v3np3t3r (#1249) üzenetére


vipviform
senior tag

Valszeg ők nem tesztelték.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#1255) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! A segítségetek kéne, vennék egy redmi note 4x-et, és a legolcsóbb a West-Tel.hu-nál van most ez a típus.
Xiaomi Redmi Note 4X Dual LTE 32GB 3GB RAM (Szürke) amit rendelnék, xiaomi redmi note 4-em volt, idáig, és azért venném pont, mert imádtam a telóm, és ez ugyanazt tudja csak újabb és a lényeg a kamera szenzor lenne, hogy ebbe most sony van e már vagy sem, mert az enyémbe samsung, és az nem csinált valami jó képeket, és olvastam neten, hogy ez már sony senzoros ami jobb, de olyat is, hogy amiket már most árulnak, valami szar ov sensor van már benne azóta, most mi az igazság, mennyi az esélyem, hogy sony senzorost veszek most is? Mert az kéne nagyon! :F

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1256) vargalex válasza Feri1977 (#1255) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Szerintem Sony szenzoros esélytelen. Valószínűleg OmniVision lesz. Egyébként 4X esetén nem lesz B20 támogatás. Biztos ez kell neked?

Alex

(#1257) lowzor válasza vargalex (#1256) üzenetére


lowzor
veterán

Az enyémben Sony van, szóval nem biztos, hogy esélytelen. :)

(#1258) Feri1977


Feri1977
senior tag

A b20 nem nagyon érdekel, állítólag tudja az LTE-t de csak Budapesten, ezt mondták a boltban...de ha nem tudja nem gond, 3g is bőven elég ha járok valamerre+az első kiadások sony sensorosak voltak, aztán jött samsung meg omnivisionos borzalom...ezért nem tudom mi legyen, mert már megrendeltem nagyon olcsón ebből a boltból amit adtam linket, azt majd kiderül használat közben, vagy lehívom szoftveresen a kamerát, hogy nem sony, akkor kész leszek...csak azért, mert az árukeresőn a modell vélemények alá az utolsó hozzá szólás pont ez, hogy neki omnivisionos és kritikán aluli, írja a gyerek, hogy az első kiadások sonysak voltak, hogy képzelik ezt..szóval parázok rendesen most. :F

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1259) lowzor válasza Feri1977 (#1258) üzenetére


lowzor
veterán

Nem biztos, hogy csak az első kiadások. Én 3 hete vettem és Sony van benne. Tesóm is most vette, neki Samsung.

(#1260) Feri1977 válasza lowzor (#1259) üzenetére


Feri1977
senior tag

Ha szabad megkérdeznem, hol vetted, hogy hátha olyan példányhoz jutok még.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#1261) lowzor válasza Feri1977 (#1260) üzenetére


lowzor
veterán

Smartshop. De nem hinném, hogy boltfüggő. Ha opció a használt is, akkor találhatsz olyat, amiben tuti Sony van.

(#1262) vargalex válasza Feri1977 (#1258) üzenetére


vargalex
félisten

Budapesten nem lesz gondod, nekem sincs. Ott lesz gond, ahol a 4G-t B20-on biztosítja a szolgáltató és nincs 3G.
Egyébként szerintem a Smartshop.hu-n olcsóbb...
Nekem OmniVision szenzoros, megfelelő fény esetén nincs semmi gond a képekkel.

Alex

(#1263) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Még egy 50 ezer forintos fényképező sem készít jó fényképeket, nemhogy egy 50 ezer forintos telefon, melyben akár ilyen, akár olyan szenzor van.
Egyik szenzortól sem szabad sokat várni, vagy, ha valóban minőségibb képeket akarsz lőni, akkor fényképező. 70-80k körül már lehet kapni kompaktokat, aminél már lehet minőségről beszélni.
De ez a szint is még csak a jéghegy csúcsa.

Ha ilyen (vagy más) telefont vesz az ember, akkor épp a kamera kb. az utolsó dolog, ami fontos lehet, akkora különbségek mobilos téren nincsenek.
Én ezt tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1264) lowzor


lowzor
veterán

Akit érdekel, így el lehet tűntetni a ronda fehér hátteret az ikonok mögül az alap témánál: [link]

(#1265) Zotya21 válasza lowzor (#1264) üzenetére


Zotya21
senior tag

hmm nem hivatalos forrásból származó téma

ezt hol kell kikapcsolni ? :DD

https://500px.com/slayer_art

(#1266) plömplöm


plömplöm
őstag

halló,

ez nem érdekel valakit véletlenül?

:B

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#1267) helixP válasza plömplöm (#1266) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem hirdetünk szakmai topicban.

(#1268) lowzor válasza Zotya21 (#1265) üzenetére


lowzor
veterán

Így: [link]

(#1269) Upo válasza helixP (#1267) üzenetére


Upo
addikt

Pláne qualcommos topikban mediatekes tokot, sok értelme nincs. Esetleg a mediatekes topikba nem akarsz bedobni egy qualcommos tokot? :U

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1270) UNauthorized


UNauthorized
csendes tag

Sziasztok!
Xiaomi Redmi 4X Dual Sim 4GB RAM 64Gb megéri azt a kb. 10-es felárat a 3/32 gb-s verzióval szemben?
Annyit tudok, hogy a 4gb-s nem global, nem tud 4g-t.

(#1271) Zotya21 válasza lowzor (#1268) üzenetére


Zotya21
senior tag

köszi :R :R

https://500px.com/slayer_art

(#1272) Upo válasza UNauthorized (#1270) üzenetére


Upo
addikt

Ugye note 4x-et akartál írni? A redmi 4X az más topik.
Tud 4g-t mindegyik, a nem global az a b20-as frekit nem tudja, a többi 4g-t igen.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1273) Bence199804


Bence199804
kezdő

Hali srácok.

Az elmúlt két hétben figyeltem a telefonom. Eddig nem volt vele semmi gond, most viszont messenger, és instagram néha néha leáll, lefagy magától.. Én arra tippelnék, hogy az appok szarok, de esetleg más is vett észre ilyesmit? Snapdragonos a telefonom 3/32 GB

(#1274) keep2000


keep2000
tag

Android frissítéssel kapcsolatos kérdésem lenne. Ismerős telefonja az alábbi paraméterekkel bír:
Model Number: Redmi Note 4X
Android version: 6.0 MRA58K
Android security patch level: 2017-03-01
MIUI version: MIUI Global 8.1 Stable 8.1.7.0 (MBFMIDI)
Baseband: MOLY.LR11.W1603.MD.M P.V13.18.P69
Kernel: 3.18.22+
Build: MRA58K

Előjön a mikrofon probléma nála, azaz sokszor nem hallják a túloldalon. MIUI support javasolt ROM frissítést, leszedtem innen a stable global romot, de nem akar felmenni. Felmásoltam eszközre és kitallózva az ellenőrzés hibát ad:
Can't verify update
Other reason

vagy ha update.zip néven van:
Can't verify update
Couldn't verify update package

Írtam a supportnak, azt mondták nyittassak bootloadert, a folyamaton végigmentünk, meg is lett az engedély, unlockoltam is.

A kérdés, hogy innen hogyan tovább, mert a telepítés ugyanazon hibával megáll.

Olyat is próbáltam, hogy innen leszedtem a note 4x global romot, majd fastboot és miflash, de ott meg Missmatching image and device üzenet jön

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#1275) vargalex válasza keep2000 (#1274) üzenetére


vargalex
félisten

Teljesen igaza van, hogy menü frissíti, hiszen ez MTK SoC-os verzió, amire ez a firmware kell.
De miért nem frissíted OTA-n?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1276) keep2000 válasza vargalex (#1275) üzenetére


keep2000
tag

Köszi, ezzel már elindult. Akkor a MIUI support nem adott pontos infót :)
Azért nem OTA, mert nem talált frissítést, akárhogy nyomogattam.

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#1277) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Sziasztok! Pókhálósra tört üveget (kijelzőt) hogy, hol s mennyiért tudnék cserél(tet)ni? Tudnátok megbízható szervizt és weboldalt javasolni, ahonnan kijelzőt rendelhetek a cseréhez? Köszönöm!

(#1278) Fr@nkieWilde válasza szabo.csabi (#1277) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Kijelzőt tudsz Kínából (aliexpress például) is rendelni, így olcsóbb mintha a szervizes adná.
Szerviz pedig az itteni csájnafon szerviz, a hardveraprón eléred őket.

Rendelés előtt azért érdemes egyeztetni a kijelző rendelésével kapcsolatban, mert lehetnek félreértések. :K

[link]

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1279) szabo.csabi válasza Fr@nkieWilde (#1278) üzenetére


szabo.csabi
tag

Igen, épp a rendelés miatt vagyok itt is.

A készülék "Xiaomi Redmi Note 4X Android MIUI 8.1Octa Core 5.5 Inch Screen 3GB RAM 32GB ROM Smartphone" néven futott vásárláskor, SpeMalltól vettem, a rendszerben pedig ez látható ...

Kérdés, hogy Note 4X-re keressek LCD display + touch screen digitizert vagy jó a sima Note 4-es verzió is? Számít-e hogy global version vagy sem? Stb.

Illetve "black with frame" esetében számít, hogy + frame legyen vagy sem?

Netán valami ilyesmi is jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#1280) Upo válasza szabo.csabi (#1279) üzenetére


Upo
addikt

Csak az számít, hogy qualcomm procishoz való kijelző legyen. Ne a nevét nézd, qualcommból és mediatekből is van 4 és 4x, egyik kínai így nevezi, másik úgy. Mindenképp érdemes az eladóval előbb egyeztetni, hogy qualcommos legyen a kijelző, hacsak nincs egyértelműen feltüntetve (szerencsére már láttam olyan leírásokat is, ahol végre egyértelmű).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1281) szabo.csabi válasza Upo (#1280) üzenetére


szabo.csabi
tag

Azt hogy tudom megnézni, hogy milyen proci van benne? Melyik menüpont? Esetleg szerviz menü? (A belinkelt készülék linkjét a megrendelésből szedtem de mintha nem az lenne a specs mint vásárláskor, csak biztosra akarok menni).

(#1282) helixP válasza szabo.csabi (#1281) üzenetére


helixP
nagyúr

Ott van, hogy nyolc magos. Ha MTKs lenne, akkor 10 magot írna.

[ Szerkesztve ]

(#1283) szabo.csabi válasza helixP (#1282) üzenetére


szabo.csabi
tag

Köszönöm a válaszokat, utánanézek! :R

(#1284) Fr@nkieWilde válasza szabo.csabi (#1283) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Én sem nagyon tudok különbséget tenni a készülékek között, és ez amúgy nagyon gáz a Xiaomi részéről, viszont, azt tudom, hogy a qualcomm snapdragon proci 8 magos, a mediatek 10 magos. Így neked a qualcomm snapdragon verziós van.
És, akkor bízva Upo szavaiban ez neked pont jó.
Nekem is sanpdragonos verzió van, és eddig sikeresen rendeltem hozzá dolgokat aliexpress-ről.
2 tokot és egy kijelzővédő üveget különböző helyekről, eddig minden passzol rá.

Alin azért nagy segítségnyújtás van a hirdetéseknél, hogy meglehessen különböztetni a típusokat. :K

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1285) tercsab


tercsab
csendes tag

Sziasztok,

Kérnék egy kis segítséget.A xiaomi redmi note 4x-nek nagyon sok verzióját látom---melyiket érdemes venni ami talán a legjobb köztük (teljesítmény és üzemidő)?
Jól gondolom hogy ez a legjobb köztük: Xiaomi Redmi Note 4X - 4GB 64GB X20 CPU: MediaTek Helio X20 (MT6797) CPU magok: 10 mag, 2.1 GHz
http://kinatech.hu/telefonok/xiaomi-redmi-note-4x-4gb-64gb-x20

Itt találtam rengeteg verziós lehetőséget megrendelésre, de kicsit kusza nekem , hogy melyik a fent említett:
https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_606836.html?wid=4&utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale
cpu alapján mediatek vagy a snapdragon jobb?

(#1286) vargalex válasza tercsab (#1285) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Az MTK SoC valamennyivel erősebb, viszont jóval éhesebb. Ráadásul nagy ROM választék a Snapdragon SoC-al szerelt verzióra van, így érdemesebb azt venni.

Alex

(#1287) Cunaja


Cunaja
addikt

Sziasztok!
Note 4x-hez keresnék normálisan működő okos tokot. Tudtok valamit ajánlani?
Olyanra gondolok, ami nyitáskor bekapcsolja a kijelzőt. 8.5-ös rendszer van rajta. Remélem támogatja rendesen. Beállításnál csak bekapcsolni lehet, de amit rendeltem Kínából tokot, az nem jó. :W

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1288) vargalex válasza Cunaja (#1287) üzenetére


vargalex
félisten

Nem lehet, hogy a Snapdragon verzióhoz rendeltél tokot? Neked a Redmi Note 4 tok kellene (nem global verzióhoz).

Alex

(#1289) Cunaja válasza vargalex (#1288) üzenetére


Cunaja
addikt

Az is lehet, de most akkor milyet rendeljek pontosan? Van valami tipp?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1290) vipviform válasza Cunaja (#1289) üzenetére


vipviform
senior tag

Nillkin tok tudja vagy a gyári Xiaomi tok is.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#1291) Cunaja válasza vipviform (#1290) üzenetére


Cunaja
addikt

:R
Nincs valami megbízható link? :R

szerk.
:R Nem is tudtam, hogy van ilyen topik. :R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1292) vargalex válasza Cunaja (#1289) üzenetére


vargalex
félisten

Itt érdemes érdeklődni.

Alex

(#1293) vipviform válasza Cunaja (#1291) üzenetére


vipviform
senior tag

pl. ebay...

https://www.ebay.com/itm/Nillkin-Smart-Sparkle-Window-Flip-Leather-Case-Cover-For-XIAOMI-RedMi-Note-4X-/162435032070?var=&hash=item25d1e1e406:g:2ssAAOSwTM5Yy~bb

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#1294) vipviform válasza Cunaja (#1291) üzenetére


vipviform
senior tag

és itt a gyári tok...

https://www.ebay.com/itm/100-Original-Xiaomi-Smart-Windows-Flip-PU-Leather-Case-For-Xiaomi-Redmi-Note-4-/162208889749?var=&epid=783607446&hash=item25c4673b95:g:MZAAAOSw4shX3~TM

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#1295) Cunaja válasza vipviform (#1294) üzenetére


Cunaja
addikt

Nagyon :R :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1296) Zotya21


Zotya21
senior tag

tegnap jött egy új béta frissítés, azóta az értesítési sávban egyesével irogatja ki az emaileket

és a fehér ikon háttér eltüntető téma se használható

:))

https://500px.com/slayer_art

(#1297) keep2000


keep2000
tag

8.5.3.0-nál újabb rom van MTK-s verzióra? Honnan lehet ezeket megtalálni? OTA valamiért nem megy

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#1298) Zotya21 válasza keep2000 (#1297) üzenetére


Zotya21
senior tag

béta van [link]

mondjuk a sima is V8.5.7.0

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#1299) Zotya21


Zotya21
senior tag

közvélemény kutatás

nektek mennyire pixelhibás a kijelző ?

én pár hét után vettem észre rajt kb 30 darb beragadt világító pixelt

most meg tegnap frissített és közben ugye nagy része fekete a kijelzőnek, most már legalább 300 pixelem van beragadva
olyan 4-5 hónapos a telefon

fekete képpel megtudjátok nézni :))

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#1300) helixP válasza Zotya21 (#1299) üzenetére


helixP
nagyúr

300 pixel? :Y Az nem semmi. Kép róla esetleg? Gariba vissza, ha még tudod.
Nekem nincs egy darab sem, szerencsére.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.