Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Üdv!

Ha sikerül 50k körül eladni az Xperia Z3-at, akkor lehet benevezek egy ilyen készülékre. Szerintetek mennyire éri meg?

Illetve tudtok olyan üvegfóliát, ami kiér a széléig? Jó lenne, nem akarok ilyen kis vackot rá, ami végig sem és, vágná a kezem, nem kényelmes, nem szép :(

Illetve a teszt szerint nincs benne B20, pedig EU STock szerint igenis van benne.

"A Xiaomi Redmi Note 4 ezen verziója már teljesen az európai igényekhez igazítva jelenik meg. A készülék támogatja az FDD LTE B20-as frekvenciát, így a Vodafone felhasználók is élvezhetik a 4G nyújtotta lehetőségeket Magyarország teljes területén. Az Android 6 Marshmallow alapú MIUI8 Global verziós szoftver OTA-n kapja meg a rendszeres frissítéseket. A dobozban gyári EU dugós töltő található."

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#302) tibcsi0407 válasza holozis_HUN (#301) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A teszteltben nincs B20, mert az a Note 4X. (akkor még nem volt a SPEmall-nál B20-as, de már van).
A Note 4X a Bluetooth modult leszámítva mindenben megegyezik az international (B20-as) Note 4-gyel.

https://utdetailing.hu/

(#303) holozis_HUN válasza tibcsi0407 (#302) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Értem :)

Illetve egy kérdés még: Root mennyire érhető el a telóra? Root + Xposed kb alap számomra. És vannak valamilyen egyéb ismert mod, ami jól jöhet?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#304) tibcsi0407 válasza holozis_HUN (#303) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szokásos bl nyitás és TWRP flash után tiéd a világ. :)

https://utdetailing.hu/

(#305) *Mukeey* válasza holozis_HUN (#301) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Megèri rá váltanod,nagyon jó kèszülèk.Ráadásul 7.0 már a developer.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#306) holozis_HUN válasza *Mukeey* (#305) üzenetére


holozis_HUN
veterán

+ tibcsi0407: Jó hír, hogy lesz 7.0 is :)

Reméltem, hogy Bl nyitás nélkül megy a dolog (Z3-nál nem kell BL nyitás a roothoz). Beadom a telót szervízbe húsvét után, ha meg is csinálták faszára megpróbálom eladni :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#307) *Mukeey* válasza holozis_HUN (#306) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Van már 2 hete hivatalosan,full Magyar lokalizált,mindenfèle mókolás nèlkül feltehető.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#308) holozis_HUN válasza *Mukeey* (#307) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Remek :) Jaaaj alig bírom ki :D Bár tudom sok sebességbeli változás nem lesz, nem is kell, de az ujjlenyomat olvasó és a hosszú aksiidő várós. Meg tetszik a MIUI. Régebben nagyon dicsérték, mostanában csak a rosszat hallom, hogy tele van bloatware-rel, ilyenek... Bár tuti jó, lényeg, hogy pattogós, pörgős legyen, mint a mostani Xperia Z3 :) Kamera sem tűnik rosszabbnak... Csak tudjam majd eladni mihamarabb :)

Illetve ti mivel véditek a kijelző képernyőjét? Tokot lehet nem veszek rá, de azért egy olyan üveg, ami teljesen végig ér jó lenne, ez a fránya 2.5D... Vagy sima fólia? De az olyan gagyi :(

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#309) *Mukeey* válasza holozis_HUN (#308) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Sebessège hibátlan,akku meg eszmèletlen,van egy Mi Max-om is,azt is veri bőven,pedig az 4850es...10 óra feletti sot-okra kèszülj.
Miui-ba ha globalt raksz fel,semmifèle bloat nincs,csak a webshoppos romok ilyenek!
Minősègben is nagyot fejlődött,èrezni,hogy nem papírvèkony a hátlap már,jól össze van rakva.
Elègedett leszel vele,nem kell fèlni a snap625től,jó kis soc ez😊

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#310) holozis_HUN válasza *Mukeey* (#309) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Na ja, csak furcsa, hogy 800-as szériáról (igaz 801) 600-asra váltok :D Bár sokkal újabb, és 64 bit ugye, jövőben jó. Nálam Z3-mal még friss akksival a rekord 7.5 óra volt. Csak wifin, és majdnem végig nyomkodtam a telót. Jó lesz tuti, már várom :) Picit a vastagságától félek, a Z3 olyan 7.3 mm, pont jó.

Na de pl te mivel véded a telefonod képernyőjét?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#311) *Mukeey* válasza holozis_HUN (#310) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Egyenlőre semmivel mèg,most nèzek majd valami vèdelmet rá.Fóliákat nem szeretem,valami egyszerű tok lesz,csak olyan szèp maga a kèszülèk,hogy sajnálnám eltakarni😄
800as snapról mindenkèpp fejlődès a 625 is sztem,ez már 14nm-es,melegedès ismeretlen fogalom,fogyasztásban óriási ugrás,grafikában nem tudom,amivel èn játszok azt mindent visz normálisan.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#312) holozis_HUN válasza *Mukeey* (#311) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Nem félsz, hogy szétmegy a képernyő?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#313) *Mukeey* válasza holozis_HUN (#312) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nem nagyon,eddig egyik telómnál se volt gond ezzel,a Max megvan lassan egy ève,hibátlan a kijelzője.
De most ez a Note4X átveszi a napi szerepet,annyira jó kèszülèk😃

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#314) holozis_HUN válasza *Mukeey* (#313) üzenetére


holozis_HUN
veterán

[link]

Találtam egy ilyet, eléggé jól illeszkedik a képernyőre, lehet majd bepróbálom, bár sosem tudtam 100% pontossággal felrakni, félek, hogy alul az alsó navigációs gombokból takarni fog...

Végülis nekem a Galaxy S2-őn csak 1-2 mélyebb karc lett, olyan 2-3 év alatt, a többi hajszálkarc alig látszott :D Bár mostanában azért többet járok ide oda, mint amikor S2-őt használtam, többet hordom zsebben --> ki-be húzgálás --> homokszemcsék általi karc :(

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#315) *Mukeey* válasza holozis_HUN (#314) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Persze nem árt valami vèdelem,mert úgy tudom ez nem gg üveg a kijelzőn(lehet rossz az infóm ám).

@Tibcsi:a kijelző megegyezik a sima note4el?

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#316) holozis_HUN válasza *Mukeey* (#315) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Amit neten láttam, azaz, hogy GG, de hogy melyik verzió azt nem tudom.

Illetve látom neten, hogy sokan nincsenek a kamerával megelégedve. Neked erről mi a vélemény? Esetleg a 7-es verzióban javítottak rajta?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#317) *Mukeey* válasza holozis_HUN (#316) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Kamera az nem az erőssège egyik Xiaominak sem sajnos,de azèrt vállalható.Ez egy kompromisszum,nekem annyira nem volt soha fontos,bőven jó kategória.Persze egy S7 vagy egy iPhone lemossa ez nem is kèrdès,de 3x annyiba is kerül,elvárható.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#318) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Illetve még egy kérdés megfogalmazódott bennem: Mennyire elég ez a 401 PPI? Mostani telóm ugye 5.2" 1920x1080 pixel felbontású, ez a teló meg 5.52 1920x1080 felbontású. Asszem Z3-nak 423 a PPI. Pixeleket nem látok még 3 centiről sem. Olyan maximum 5 centi távolságból látszanak már? Kb 20 centire használom a telót 90%-ban, ott jó lenne ha szép tiszta kép lenne.

Szerintem nincs több kérdésem, legalábbis ígérem :D

Nyilván nem csúcs szintet várok. Mostani Z3 sincs a toppon, sokan szidják a Sony-t kamera téren... Legalább ha megvan ilyen minőség már jó :)

Ja amúgy nem gyári kamera appal elérhető több beállítás? Pl Camera FV 5 vagy egyéb, fasza kamera alkalmazás. Lehet van még pár beállítás, ami használható, csak a gyári nem engedi (pl Sonynál van ilyen). Lehet jobbat ki lehet még hozni a kamerából :)

Egyébként használtok olyasmiket (root kell persze, esetleg Xposed) hogy Greenify és Amplify? Előbbi fagyasztja az appokat, Doze erősítés stb, utóbbival szolgáltatásokat lehet kiiktatni/csökkenteni a frissítésük ciklusát.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#319) *Mukeey* válasza holozis_HUN (#318) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Kijelzője sztem nagyon jó,èn nagyon meg vagyok elègedve.Van itthon egy Samsung Note3,annál sokkal szebb,finomabbak a színek,hiába amoled az.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#320) tibcsi0407 válasza *Mukeey* (#315) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez egy jó kérdés.

https://utdetailing.hu/

(#321) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt



Pár kèp a telóról meg a dobozáról...
Sztem nagyon korrekt,ahogy a bemutatóban is irta,a közèpkategória ásza most...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#322) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt


Egy átlagos feltöltès...ebben volt minden,vègig 4g,sok gps,facebook,szinkronizálás 3 email fiókkal,rengeteg böngèszès,youtube,zenehallgatás....
Nem hiszem,hogy van takarèkosabb phablet most a piacon😎

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#323) holozis_HUN válasza *Mukeey* (#322) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ne fájdítsd a szívem, már alig várom :D De furcsa, 2 éve ennyire vártam a Z3-at :( Jó teló ez is nagyon :) Várom már, hogy meglegyen, remélem majd mihamarabb elkel a Z3.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#324) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

http://en.miui.com/thread-565784-1-1.html

A komplett flashelèsek meg bl nyitás angolul hivatalos miui forumról.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#325) Rawulf


Rawulf
őstag

Ebben a pillanatban jött ki a legújabb Global rom:
8.2.4.0 MCFMIDL
Android security patch level:
2017-04-01

Vicces, mert négy ilyen Redmi Note 4X telefont kezdtem el frissíteni a beépített Updater-rel a neten keresztül és a negyediknél már ezt ajánlotta fel.
Be is kapcsoltam a harmadikat ismét és lőn csoda, most már az is a 8.2.4.0 romot dobja fel a frissítésnél.

A MIUI hivatalos rom szekciójában még nem látható!

1.5GB a rom mérete.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#326) *Mukeey* válasza Rawulf (#325) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ezekben a play áruházas hiba hogy áll?Developeren mèg nem javitották,nincs is frissitès 3. hete....

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#327) Rawulf válasza *Mukeey* (#326) üzenetére


Rawulf
őstag

Ez nagyon érdekes... 4-ből két telefonra felment az updater-rel a 8.2.4, viszont két telefon a 8.1.15-nél nem akar újabbat látni.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#328) helixP


helixP
nagyúr

Aki feltette a Nougatot megnézné a kamerát? Állítólag javult vele a story.
Köszönöm előre is.

Apopó: Akit érdekel a manual focus és 4K-engedélyezése itt egy videó. Én kipróbáltam és működik a történet root persze kell hozzá.

(#329) helixP


helixP
nagyúr

És még egy: segítenétek kibogozni, hogy a Redmi Note 4 Qualcomm és 4X (MIDO) közti különbségeket? Köszi előre is.

(#330) tibcsi0407 válasza helixP (#329) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sok alkalommal le volt írva, hogy a Bluetooth modul tér el. A globalnál egyelőre a színválaszték kisebb még.
A kameraszenzorról is írták korábban, de az beigazolódott, hogy mindkettőből lehetnek Samsung és Sony modullal szereltek is.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#331) *Mukeey* válasza helixP (#328) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Hát nem tudom,nekem kb. ugyan olyan a kamera,de èn elèg bèna fotós vagyok...mindjárt lövök pár kèpet,most napsütèsben jó körülmènyek között.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#332) helixP válasza tibcsi0407 (#330) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi, nem jól kerestem rá ezek szerint.
Írtad, hogy kis hardver eltérések lehetnek: vajon a MIDO romok felmennek a sima 4 Snapisra?

(#333) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt


iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#334) tibcsi0407 válasza helixP (#332) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én a Snapist tettem a Midora. :)

https://utdetailing.hu/

(#335) helixP válasza tibcsi0407 (#334) üzenetére


helixP
nagyúr

Akkor Mido-s dolgokkal talán nem lehet baj :)

*Mukeey* Hát bizony, ez sokat nem változott. :)

[ Szerkesztve ]

(#336) *Mukeey* válasza helixP (#335) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Magabiztosan hozza a közepesen sz.r minősèget😂
Ettől függetlenül imádom,legjobb telefonom eddig a Xiaomitól(összessègèben is top3ban van).

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#337) Rawulf


Rawulf
őstag

Na. Csak sikerült kisakkoznom, hogy merre rejtőzhet a neten ez az új firmware.
http://bigota.d.miui.com/V8.2.4.0.MCFMIDL/miui_HMNote4XGlobal_V8.2.4.0.MCFMIDL_b340f1c79f_6.0.zip

"Please state the nature of the medical emergency."

(#338) Rawulf válasza Rawulf (#337) üzenetére


Rawulf
őstag

Szépen fel is ment manuálisan ez a firmware a gyári updater apk-val arra a telefonra, amelyik nem akarta látni ezt a 8.2.4-est, hanem csak a 8.1.15-öst.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#339) *Mukeey* válasza Rawulf (#338) üzenetére


*Mukeey*
addikt

A stabil 8.2 mèg mm alapú ugye?

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#340) ollie válasza Rawulf (#338) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De egyébként ezen nincs mit csodálkozni, mert gondolom a Xiaomi sem az összes telefonnak engedélyezi egyszerre az update-et, hiszen akkor lehalnának a szerverei.

***

(#341) holozis_HUN válasza helixP (#335) üzenetére


holozis_HUN
veterán

MI a baj ezekkel a fotókkal? Csak én nem értem? Szerintem teljesen szépek, bár az tény, hogy nem vagyok profi, De szerintem a Z3-am se lő szebb fotókat. Pedig ez egy csúcskategóriás teló volt.

1080p 60fps van benne?

A videóban is mondta a csávó, hogy harmadik féltől származó app kell ahhoz, hogy normális legyen a kamera. Miért nem használtok külső appot? Össze tudnátok hasonlítani jobb-e a kép vagy nem.

De amúgy tényleg, bele is nagyítottam a képekbe és nem tűnnek rossznak, minden részlet látszik, színek a helyén, az ég nincs annyira beégve.

Feltöltött kép is csak 500kb, kétlem, hogy az eredeti fotó is ekkora lenne. Biztos megvan 5-6 mb minimum.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#342) Zsocó válasza *Mukeey* (#321) üzenetére


Zsocó
aktív tag

A kapacitív gombok világítanak?

(#343) Rawulf válasza *Mukeey* (#339) üzenetére


Rawulf
őstag

hja, ahogyan a fájl nevében is benne van az android verziószáma.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#344) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Na találtam egy ilyet: SPEmall, Global version XIaomi Redmi Note 4 (van B20!) és ugye Snapi 625-ös. 2 éves EU garanciával 185.23 euró. Szállítás 8-23 euro.

Innen érdemes megvenni? Garanciát be szokták tartani?

Láttam tibibácsi-nál, hogy vannak neki kuponok pár telóhoz, ez a telefon nem szerepelt a listán. Van valami kupon azóta? Mondjuk ilyen 10% stb.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#345) ToniSoprano válasza holozis_HUN (#344) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szerintem nem érdemes, itt hazai garanciával megveheted kb ugyanennyiért: [link] [link]
Lehet kicsit várni kell.

(#346) tibcsi0407 válasza ToniSoprano (#345) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Aztán ez milyen lehet? :D
Magyarországi hivatalos XIAOMI garancia

Mert, hogy itt nincs Xiaomi szerviz, az biztos.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#347) Rawulf válasza tibcsi0407 (#346) üzenetére


Rawulf
őstag

Egyébként van egyáltalán hivatalos Xiaomi szervíz az EU-ban?
Mert pl. a CSL-nél azt mondták nekem, hogy a B20-as Redmi Note 4X-nek csak Hongkongban van hivatalos szervize.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#348) tibcsi0407 válasza Rawulf (#347) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Csak Kínában és Indiában van hivatalos Xiaomi szerviz. Nem tudom itt EU-ban az ABCdata szervizel is-e, vagy csak disztribútor.

https://utdetailing.hu/

(#349) Rawulf válasza tibcsi0407 (#348) üzenetére


Rawulf
őstag

Rá sem kellett kérdeznem, eleve ők jelezték nekem, hogy a szárazföldi Kínában ne is akarjam garanciáztatni a B20-asokat, mert csak Hongkongban tehetem meg.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#350) tibcsi0407 válasza Rawulf (#349) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Persze. Mindenki más, aki azt állítja, hogy hivatalos, az elferdíti a valóságot. :))
Ez nem azt jelenti, hogy más nem tudja ugyanannyira jól megcsinálni, de attól még, hogy valaki ügyes, és/vagy profi, még nem lesz hivatalos szerviz.

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.