Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) lowzor válasza Zotya21 (#1200) üzenetére


lowzor
veterán

Igen, de nem működik tovább az automata fényerő, ha megmozdítom a csúszkát, mikor aktív. Mikor működik, akkor sem jól.

(#1202) vargalex válasza lowzor (#1201) üzenetére


vargalex
félisten

Automata fényerő beállítás mellett a csúszka csak egy offset-ként (finomhangolás) működik. Ha neked ezek után kikapcsolja az automata fényerő állítást, akkor próbálj meg egy gyári visszaállítást. Pontosan milyen ROM van rajta?

Alex

(#1203) lowzor válasza vargalex (#1202) üzenetére


lowzor
veterán

Már próbáltam. MIUI Global 8.5.4.0

(#1204) vargalex válasza lowzor (#1203) üzenetére


vargalex
félisten

A light sensor rendesen működik? Tudod ellenőrizni a hardware test-ben a 2-es pontban (ALS/PS). A hardware test-be úgy tudsz bejutni, hogy a Beállítások->A telefonról oldalon 5-ször rányomsz a Kernel verziója sorra. Vagy a gyári tárcsázóban tárcsázod a *#*#MIUI#*#* (azaz a *#*#6484#*#*) számot.

Alex

(#1205) lowzor válasza vargalex (#1204) üzenetére


lowzor
veterán

Működik. Most jelen pillanatban működik az automata fényerő is a telefonon, igaz elég nagy fáziskéséssel.
Rákerestem amúgy és sokan szidják az aut. fényerőt ezzel a rommal.

(#1206) Fr@nkieWilde válasza lowzor (#1199) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ez nálam is valahogy így működik, de én már letojtam. Elég gáz.
Nem csak ezzel a rommal van gáz, a többinél is így működik.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1207) lowzor válasza Fr@nkieWilde (#1206) üzenetére


lowzor
veterán

Mindegy, ez még belefér, úgyis szinte ingyen vettem ezt a telefont. :D

(#1208) Fr@nkieWilde válasza lowzor (#1207) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Sok, kis, apró, bosszantó dolog van ebben a telefonban, nem csak ez. Hiába olcsó a telefon összességében, azért eléggé kompromisszumos a felhasználása.

Én ki is kapcsoltam a fényerő automatizálását, mert a nullával egyenértékű az. Szerintem ilyeneknek nem kellene beleférniük az árba, vagy akkor kérjenek többet érte, de működjön rendesen.

[ Szerkesztve ]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1209) vargalex válasza lowzor (#1205) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem ugyan ezzel a rommal nincs gondom az automata fényerővel. Néha lassan reagál, de egyébként teszi a dolgát.

Alex

(#1210) helixP válasza Fr@nkieWilde (#1208) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát, ha tudsz többet fizetni egy jobb telefonért, tedd meg. Add el ezt és vegyél egy jobb, drágábbat. ;)

8.5.4.0 Rom, működik nekem is. Nem reagál gyorsan, de se egy Galaxy S5 se volt gyorsabb ezen a téren. A szenzornak van egy mintavételezési ideje, folyamatosan nem figyeli a nit értékeket, mert akkor zabálná az akksit.

[ Szerkesztve ]

(#1211) lowzor válasza helixP (#1210) üzenetére


lowzor
veterán

Mondjuk attól is függ, mit szokott meg az ember. Nekem OnePlus 3T-m volt ezelőtt és az azonnal reagált a fényváltozásokra, szinte tökéletesen. De nem is ez az árkategória volt, az biztos.

(#1212) esox


esox
senior tag

Ez most akkor Note 4X vagy sem?

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1213) vargalex válasza esox (#1212) üzenetére


vargalex
félisten

Nem. Ez egy global (vagy international, stb.) Note 4 B20 támogatással. Ami a B20 kivételével egyezik a Note 4X-el (talán még a 4X-ben bluetooth 4.2 van, de ebben nem vagyok biztos).

Alex

(#1214) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Ebben a telóban nincsen gyorstöltés ugye? 10 perc alatt 6%-ot töltött, ez meglepett.

[ Szerkesztve ]

(#1215) Vesti95 válasza Moonline. (#1214) üzenetére


Vesti95
tag

Nincs viszont 4.000-res az akksi tehát... (duplája mint az iPhone 7-nek) nem is olyan rossz az, 2-2.5 óra alatt szokott nekem feltöltődni.
A Nexus 5X-em a maga 2.700-as akksijával gyorstöltéssel meg 1 óra 10perc, jó ez az arány szerintem.

(#1216) Moonline. válasza Vesti95 (#1215) üzenetére


Moonline.
aktív tag

Nem 4100? :)

(#1217) helixP válasza Moonline. (#1216) üzenetére


helixP
nagyúr

Elméleti maximum a 4100, tipikus a 4000.

(#1218) tajfus válasza Upo (#1154) üzenetére


tajfus
csendes tag

Én decembert hallottam, hogy akkor jön a MIUI 9 stabilra

(#1219) Upo válasza tajfus (#1218) üzenetére


Upo
addikt

Az sem lehetetlen, lehet rosszul emlékeztem. Nem használok stabil romot, nem hiányzik az elmaradottsága és a hetekre bebetonozott hibák/hülyeségek. Vásárlás után csak pár órát volt fent, azóta csak developer.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1220) Rambi


Rambi
tag

Sziasztok!

Barátnőmnek rendeltem egy redmi 4x-et és annyira emgtetszett, hogy szeretnék én is venni egyet a nagyobb tesók közül. Redmi Note 4 vagy Note 4x-et szeretnék, de nem nagyon értem a különbséget a kettő között.
A note 4x msot elég jó árban van itt: FirstPhone 47.500 Ft ' év garival, ingyen szállítással.

A sima note 4 kicsit drágább, de mellé van írva, hogy EU globál verzió, ez mit takarhat?

(#1221) vargalex válasza Rambi (#1220) üzenetére


vargalex
félisten

A Note 4 Global verzió tudja a B20-at, azaz a 800 MHz-es LTE frekvenciát. Magyarországon kisebb településeken csak ezen a frekvencián adnak 4G-t a szolgáltatók.

Alex

(#1222) Rambi válasza vargalex (#1221) üzenetére


Rambi
tag

Köszi a választ! Akkor jobb döntés a note 4 global. :R
Esetleg valami idegesítő hibáról tudni? (képernyő sárgulás, bevilágítás, hálózat dobálás, wifi modul gyengeség vagy akármi hasonló?) Ennyi pénzért túl szép hogy igaz legyen....

(#1223) vargalex válasza Rambi (#1222) üzenetére


vargalex
félisten

A kamera nem hozza egy csúcs mobil szintjét. Mondjuk nekem teljesen megfelel, pedig az enyém OmniVision szenzoros.

Alex

(#1224) ThorsHUN válasza vargalex (#1223) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Azmiazaz? Milyen verziok vannak es hogyan lehet beazonositani?:)

(#1225) vargalex válasza ThorsHUN (#1224) üzenetére


vargalex
félisten

Ha jól tudom, akkor az első kamera az összes készülékben Samsung. Hátsó van Sony, Samsung és OmniVision szenzoros.
Ha a Beállítások - A telefonról oldalon egymás után 5-ször megérinted a Kernel verziója sort (vagy a gyári tárcsázóban beírod: *#*#6484#*#*), akkor megnyílik a Hardvare test alkalmazás. Ott a Version information-ra kattintva lehet látni a front, illetve a back camera-t. A front az elvileg minden készülénél s5k5e8. Ez Samsung szenzor. A back camera:

imx258: Sony
s5k3l8: Samsung
ov13855: OmniVision

Alex

(#1226) ThorsHUN válasza vargalex (#1225) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Thx!

Samsung:S a Sonynak jobban orultem volna.

(#1227) hunter169


hunter169
újonc

Sziasztok!Egy webshopból tudok venni akciósan egy ilyen telót 30 ezerért,a mostani Note 3 Pro-mat váltaná le(2/16-os verzió).Ha eladom a mostanimat és megvenném a 4X-et akkor kb 0-ra jönnék ki.Szerintetek megéné nekem megvenni,vagy maradjak azzal ami már megvan?

(#1228) holozis_HUN válasza hunter169 (#1227) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Megéri. 0 ft-ért gyakorlatilag kapsz egy új telót...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#1229) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Meglepi a MIUI magyarországtól holnap:

Klikk

(#1230) esox válasza hunter169 (#1227) üzenetére


esox
senior tag

Belinkelnéd ezt a webshopot? Mármint a konkrét teló linkjét, ahol ennyiért odaadják? Ennyiért már én is cserélném a Note 2-t

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1231) mQWeXgsf válasza lowzor (#1199) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Van sokkal jobb fényerõszabályzó a gyárinál:

[link]

(#1232) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Jött ma egy update, frissítésre fel :)

(#1233) vargalex válasza Moonline. (#1232) üzenetére


vargalex
félisten

Szokás szerint első körben csak néhány készülékre...

Alex

(#1234) Moonline. válasza vargalex (#1233) üzenetére


Moonline.
aktív tag

[ Szerkesztve ]

(#1235) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. International verziós Redmi note 4x 3 vagy 4gb -os hol az a legolcsóbb most ahonnan nincs vám ? (Gearbest , Geekbuying stb? sajna Magyar webshop nem jó)
Előre is köszi. :R

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#1236) helixP válasza Gabe123 (#1235) üzenetére


helixP
nagyúr

Honorbuy, EU raktár. Van nincs de 30 €-s szállítási díj igen. Cserébe 2 nap és a kezedben.

(#1237) Wolfan


Wolfan
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok tanácsot adni, hogy a 32Gb-os SD kártyát milyen formátumra formázzam le, hogy tudjak vele nagy méretű fájlokat (videókat) készíteni a telefonnal?
A fat32 max. 4gb, az exfat-ot és az ntfs fájlrendszert nem ismeri fel.
Régebben úgy emlékszem az exfat nem okozott problémát se az androidnak se a windowsnak.
Köszönöm előre is!

(#1238) esox válasza helixP (#1236) üzenetére


esox
senior tag

Ez pl Note 4X? Mert sehol nem találok X-et a nevek mellett.

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1239) helixP válasza esox (#1238) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem, ez Note 4 International, de ez kell Neked. Snapis és tudja a B20-at.

[ Szerkesztve ]

(#1240) esox válasza helixP (#1239) üzenetére


esox
senior tag

Köszi. Tényleg ez a jobb, már többször elmondtátok én meg csak bambulok itt a sok hsz. között. :))

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1241) keep2000


keep2000
tag

Ismerősömnek keresek megoldást Note 4X gondjára, most próbáltam keresni és visszaolvasni, de akkor érdeklődnék most aktuálisan.
A gond annyi, hogy kb naponta 2-3 alkalommal telefonálás közben egyszercsak a túloldal nem hall semmit, mintha kikapcsolna a mikrofon. Én nem próbáltam, majd igyekszem megnézni, de hátha tud valaki javaslatot tenni, mielőtt a kezem közé kapom.

Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

(#1242) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Srácok!
Note 4X-nek vettem, bolti, dobozos, de itt csak Note 4-et ír, ilyenkor mi van? Ez mégsem 4X?

[ Szerkesztve ]

(#1243) vargalex válasza keep2000 (#1241) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam konkrétan sikerül valahogy telefonálás közben kikapcsolni a mikrofont (ott van ugye a képernyőn az ikon). De, hogy hogyan, amikor a fülemnél van a készülék és a proximity szenzor is működik, azt nem tudom.

Alex

(#1244) arfer válasza t.zolka (#1242) üzenetére


arfer
aktív tag

Nálam is volt már több olyan 4X, ami a ROM-ban csak 4-nek jelezte magát. Ha az IMEI ugyanaz a dobozon, mint a telón, akkor no para.

(#1245) t.zolka válasza arfer (#1244) üzenetére


t.zolka
aktív tag

IMEI egyezik, akkor megnyugodtam. Köszi az infót.

(#1246) vargalex válasza t.zolka (#1242) üzenetére


vargalex
félisten

Az enyém is Note 4-nek mondja magát...

Alex

(#1247) t.zolka válasza vargalex (#1246) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Pedig úgy emlékszem, hogy amikor kivettem a dobozból, és megnéztem, akkor még 4x-et írt. Na mindegy, csak fura. :D

(#1248) Upo válasza t.zolka (#1247) üzenetére


Upo
addikt

Össze-vissza írogatja, de túl sok jelentősége nincs, mido mindegyik. Nekem meg a global note4-en a CN dev rom Note 4X-et ír. Az hagyján, többünknek a mi fiókban ha megnézzük, akkor ott meg Mi6-nak írja a készüléket. Xiaomi együttható, ez legyen a legnagyobb problémánk és akkor elégedettek lehetünk.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1249) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

redmi note 4 vs note 4x
3 hw difi:ram,bt,lte band
note4 a 32es kiadás 2/32 vagy 3/32 és BT4.1,lte 1,3,4,5,7,8,20,38,40(nincs lte 39,41 támogatás)
note4x csak 3/32 kiadás van 2/32es nincs és BT4.2,lte 1,3,5,7,38,39,40,41(nincs lte 4,20 támogatás
gsmarena alapján

tehát elvileg a 4x nem kezeli a B20as LTE-t...
viszont az is érdekes hogy a gsmarena nem írja a 16gb-os verziót

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#1250) Upo válasza st3v3np3t3r (#1249) üzenetére


Upo
addikt

Egyik ilyen gyűjtőoldal sem írja mindegyiket, annyi féle változat van. Freki kiosztásban is van még sok féle, és azok az ázsiai regionális változatok is kikerülnek a világba, egész más frekvencia kiosztásokkal. Például a Note 4X-ből is az egyik HongKongi belpiacosban van B20. Aztán még nem is beszéltünk a mediatekes változatokról (nikel), abból is van Note4 és Note 4X is. A mediatek Note 4X az 4/64-es (kínai belpiacos), de a mediatek Note4-ből is van több ram/rom/freki kiosztású, de nikel-ből nincs B20-as.

Ezekből (4, 4X, qualcomm, mtk) van >10 változat, de lehet hogy több mint 20 féle, nem tudjuk hogy a gsmarena ezekből melyik kettőt rakta be, és miért pont azokat, mert Model Code nincs a specifikációkban (ugyan miért is lenne, hiszen az alapján pontosan meg lehetne mondani hogy mi van benne.). A jobb oldali Note4 Global version-nak írt készülék Model kódja 2016102, ez az ide szánt "Global version", de ebből is van 2016100, 2016101 is, meg még amiket nem ismerünk. Szóval ezekre az összehasonlító oldalakra nem érdemes hagyatkozni, annak örülhetünk ha a befoglaló méreteket és talán az akku kapacitást eltalálják, a többi műszaki adatot meg vásárlási szándék esetén a Model Code alapján kell előkeresni.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.