Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Csapoati válasza Fr@nkieWilde (#1050) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem tudom miért tartod használhatatlannak a Zuk Z2-t, én gyári 7.0-s rommal használom és nem nagyon találok benne különösebb hibát. A Note 4X is nagyon tetszik, a fő vonzereje most az, hogy nagyobb. :D Nem mellesleg azonos kameraszoftverrel (Snap Camera HDR) összeeresztettem őket és nem igazán van nagy különbség a kettő közt. A Zuk színei talán valamivel jobbak, a Xiaomi viszont élesebb képeket lő.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1052) Fr@nkieWilde válasza Csapoati (#1051) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nekem a tibcsi féle rom volt fent. Hol működött, hol nem az ébresztő, de inkább nem. Nem lehetett háttérképet normálisan beállítani, nem jöttek meg a messengeres és viberes üzenetek, hiába voltak elvégezve a fórumban írt beállítások. Playen belüli alkalmazások nem frissültek. Bkv menetrend nem frissült.Katasztrofálisan torzít a fényképezője. Stb stb. Soha többet Zuk, soha.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1053) Csapoati válasza Fr@nkieWilde (#1052) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na ezekkel én nem találkoztam a gyári ROM-ban. :) Viszont nem győzöm hangsúlyozni, hogy mennyire meglepett a Note 4X kamerája. A Note 3-amé sokkal rosszabb volt.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1054) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Valahogy le lehet tiltani az olyan alkalmazásokat, mint a Google player film, zene, fotó, driver meg a különböző Xiaomi appokat?

Hiába kényszeritem a leállítását, kicsit később megint tudom kényszeríteni, valamint a frissítések is érkeznének a telefonra.

Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1055) Zotya21 válasza Fr@nkieWilde (#1054) üzenetére


Zotya21
senior tag

hali még nem tiltottam de gondolom root kell hozzá

https://500px.com/slayer_art

(#1056) SityiSXT válasza Fr@nkieWilde (#1054) üzenetére


SityiSXT
őstag

(#1057) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszönöm, otthon megnézem. Remélem sikerül megoldani.

Még egy kérdés, a gyári galériában mappákat lehet valahogy elrejteni?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1058) Cunaja


Cunaja
addikt

Sziasztok megjött a fiam telefonja. A kérdésem, van erre stabil Nougat rom, amit BL nyitás nélkül fel lehetne pakolni?


A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1059) Bence199804


Bence199804
kezdő

Július 26-án érkezik a MIUI 9? Note 4x re lesz szerintetek? Vagy nekünk várni kell még rá?

(#1060) SityiSXT válasza Cunaja (#1058) üzenetére


SityiSXT
őstag

Még nincs, de lesz. Valamikor...

(#1061) Cunaja válasza SityiSXT (#1060) üzenetére


Cunaja
addikt

:R
Root is kellene reklám blokkolás miatt, csak a fiam nem tud várni a BL nyitó kódra, mert megy nyaralni.
Mondjuk azt sem tudom milyen indokot írjak a Xiaominak.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1062) SityiSXT válasza Cunaja (#1061) üzenetére


SityiSXT
őstag

AdGuardhoz nem kell root
Block-thishez sem

[ Szerkesztve ]

(#1063) Zotya21 válasza Cunaja (#1061) üzenetére


Zotya21
senior tag

Hali a p7 es topikból :D

eddig ezeket csinálták meg

a develop rom az elvileg mindegyiknél a nugát

sajnos note 4x mtk nincs közte csak sima note 4 mtk

nincs nyitva ? nekem gyárilag nyitva volt :F

igaz az enyém snapis note 4x

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#1064) Cunaja válasza Zotya21 (#1063) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia!
A snapis verzió volt rendelve 8 maggal, erre küldtek egy ilyet 10 maggal.
Zárva van a BL.
Nem az én telefonom, mert akkor már rég lekértem volna az engedélyt vásárlás előtt.
Ha enyém lenne, nyitás után egyből mókolnám. :)
Nekem a 6-os Android undorító, de ez az én véleményem.
Az Antutu 76 ezret nyomott mókolás nélkül.

:R mindenkinek a válaszokat!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1065) Cunaja


Cunaja
addikt

A gyári lejátszón hogyan lehet a lejétszási listához zenét hozzáadni, hogy ott is maradjon?

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1066) Zotya21 válasza Cunaja (#1065) üzenetére


Zotya21
senior tag

nekem a gyári lejátszó még az mp3 mat se ismerte fel legalább is amibe a zenéim voltak

szóval a pi music player lett helyette ;)

amúgy nem tudom, a gyári rommal nekem pl a fejlesztői menü is mindig eltűnt, állandóan újra kellett aktiválni, miután feltettem a 7.0 át azóta nincs ilyen

jah ezzel a spanival csak iylen 62000 körül van a pont de így is sokkal gyorsabb mint a p7 volt, nembeszélve az akuidőről :D

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#1067) Bence199804


Bence199804
kezdő

Csak nekem bírja, egy vagy jó esetben másfél napot az aksi? Vagy ez normális? Aztán meg 4 óra, mire feltöltöm..

(#1068) Cunaja válasza Zotya21 (#1066) üzenetére


Cunaja
addikt

A fiamnak látja az mp3-at, bele is teszi a lejátszó listába, csak később nem látja benne. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1069) Zotya21 válasza Bence199804 (#1067) üzenetére


Zotya21
senior tag

én amióta megvan 3 naponta töltöm szóval az nem túl normális sztem bár attól függ mennyit függesz :D

https://500px.com/slayer_art

(#1070) Bence199804


Bence199804
kezdő

Annyit hogy már se laptopot se tvt nagyon nem használok mióta meg van :D

(#1071) Upo válasza Bence199804 (#1070) üzenetére


Upo
addikt

Én minden este töltőre teszem, akár 75%-on akár 25%-on áll nap végére. Úgy vagyok vele, hogy reggel induljak mindig 100%-ról, ki tudja aznap mennyit kell használnom és lesz-e lehetőség tölteni. Hiába bírná ki a második napot, ha valami olyan dolog beesik akkor meg féltöltetről indulva lehet hogy nem lesz elég a kakaó.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1072) Fr@nkieWilde válasza Upo (#1071) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nem tudom ez mennyire tesz jót az akkunak.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1073) Bence199804


Bence199804
kezdő

Én 80-90% ig töltöm, és változó, hogy 10-20-30% ig engedem le.

(#1074) Upo válasza Fr@nkieWilde (#1072) üzenetére


Upo
addikt

??
Nem értem, többet ártana ha hagynám mindig csontra merülni. 3-4 éves sőt öregebb telefonjaink is köszönik jól vannak, mindig így lettek töltve. A régi Umi X1S és Lenovo A850 is bírja, első szériás moto g, redmi 1s, 2, 2pro, 3 is van még a családban, akkut még egyikben se kellett cserélni. Az UMI-nak volt egy rosszabb időszaka, több mint fél évet rohadt a fiókban lemerülve, na ott kellett egy kis idő mire magához tért, de nemrég előkapartam és egész jól viselkedik az is. Sőt még a régi defy és gt540 is megvan, de azok az akkuk már púposak (típushiba), de évekig jól bírták. Most már lejárt az idejük, nem érdemes venni beléjük újat. Előbb teszi félre az ember (vagy adja el), minthogy bedöglene az akku így. Nem tudom hogy aki napokig hagyja, és csak 10-20%-on rakja fel tölteni annak hogy bírja, olyant nem szoktam csinálni. A lítiumos akkukat jobb gyakrabban tölteni,
Szerintem kevered a régi NiCd akkukkal, azok nagyon nem bírták a rátöltést, jobb volt kisütni és fullra tölteni, de telefonba olyanokat már nem raknak.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1075) Bence199804 válasza Upo (#1074) üzenetére


Bence199804
kezdő

Megfogadom a tanácsod :)

(#1076) Zotya21


Zotya21
senior tag

Ezt láttátok ?

https://500px.com/slayer_art

(#1077) Bence199804 válasza Zotya21 (#1076) üzenetére


Bence199804
kezdő

Nem :O

(#1078) Cunaja válasza Zotya21 (#1076) üzenetére


Cunaja
addikt

Azért sok minden manipulálható.
1. A videón csak az látszik, hogy valami felrobban, de pontosan nem látni.
2. Amekkora robbanás volt, nem úgy nézne ki a telefon, ahogy a képen látni.
3. Egyszóval sajnos megtörtént, de közel sem biztos, hogy az aminek mutatni szerették volna.
Bármi robbanhatott, akár egy megrendezett tárgy is, és utána megsütünk direkt egy Xiaomi Redmi Note 4-et.
Ha több eset lenne, mondjuk naponta, vagy esetleg hetente, akkor már lehetne aggódni.
Mindenesetre az óvatosság nem árt, és azt javasolnám, hogy éjszaka mikor alszunk, a telefon ne legyen töltőn.
Tudom, azt írják ez sem volt, de azért jobb odafigyelni a töltésre is.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1079) Upo válasza Cunaja (#1078) üzenetére


Upo
addikt

Ha elolvasod a cikket, akkor alul írják, hogy az a videó nem a redmi note 4 esetről készült, bár állítólag az eset megtörtént (csak nincs róla videó). A másik, hogy nem magától robbant, hanem egy fém tüskét nyomtak be a sim kiadó lukba. Így hirtelen nincs előttem a teló belseje, de simán rövidre lehet zárni az akku kontaktusokat, akár a védő áramkör előtt, akkor pedig pukk. Sima 18650 cella is fel tud robbanni hogyha rövidre zárod.
Kérdés még, hogy mediatekes vagy qualcommos alaplap volt benne, esetleg annak utána lehetne nézni hogy melyiken lehet a lyukon egy tüskével elérni az akkut, simán van az az erő amivel bármit bármibe be lehet dugni.
Úgyhogy az én vélem,ényem az esetről: Kicsit felfújt a dolog, inkább szenzáció hajhászás.
Mediatekes: [link]
Qualcommos: [link]

Simán van az a júzer aki be tud úgy szúrni a lukba, hogy kiböki az akkut, ott van nagyjából az akku teteje. Kell hozzá erő nem mondom, de több évtizedes szervíztapasztalatom alapján simán megcsinálja egy mezei laikus is, csodákra képesek az emberek :DDD .Az is lehet, hogy a tulaj leejtette már párszor mielőtt bevitte, és a belső sérülések miatt lehet hogy még könnyebben juthatott a tüske az akkuhoz.
Úgyhogy éjszaka, amikor alszunk, akkor ne böködjük hosszú fém tüskékkel a sim kiadó nyíláson keresztül az elválasztó elemeket áttörve az akkut, fő a biztonság!

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1080) Upo válasza Upo (#1079) üzenetére


Upo
addikt

Gyorsan lekaptam a hátát, a qualcommoson sokkal feljebb van a sim kiadó luk az akkuhoz képest. Beledugtam egy iratkapcsot hogy látsszon a képen. A mediatekesen az akku tetejével szinte egy vonalban van a nyílás. Szerintem az említett telefon mediatekes lehetett.

Ja, a képeim: [link]

Amúgy, mekkora királyság lenne egy tök átlátszó hátlappal, szilikon tokos képeket csináltam róla.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1081) helixP válasza Upo (#1080) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem érem el a linkelt képet :(

Egyértelműen szenzációhajhásázsról van szó, a Note7-óta nagyon eszi a sajtó a kigyulladó telefon-storykat.

Az átlátszó hátlap tényleg állat, a Jerry Rig-es Zack csinálta meg 2 telefonnál is, engem megvett vele :)

(#1082) Upo válasza helixP (#1081) üzenetére


Upo
addikt

Hogy érted hogy nem éred el? Megnyitottam másik gépen és megy.
Felraktam most ide is: [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1083) helixP válasza Upo (#1082) üzenetére


helixP
nagyúr

Lehet, hogy valami munkahelyi proxy-gond.
De köszönöm, hogy máshova is felraktad :R

(#1084) Cunaja válasza Upo (#1080) üzenetére


Cunaja
addikt

:C :R :)
Az igen, jó képek!
Szóval akkor éjszaka alszunk, és nem a sim foglalatot akarjuk kiszedni. :D :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1085) Bence199804


Bence199804
kezdő

http://napidroid.hu/hivatalos-az-android-7-0-ra-epulo-miui-9/

Kíváncsi vagyok, mikor kapjuk meg :)

(#1086) helixP válasza Bence199804 (#1085) üzenetére


helixP
nagyúr

Már ki lehet próbálni, China dev.
Screenshotok.

[ Szerkesztve ]

(#1087) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Olyan kérdésem van, hogy a naptár ikonja mindig 16-át mutat, be lehetne állítani valahogy, hogy mindig az aktuális napot mutassa? Mint pl. ma elsejét?

Másik kérdésem, hogy a messengerben a chat gömböket, amiket a főoldalon lehet ide-oda tenni stb. hogy lehetne elővarázsolni?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1088) Bence199804 válasza Fr@nkieWilde (#1087) üzenetére


Bence199804
kezdő

Messengerben amikor megnyitod az appot, egy chatre rányomsz hosszan, majd ott kiválasztod a Chat fejek megnyitása opciót, kidob majd egy engedély kérést, azt jóváhagyod, és már jön is a buborék :) Nekem sajnos gyakran kell engedélyezni, nem marad úgy..

(#1089) Zotya21 válasza Bence199804 (#1088) üzenetére


Zotya21
senior tag

a gyári rommal nekem is elszokott felejteni dolgokat de a 7.0 val már megjegyez mindent

de lehet a 6 ossal is megjegyezné ujrarakás után

https://500px.com/slayer_art

(#1090) Zotya21 válasza Fr@nkieWilde (#1087) üzenetére


Zotya21
senior tag

a naptár nekem jól mutatja az ikonon is

a mesengerben meg be kell állítani :))

https://500px.com/slayer_art

(#1091) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszi nektek, a messengeres beállítás megvan, sikerült.

A naptárt nem tudom miért nem frissül. :( Ézt valahogy meg kellene oldanom. Ötlet esetleg?

Illetve android 7.0-át hogyan lehet feltenni a telefonra?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1092) Zotya21 válasza Fr@nkieWilde (#1091) üzenetére


Zotya21
senior tag

itt kiválasztod a megfelelő romot éa a lépéseket kell csak követni :)

érdemes laptopról csinálni vagy ugy hogy tudod biztos nem megy el közbe az áram :DDD

asszem csak snapisra van még kiadva note 4x re
a develop verziók a 7.0 ás droidok

https://500px.com/slayer_art

(#1093) Fr@nkieWilde válasza Zotya21 (#1092) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Lehet nem látom jól, de hol kell kiválasztanom a romot és milyen utasításokat kell követnem? :)
Nekem csak gyári nougat rom kellene, teljes magyar nyelvvel. Snapdragon 625-ös van nekem.
Remélem nem kell boatloadert nyitni, meg TWRP-zni, stb.

Azt honnan tudom, hogy B20 van-e benne?
Illetve panorámaképet nem tudok készíteni a telefonnal? Ezt a beállítást nem találtam. :(

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1094) Zotya21 válasza Fr@nkieWilde (#1093) üzenetére


Zotya21
senior tag

a link kimaradt :DDD

Itttttttttttttt

letekersz idáig aztán letöltöd

★ Redmi Note 4X Latest Global Developer Version Fastboot File Download

elvileg nemkell nyitni se csak letöltöd a programot elindítod a telefont fastbootban aztán usb -n keresztül a programmal megcsinálja 2 perc alatt

hát a global romba kell lennie b20 nak ha a telefonba van de 4x be azt mondják itt a fórumon hogy elég ritka a b20

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#1095) Bence199804 válasza Zotya21 (#1094) üzenetére


Bence199804
kezdő

Köszi a linket

(#1096) Bence199804 válasza Bence199804 (#1095) üzenetére


Bence199804
kezdő

Csak érdeklődnék, hogy mi a különbség a stabil, és a fejlesztői között?

(#1097) Fr@nkieWilde válasza Zotya21 (#1094) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Letöltöttem a gépre. Most akkor ezt hogy teszem fel a telefonra? :))
Nem csináltam még ilyet.

Azt mondtad kell számítógép is hozzá. Meg kell valami program is gondolom, amivel a telefont összekapcsolom a géppel.
Illetve mi az a fastboot?

Sorry! :B

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1098) helixP válasza Fr@nkieWilde (#1097) üzenetére


helixP
nagyúr

Ott van lépésről lépésre, Step1,2... Elég részletes.

(#1099) Fr@nkieWilde válasza helixP (#1098) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Valóban, azt nem figyeltem, csak töltöttem le az anyagot. Köszönöm mindenki segítségét. :R

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#1100) Bence199804 válasza Fr@nkieWilde (#1097) üzenetére


Bence199804
kezdő

Én most tettem fel, 3-4x errort írt ki, de sikerült. :) Kövesd a lépéseket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.