Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) n_b_forrest


n_b_forrest
csendes tag

Sziasztok!

Ha valakinek szüksége lenne rá, van nálam elfekvőben egy note 4x-re való tok.

(#952) Bence199804


Bence199804
kezdő

Érdekes amit linkeltél, esetleg ha megvetted, és a kezedben van, megoszthatod a tapasztalataid itt :)

(#953) vargalex válasza Bence199804 (#952) üzenetére


vargalex
félisten

Ha sikerül megbeszélnem (céges készülék lesz) és beszerezni, akkor mindenképpen beszámolok.
Bár, tegnap már leveleztem a céggel. E-mail-ban azt írták, hogy MTK Helio SoC-al szerelt változat. Ennek azért ellentmond az, hogy nem találtam sehol 16GB-osból MTK-sat, másrészt náluk is 8 magos CPU-nak írják, ráadásul éppen Adreno 506-os GPU-val. Ami ugye egyértelműen Snapdragon-ra utal.
Egyébként érdemes az MTK-sat is megvenni? Ugye elvileg CPU-ban az erősebb, de fogyasztásban a Snapdragon lenne jobb talán.

Alex

(#954) ollie válasza vargalex (#953) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem érdemes MTK-sat venni, fele annyit bír az akkuja, mert olyan sokat fogyaszt.

***

(#955) Moleman válasza ollie (#954) üzenetére


Moleman
addikt

Egy haveromnak van MTK-s, hozzám hozta már többször romolni, de nem jutottunk vele előre. Az OTA frissítés nem fut le, TWRP-t nagy nehezen sikerült rá varázsolni, de ott sem fut le semmilyen ZIP. Nem találtunk megoldást, pedig az elmúlt 7 évben legalább 15 féle okostelefont mókoltam már, azt hittem, nem érhet meglepetés. Magamnak semmiképp nem vennék olyat, amit nem tudok rootolni.

(#956) vargalex válasza Moleman (#955) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy írtam, céges készülék lesz (ha lesz), így nálam a root nem szempont.

Alex

(#957) Moleman válasza vargalex (#956) üzenetére


Moleman
addikt

Én a cégest is megmókoltam. ;]

(#958) vargalex válasza Moleman (#957) üzenetére


vargalex
félisten

Nem használok root jogokat igénylő alkalmazást. Így meg nincs értelme rootolni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#959) fateless válasza vargalex (#950) üzenetére


fateless
veterán

Köszönöm

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#960) Ricsx


Ricsx
tag

Sziasztok,

kellett már valakinek garanciáztatni a xiaomi redmi note 4x-et vagy csak én vagyok ilyen "szerencsés"...?
Mostanában azt produkálja a telóm,hogy ugye úgy van beállítva hogy mikor írok akkor minden lenyomásnál rezeg és hát van hogy a rezgés eltűnik....kicsit a hátulját megkocogtatva újra működőképes lesz majd valamikor újra rossz lesz és újra kocogtatni kell.... :O :(((

más téma...: Tudja valaki hogyan működik a xiaomik közötti ingyen sms-ezés?

(#961) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Nos, a megrendelés megtörtént, ha minden jól megy, a jövő héten kézhez kapom a készüléket. Mindenképpen beszámolok róla. Igazából azért választottam a korábban linkelt 3/16GB-os verziót (bármilyen is legyen az, mert senkinek nincs még itt vele tapasztalata), mert a céges keretem korlátozott és ez fér bele (nagyjából).
Azóta az oldalon több kérdés is megjelent, amire válaszoltak. Többek között ilyen válasz is érkezett:
"Mivel erre a telefonra gyárilag nem a nemzetközi szoftver verzió van feltelepítve, emiatt nem támogatja a hazai B20-as 4G sávot, azonban vidéken, kisebb településeken 3G-n át működik a mobilnetezés.
Magyar nyelv kiválasztható a telefonban.
"

Nyilván, a B20 nem csak software kérdése, de jól sejtem, hogy a letöltető global rom-ot így felrakhatom?

Alex

(#962) ollie válasza vargalex (#961) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hülyeséget írtak, nem a szoftvertől függ a B20, hanem a hardvertől. Szerintem állj el a vásárlástól.

***

(#963) vargalex válasza ollie (#962) üzenetére


vargalex
félisten

Ezt írtam én is, de most így gondolom, hogy mivel Budapesten vagyok Telekomos, nem fontos nekem a B20. Aztán majd meglátjuk...
Egyébként is csak a Hongkong-i kiadás tud B20-at a Note 4X-ből, ha jól olvastam.

Alex

(#964) Rawulf


Rawulf
őstag

Van olyan telefon nagyker Kínában (és Hongkongban is), aki azt hiszi, hogy csupán szoftver kérdése a B20... :N

"Please state the nature of the medical emergency."

(#965) vargalex válasza ollie (#962) üzenetére


vargalex
félisten

A kérdés egyébként csak az lett volna, hogy a global ROM-ot a linkelt módon tudom felrakni? Nem a B20 miatt, hanem csak azért, hogy ne mókolt webshop-os ROM legyen rajta (ha esetleg az lenne rajta, mert ugye azt írják, hogy nem global ROM van a telefonon, de mégis van magyar nyelv).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#966) Zotya21 válasza vargalex (#965) üzenetére


Zotya21
senior tag

jaa az egész előtt, nemtudom hogy a 3/16 osra jó e előbb keresgélj rá

én multkor tettem fel erről az oldalról

van 2-3 féle telepítési lehetőség, azt a flashing guidban találod meg

én mivel nemvotl recovíery menü gyárilag (vagyis le volt tiltva), ezért a fastboottal tettem fel
ehez nem árt egy biztos áramforrás a gépedhez nehogy elmenjen közben a villany (vagy laptop)

nekem nem volt de nem ment el szerencsére

igazából ha recovery be teszed fel akkor is más rom kell meg ha fastboottal akkor is

itttt a fastbootos link

letöltöd a proramot meg alattamegkeresed a telefonodhoz a neked megfelelő romot

ezek közül
Redmi Note 4X Latest Global Developer Version Fastboot File Download

Redmi Note 4X Latest Global Stable Version Fastboot File Download

Redmi Note 4X ( (3GB+32GB) Latest China Developer Version Fastboot File Download

Redmi Note 4X (3GB+32GB) Latest China Stable Version Fastboot File Download

a developer verziós az android 7.0 de béta (ugyanugy frissít mint a stabil 6 os verzió)

nem tudom itt megkülönbözteti e a snapdragont meg az mtk-t de nekem a snapisra felment

aztán lefelé folytatódik lépésről lépésre, a programmal megnyitod a letöltött mappát, kiválasztod alul hogy
tiszta telepítés legyen (clean all) ekkora ugye eltünik minden adatod a telefontról kivéve az sd kártyát

aztán csak flash és várakozás

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#967) Zotya21 válasza Zotya21 (#966) üzenetére


Zotya21
senior tag

jah még valami, először nem töltött be nekem telepítés után

megállt a logónál és már vagy 15-20 perce ott volt, meguntam újraindítottam aztán utána jó lett

az első rendszerfelállás általában mindig hosszabb de már gyanúsan hosszú volt gondoltam ez nem sikerült de mégis

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#968) Vesti95 válasza Vesti95 (#930) üzenetére


Vesti95
tag

Megjött, teljesen jó.

(#969) SityiSXT válasza Vesti95 (#968) üzenetére


SityiSXT
őstag

Most hoztam el a boltból egy 3/16 GB-os Note 4X-et, és a doboz szerint ez Snapi 625 procis...

[ Szerkesztve ]

(#970) vargalex válasza SityiSXT (#969) üzenetére


vargalex
félisten

Ha ugyan arról a boltról beszélünk (SmartShop), akkor azóta már válaszoltak az oldalon (ugyan az a hölgy, aki korábban e-mail-ban azt írta, hogy nem Snapdragon), hogy SD 625-el szerelt.

Alex

(#971) SityiSXT válasza vargalex (#970) üzenetére


SityiSXT
őstag

Igen, ugyanaz a bolt. Közben el is indult végre, 8.2-es Global MIUI van rajta. Kicsit meglepett, hogy csak 8 GB szabad hely van rajta, de igazából nekem elég így, hogy SD kártyát is fogad.

(#972) vargalex válasza SityiSXT (#971) üzenetére


vargalex
félisten

Én is azt gondolom, hogy nekem is elég lesz, hiszen a mostani telefonomon csak 4.7 GB használható, igaz ott néhány alkalmazás áthelyezhető az SD kártyára, míg ha jól tudom, MIUI-nál erre nincs lehetőség.
Mi a telepített ROM pontos verziója? Play áruház van/működik rendesen?
Én nem tudom, hogy mikor kapom meg, hétfőn rendeltük. De ugye a cégnél nem én intézem.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#973) SityiSXT válasza vargalex (#972) üzenetére


SityiSXT
őstag

Ahogy elkezdtem belakni, szólt, hogy van frissítés, így most a pontos verzió MIUI Global 8.2 Stabil (8.2.10.0 MCFMIDL), az Android pedig 6.0.1 2017. május 1-i biztonsági frissítéssel. A Biztonság appban van vírusirtó, amit be lehet kapcsolni rezidenssé is, és három motorral megy (Avast, Tencent, AVL). Play Store van, rendesen működik, persze instant frissíteni fog, ahogy wifis netet érez. SD kártyát én is használok, de oda csak fényképezek, illetve a filmek, zenék vannak ott. A kamera filmes képessége picit csalódás, ugyanis full HD-ban csak 15 fps-sel rögzít.
(Személy szerint nekem az nem tetszik, hogy a Gmail nem tiltható le (az Inboxot preferálom), de ez csak az én dilim.)
Hát kb. ennyit tudok így hirtelen mondani, belakás alatt.

(#974) vargalex válasza SityiSXT (#973) üzenetére


vargalex
félisten

Elvileg FullHD 30 FPS-t kellene tudnia a kamerának. És 720p 120 FPS-t.

Alex

(#975) SityiSXT válasza vargalex (#974) üzenetére


SityiSXT
őstag

Furcsa. A kamera beállításainál kiválasztottam a full HD-t és a felvétel 15 fps-sel lett rögzítve. De lehet, hogy én nem figyeltem a beállítások között valamire...

(#976) vargalex válasza SityiSXT (#975) üzenetére


vargalex
félisten

Én csak specifikáció és tesztek alapján mondom ezt. Készülékem még nincs, remélem a jövő héten lesz.

Alex

(#977) SityiSXT válasza SityiSXT (#973) üzenetére


SityiSXT
őstag

Így csak sikerült a Gmailtől és a Duótól megszabadulni: http://www.droidviews.com/disable-any-app-on-miui-8-without-root/

(#978) Bence199804


Bence199804
kezdő

Redmi Note 4x en vajon lehet üvegfólia? A gyári fólia ilyen matt, de nem mertem levenni, mert még nincs hozzá üvegfóliám. Szerintetek levegyem a sima matt fóliát?

(#979) SityiSXT válasza Bence199804 (#978) üzenetére


SityiSXT
őstag

Én levettem, mert zavart. Egyrészt két porszem volt alatta, másrészt szerintem rontja a képminőséget.

(#980) Zotya21 válasza Bence199804 (#978) üzenetére


Zotya21
senior tag

hát azon keresztül nem sok mindent látni :DDD

viszont sajnos a lekerekített kijelző miatt elég hülyén néz ki rajt az üvegfólia még a nillkin is

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#981) Moleman válasza Zotya21 (#980) üzenetére


Moleman
addikt

A 0.2 mm-es nillkin már követi a görbület, elvileg. Élőben még nem láttam.

(#982) Zotya21 válasza Moleman (#981) üzenetére


Zotya21
senior tag

elvileg azt vettem de nem követi :DDD

https://500px.com/slayer_art

(#983) Bence199804


Bence199804
kezdő

Nos én most vettem a telefonhoz egy 0,2 mm es, H9 es keménységű, 2,5D kialakítású üvegfóliát, amint megérkezik és felteszem, megírom majd. :) Nillkin Amazing H+ pro -t vettem.

(#984) SityiSXT válasza vargalex (#976) üzenetére


SityiSXT
őstag

A kamerával bíbelődtem egy kicsit és a következőre jutottam:
- A MIUI saját kamera appja eléggé ötletszerűen váltogatja a felvétel sebességét full HD felbontásban. Nem tudom, hogy esetleg ez nem függ-e attól, hogy az SD kártya van beállítva a mentés helyének.
- A Google Kamera viszont jól videózik, de csak a belső tárhelyre ment. Ugyan felajénlja a 4K-t is videóhoz, de akkor is csak full HD-ban rögzít. Mire ezt leírtam, a Google Kamera összeonlott, és nem is indul már...

(#985) Zotya21 válasza SityiSXT (#984) üzenetére


Zotya21
senior tag

nekem az open camera is jobbat csinál mint a gyári
a gyári olyan lapos semmilyen színeket ad vissza és még iso 100 nál is zajos :-/
vagyis inkább kockás én nem tudom

7.0 bétán működik és lehet állítani hova mentsen

https://500px.com/slayer_art

(#986) Bence199804


Bence199804
kezdő

Ma érkezett meg az üvegfólia. Azt kell mondjam, hogy szar is meg nem is. Szar, mert a kijelző csak azon részét védi, ahol a képernyő van, vagy hogy magyarázzam.. Szóval a széleit nem védi. Életem első fólia felcuppantása volt. Nos vagy 8x leszedtem, mire végleg a helyére került. Más is tapasztalt ilyen, vagy csak én vettem szar fóliát? Hogy nem védi a széleket?

(#987) SityiSXT válasza Zotya21 (#985) üzenetére


SityiSXT
őstag

Köszi a tippet, ez bevált. Videónál 20 mbps bitrátával végre megy full HD-ban a 30 fps. A fényképező része is remek, bár azzal a részével nekem nem volt bajom a MIUI saját appjában

(#988) Vesti95 válasza Bence199804 (#986) üzenetére


Vesti95
tag

Nekem ez van: http://www.ebay.com/itm/252812446470

Ez tényleg edge to edge nagyjából, de nem lekerekített.
Az oldalakon nincs olyan tapadáshiba ami szokott lenni a 2.5D telókon sima üvegnél azért mert ez nem úgy tapad.
Amikor feltettem még lehetett picit csúsztatni is, de már nem. Bár nem lekerekített de tokba nem látszik.
Egyetlen hibája hogy ha a gombokat 100% pontosan tesszük fel alul, akkor felül 1mm-rel lejebb van minden.

Olyan 90% elégedett vagyok vele, kb 6 fóliát próbáltam, ez a legjobb eddig. 2. Ilyen van fent jelenleg, első egy esésnél picit megrepedt, de a telót 100% megvédte. Amúgy úgy törik mint az iphone alap üvege, full szilánkosan. Bár ez nem tudom jó-e :)

(#989) Bence199804 válasza Vesti95 (#988) üzenetére


Bence199804
kezdő

A következő nekem is ilyen lesz. Zavar hogy nem védi az egészet és zavar, hogy nincsenek letapadva a szélei..

(#990) Zotya21 válasza Bence199804 (#989) üzenetére


Zotya21
senior tag

nekem is olyan a szélén

ezért jó a lekerekített üveg :(((

valaki mindig kitalál valami okosságot hogy megnehezítse az életünket

most gondolj bele hogyan teszel üveget a samsung s8 ra

https://500px.com/slayer_art

(#991) Bence199804


Bence199804
kezdő

Van rá ötletem, de akkor az nem sima üvegfólia, és drága is.. Redmi Note 4x re tényleg nincs egy rendes üvegfólia se? ami teljesen védené?

(#992) Bence199804


Bence199804
kezdő

Ha a modellszámnál a telefonomban azt írja, hogy Redmi Note 4 de a dobozán 4X van + én 4X et is szerettem volna venni, akkor átba..tak?

(#993) arfer válasza Bence199804 (#992) üzenetére


arfer
aktív tag

Ellenőrizd az IMEI számokat a teló dobozán, és a telóban is. Ha megegyeznek, nem valószínű, hogy átb*sztak volna, lehet, hogy a telón levő ROM-ban az eszköz nevének Redmi Note 4 van megadva.

[ Szerkesztve ]

(#994) Bence199804


Bence199804
kezdő

Köszi a tippet, egyezik az IMEI

[ Szerkesztve ]

(#995) SityiSXT válasza Bence199804 (#992) üzenetére


SityiSXT
őstag

Nekem is ezt írja. 3/16 GB Snapdragon 625-ös (az enyém) pedig csak 4X van.

[ Szerkesztve ]

(#996) esox


esox
senior tag

Sziasztok,

Note2-ről váltanék, de nem tudom, mi a különbség Note 4 3/32 és Note4X 3/32 között.
Valaki röviden le tudná írn? Én nem igazán látom a különsbséget csak az elnevezésben.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8580&idPhone2=8531

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#997) esox válasza esox (#996) üzenetére


esox
senior tag

4X leírása alapján akkor ez is 4X igaz?

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#998) Bence199804


Bence199804
kezdő

Tudtok jó fülhallgatókat linkelni esetleg? Jó áron? Olyan 3-4 ezer ért. Van egy Maxell Spectrum earphones- om, de nem kompatibilis sajnos a Xiaomivel.

(#999) vargalex


vargalex
félisten

Na, ma megkaptam én is a Redmi Note 4x 3/16GB-os verziót. Most kezdtem belakni. Frissítés megvolt, eddig minden rendben van.

Alex

(#1000) vargalex válasza Bence199804 (#998) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem a KZ ATR teljesen jól szól és működik vele.

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.