Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) ollie válasza zse014 (#448) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Snapdragonos Redmi Note 4 lesz jó neked, abból is az International verzió (ne 4X-et vegyél). Meglesz a 8-10 óra SoT simán. De még jó a Redmi Note 3 International verziója is (az is Snapdragonos), mert az is hoz 8 óra SoT-ot, csak az MTK-s lett olyan rossz.

***

(#452) *Mukeey* válasza zse014 (#448) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Szerintem nem èri meg a dupláját az 5s...Nagyon korrekt teló a Note4X,főleg üzemidőben biztos,hogy majdnem a dupláját fogja birni.Jól össze van rakva,szèp a kijelzője,gyors a rendszer.Best buy a közèpkategóriában!

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#453) Rawulf


Rawulf
őstag

Na.
Úgy látom, hogy a háttérben a Xiaomi és/vagy a Google javította a 8.2.4.0 firmware-nél a Google Play Device certification problémát.
Ezek szerint megérte jeleznem nekik, mert nem hiszem, hogy csak úgy magától megoldódott. :D
Már csak az 5Ghz Wifi bugot kellene javítaniuk és akkor azt mondanám, hogy teljesen jó ez a telefon.

Nem tudom, hogy közrejátszik-e a bug report-om, de leszedték a 8.2.4.0 firmware-t és jelenleg a V8.1.15.0.MCFMIDI (MIUI8) van fenn a letöltéseknél!

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#454) ToniSoprano válasza zse014 (#448) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ha van pénzed rá és legjobb üzemidő a fontos akkor vegyél Lenovo P2-t 100-ért, 2 év hazai garival, az amoled kijelző+5100mAs akku kombó brutális üzemidőt eredményez. Persze 60-ért a snapis note 4 verhetetlen ebben az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#455) zse014 válasza ToniSoprano (#454) üzenetére


zse014
csendes tag

Köszi a válaszokat!

Igen, pont tegnap merült még fel a a Lenovo P2. Ami árban a 2 telefon között van, de mivel mindenben jobbnak tűnik mint a Note 4X, az ár meg annyira nem lényeg, ki is ütötte a Note 4-et a nyeregből. Most pörög az agy ezerrel :) De esélyesen Lenovo, mert a a Snapi 821 teljesítményét nem tudnám kihasználni. Nekem az a lényeg, hogy legalább annyira legyen bika a kütyü, hogy böngészés, youtube és társai ne akadozzanak. :) (Amit a jelenlegi Note 3 MTK-ról nem tudok elmondani :) )

OnePlus 6T

(#456) Rawulf válasza zse014 (#455) üzenetére


Rawulf
őstag

Nálam az üzemidő és a strapaság volt az elsődleges és ezért vettem Conquest S8 2017-et. Ha már drágább alternatívákról beszélünk. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#457) ToniSoprano válasza zse014 (#455) üzenetére


ToniSoprano
addikt

A Lenovo P2-ben snapi 625-ös proci van mint a 4X-ben, ami nagyon takarékos ha nem a legtakarékosabb proci.

(#458) zse014 válasza ToniSoprano (#457) üzenetére


zse014
csendes tag

Igen, végül ma beruháztam egy Lenovo P2-be. Kíváncsi leszek.
Mégegyszer köszi a segítséget!

OnePlus 6T

(#459) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Ave!

Kijelzovedo folia. Van aki tud jot?
Ezek az uveg izek szarok. Kell a kutyanak, nem fekszik fel rendesen.
Tudok valami jot ajanlani?

(#460) ollie válasza zse014 (#458) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Remélem nincs tervben, hogy zenét is fogsz hallgatni vele. Idézek a mobilaréna tesztjéből:

A gyári headset hangminősége az earbudokhoz képest alapvetően rendben van, de zenehallgatásra egyébként sem érdemes túl komoly hangkeltőt illeszteni hozzá: bár kevés alapzajjal és aránylag tisztán szólal meg, dinamikája rendkívül harmatos, mélyei erőtlenek és énekhangjai a háttérbe húzódnak, és nem csak a csúcsmobilokhoz képest vehető ez észre.

***

(#461) helixP válasza ThorsHUN (#459) üzenetére


helixP
nagyúr

Üvegből is van jó. Ezek tökéletesek.

(#462) Rawulf válasza ThorsHUN (#459) üzenetére


Rawulf
őstag

A Xiaomi is árul képernyővédő fóliát a saját Redmi telefonjaihoz.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#463) alexw801


alexw801
senior tag

A Banggood-on most éppen van 180 USD áron, Note 4 Global B20. De változik, pl. hajnalban még nem volt, szerintem nem sokáig lesz.
Plussz fizetés sajnos valószínű rá majd idehaza.
Ha valaki PayPal-on keresztül fizet, nem elfelejteni a konverziót átállítani:
[link]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#464) ToniSoprano válasza ollie (#460) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Érdekes gsmarena teszt meg nagyon jóra "very good" értékeli a P2 zenei képességeit: [link] " Audio output is loud and clear"

[ Szerkesztve ]

(#465) Rawulf válasza alexw801 (#463) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha tippelhetnék, akkor gyanítom, hogy a Note 4-eket szép lassan kivezetik majd, ha már itt a Note 4X.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#466) ollie válasza ToniSoprano (#464) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A mobilaréna teszt is azt írja, hogy tiszta a kimenet, ugyanakkor felsorolnak egy csomó problémát is. Én jobban hiszek a mobilarénának.

***

(#467) Rawulf válasza ToniSoprano (#464) üzenetére


Rawulf
őstag

Tudod az a baj, az ilyen bemutatókkal, hogy tudni kellene, hogy kaptak-e a gyártótól valami apanázst a pozitív csengésű tesztre...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#468) ToniSoprano válasza Rawulf (#467) üzenetére


ToniSoprano
addikt

De igazán nem értem az eltérést a hangzásban, mert a P2 625-ös proci van benne, mint a 4X-ben és ugyanaz az erősítő része is integrált. Igazán mitől lehetne nagy eltérés?

(#469) Rawulf válasza ToniSoprano (#468) üzenetére


Rawulf
őstag

Komolyan engem kérdezel P2 ügyben? Nem jó ötlet, mivel nekem rosszak a tapasztalataim a Lenovo-val. Gyanítom nem véletlenül veri a Lenovot a Huawei a hazai piacon.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#470) ollie válasza ToniSoprano (#468) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jó kérdés, de volt már nekem pl Lenovo Vibe Z2 Pro-m (Snapdragon 801), ami nagyon jó, felső kategóriás készülék volt, viszont zeneileg kb az alsó kategóriát hozta. Előtte a Nexus 5-öm (Snapdragon 800) viszont hozta az elvárt szintet.

[ Szerkesztve ]

***

(#471) ToniSoprano válasza Rawulf (#469) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Az általános kérdésem: ha ugyanaz az integrált dac van két mobilban, akkor mitől lehet eltérés két mobil outputjában, a vezeték ami elmegy a jackig rossz minőségű, vagy a jack rossz minőségű? Mitől lehet eltérés?

Nekem is Redmi 3SE van, de azért nem vagyok elfogult, a P2 előnye, az amoled kijelző, legalábbis én jobban szeretem az amoled kijelzőket, a szememnek nyugatóbb, nagyobb akku ugyanolyan proci mellett, nagyon masszív ház, előlapi ujjlenyomatolvasó van aki ezt szereti és 2 év hivatalos garancia, van már rá 7.1 és jól működik, stock közeli droid, MIUI beállítások része nekem logikátlan és felesleges Nova lauchert használok. Ezt mindenkinek magának kell eldönteni ér-e + 40-et, főleg az amoled kijelző + 1 év gari, nagyobb aku. Itt kérdésként merült fel, hogy valaki alternatívákban gondolkodik, javasoltam egy lehetőséget, ennyi. Túl van ez a része lihegve szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#472) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Felraktam a heti beta-t,reggel óta használom,nálam minden ok.Ami èrdekes,hogy talán egy kicsit "fluidabb" lett az egèsz rendszer,akkut meg majd tesztelem,hogy birja.Egyenlőre ennyi😎

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#473) zse014 válasza ToniSoprano (#471) üzenetére


zse014
csendes tag

Jó kérdés. De igen, tapasztalom, hogy nem a legjobb a hangzás. Valamennyire kompenzálható equalizerrel, viszont a többi telefonhoz képest elég halk a füles. Sejtem csak szoftveres korlátozás.

Üzemidőről:
Új telefon hóbort lévén nehezen teszem le, szóval 20 óra üzemidő után már majdnem 8 óra SoT-nál tartok.
95%-ról 44%-ra merült eddig. És már az elején volt egy kisebb frissítő csomag telepítés, majd egyből utána 6.0-ről 7.0-ra frissítés. Ez kb 5%-ot vitt le. DualSim-mel használom, 60% körül vettem észre, hogy LTE és 3G volt beállítva, után átállítottam LTE és 2G-re. Mindenképpen jobban bírja az akksi mint az előző telefonom (Note 3 MTK).

Ami kicsit idegesítő, hogy lehetőség van a szoftveres alsó gombsor elrejtésére, de amiatt a képernyő alján van egy pár milliméteres deadzone.

A kamerája nagyon gagyi hatást kelt. 4K-s videó felvételre képes, de nem túl jó minőségben.. :)

Viszont a kijelző a Super Amoled-nek hála, gyönyörű. (Ilyen kijelző mellett nem is értem, hogy a beállítások menüben miért erőltetik a világos témát..)

Szóval méltó ellenfele a Note 4X-nek, de más árkategória.

OnePlus 6T

(#474) *Mukeey* válasza zse014 (#473) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Ez ide ordas nagy OFF,akit èrdekel,úgyis benèz a Lenovo topicba...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#475) UnA válasza ToniSoprano (#454) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem lenne rossz így papíron a Lenovo P2, csak kár, hogy ennyire nincs érzékük a designhoz (csúnya, na) :N

(#476) helixP válasza Rawulf (#467) üzenetére


helixP
nagyúr

Ezzel szerintem nem kéne vádolni a MA!-t minden márkával kapcsolatban tudok jó és rossz szájízű tesztet mondani.

(#477) ollie válasza helixP (#476) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem pont nem az MA-ra értette.

***

(#478) Rawulf válasza helixP (#476) üzenetére


Rawulf
őstag

Légy szíves ne forgasd ki a szavaimat. Köszönöm.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#479) ToniSoprano válasza UnA (#475) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ja szerintem sem szép, még szürkében úgyahogy elmegy, a Redmi Note 4 szebb szerintem is feketében.

[ Szerkesztve ]

(#480) UnA válasza Rawulf (#478) üzenetére


UnA
Korrektor

Pedig szerintem is félreérthető volt, nekem is így jött le.

(#481) Rawulf válasza UnA (#480) üzenetére


Rawulf
őstag

A 464-es hozzászólásra írtam és abban nem MA link van. Mit lehet ezen félreérteni?

"Please state the nature of the medical emergency."

(#482) UnA válasza Rawulf (#481) üzenetére


UnA
Korrektor

Bénák vagyunk, na :D én csak a szövegösszefüggést néztem.

(#483) *Mukeey* válasza UnA (#475) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nem hogy elmegy,hanem egyenesen okádèkul nèz ki a Lenovo,teljesen más kategória is....
Minek itt erről tárgyalni?Ez a Note4X topikja!

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#484) Rawulf válasza *Mukeey* (#483) üzenetére


Rawulf
őstag

Xiaomi Redmi Note 4X B20 bemutató. :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#485) ThorsHUN válasza Rawulf (#484) üzenetére


ThorsHUN
őstag

:((( :W

Ne bosszants :((

(#486) *Mukeey* válasza Rawulf (#484) üzenetére


*Mukeey*
addikt

😋

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#487) holozis_HUN válasza *Mukeey* (#486) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Telefonom (Xperia Z3) megcsinálták szervizben, jövőhét hétfő-péntek hozzák. Remélem mihamarabb el tudom adni, hogy vegyek egy ilyet :B

Ja és ebben a Note 4x B20-ban az a jobb Bluetooth modul van? Azaz 4.2?

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#488) Máté94 válasza holozis_HUN (#487) üzenetére


Máté94
addikt

Szerintem csak a doboza 4X. Nincs kétféle B20-as készülék. :)

(#489) tibcsi0407 válasza holozis_HUN (#487) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem. 4.1

https://utdetailing.hu/

(#490) Rawulf válasza tibcsi0407 (#489) üzenetére


Rawulf
őstag

Tibcsi... Csalódnom kell benned?
Miért írod, hogy 4.1?

Világosan, feketén-fehéren ott van a hongkongi Xiaomi honlapján, hogy 4.2-es Bluetooth van benne:
http://www.mi.com/hk/redminote4x/specs/
藍牙 4.2 無線技術,藍牙 HID

"Please state the nature of the medical emergency."

(#491) tibcsi0407 válasza Rawulf (#490) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor elkezdték a kavarást megint. A global Note 4 csak 4.1-es modullal rendelkezik. Az indiai is.
Úgy látszik ebből is lesz többféle. Csodás..

https://utdetailing.hu/

(#492) Rawulf válasza tibcsi0407 (#491) üzenetére


Rawulf
őstag

Megjegyzem pont tőled tudom, hogy a sima Note 4-ben 4.1-es van, de a hongkongi Note 4X-ben 4.2 van.
Direkt rákérdeztem, hogy van-e eltérő modelljük a 4X vonalon, de azt mondták, hogy nincs.
Amit viszont marhára nem értek, hogy a hongkongi sima Redmi Note 4-ben miért nincs B20... mondjuk abból ott állt nekik a készlet... persze, hogy mindenki a 4X-et vitte, mint a cukrot.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#493) holozis_HUN válasza Rawulf (#492) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Tudsz dobni egy linket, ahol MEGBÍZHATÓ kezekből lehet venni B20-as Redmi NOte 4x-et bluetooth 4.2 modullal?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#494) Rawulf válasza holozis_HUN (#493) üzenetére


Rawulf
őstag

"Please state the nature of the medical emergency."

(#495) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Van káosz rendesen a tipusokkal....
Van a sima note4,az mtk-s,van a note4 international,az sd625 meg b20,van a note4x,az sd625 de nincs b20.Azt hiszem nagy vonalakban ennyi!?😎🤣

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#496) ollie válasza *Mukeey* (#495) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem. A Note 4X-ből is van B20-as változat.

***

(#497) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Várom a 4x Pro verziót már abból is egy tripla simes, egy MTK-s meg B20 - no B20 variáns :DDD

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#498) Rawulf válasza *Mukeey* (#495) üzenetére


Rawulf
őstag

A sok variánstól kb. így érzem magam.

Jövő héten elmegyek a shenzheni Xiaomi retail shop-ba is körülnézni. Hátha még jobban meghabarodom... :))

"Please state the nature of the medical emergency."

(#499) *Mukeey* válasza ollie (#496) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Igaz a Note4X global😂😂😂

Őrületet rendez a Xiaomi minden modelljènèl...

@RaWulf:irigyellek,megnèznèm egyszer Shenzent èn is😊

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#500) Rawulf válasza *Mukeey* (#499) üzenetére


Rawulf
őstag

Nem szeretném Tibcsi topikját szétoffolni, de ha kíváncsi vagy valamire Sencsenről, akkor privátban tudok válaszolni. Például, hogy kipróbáltam egy ütött-kopott Changan furgont is. :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.