Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Milestone2 válasza Zotya21 (#1350) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tudom. Leírtam neki. Oda sem talál el. Nem tudom minek neki okostelefon. De hagyjuk. Ha lett volna Kalocsa környéki már jelentkezett volna...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1352) Nozy82


Nozy82
tag

Helló! Azt tudja valaki miért csinálja a telefonom, hogy néha nincs internet? Csak ha ki-be kapcsolom a netet úgy lesz újra. És elég sűrűn csinálja ezt... próbáltam mindkét sim foglalatba, de nem változott semmi...

(#1353) lowzor


lowzor
veterán

Mi lehet az oka, hogy lefagy a telefonnal a böngészés kb 10-20 másodpercen belül? Az összes böngészővel ezt csinálja. Csináltam egy rendszer visszaállítást, az sem oldotta meg. MIUI 9 van rajta, eddig tökéletes volt, ma kezdte el ezt.

[ Szerkesztve ]

(#1354) lowzor válasza lowzor (#1353) üzenetére


lowzor
veterán

Közben rájöttem, hogy csak a PH fagy le valamiért desktop nézetben. Mobil nézetben hibátlan.

(#1355) keszo


keszo
őstag

Segítsetek kérlek a tisztánlátásban, itt most mi az igazság:
adott két üzlet, ugyanaz a telo más specifikációval
-[link]
-[link]

az árukeresőn néztem ezt a készüléket, egymás alatt hozza a két boltott

Attila

(#1356) keszo


keszo
őstag

kifutottam a szerkesztési időből

vagy egy másik példa:
ugyanaz a bolt

[link]
[link]

Attila

(#1357) helixP válasza keszo (#1356) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem telefonálj oda és érdeklődj. Össze vissza írnak mindent a boltok, és a Xiaomi sem egyértelmű a jelöléseket illetően.

(#1358) keszo válasza helixP (#1357) üzenetére


keszo
őstag

rendben kösz

ha valóban van ilyen különbség telo-telo között melyiket érdemesebb keresni?

Attila

(#1359) helixP válasza keszo (#1358) üzenetére


helixP
nagyúr

Snapdragonosat, nem MTK-sat azon belül is olyat, ami B20 LTE képes. A Note 4X nem ilyen.

(#1360) qwRafi13


qwRafi13
újonc

Sziasztok!

Vettem egy Xiaomi redmi note 4X-et, és az a problémám, hogy ugyan OTG kompatibilis, de az usb-s kontrollert nem viszi .. meghajtja, analog bekapcsol de semmi reakció még a play áruházból letöltött ilyen detectorok.vagy mik se látják..
Annyit találtam, hogy valami USB/BT joystickot.szedjek le, ncore-on fent is van.
Leszedtem, látja is, érzékeli a gombjait is, de fingom sincs, hogy mit kezdjek vele..
Kerestem róla leírást, de magyarba nem találtam..
Így akinek volt már vele dolga, vagy van ötlete mivel mással lehet életre kelteni a kontrollert.rajta, kérem ossza meg velem.

Kieg infók: 8 magos vari, 4+64-es, aszzonynak is vettem és ugyanez a bibi.. xiaomishopról rendeltem.

Köszi előre is!

(#1361) Zotya21 válasza qwRafi13 (#1360) üzenetére


Zotya21
senior tag

hali fogalmam sincs miylen nyelven karattyol de megmutatja hogyan kell :-)

VIDEóóóóóóóó

https://500px.com/slayer_art

(#1362) koshmar


koshmar
őstag

Helló!

Megéri ez a verzió a sima Note 4-hez képest azt a pár ezer forint többletet (pl. a gyorstöltés miatt?)
Persze számolva azzal, hogy B20 nincs.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1363) helixP válasza koshmar (#1362) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez sem tud gyorstöltést.

(#1364) koshmar válasza helixP (#1363) üzenetére


koshmar
őstag

Hm, akkor rosszul írták valahol..

Igazából inkább a 4X és Note 4 között örlődtem többet.. túl sokat :D
Előző csütörtökön megcsodálhattam egy Note 4-est a Telenornál, és abszolút lenyűgözött, a kidolgozása fenomenális (az árat tekintve különösen).
Az 5,5 col viszont hatalmas. :D

Ugyanakkor 4X-et csak képen láttam eddig, jó lett volna összehasonlítani a kettőt élőben.. ezért hezitálok még most is.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1365) vipviform válasza Milestone2 (#1349) üzenetére


vipviform
senior tag

Abszolút nem vagy barom, sőt sok ilyen segítő kéz kellene! :R :R :R

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#1366) helixP válasza koshmar (#1364) üzenetére


helixP
nagyúr

Note 4-topicban részletesen válaszoltam ;)

(#1367) koshmar válasza helixP (#1366) üzenetére


koshmar
őstag

Mindenképpen meg kell fogdossak egy 4X-et is, kell referencia.

Továbbra se vagyok (így látatlanul) meggyőzve arról, hogy a Note nem túl nagy-e nekem :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#1368) dragonfx


dragonfx
veterán

Skacok a 4x mivel tobb mint a 4?ebbol a fajtabol?
Ez voda 4g.t tudja?
Redmi note 2rol valtanek.szerintetek megeri?
Leginkabb a akksi ideje erdekelne leci irjatok par tapasztalatot.mennyire huzza a vas?fotok?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1369) helixP válasza dragonfx (#1368) üzenetére


helixP
nagyúr

A különbség csak annyi, hogy 4x-ben nincs 800-as B20 LTE, tehát Vodás 4G vidéken nem jellemző.
Megéri váltani.
2 nap sima, van, akinek 12 óra sot. Képek a tesztben, elég közepes.

[ Szerkesztve ]

(#1370) dragonfx válasza helixP (#1369) üzenetére


dragonfx
veterán

vagyis akkor a 4 az jobb mint a 4x?
mert árban kb ugyanaz.
de én pont vodás vagyok igaz bp.n élek de ha már van rá mód használni szeretnéma 4G.t bár meríti a cuccot mint az állat tudom 2x annyira.
12 óra sot?
én 4g.n játszok zenélek gps térkép ilyenek.jó nem egyszerre.
note2 hez képest a képek hát nem is tudom.kb ugyanaz.
A1et akartam de kiábrándító valóságba felül milyne vastag a "holttér".ezen mennyire súlyos,?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1371) helixP válasza dragonfx (#1370) üzenetére


helixP
nagyúr

Persze, itthon nálunk jobb a Snapis Global Note 4. Figyelj, mert van olyan sima is ami nem B20-as, valamint van MTK-procis is, olyat se vegyél.
Ez egy akksi király, tehát nem veszed észre, hogy 2-3,vagy 4G. Igen, van akinek 12 óra SOT (screen on time) összejön.
Holttér alatt kávát értesz a képernyő felett? Mert az nagyjából ugyanakkora.
Személyes véleményem, hogy ha nem kell a Note 4 extrém akksi teljesítménye, Mi A1-et vegyél. Vagy megfordítom: ha nem kell az A1 jó kamerája és tiszta droidja, akkor Note 4-et.

[ Szerkesztve ]

(#1372) dragonfx válasza helixP (#1371) üzenetére


dragonfx
veterán

Ma megneztem a mate 10 lite.et es nahat na 😊😊😊. Megmegvarom enyemhrz nohont hatha sz a baja.
Gps jel pl elveszett ma runkeeperbe a semmitol.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1373) qwRafi13 válasza Zotya21 (#1361) üzenetére


qwRafi13
újonc

Köszi, ezt én is megtaláltam anno, de neki egyből fel is ismeri a kontrollert, az enyém pedig meg se nyikkan rá... :(

(#1374) Zotya21 válasza qwRafi13 (#1373) üzenetére


Zotya21
senior tag

hát az gáz

én meg még sose használtam semmi ilyesmit, usb max töltéskor meg fastbootkor van bent :))

https://500px.com/slayer_art

(#1375) zadir1


zadir1
tag

Sziasztok!

Asszonynak néztem ki ezt a telefont. LG k10-eset használ otthon netezésre, főleg facebook, de már baromi lassú (1,5gb/16/2016)
Nagy kijelző, elég memória, gyors telefon kellene megfizethető áron, 40-50 körül ezt néztem ki.

Megéri megvennem szinte csak facebookra, vagy nézzek valami mást?

(#1376) Zotya21 válasza zadir1 (#1375) üzenetére


Zotya21
senior tag

én is csak facebook youtube instagram, iylesmire használom

nekem bejött egyedül a kameránál csalódtam de amúgy nagyon megéri

https://500px.com/slayer_art

(#1377) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Más is kapott 9.2.1.0-t?

(#1378) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Magyarorszagrol honnan erdemes tempered Glasst rendelni?

Smartshop.hu-rol rendeltem, de eloszor rosszat kuldtek (Sima Redmi Note-hoz) masodszor pedig elv 4X-hez, gyakorlatilag meg jo fel centivel kisebb minden iranybol az uveg...

(#1379) helixP válasza vampire17 (#1378) üzenetére


helixP
nagyúr

Kínából való rendelésre buzdítanálak.

(#1380) vampire17 válasza helixP (#1379) üzenetére


vampire17
addikt

Magamnak onnan is vennek... De a telo nem az enyem, gyorsba kene neki ra az uveg. Kinos, hogy megkert, vegyek neki egy telefont es mar a masodik uveg ami nem passzol...

https://www.premium-mobil.hu/xiaomi-redmi-note-4-tempered-glass-kijelzovedo-uvegfolia-3637?keyword=redmi%20note%204

Ezt neztem. Ebbol a boltbol mar rendeltem Redmi Note 2-re es nem volt gond vele soha.

[ Szerkesztve ]

(#1381) lowzor


lowzor
veterán

2.5d-s üvegfóliát válassz, ne normál méretűt.
Pl: [link] [link]

(#1382) helixP válasza lowzor (#1381) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyetértek, "fekete szélű" full covert érdemes venni, csak ennél meg nagy valószínűséggel lesz egy szivárványos folt középen. Mondjuk ez alig észrevehető.

[ Szerkesztve ]

(#1383) Dapro


Dapro
senior tag

hi, adott egy unlockolt bootloaderes 4x amire global dev romot raktam de így nem jó az android pay. tudom lockolni a bootloadert reinstall nelkul?

(#1384) Upo válasza Dapro (#1383) üzenetére


Upo
addikt

Nem tudom hogy attól jó lesz-e ha lockolod. Az amúgy csak egy sima fastboot parancs. De mindennek gyárinak kell lennie, se twrp, se átírt rendszerfájlok, mert egyből bootloop-al honorálja a készülék.
Másik út, ha supersu van fent akkor leszedni, twrp-ből magisk telepítés, magisk alá a safetynet fix modult berakni, magisk hide alatt bejelölni a kényeskedő szoftvereket (android pay, banki app, pokemon go, stb...) és kész.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1385) Dapro válasza Upo (#1384) üzenetére


Dapro
senior tag

wow, fogalmam sincs mik ezek de köszi :D (ha lesz időm/kedvem utánajárok, nem tuti h megéri az android pay ért)
csak unlockoltam a bootloadert és aztán azt hiszem fastboot al felraktam global dev romot. :R nincs rootolva

[ Szerkesztve ]

(#1386) majorgent


majorgent
tag

Nos akkor miután összeolvastam mindent tudom hogy Note kell nekem, snapdragonnal...viszont még az nem tiszta hogy 4 vagy 4 x. Jó volna az újabbbluetooth amit a 4x nyújt, viszont ne tudo hogy a 4 által nyújtott B20-kihasználnám e. Németországban élek és igaz keveset mobilnetezek, nem bánám ha gyors volna.

(#1387) vipviform válasza majorgent (#1386) üzenetére


vipviform
senior tag

A B20-as akkor kell, ha mobilszolgáltatód 800 MHz-es LTE frekvenciát használ. Akkor a Note 4 Globál a te telód. Ha erre nincs szükség, akkor a Note 4x és BT 4.2 a jó. Ha sűrűn itthon vagy és Vodás területen is akarod használni az LTE-t, akkor a Note 4-re lesz szükséged. Figyelj a Note 4 esetén, hogy a dobozon rajta legyen a GLOBAL cimke.

Sok sikert a választáshoz. :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#1388) movax válasza vampire17 (#1378) üzenetére


movax
őstag

Nem érdemes nagy reményeket fűzni az üveghez, én ahányat próbáltam, egy sem volt jó, mind feljött a szélén. Eddig szerintem te is rájöttél. :) Közel három hónapja használom üveg nélkül, semmi baja, pedig zsebben hordom, kulcs, pénz, mancsolás éri.

[ Szerkesztve ]

(#1389) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Azt hol tudom beállítani, hogy lezárt kijelzőn váltakozzanak a hátterek? Frissítés után eltűnt a "Témák" alkalmazás..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1390) movax válasza Ferenczi Áko (#1389) üzenetére


movax
őstag

A Témákat visszavonta a gyártó, copyright-dolgok miatt csak bizonyos országokban elérhető.

(#1391) helixP válasza movax (#1388) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem az üvegnél puhább tárgyak ellen kell, hogy védjen. Meg jó hogy pénz és kulcs nem karcolja.
Pl. egy kvarc szemcsét/homok szemet próbálj meg. Meglepődsz.

[ Szerkesztve ]

(#1392) majorgent


majorgent
tag

Na megrendeltem a telót. Kedden vagy szerdán érkezik.

(#1393) Dapro válasza movax (#1390) üzenetére


Dapro
senior tag

pfff, és ki tudja mikor rakják vissza.

(#1394) Upo válasza Dapro (#1393) üzenetére


Upo
addikt

Ahogy átállítod a régiót egy unión kívüli országra, már működik is. Mondjuk időzónán belül maradva szerbia tökéletesen megfelelő.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#1395) Dapro válasza Upo (#1394) üzenetére


Dapro
senior tag

UK ban vagyok, de köszi a tippet

(#1396) dchard


dchard
veterán

Arra van valami mód, hogy zárt bootloader mellett rootljam ezt a fostalicskát? A note3 SE-met sikerült, de ezzel nem találtam hasonló megoldást.

Felmegyek a gyári unlock oldalra, erre azt mondja, hogy nincs "elég aktivitásom a Mi fiókomban" ezért nem engedi az unlockot. Hát bazmeg ha a Dell laptopom ezzel traktálna, hogy olyan operendszert telepítsek amilyet akarok, hogy nem fórumoztam eleget az oldalukon, az eladó fején verném szét....

Ha valaki nem hinné el:

Ez biztos valami kínai poén, amit csak én nem értek....

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1397) helixP válasza dchard (#1396) üzenetére


helixP
nagyúr

Bootloader nyitás szükséges. itt olvasgasd az összefoglalót.

(#1398) dchard válasza helixP (#1397) üzenetére


dchard
veterán

Kösz.

Az 1.1-es MiUnlock azt mondja frissítsek, mert nem tudja ellenőrizni az eszközt.

A 2.2-es meg azt hogy várjak 72 órát...

Mielőtt bárki azt hinné, hogy megúszhatja 3 nap várakozás nélkül...

Ugyanazzal az analógiával tudok élni, mint az előbb. Nekem ezzel a szarral dolgoznom kéne pénteken, és itt állok letolt gatyával mert hogy 72 óráig nem azt csinálok a kifizetett szaros telefonommal amit akarok. Nem is értem, honnan a faszból veszik ehhez a bátorságot, vagy a jogalapot.... Ez eddig is irritált, de most üzletileg is érint....

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1399) helixP válasza dchard (#1398) üzenetére


helixP
nagyúr

A N4-4x sorozattól kezdve a Xiaomi zárt bootloaderrel szállítja a telefonokat, ez köztudott volt. Az is, hogy 72 óra az az időtartam, amire megjön az engedély.
Szar dolog? Az. Én is utáltam, és nem.ertem mert kell szopatni a népet.
Bátorság? Jogalap? Ugyan már. A saját készülékét úgy adja ki ahogy akarja. Neked kellett volna egy picit tájékozódni előtte és csak 1 nappal előbb megvenni.
Amúgy mi az ami miatt nem tudsz unrootolva dolgozni?

(#1400) dchard válasza helixP (#1399) üzenetére


dchard
veterán

A telefonban lévő modemet scannerként használom, de ezt csak úgy tudom megtenni, ha a telefon root-olt. Ami azt illeti, ha bármilyen perifériához a telefonon normálisan hozzá akarsz férni, akkor is root kell. Nem mintha ehhez a gyártónak bármi köze is lenne.

Mintha a PC-d kiírná, hogy bocsi, ha szeretnél rendszergazdai módba váltani, várj 72 órát, regisztrálj és "legyél aktív" a gyártó fórumán, és majd utána mi engedélyezzük, ha elég megbízhatónak találunk. Nehogy már ez legyen a normális....

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.