Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Zotya21 válasza helixP (#1300) üzenetére


Zotya21
senior tag

majd csinálok csak kocsiba volt kint a fényképző aztán behoztam, egy kicsit bepárásodott :D

igazából ha nem feketét nézel fel se tűnik, de azért csak zavaró

még gondolkozok a garin, nem szeretek hónapokra megválni dolgoktól :DDD

https://500px.com/slayer_art

(#1302) lowzor válasza Zotya21 (#1301) üzenetére


lowzor
veterán

Ha csak beragadt pixelekről van szó, akkor ez segíthet, ha futtatod pár órát: [link]

(#1303) Zotya21 válasza lowzor (#1302) üzenetére


Zotya21
senior tag

nah köszi arra gondoltam már én is nem e szoftveres a probléma :R

https://500px.com/slayer_art

(#1304) Zotya21 válasza helixP (#1300) üzenetére


Zotya21
senior tag

érdekes milyen felhős a háttér világítás (szbad szemmel nem látszik csak a gépen keresztül)

van rajt ujjlenyomat is :D

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#1305) Moonline.


Moonline.
aktív tag

Én megkaptam a MIUI 9-et, csekkoljátok a frissítéseket :DD

(#1306) ThorsHUN válasza Moonline. (#1305) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Nekem is fent:)

(#1307) vargalex válasza Moonline. (#1305) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem 1 hete lejött (meg is osztottam), akkor fel is tettem, nálam hibátlanul működik azóta is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#1308) lowzor


lowzor
veterán

Annak amúgy mi lehet az oka, hogy a Smartshop-ból bontottan jött a telefon nekem is meg a tesómnak is? :F
Egyik rokonom rendelt egyet egy másik magyar cégtől, neki gyári matricával lematricázva jött meg.

(#1309) alexw801


alexw801
senior tag

Nekem a MIUI V9.0.3.0.NCFMIEI stabilt ajánlja OTA, 266 M
Majd ráengedem, ha egy erősebb wifis helyen leszek.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#1310) haligali72


haligali72
aktív tag

Sziasztok!
Redmi note 4x snapdragon 625 3/16 7.0 NRD90M ROM, MIUI Global 9.0 Stabil 9.0.3 a telefonom, nem tudom hogy a bootloader nyitott vagy zárt.
A kérdésem az lenne hogy lehet e rootolni és hogy hogyan. Valami szájbarágós leírás kellene. :)
Kevés a helyem, SD re szeretnék telepíteni.
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#1311) esox válasza haligali72 (#1310) üzenetére


esox
senior tag

Be kell lépned develeoper options menübe, ott pedig csekkold a Mi unlock menüt.
Ha azt látod, hogy 'this device is locked', akkor nyitnod kell. Alul van egy gomb az oldalon 'Add account and device'. Erre nyomj rá... Ez a bind-olás, Ha nem az az üzenet jön, hogy a készülék hozzá lett rendelve az accountodhoz, hanem 10008 és valami kínai szöveg, akkor sajna kínai vpn-ről kell indítanod a nyitást. OVpnSpider progi kell hozzá...

Ha sikerült a bind-olás, akkor kell a a miui unlock tool, amit innen tudsz leszedni.
Kikapcsolt telefont fastboot módba rakod (hangerő le + bekapcs), bejön a kis zöldsapkás miui figura. Összekötöd a géppel, és elindítod az unlockot. Jó esetben csak 72 órát kell várni mire unlockolhatod, nekem sajnos most valamiért 200-at kell.

Ha sikerült az unlock, utána már mehet fel a twrp image majd a custom rom...

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1312) esox válasza esox (#1311) üzenetére


esox
senior tag

Ha nem látnád a dev options-t, akkor:
"Settings" > "About Phone" > Touch "MiUI Version" tab 5 times to activate "Developer Option" > go back to "Settings" > "Additional Setting" > Choose "Developer Options" > Activate the "Developer Option" tab > choose "Mi Unlock Status" > Click on "Add Account & Device".

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1313) kalmarcs69


kalmarcs69
csendes tag

Sziasztok Kedves Fórumtársak!

Mai napon megérkezett a Redmi note 4X 4/64 GB Heliox20, de a színes gömböknél és a MIUMI 8 felíratnál tovább nem jutott még egy fél óra után sem. Hard resettel nem jön be a gyári boot se, cs a PC Suit fekete alapon.

Javaslataitokat előre is köszönöm. :R :R :R
Ja, a garis visszaküldéssel még várnék.

Üdv.: Csaba

(#1314) helixP válasza kalmarcs69 (#1313) üzenetére


helixP
nagyúr

MTK-s procival ez lesz a Te készüléked topicja.

(#1315) haligali72 válasza esox (#1311) üzenetére


haligali72
aktív tag

Köszönöm a válaszod!
Azért nem 72 órát kell nélkülöznöm a telefont, ugye? :F

(#1316) kalmarcs69 válasza helixP (#1314) üzenetére


kalmarcs69
csendes tag

Köszönöm a segtséget Nagyuram!!! :R

(#1317) esox válasza haligali72 (#1315) üzenetére


esox
senior tag

Jó estben de, rosszabb esetben akár többet is.. lásd lentebb...

Szóval van átmeneti megoldás, szerencsére. Szedd le ezt az apk-t. Ha nem jönne le, akkor itt van a link.Ez felrakja a google playt, services-t és még pár google cuccot, ami egyébként gapps-ban van, amit általában twrp-vel rak fel az ember rom telepítés után.

Mivel nekem 360 valahány órát kell(ett) várnom, gondolhatod, hogy nem hagytam fiókban csücsülni a telefont.
Ennek segítésgével van gmailem, photos, play, és telefon kontaktlista. Play után meg már gyarkolatilag minden van. Ezzel ki lehet húzni bootloader nyitásig, twrp és rom telepítésig...

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#1318) haligali72 válasza esox (#1317) üzenetére


haligali72
aktív tag

köszönöm! milyen főzött ramot érdemes feltenni? Valami stabil jó kis rom kellene ahol az sd re is lehet telepíteni

(#1319) helixP válasza haligali72 (#1318) üzenetére


helixP
nagyúr

AEX, Lineage, Ressurection Remix. Ez a három legjobb. De mért akarsz SD-re telepíteni?

(#1320) vargalex válasza helixP (#1319) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy korábban írta a kolléga, 3/16GB-os verziója van és kevés a helye. Nekem is ilyen van, de nekem több, mint elég. Igaz, nem is játszom, így nem kell sok hely a telepítéshez. A képek/videók pedig mennek az SD-re.

Alex

(#1321) helixP válasza vargalex (#1320) üzenetére


helixP
nagyúr

16-on van vagy 8 giga tárhely, ha minden kép és zene az SD-re megy, akkor mi nem fér el annyin?

(#1322) vargalex válasza helixP (#1321) üzenetére


vargalex
félisten

Ne tőlem kérdezd, én írtam, hogy nálam bőven elfér minden, pedig most a gyerek miatt néhány játék is fel van téve, de még így is van több, mint 4 GB szabad hely...

Alex

(#1323) lowzor


lowzor
veterán

Ha rootolva lenne a telefon, akkor át lehetne tenni valahogy az applikációkat Micro SD-re? Mert a tesóm eléggé szűkölködik a hellyel és akkor megcsinálnám neki.

[ Szerkesztve ]

(#1324) helixP válasza lowzor (#1323) üzenetére


helixP
nagyúr

App2 SD alkalmazásokkal elméletileg lehetséges, csak nem minden alkalmazás szereti, ha áthelyezik, valamint jelentős sebességcsökkenéssel is lehet számolni.

(#1325) akdsjnm


akdsjnm
újonc

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni. A problémám az, hogy nagyon gyorsan merül a teló akksija, kb 3-4 óra használat után és már mindent próbáltam, hogy ezt korrigáljam:
- gyári reset
- alapból alacsony fényerőn használom a telót.
- most azt próbálom, hogy 2-3-4x feltöltöm a telót fullra, és kikapcsolásig hagyom lemerülni
Ez lehetséges azóta van, amióta a MIUI 9 felkerült rá.
A gond az még, hogy ebayről lett rendelve (mivel itt jóval olcsóbban meg tudtam szerezni) és ezáltal nincs rajra garancia :(
Vissza próbálnám operálni rá a 8-at, (vagy vmi mást) de a TWRP-t nem merem rárakni, mert sok embernek tönkrevágta a telefonját, ahogy próbálkozott. Meg állítólag a MIUI9 tud ezellen védekezni, vagy mi :S

(#1326) akdsjnm válasza akdsjnm (#1325) üzenetére


akdsjnm
újonc

Most 1 óra használat után 70%-ot merült...
Kikapcsolt állapotban a töltőn volt sok óra hosszáig, és 94%-tól nem is akarta tovább tölteni.
Ez egyre rosszabb...

(#1327) pepe_g


pepe_g
tag

Sziasztok! Vásároltam egy note 4x 4gb 64gb telefont! Miui8 akar frissítést. Engedélyezhetem? Vagy jobb az eredetit hagyni??

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#1328) helixP válasza akdsjnm (#1326) üzenetére


helixP
nagyúr

Tuti nem a MIUI 9 miatt van, mert másnak nincs ilyen gondja vele. TWRP, custom rom felrakása simán megér egy próbát, nehezen lehet vele elrontani a telefont, és nem igaz, hogy a MIUI 9 blokkolná. Bár szerintem hardver hiba áll a dolgok hátterében. Az Ebay-es eladónak is kell garanciát vállalnia, ha rossz. Fel kell venni vele a kapcsolatot, és vissza kell küldeni.

pepe_g: Ebben a fórumban olvashatsz utána a tapasztalatoknak. Alapvetően elégedettek, akik frissítettek.

[ Szerkesztve ]

(#1329) asthma


asthma
tag

Sziasztok!

Szürke színű telefonnal rendelkező tulajdonosoktól szeretnék érdeklődni, hogy a telefon front panel része milyen színű? Fekete vagy fehér? Unboxing videóknál feketét látok, viszont ahonnan rendelném a mintaképeken fehér van.

Fontos lenne, ajándékba lesz. Köszi előre is!

https://www.youtube.com/user/asthmajt0

(#1330) vargalex válasza asthma (#1329) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Fekete.

Alex

(#1331) asthma válasza vargalex (#1330) üzenetére


asthma
tag

Ezer hála, tenkjú! :)

https://www.youtube.com/user/asthmajt0

(#1332) Bence199804


Bence199804
kezdő

Sziasztok! Valaki esetleg tapasztalt e "beragadó csíkot" a képernyő legalján? Pl megyek ki egy alkalmazásból, és ottmarad 1 mm vastagnyi az aljából. Amint kikapcsolom a képernyőt eltűnik, de ha másik appba belelépek képernyő kikapcsolás nélkül, akkor viszi tovább a csíkot.

(#1333) akdsjnm


akdsjnm
újonc

Megpróbálnám visszatenni az eredetileg megvásárolt ROM-ot, ahogy kaptam a telóval (8.1.10 -et) Mert azzal nem volt gond szinte semmi.
Csak hogy biztosra menjek ezért szájbarágósan megkérdezem itt:

1. lépés: hogy a TWRP-t telepítsem, lépésről lépésre ezt megcsinálom ahogy a videón:
https://www.youtube.com/watch?v=VRy0ALIgaaQ&t=

2. lépés: erről az oldalról letöltöm a 8.1.10-es "modemGS8.1.10.0.zip" -t és felmásolom a telefon belső memóriájába
https://xiaomifirmware.com/downloads/download-modems-redmi-note-4x-snapdragon/

3. lépés: HangLe + Power gombokkal elindítom a TWRP-t, ezt már régebben használtam Lenovo készüléken, és homályosan van meg mit hogyan itt. De nekem nem kell semmi mentés, mindent leakarok róla törölni. Valami "Wipe Data és Wipe Cache" opciókat ki kell választani, és ennyi nagyjából igaz? SD kártya nincs benne hogy arról telepítsek. De megoldható.

No, és nagyjából ennyi igaz? Segítene valaki ebben, ez így jó minden? Előre köszönöm :W

(#1334) akdsjnm


akdsjnm
újonc

A modemes hülyeség amit írtam: :(((
ez már inkább:
https://www.obeygeek.com/download-miui-8-1-10-0-for-redmi-note-4-global-stable-rom/

de most nézem közben, hogy van "fastboot" és "recovery".
ez ugye a fastboot féle fájl, amit akkor ezek szerint így kell telepíteni:
https://www.youtube.com/watch?v=OUtsdyt3Gp8

Na jó, már én sem tudom mit csináljak :S

(#1335) vargalex válasza akdsjnm (#1334) üzenetére


vargalex
félisten

Ha megvan a ROM fastboot verziója, akkor én azt tenném fel. Ez egy parancs futtatását jelenti.

Alex

(#1336) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Tudtok ajánlani olyan boltot, ahol Eu verziót árulnak normális gyártói garanciával? :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1337) vargalex válasza Ferenczi Áko (#1336) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A Note 4X-ből nincs global verzió (van egy Hong-Kong-i verzió, ami B20 képes). Neked a Note 4 Global kell.

Alex

(#1338) Ferenczi Áko válasza vargalex (#1337) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nagyon szépen köszönöm, ma is tanultam valamit! :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#1339) Fecc91


Fecc91
tag

Sziasztok!

Nem rég lettem tulajdonosa, egy redmi note 4x-nek, a kérdésem az lenne hogy szeretném frissíteni miui 9-re, és kéne egy gyors instrukció hozzá, bootloader nyitás nélkül fel tudom tenni? vagy az mindenképp kell?

(#1340) vargalex válasza Fecc91 (#1339) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ha Snapdragon verzió, akkor OTA jön a miui 9 frissítés.

Alex

(#1341) Fecc91 válasza vargalex (#1340) üzenetére


Fecc91
tag

Ez nem snapis, mtk :/

(#1342) Zotya21 válasza Fecc91 (#1341) üzenetére


Zotya21
senior tag

Hali

ittvan mit kell de nyitni kell sajnos úgy emlékszek

Flashing guide -> fastboot update

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/slayer_art

(#1343) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Srácok Kalocsa környékén kérne segítséget egy felhasználó aki olyannira nullinformációs, hogy azt se tudja MTK vagy SD a telefonja... Frissített s nem tetszik neki a látvány...szeretne visszatérni (downgrade) az előző stabil verzióra.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1344) Zotya21 válasza Milestone2 (#1343) üzenetére


Zotya21
senior tag

hát nem vagyok itt regelve de azért jó lenne ha tufná mivan a telefonban hogy ne szart tegyünk rá :DD

https://500px.com/slayer_art

(#1345) Milestone2 válasza Zotya21 (#1344) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ezért kell a személyes segítség Kalocsa környékén. Nem tudtunk neki írasban segíteni.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1346) vargalex válasza Milestone2 (#1343) üzenetére


vargalex
félisten

Azt csak még tudja nézni, hogy alul a hangszóróknál van-e csavar, 6, vagy 5 lyuk van-e, illetve felül középen van-e az infra, vagy a mikrofon mellett...

Alex

(#1347) Milestone2 válasza vargalex (#1346) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Megnézetem vele, de ez így nehéz, te írsz valamit, én továbbítom...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1348) helixP válasza Milestone2 (#1347) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem regisztráljon be ide az illető, és kérdezzen ő, vagy szokja meg, amilyen, mert kevés az esély, hogy pont ott fog lakni egy Note4 tulaj.

Egy topicban meg elég kérdezni ugyanazt.

[ Szerkesztve ]

(#1349) Milestone2 válasza helixP (#1348) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem feltétlen elég, nagyuram.
Nem feltétlen RN4 tulajt kerestem, hanem "Sáomi" értő kezet.
Nem hinném, hogy egy "vidéki asszonyság" be fog regisztrálni
De segítséget kérhet, én meg vagyok olyan barom, hogy tovabbítom.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1350) Zotya21 válasza Milestone2 (#1349) üzenetére


Zotya21
senior tag

de a telefon leírásánál ott van hogy 10vagy 8 magos a proci ;)

abból lehet tudni hogy snapi vagy mediatek

https://500px.com/slayer_art

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.