Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) mikej95 válasza n_b_forrest (#857) üzenetére


mikej95
aktív tag

Folyamatban van, többen is rendeltünk több helyről.
Sima üvegből szinte kizárt, hogy találsz íveltet. 1-2 dollárért, ha azt állítják, hogy ennyiért 2.5 D edzett üveg az ordas nagy kamu, én is megszívtam. 5-8 dollár környékén vannak olyan megoldások, amik ránézésre tényleg életképesek.

@ (#899) vince

EU-s ROM-mal működik a rezgés értesítéseknél vagy az még nem megoldott? Plusz boot loader visszazárható utólag?

[ Szerkesztve ]

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#902) vince válasza dontpanic (#900) üzenetére


vince
őstag

A legutolsó dev verziót tettem fel, 7.5.19-et (link). Újabb nincs belőle: No release for HM4X, MiMIX, Mi5S, Mi5SPlus, MiNote2 due to android 7.0 testing (link)

Angol nyelven (uk) non-system storage nálam is, magyarul készülék tárhely (ha ez érdekel :DDD )

(#901) mikej95

az értesítésnél nem találok rezgésre vonatkozó beállítást, bl zárással kapcsolatban nekem ezt írta ollie fórumtárs

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#903) dontpanic válasza vince (#902) üzenetére


dontpanic
tag

Akkor megnyugodtam, hogy nem csak nálam írja non-system storage - nek.
Köszi!

(#904) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Mindengyik Xiaomi telefon megfogja kapni az Android 7-re épülő MIUI-t?

Bodnár Dávid

(#905) starr válasza vince (#899) üzenetére


starr
őstag

Köszönöm kipróbáltam, de sajnos nem OK. (Global gyári ROM)
Globálon is megvan, de nem engedi átállítani. Ha rádugom gépre engedi állítani, de ha lehúzom a gépről visszaáll "Csak töltés"-re, nem marad úgy.

Ha már..., akkor mit érdemes még átállítani a fejlesztői beállítások között?
Az animációkat már kikapcsoltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#906) zoltannagy válasza vince (#898) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Oké köszi, megoldódott! :R Jó kis telefon.

[ Szerkesztve ]

(#907) ollie válasza mikej95 (#901) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Minek akarod visszazárni a bootloadert? Egyébként igen, vissza lehet zárni, de custom romnál, erősen nem javasolt.

(#904) bodnar10261: természetesen nem, pl. az 5 éves modellek biztosan nem fogják megkapni.

[ Szerkesztve ]

***

(#908) Yellow73_a


Yellow73_a
tag

Nem találom azt a lehetőséget, hogy a kezdőképernyőket körbe lehessen pörgetni.
Ne az legyen, hogy eljutok az egyik végéig (jelenleg 4 van), és ott nem ugrik tovább az elsőre.

(#909) mdraco válasza ollie (#897) üzenetére


mdraco
őstag

Igen, hivatalos rom-ra gondoltam. Köszi

Közben, látom megjelent egy új global dev rom: [link]. Gondolkozom rajta, mert zavar a rezgés bug. Csak lehet inkább megvárom az eu-s változatot, vajon lesz? Mert china-s rom még nincs, ha abból készül...

(#910) sxxorp


sxxorp
őstag

Na végre volt időm mókolni a telefonnal, most már úgy van ahogy én szeretem! Köszönöm az indirekt segítséget a trebrona-nak (és a MIUI, XDA fórumoknak)!
- Nova beállítva (testreszabhatóság & gesztusvezérlés! pl. lefelé húzott ujj: legördíti a fenti értesítési sávot/kapcsolókat)
- BL nyitva,
- TWRP fent (full backup)
- root OK, a következőekhez:
I. Adaway (reklámblokkoló)
II. Greenify (hatékony hibernálás)
III. Xposed fent
Modulok:
1. GravityBox (egyelőre nem kavar be, de főleg a Nova gesztusvezérléshez használom a Gravity aktivitásokat, pl. felfelé húzás= wifi be/ki, két ujjal felfelé, mobilinternet, stb.)
2. PMBC (Physical Button Music Control: lezárt telefon és csatlakoztatott headset eseten a hardvergombokkal tudom vezérelni a zenelejátszót (bringa, övtok, felfelé néznek a gombok)
3. MIUI 8 Tweaks: a fenti státuszsort simítva állítható a fényerő (a Gravity itt, erre nem működik), 4 helyett egyelőre 5 állítható ikon a fentről legördülő menüben, stb.
4. ExchangeSecuritybypassforMM (túl sok hozzáférést követel a cég a telefonhoz csak azért, hogy kezelhessem a levelezésem, ez megadja nekik az illúziót)
5. Amplify: ez is visszafog néhány gyakori akkufogyasztót
6. Greenify (még hatékonyabb)

Köszi, az OGyoutube tippet, párom azon hallgat zenét, én azt oldottam meg neki, hogy a képernyőt lekapcsolva se álljon le a zene (és ne fogyasszon a képernyő), ezzel:
PocketLock :)

yellow73: MIUI-launcher?

[ Szerkesztve ]

(#911) blackmoto válasza starr (#905) üzenetére


blackmoto
senior tag

Ez sajnos így van a 4A-n és a 4X-en is. De a Moto G3 se jegyezte meg soha. :(

(#912) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Hi all!

GsmHome-tól rendelnék asszonynak egy ilyen telót (2/16), 37 darab ezres fejében.

A kérdésem az, hogy a tárgy alanya "Full box AS", ázsiai piacra gyártott készülék és jelent bármi féle észlelhető hátrányt használat közben ez a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#913) retesz147 válasza sxxorp (#910) üzenetére


retesz147
addikt

Az Amplifyben miket limitáltál? Próbálkozok egy ideje, de nagy előrelépést nem tapasztaltam....2 nap 5 óra kijelzőidő a max, mindig minden bekapcsolva (3G,Wifi,sync), ha bekapcsolom a BT-t ez a fogyasztás 20-30%-al megnől....

Xiaomi 13 eu dev...

(#914) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Kinek melyik Xiaomija van 4A vagy 4X ki hogy van megelégedve :)

Bodnár Dávid

(#915) bodnar10261 válasza cezarlacrone (#912) üzenetére


bodnar10261
aktív tag

Gsm homeból én is néztem 4X-et csak kérdéses milyen verziójú az

Bodnár Dávid

(#916) ollie válasza cezarlacrone (#912) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, B20, és akár egyéb frekvenciák hiánya lehet probléma.

***

(#917) cezarlacrone válasza ollie (#916) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

Az oldalon felsorolta speckóban a létező összes hálózatot. Kis sunyik. :)

Van még másik opció 40 ezerért aszongya, hogy "Original Box". De lehet az is ázsiai belpiacra szánt verzió? Nem nagyon részletezi, miért is tenné.

[ Szerkesztve ]

(#918) dvain


dvain
újonc

Sziasztok!

Új telefon vásárlása előtt állok, egy Huawei P7-eset szeretnék erre lecserélni. A kamera sajnos visszalépés lenne, de úgy gondolom, a telefon többi specifikációja nagyon jó :D Rengeteget olvastam erről a márkáról, szerintetek képes lenne egy ilyen telefon 2-3 évet kibírni? (A meglévő P7-esem már több, mint 2,5 éve megvan, kicsit már belassult szegényke, de amúgy kitűnő állapotban van)
Továbbá, olyan kérdésem lenne, hogy ha megveszem eustockról, utána van valami beállítani való dolgom? B20-at támogatja, azzal nincs gond, de itt ilyen európai romokról olvasok, ezekről tudna valaki bővebben mesélni? :D Vagy csak elég, ha megveszem onnan, és már használatba is vehetem a telefont?
Előre is köszönöm! :)

(#919) gingerbalm


gingerbalm
aktív tag

eustockon már vehető arany színben, első 500-nak fülhallgatóval, mint a szürkénél: http://eustock.eu/shop/okostelefon/xiaomi-redmi-4x-3-32-okostelefon-eu-arany-reszletek

[ Szerkesztve ]

(#920) sxxorp válasza retesz147 (#913) üzenetére


sxxorp
őstag

Amplify: Egyelőre csak feldobtam. Mintha megváltoztatták volna, hogy az ingyenesben már semmi sem állítható korlátozható pluszban az ingyenesben... A Greenify-ra jobban súlyoztam, azt megvettem pár hónapja, azt állítgattam be.
Lassan elkezdem én is nézni a kijelzőidőket, egyelőre hagytam, hogy beálljon.
Azt tudom, hogy tud olyat is, hogy csak -20%, de 6 óra kijelzőidő (megfejtés: frissen töltött telefon, FbReader könyvolvasó első használat, és az app alapból úgy volt beállítva, hogy soha nem kapcsol le a képernyő, elaludtam...: 100% -> 81%, ~6h kijelzőidő :DDD )
Jelenleg: kicsit több, mint 24h után 70% 2h kijelzőidővel (ebből fél óra egy akkuzabáló játék).
Még nézegetem a MIUI mit tud ebből a szempontból, de 4100mAh mellett nem ez a téma lesz igazán fókuszban :)

(#921) retesz147 válasza sxxorp (#920) üzenetére


retesz147
addikt

igen, Amplifyt meg kell venni ahhoz hogy tudj benne mókolni(megvettem), különben csak monitorozni tudsz vele....
írtam privátot is... :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#922) alfa2400 válasza dvain (#918) üzenetére


alfa2400
csendes tag

Nem valószínű, hogy a kamera visszalépés lenne a hardver oldalon, talán szoftver oldalon puritánabb valamelyest.

Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik vagy a hülye okoskodik.

(#923) mdraco válasza alfa2400 (#922) üzenetére


mdraco
őstag

Van camera mod, egy nap ki kell próbáljam.

(#924) Domestos válasza sxxorp (#910) üzenetére


Domestos
tag

xMIUI modult nézted? Elég komoly mennyiségű beállítás van benne. Én azt használom, de nem tudom, ütközne-e a moduljaiddal.

(#925) this is life válasza mdraco (#923) üzenetére


this is life
Ármester

A camera2 api elesitesere is van lehetoseg buildprop szerkesztessel ... :) az mar mas kerdes hogy nyer e veleí az ember.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#926) Telda


Telda
addikt

Hali!
Olyan gondom lenne, hogy hiába kapcsolom MTP módba a telefont nem látja a szgép. Eddig három gépen próbáltam, de nem látja a tárhelyeket. Magát a telefont felismeri. Illetve egy másik hogy ha be van kapcsolva az USB hibakeresés, nem is engedi semmilyen módba váltani, csak a töltés. EU rom van fent.

(#927) trebrona válasza Telda (#926) üzenetére


trebrona
nagyúr

Újabban SuperSU mellékhatása.

Lehetséges megoldások:
Vagy SuperSu helyett Magisk,
vagy fájlkezelőben FTP,
vagy TWRP-ben MTP.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#928) sxxorp válasza Domestos (#924) üzenetére


sxxorp
őstag

Igen néztem, de ami esetleg érdekelne az fizetős, és nagy részét meg tudom oldani másképp. Egyszerre tettem fel, a MIUI 8 Tweaks-szel, de utóbbi pont tudott 1-2 olyat, ami inkább kellett. Igen próbálok minél kevesebb modult használni, nehogy összeakadjanak :)

(#929) NSPeti


NSPeti
csendes újonc

Tud valaki segíteni? Nem engedi elindítani a recovery-t.

[ Szerkesztve ]

(#930) trebrona válasza NSPeti (#929) üzenetére


trebrona
nagyúr

.img fájlnak recovery a neve? Nem twrp.img, vagy valami hasonló? Melyik recovery ez?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#931) NSPeti válasza trebrona (#930) üzenetére


NSPeti
csendes újonc

recovery a neve.
Miui.hu fórumról van a link. Feltelepített, de bootnál hibát ír.
https://drive.google.com/open?id=0B2w09Ga8k3eQRTZtS1RCcXU3UUE

[ Szerkesztve ]

(#932) trebrona válasza NSPeti (#931) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ez így nem sokat mond, nem tudom, honnan van, biztosan ehhez a telefonhoz való-e. Próbáld meg ezt: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#933) NSPeti válasza trebrona (#932) üzenetére


NSPeti
csendes újonc

Basszus, igazad lehet, nem is 4x-hez van ez. Ezt nem néztem. Köszi, megpróbálom akkor ezzel.

(#934) Telda válasza trebrona (#927) üzenetére


Telda
addikt

A Magisk-et is úgy kell felrakni mint a SuperSU-t, recoveryből?
Erre esetleg tudsz adni egy linket, nem akarok hülyeséget felrakni :R .

(#935) NSPeti válasza trebrona (#932) üzenetére


NSPeti
csendes újonc

Köszi, ezzel sikerült. A hálózatról viszont sajnos ugyanúgy ledobál... Úgyhogy mehet szervizbe. :((

(#936) trebrona válasza Telda (#934) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen, majd a MagiskManager.apk-t normál telepítéssel. Itt mindent megtalálsz, leírással:
[link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#937) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

[link]Sziasztok! Ezzel foglalkozni kellene vagy hagyjam?

[ Szerkesztve ]

(#938) retesz147


retesz147
addikt

Az OGyoutube alkalmazásban tudtok állítani letöltési helyet? SD-re szeretném menteni a fájlokat, de ezt írja:
"Kapcsolja be a Documents a Beállítások/Alkalmazások menüpontban"
Na ezt nem találom, mire gondol? :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#939) trebrona válasza retesz147 (#938) üzenetére


trebrona
nagyúr

Arra gondol, amit ír. :)
Beállítások=>Telepített Alkalmazások=>Documents

Engedélyezd, alapból tiltva van. Ezután tudják a nem rendszeralkalmazások is írni a külső SD kártyát.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#940) carr


carr
őstag

Tegnap óta tulajdonlok egy ilyet... Eddig Redmi 1s-t nyúztam.
Az újon A gyári matt fólia mindent visz! :D
45e volt. Itt hardverapro-n. 1 év garival. 38 lett volna a kínai forrásból de az 4 hét kb. Nem bántam meg. Hajrá xiaomi! :))

Edit. :
ez a snaodragon elvileg tudja a 3.0 qc technológiát mégsem engedett a használata. Megoldás lesz erre szerintetek?
Van egy blitzwolf töltőm... Azért kérdem.
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#941) retesz147 válasza trebrona (#939) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi! :R
user error...csak a letöltöttekbe kerestem...de miért? :W

Xiaomi 13 eu dev...

(#942) carr válasza carr (#940) üzenetére


carr
őstag

Edit2.... Lejárt a szerk.
Hívó listában a hívás azt írja 1 perce.... Pedig fél órája is volt... Ez bug, vagy feature? :))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#943) zoltannagy válasza carr (#942) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

És tényleg, nekem is ezt írja 1 perce pedig volt már 45 perce is :D

(#944) C0d3r válasza carr (#942) üzenetére


C0d3r
addikt

Ismert fordítási hiba, újabb verzióban javítva van/lesz.

[ Szerkesztve ]

(#945) vince


vince
őstag

Megkaptam ma az IMAK full cover képernyővédőt, eddig nagyon pozitív. A csomagolása nagyon igényes (persze a glass és 9h feliratokat rákamuzták erre is), maga a "fólia" szépen fedi a kijelzőt.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#946) retesz147 válasza vince (#945) üzenetére


retesz147
addikt

jó hír :C , hogy akkor létezik olyan "üveg" ami nem jön fel a széleken!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#947) Telda válasza trebrona (#936) üzenetére


Telda
addikt

Köszi!
A SuperSU-t le lehet takarítani, vagy inkább érdemes újrahúzni a romot?

(#948) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Tervezek venni ilyen telefont, tokot láttam az Eustocknál, a fólia úgy látom, kérdéses. Az alábbiak közül szerintetek jó valamelyik?

[link]

[link]

Flip tok van hozzá?

B.Cs.

(#949) trebrona válasza Telda (#947) üzenetére


trebrona
nagyúr

Elvileg ezzel lehet TWRP install: SUcleanup.zip

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#950) borsodika válasza bollokcs80 (#948) üzenetére


borsodika
őstag

Az általad linkelt második full cover jó rá.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.