Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) mdraco válasza F.B.I. (#842) üzenetére


mdraco
őstag

Így lehet letiltani google appokat: [link]

(#852) pezo00 válasza gingerbalm (#850) üzenetére


pezo00
tag

Igen volt. Újraindís után egyébként autómatikusan csatalakozik. Csak akkor nem mikor kimegyek a hatósugárból meg vissza...

(#853) Vory


Vory
csendes újonc

Szeretném én is megrendelni, eddig még nem használtam ilyen telefont. Más okostelefonnal is vannak ilyen problémák, mint amit itt olvasok a fórumon? Vagy ez csak xiaomi sajátosság?

(#854) trebrona válasza blackmoto (#834) üzenetére


trebrona
nagyúr

Köszönöm!
Amire kíváncsi voltam megtudtam. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#855) this is life válasza mdraco (#851) üzenetére


this is life
Ármester

Vagy root es torolni kell oket , a play,a google szolgaltatasok kivetelevel lenyegeben minden google okossag mehet a levesbe , youtube helyet pedig ogyoutube a best ..
Esetleg tuzfal es a google appokat letiltani a netrol , van rootot nem igenylo is .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#856) zoltannagy válasza this is life (#855) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

És a "ogyoutube " miért jobb mint a YouTube? Nem is hallottam még róla, gondolom nem eszi annyira a memóriát? Sokan írták a NOVA-t is hogy felraktak, nem tudom az milyen lehet azon gondolkoztam még Én is videók alapján nem rossz.

(#857) n_b_forrest


n_b_forrest
csendes tag

Sziasztok!

Kijelzővédő fólia ügyben van valakinek pozitív tapasztalata? Jó lenne egy a típusra passzoló darab :)

(#858) this is life válasza zoltannagy (#856) üzenetére


this is life
Ármester

Fut a hatterben lezart kepernyonel is, le lehet tolteni a videokat 3gp,mp4,mp3 formatumban es kezeli a lejatszasi listakat is , Playrol ezen funkciok miatt tiltva lett ,de az apk mirror-on elerheto. A nova es az apex launcher ami minden teren testreszabhato es nem eszi az eroforrasokat feleslegesen ,app drawer,a de a fokernyo racs is teszes szerint allithato ...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#859) Yellow73_a válasza Vory (#853) üzenetére


Yellow73_a
tag

Nem tudom, de nekem semmi problémám a 4X-szel, minden jól működik

(#860) dudi6


dudi6
senior tag

Hol lehet személyesen megnyomkodni egy ilyen telefont? MM-ben Auchanben gondolom nincs...

(#861) F.B.I. válasza this is life (#858) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz a tippet rá, már az asszonynak fel is tettem, mert főzés közben mindig stand upot hallgat, de így nem fog hamar lemenni az aksi. :R

zoltannagy: csak annyit a Xiaomi MIUI felületéről, hogy évek óta ez az első telefonja a feleségemnek, a gyereknek, amivel nem zaklattak, mióta megvettem és beállítottam nekik... ;)

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#862) zoltannagy válasza Yellow73_a (#859) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Meg szerintem nincs is olyan telefon, aminek nincs valami "nyűge" :D Nekem holnap hozzák ki, kíváncsi leszek milyen lesz soha sem volt még Xiaomi telefonom...

(#863) this is life válasza zoltannagy (#862) üzenetére


this is life
Ármester

Bar nekem csak redmi3 2/16 van es w10m-rol jottem xiaomira ennek ellenere vagy epp emiatt teljes megelegedessel hasznalom a telefonom , nincs okom panaszra ,uzemido,stabilatas ,tempo szamomra mind korrekt , a kamera szenzor ua mint a 4x-ben , ha van kello feny mennyiseg akkor jol vegzi a dolgat . Browsernek a chrome vagy yandex ,navinak sygic (boven megeri az arat ) kronos firewall root nelkuli tuzfalnak ...stb

Ez elott aktivan 4.01-4.4 droidot hasznaltam, szamomra dobbenetes a fejlodes hw es sw teren egyarant.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#864) vince


vince
őstag

Hiányzik a "gyári" romból az ékezetes T9 tárcsázó támogatás, kértem bl nyitást, kipróbálnám az eu romot. A kérdésem az, hogy ha felteszek egy másik romot, vissza tudom-e zárni a bootloadert akár az újonnan feltett rommal vagy a gyári visszarakásával. Vagy egyáltalán van-e értelme ezen filózni, lesz-e szükség a későbbiekben a zárt bootloaderre? Elnézést, ha másnak triviális, ez az első okostelefonom :B

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#865) mdraco válasza vince (#864) üzenetére


mdraco
őstag

Ezt én is tudni szeretném.
Annyit tudok, hogy ha a twrp fent van, nem ajánlatos bootloadert lezárni, mert gondot okozhat.

(#866) zoltannagy válasza this is life (#863) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Oké, köszi! A Yandexet még nem próbáltam, de akkor kifogom ma . Nekem volt pár hónapja a telefonomon sygic, szép meg minden és jobban is tetszett mint a Primo pl. de felvitt volna olyan helyekre ahová nem kellett volna :)

(#867) Franklin válasza zoltannagy (#866) üzenetére


Franklin
addikt

Böngészőnek még egy tipp: UC Browser

(#868) ladik válasza Yellow73_a (#841) üzenetére


ladik
csendes tag

Vezetés közben még a tárcsázóval keresni sem veszélytelen, de a névjegyzék már kész öngyilkosság.
Nézek valami letölthetőt.
Van valami javaslata esetleg valakinek egy jó tárcsázóra?

(#869) Yellow73_a válasza ladik (#868) üzenetére


Yellow73_a
tag

A névjegyzékben keresés csak egy kattintással több, mint a tárcsázóból keresés. Azzal viszont egyetértek, hogy vezetés közben egyik sem túl kellemes.

(#870) Yellow73_a válasza this is life (#863) üzenetére


Yellow73_a
tag

A Sygic tényleg baromi jó navi program, másfél éve én is megvettem az örök Európa licencet.
Most június 15-ig az örök európa 17 EUR, az örök világ 20 EUR
Az európaihoz további 3 EUR az online közlekedési információ modul

(#871) vince válasza zoltannagy (#866) üzenetére


vince
őstag

felvitt volna olyan helyekre ahová nem kellett volna

A konkrét eset ismerete nélkül szerintem beállítás kérdése, hogy hova akar felvinni. Ha te nem akarsz autópályázni, de ezt nem közlöd a programmal és ő azt is betervezi az útvonalba, az nem a program hibája ;)

Közben most néztem, engedélyezték a bootloader nyitását.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#872) sbwolf válasza ladik (#868) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Dual simnél, alap a pixelphone.

(#873) Telda


Telda
addikt

Hali!
Total Commanderrel hogy tudnék az SD kártyára írni? Az gyári fájlkezelővel működik, de a TC-vel semmit nem tudok a kártyán csinálni, pedig root jogokat is kapott.

(#874) trebrona válasza Telda (#873) üzenetére


trebrona
nagyúr

Beállítások=>Telepített alkalmazások között engedélyezd a Documents alkalmazást, alapból tiltva van. Utána menni fog.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#875) Yellow73_a


Yellow73_a
tag

Van olyan beállítási lehetőség, hogy a fényképeket automatikusan feltöltse a Google Fotókba?

(#876) tibyke


tibyke
tag

kerem, hogy akit erint, nyomjon ra egy CONFIRMot, hogy minel elobb bekeruljon a javitas az elesbe.

tarcsazoban 1 oran beluli hivasok idejenek kijelzese magyar nyhelv eseten BUG

t

(#877) trebrona válasza Yellow73_a (#875) üzenetére


trebrona
nagyúr

Google fotók alkalmazásban kell beállítani az autoszinkront.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#878) trebrona válasza tibyke (#876) üzenetére


trebrona
nagyúr

Korábban leírtam már ugyanazt, ami válaszokat kaptál ráadásul itteni fórumtársaktól. (remélem ebben a topikban írtam :) ) A dev verziókban már előrébb jár a fordítás, ami a következő stable-ben már benne lesz, akkor megszűnik a hiba.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#879) tibyke válasza trebrona (#878) üzenetére


tibyke
tag

pont ebben nem vagyok biztos, hogy a kovetkezoben stable 8.2.x-ben benne lesz....
szerinted igen?

t

(#880) trebrona válasza tibyke (#879) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nyilván, ha már a developer verziókban rendben van.
Crowdin project-en fordítanak szorgalmasan honfitársaink, ez kerül a global romokba.

btw, bárki beszállhat segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#881) ollie válasza vince (#864) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bootloadert csak akkor zárj, ha hivatalos romot használsz, az eu meg ugye egy főzött rom.

Egyébként hivatalos romnál is felesleges zárni, ha már egyszer nyitva van, nem jár semmilyen hátránnyal.

[ Szerkesztve ]

***

(#882) vince válasza ollie (#881) üzenetére


vince
őstag

ok, köszi. Ha felteszem az eu romot, a telefon elfelejti az eddigi beállításokat és újból be kell lakni?

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#883) tibyke válasza trebrona (#880) üzenetére


tibyke
tag

ez biztato! mar csak az a kerdes, mikor varhato uj 8.2.x. :)
en amugy redmi 3s prime-on vagyunk, jelenleg 8.2.5-nel tartunk, ami majusi eleji.

t

(#884) trebrona válasza tibyke (#883) üzenetére


trebrona
nagyúr

Egyébként, ha annyira zavar, válts developer romra! :)

3S topik pedig erre: [link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#885) Telda válasza trebrona (#874) üzenetére


Telda
addikt

Köszönöm!
Sokat segítesz mint mindig. :R

(#886) Yellow73_a válasza trebrona (#877) üzenetére


Yellow73_a
tag

Köszi

(#887) ollie válasza vince (#882) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak adattörléssel tegyél fel más romot, különben komoly problémák lehetnek.

***

(#888) mdraco válasza ollie (#881) üzenetére


mdraco
őstag

Akkor TWRP maradhat, vagy mi fog történni azzal? Nem értem..

(#889) vince válasza ollie (#887) üzenetére


vince
őstag

ok, kösz, akkor készítek biztonsági mentést mindenről!
Közben kiderült, hogy a telefonom nem (vagy nem úgy) volt a MI fiókomhoz kötve, így majd 72 óra múlva nyithatok bootloadert :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#890) dontpanic válasza vince (#889) üzenetére


dontpanic
tag

Elsőre nekem is azt írta, hogy várjak 72 órát. Kipróbáltam egy korábbi MI Flash unlock tool verzióval (1.xx), és azzal működött elsőre. Sajnos a linket már nem találom, nekem korábbról még megvolt.

(#891) vince válasza dontpanic (#890) üzenetére


vince
őstag

Nem hajt a tatár, beírtam a naptárba vasárnap délelőttre :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#892) vince válasza vince (#891) üzenetére


vince
őstag

Innen leszedtem, nyitva a bl, köszi a tippet :-)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#893) dace


dace
újonc

Sziasztok!

2 hete vettem meg a Redmi 4x-emet, és olyan problémám van, hogy amikor felteszem a telefont a töltőre, nagyon lassan tölti, 1 óra alatt csak 15-20%-ot max, viszont észrevettem hogy valamikor kihúzom is visszadugom, akkor gyorsan tölti, 2 óra alatt feltölti 15% ról 100%-ra. Leszedtem az Ampere appot, és max usb áramnak csak 500 mA-t ír, holott a gyári töltővel kéne tudnia 2 amperral való töltést,de ha nem is a maxot 1.5 öt tuti. Viszont volt amikor rendesen töltötte 1.5-2 amper között. Próbáltam több töltővel is amúgy egyikkel se volt jó. Szerintetek mi lehet a hiba? Gariztatni kéne a telefont? Válaszotokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#894) bodnar10261


bodnar10261
aktív tag

Sziasztok! Váltás előtt vagyok. Lg Leon 4G lteről. Na már most

4A
4X
Melyiket válasszam?? Pl fotózni szeretnék vele

Bodnár Dávid

(#895) tibcsi0407 válasza bodnar10261 (#894) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Inkább az X.

https://utdetailing.hu/

(#896) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Sziasztok! Nos megkaptam a mobilt de hol tudom azt beállítani, hogy az előző telefonommal rámásolt SIM kártyára a telefonszámokat ki is mutassa? A másik Androidos telefonomon megtaláltam hol kell beállítani itt az Istenért sem :)

(#897) ollie válasza mdraco (#888) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mármint ha hivatalos romot teszel fel? Az szerintem felül fogja írni a TWRP-t a stock recoveryvel. De ha nem, az sem baj, amíg nem akarsz OTA-n frissíteni.

(#893) dace: első körben próbáld ki másik USB kábellel is. Ha azzal is ugyanez a probléma, akkor másik töltővel, és ez után érdemes foglalkozni a garanciáztatással, mert pl. egy USB kábel esetén szerintem felesleges gariztatni.

[ Szerkesztve ]

***

(#898) vince válasza zoltannagy (#896) üzenetére


vince
őstag

#466-ban leírta a fórumtárs.

szerk.: felment az EU rom, működik a T9 a tárcsázóval és eltűnt ez a hiba is. TWRP telepítés után csináltam wipe /data, majd felment az új rom és utána wipe cache/dalvik. Jól csináltam? Nem volt teljesen világos a leírás :B

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#899) vince válasza starr (#757) üzenetére


vince
őstag

Nem tudom, hogy jutottál-e előbbre ebben a témában, de a most felrakott EU romban van erre lehetőség a fejlesztői beállítások között:

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#900) dontpanic válasza vince (#899) üzenetére


dontpanic
tag

Melyik eu-s romot tetted fel (weekly(dev)/stable)? Tudnál készíteni egy képernyőképet, angol nyelvre állítva a settings / storage menü alatt található képernyőről? Köszi ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.