Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) fzoli86 válasza retesz147 (#550) üzenetére


fzoli86
tag

Minden gyártó több beszállítóval dolgozik. A megegyező modulokat több helyről szerzik be, hogy biztosítsák a zökkenőmentes értékesítést. Ha már ez a Redmi 3S prime-nál jelen volt...tuti kiszűrik...
Ha romot érintő hiba, akkor lényegesen gyakoribb... Kezdek tényleg app-ra gyanakodni...

(#552) zoltannagy válasza fzoli86 (#530) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Oké, köszi a válaszokat, engem max, csak az első zavar, de azt szoftveresen szerintem javítják (már amelyik a B20-at támogatja, mert nyilván olyat veszek csak).

(#553) mdraco


mdraco
őstag

Ez az infra telefonon jó dolog, be tudtam kapcsolni a tv-t, ez számomra újdonság.

(#554) fzoli86 válasza retesz147 (#550) üzenetére


fzoli86
tag

Követed a Redmi 3S Prime fórumát? Gyakori a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#555) retesz147 válasza fzoli86 (#554) üzenetére


retesz147
addikt

Aláírásomban látszik milyen telóm van, milyen Rom-mal. :)
1 hónapja van meg a teló, kb azóta követem, de kb csak én vetettem fel a problémát, vagyis az uccsó 1 hónapban csak én és visszakeresve se találtam nagyon erre utaló hsz-t.
De nálam jelentkezik és ott kaptam azt a tippet, hogy álljak át 3G-re, ahogy azt itt én javasoltam elsők közt megoldásként.

R3S fórum összefoglalóját sztem sokaknak érdemes lenne átolvasni, mert sok hasznos dolog van ott leírva, trebona kolléga jóvoltából!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#556) fzoli86 válasza retesz147 (#555) üzenetére


fzoli86
tag

Az aláírást láttam, de az nem azt jelenti, hogy követed... ezért kérdeztem.
Olvastam a javaslatod az elején. Viszont sok embernek kell a 4G. Amennyiben nincs semmivel összefüggés akkor valóban az a járható út, amit leírtál. Viszont az elég érdekes, hogy ennyire ritka ez a jelenség...

[ Szerkesztve ]

(#557) Domestos


Domestos
tag

Valaki már írta, de talán érdemes újra, a fehér notification LED szoftveres probléma:

http://en.miui.com/thread-605570-1-1.html

Aki szeretne javítást, és még nem tette, a Confirm gombra bökéssel kicsit segíthet, hogy nagyobb proiritást kapjon a probléma a fejlesztőknél...

(#558) vince válasza Domestos (#557) üzenetére


vince
őstag

Belinkelem, így könnyebb odanavigálni: http://en.miui.com/thread-605570-1-1.html

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#559) Tézé81 válasza retesz147 (#555) üzenetére


Tézé81
tag

Amúgy ha valakire igaz az alábbi kombó:

- Pesten lakik
- Eustock-on vásárolt
- "4G bejövö hívás" hibás a telefonja
- van benne indíttatás, akarat

az bevihetné a szervizbe (WayteQ), vajon mit csinálnak vele. Ismerem a szervizt, marha rendesek és segítőkészek, de én most fel nem mennék emiatt Pestre.

(#560) Yellow73_a válasza miku84 (#531) üzenetére


Yellow73_a
tag

Ez engem is érdekelne, ráadásul nem csak akkor rezeg, ha felveszik, hanem ha lerakják. Borzasztó idegesítő tud lenni.

(#561) Tézé81


Tézé81
tag

Hozzáteszem, fel sem merülhet, hogy hardveres a hiba?

(#562) fzoli86 válasza Tézé81 (#561) üzenetére


fzoli86
tag

dehogynem...

(#563) Tézé81 válasza fzoli86 (#562) üzenetére


Tézé81
tag

Akkor kifejtenéd bővebben? :)

(#564) fzoli86 válasza Tézé81 (#563) üzenetére


fzoli86
tag

Ezt nem tudom jobban kifejteni. :) Az, h mi a konkrét hiba, fogalmam sincs...
Először visszaállítás és szűz teszt. Ha az megvan és nem hoz javulást, akkor gariztatni. Ha hoz, akkor app a hibás...

Elég valószínűtlen ilyen kis számban a jelentkező hibáknál, h az oprendszer lenne...
A ledes bugnál tökéletesen látszik.

Neked Eustock-os és hibás?

[ Szerkesztve ]

(#565) mdraco


mdraco
őstag

Nektek, a telefon doboza alján milyen dátum szerepel? Vajon lenne több hardwer revízió? Nálam 2017.03

(#566) trebrona


trebrona
nagyúr

Kíváncsi lennék milyen a videófelvétel hangminősége. Tesztelte már valaki?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#567) gingerbalm válasza mdraco (#565) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Nekem 2017. 05. (eustockos)

(#568) Tézé81 válasza gingerbalm (#567) üzenetére


Tézé81
tag

Szintén 2017. 05 (Eustock)

(#569) retesz147 válasza trebrona (#566) üzenetére


retesz147
addikt

Én tudom mire vagy kíváncsi.... :))

Xiaomi 13 eu dev...

(#570) trebrona válasza retesz147 (#569) üzenetére


trebrona
nagyúr

4A a 3S-re hajaz.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#571) Cadal válasza fzoli86 (#541) üzenetére


Cadal
őstag

Eustockos vétel Vodafone szolgáltató. Jelenvan a hiba. De3G-n nincs hiba. Szerintem szolgáltatónál lesz a probléma.

(#572) fzoli86 válasza Cadal (#571) üzenetére


fzoli86
tag

Neki megy:
[link]

(#573) murdoq válasza fzoli86 (#572) üzenetére


murdoq
tag

Én telekomos vagyok fent állt a hiba de ahogy kikapcsoltam volte-t megszünt a későn csörgés.

Xiaomi Redmi 4x

(#574) Tézé81 válasza fzoli86 (#572) üzenetére


Tézé81
tag

Lehet, hogy neki azért nem jelentkezik a a hiba, merthogy PONT B20-at használ. Bugyin lakom, Pesttől 20 km-re, szóval nagyon könnyen lehet, hogy nálam nem B20 van, hanem a másik 4G (nem tudom mi a neve). Telekomos vagyok. Írtam egy e-mail-t az Eustock-nak, majd ha válaszolnak, berakom ide.

VoLTE kikapcsolása rajtam nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#575) retesz147 válasza Cadal (#571) üzenetére


retesz147
addikt

szerintem nem szolgáltató hiba, mert ha a teló ébren van (bekapcsolt kijelző, töltőn van, nemrég jött rá értesítés), akkor azonnal kicsörög, vagyis nálam...de ez csak tipp...

Xiaomi 13 eu dev...

(#576) Cadal válasza murdoq (#573) üzenetére


Cadal
őstag

Ezt kipróbálom, eddig nálam is be volt (feleslegesen, mert ha jól tudom csak telekomnál működik) kapcsolva VoLTE.

#szerk: kipróbáltam, kikapcsolt VoLTE funkciónál 4G-re állítva vonalasról hívtam a számomat, meg se nyikkant a telefon! Megnyomtam pár másodperc után a bekapcs gombot azonnal indult a csengőhang és mutatta a bejövő hívást. :F

#Szerk 2: Ugyan ez a lépéssorozat 3G-n (vonalasról csengetve az alvó telefont) azonnal kicsengett a készülék.

#572) fzoli86: Érdekes, akkor más okozza a zavart.
#575) retesz147: :R remélem kiderül mi a bibi.

[ Szerkesztve ]

(#577) vzoltan87 válasza this is life (#482) üzenetére


vzoltan87
tag

Szia! Köszi a választ. Global stabil van rajta. Csak azon filóztam, ha jön a megváltás, mint a 8.1-ről a 10-re, akkor megpusztulok. A pöcökegér kicsit hiányzik, de nem cserélném vissza. Szóval itt frissülhet a droid is, a miaú is, meg az appok is. Nagyon remélem nem vágják haza. Ügyes kis kütyü.

(#578) retesz147


retesz147
addikt

Használja esetleg valaki SIM+microSD kombinációval a telót?

SD behelyezése után nem lassul be az ujjlenyomatolvasó?
Sd nélkül flottul érzékel, sd-vel dög lassú... Ismét hamgsúlyozom, ez R3S, csak próbálok párhuzamot vonni. (ez a hiba egyébként 99%ban csak nálam lesz és a rom miatt, csak érdeklődöm).

Xiaomi 13 eu dev...

(#579) Tézé81 válasza retesz147 (#575) üzenetére


Tézé81
tag

Pedig szoftveres lesz... Valami processzt kilő a memóriából, amit nem kéne...

(#580) fzoli86 válasza Tézé81 (#574) üzenetére


fzoli86
tag

Igen, akár lehet az is. Specifikációt nézve a kizárólag LTE freki a telóban az 1700 és 800 MHz. De ha jól tudom a szolgáltatók nem hozzák nyilvánosságra, hogy hol milyen frekin szórnak...

(#581) NSPeti


NSPeti
csendes újonc

Üdv! Csütörtökön kézhez kaptam én is a telefont.(Köszi eustock). A tegnapi napig használtam egy magyar és egy osztrák SIM kártyával zökkenőmentesen. Tegnapi napon ahogy kiértem Ausztriába, elkezdte ledobálni hálózatról mindkét kártyát pár másodperces gyakorisággal. Kézi hálózatválasztással nem enged csatlakozni, automatán néha néha rámegy, de maximum fél perc múlva le is dobja. Próbálkoztam azóta azzal, hogy megcseréltem a kártyákat, vagy csak egy kártyával, a helyzet ugyanaz. (A kártyák jelen pillanatban egy másik készülékben hibátlanul teszik a dolgukat.)Használhatatlan jelen formában. Valaki találkozott hasonlóval?

(#582) dontpanic


dontpanic
tag

Eustock-os vétel, 7.5.11 Eu weekly rom, LTE-re állítva. Nálam szerencsére azonnal kicsöng, megszólal.

(#583) Tézé81 válasza dontpanic (#582) üzenetére


Tézé81
tag

Hopp-hopp! "7.5.11 Eu weekly rom", ezt honnan olvastad ki? mert ilyen verziószámot nem találok az enyémben!

(#584) fzoli86 válasza Tézé81 (#583) üzenetére


fzoli86
tag

Romot cserélt....

(#585) fzoli86 válasza NSPeti (#581) üzenetére


fzoli86
tag

Kezd egyre izgisebb lenni ez a hálozatos sztori...

(#586) Tézé81 válasza fzoli86 (#584) üzenetére


Tézé81
tag

Jah, értem. Sajnos azt nem tehetem meg, mert a munkám miatt kell a mobilbank, az meg csak módosítatlan telón megy. De mindenképpen biztató, csak szoftveres gond és javítják frissítésnél.

(#587) NSPeti válasza fzoli86 (#585) üzenetére


NSPeti
csendes újonc

Lehet elkerülte a figyelmem, pedig végigolvastam már a topicot. Gondolom, akkor nem egyedi eset... :/

(#588) retesz147 válasza Tézé81 (#586) üzenetére


retesz147
addikt

Root+xposed+roatckloak és megy a mobilbank, legalábbis az OTP....

Xiaomi 13 eu dev...

(#589) fzoli86 válasza NSPeti (#587) üzenetére


fzoli86
tag

A TE eseted egyedi, viszont sok embernek LTE hálózaton alvó állapotban nem csöng ki időben...
Rendszer visszaállítás volt? Esetleg nem frissítettél előtte valamilyen applikációt?

(#590) Tézé81 válasza retesz147 (#588) üzenetére


Tézé81
tag

Csupa jó hír :) Akkor sem merem :D Ha megkerüli az OTP a hacket, gázban vagyok. Egyszer már ráfáztam. De mindenképpen biztató hírek! De ha már van xposed-ed, miért nem próbálod ki ezt: Intelli3G, vagy valamelyik hozzá hasonlót. Emlékeim szerint tudja azt, hogy kikapcsolt képernyőnél automatikusan visszakapcsol 3g-re, vagy 2g-re, mikor feloldod, meg fellép 4g-re. Bár régen használtam... A Te gondod így könnyedén megoldódna.

[ Szerkesztve ]

(#591) NSPeti válasza fzoli86 (#589) üzenetére


NSPeti
csendes újonc

Volt rendszervisszaállítás, javulás nem. Az alatt az idő alatt amíg jöttem Magyarországról Ausztriába, nem frissítettem semmit. És otthon még hibátlanul működött mindkettő.

Lehet szoftveres hiba is ez?

[ Szerkesztve ]

(#592) fzoli86 válasza NSPeti (#591) üzenetére


fzoli86
tag

gari... :(

kötve hiszem...főleg h rendszervisszával is használhatatlan...
esetleg útközben átmentél valami tér-idő alagúton és az bezavart neki :)

[ Szerkesztve ]

(#593) NSPeti válasza fzoli86 (#592) üzenetére


NSPeti
csendes újonc

Ez szuper. Köszönöm.

(#594) fzoli86 válasza NSPeti (#593) üzenetére


fzoli86
tag

Mondjuk azt letesztelhetnéd, h csak 2G vagy 3G re rakod a cuccost

(#595) NSPeti válasza fzoli86 (#594) üzenetére


NSPeti
csendes újonc

Elfelejtettem írni, hogy megvolt ez is.

(#596) fzoli86 válasza NSPeti (#595) üzenetére


fzoli86
tag

Akkor EU-s romot tenni rá :)

(#597) NSPeti válasza fzoli86 (#596) üzenetére


NSPeti
csendes újonc

Global 8.2 stabil van rajta. Nem igazán értek a ROM-okhoz. :(

(#598) Franklin válasza retesz147 (#578) üzenetére


Franklin
addikt

Igen, erre mar mas is panaszkodott es nalam is belassul.

(#599) starr


starr
őstag

Nah, megvan a telefon.
Hogy tudom a microsoft fiókomat úgy felvenni, hogy meg is jelenjenek a névjegyei is a tárcsázó/névjegyzékben?
Be van pipálva a fióknál névjegyek szinkronizálása,szinkronizált is. Mégis csak a google névjegyeket látom ott. (A naptár meg a másik...)

[ Szerkesztve ]

(#600) Tézé81


Tézé81
tag

Ez igen, korrekt hozzáállás! Este is válaszolnak! (remélem nem haragszanak meg, hogy közkinccsé teszem):

EU Stock

20:06 (1 órája)

címzett: saját magam
Kedves Zoltán!

Igen, a Mobilaréna fórumot mi is követjük, és ma délután láttuk az ezzel kapcsolatos felhasználói jelzéseket.
Holnap egyeztetünk a szervizes kollegákkal.

Köszönjük!

Üdvözlettel: Zsolt
EU Stock
http://eustock.eu

> 2017. máj. 30. dátummal, 17:41 időpontban Tóth Zoltán <xxx@gmail.com> írta:
>
> Kedves Eustock!
>
> Múlt héten kaptam kézhez Tőletek a Redmi 4x-emet. Belefutottam egy hibába, mely különböző internetes fórumok tanúsága szerint nem egyedi és nem készülékspecifikus (Redmi 3s-nél is megesik):
> amennyiben 4G hálózaton használom a telefont, a bejövő hívás a hívó félnél gyakran 8-9-szer is "kibúg", mire a telefon bármit is reagálna nálam. Ugyan ez anem fordul elő, amennyiben a telefont 3G-re, vagy 2G-re állítom be. Ezen kívül végigzongoráztam már mindenféle beállítási lehetőséget. Kérlek segítsetek, hogy érdemes-e emiatt szervizbe vinnem, vagy szoftveres hibáról lehet szó, mely egy majdani MIUI frissítéssel megoldódhat.
>
> Szíves segítségeteket megköszönve:
>
> Tóth Zoltán

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.