Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) bollokcs80 válasza borsodika (#950) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Köszi.

B.Cs.

(#952) Lokarson


Lokarson
tag

Redmi 4x makró:

"Ha jön a világvége kimegyek majd külföldre, ott nem talál meg elrejtőzöm előle..."

(#953) Yellow73_a válasza vince (#945) üzenetére


Yellow73_a
tag

Köszi, hogy megosztottad.
Én két hete rendeltem egy másik típust ebayen, majd kiderül, hogy az milyen lesz, ha nem jó, akkor én is rendelek egy ilyet

(#954) Yellow73_a válasza Lokarson (#952) üzenetére


Yellow73_a
tag

Szép. Ez a saját fotó alkalmazásával van, vagy raktál rá valami komolyabbat?

(#955) Lokarson válasza Yellow73_a (#954) üzenetére


Lokarson
tag

Snap Camera + [link] :)

"Ha jön a világvége kimegyek majd külföldre, ott nem talál meg elrejtőzöm előle..."

(#956) mdraco válasza Lokarson (#952) üzenetére


mdraco
őstag

Ilyeneket hogy kell csinálni? Nekem sose jön össze, mindig elmosódott lesz az eredmény.
Szerk. Most látom a választ.

[ Szerkesztve ]

(#957) Lokarson válasza mdraco (#956) üzenetére


Lokarson
tag

Ennyit talán érdemes rászánni...

"Ha jön a világvége kimegyek majd külföldre, ott nem talál meg elrejtőzöm előle..."

(#958) Yellow73_a válasza Lokarson (#955) üzenetére


Yellow73_a
tag

És ez az előtétlencse típustól függetlenül alkalmazható? Mert amit linkeltél, az elvileg Samsungokhoz van.
Van tele előtétlencse is? Mert az lehet, hogy jobban érdekelne, nem nagyon szoktam makrózni, de most látom, hogy ez nemcsak makro, hanem széleslátó is egyben.
Ettől függetlenül egy telét is elfogadnék.
Meg egy polárszűrőt... Meg egy ND szűrőt....
Régen a Canon Powershot S50 fényképezőgépemhez vettem egy clip-on előtétlencse tartót, hozzá 2,7x tele előtétlencsét, polárszűrőt, ND szűrőt, és tök jó képeket tudtam vele csinálni. sajnos a mostani szintén Canon kompaktomhoz nem gyártanak ilyen előtétlencsetartót, bár erre nem is kell tele lencse, mert 14x zoomos

[ Szerkesztve ]

(#959) Lokarson válasza Yellow73_a (#958) üzenetére


Lokarson
tag

Ez egy univerzális lencse, csak arra kell figyelni, hogy ez a relatíve nagy előtét lencse a telefon lencséhez képest középen legyen.
Telét még én is keresek, de az olcsók közül az apexel márkát javasolják sok helyen:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha jön a világvége kimegyek majd külföldre, ott nem talál meg elrejtőzöm előle..."

(#960) Lokarson válasza Lokarson (#959) üzenetére


Lokarson
tag

Apexel 0.45x WIDE 12.5x MACRO LENS:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha jön a világvége kimegyek majd külföldre, ott nem talál meg elrejtőzöm előle..."

(#961) Örni


Örni
senior tag

Engem nagyon meglepett, hogy milyen gyors az auto focus, szinte egyből rááll a témára. Valamint a video közbeni digitális zoom is jó minőségű. Jó ez a kis cucc na, és hogy ennyiért...

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#962) Carlos26


Carlos26
csendes tag

Vennem kell új telefont ezt néztem ki! Hol kapom meg a legolcsóbban? Smartshopnál 44.290 onnan jó lesz?

(#963) Yellow73_a válasza Lokarson (#959) üzenetére


Yellow73_a
tag

Ez az Apexel kit kimondottan tetszik.
A 0,63x wide talán még számomra használhatóbb is, mint a te 0,45x super wide-od.
Van kitben 2x tele és polárszűrő is (gondolom, a CPL azt takarja, mint circular polarizing lens).
A halszem meg a makro nem hoz lázba, mint korábban írtam, de bajnak nem baj, ha a csomagban van.
Ráadásul egy jó kis táskát is adnak hozzá, ennyiért ez a szett ajándék. Mondjuk kíváncsi leszek a minőségére. Maximum kíváncsiságból kidobtam 2700 Ft-ot, de ennyit megér csak a próbálkozás is :)

Kínál az Apexel 12x-es telét is, de a fix 12x tele nagyon brutál, szvsz nem igazán jó. Tetszene, ha lennének köztes méretek is.

(#964) csakany2001 válasza Carlos26 (#962) üzenetére


csakany2001
senior tag

Attól függ melyik verzióról van szó, a MIUI mellett kevés a 2GB RAM, szóval én a 3GB-os variáns alá nem adnám.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#965) gingerbalm válasza Carlos26 (#962) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

3/32-esre naná, hogy jó ár ez. :D

(#966) ORCA58 válasza ladik (#868) üzenetére


ORCA58
addikt

True Phone Dialer & Contacts, bár MIUI-n nem tudom kipróbálni. [link]

Carlos26
És ennyiért B20-as?

[ Szerkesztve ]

(#967) Franklin válasza ORCA58 (#966) üzenetére


Franklin
addikt

Igen, a Smartshopnál B20-ast árulnak.

(#968) irnixxx válasza retesz147 (#946) üzenetére


irnixxx
csendes tag

link

Én ezt vettem. Fed jól, de tuti nem üveg :), ám nem jön fel a szélein.

[ Szerkesztve ]

(#969) thegaben86 válasza vince (#945) üzenetére


thegaben86
csendes tag

Szia!
És a tokot honnan szerváltad hozzá? Ilyen fajtát én sehol nem találtam.

Más: Várható majd a jövőben android 7.0 a telefonra, vagy fölösleges reménykedni?

(#970) vince válasza thegaben86 (#969) üzenetére


vince
őstag

Nillkin frosted case, az aliexpressről vettem a Nillkin official store-ból.

Nougat szerintem a közeljövőben lesz, EU romból május közepe óta nem készült a 4X-hez (többek között) weekly build a 7.0 tesztje miatt, lásd ezzel kapcsolatban #902 első részét.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#971) thegaben86 válasza vince (#970) üzenetére


thegaben86
csendes tag

Köszi, rendeltem is egyet. :)

(ebay az már nem menő, hogy mindenki aliexpressen nyomul?)

(#972) gingerbalm válasza thegaben86 (#971) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

én nagyobb választékot és jelentős(ebb) árbeli különbséget tapasztalok az ali javára

[ Szerkesztve ]

(#973) borsodika válasza ORCA58 (#966) üzenetére


borsodika
őstag

Hibátlanul működik én is ezt használom.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#974) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Elsők közt sikerült megvennem a telefont az EU stock-tól, idő hiányában jó pár napot pihent még a dobozában :) . 4 napja használom és eddig nagyon kellemes csalódás volt. Az itt olvasott dolgok annyira elkeserítettek eleinte hogy féltem lecserélni a Thor-omat. Ami legjobban meglepett az az üzemidő. Egy telefonom se bírta 1 napnál tovább ha aktívan használtam. A redmi nálam majdnem két napot ment, tegnap reggel 5-től ma délután 4-ig töltés nélkül. Bluetooth, wifi, gps, 2 sim az egyik folyamatos 4G adatkapcsolattal, munka közben volt időm sokat netezni facebookozni, úgyhogy azt kell mondjam eddig nálam nagyon pozitívak az első benyomások. Kicsit furcsa volt a MIUI be kell valljam de kezdek hozzá szokni.
Egy pár kép az akkuidőről:

(#975) carr válasza pezo00 (#974) üzenetére


carr
őstag

7 óra SOT? Dulva... ;)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#976) Yellow73_a válasza vince (#945) üzenetére


Yellow73_a
tag

Nem értem, hogy miért kell minden full cover fóliára is rátenni a fekete / fehér / arany stb. keretet. Miért nem lehet az egész átlátszó? Alatta úgyis ott van a telefon fekete / fehér előlapja.

(#977) trebrona válasza carr (#975) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akárhogyan is nézem én 6-ot látok. :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#978) gingerbalm válasza Yellow73_a (#976) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Ez egy jó kérdés, engem is foglalkoztat. Talán a színes széle jobban alakítható a lefedéshez? :F De passz. :D

(#979) ollie válasza Yellow73_a (#976) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert különben látszódna, hogy a szélein nem jól fekszik fel, és alámegy némi por.

***

(#980) retesz147 válasza pezo00 (#974) üzenetére


retesz147
addikt

Kb ez a max, ami kihozható belőle nyüstöléssel, bekapcsolt szinkronokkal. Nekem is ennyit tud kb...
6 óra SOT, kb 2 nap...

@ollie: pontosan ezért, hogy a lehajlásnál ne látszódjon a levegő, felvállás...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#981) Medve81


Medve81
tag

Sziasztok!

Méretcsökkentés miatt gondolkodom a kínai beszerzésű Huawei Mate 8-amat lecserélni a 4X-re, de 2 kérdés foglalkoztat, amire a majdnem 1000 hsz-ből nem kaptam még választ.

1. Automatikus beszélgetés rögzítés megoldható a 4X-en, vagy csak külső programmal? (Munkám miatt fontos lenne) Mate 8 maga is tudja.

2. Okosórával mennyire biztosan kommunikál? Hívás, SMS, Naptár, Viber, Messenger? Pebble Steel-el használnám.

Köszönöm a válaszokat.

(#982) sunavlys válasza Medve81 (#981) üzenetére


sunavlys
senior tag

1-es működik

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#983) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Sziasztok, megérkezett a telóhoz gearbestről az átlátszó Asling szilikon tok és a keretes üvegfólia, szintén Asling. Tökéletesen passzol mindkettő, jelenleg így néz ki:


De úton van egy ilyen is:
Ha valakit érdekel majd erről is teszek fel képet.

[ Szerkesztve ]

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#984) starr


starr
őstag

A HDR képek egyáltalán nem hdr-ek, semmi különbség nincs a simához képest. Tudtok kamera appot ajánlani?

(#985) Örni


Örni
senior tag

[Auto focus, digital zoom és bónusz bogártámadás :)]

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#986) zoltannagy válasza starr (#984) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Én mondjuk UHD TV-n máshogy láttam, (direkt lőttem párat HDR és HDR nélkül is ugyan abból a szemszögből) szerintem van egy kis különbség, még ha nem is nagy.

[ Szerkesztve ]

(#987) starr válasza zoltannagy (#986) üzenetére


starr
őstag

Valamicske van, de ez karcsú :DDD

[ Szerkesztve ]

(#988) starr válasza starr (#987) üzenetére


starr
őstag

Ha HDR fotózaskor rabökünk a képen a sötétebb területre (hogy oda szabalyozzon), akkor lesz jobb lesz a HDR.

(#989) mikej95 válasza tfalcon96 (#983) üzenetére


mikej95
aktív tag

A fólia neked is kitakarja az értesítési LEDet?
szerk. A boltos képek alapján nem. Úgy néz ki csak én szívtam meg zsinórban 2x a fóliával.
szerk2. Linket ide vagy privátban tudsz dobni, illetve 1-2 extra képet, hogy mennyire illeszkedik a fólia a jobb és bal szélén a képernyőnek, mert hasonló alis amit rendeltem így sem 100%-ig hézagmentes. :W

[ Szerkesztve ]

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#990) carr válasza trebrona (#977) üzenetére


carr
őstag

Nem teszem be, vannak itt mobilnetről is...
[kép]
vidéki 4G telekomnál B20 faszán adja...
[kép]
42% 10.00kor vettem le töltőről kb 77% on...
[kép]
futó alkalmazások...
[kép]
akkugörbe...
[kép]
6 óra 19 perc SOT. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#991) carr válasza carr (#940) üzenetére


carr
őstag

Ha tudja a QC3.0-t, akkor mé nem tudja?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#992) wanted5 válasza carr (#991) üzenetére


wanted5
őstag

Attól hogy a cpu tud egy szolgáltatást, még a telefon nem biztos hogy fogja tudni...

(#993) carr válasza wanted5 (#992) üzenetére


carr
őstag

mesélj.
A lapka tudja, a töltő tudja. A gyártó meg fogja magát, és letiltja? mi okból?
Olyan, mintha veszel egy autót, van benne turbó, de mégsem megy. Gyárilag.
kapok az ilyenektől stabil agyfaszt amúgy. :D
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#994) blackmoto válasza carr (#993) üzenetére


blackmoto
senior tag

licencdíj... :K

(#995) carr válasza blackmoto (#994) üzenetére


carr
őstag

a hülye qualcomm... :W

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#996) csakany2001


csakany2001
senior tag

Sziasztok!
Kérdésem lenne azokhoz akik MIUI Global Stable ROM-t használnak.
Törölhetőek-e az alapalkalmazások?
Gondolok itt a biztonsági központra, a galériára és minden egyéb alapalkalmazásra.(Google szolgáltatások kivételével)
Előre is köszönöm!

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#997) wanted5


wanted5
őstag

Pár kérdésem lenne, így vasárnap hajnalban :D

- A hátlap, keret mennyire időtálló szerintetek? Karcokat gyűjti-e?
Nem használok tokokat a telefonjaimon, ezért jó lenne tudni, hogy karcosodik-e

- A második pedig, hogy hol éri meg legjobban venni?

- Végül, ismerve a Xiaomit, hogy milyen sűrűn dobál piacra új telefonokat, ennek az utódja, Redmi 5 képében szerintetek mikorra várható?

Igazából szeptember fele gondoltam meglepni magam egy új készülékkel, de annyira megtetszett most a 4X, hogy azon töröm a fejem, hogy előrébb hozom, olcsóbb nemigen lesz addigra úgyse.

Bár még azon is töröm a fejem, hogy kell-e nekem új telefon egyáltalán. Jelenleg egy majd' 3 éves Sony M-t használok, és nem vagyok egy hardcore okostelefon felhasználó, de viszont, amikor szükségem van rá, akkor egyre jobban bosszant, a szaggatás, kevés tárhely, ram stb.. és a régi android is.

(#998) zoltannagy válasza starr (#984) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Én a xprotectortól rendeltem átlátszó szilikon tokot, de nekem annyira nem jön be ez az átlátszó valahogy. A tok minőségi egyébként de ahogy látom, a fekete mattot kellett volna megrendelnem valószínű, hogy meg is fogom a jövőhéten most a futár féláron van. Más: MI fiókot egyébként érdemes létrehozni vagy felesleges?

[ Szerkesztve ]

(#999) blackmoto válasza csakany2001 (#996) üzenetére


blackmoto
senior tag

Amit sikerült megtapasztalnom, hogy a gyári MIUI Music appot NE TÖRÖLJÉTEK!!! Hiába engedi a rendszer törölni, hiányozni fog! Annak a része a beépitett ekvalizer, és ha törlés után a beállításokban arra a menüpontra nyomsz, akkor dobja a hibát. Nem értem miért nincs törölhetetlenre állítva. :W Túrhattam a netet, mire találtam egy értelmeset, ami nemzetközi (tud magyarul) és nem ezer éves verzió.
Böngészőt, MIUI fórum appot lehet törölni, az még nem hiányzott.

[ Szerkesztve ]

(#1000) spiderpig820 válasza wanted5 (#997) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

valami hasonló érdekelne engem is:

a 4x-ből lehet pro vagy valamilyen más, új változat? mondjuk 4/64?

nem nagyon ismerem az ilyen telefonokat, de ezt most valószínűleg megvenném. a korábbi tapasztalatok alapján lehet valami újítás ebből a szériából?

4B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.