Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) ati05 válasza starr (#1098) üzenetére


ati05
aktív tag

Nekem sem akar frissíteni.

(#1102) 19franky89


19franky89
csendes tag

Üdv!

Ma kaptam kézhez a telefont, viszont rögtön van egy kis problémám. Miközben próbálgattam, lőttem pár képet. Be akartam lépni a Galériába, viszont a telefon azt írja ki, hogy "Zárt Galéria, nincs szükség engedélyre". Innen viszont kilép belőle és minden alkalommal ezt csinálja/ írja ki. Valaki találkozott ehhez hasonló problémával? Hogy lehet ezt megoldani?

(#1103) retesz147 válasza 19franky89 (#1102) üzenetére


retesz147
addikt

Üdv!
Megoldás:
1. Kicsit visszaolvasol.
2. Jobb felső sarok kereső: "galéria" szó beírása.
3. Itt megtalálod a mester trebrona válaszát.

Xiaomi 13 eu dev...

(#1104) 19franky89 válasza retesz147 (#1103) üzenetére


19franky89
csendes tag

1000 köszi!

(#1105) trebrona válasza retesz147 (#1103) üzenetére


trebrona
nagyúr

Azért ennyire ne túlozzunk, kérem! :B

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#1106) Geret válasza mdraco (#1097) üzenetére


Geret
csendes tag

Üdv

Frissítés előtt tapasztaltam ezt(LED jelzés). Azóta kaptam emailt akkor működik (csak nem tudom frissítés előtt mi volt a helyzet gmail appnál :) ) szóval most csak megfigyelem mi történik.

A belinkelt Camera Modot nem tudom hogy kell. Simán telepíthető? Az enyém "gyári" eustock erre simán felrakható?

Köszi: Geret

(#1107) mdraco válasza Geret (#1106) üzenetére


mdraco
őstag

Sajnos nem egyszerű a helyzet, bootloadert kell nyitni, TWRP-t kell felrakni... Ha az oldalon leírt lépések gondot okoznak, akkor inkább ki kell hagyni ezt, mert problémát okozhat és csak saját felelőségre :)
Nekem még nem volt időm megcsinálni.

(#1108) carr


carr
őstag

kapott egy gyárit....
ez mikor lesz rendes am?
:O

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#1109) 19franky89


19franky89
csendes tag

Üdv!

Rendelni szeretnék tokot a telefonhoz, ezen a kettőn gondolkodom: [link] , [link] . Van esetleg valakinek véleménye, hogy melyik lenne a jobb?

(#1110) hege21 válasza 19franky89 (#1109) üzenetére


hege21
senior tag

Szerintem elég bumszli lesz tőle....
Én ilyet rendelni,de még nem jött meg :DD

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#1111) vince válasza hege21 (#1110) üzenetére


vince
őstag

Én sem szerettem volna ormótlan tokot rá, a Nillkin teljesen vállalható. [link]

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1112) ASMPeterP


ASMPeterP
csendes újonc

Üdv!

Szeretném kérdezni azoktól, akiknek van ilyen telefon:

- az értesítési led csak fehér színben jelez? van lehetőség esetleg mást beállítani, akár külső alkalmazással (pl. light manager) ?
- a kamera milyen képeket készít? vállalhatóak, vagy nagyon zajos? Nem túl "lassú"? (amikor mozgatod a telefont, és a kijezzőn lassan elmosódva mozdul a kép.)
- a videók nem túl sötétek? a képekhez képest, ugyanarról a témáról
- macerás nagyon rootolni, van gond nélkül működő "egyklikkes" eszköz (Kingroot példájára, persze tudom, az nem ehhez való)
- rezgőmotor észlelhető ha nem az orrom előtt van az asztalon, hanem a zsebemben, tokban?

Illetve a fő kérdésem ez a hívás-para, amit olvastam itt több helyen, hogy ha 4G-n vagyok és hívnak, akkor egy-két csörgést még nem érzékel, csak ha többet csörögnek. Ez van még, "stabilan" ilyen minden készülék?

Köszi

(#1113) Yellow73_a válasza ASMPeterP (#1112) üzenetére


Yellow73_a
tag

Pár dologra tudok válaszolni:

1.) Az értesítési LED csak fehér színeel jelez, bár állítólag színes LED van a készülékben, így lehet, hogy más alkalmazással kihozható belőle színes ledes értesítés, nem próbáltam
2.) Jó fényviszonyok között egész jó képeket csinál. Persze a nem megfelelően világos helyszíneken zajosabb lesz a kép. Nem túl lassú, nem homályosodik, viszont ahogy mozgatod, kicsit "döcög", de nem zavaró.
3.) szerintem nem sötétek a videok
4.) nem tudok hozzászólni, én soha nem mókoltam még egy telefonommal sem. Bekapcsolom, használom.
5.) sajnos a rezgőmotor gyenge. Én övtokban hordom a telefont, és néma üzemmódban nem nagyon szoktam észrevenni a rezgést
6.) Náma nem jelentkezik a "hívás-para", nekem azonnal csöng/rezeg

(#1114) ASMPeterP válasza Yellow73_a (#1113) üzenetére


ASMPeterP
csendes újonc

Köszönöm, ezek jó hírek. A jelenlegi telefonom rezgője sem túl erős (szintén övtok :) ), erre számítottam. A Hívás volt a fő gondom, nem örültem volna egy ilyen problémának. Azért ritkán szontam vele telefonálni is..

(#1115) Geret válasza mdraco (#1107) üzenetére


Geret
csendes tag

Köszi!

Igen ettől féltem, nem fogok belebonyolódni....

(#1116) hege21 válasza ASMPeterP (#1114) üzenetére


hege21
senior tag

MiBand 2 okosítani és máris rezeg a karodon is :)

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#1117) ASMPeterP válasza hege21 (#1116) üzenetére


ASMPeterP
csendes újonc

:) Igen, én is ilyesmire gondoltam egyébként...

(#1118) Departed válasza Departed (#1060) üzenetére


Departed
őstag

Esetleg egy 4X tulajdonos megtudná nézni hogy van-e lehetőség exFAT fájlrendszer használatára a microSD-n a 100 éves FAT32 helyett? Köszönöm szépen előre is! :R

(#1119) Vory


Vory
csendes újonc

Nálam másodikra csörög ki. Próbáltam vezetékesről és másik telefonról is. Az teljesen mindegy, hogy alszik vagy sem. Egy kicsit mintha melegende, bár ez az első ilyen okostelefonom, így nem tudom ez mennyire normális vagy sem. Másoknál ? Az én használatommal szerintem simánk kibír az aksi akár négy napot is. Kedden este töltöttem jelenleg 74 %-on van. Mondjuk időm sincs nyomkodni.

(#1120) Domestos válasza Departed (#1118) üzenetére


Domestos
tag

Elvileg tud 32-nél nagyobb kártyákat, tehát illene tudnia, de nekem egy exFAT-re formázott 32GB-ost nem evett meg. Nagyobb kártyám nincs kipróbálni.

(#1121) Geret válasza Vory (#1119) üzenetére


Geret
csendes tag

Nekem 1 bugás után kicsöng(telenor-telenor között ha ez számít). Melegedést töltéskor tapasztaltam

[ Szerkesztve ]

(#1122) ati05


ati05
aktív tag

Az mitől függ hogy többen már megkapták a 8.2.10-es frissítést, én nekem a 8.1.9.0-val azt mondja hogy nincs elérhető új?

(#1123) Nyugger001


Nyugger001
csendes tag

Üdv!
Szeretném kérdezni,hogy más is tapasztalta a készülék random újra indulását? Azt hittem esetleg a frissítés
változtat de nem így lett.Valami tipp ami segíthet?Köszönöm.

(#1124) mcwolf79 válasza Nyugger001 (#1123) üzenetére


mcwolf79
veterán

Nekem pár napja van meg a teló, de semmi ilyesmit nem tapasztaltam.
Se random újraindulás, sőt még a későn csörgés sem jött elő. Utóbbit kipróbáltuk kollegámmal, ott állt mellettem, hívott és egyből kicsörgött.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#1125) starr válasza ati05 (#1122) üzenetére


starr
őstag

Nekem sem jött, 8.2.9.0 van. Pedig régiót is állítgattam.
Mindenkinek megjött, csak nekünk nem?
Lehet, hogy elállítottam valamit? :(

(#1126) Vory válasza starr (#1125) üzenetére


Vory
csendes újonc

Nekem is 8.2.9.0 van és azt írja jelenleg nincs elérhető frissítés. A csörgést majd még kipróbálom telenor-telenor esetén, hányadszorra csörög ki.

(#1127) starr válasza Vory (#1126) üzenetére


starr
őstag

Ha 4G-re van állítva, csak akkor lehet gond a csörgéssel. A vodások jelezték főleg.

(#1128) Vory válasza starr (#1127) üzenetére


Vory
csendes újonc

Telenor-os vagyok. És tényleg.... átállítottam 3 G-re rögtön kicsöng, majd vissza 4 G-re megint csak másodikra, de 2. -ra mindig csöng.

(#1129) mdraco válasza starr (#1125) üzenetére


mdraco
őstag

Nem jött meg mindenkinek, csak egy random szűk körre, mondhatni teszt állapot, ha minden rendben akkor teljes public release.
"The Update will be through OTA only and will be with/without Changelog.Rom will be released to the public after a successful previews on Beta Stable Rom."
Érdemes figyelni a 4X miui fórumát.
http://en.miui.com/thread-648271-1-1.html
Bocs, hogy ilyen formában linkelek, mobil nézet...

[ Szerkesztve ]

(#1130) Vory válasza mdraco (#1129) üzenetére


Vory
csendes újonc

Köszi :) Megnéztem a fórumot és írták, hogy 40 fok alatt még normális a működés.

(#1131) mdraco


mdraco
őstag

Meglepve látom, hogy jelenleg a legújabb 7-es androidot kapta meg:
Redmi 4X
Update to Android N 7.1.2

[link]

(#1132) mch válasza mdraco (#1131) üzenetére


mch
csendes tag

Ha Xposed-et szeretnél használni, akkor ne frissíts! Xposed egyelőre (és valószínűleg még nagyon sokáig) csak 6-os Androidra létezik.

(#1133) mdraco válasza mch (#1132) üzenetére


mdraco
őstag

Már felraktam. Nem használok olyat.

(#1134) vzoltan87


vzoltan87
tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy miként lehet a Here We Go navigációs alkalmazást futtatni lezárt képernyőnél?
Gyakran nincs szükségem a térképre, csak hangutasításokra. Ha lezárom a kijelzőt, akkor megáll a navigálás.

Előre is köszi!

(#1135) dontpanic


dontpanic
tag

Sziasztok,

Hogyan tudom visszatenni a 6-os androidod, ha feltettem a 7-est?
Nyitott bootloader + twrp + 7.15-ös weekly eu rom (nougat) + van backup az előző állapotról

Elég az install twrp alól?

Nincs bajom a MIUI-val, de kb mindent elfed, és semmi újdonságok nem találok a 7-esben. (+ reméltem egy értesítési led javítást is)
De ha találtok valami újdonságot, akkor azt is szívesen veszem. :)

Felokosított értesítésekre lettem volna kíváncsi, és hogy 1 kézzel/ujjal is ki lehessen nyitni az értesítéseket az értesítési panelen (a két ujjas kinyitás szerintem használhatatlan).
Ha jól szedtem össze az infókat ehhez nekem az xposed + xmiui kellene. De ha van egyszerűbb mód ami a 7-es andoridon is megy.

@mch : hol lehet infót szerezni a 7-es alá készülő xposed-ról? Honnan vetted, hogy sokat kell rá várni?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1136) mch válasza dontpanic (#1135) üzenetére


mch
csendes tag

Szerintem egy szokásos TWRP install + wipe vagy backup visszateszi bármelyik rendszert.

Xposed hivatalos fórumában írt a fejlesztő a Nougat supportról:
https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=70773752&postcount=41

(#1137) dontpanic válasza mch (#1136) üzenetére


dontpanic
tag

Köszönöm.

(#1138) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Sziasztok, aki eustock - tól rendelte a telefont és rendelt hozzá ipaky tokot is azoktól kérdezném mennyire használható illetve mennyire védi a telót? Érdemes beruházni rá? Eddig csak nillkin tokot használtam egy redmi 2 pro-n mással nincs nagyon tapasztalatom

(#1139) Joseph80 válasza RoMix85 (#1138) üzenetére


Joseph80
csendes tag

A legjobb tok ha arra kell,hogy valóban védjen ne csak"díszítsen"

(#1140) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Wi-Fin keresztül, hogy lehetne legegyszerűbben frissíteni? Mert jött az üzenet, fel is van telepítve a legfrissebb MIUI app, de ott annyi mindent lehet választani, hogy nem akarom elrontani :D De a frissítésnél, ha rányomok a telefonon ott nem jelzi sajnos. Köszönöm!

(#1141) mch válasza Joseph80 (#1139) üzenetére


mch
csendes tag

Egyetértek. Masszív és szép is. Vannak ezek a "tough armor" tokok, nade hogy néznek ki?! :DDD Sajnos növeli a telefon méretét, de ez az ára a dolognak.

(#1142) tobias40


tobias40
veterán

Teszek egy utolsó próbát ezekre a kérdéseimre hátha tudja vki a választ!
Leginkább a kihangosító a fő problémám mert BT fülessel is azt csinálja mint a gyári kihangosítóval! :R
Nem lehet vhol "zajszűrést" vagy vmi hasonlót beállítani mert azt mondják hogy hallanak csak nagy a háttérzaj! :W

(#1143) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok.
Egy esetleges telefonváltás ügyében szeretnék Tőletek véleményt kérni. Nexus 5x -> Redmi 4x
Tudván az 5x esetleges bootloop hibáról megérné-e váltani? Van-e valaki aki ilyen formában váltott telót?
Fel lehet aplikálni a tiszta droidot stabilan működően? - miui-tól kicsit tartok, bár még nem néztem ilyen telefont.
Köszi előre is minden infót.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#1144) mch válasza Freeman007 (#1143) üzenetére


mch
csendes tag

Pont ma jelent meg egy poszt a Lineage OS-ről a MIUI fórumban:
http://en.miui.com/thread-649977-1-1.html

De ez nem hivatalos változat és nagyon új, én egyelőre nem nyúlnék hozzá. 6-os (LOS 13) szerintem nem is lesz már hivatalos, csak 7-es (LOS 14).

MIUI nem olyan vészes, bár én alaposan kezelésbe vettem és testreszabtam. Ha lesz időm, írok róla egy hosszabb posztot, hátha valakinek érdekes lehet :)

(#1145) Daemos válasza mch (#1144) üzenetére


Daemos
tag

Én jelentkezem rá ! :K

(#1146) Yellow73_a válasza vzoltan87 (#1134) üzenetére


Yellow73_a
tag

Nem találtam ilyen lehetőséget. De régen hasznátam már a Here-t.
De miért baj az, ha megy a térkép is? Akkukímélés miatt?
Emlékeim szerint ha nem kikapcsolod a képernyőt, hanem mondjuk átváltasz hívásra, akkor egy idő után lekapcsol a képernyő magától, de úgy rémlik, hogy ilyen kor tovább fut a háttérben a navi program. De ez egyáltalán nem biztos, ki kell próbálni

(#1147) mdraco válasza dontpanic (#1135) üzenetére


mdraco
őstag

Én se látok újdonságot.
De nekem jobbak ezek a betak mint a stabil 8.2.x-ben, ezekben nem megy nekem a rezgés értesítéskor.
Jelenleg számomra nincs jobb rom. Nem fedeztem fel semmi bugot a betákban.

[ Szerkesztve ]

(#1148) dontpanic válasza mdraco (#1147) üzenetére


dontpanic
tag

Ez csak azért bosszantó, mert a MIUI fórumon több helyen írták, hogy milyen újdonságokat hoz majd a 7-es android, de akkor úgy látszik hogy csak a MIUI 9-be fog ténylegesen belekerülni (ez csak feltételezés).

7.6.15 eu weekly-ben eddig 1 bug-ot találtam, mégpedig a gmail értesítésnek nincs "előnézete", csak annyit ír ki hogy "1 new message", de hogy kitől azt nem. Előző verzióban még jó volt, és láttam hogy ki a feladó.

(#1149) starr


starr
őstag

Root-olta már valaki?
Valaki ezt írta egy külfödi fórumon:
"after rooting, usb debugging, mtp or ptp doesn't work."
Ez igaz?

(#1150) dugynok válasza starr (#1149) üzenetére


dugynok
senior tag

Attól függ, hogy mivel rootolod. SuperSu-val ez a gond, de Magiskkel nincs gond. Playről letöltöd, megnyitod, letölti a legfrisebb zippet, majd twrp-vel felteszed :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.