Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Tézé81


Tézé81
tag

Szóval miért van az, hogy esetenként a hívó félnél már 4-5-ször "kibúgott" a hívás, mire a telefon elkezd csörögni?

Az ismeretlen hívószámra vonatkozó beállítást már kikapcsoltam ahogy itt írják... Akkukímélőben is kikapcsoltam mindent, hátha az lő ki valami processzt a memóriából. Hülyét kapok tőle... És fontos lenne, mert van olyan személy, aki csak megcsörget, ha vissza kell hívnom.

Másik problémám (már más telefonnál is találkoztam vele), hogy magától visszakapcsol néma üzemmódról (mondjuk ezt egy "néma" csengőhanggal megoldottam, de akkor is gáz sztem).

[ Szerkesztve ]

(#402) Hajós01 válasza Tézé81 (#401) üzenetére


Hajós01
csendes tag

Ezt én is tapasztaltam,mire nálam jelzett a hívó fél letette. Utána mondta hogy 6-7x pedig csörgött.
Plusz mondják hogy nem valami jó hangminőség...🤔
Remélem egy OTA-s frissítéssel ezek megszűnnek!

Jobb csapba sz.rni,mint sz.rba csapni

(#403) sxxorp válasza Tézé81 (#401) üzenetére


sxxorp
őstag

Még nem hívtak annyiszor, hogy ezt fel tudjam mérni, de addig is egy javaslat: ne csak megcsörgessen az illető, hanem várja meg míg kinyomod, és visszahívod.

(#404) retesz147 válasza Tézé81 (#401) üzenetére


retesz147
addikt

Ugyan ez a problémám Redmi 3s prime-on.
Ott nekem eléggé szétbuhert a rendszert (eu stable, root, xposed, progik, stb) azt hittem attól, mivel senki más nem jelezte ezt a gondot, csak én.
De szerencsére egyik kolléga azt ajánlotta, hogy térjek át 4G-ről 3G-re,mert a teló hívásbeérkezéskor tököl a váltással... És igen, ez megoldotta a problémám. Búcsút inthetek a B20-nak.... És akkor is előjött a hiba, ha be van kapcsolva a mobilnet, de wifihez vagyok kapcsolódva...

Neked gyári a rendszer?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#405) Hajós01


Hajós01
csendes tag

Az enyém pl. tök gyári,mai vásárlás,friss ropogós...

Jobb csapba sz.rni,mint sz.rba csapni

(#406) Tézé81 válasza retesz147 (#404) üzenetére


Tézé81
tag

Szintén gyári rendszer. Másnál is írta megoldásnak a 3g-re váltást, de akkor miért van 4g-s telóm, ugye...

(#407) El Rey válasza Hajós01 (#402) üzenetére


El Rey
tag

Ilyen gonddal nem találkoztam még bár még csak pár napja használom.

A hangminőség meg sokkal, sokkal jobb mint a lumia 550 esen volt. Hangosabban és tisztábban hallható a másik fél. És engem is jobban hallanak.

(#408) starr válasza Tézé81 (#401) üzenetére


starr
őstag

Legalább jelzi utólag a telefon, hogy hívtak, vagy az sincs?

(#409) Tézé81 válasza starr (#408) üzenetére


Tézé81
tag

Nem próbáltam, most pedig sajnos nincs is mivel letesztelnem, de szerintem azt sem jelzi...

(#410) retesz147 válasza starr (#408) üzenetére


retesz147
addikt

de, azt nekem jelzi....világít a LED és megjelenik az elmulasztott hívás....

persze én se vettem volna észre, ha párom nem panaszkodott volna 3 napig mikor meglett a teló, hogy mi lett hogy ilyen sokáig csörget, máskor 1-2 csörgésre felvettem a telóm....innen kezdtem el othon tesztelni és tényleg 4-5 csengés után szólalt meg....

ha töltőn volt a teló, azonnal csörgött és ha be volt kapcsolva a kijelző, akkor is......

Xiaomi 13 eu dev...

(#411) Domestos válasza Hajós01 (#402) üzenetére


Domestos
tag

Már volt róla szó. MIUI memóriakezelését és a MIUI optimalizációt developer menüben ki kell kapcsolni, telefon app háttérben futását engedélyezni, plusz taszk kezelőben lehet, hogy kell még lockolni is. Érdemes még kipróbálni, akinek saját csengőhangja van, hogy gyári csengőhanggal jobb-e a helyzet.
A rossz hangminőségben sok telefonnál a zajcsökkentő funkció a ludas, az LG F6-omon egyenesen katasztrófa volt, itt a MIUI-n ezt még nem tapasztaltam ki.

(#412) Cadal


Cadal
őstag

Stravat használok bringázáshoz. Viszont ma tekerés közben azt vettem észre, hogy csak néha (mikor elővettem a készüléket a zsebemből, akkor) rögzített koordinátákat a progi. Be lehet azt állítani (mint a wifinél is hogy alvó módban is aktív) hogy ne dobja el a GPS jelet ha a képernyőzár bekapcsol? :F :O

(#413) Hajós01 válasza Domestos (#411) üzenetére


Hajós01
csendes tag

Rendben,köszi! Próbacseresznye... 😏

Jobb csapba sz.rni,mint sz.rba csapni

(#414) Tézé81 válasza Domestos (#411) üzenetére


Tézé81
tag

Köszönöm, ezekre rápróbálok. Egy másik fórumon azt írták, segít ha a második slotba átteszi az ember a sim kártyáját (így az SD kártya ugrik persze...). Ezt azomban tesztelni nem tudom, mert nem törhető a sim-em nano-ra, illetve nem tudom, hogy a 2. sim hely LTE képes-e :U

szerk: amúgy ezek a memóriakezelés lekapcsolások nem fognak betenni a telefon sebességének?

[ Szerkesztve ]

(#415) Tézé81 válasza Cadal (#412) üzenetére


Tézé81
tag

@Cadal: a megfejtés: "Miért nem rögzítik a sport és egyéb tracking alkalmazások a nyomvonalat?

Akkumulátor beállításokban engedélyezd az alkalmazás számára a háttérben futást, illetve a tartózkodási hely meghatározását! "

forrás képpel: [link] (görgess lefelé)

[ Szerkesztve ]

(#416) Cadal válasza Tézé81 (#415) üzenetére


Cadal
őstag

Köszi, megnézem majd, de regisztrálni kell. :R

(#417) lacentos


lacentos
aktív tag

Most komolyan ilyen problémák vannak ezzel a készülékkel ? Jóformán agyon van dicsérve a teszteken erre
beleolvasok a fórumba és ott tartunk mint a többinél. Ez nem jó az nem működik,majd az ota meg a gyaluld le tegyél másik romot...Szóval már majdnem lecseréltem erre az 1S-t de úgy látom felesleges. :F

(#418) Tézé81 válasza Domestos (#411) üzenetére


Tézé81
tag

Hát sajnos nem segített... És tele a net a problémával: [link]

Másodszor futok bele, hogy a Mobilarenára hallgatok és komoly hibával küzdő telefonba futok bele (Doogee X5 volt a másik)... Várom, hogy valaki a telefon árával kezdjen érvelni :) Tök jó amúgy a készülék, csak jó lenne, ha telefonálásra is alkalmas lenne... Amúgy MIUI hibának tűnik, tehát nem készülékspecifikus.

(#419) trebrona válasza Cadal (#416) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezzel a linkkel próbáld: [link] :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#420) rasky válasza Tézé81 (#418) üzenetére


rasky
senior tag

főleg, hogy tesztben a duplakopp is szerepel...félrevezető, így hogy nincs is benne...

(#421) retesz147 válasza Tézé81 (#418) üzenetére


retesz147
addikt

Nem készülék specifikus, mert nálam is ez van Redmi 3s primeon is...

Xiaomi 13 eu dev...

(#422) Cadal válasza trebrona (#419) üzenetére


Cadal
őstag

Köszi, így már megvan! :R

#417) lacentos: Adok egy tippet! Azokat a hozzászólásokat amikben szerepel a root, meg a rom, hagyd figyelmen kívül. Azokat a hozzászólásokat ahol beállítási segítséget kérnek, vagy a problémájuk pusztán néhány beállításon múlt ugord át és sokkal szebb lesz a topik!

Amúgy szerintem tök használható a telefon ennyiért best buy!

[ Szerkesztve ]

(#423) rasky válasza retesz147 (#421) üzenetére


rasky
senior tag

Egyébként szolgáltató hibának írják...esetleg egy sim kártya csere segíthet...telekomnál elvileg nincs ilyen bug (MI5 fórumon olvastam ilyenről)...majd ha megjön a telóm, lecsekkolom. :)

(#424) eurolac válasza lacentos (#417) üzenetére


eurolac
senior tag

Én is szemezgetek ezzel a telóval. Főleg, ha kijönne a 4/64-es változata. Engem is elkeserít amit Te is gondolsz ill. leírtál. :((( Van egy teljesen probléma és bugmentes J5 2016-os telóm, lehet akkor marad is.
Én is használni szeretném a telefonjaimat nem pedig problémákat megoldani rajta. Kár, pedig hardveresen és külsőre is nagyon tetszik! :F

Eurolac

(#425) Örni


Örni
senior tag

Én azt nem értem miért kell egyesével engedélyezni a háttérben futást? Nem forditva lenne logikus, hogy amit nem akarok az ne fusson?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#426) Tézé81 válasza rasky (#423) üzenetére


Tézé81
tag

Telekomos vagyok :)

Azt silabizáltam ki, hogy elvileg a hálózatváltással lehet gondja a telefonnak - azaz fent van 4G-n, bejön a hívás - váltani kéne neki 3G-re - itt elakad a masina.

Most azt találtam ki - mivel abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy van egy tandem kártyám -, hogy a tandemet (amit csak netezésre lehet használni), rakom az 1-es slot-ba, a hanghívásos meg megy a 2-esbe, mivel ha jól tudom, a 2-es slot csak 3G-t tud.

És megint trükközni kell, meg agyalni, meg SD kártyáról lemondani, meg nano simet beszerezni, hogy talán működjön :O

[ Szerkesztve ]

(#427) retesz147 válasza Tézé81 (#426) üzenetére


retesz147
addikt

Ezt "pofázom" már a 3.hszben,hogy a 4G-3G váltással van a gond.... Tegyétek 3G-be és megjavul....Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, mert eldobjuk a 4G-t, de legalább működik és azért még net is marad, nem is rossz...de tény és való, nem 4G...
SIM+SIM+SD egyszerre, SIM kivezető

Nálam simán működik már kb 2 hete.....probléma mentes....

Viszont én azt vettem még észre, hogyha microSD-t teszek a telóba belassul az ujjlenyomat olvasóm, nem is kicsit (néha használhatatlanul lassú lesz), ha kiveszem SD-t minden ok....ha csak SD van a telóba, akkor is lassú az olvasó....az SD jó, mert többfajtával is próbáltam...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#428) Tézé81 válasza retesz147 (#427) üzenetére


Tézé81
tag

Igazad van, ne haragudj! Kábé 800 fórumot olvastam végig és elfelejtettem, hogy Tőled volt elsődlegesen az infó. De ebbe meg nem tudok belenyugodni, kell a 4G, a hároméves Huawei G6-omnál már megszoktam. Marad a külön net kártya, meg az ima, hogy javítsák a MIUI-ban a hibát. Még szerencsém van, hogy nincs szükségem ténylegesen a dual simre.

[ Szerkesztve ]

(#429) trebrona válasza Tézé81 (#426) üzenetére


trebrona
nagyúr

mivel ha jól tudom, a 2-es slot csak 3G-t tud

Nem, nem jól tudod.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#430) El Rey válasza Tézé81 (#426) üzenetére


El Rey
tag

Telekomnál vagyokén is 4G-n van a teló és semmi ilyen hiba nincs nálam.
Kis is próbáltam. Asszony felhívott és első csörgés után kicsörgött nálam.

[ Szerkesztve ]

(#431) Yellow73_a válasza Tézé81 (#401) üzenetére


Yellow73_a
tag

Nekem EUStocktól vásárolt Global Stabil romos készülékemmel és az 1. slotba helyezett Telnoros microsim kártyával nincs ilyen probléma, legkésőbb a 2. csengetésnél kicseng nálam (UPC vonalasról és Telekom mobilról hívva tesztelve)

(#432) retesz147 válasza Tézé81 (#428) üzenetére


retesz147
addikt

Na mivel kb 2 hete "tesztelem" az R3S-t ilyen ügyben, leírom a tapasztalatokat.
Ha a telón be van kapcsolva a kijelző, vagy töltőre van dugva, vagy épp túl kevés idő (kb <1perc) telik el a felébresztéstől (értesítés, email, vagy bekapcsolt kijelző) akkor a teló azonnal kicsörög.
Ha már kb több mint 1 perce nyugalomban van, akkor előfordulhat, hogy nem csörög ki....
10-ből 2-3x a 4. csörgésnél éledt fel, 10-ből 3-4x a 2.csengésnél éledt fel, a többi alkalomnál azonnal feléledt és csengett, még akkor is, ha aludt a teló....szóval elég random, de nagyrészt 6-7 alkalommal a 10-ből inkább később ébred fel, mint ahogy azt kellene.
Viszont nálam a 5. csengésnél mindig feléledt, de ha jól emlékszem 8 csengés van Vodafonnál utánna jön a sípolás, így elég kevés időt szól a teló.....
Amitóta áttetem 3G-re, azóta azonnal, még a kicsengés előtt kezd csörögni a teló....
A hiba akkor is fennál, ha wifi-hez csatlakozik a teló, de egyébként 4G-t preferáll.
1 slot, Vodafone kártya,BP-n használva,ami még nincs 1 éves, Sami J1-ben hibátlan, ott nincs ilyen 4G kicsengés hiba....

@Tézé81: bocs a kirohanásért! semmi gond! ne is mond, 2-3 hete fórumokat bújom a különböző megoldások miatt :)

Aki nem tapasztalt ilyet, az hagyta "elaludni" a telót?? azaz legalább 2-3-4-5 percig nyugalomban van a teló (se értesítés se semmi nem jöhet rá!!) és akkor engedfsz rá egy hívást, érdemes 3-4x is kipróbálni...5-6 perces csúszásokkal, úgy, hogy a LED se világítson, meg semmi se tartsa ébren a telót.....Ha így is ok, akkor szerencsétek van :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#433) gingerbalm válasza Tézé81 (#426) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Szintén telekom (dominóssal és előfizetésessel is kipróbálva), szintén eustock, szintén gyári legfrissebb global stable, és nem tapasztaltam ilyet, minden megy.

(#434) Tézé81 válasza trebrona (#429) üzenetére


Tézé81
tag

Elég baj az nekem most, de remélem a 2-es slotnál is lehet állítani, hogy mit preferáljon... Megnézné valaki, hogy a 2-es slotot lehet-e fixen 3G-re rakni? Külömben mindkét sim-emet cserélni kell. Páromnak redmi note 4-e van, emlékeim szerint ott nem megy fel a 2-es slot 4G-re és nem is lehet "válogatni" a hálózatok között. Vagy együtt lehet mindkét sim-re állítani a hálózatválasztást? Mert akkor végképp borult minden.

dehogy haragszom senkire, illetve rám se haragudjon senki, nyilván egy élő és komoly hibáról van szó. Bennem dolgozik az indulat, hogy költöttem egy csomó pénzt megint valamire, ami nem teszi a dolgát :U

[ Szerkesztve ]

(#435) tvamos válasza Tézé81 (#434) üzenetére


tvamos
nagyúr

Elég rosszul hangzik ez a diskurzus. A tiétek is eustock-ról van? Vagy azok mennek rendesen? Nem is tudom... valahogy már nem is várom annyira, hogy nálam legyen a teló.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#436) retesz147 válasza tvamos (#435) üzenetére


retesz147
addikt

Ugye én Redmi 3S Primeról beszélek!
De sztem mind1 honnan veszed (enyém edigitalos)

Tanulja meg mindenki, valamit valamiért! Egyik oldalon adsz, másik oldalon elveszel, ez az élet, fizika.
Olcsóbb ár=némi kompromisszum!
Nagyon ritka az olyan teló, ami tökéletes, hibentes és az ára is kedvező. Nem akarom az árra fogni, de valljuk be kicsit talán szerepet játszik!
És ha szerencsénk van javítják, vagy lesz rá megoldás. Azt viszont furcsálom, hogy nem mindenkinél jelentkezik, de viszont ahhoz soknál, hogy egyedi hiba legyen.

Amúgy az én telóm is nagyon szuper, imádom!
Ezt mindig nyomkodom, csesztetem, míg a Samut csak akkor fogtam kézbe, ha muszáj volt!

Nyugi, nem fogsz csalódni, tetszeni fog!
A miui jó, ismerkedni kell vele, de jó, összeszerelés és minőség sztem szuper.

Megvárom hogy kijön a 4/64 és sztem veszek én is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#437) tvamos válasza retesz147 (#436) üzenetére


tvamos
nagyúr

Értem, tehát a 3S Prime csinálja. De ez a global stable rom?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#438) retesz147 válasza tvamos (#437) üzenetére


retesz147
addikt

Nem-nem.
Eu (multi) stable 8.2.3: china stable az alapja.

Xiaomi ROM változatok, úgy általában.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#439) Tézé81 válasza retesz147 (#436) üzenetére


Tézé81
tag

Egyébként root-olt telefonon valszeg könnyen áthidalható probléma: az Xposed-nek van olyan modulja (emlékeim szerint, mert rég használtam), ami automatikusan átváltja a hálózatot, ha a képernyő kikapcsol. Régen akksi kímélés miatt használtam. Sajnos ezt most nem root-olhatom, mert a munkához kell a netbank. De másnak jó megoldás lehet :K

(#440) kzsolt86


kzsolt86
csendes tag

Korábban volt szó az értesítési LED-ről és hogy csak fehér színben képes villogni. Nem tudom ezt a thread-et láttátok-e már:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=605570&extra=page%3D1%26orderby%3Drecommend_add&page=1

Elég érdekes...egy felhasználó azt állítja, hogy egy szkripttel kipróbálta és a led maga képes a színek megjelenítésére és erről videót is töltött fel :D

(#441) starr


starr
őstag

Jól gondolom, hogy 4G-n megy a mobilnet, majd ha hívás jön, akkor át kell váltani 3G-re, mert 2017-ben Magyarországon nem tart még ott a tudomány, hogy 4G-n is telefonálni lehessen?
Minden hazai szolgáltató ilyen béna?

[ Szerkesztve ]

(#442) retesz147 válasza starr (#441) üzenetére


retesz147
addikt

Igen, jól gondolod!

Szolgáltatókról nincs infóm, magán és céges is voda, mindig is voda voltam....

Xiaomi 13 eu dev...

(#443) starr válasza retesz147 (#442) üzenetére


starr
őstag

A másik meg, akkor hogy jelezhet kicsöngést a hívó félnél, ha még fel sem épült a kapcsolat?
Na mindegy. Én maradi vagyok, nem használok mobil netet.
Be lehet állítani fix 2G-re?
Jelenleg így használom a Lumiám, így mindig full térerő van, ezért sokkal jobb az akuuidő.

(#444) retesz147 válasza starr (#443) üzenetére


retesz147
addikt

Igen be lehet állítani fix 3G és fix 2G-re is. Vagyis a felfele fix, lefele vált automatán, ha nincs az adott helyen az adott szolgáltatás.

Xiaomi 13 eu dev...

(#445) starr válasza retesz147 (#444) üzenetére


starr
őstag

:R
Akkor nekem is megfelelő lesz a készülék. A héten megrendelem. :C

(#446) vince válasza starr (#441) üzenetére


vince
őstag

A Telekomnál kb. egy hónapja működik a VoLTE, vagyis a 4G hálózaton keresztüli hanghívás, de jelenleg ez a funkció csak Telekomos készülékekkel működik.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#447) vince válasza kzsolt86 (#440) üzenetére


vince
őstag

Az értesítési led tehát nem hardver, hanem szoftver miatt világít csak fehéren, ez jó hír. A fórumtéma a hibajelzés szekcióban van, minél többen erősítjük meg a hiba meglétét, annál nagyobb az esélye, hogy javításra kerül. A megerősítéshez ezt kell tenned:
1.) asztali gépen bejelentkezel a Mi fiókodba az en.miui.com címen
2.) odanavigálsz a fórumüzenethez
3.) ráklikkelsz a színesen világító led videója alatti narancssárga confirm gombra

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#448) |AP|


|AP|
veterán

van itt olyan, aki kihasználja a dupla SIM-et?
Az elsődleges slotba menne egy T-s, a másodlagosba egy vodás kártya (a vodásnál nem fontos a 4G, a T-snél jó lenne)
Olvasgatom itt az utolsó pár hozzászólást, és bár nem vette el a kedvem a telefontól, de azért jó lenne, ha tudna működni normálisan a dual SIM kezelés és legalább az egyik kártyával a 4G is

(#449) Tézé81


Tézé81
tag

Megtörtént a sim-ekkel való buhera, leírom a tapasztalatokat:

- 1. slot-ba egy internetes kártya lett téve, ezen hasít a 4G
- 2. slotba hanghívásos kártya, a 2-es slot csak 3G-n megy, nem tudja a 4G-t, valamint nem választható ki nála külön a használandó hálózat típusa.

Ezek tapasztalatok, tehát ne vegyetek rá mérget, de nálam így oldódott meg a dolog úgy néz ki. Bízom benne, hogy javítják ezt az ordas hibát, mert amúgy nagyon faja készülék lenne ez.

Más, kisebb baj: más is tapasztalta, hogy némáról random visszaáll a telefon hangosra?

@|AP|: a nejem pont ebben a felállásban használja a Redmi Note 4-ét - úgy figyeltem ott is csak az 1-es slot tudja a 4G-t, a kettes 3G-n megy.

[ Szerkesztve ]

(#450) sunavlys válasza |AP| (#448) üzenetére


sunavlys
senior tag

Ne már!

Szinte mindenkinek működik.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.