Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) vzoltan87 válasza Yellow73_a (#1170) üzenetére


vzoltan87
tag

Köszi!
Akkor próbálkozom tovább a beállításokkal.

(#1202) komzs válasza 19franky89 (#1109) üzenetére


komzs
tag

Nekem fekete telómhoz fekete Ipaky tok van. Nagyon masszív és nagyon minőségi. Oldalsó gombok helyett is gomb van, szuperül működik és tuti egy nagyobb ütést (leejtést) is simán felvesz.
Kék keretes
Ajánlani tudom

(#1203) vince válasza komzs (#1202) üzenetére


vince
őstag

Redmi Note 4X-hez való, amit linkeltél.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1204) mch


mch
csendes tag

Jelentem, hogy a korábban ajánlott ebayes üveg nekem bevált. Elsőre kicsit ferdén raktam fel, de simán fel tudtam szedni és tudtam korrigálni. Két nap után is szépen ül a kijelzőn, nem jött fel. Ja és 11 nap alatt jött meg! :DD

(#1205) Yellow73_a válasza mch (#1204) üzenetére


Yellow73_a
tag

Nem takarja el az értesítési ledet? Mert a képen ott nincs "lyuk" a fekete fólián

(#1206) mch válasza Yellow73_a (#1205) üzenetére


mch
csendes tag

Nem takarja a LEDet, jól látszik így is.

(#1207) starr


starr
őstag

Sziasztok!
Hogy lehet letiltani appokat, hogy ne fussanak a háttérben?
Biztonság, akkumulátor, alkalmazás akkumulátor kímélő-nél letiltottam pl a mindigtv-t, de továbbra is kapok tőle értesítéseket.
Máshol más opciót nem találok ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

(#1208) Yellow73_a válasza mch (#1206) üzenetére


Yellow73_a
tag

Köszi!

(#1209) defqon.1


defqon.1
újonc

Sziasztok!
Nem nagyon értek hozzá így a segítségeteket szeretném kérni.Angliában a Three szolgáltatót használom,ami ha minden igaz 4G-t 800Mhz(b20) és 1800Mhz(b3) frekvencián használ.Az szeretném megkérdezni,ha a sima nem európai b20-as verziót venném,ami ha minden igaz azt írja B3-at tudja,akkor tudnám használni itt?:)

(#1210) ollie válasza defqon.1 (#1209) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tudnád, de nem lenne mindenhol 4G-d, mert a B20 és a B3 nem párhuzamosan van használva. Kérdés, hogy milyen arányban (és hol) használja a szolgáltató a B20-at. E mellett még a 3G frekvenciáknak is utána kéne nézni, hogy nehogy csak 2G-d legyen ott, amerre laksz/jársz. Én egyébként mindenképpen B20-asat rendelnék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

***

(#1211) Sb4l4zS


Sb4l4zS
csendes tag

Sziasztok!

Jól értem, hogy EU rom-nál is létezik OTA update? Szóval az új kiadások frissülnek rá?

Aki EU rom-ot használ, milyen tapasztalata van telefonálással? Több 4X van családban global rommal, de pl metron vagy egyéb zajos helyen nem hall a másik fél. EU romon ezt javították, vagy van bármi más fix?

(#1212) vince válasza Sb4l4zS (#1211) üzenetére


vince
őstag

Nincs OTA frissítés eu rom esetében, az okokat lásd itt a nyitó hozzászólásban a Some facts about OTA delay cím alatt.

Eddig a legzajosabb hely, ahonnan beszéltem a szeles udvar volt, de nem panaszkodtak a túloldalon, hogy nem hallanának.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1213) Sb4l4zS válasza vince (#1212) üzenetére


Sb4l4zS
csendes tag

Értem köszi!

S megéri EU romra váltani? Aksi idő pl jobb?

Ez a telefonálás hangos helyen elég kritikus probléma, más megoldotta valahogy?

(#1214) nyikszi válasza starr (#1207) üzenetére


nyikszi
őstag

Szia! Alkalmazásoknál (Beállítás/Alkalmazások) van olyan, hogy értesítés kikapcsolása. Ugyan nem értem, hogy tud küldeni értesítést, ha le van tiltva, de ha itt a pipát kiveszed akkor nem fog értesítést küldeni.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#1215) starr válasza nyikszi (#1214) üzenetére


starr
őstag

Köszönöm

(#1216) tobias40


tobias40
veterán

Legutolsó próbálkozásom hátha nekem is segít vki mert eddig még csak kísérlet sem volt rá...(gondolom egyedi a bajom.. :F )
Tehát a fő problémám a BT az nagyon zavaró,nem értenek a másik oldalon ezért kézből kell telefonálnom amit nagyon nem szeretek napi 4-5 órában vezetés közben... ;]

(#1217) tachikoma válasza tobias40 (#1216) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Nekem Redmi Note 4-em van, de gondolom ezen a téren ugyanaz a hardver van benne.
Én sokat használom a gyári BT-s kihangosítót (2010-es Kia Cee'd). Semmi problémám nincs vele. Zene is azon keresztül jön és a hívások is. Beszédminőséggel sincs gond.
Valószínűleg tényleg egyedi lehet a problémád, vagy a BT kihangosítóddal lehet a gond. (Csak tippelek: mikrofon nem bluetoothon keresztül megy, és a telefon mikrofonját próbálja használni? Ez valami BT profil gond lesz)

(#1218) Sb4l4zS


Sb4l4zS
csendes tag

Bluetooth hangszóróval párosítva a telefont, nem tudom egységesen a telefonról kezelni a hangerőt. Redmi 4A-val ugyanez működött. Dev options-nél nem is látok "disable absolut volume" opciót.

Másnál se működik, EU rom-on belehet állítani?

(#1219) vince válasza Sb4l4zS (#1213) üzenetére


vince
őstag

Akksi idővel kapcsolatban érzésre nincs változás.

(#1218) Sb4l4zS
EU rom esetében ott van a fejlesztői beállítások (aka. lehetőségek) között:

Ja, és nougat óta működik az e feletti opció is, beállíthatod, hogy usb csatlakozáskor milyen üzemmódban legyen a telefon (csak az első három opciót próbáltam):

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1220) ViTToRe


ViTToRe
aktív tag

Sziasztok,

Keresés után sem találtam megoldást a problémámra a telefonnal kapcsolatban, így segítséget kérnék a következőben:
Android verzió: 6.0.1 MMB29M
MIUI: 8.2.10.0 (MAMMIEA)

Probléma: Pioneer Bluetooth fejegységgel zenelejátszás néha meg-megakad lejátszás közben. Továbbá az eddigi össze telefonnal működő Geonaute pulzusmérő öv nem csatlakoztatható a telefonhoz. Bluetooth menüben nem is csatlakozik egyszerűen, illetve Endomondo alkalmazásból próbálkozva egy pillanatra csatlakozik majd eldobja és próbálkozik ismét. Továbbá ugyanezen programnál háttérben fut maga a program méri a távot stb, de kilométerenkénti bemondást csak feloldott kijelző esetén kezdi el... :))

Fenti dolgok egy Huawei / Honor / Lumia telefonnal tökéletesen működnek, nem a fejegységben vagy a pulzusmérőövben keresendő a probléma.

Beállítás vagy szimplán ilyen gagyi a telefon? :))

(#1221) RoMix85


RoMix85
aktív tag

Srácok, megérkezett a telefonom, amit észrevettem elsőre hogy itt ahol most vagyok, ritkán szokott térerő lenni, ha van is 2g telekom.
a 4x azt írja 4g telekom elérhető , van 2-3 csík is de ha hívni próbálok, nincs mobilhálózat üzi.
Ráadásul hiába állítok csak 2g-t vagy 3-at, ugyanúgy a 4-et írja, semmi sem változik.

Ötlet, tipp?

(#1222) tachikoma válasza tobias40 (#1216) üzenetére


tachikoma
aktív tag

...naszóval ha párosítom a telót az autóval, akkor ez a két profile-om van. Régebben olyan autóm volt, amiben nem volt gyári BT, oda vettem egy óccsó kínai USB-s BT vevőt, ami kábelen auxba tolta ki a zenét. Ezen értelemszerűen nem volt phone profile, csak media. Úgy is használtam kihangosítósként a cuccot, de akkor a teló saját mikrofonján keresztül. (És mindenki panaszkodott, hogy milyen rosszul hall...)

(#1223) KoryHu válasza RoMix85 (#1221) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Nincs ilyen telefonom, de mivel ez elég általános hálózatos kérdés, lehet hogy 4G tényleg van, de semmi más, akkor bizony nem fogsz hívni :) Mivel 4G-ről váltana a telefon (3G-re vagy 2G-re), de ha nincs mire, akkor nem fog menni a hívás. Jelenleg a 4G Volte hívást úgy tudom nem vezették be, csak tesztelik (azt se tudom ez a készülék tudja e)

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#1224) ollie válasza KoryHu (#1223) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van olyan hely, ahol csak 4G van, de 2G/3G nincs? Minek építene ki csak 4G-t bármelyik szolgáltató?

***

(#1225) mdraco


mdraco
őstag

Azt hiszem, 7.6.15 EU-s rommal sokkal jobban bírja az akksi, lehet rosszul észlelem vagy becsapós. De az elmúlt hétvége alapján ezt tapasztaltam.
Annak ellenére, hogy beta, én nem tapasztalom, hogy beta, jól működik. Egy hibát észleltem, hogy néha túl sötét a képernyő, mintha később reagálna a fényérzékelő.

(#1226) Klaya1986


Klaya1986
aktív tag

Sziasztok. A közeljövőben telefon csere lesz esedékes, ezt a típust néztem ki. Ár érték arányban papíron nagyon rendben van. De tapasztalatokra lennék kiváncsi, hogy megéri e beruházni erre a készülékre. Gondolok itt elsősorban arra, hogy mennyire stabil szoftveresen? Vannak-e vele problémák, bugok? Nem szeretnék romolgatni, csak kivenni a dobozból és használni. Illetve egyéb véleményekre lennék kiváncsi. Remélem néhány tulaj lök pár sort :)

(#1227) dontpanic válasza mdraco (#1225) üzenetére


dontpanic
tag

És mintha a memóriakezelési is jobb lenne, vagy legalábbis több a szabad memória van.

Nálad működik fenyképező a zár képernyőről megnyitva? Elhúzom balra, bejön a fényképező, de azonnal vissza is jön a zárképernyő.
A hangerő lefelé kétszeri megnyomásával bejön, ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#1228) mdraco válasza dontpanic (#1227) üzenetére


mdraco
őstag

Működik, de ha a vissza vagy home gomb-ot megnyomom, visszajön a zárképernyő.
Újra feltöltötték ezt a rom-ot valami javításokkal, nem tudom ha ez számít. Én azt használom.
Itt a változás:
All 7.6.15 / 7.6.14 REUPLOADED
- Chinese envelope in Security app replaced by Game speed boost
- Fixed Automated tasks starting

Nálam is több memória van szabadon.

[ Szerkesztve ]

(#1229) tobias40 válasza tachikoma (#1222) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi a segítséget,nálam uanezek a profilok vannak,de elvileg a kocsi kihangosítónak a mikrofonját használja,mert ha megkopogtatom akkor hallják,tehát elvileg ott megy a hang! :U

Egyébként én is a gyári kihangosítóra gyanakszom de uanez a kihangosító a Redmi3-al tökéletesen hallottak és nem állítgattam semmit..

[ Szerkesztve ]

(#1230) starr válasza Klaya1986 (#1226) üzenetére


starr
őstag

Olyan, amilyen papíron. Simán megéri. 4G-n egyeseknek késve csong csak ki a telefon. 3G, 2G-n rendben van.

(#1231) starr


starr
őstag

Nálam még mindig 8.2.9.0, nem jön a frissítés. Ez normális, vagy elszúrtam valamit?

(#1232) gingerbalm válasza starr (#1231) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

Nyugi, itt sem dob még semmit. :D

(#1233) Telda válasza mdraco (#1225) üzenetére


Telda
addikt

A régi EU romra raktátok rá vagy friss telepítést csináltatok?

(#1234) mdraco válasza Telda (#1233) üzenetére


mdraco
őstag

Twrp-ben, wipe Dalvik / ART Cache, Cache, Data, System. Majd installban betalóztam a zip-et. Azelőtt global beta volt rajta. Ez friss telepítésnek számít? :D

[ Szerkesztve ]

(#1235) Telda válasza mdraco (#1234) üzenetére


Telda
addikt

Nekem ez annak számít :).
Köszi!

(#1236) Telda válasza mdraco (#1234) üzenetére


Telda
addikt

Felraktam. Előtte nyomtam egy factory reset-et, elvileg az a systemet is törli nem?
Felraktam a zip-et, aztán nyomtam még egy dalvik törlést.
Amit eddig kapásból észrevettem, hogy ahol eddig volt 4G most csak 2-3G között váltogat.
Memóriában nekem ugyan annyi szabad, mint az előző EU rommal.

(#1237) dontpanic válasza Telda (#1233) üzenetére


dontpanic
tag

Én a régire tettem rá. Csak dalvik es cache wipe volt. (RM plugint használok és azt nem lehet backupolni, vagy csak nem tudom, és most nem akartam vele vacakolni.) Eddig jól működik így is.

[ Szerkesztve ]

(#1238) Nyugger001


Nyugger001
csendes tag

Üdv!
Most kaptam egy értesítést a MIUI-tól. MIUI.8 Global Beta ROM 7.6.8 Changelog Preview: Improved Bluetooth Controls frissítési lehetőséggel.Azt szeretném kérdzni mivel én sajnos nem tudok angolul ,hogy ez érdemben mit tud befolyásolni érdemes-e feltenni.Köszönöm.

(#1239) blackmoto válasza Telda (#1236) üzenetére


blackmoto
senior tag

Ha a "system" partíció tartalmát törölné az lenne csak szép. Akkor nem maradna rendszer a telefonon.

(#1240) HKorn


HKorn
addikt

Redmi 4X kijelzője milyen a P8 Lite-hoz viszonyítva? P8 Lite-é annyira nem szép szvsz.

Van valakinek ezzel tapasztalata?

Run&Ride

(#1241) Sb4l4zS válasza vince (#1219) üzenetére


Sb4l4zS
csendes tag

Köszi, hogy ránéztél! :)

Ez melyik rom nálad? xiaomi.eu_multi_HM4X_V8.2.8.0.MAMCNEA_v8-6.0.zip ? Ahogy nézem ez a legfrissebb stabil eu rom, ez már Nougat lenne?

(#1242) vince válasza Sb4l4zS (#1241) üzenetére


vince
őstag

A legfrissebb dev romot (xiaomi.eu_multi_HM4X_7.6.15_v8-7.1.zip) tettem fel, a stabil még 6-os android.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#1243) Franklin válasza RoMix85 (#1221) üzenetére


Franklin
addikt

Ha be van kapcsolva a wifi, akkor nekem is 4G-t ír ki, akármelyik hálózaton vagyok. Ha kikapcsolom, akkor már rendesen jelzi (Telenoros vagyok).

Gondolom ez bug, majd javítják. Global 8.2.1.0 verzió van nekem.

Az, hogy nem tudsz hívni, az térerő probléma lesz, szerintem nem a telefon hibája.

(#1244) mdraco válasza Franklin (#1243) üzenetére


mdraco
őstag

Talán át kell írni a hálózat nevét. Nevénél ott van a 4G és megtévesztő.

(#1245) Franklin válasza mdraco (#1244) üzenetére


Franklin
addikt

Milyen hálózat nevét? Azt hogy Telenor HU 4G?

(#1246) mdraco válasza Franklin (#1245) üzenetére


mdraco
őstag

Settings ->Notifications & status bar -> Edit carrier name-nél. Erre gondoltam.
Mikor wifin van és értesítés menün( vagy micsoda) a carrier name szerepel.
Most látom van, show carrier name beállítás, így mindig mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#1247) Franklin válasza mdraco (#1246) üzenetére


Franklin
addikt

Működik, köszi! :R

(#1248) lócitrom válasza kutkut (#711) üzenetére


lócitrom
őstag

jelentem nekem EBBG. eustock-ról érkezett. a méreg megesz, hogy még mindig nincs tökéletes telefonom és kicserélni sem cserélik csak emiatt. :W

másoktól kérdezném, hogy náluk is ugyanez a helyzet?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#1249) vzoltan87


vzoltan87
tag

Hali!
Érdekelne mi miatt van az, hogy ha hazaérek a lakásba, ahol már van WiFi, nem kapcsolódik és szinkronizál azonnal, hanem csak akkor, ha felébresztem a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#1250) El Rey válasza lócitrom (#1248) üzenetére


El Rey
tag

Mi az az EBBG és, hogy lehet megnézni, hogy az enyém az e?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.