Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Örni


Örni
senior tag

Van már valami megoldás a messenger lite mizéria megoldására? Már mindent beállítottam, de csak nem kapom meg az uziket, ha pihen a teló.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#702) dontpanic válasza Nyugger001 (#700) üzenetére


dontpanic
tag

Lehet nem értem mi a pontos probléma.
1., Be van kapcsolva, hogy ujjlenyomatolvasóval lehessen feloldani, ami fel is ébreszti a készüléket, de ennek ellenére még kéri a biztonsági kódot is.
2., Azt szeretnéd, hogy egyáltalán ne legyen rajta semmi biztonsági zárolás (pin/pattern/password).

Amit írtam fentebb az arra jó, hogy ha az ujjlenyomat olvasóval feléleszted a telót, akkor egyből fel is oldja a biztonsági kódot, külön ne kelljen beírni.
Olyat nem tudsz (szerintem) beállítani, hogy pl ujjlenyomatolvasóval feloldja a lockot, viszont ha a bekapcsolóval éberszted fel a telefont akkor ne is kérjen semmilyen biztonsági kódot. De lehet csak én nem értem pontosan, hogy mi a cél.

[ Szerkesztve ]

(#703) komzs


komzs
tag

Híváslistában valamikor a +3630xxxxxx szám hívaskor nyom elé még egy 6ost és
+36630xxxxxx számot hívja fel.
Nem tudom mikor csinálja, de 1-2 alkalommal már tapasztaltam...
Nekem is a mai hívásokat 1 perce hívásnak írja :-(

Van megoldás hogy ne így hívja +366 ?

(#704) komzs válasza mikej95 (#696) üzenetére


komzs
tag

Berendeltem én is :-)

(#705) Nyugger001


Nyugger001
csendes tag

Nos lehet ,hogy nem fogalmaztam pontosan A helyzet a következő:elindítom a telót akár ujjlenyomat olvasóval akár a ki- be kapcsolóval-bejön a szöveg,hogy húzza fel a feloldáshoz,.megteszem.Ezután bejön,hogy
jelszó megadása.Ha nem írom be,elsötétül a képernyő és nem enged semmit csinálni. A képernyőzár beállítása
alatt a jelszó bekapcsolva van írva.Az alatta levő sorban van ,hogy az adatvédelmi jelszó és ,hogy a jelszó bekapcsolva.Ha erre rányomok a következő oldal jön elő:Adja meg az adatvédelmi jelszavát.A kilenc pontból négyet ahogy legelőször most is ugyanúgy összekötöm, megerősítem a jelszót ezután jön az ujjlenyomat hozzáadása Úgy csinálom ahogy kell,viszont nem csinál semmit.felül a bal sarokban van a mégse felírat ,mivel már egy csomó ideig vártam rányomtam.. A végeredmény az,hogy a mintavétel nem sikerült próbáljam újra.
És ezt az egész folyamatot lehet ismételni.Azt,hogy védett legyen a készülékem természetesen akarom,
csak ez a rengeteg macera nem kívánatos igazán.A réginél csak rányomtam az indító gombra és már működött
is kb.egy másodperc alatt.Bocs, hogy rabolom az idődet de ezt a problémát magamtól nem tudom megoldani.
Segítségedet köszönöm.

(#706) Franklin válasza Nyugger001 (#705) üzenetére


Franklin
addikt

Akkor ott valami rosszul van beállítva.

Kikapcsolt képernyőnél ha ujjlenyomat-olvasózol, akkor rögtön a főmenünek kellene beugrania.

Ha a bekapcsológgombbal éleszted fel és kiírja, hogy húzza fel a feloldáshoz, ott is elégnek kell lennie egy ujjlenyomat-olvasásnak.

(#707) dontpanic válasza Nyugger001 (#705) üzenetére


dontpanic
tag

"adatvédelmi jelszó" - ezt nem kell bekapcsolni, ha csak lockolni akarod a telefont. Bevallom, én ezt sohasem használtam. Csak a telefont és néhány appot szoktam "lockoltatni", azt meg feloldja az ujjlenyomat.
Illetve ha te használni szeretnéd, akkor a
Beállítások / Képernyőzás és ujjlenyomat / Ujjlenyomatok kezelése / Ujjlenyomat minta beállítása részen a Adatvédelmi jelszó-t be kell kapcsolni szerintem, és akkor azt is feloldja az ujjlenyomat. (ez másik menüpont , nem az amit fentebb írtál!)

[ Szerkesztve ]

(#708) Nyugger001


Nyugger001
csendes tag

Sajnos ez nálam nem így működik,és ha hiba van valahol nem tudom hol követtem el. Mivel egyedül nem bodogúltam és nem is vagyok igazán hozzáértő ezért gondoltam segítséget kérek.Nem merek kisérlretezni
nehogy még nagyobb gondot csináljak

(#709) mdraco


mdraco
őstag

Két napot, 10 órás SOT-ot bír nálam, két nap nyúzással főleg bőngészés volt meg 1-2 óra gps tracking.

(#710) dontpanic válasza Nyugger001 (#708) üzenetére


dontpanic
tag

De amit az utolsó sorban írtam az be van állítva? Ott 3 kapcsoló van: 1., Képernyőzár, 2., Adatvádelmi jelszó, 3., Alkalmazás zárolása
Az első kettő legyen bekapcsolva.
(remélem nem vezetlek félre és a global rom-ban is így van :) )

Esetleg ezt nézd át: http://c.mi.com/thread-44862-1-1.html , esetleg youtube-on keress rá a "Privacy Protection Password" + MIUI kifejezésekre.

[ Szerkesztve ]

(#711) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Lassan telefont cserélnék, és a 4X is opció, úgyhogy volna 1-2 kérdésem! :R

1. Az ébresztőt el lehet küldeni "szundi" üzemmódba valamelyik hardveres gombbal (2 hangerő + ki/bekapcs)?
A mostani telómnál megszoktam, hogy amikor ébreszt - de aludnék még egy kicsit :D -, akkor csak kinyúlok az ágy melletti polcra, megnyomok egy - csukott szemmel is megtalálható - hardveres gombot, aztán majd ébreszt 5-10 perc múlva megint... Fontos a "szundi" üzemmód, azaz teljesen ne kapcsolja ki az ébresztést... Ha csak a kijelzőn van rá "gomb", az nem jó, mert ahhoz rá kell nézni a kijelzőre - ami álmosan elég nehézkes... :D

2. Látom, a hálózatkezelés így sem felhőtlen... Az érdekelne, hogy itt nem fordul elő hasonló "hálózateldobós" hiba, mint a másik topicban: [link1], [link2]?

3. Van valaki, akinek nem EBBG-s a kijelzője, vagy mindegyik 4X-nek olyan?

Egyelőre ennyi jutott eszembe. Előre is köszi a válaszokat!

Meizu MX3 32GB

(#712) gyulavezir válasza Nyugger001 (#708) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Mintavétel rendben megvolt? Hozzáérsz, rezzen egyet, aztán megint hozzáérsz, egészen addig, amíg az ujjlenyomatod "el nem készül". Akkor lesz használható mintája a telefonnak.

(#713) gyulavezir válasza dontpanic (#707) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Segítenél, hogyan zárod le az appokat ujjlenyomattal? Sehol sem találom ezt a beállítást. 🙁

(#714) dontpanic válasza gyulavezir (#713) üzenetére


dontpanic
tag

Beállítások / Alkalmazás zárolása (utolsó előtt menüpont)

(#715) sxxorp válasza gyulavezir (#713) üzenetére


sxxorp
őstag

Üdv, nekem a Beállításokban az utolsó menüpont (About phone) feletti menüpont (App lock, nem tudom mi magyarul).
Itt kér egy mintát a lezárandó app-okhoz, majd felajánlja az ujjlenyomatos feloldást is.

szerk: most én maradtam le :)

[ Szerkesztve ]

(#716) ambruservin válasza kutkut (#711) üzenetére


ambruservin
újonc

Szundi altatás megoldható a hangerő gombokkal.

(#717) vince válasza kutkut (#711) üzenetére


vince
őstag

8.2.9-es stabil global rom esetében beállítható, hogy ébresztés esetében a hangerő gombok mit csináljanak: semmit / szundi / elvetés

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#718) Nyugger001


Nyugger001
csendes tag

GYŐZELEM!!!! Úgy működik ahogy elő van írva.Köszönöm mindkettőtöknek dontpanic és gyulavezir.
A beállítások megvoltak úgy ahogy dontpanic is utána nézett.De az igazi áttörést gyulavezir javasolta .Nevezetesen, hogy az újjlenyomt mintavételénél addig kell "tapizni " a leolvasót amig a lenyomat el nem készül.Én a leírás szerint csináltam.ami azt írja,hogy érintsem meg a felületet és a rezzenés után vegyem el az ujjam.Arról nem volt szó hogy ezt ismételgetni kell,én meg mivel még ilyen cuccom nem volt nem tudtam.
Mindíg tanul az ember.Mégegyszer nagyon -nagyon köszönöm mindkettőtők seítségét.

(#719) retesz147 válasza Nyugger001 (#718) üzenetére


retesz147
addikt

Annyival kiegészítem, hogy több ujjat is hozzá tudsz adni, ha épp másik kezedbe fogod a telót.

Xiaomi 13 eu dev...

(#720) kutkut válasza ambruservin (#716) üzenetére


kutkut
addikt

Köszi mindkettőtöknek!

És hányszor ismétli meg az ébresztést? Az enyém pl. csak 5-ször utána mindenképp kikapcsol, nem kérdezi meg, hogy felkeltem-e már... :))

Meizu MX3 32GB

(#721) gingerbalm válasza Nyugger001 (#718) üzenetére


gingerbalm
aktív tag

És tényleg adj hozzá mindkét kezeden több ujjat, mert mi van, ha elvágod a nyitásdomináns ujjadat stb., aztán megint ott állsz tehetetlenül. :D

(#722) Yellow73_a válasza kutkut (#720) üzenetére


Yellow73_a
tag

Én még nem próbáltam a saját ébresztó appját a telefonnak, én ezt használtam már az előző telefonomon is.
Fogalmam sincs, hogy szundizható-e hardveres gombbal, de a képernyő kb 80%-át lefedi a szundi gomb, szóval nagy eséllyel arra nyúlsz rá álmosan, de valóban, véletlenül meg lehet nyomni az ébresztés befejezése gombot is.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alarmclock.xtreme.free

(#723) dontpanic válasza kutkut (#720) üzenetére


dontpanic
tag

Látom nem csak nálam problémás az ébredés :D Én külön appot használok, bármit, bárhogy nyomok meg a telefonon csak szundiba tudom tenni, és csak akkor tudom teljesen kapcsolni ha a kiírt matek feladványt megoldom :) ... nálam bevált.

@Yellow73_a : megelőztél, pont ezt használom én is ;)

[ Szerkesztve ]

(#724) kutkut válasza dontpanic (#723) üzenetére


kutkut
addikt

3rd party ébresztő appokat eddig kerültem, mert ott nagyobb a veszélye, hogy a rendszer kilövi az egész appot a futó alkalmazások közül... :D Tudom, lockolni itt is van lehetőség, de sose lehet tudni... Azért köszi! :R

Meizu MX3 32GB

(#725) Nyugger001


Nyugger001
csendes tag

Köszönöm a további jó tanácsokat.Sajnos úgy látszik,hogy nem kedvező a csillagok állása,mert néhány sikeres kapcsolás után(nem mókoltam semmit) az eredeti hiba újra előjött. Úgy gondolom,hogy már nem idegesítem magam meg a lelkesedésem is alábbhagyott ,majd kedden megpróbálok eljutni a szervizbe.Az eredményt tuatom a fórum tisztelt tagjaival Mégegyszer megköszönöm eddigi segítségeteket.Jó hétvégét mindenkinek.

(#726) trebrona válasza Nyugger001 (#725) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha újraindítod a telefont, utána az első feloldáskor kell a kód.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#727) Domestos válasza trebrona (#726) üzenetére


Domestos
tag

XMIUI xposed modullal ez amúgy állítható, ahogy rengeteg más MIUI viselkedés is finomhangolható. Csak arra kell vigyázni, hogy MIUI-ra nem a sima, hanem spéci, MIUI-hoz módosított xposed verzió kell. Először megszoptam, de szerencsére bootloop nem lett belőle.

(#728) trebrona válasza Domestos (#727) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szerinted akinek gondot okozott az ujjlenyomat beállítása, xposed-t fog használni? :N

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#729) Domestos válasza trebrona (#728) üzenetére


Domestos
tag

Jogos.

(#730) csakany2001


csakany2001
senior tag

Sziasztok!
Az utóbbi időben rengeteget gondolkodtam hogy mire váltsam le az N5X-t.
Erre esett a választásom.(elég sok topikban kérdezősködtem hogy épp melyik lenne a megfelelő)
Szóval lenne pár kérdésem:
Van-e valami széria hibája a telefonnak?
Az ujjlenyomat olvasó mennyire pontos?
Mennyire melegszik terhelés alatt?
Sok dolog sajnos nem derül ki a tesztből hanem csak a tulajok tapasztalataiból szóval inkább azokra hagyatkozom.
Előre is köszönöm!

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#731) Nyugger001


Nyugger001
csendes tag

Na még egy esélyt adok a telefonomnak..Trebona javaslatára lesz egy újra indítás. Ugye az akkor amit eddig feltettem az kuka .Viszont mindent elölről lehet kezdeni? Olyan mintha most venném ki a dobozból,és új jelszót ujjlenyomatot meg mindent kell csinálni.Volt már több telefonom ,okos is kettő de ilyen megoldásra nem volt szükség.Köszönöm,majd jelzem az eredményt.

(#732) trebrona válasza Nyugger001 (#731) üzenetére


trebrona
nagyúr

1. trebrona :)
2. Dehogy, az újraindítás ugyanolyan, mint amikor a windows-t indítod újra. Nem factory resetet írtam.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#733) Yellow73_a válasza trebrona (#732) üzenetére


Yellow73_a
tag

trebrona :)
Hehe, ezt sokan elrontják, de először én is trebonát olvastam.
Olyan ez, mint a Hyppolit, meg a hippodrom (úgyis lehet mondani, de úgy nincs semmi értelme :))

(#734) gyulavezir válasza dontpanic (#714) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Köszönöm. És tényleg ott van! 😊
Azt tudjuk, hogy a kamera szelfi-módban miért nem fordítja meg a képet? Elég vicces, hogy minden felirat fordítva van a képen...

(#735) trebrona válasza gyulavezir (#734) üzenetére


trebrona
nagyúr

Előlapi kamera tükrözése =>ki
kamerabeállításokban.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#736) Nyugger001


Nyugger001
csendes tag

Köszönöm a segítségedet trebrona.
Sikeresen újra telepítettem.A legfontosabb megvan a többit majd holnap.További szép estét.

(#737) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

A lányomat akarom meglepni egy ilyen készülékkel.
Több kérdésem is lenne: fólia alapból is van a képernyőn, vagy azt külön kell rendelni? A képernyő széle 2.5D hajlított? Az Eustock-ban kapható Ipaky tok pereme körkörösen kilóg előre a képernyő síkjából (tehát a képernyő éleit körkörösen védi)?

Köszi előre is a válaszokat: Zsolt

(#738) gyulavezir válasza trebrona (#735) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Nagyon köszönöm!

(#739) mdraco


mdraco
őstag

Notification/Értesítő?-ben állandóan adja ki, hogy változtassak billentyűzetet (change keyboard​). Lehet ezzel valamit kezdeni? Hiába megyek rá, később újra feldobja, idegesítő.

(#740) vzoltan87


vzoltan87
tag

Sziasztok! Ti a kamerát szoktátok védeni valahogy? A régi telefonoknál mindig vágtam rá egy kerek kijelzővedő fóliát. Létezik erre valami kevésbé kókány megoldás? Nem szeretném összekarcolni.

(#741) Gerasz válasza Bozso68 (#737) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Szia!

Igen, 2,5D-s a kijelző és nincs hozzá fólia. A tokról nem tudok semmit. Ali-n láttam 8 dollárért (elvileg) illeszkedő üveget, de sokallom az árát.

(#742) komzs válasza Bozso68 (#737) üzenetére


komzs
tag

Ipaky tok van nekem.
Nagyon passzol a telefonra. Szóval körben megfelelően illeszkedik. Az oldalsó gomboknál is jól oldották meg, nem esik ki a gomb. Nincs gagyi hatása.
Elöző hozzászólásomban láthatod, hogy elöl mennyire jól fekszik fel. Elöl is védi a telefont. Jó a minősége:
[link]

Kaptam hozzá üveglapot, ami nem fekszik fel. Nem tudom pontosan, hogy honnan volt rendelve.
Itt a hardverapron vettem a telót 1 év garival ajándék üveggel.
Lényeg, hogy a tok jó az üveg almás...

(#743) Bozso68


Bozso68
senior tag

Köszi a válaszokat.

(#744) zoltannagy


zoltannagy
aktív tag

Sziasztok, valaki már rendelt telefont a smartshop-tol? Mert megrendeltem a 4X-et 45.500 Ft körül még szerdán, csak a tapasztalatokra lennék kíváncsi, köszönöm! üdv

(#745) Dhampir válasza trebrona (#732) üzenetére


Dhampir
félisten

Pedig olyan jó eszperantó ízű lenne így, persze nem egybeírva. :)

Eszperantó nyelven a tre bona= nagyon jó.

Például a Rádióamatőr alapismeretek kiadvány 10. oldalán olvasható a "tre bona" egy példamondatban.

(#746) Geby


Geby
tag

Full cover tempered glass-t kell rendelni, az általában jó lesz. Ilyet vettem, ez 99%-ban ok, talán egy nagyon picit lehetett volna még szélesebb, de ott már ugye erősen gömbölyödni kellett volna az üvegnek. A csomagolása nem túl strapabíró, csak egy műanyag dobozban küldik, ami eltörhet postázás közben. [link]

Tokból az MSVII Luxuryt tudom ajánlani [link]

(#747) Örni válasza zoltannagy (#744) üzenetére


Örni
senior tag

Én onnan rendeltem, minden rendben volt. A honlapra 2-3 nap volt írva, de egy hét alatt jött meg. E-mailban folyamatosan tájékoztattak, majd a szállító cég is.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#748) Bozso68 válasza zoltannagy (#744) üzenetére


Bozso68
senior tag

45.500Ft?
Nem látom ezt az árat a honlapjukon.

(#749) zoltannagy válasza Örni (#747) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Oké, köszi! :)
@Bozso68 Mert csak 1-2 napig volt ahogy láttam annyi, pontosabban 45.390 Ft-volt.

(#750) gregggor válasza zoltannagy (#744) üzenetére


gregggor
újonc

Szia Zoli! Én is onnan rendeltem. Minden rendben volt! Egy nap alatt megérkezett a csomag. Sajnos nem EU szabványos töltőt adtak hozzá , bár kaptam egy adaptert, aminek a mínősége nem az igazi... A telefon egyébként kifogástalanul működik.:) Postán maradó vételt kértem és korrekt módon kaptam is az e-maileket a rendelés állapotáról. Meg voltam elégedve velük.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.