Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu


Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Csak ötletszinten kérdem, anno a redmi2-n a 4.4-es androiddal amíg nem indítottam el a hangouts-ot, nem jöttek az üzenetek. Most viszont nem indítom el, ha rámír valaki, bejelez, tehát fut a háttérben. Ugyanez a slack amit most tettem fel, és az is üzenget. Hogy a rákba lehet ezeket meggyőzni, hogy csak akkor fusson ha én indítom el? Az ilyenek miatt (is) fogy az akksink, akarja a fene hogy figyeljen a háttérben feleslegesen.

https://divecenter.hu

(#4802) Parampara válasza lócitrom (#4800) üzenetére


Parampara
csendes újonc

MIUIhu-s toollal felment a twrp. Újraindulás után jelszót kért, amit elvileg nem kellett volna. Ezt megoldotta valahogy, újraindult, oké. Ezután a supersu már nem ment fel, sideloader-t kilőtte mivel azt írta a tool, hogy nem talál valamit (? a supersu-t magát? nemtom...), innen került bootloopba. A sideloader kilövése után felajánlotta a telefon, hogy újraindul. [nincs több infó, csak amit korábban írtam]

Mindegy, feleslegesen ezen többet reszelni, nem akar róla beszélni többet, én meg nem fogom csesztetni vele. Ez van. (Meg postás sem vagyok...) Bocs, ha nem összefüggő, de én is csak hallomás alapján írom, legtöbbször nem is világos, mit. :)

Köszi a tippeket, sajnos semmilyen gombnyomásos kombinációra nem reagált a telefon, szóval marad a szerviz vagy a service pointos tippek. Köszönöm mindenkinek a segítséget, tényleg, lelkes kis közönség gyűlt itt össze. :)

(#4803) Cyrin válasza lócitrom (#4773) üzenetére


Cyrin
addikt

Jól látom, hogy az sh fájlok linux alatt futtathatók, miflash nékül is használhatók?

(#4804) lócitrom válasza bunnyhu (#4801) üzenetére


lócitrom
őstag

dettó. máig nem tudom hogy lehet eltenni láb alól a bekapcsoláskor induló nem kívánt alkalmazásokat, amiket tényleg ritkán használok vagy jobban szeretem magam felügyelni.

(#4802) Parampara

természetes. esetleg ha ő meggondolja magát vagy nem jut a szervizzel dűlőre, akkor még mindig regisztrálhat/írhat ide. a fórumon itt-ott akad pár egyén, aki tud azért segíteni szoftveres/hardveres nyűggel kapcsolatban. nem veszt vele semmit.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#4805) lócitrom válasza Cyrin (#4803) üzenetére


lócitrom
őstag

igen, jól látod. ha van már adb környezet Linux alatt vagy bemásolod a szoftverrel azonos könyvtárba, akkor mindenféle külön front-end nélkül végrehajtható a fastboot frissítés terminálból (elméletileg).

legalábbis a logika ezt diktálná. a MiFlash is csak annyit tesz Windows alatt, hogy grafikussá teszi a folyamatot. elindítja a bat fájlt, ami meg ugye az adb-t utasítja. de amilyen folyamatról van szó szerintem a terminál sokkal beszédesebb.

[ Szerkesztve ]

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#4806) Zéno


Zéno
csendes tag

Kellene egy kis segítség.
Barátnőm vett egy ilyen (4x) készüléket de ha telefonon beszélek vele rettenetesen visszhangzik néha a hangja. Valamikor teljesen jó, de az esetek többségében mintha pincéből szólna a hangja. Lehet valamit állítani a telefonján, hogy ne ilyen legyen? Nem lelek semmi menüpontot amivel a hangszínt tudnám állítani.
Gyári rom van rajta de nem nagyon akarnám piszkálni. A telefon frissítette magát a legújabb romra. Talán ha letöltök valamilyen hangszínszabályzó alkalmazást az segíthet rajta? Van egyáltalán ilyen??
Köszönöm.

Nektek nincs ilyen probléma??

(#4807) Cyrin válasza lócitrom (#4805) üzenetére


Cyrin
addikt

Adb és fastboot környezet telepítve van, mivel nexus tabletet is így frissítettem a flash-all.sh fájllal linux alatt. Azért volt ismerős.

(#4808) csodavas


csodavas
tag

Sziasztok!

Megérkezett a nillkin tok plusz az ajándék fólia. Nagyon jó minőségű tapintásra a tok, elég merev, masszív, de mégis kellemes. A fólia is tökéletes, természetesen nem üveg de legalább védi valamennyire a kijelzőt amíg nem érkezik meg az imak. Egy porszem kivételével tökéletesen illeszkedik. Megérte azt a 7 dollárt. Ajánlom mindenkinek.

(#4809) lócitrom válasza csodavas (#4808) üzenetére


lócitrom
őstag

látványosan vastagabb tőle a telefon? csak mert oldalról nem készült róla kép. valamint ez végül is szilikon vagy műanyag?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#4810) Flyte33 válasza csodavas (#4808) üzenetére


Flyte33
tag

Hat ez nagyon jo,es ez a folia nem levegos a szelein,rafekszik a kepernyore?

(#4811) Viktor0610 válasza Flyte33 (#4810) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azért nem levegős, mert a 2.5D részre nem ér "ki". ;)
A tokot én is imádom a Redmi 4 Prime-omon. :D

Samsung Galaxy A54

(#4812) csodavas válasza lócitrom (#4809) üzenetére


csodavas
tag

Remélem képekkel mindkettőtöknek tudok válaszolni. Nem lett tőle jelentősen vastagabb a telefon. Nem levegős egyáltalán, de ugyebár nem is üveg.

(#4813) shifty! válasza lócitrom (#4800) üzenetére


shifty!
senior tag

Nekem már csak azért is gázos a történet, mert egy zip telepítésénél, főleg ha hivatalos rom ment rá, akkor a meta-inf valamelyik ellenőrző fájlján meg kellett volna állnia a telepítésnek, mert az updater scriptben kellene lennie egy sornak, amiben a telefon kódnevét/bármi más azonosítóját ellenőrzi pont az ilyen történetek elkerülése végett. Vagy nem hivatalos romot akart hegeszteni az illető, ahol nincs megírva az ellenőrzés(ami nem kézzel írt hanem build script által generált fájl), vagy durva biztonsági hiba van az updater scriptben...

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#4814) lócitrom válasza shifty! (#4813) üzenetére


lócitrom
őstag

igen. az aláírásnál el kellett volna akadnia a folyamatnak. ehhez képest hazavágta az egészet.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#4815) vince válasza csodavas (#4812) üzenetére


vince
őstag

Hogyan tudtad feltenni a fóliát buborékmentesen? Nekem nem ment :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#4816) Parampara válasza shifty! (#4813) üzenetére


Parampara
csendes újonc

Pedig az egy hivatalos rom, fent írtam a pontos nevét meg a letöltés helyét.

Szerk.: Ok, korábban elrontottam a nevét: xiaomi.eu_multi_HM3_V8.5.2.0.LAICNED_v8-5.1
Innen szedve.

[ Szerkesztve ]

(#4817) bb71


bb71
őstag

Na egy-két emléknek:
- ujjlenyomat olvasó rendben, miután fiam rávilágított, hogy még egy pipát kellett ott a menüben tenni valami mellé
- Viber üzenetek mentés visszaállítás tényleg működik. [link]
Köszi annak, aki felhívta rá a figyelmemet! (Az old school módszer ugyanis itt nem működik - viber_messages fájl TB mentésből bemásol a viber könyvtár database alkönyvtárába és Change owner meg permission)

- Most voltunk egy Telenor üzletben ingyenes SIM kártya csere miatt. Hááát, az újjal is gagyi a térerő (2 vonal) időnként - hol, hát persze, hogy a konyhában, ahol a legtöbbet van a telefon -, első próbálkozásra ki is írta, hogy nincs térerő, megszakadt a kapcsolat (vagy valami hasonló). Egyszerűen nem lehet telefonálni vele. Vodafone SIM Redmi 3S-ben 5-ös térerőt mutat ugyanott.
Ezen valamit tudok reszelni?

[ Szerkesztve ]

(#4818) vince válasza bb71 (#4817) üzenetére


vince
őstag

Vodafone SIM Redmi 3S-ben 5-ös térerőt mutat ugyanott. Ezen valamit tudok reszelni?

Vodafone simet teszel a 4X-be is :DDD én kérek elnézést...

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#4819) starr válasza bb71 (#4817) üzenetére


starr
őstag

Ha esetleg nem használsz mobilnenet, akkor állítsd 2G-re. Mindig full térerő, és lassabban is merül.

[ Szerkesztve ]

(#4820) flash-


flash-
veterán

Sajna most írták az eustock-ból hogy ez a telefon elkövetkezendő 1-2 en belül nem várható...(
vince: melyik az a fb oldal? én amit a google kihozott ott nem találtam:(

van más tipp hogy hol vegyem ezt a telefont?
gsmhome-ba látom 2+2 év garival adják. ez jó?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4821) csacsi67 válasza bb71 (#4817) üzenetére


csacsi67
addikt

Valoszinü ez a hiba nem tudja a B20 telefon [link]

(#4822) csodavas válasza vince (#4815) üzenetére


csodavas
tag

Ez most nálam is csodának számít. Mondjuk eddig csak üveget raktam telefonra, ez volt az első ilyen fólia felrakásom. Lehet hogy a kezdők szerencséje. Egy picurka pösz van alatta de az nem zavaró mert az a bal oldali "gomb" mellett/alatt van.

(#4823) csodavas válasza flash- (#4820) üzenetére


csodavas
tag

Edigitalnál nincs készleten? Én ott vettem. Szinte mindig van nekik raktáron.

(#4824) paolinho válasza flash- (#4820) üzenetére


paolinho
őstag

Én tegnap rendeltem a Spemall-tól Hungary Warehause opcióból arany színben tibcsi0407 - féle kuponkóddal 162 USD-ért 2 év garival. Előreláthatólag 2-3 munkanapon belül megérkezik.

(#4823) csodavas: most nincs az Eustock - nál, és a közeljövőben is csak fekete színben lesz majd egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#4825) ryzo82


ryzo82
csendes tag

Sziasztok!
Először is köszönöm a válaszokat!
Eustock ügyfélszolgálata, kérdésemre lesz-e arany a 4x-ből közölte, hogy csak hó végén várható. Smartshopon nem tudjátok b20 van benne ténylegesen? Vagy más alternatíva?
Üdv: Péter

(#4826) bb71 válasza starr (#4819) üzenetére


bb71
őstag

Köszi. Lehet, hogy nem marad más megoldás, csak hát ez olyan fából vaskarika, vagy BMW-t vettem, hogy a szomszéd utcába vigyem a gyereket oviba 50-el...

Csacsi67: B20-ast vettem direkte az eustock-tól...

(#4827) paolinho válasza bb71 (#4817) üzenetére


paolinho
őstag

Ez a Viber Backup nálam valami miatt nem akar működni. Eljutok addig a Viber-ben, hogy megcsinálom a mentést, de a Google Drive - ban sehol nem lelem a Backup - ot. Hová menti ott a rendszer?

[ Szerkesztve ]

(#4828) bb71 válasza paolinho (#4827) üzenetére


bb71
őstag

Meg sem néztem hova mentette, mert az új telóba betéve a simet és sd kártyát, amikor azon aktiváltam a Vibert, utána rögtön felugrott (be volt kapcsolva a wifi) egy ablak, hogy talált mentést és telepítse-e.

Megvan: [link]

******************
Utolsó panaszáradat: az imént feleségem 3 mondatot szeretett volna elmondani nekem, ezt 4 azaz négy hívásból tudta megtenni, mivel 3x 2-5 mp-en belül megszakadt a vonal.
A határán vagyok, hogy visszaküldjem a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#4829) csacsi67 válasza bb71 (#4826) üzenetére


csacsi67
addikt

Akkor meg tul messze van a Telenor átjátszo .Probáld 2G hqgy azon mit produkál. Voda a 4G-t ritka helyken adja 800 Mhz. Pl ahol én lakom a Telenor telefonálás kozben 4G röl 2G re vált. Vodának nincs is nálunk 4G háloja csak 3G.

[ Szerkesztve ]

(#4830) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Eustock csak simán kifogyott mindenből vagy történt valami?
Egyik típusból sincs náluk.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#4831) hege21 válasza bb71 (#4826) üzenetére


hege21
senior tag

Gariba vissza ott valami gebasz van.....

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#4832) bb71 válasza hege21 (#4831) üzenetére


bb71
őstag

Igen lehet... csak azon gondolkoztam - imént olvasva, hogy egy darab sincs eustock-nál -, hogy mit tudnak vele kezdeni - semmit. Max egy új másikat kaphatnék, amit nem fognak adni, mert nincs...

(#4833) vince válasza Zoleee83 (#4830) üzenetére


vince
őstag

[link]
Kifogyott, érkezik kb minden.

(#4828) bb71
én azért egy olyan kört futnék a dologgal, hogy elkezdeném csereberélni a smi kártyákat a telefonokba, hátha kiderül, hogy mi a gyenge láncszem.

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#4834) csodavas válasza Zoleee83 (#4830) üzenetére


csodavas
tag

edigital üzletben van készleten.

(#4835) Telda válasza Parampara (#4816) üzenetére


Telda
addikt

Szerintem ez nem 4X rom. Az összefoglalóban vannak a hivatalos rom letöltési linkjei.

(#4836) aelod válasza bb71 (#4828) üzenetére


aelod
veterán

Mikori a SIM kártyád? Vágott?
Próbáltad másikkal is?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#4837) bb71 válasza aelod (#4836) üzenetére


bb71
őstag

Tegnapi, mint írtam is, nem vágott.
Még nem próbáltam másikkal, illetve a tegnap lecserélttel is uilyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#4838) sz.j válasza bb71 (#4832) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg próbáld meg a szervizt, nekünk korrekt és hasznos infókat adtak ...

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4839) hege21 válasza bb71 (#4837) üzenetére


hege21
senior tag

Lehet csak az antenna csatlakozó körül van gebasz.....

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#4840) bb71 válasza hege21 (#4839) üzenetére


bb71
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítőkészséget!

Most átkapcsoltattam feleségemmel 2G üzemmódba, eleddig rendben volt...

Volt itt régebben egy 4G-s bejövő hívás késés probléma, azzal mi lett, mert nem találom, hogy valami rom megoldotta volna-e vagy sem?

(#4841) csacsi67 válasza bb71 (#4840) üzenetére


csacsi67
addikt

Tegyél bele egy vodás kártyát ha azzal nem produkálja akkor nem telefon hiba ha nem az amit fentebb irtam.Mindenképpp vodás kártya legyen.

[ Szerkesztve ]

(#4842) vince válasza bb71 (#4840) üzenetére


vince
őstag

Ha jól emlékszem (bár nálam nem fordult elő) megoldotta egy szoftverfrissítés.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#4843) bb71 válasza csacsi67 (#4841) üzenetére


bb71
őstag

Este kipróbálom.
Egyébként a bug reportokra rákerestem a Miui fórumon, és hát nem vagyok egyedül ilyen hálózati 4G problémával...
Azt még nem mondtam, hogy xiaomi.eu v9 7.8.31 rom van fent, lehet, hogy vissza kellene mennem egy Global 8.12-re

(#4844) Parampara válasza Telda (#4835) üzenetére


Parampara
csendes újonc

Igen, ezt már megállapítottuk korábban. Viszont ez az összefoglalóban található hivatalos rom letöltési linken található. Az más kérdés, hogy le van előtte írva az összefoglalóban, hogy a HM4X kódú romok a megfelelők, de ettől még a letöltési oldalon ott van az összes xiaomi-s eszközhöz való az azonos verzióból. Innentől user error, ez tény, de felesleges újra leírni, hogy "de a hivatalos oldalon...", mert onnan van. :)

#4845:
Ennyi. :K

[ Szerkesztve ]

(#4845) trebrona válasza Parampara (#4844) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen, hivatalos rom. Redmi 3-ra való, de ezt már valóban túltárgyaltuk.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#4846) sz.j válasza bb71 (#4840) üzenetére


sz.j
nagyúr

A fiam 4X-ével volt gond.., 4G-n a bejövő hívásoknál nem jelzett a telcsi csak az üzeneteket írta ki, hogy nem fogadott hívásai voltak...
Annak ellenére, hogy a szerviz azt az infót adta, hogy "így vagy úgy" javítható a készülék, legrosszabb esetben cserélik, a fiam "átmenetileg" (az itteni tanácsokra hallgatva) visszaállította 3G-re és azóta hibátlanul működik a készülék.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4847) lócitrom válasza bb71 (#4843) üzenetére


lócitrom
őstag

elmentetek abba az irányba, hogy „B20 van-e” meg hogy „800Mhz”... lehet nem figyeltem, de te csak egy adott környezetben/területen tapasztalod ezt. pusztán egy másik szolgáltató kártyájával kellene kipróbálni, mert ez eddig maximum arra utal, hogy egyik szolgáltatónak nincs azon a területen megfelelő lefedettsége. mert eddig ez nem tűnik garanciális problémának. az meg valóban javasolt, hogy stable kiadással teszteld, arra azért akad referencia, hogy nincs vele ilyen probléma.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#4848) bb71 válasza lócitrom (#4847) üzenetére


bb71
őstag

ok

(#4849) Faterkam válasza bb71 (#4843) üzenetére


Faterkam
addikt

A 4G-s híváskimaradás és vagy csúszás, jelen van a Redmi 3s (voda), Vernee Mars (Telenor) telefonoknál is. Saját tapasztalat. A vodánál néha csak az 5. csengetésnél szólalt meg, a Telenornál elég sokszor csak sms jött a hívásról. Mindkét telefonba 2 sim van! A Vernee-nél segített az elsődleges simek megcserélése!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4850) retesz147 válasza Faterkam (#4849) üzenetére


retesz147
addikt

Ezt én is alátámasztom egy Redmi 3S-el....4G-n nem jön a hívás, ha "alszik/deep sleep-be" van a teló (mindkét kártya voda).
A SIM csere 3S-nél nem javította meg a problémát?

Xiaomi 13 eu dev...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.