- bitpork: Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- sziku69: Szólánc.
- Aggregátor gondjai, örömei, és elmélkedései
- Chosen: Canon 5D II - portrézás 2025-ben
- zebra_hun: Hűthető e kulturáltan a Raptor Lake léghűtővel a kánikulában?
-
LOGOUT
Új hozzászólás Aktív témák
-
siddis
őstag
válasz
lócitrom #28672 üzenetére
Most LOS16 van fenn.. Néha nem ébreszti fel az ujjlenyomat olvasó, de a Rockstar vagy Phantom kernelekkel simán ébreszt. Akksi időben mondjuk 2-3 nap, dual SIM-mel.. Magisk ok, Viper4Android ok, GCam ok, szinte naponta jön ki újabb verzió (frissítik is néha, nemcsak ugyanazok a build-ek pörögnek)
-
siddis
őstag
válasz
lócitrom #28624 üzenetére
Hmm, valami third party app, mondjuk a Terminus.?
-
siddis
őstag
-
Telda
addikt
válasz
lócitrom #28339 üzenetére
Teljesen újra akarom húzni a telefont. Miuiflashsel fel akarok rakni egy globalt, majd erre egy EU-t.
Felflashelem a legutolsó global romot
Majd erre flashelek egy TWRP-t ami itt volt egy hozzászólásban "3.1.1-0 Redmi 4x".
Törlöm a következőket:
Dalvik /Art
Cache
System
Data
Ha ez megvan nyomok egy reboot recovery-t.
Ekkor lesz bootloop. Ilyenkor kikapcs. fastbootba belépek és innen inditom a TWRP-t.
Viszont ha a telepített rendszer alól nyomok egy reboot recovery-t akkor gond nélkül elindul.
De ez már nekem régen is ilyen volt, lehet kihagyok valami lépést.
Még a Miui.hu-n volt egy leírást a tiszta telepítésről, mindig az alapján csináltam. -
fil
őstag
válasz
lócitrom #27424 üzenetére
Ez volt az. Azt hittem ,hogy a miu account felhasználónév autómatikus a fórumon. Sajnos a fórumon az már foglalt volt
megváltoztatva bejutottam a fórumra.
Ott viszont ezt az infot találtam. -
Lackooo84
nagyúr
válasz
lócitrom #27410 üzenetére
MIUI-n csak 4 szín (cián, sárga, lila, fehér) működik a 7-ből, és pont a 3 alapszín nem. Kutatni kell, hátha van valami jó kernel. Egyébként nagyon könnyen lehet ellenőrizni, hogy kiér fehér és kié színes, az Orangefox TWRP-t tegyétek fel, és töltés közben színes a led (10% alatt piros, felette sárga, 90% felett zöld). A modem (NON-HLOS.bin) kevés a digi-voda VoLTE-hoz oda már profilváltás kell PDC-vel.
-
Lackooo84
nagyúr
válasz
lócitrom #27408 üzenetére
Ja, kicsit röhej, ugyanis a fehérnél világít ugye mindhárom led, (piros, zöld, kék).. Náluk az kevesebbet eszik, mintha csak egy világítana...
Nem parancsokkal teszteltem, írtam, hogy a Havoc pie romon jó, de szerintem az összes pie kernellel jó. Milyen lemezképre gondolsz?
-
wanted5
őstag
válasz
lócitrom #27104 üzenetére
Aliról max utángyártottat találtok, aminek jó esetben is talán fele a kapacitása a gyárinak, meg max fél évig ha bírja. Tudom, hogy oda van írva, hogy "original"
Tudom mennyire hozzátud nőni az emberhez egy egy jó készülék, főleg, ha hardverileg még ki is szolgál, de 2 év után, ha ilyen gondokkal küszködik, akkor érdemesebb már lecserélni mintsem javítgatni. Egy új redmi 7 nem kerül többi, mint anno ez került. -
enzahobi
aktív tag
válasz
lócitrom #27025 üzenetére
Tehát ha a zárképernyőn duplán koppintasz kikapcsol a kijelző? csak ez tart vissza a miui10-től mert így a knock on mellé knock off is lenne, eddig xposedal csináltam meg de az miui10 alatt nem nagyon megy :D és bocs csak előzőleg felrérthető kérdést írtam így a válaszod is az lett xD
-
aelod
veterán
-
Lackooo84
nagyúr
válasz
lócitrom #27017 üzenetére
Szerintem ez a modem flashelés bonyolultabb, mint a mappacserék. Ettől fagyás stb tuti nem lesz, mert itt csak nagyrészt szenzor firmwarek vannak. Neked rendesen látja a telefont a QPST? Mert nekem az istenért nem akar működni, hogy kéne és ezért nem is tudok profilokat állítgatni. De ha a Telenoros megy vele, akkor a Vodafone nagyobb eséllyel megy.
-
Lackooo84
nagyúr
válasz
lócitrom #27012 üzenetére
Az összefoglaló már "régi", azóta van ez az egyszerűbb módszer, pár hsz-szal visszább, más már megtalálta és megcsinálta simán... Azt csináld amit már 2x leírtam most neked. Szerinted amiket csinálok leírásokat, azok nincsenek tesztelve? Mondanám, hogy törölj egy olyan fájlt, amit nem lehet? Igazából szerintem ha neked nem megy 2 mappa egyszerű cseréje, akkor jobb is, ha nem rootolsz.... Az összefoglalóba is berakatom az új módszert mert csak kavart okoz...
-
Lackooo84
nagyúr
-
thomas77
senior tag
válasz
lócitrom #26482 üzenetére
A kód *#*#volte#*#*. Ez jeleníti meg a menüben a kapcsolót. De hiába kapcsolom be a kapcsolót, nem megy.
Arra gondoltam, hogy valami trükkel működésre lehetne bírni. Pl. apn/ims manuális beállítás, terület/nyelv módosítása stb. Amit különösebb hekkelés nélkül meg lehetne csinálni. Nem akarok rootolni, meg hasonló okosításokba belemenni, csak ami gép, kábel meg box nélkül megoldható. -
tom570
aktív tag
válasz
lócitrom #26426 üzenetére
Erre nem kapott választ giroud 199. Elég érdekes, nem mindennapi probléma, nem is tudok mit hozzászolni ennél többet
(#26385) giroud199
"Sziasztok lenne egy ilyen készülék, a mai nap elkezdte dobálni, hogy alacsony az akkumulátor hőmérséklete töltés közben, majd 10masodperc múlva kikapcsol.... Mi lehet a probléma? Akksi esetleg USB csatlakozó?"
-
tom570
aktív tag
válasz
lócitrom #26419 üzenetére
Köszi
ezt most látja a Miflash progi, sikerült a flash, most bootol a készülék. remélem el is indul. (igen, az előzőt többször is kicsomagoltam, de mindig az volt a hibaüzenet)
ELINDULT! Tiszta rendszerrel! Ezután a jövőben már lehet a telefonról is gyári visszaállítást csinálni?
-
tom570
aktív tag
válasz
lócitrom #26417 üzenetére
Megoldható, ott kezdjem el ugyanezeket? Kell előtte valami drivereket telepíteni? Ezen a gépen van Hi suite, egy Honor telefonhoz, lehet az kavar be? Azt nem értem, hogy pc nélkül miért nem lehet visszaállítani. Próbáltam hangerő fel bekapcs, Hard reset recovery, wipe all data, de ugyanúgy nem történt semmi.
Összerakom a másik gépet akkor, azzal is el leszek 1 órát. -
siddis
őstag
válasz
lócitrom #26225 üzenetére
Szerintem a Pie jobban kajálja az akksit - mindegy milyen kernel van alatta. Ettől függetlenül már egész kellemesen elzörög mind a Luis, mind az Official verziója. Az Oreo fejlesztését a Pie miatt kissé hanyagolják is már kb. februártól egyesek, hogy ne mondjam kezd "elavulni" ez a teló fejlesztői szempontból..
Az AEX-et sosem szerettem, most LOS Nightly-n vagyok egy ideje, nem tud annyit mint mondjuk az RR, de elég stabil a legrégebbi Rockstar 5-össel..
Az Arrow-ról is jókat hallani mostanában, a Bliss is sűrűn frissülget, PixelExpereience dettó, olvasd el az XDA-n hogy mik a vélemények, mennyire bug-os, stb..
-
válasz
lócitrom #24771 üzenetére
& (#24772) starr
Értem és köszi, viszont ezek szerint a nem gyári appokat sem menti a backup.
Még nem csináltam hard resetet, mert egyszer kérdeztem itt, hogy az úgy működik-e, mint régen, de nem volt válasz. Szóval anno az alap verziót rakta vissza a telóra a hr, most a megelőző vagy az utoljára fennlévőt rakja fel tisztán, konfigok nélkül? A legutolsó frissítés után nálam is volt pár érdekes dolog. Például ha lecsatoltam a desktopról fájlok mentése után, akkor nem működtek az ikonok és nem lehetett lapozni sem, csak a felső lehúzás működött.
Amikor nagyobb verzió frissítés érkezik, marad egy csomó felesleges dolog, ill a telepített, majd törölt appok is csomó szemetet hagynak maguk után.
Ezekre amúgy biztosan van valami tisztító parancs, mint Linux alatt, csak gondolom root hozzáférés kell hozzá.
-
aelod
veterán
válasz
lócitrom #24646 üzenetére
még barátnőm sem viseli el a rózsaszínt a kijelzőn. komolyan okádék ez az egész
Egymillió téma van használjon mást.
úgy látom egyre kevésbé informatívabb az egész. a szolgáltató nevét és hálózat típusát bizonyos esetekben írja ki.
Én pont, hogy rühellem ha kiírja teljesen. Helyet foglal az értesítési sávon feleslegesen. Nem kell mindennap ránézzek, hogy tudjam melyik szolgáltatónál vagyok. MIUI 8-on még át is lehet nevezni pl. és azt írja ki amit beállítottál.
ja és az mi, hogy csak az értesítéseket némítja, az alkalmazásokat nem?
Alkalmazás értesítésekben be tudod állítani melyik mit jelenítsen meg ha hepöning van.
-
Dhampir
félisten
válasz
lócitrom #22898 üzenetére
Meg kell ajándékozni ezzel a csemegével azt a bitangot.
-
mikej95
aktív tag
válasz
lócitrom #22676 üzenetére
Állapotjelző LED-re nincs gyógymód. SoC driver rossz, Qualcomm eddig nem javította ki, most már nem is fogja. VoLTE se lesz: Telenor, Telekom csak pár készülék esetében támogatja, de legalább ez a két szolgáltató a 7-es és a 3-as band-et használja LTE-hez. Mikrofon problémát MIUI 10, Oreo talán megoldja esetleg rollback vagy nyitott bootloader mellett unoffical patch xda zegzugaiból. Quickcharge nincs, telefon felismeri kompatibilis töltőt, kábelt, de ~2000 mAh 5V a max amit felvesz.
-
G@ben
addikt
válasz
lócitrom #21764 üzenetére
Az az oka a régi rendszer használatának, hogy stabil, és a fórumot olvasva majdnem minden frissítésnél előjött, hogy ezt rontották el, azt vették ki.
Nekem már ez a rendszer is nagy ugrás, ugyanis 4.0.4-es Android volt előtte.Majd ha szükségét érzem, akkor frissítek.
-
G@ben
addikt
válasz
lócitrom #21754 üzenetére
A Domino Maraton olyan, hogy veszek pl 4GB netet, majd akár hónapok alatt leforgalmazom. Nem indul újra havonta, ha elfogy, akkor újra feltöltöm, pont, mint egy prepaid kártya. Azt szeretném, hogy beállítom a 4GB-ot, mint elérhető keret, majd abból vonogassa le a felhasznált netet, aztán abból könnyen látom, hogy mikor kell majd feltölteni. Most viszont havonta nullázza a forgalmat, azaz összességében nem látom, hogy mennyi van még a keretemből.
-
G@ben
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Premier előzetesen az FBC: Firebreak
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- ASUS routerek
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Autós topik
- iPhone-t használók OFF topikja
- NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti / 3070 / 3070 Ti (GA104)
- Generációs lemaradásban a Huawei chipek, de a cég kitalált valamit
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Milyen NAS-t vegyek?
- További aktív témák...
- iKing.Hu - Apple 16 Pro Max - Natural Titanium - Új, kipróbált
- LG 27GR95QE - 27" OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- Magyarország piacvezető szoftver webáruháza
- Bomba ár! Dell Latitude E5570 Touch - i5-6300U I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I CAM I W10 I Gari
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S24/Samsung Galaxy S24+/Samsung Galaxy S24 Ultra
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest