Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) Weeman1 válasza Petyka3 (#2399) üzenetére


Weeman1
veterán

Én a nagyobb akksi,jobb kamera,AOD miatt válaasztottam a Mi Note 10 Lite-ot.

Xiaomi 11T Pro

(#2402) dragonfx válasza Weeman1 (#2401) üzenetére


dragonfx
veterán

kijelzőtörés nagyon parás vagy van olyna üveg ami rá való? és védi egyáltalán?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2403) Petyka3 válasza Weeman1 (#2401) üzenetére


Petyka3
aktív tag

AOD nincs a mi 10 lite-ban? Pedig van, csak külön a fejlesztői menüben kellett kotorászni, hogy működjön is. Nem mellékesen van értesítő led is, ami szerintem szintén nem hátrány. :)

(#2404) Imi1981 válasza dragonfx (#2402) üzenetére


Imi1981
veterán

Uv ragasztós üvegfólia van rá ami jó. Többi nem valami jó. Én mocolo márkájú uv ragasztós üvegfóliát használok ami szerintem jó minőségű és ujjlenyomat taszító ( tényleg kevésbé maszatolódik) . Védeni szerintem tuti véd, én legalábbis úgy érzem és elég erősnek látszik . Amúgy ami még szintén tapad a hajlított részre az a hydrogel fóliák. Az nem véd annyira de arra jó, hogy ne karcolódjon a kijelző.

[ Szerkesztve ]

(#2405) SZIGMA


SZIGMA
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm szeretne ilyen telefont venni, viszont egy "hiperfontos" kérdésre nem talált választ:
Kikapcsolva ébreszt-e a telefon?

Illetve hozzávaló kihajtós tokot tudnátok-e ajánlani, ami bevált? (belföldi, külföldi forrás is jó)

A segítséget előre is köszönöm!

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#2406) vasi79 válasza SZIGMA (#2405) üzenetére


vasi79
aktív tag

Most kipróbáltam. Sajnos nem ébreszt. Aztán lehet van valami beállítás hozzá, azt nem tudom. De ezt is felírom a számomra fontos hiányosságok közé

Up: ébreszt.

[ Szerkesztve ]

(#2407) rellif


rellif
senior tag

Azon kívül, hogy nem értem minek kikapcsolni egy készüléket, még ott az ütemezett ki-be kapcsolás lehetősége. Esetleg repülő üzemmód... :U

(#2408) vasi79 válasza rellif (#2407) üzenetére


vasi79
aktív tag

Pl megszorulsz mennykűvel és jobb ha nem eszi éjszaka az áramot, vagy hasonló sziruban már este csak 2-5 % maradt az akkuban de neked reggel menni kell dolgozni. Pl viharok miatt áramszünet.

(#2409) rellif válasza vasi79 (#2408) üzenetére


rellif
senior tag

Még, akkor is ott az akku kímélő mód.
Most nézem rá 94% töltöttség mellett 395 óra ! készenléti idő az elérhető. Nagy bajban ez is opció lehet.

(#2410) SZIGMA válasza vasi79 (#2406) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Köszönöm, hogy megnézted. Akkor ez működik.

@rellif: én sem értem, ő kikapcsolja éjszakára a telefont

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#2411) this is life válasza SZIGMA (#2405) üzenetére


this is life
Ármester

Közben én is kipróbáltam , miui eu sw-rel kikapcsolt állapotról bebootol és ébreszt a telefon. ( a beállított ébresztés előtt 5 perccel indítja a bootolást).

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2412) vasi79 válasza rellif (#2409) üzenetére


vasi79
aktív tag

Csak ultra kímélő módban nem merül éjszaka. A normál kímélő módban is, nekem legalábbis 1-2%ot eszik éjjel. Ami röhej, mert korábbi telefonom éjjel semmit sem fogyasztott normál módban sem. Ezt már kifejtettem a fórum elején néhány más nekem nemtetsző dologgal együtt. Szerintem én vagyok azon kevesek egyike, aki nem teljesen elégedett a vassal :( jöhetne már egy jól kifőzött custom rom :U

(#2413) mizoli válasza vasi79 (#2412) üzenetére


mizoli
addikt

Szerintem magával a vassal nincs gond.
A főzés már elkezdődött. 🙂

[ Szerkesztve ]

(#2414) 6030D


6030D
Ármester

Csak nem akar működni az Android Auto. :((( Felraktam a novemberi frissítést is, fel is ismerte telepítésnél, hogy van fent egy és csak frissíteni kell, de ugyanúgy nincs ikon, nincs az alkalmazáslistában és az autó sem ismeri fel. Használ valaki AA-t?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#2415) 6030D válasza 6030D (#2414) üzenetére


6030D
Ármester

Éljen a google meg a PH család.
Android Auto for phone screens

Hátha másnak is jó lesz: Android auto probléma, nem indul, nem látszik, nem jelenik meg

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#2416) Imi1981 válasza vasi79 (#2412) üzenetére


Imi1981
veterán

1-2 % merülés éjszaka röhej? Szerintem nincs azzal semmi gond. Meg azt nézd összességében hogy bírja az aksi mert úgy már szerintem nagyon jók közé tartozik.

(#2417) vasi79 válasza Imi1981 (#2416) üzenetére


vasi79
aktív tag

P2-ről váltottam. Hidd el tudom milyen az, amikor bírja az aksi ;)

(#2418) vegyszer válasza 6030D (#2414) üzenetére


vegyszer
addikt

Milyen autóval próbálkozol?
Nekem is ez egy nagy kérdés lesz pár hét múlva.
Nekem egy Peugeot Rifter személyautóra kellene ráheggesztenem a telót.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2419) Imi1981 válasza vasi79 (#2417) üzenetére


Imi1981
veterán

Én elégedett vagyok az üzemidővel. Előző telóm samsung A70 se volt rossz a 4500-as aksijával de ez érezhetően jobb. Nekem eddigi legjobb.

(#2420) mizoli válasza Imi1981 (#2419) üzenetére


mizoli
addikt

Az üzemidő nekem is nagyon megfelelő.
Még sosem volt ilyen jó, illetve ezer éve Mi3 telefonon, Nitrogen OS custom ROMon 🙂

(#2421) vegyszer válasza mizoli (#2420) üzenetére


vegyszer
addikt

Hát nem tudom. Nekem anno a Nokia 1611 teló sokkalta jobban bírta. Akár két hetet is.
Egyrészről a 2x8 karakteres kijelző sok mindenre nem csábított, meg a 160Ft/perc se volt valami olcsó.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2422) mizoli válasza vegyszer (#2421) üzenetére


mizoli
addikt

Vicces, csak a smileyt elfelejtetted oda tenni.
Láttál már Mi3-at?

(#2423) 6030D válasza vegyszer (#2418) üzenetére


6030D
Ármester

Octavia 3. Most néha megy, néha nem, de a legnagyobb baj az, hogy ha rádugom a kábelt, nem mindig kérdezni meg a telefon, hogy csak töltés v fájlcsere. Ezt hol lehetne beállítani, hogy automatikusan fájlcsere legyen?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#2424) #16729600 válasza 6030D (#2423) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nekem van AA ikonom, Skodánk is van és remekül műxik a navi. :K

(#2425) 6030D válasza #16729600 (#2424) üzenetére


6030D
Ármester

Kellett valami beállítás, hogy egyből csatlakozzon?
A telefon gondolom ON :) , és fel kellett raknod a korábban linkelt appot az ikonhoz !?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#2426) #16729600 válasza 6030D (#2425) üzenetére


#16729600
törölt tag

Semmilyen beállítás nem kellett , appot se kellett rendelni az ikonhoz. A verda: octacia 3 FL. Pár hónapja az első kötelező vizsgán volt szoftver frissítés, mert jött új. Szerintem erre is figyelj. Anomáliát én akkor figyeltem meg, ha a zónaidő nincs jól beállítva a verdán.

[ Szerkesztve ]

(#2427) 6030D válasza #16729600 (#2426) üzenetére


6030D
Ármester

Azt meg lehet valahol nézni, hogy a kocsiban melyik verzió van? Én februárban hoztam el, szintén FL, ha azóta jött ki új, akkor lehet, hogy rákérdezek frissítik-e ingyen a helyi márkakerben.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#2428) rellif válasza 6030D (#2423) üzenetére


rellif
senior tag

Fejlesztői beállítások--->alapértelmezett USB beállítások
Itt be lehet állítani mi legyen az alapértelmezett.

(#2429) #16729600 válasza 6030D (#2427) üzenetére


#16729600
törölt tag

Holnap megnézem neked. Nálunk Ausztriában 2 szoftver frissitás volt már, elsőre telefonáltak februárban, a másikat pedig aug.-ban csinálták a kötelezőn. Egy éves múlt a verda.

(#2430) szakkör


szakkör
csendes tag

Jelez a készülék valamilyen módon, ha az akkumulátor elérte a 100% töltési szintet és lehúzható az adapterről?

(#2431) Triton_TL válasza 6030D (#2427) üzenetére


Triton_TL
csendes tag

Nekem kb. egy hónapja van meg a telefon Android Auto hibátlanul működik több Skodaval is. Viszont az elején nekem is volt vele problémám. Korábbi telefonjaimhoz hasonlóan itt is külső forrásból feltelepitettem az AA-t. Ez hiba volt. A 20-s droidon ott van, csak nem látszik az alkalmazások között alapból. De fent a keresőben beírod az alkamazas nevét akkor kihozza.
Utána leszedtem az Android Auto frissítéseit, engedtem hogy a rendszer frissítse. Azóta tökéletesen működik.
Egy próbát esteleg megér nálad is.

(#2432) rellif válasza szakkör (#2430) üzenetére


rellif
senior tag

Gyárilag nincs ilyen opció. Külső alkalmazás pl. az Accubattery viszont kínál ilyen beállítást.

(#2433) 6030D válasza Triton_TL (#2431) üzenetére


6030D
Ármester

Köszi mindenkinek, utána nézek. Az alkalmazások között a kereső sem találta, de az apk-t indítva frissített, tehát ott volt. Próbálkozom.
Egyébként tegnap vettem még egy 40 cm kábelt az ikeában, ott a hozzászólásokban valaki pont azt írta, hogy csak rövid kábellal megy neki az AA, ezért vette.

rellof: az a CIT? Ott nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#2434) Triton_TL válasza 6030D (#2433) üzenetére


Triton_TL
csendes tag

Szerintem kábel hossza nem befolyásolja. Használom röviddel, 40 cm es hosszúval, 1 m is. De hátha nálad segít
Skoda márkakereskedésben dolgozom, előző telefonomat és ezt is számtalan autóhoz csatlakoztattam. Régebbi Android Autó verzióknal elő-elő fordult probléma, de mostanában elég jól működik

(#2435) Doki16


Doki16
addikt

Van egy kis problémám a telefonnal. Ha bármilyen Bluetooth eszközre rá van csatlakozva és azon keresztül akarnék telefonálni akkor senki nem hall engem. Olyan mintha BT módban letiltaná a telefon a mikrofont. Találkozott már valaki ilyen hibával? Nem jöttem rá a megoldásra.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#2436) soniq


soniq
tag

Ez a google féle tárcsázó tènyleg elèg hulladèk.
Felraktam a xiaomi.eu romot,ez hivatalosnak szàmit egyébként, vagy főzöttnek?
Jönnek rá frissítések,vagy mindig flashelni kell egy újabb kiadást?
Legutóbb még az xperia L-emen romolgattam,így nem vagyok kèpben:D
A fènyèrzèkelő csak nekem rakoncàtlankodik?
Állitgatja a fényerőt mikor ugyanolyanok a fényviszonyok is,illetve sokszor nagyon le veszi minimumra.Az A71 mindig pont eltalálta a megfelelő fényerőt.

„Biztos vagyok benne, hogy az internet rövid időn belül összeomlik, és 1996-ban katasztrofális véget ér”

(#2437) rellif válasza soniq (#2436) üzenetére


rellif
senior tag

Az EU ROM olyan szempontból hivatalos, hogy china stabil alapból készül. Frissítés megy rendesen (TWRP alatt fut végig)
Az automata fényerőt nem használom, de a napfény mód sem kapcsol minden esetben.

(#2438) Imi1981 válasza soniq (#2436) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem még egy telefonom se állította úgy a fényerőt, hogy nekem jó legyen. Mindig állítgatni kellett rá előző telóm A70 volt és ugyan úgy mindig állítottam rajta mert sokszor túl levette a fényerőt. Amúgy ez a mi note 10 lite még talán kicsit jobban szabályozza de ez sem tökéletes.

(#2439) this is life válasza Doki16 (#2435) üzenetére


this is life
Ármester

A bluetooth beállítások közt nézz körül , a csatlakoztatott eszköznél engedélyezd a telefon hangjának megosztását .

soniq
Az automata fényerő nagyjából jol működik, de ha valamiért a be eső fény iránya , vagy erőssége változik akkor egyből módosítja a fényerőt, neha azért ez kiszamithatatlanul működik.

rellif
A china rom lenne az alap , de mivel a lite-bol nem készült belpiacos darab , ezert most a global az alapja a főzött miui romnak (emlékeim szerint). Ilyen téren nem vagyunk elkenyeztetve , talán emiatt nincs heti béta miui eu

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2440) rellif válasza this is life (#2439) üzenetére


rellif
senior tag

"Our ROMs features (Whats not in Global):
Based on China Stable / Weekly builds (except POCOF1, HMNote6Pro, HMNote8T, HMNote9ProMax, HMNote9Pro_HMNote9S, HMNote9ProEU)"

Igen régebben írtad, hogy nem lett belpiacos ez a modell.
Ezzel már csak akkor szembesültem amikor már megvolt a készülék és nem találtam china dev ROM-ot.

(#2441) this is life válasza rellif (#2440) üzenetére


this is life
Ármester

Szerencsere azért elég sok mindent átemelnek a kínai romokbôl . Ha az vigasz en is csak a vétel után tajekozodtam hogy rom és egyéb dolgokban milyen lehetőségek lesznek . A nagy tesonál ezzel nincs gond, de abban pedig ott van az irreálisan túl méretezett kamera szenzor.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2442) soniq válasza rellif (#2437) üzenetére


soniq
tag

Köszi az infót mindenkinek :D

„Biztos vagyok benne, hogy az internet rövid időn belül összeomlik, és 1996-ban katasztrofális véget ér”

(#2443) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Hogyan lehetne teljesen "újratelepíteni" egy androidos telefont? Beleértve az összes partíció törlését? Ha jól tudom mi flash tool telefon imei, mac address, drivereket stb. -t tartalmazó fájljait nem generálja újra. Ez főként használt telefonok vásárlásakor lehet érdekes.

(#2444) lenovomen válasza lenovomen (#2443) üzenetére


lenovomen
aktív tag

/boot - recovery tartalmazza
/system - nincs benne
/recovery - recovery tartalmazza
/data - nincs benne
/cache - recovery tartalmazza
/misc - recovery tartalmazza
/sdcard - nincs benne

Mi a helyzet azokkal a partíciókkal, amiket nem ír felül az mi falsh tool? Azokban nem tud megbújni rosszindulatú kód? Pl. adatokat irányít át másik szerverre? Visszamásolja magát a rendszerbe újratelepítés után? stb?

(#2445) mizoli válasza lenovomen (#2443) üzenetére


mizoli
addikt

Te nem bírod ki, hogy van egy jó telefonod igaz? Ez tetszik 😁
Csak akkor töröld a partíciókat, ha kukázni akarod a telefont. Az összeset meg semmiképpen!!!! (Nem is tudod, nincs hozzáférés, de elcseszni azért lehet).
Mi flash-ben (a .bat file-okban) meg tudod nézni, mit tesz fel, korántsem mindent, ami a fastboot romban van. Pl. a Persist (állandó) partíciót nem, amiben a szenzorok adatai vannak, plusz részben a modem. Amit nem, azt nem is olyan egyszerű feltenni, vagy a mi eszközeinkkel nem is lehet. Rengeteget olvasgattam mostanában, de az infók 99,9%-a elavult, az Android 10-ben nem működik (a Google lezárta a System partíciók írását, csak olvasható).
A TWRP mentés nem ment mindent, és amit igen, annak sem biztos a visszaállítása. Az EFS-t pl. menti, csak ne próbáld visszaállítani. Nem lesz többé baseband, wifi és Bluetooth mac cím, imei esetleg visszaáll, (de az IMEI sv nem). Hidd el, rendesen körbejártam a kérdésést.
QPST mentés is szükséges, mielőtt bármit csinálsz!!! Ez menti az EFS-t.
Csak úgy mondom, hogy IMEI, baseband problémánál alaplapot cserélt a Xiaomi szerviz.
Ha kell, tudok küldeni egy rakat irodalmat (csak részben hasznos, az elavult volta miatt).
Használt telefon vételnél legyen kilépve minden fiókból, ne legyen sehol jelszó, és csináljon előtte egy factory resetet.

De csak nyugodtan állj neki, vevő vagyok egy olcsó donor telefonra 🍻😁

(#2446) lenovomen válasza mizoli (#2445) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Nem használt telefont vettem és nem terveztem semmilyen műveletet elvégezni rajta, csak megfordult a fejemben az, hogy mi van olyankor, amikor valaki használt telefont vesz.

Partition Table Layout|Backup|Restore [Snapd… | Xiaomi Redmi Note 3 (xda-developers.com)

Ebben a leírásban azt látom, hogy az android partícióin kívül látni mik vannak még rajta a telefonon. Pl. szokásosnál kevesebb térerőt akár rossz modem beállítások is okozhatnak ezek szerint.. Egyébként nem feltétlen kell használt telefont venni ahhoz, hogy olyasmit tartalmazzon , ami nem oda való. Valaki vesz valamilyen telefont egy elektronikai boltban, használja egy hetet, majd visszaviszi, mert van rá 12 napja, majd azt újracsomagolják és eladják, de közben tett rá valamit. :D Na ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#2447) vegyszer válasza lenovomen (#2443) üzenetére


vegyszer
addikt

Kábeles rom telepítés során van olyan opció, hogy minden adatot töröljön.
De elvileg egy visszaállítás gyári beállításokba is ezt teszi..

Persze előtte a Mi és a Google fiókból lépj ki az eszközön, és az eszközkeresést kapcsold ki.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2448) rellif válasza vegyszer (#2447) üzenetére


rellif
senior tag

És amit a legtöbb ember elfelejt, hogy az eszközt le kell választani a Google fiókból is. :K

(#2449) lenovomen válasza vegyszer (#2447) üzenetére


lenovomen
aktív tag

De mi van olyankor, ha mélyebb szinteken van kód? Például ahol a modem drivereket tölti be azon a partíción egy Ip cím átirányítás másik szerverre? A hálózati adatokat "máshova is" küldi?

(#2450) Imi1981 válasza lenovomen (#2449) üzenetére


Imi1981
veterán

De most honnan veszed, hogy neked valami beágyazott rosszindulatú kód van a telódon? Kicsit szerintem túlgondolod ezt. A vége az lesz, hogy tégla lesz a telóból. Megéri a semmiért (szerintem semmi nincs a telódon ) ? Én még vírust sosem kaptam telóra esetleg idegesítő reklámot még régen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.