Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:43:06

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi Note 10 Lite
Mielőtt kérdezel olvasd el !
Nem fertőző :D
Android 11-hez az alex féle 3.4.x.x twrp nem használható.
Android 12 fastboot vagy cmd-vel módszerrel telepíthető ,frissíthető(xiaomi.eu rom esetén).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) rellif válasza lenovomen (#2548) üzenetére


rellif
senior tag

Ebben a borongós időben az alacsonyabb fényerő miatt 1-2 órával több SOT jön össze. 2 nap alatt kb 10-12 óra nálam is.

(#2552) lenovomen


lenovomen
aktív tag

TWRP esetében hogyan lehet bootloadert zárni? Vagy milyen hasonló védelmet tud nyújtani? Kikapcsolt állapotban flashelhető rá másik és újra vissza a régi? Vagy ha jelszóval van védve twrp akkor nem enged rá másikat flashelni?

[ Szerkesztve ]

(#2553) this is life válasza 6030D (#2543) üzenetére


this is life
Ármester

Csak tipp de lehet hogy taskerrel talán beállítható automatikus feladatnak a hívás felvétele es egyből kijelzõ billentyű zár . Anno miui 11 eea romon az erzelkenyseg állítható volt , igaz annyi csavar volt a dologban , hogy hiába indítottad cit menüben a kalibrálást érzékenységet , aktív hívásban beszélgetésbe kellett lenni . Azóta miui 12 eu romon vagyok , es abban mar nincs lehetőség az érzékenységen állítani, az fix 5-ös értéken van .
A taskerre van topic kérdezd meg háthaalkalmas arra is az alkalmazás.
Nálam szerencsére nincs gond a közelség érzékelővel ,
de igaz ez a hydrogel fólia és az ujjlenyomat érzékelő viszonyára is .

Ui. Anno miui 11 eea romon a kölzelseg érzékelőt beállítottam azóta is jol teszi a dolgát . Azt persze nem tudom , hogy az érték maradt e a későbbi updatek után is .

Más , lehet hogy kiveszem az összefoglalóból a notifybuddy-t (értesítő led pótló,pótlást), mert nálam többszöri újra telepítés után is állandóan ébren tartotta a cpu-t .

Lenovomen
Custom rom-on emlékeim szerint nem lehet bl-t zárni mert bootloop lesz a vége.
Twrp-t nem muszáj flashelni , lehet csak telepitesre is használni , ha mar fent van akkor ha romot is cserelnek rajta, attól még factory reset után is csak a saját google,miui fiók jelszóval lehet a készüléket elindítani ,használni az frp lock es a miui fiók védelme jol dolgozik .
Ha jelszóval védett titkosított a meghajtó , akkor talan otg alól lehet flashelni , de a készülék használatához szükség lesz a miui vagy google ,telefon biztonsági kodra . Factory reset eseten pedig alapból a google es , vagy a miui jelszóra is ismerni kell . Titkosított meghajtó eseten a fajlrendszer nem tallozhato bongeszheto, olvasható .

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2554) mizoli válasza lenovomen (#2552) üzenetére


mizoli
addikt

Tulajdonképpen mit akarsz csinálni?
Valahogy nem nagyon értem az egészet.
A bootloader bezárása:
fastboot oem lock
vagy
fastboot flashing lock
De nem javaslom, bootloop lehet belőle.
Vagy miflash-sel felteszel egy fastboot romot, és a lock-os opciót választod. Bezártad a bootloadert, és visszakapod a mi recoveryt. (Nem tudom, miért tennél ilyet).
Ezt a "milyen hasonló védelmet tud nyújtani" kérdét nem értem.
A "kikapcsolt állapotban..." kérdés sem egészen világos.
TWRP -ből elvileg lehet másik TWRP-t flashelni -ha ez kérdés volt-, de az eredmény bizonytalan.
Ezt a jelszó dolgot sem értem (nem tudod a jelszót?) mindenesetre ha bármit akarsz flashelni, az a jó, ha sehol semmi jelszó nincs.

Közben látom this is life jobban érti.

[ Szerkesztve ]

(#2555) vegyszer válasza mizoli (#2554) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem is az az érzésem, hogy indul itt a téglagyár.
Az egyik ember naponta 8 romot tol fel, a másik meg eléggé bizonytalan lépéseket/kijelentéseket/kétértelmű/nehezen megérthető kérdéseket tesz fel.

Lesz itt olcsó kijelző nemsokára

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2556) mizoli válasza vegyszer (#2555) üzenetére


mizoli
addikt

Remélem nem lesz gond, akármit akar csinálni a fórumtárs. 🙂

(#2557) Imi1981


Imi1981
veterán

Jött rendszeralkalmazás frissítés a gyári launcherre. Mintha most nem laggolna. Amúgy a poco launchert használom és mikor gyárira váltottam nem működött gyári alatt a gesztusvezérlés! Újra kellett indítani és jó lett.

(#2558) Weeman1


Weeman1
veterán

AOD-ra ki lehet rakni valahogy az időjárás jelentést?

Xiaomi 11T Pro

(#2559) Imi1981 válasza Imi1981 (#2557) üzenetére


Imi1981
veterán

Tévedtem laggol (csak gesztusvezérléssel) csak nem egyből kezdte el mikor beállítottam alapértelmezettnek . Poco launcher jobb az nem laggol. A gyári launcher animációja jobban tetszik amúgy de idegesít mikor belaggol kicsit.

(#2560) mizoli válasza Weeman1 (#2558) üzenetére


mizoli
addikt

Gyárilag nincs benne ilyen lehetőség.

(#2561) lenovomen


lenovomen
aktív tag

WiFi-vel vagy mobil nettel jön össze a 12 óra?

(#2562) rellif válasza lenovomen (#2561) üzenetére


rellif
senior tag

SOT-ra nincs hatással szerintem, inkább fényerő ami tudja befolyásolni. Üzemidő/készenléti idő nyilván több mint 12 óra.

(#2563) lenovomen válasza rellif (#2562) üzenetére


lenovomen
aktív tag

Mobilnet jobban eszi az akkut, azt vettem észre.

(#2564) gaborino986


gaborino986
csendes tag

Sziasztok ismét!

Sikerült feltennem szépen a Sunshine hydrogel fóliát, eddig jól muzsikál, az újlenyomatot is rendben érzékeli, bár a felvétel kicsit nehézkes volt (mondjuk azt nem tudom, hogy fólia nélkül is az-e)
3 kérdésem van így, amire még nem tudtam választ kapni:

Az always on display néha erősebben világít néha halványabban. Ez a normál működése, vagy ezt is lehet még finomhangolni? Ütemezettet állítottam be, gondolom mivel always on display, olyat nem lehet, hogy csak akkor jelenjen meg mikor üzenetet kapok :-)

Képernyővezérlési módom a kézmozdulatok, és nem értem mi az a fehér vízszintes csík a kép alján, köze van a lebegő ablakhoz?

Jól olvastam, hogy Super wallpaper frissítést ez a teló sajna nem kap a MIUI12-vel?
Eddig nem találtam sehol.

Köszi!

(#2565) rellif válasza gaborino986 (#2564) üzenetére


rellif
senior tag

AOD így működik, figyelembe veszi a környezeti
fényviszonyokat.
A fehér csíkot az IOS-ből "lopták", kikapcsolható.
Képernyő vezérlési mód /teljes képernyő jelzésének elrejtése.
Ez a készülék super wallpapert hivatalos nem kapta meg, ha hiányzik letölthető sok helyről.
Xiaomi EU ROM-ban alapból benne van.

(#2566) mrx1212


mrx1212
tag

Sziasztok!

Vásárlás előtt állok!
Mi 10 Lite vs Mi Note 10 Lite ? Kinek mi a véleménye (kamera,üzemidő,hagszóró)
főként ezek fontosak számomra
A beszéd hangszóró minősége milyen? (nem rezonál hívás közben) milyen minőségű?

(#2567) this is life válasza mrx1212 (#2566) üzenetére


this is life
Ármester

A mi note 10 lite üzemidőben(sot) erősebb a nagyobb akksi és az 5 g hiánya miatt, kamera téren is lehet előnye , de ezt nehéz megítélni , úgy hogy csak az egyik telefont ismeri az ember. A beszélgetés minőségével nincs gond.
Ami a mi 10lite mellett szól , az a sík kijelzõ és a kb 15%-al erősebb soc .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#2568) Petyka3 válasza mrx1212 (#2566) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Mint Mi 10 Lite tulaj beszélek, nem rezonál a hangszóró. Az üzemidő nálam max 2 nap, de adatforgalom/wifi folyamatosan be van kapcsolva. Naponta töltöm, jellemzen 60-65%-ra töltök rá délután, egy sima 2A-es töltővel. Kamera minősége nekem megfelel, sokkal jobb, mint a note 5 pro volt, amiről váltottam, de nyilván van ennél jobb kamera is, ez még mindig a középkategória! Végül letettem az ívelt kijelzőről és a magasabb árról, ezért lett mi 10 lite, nem mellékesen könnyebb is. (na meg nem akartam 100e-nél többet költeni egy telefonra, nem bántam meg)

(#2569) mrx1212 válasza this is life (#2567) üzenetére


mrx1212
tag

Köszönöm az infókat! Az 5G engem nem nagyon érdekel.Igazából a két telefon azonos árban van. Nehéz döntés,nálam ez az árszint max egyébként
A Note 10 lite mellet szól még szerintem ahogy nézegettem a videókat a keret minősége. (fém) És talán a kamra is picit jobb! A Mi 10 Lite ( műanyag) keret

(#2570) mrx1212 válasza Petyka3 (#2568) üzenetére


mrx1212
tag

Köszi! Ez hasznos vélemény

(#2571) Bali27


Bali27
addikt

Akit érdekel új TWRP...https://t.me/xiaomiminote10lite/19862 [link]

(#2572) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Srácok, lehet valahogy az aodon változtatni? Úgy értem mint a többi gyártónál letölteni aodot vagy a Xiaomi még annyira fapados/gyerek cipőben jár hogy nem lehetséges? Illetve bekapcsolt aodnál zabálja az akkut a telefon, ha nincs bekapcsolva jól birja. Gondolom itt is csak úgy lehet fontot és spéci dolgokat beállitani ha Indiára van rakva a régió :D

[ Szerkesztve ]

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#2573) Weeman1 válasza n0is3es (#2572) üzenetére


Weeman1
veterán

Play áruházban nézz szét.

Xiaomi 11T Pro

(#2574) n0is3es válasza Weeman1 (#2573) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Miért pont a play áruházban? RN9 Prom volt amit a páromnak adtam, azon ha átettem indiára a régiót volt font lehetőség a témáknál :) Nem alkalmazásként akarok fontot cserélni a telefonon, sem aodot :D

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#2575) Imi1981 válasza n0is3es (#2574) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem Indiára van állítva a régió és igen így lehet állítani betűtípust. Amúgy alapból tök sok stílus van aodhoz az nem elég.? Mitől fapados? Mondjuk a Samsungnál lehet letölteni még rengeteg stílust úgyhogy ahhoz nézve lehet fapados de úgy általában elég jól testreszabható.

(#2576) rellif válasza n0is3es (#2572) üzenetére


rellif
senior tag

Ez is csak a global-ban van korlátozva.
Több száz téma van amúgy AOD-hez illetve betűkészlet is.

(#2577) kislg


kislg
tag

Sziasztok!

Hívásrögzítés!
van néhány hozzászólás abban az esetben ha rákeresek (20db)
Ám ettől függetlenül nem teljesen tiszta.
1) Most akkor van vagy nincs hívásrögzítés? Egy redmi 7-ről költözök épp erre a telóra, és azt tapasztalom, hogy nincs a hívás közben alapból hívásrögzítés gomb (nekem borzasztóan hasznos volt)
2) Sokan említik hogy google tárcsázó meg miui tárcsázó. Sajnos én nem tudom eldönteni hogy nekem melyik van fenn. ezt honnan tudhatom meg? Simán az a neve az enyémenk hogy Tárcsázó.
3) Fent van a Hívásrögzítő program (szerintem alapból) de annak a beállításai között nem találtam olyat, hogy hívás közben aktiválni tudjam.
Sőt kiprobálva hívás közben nem tudom bekapcsolni, sőt ha hívás elött kezdem a hangrögzítést, akkor a hívás közben szünetel a rögzítés.

Ha ezt a gyári dolgot nem lehet megoldni, akkor másik lehetőség? Ami legalább hasonló király minőségben rögzít mint ahogy tette ezt a Hangrögzítő?

A válaszokat előre is köszönöm :)

(#2578) rellif válasza kislg (#2577) üzenetére


rellif
senior tag

Szia!
Alapból nincs hívásrögzítés ez az uniós szabályozásoknak köszönhető.
Ha miui tárcsázód lenne, akkor lenne felvétel opció is.
Pl. Xiaomi.eu ROM alatt elérhető mivel ott miui tárcsázó van.
Automatikusan már itt sem indul el a rögzítés.
Valószínűleg a hangrögzítő app-ot gondolod hívásrögzítésnek. (?)

(#2579) vegyszer válasza kislg (#2577) üzenetére


vegyszer
addikt

A hívás rögzítő apphoz már nyűgös.
Ha itthon vetted boltból, szolgáltatótól, valószínűleg EEA verziójú rom van benne.
Ha a tárcsázó, és az SMS app eltérő, mint a régi telón volt, na az a Google alalp tárcsázó / SMS appja.

Ahhoz, hogy a Google reformját deformáld, kell bootloader nyitás (ami garanciavesztéssel jár), recovery csere, és egy EU rom, ami képes lehet rá.
Nekem a teló céges, így minden ilyen jellegű beavatkozás tiltott. :W :O

De a gyári Google tárcsázó fölé telepítettem egy másik tárcsázót (True Phone). És a CubeARC segedelmével a hívás rögzítő ficsörről se kell lemondani. Igen, a gyári jobb volt, de ha most csak ez van, ennek kell örülni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2580) kislg válasza vegyszer (#2579) üzenetére


kislg
tag

nagyon köszönöm rellif és vegyszer

(#2581) Imi1981 válasza vegyszer (#2579) üzenetére


Imi1981
veterán

Kipróbáltam ezt a tsrcsazót és ez a hívás képernyőt is megváltoztatja! Ezt régebben nem lehetett (régebbi telókon). Tetszik amúgy. Kár hogy nincsenek különböző témák hozzá de így sem rossz.

(#2582) mizoli válasza Imi1981 (#2581) üzenetére


mizoli
addikt

Én is a True Phone-t használom, nagyon jól testreszabható. Meg is veszem, ha már így előjött.
Nem a reklám miatt, azt blokkolom, egyszerűen megérdemlik a fejlesztők. 🙂

(#2583) vegyszer válasza Imi1981 (#2581) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem a régi MIUI V5 tárcsázó volt a kedvencem.

Ezt a felületet sirom vissza. Mert ez esett leginkább kézre

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2584) mizoli válasza vegyszer (#2583) üzenetére


mizoli
addikt

A vagyula féle v5 miuihu volt a kedvenc miui romom a Mi3 telefonon. 🙂
Nem is tudom már hány éve, 6-7?

[ Szerkesztve ]

(#2585) Attesz42


Attesz42
csendes tag

Szivesen venném a flashalés rom cserés és twrp tapasztalatokat. Kinek mi a véleménye.

(#2586) vegyszer válasza mizoli (#2584) üzenetére


vegyszer
addikt

:)
Az első Xiaomi Hongmi 7 éve jött meg nekem.
Asszem ez végig v5-ön volt.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2587) Imi1981 válasza vegyszer (#2583) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez jól is néz ki! Nem értem miért hagyta el a xiaomi a saját tárcsázóját. Amúgy elvagyok én a Google tárcsázóval de szebb volt a miui féle.

(#2588) Bali27 válasza mizoli (#2582) üzenetére


Bali27
addikt

True phone tartalmaz spam szűrőt meg hívás felismerést? Amúgy tényleg mutatós.
A megvétel hogy történik? Paypalom nincs. Gondolom nem lehúzos és rá lehet terhelni a Telenor számlára vagy ilyesmi.

(#2589) Zelk 1 válasza mizoli (#2582) üzenetére


Zelk 1
csendes tag

Szia! Hogyan blokkolodd a Trueban a reklámokat?

(#2590) mizoli válasza Bali27 (#2588) üzenetére


mizoli
addikt

link
Tudsz választani, hogy mennyit akarsz fizetni. Semmi extra, normál Play áruház vásárlás, nekem a PayPal van hozzákötve.
Van feketelista.
Hívásfelvétel is van, de sosem próbáltam, igen ritkán telefonálok.

Zelk 1
Reklámblokkolás:
Root+AFWall tűzfal+AdAway.
Csak egy sor szöveg jelent meg, hogy ott érintsem, ha nem akarok reklámot. De reklám nem volt. Ez a sor sem mindenhol volt, talán a névjegyzék felső részén. (?)

[ Szerkesztve ]

(#2591) Bali27 válasza mizoli (#2590) üzenetére


Bali27
addikt

Feltettem, eddig nagyon korrekt. Mondjuk jó lenne bele egy olyan mint az ingyenes Simpler dialerbe hogy spamot szűr, meg ha beírok egy olyan számot ami nincs a névjegyek között elmentve akkor is kiírja a hívott fél nevét vagy bejövő hívásnál ugyanez...

(#2592) mizoli válasza Bali27 (#2591) üzenetére


mizoli
addikt

Ez a spam szűrés, hívó azonosítás amit írsz, Google szolgáltatás. A Google tárcsázóban meg tudod nézni a pontos részleteket. Azt is, hogy a világ mely részein működik, és azt is, hogy hogyan.

Ha van ilyen a Simple-ben, akkor a Google adatait használja.
Szerintem.

(#2593) Bali27 válasza mizoli (#2592) üzenetére


Bali27
addikt

A google bejövő hívásnál vagy kimenő hívásnál ha idegen számot írok be, vagy arról jön akkor nem tudja hogy ki az.
A simple meg érdekes módon tudja.Uh fura ez kicsit nekem.

De legutoljára a True ohonerol irtam hogy jó lenne bele ez a szolgáltatás.

(#2594) SeLe


SeLe
tag

Azoktól kérdezném akik 2 SIM kártyával használják a telefont. Mindkét SIM mellett kijelzi a VoLTE hívásokat? Nálam csak a Telenorosnál aktív, a Vodafone kártyánál nem. Ez a készülék hibája vagy a szolgáltatóé? Előző telefonomban is ugyan ezek a kártyák voltak és mindkettő esetében működött a VoLTE.

Köszi előre is a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#2595) Imi1981 válasza SeLe (#2594) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem kettő telenoros kártya van benne és mindkettőn működik a volte! Mindkettőn jelzi is.

(#2596) SeLe válasza Imi1981 (#2595) üzenetére


SeLe
tag

Akkor a Vodával mint szolgáltatóval lehet a gond?
Velük egyébként már beszéltem és szerintük nem náluk van a probléma:D

(#2597) Imi1981 válasza SeLe (#2596) üzenetére


Imi1981
veterán

Kapcsold be ezt link hátha.

(#2598) SeLe válasza Imi1981 (#2597) üzenetére


SeLe
tag

Be van kapcsolva. Azért köszi.
Eredetileg a Vodás kártyánál a "VoLTE használat" kapcsológomb nem is volt ott, úgy kellett előhívni. De ezután is hiába lett látható és be is kapcsoltam a helyzet nem változott.

(#2599) Imi1981 válasza SeLe (#2598) üzenetére


Imi1981
veterán

Nálam egyiknél sincs ott de működik ha olyan helyen vagyok. Hogy lehet előhívni a kapcsolót?

(#2600) Luna73 válasza Imi1981 (#2599) üzenetére


Luna73
tag

*#*#86583#*#* a tárcsázóba beírva. Utána az adott simen bekapcsolni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.