Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) huberpe válasza eclipse19 (#16398) üzenetére


huberpe
aktív tag

jé valóban. azért nem működik egy ideje. :) + nálam az ujjlenyomat olvasó is szarakszik.
update:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16402) .zSoLTi.


.zSoLTi.
senior tag

Kicsit off, de másnál is szinte használhatatlan a frissített ph app? Nem tölti be a hozzaszólásokat csak alig párat stb...

(#16403) eclipse19 válasza huberpe (#16401) üzenetére


eclipse19
senior tag

Érdekes, mer egy pár napja még tuti megvolt és tegnap még működött is.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#16404) eclipse19 válasza .zSoLTi. (#16402) üzenetére


eclipse19
senior tag

Nekem jónak tűnik, de csak most kezdtem használni nemrég. Keresni mondjuk nem tud.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#16405) Doki42 válasza adika4444 (#16397) üzenetére


Doki42
őstag

Van..
Amazon, 360' cover.
Három darabból áll.
Full Body Protection 360 a neve

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#16406) eclipse19 válasza eclipse19 (#16403) üzenetére


eclipse19
senior tag

Mondjuk az is igaz, hogy sosem volt megbízható. Lehet ők is észrevették.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#16407) trebrona válasza .zSoLTi. (#16402) üzenetére


trebrona
nagyúr

Töröld az adatait, utána jó lesz.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16408) st3v3np3t3r válasza .zSoLTi. (#16402) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem jól megy,bár én ph bétát használok...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16409) jonnyjoker01 válasza darvinya (#16344) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Az OOM értékeket módosítva tökéletes nálam a ramkezelés, ezt roottal gyári rendszeren is meg lehet oldani. Nem használok túl sok alkalmazást, így olyan szinten bent marad minden a memóriában... Egg incet például vasárnap óta nem nyitottam meg, de ma igen és a ramból töltődött be :C

Üdv. Johnny

(#16410) darvinya válasza joker1220 (#16395) üzenetére


darvinya
titán

Erre kíváncsi vagyok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16411) eclipse19 válasza jonnyjoker01 (#16409) üzenetére


eclipse19
senior tag

Az OOM értékeket módosítva tökéletes nálam a ramkezelés

Mert gondolom azon múlik.
Mármint, hogy hogyan kezeli a memóriát.
De a root nélküli mezei júzer úgy használja ahogy gyárilag be volt állítva.

Mit nem nyitottál meg vasárnap óta?

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#16412) jonnyjoker01 válasza eclipse19 (#16411) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Egg Inc :DDD
A lényeg, hogy egy játék és mégis bent tartotta a memóriában úgy, hogy azóta Madbarz, Google maps, Youtube, Messenger Lite, Reddit, Spotify használva voltak (nem biztos hogy ennyi a teljes lista, most ennyi jutott eszembe hirtelen).

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#16413) joker1220 válasza darvinya (#16410) üzenetére


joker1220
őstag

Az történt hogy a GPS opcióknál a nagyon pontos beállítás volt bekapcsolva, viszont a WI-FI és Bluetooth alapú keresés meg ki volt kapcsolva és ez összeakadt. :) Régi telómnál ugyanígy volt és ott semmi gond nem volt belőle.

Attól hogy lejjebb vettem a helymeghatározás pontosságának beállítását energiatakarékosra hogy ne akarjon automatikusan wifi meg bluetooth eszközöket keresni nem oldotta meg. :F

Be kellett kapcsolni azt a két csúszkát hogy a rendszeralkalmazások bármikor kereshessenek WI-FI és Bluetooth eszközöket a pontosabb helymeghatározáshoz a WI-FI beállitásoknál a bekapcsoló csúszka alatt irja is amikor a WI-FI ki van kapcsolva de én azt gondoltam kiindulva a régebbi telefonból hogy van választásom :DDD

Utána instant meggyógyult :))

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#16414) darvinya válasza joker1220 (#16413) üzenetére


darvinya
titán

Helymeghatározást mindig nagyon pontosra állítom, s csak app-nál állítom energia takarékosra, hogyha kell akkor gyorsan határozza meg hol vagyok, stb.
Ettől még nem lesz több fogyasztás, mivel csak használatkor üzemel így.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16415) retesz147 válasza darvinya (#16414) üzenetére


retesz147
addikt

Drasztikus akkumerülésed megszűnt?

Xiaomi 13 eu dev...

(#16416) darvinya válasza retesz147 (#16415) üzenetére


darvinya
titán

Igen.
Valószínű, hogy frissítés lekérdezés ragadt be, mivel aznap jött ki májusi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16417) joker1220 válasza darvinya (#16414) üzenetére


joker1220
őstag

Nekem is nagyon pontosan van, csak ez a két opció nem volt bekapcsolva amit írtam de ezek szerint kell neki, csak akkor meg minek lehet ki-be kapcsolni :DDD

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#16418) Fall-N válasza darvinya (#16328) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezen én is gondoltam. P-hez nemeaz jó a kapacitív gomb. Nem véletlenül vannak évek óta Nexus/Pixel vonalon a virtuális gombok.

(#16419) darvinya válasza joker1220 (#16417) üzenetére


darvinya
titán

Holnap kipróbálom mit produkál régi beállításoddal WiFi.
Eddig BT nem is volt nálam bekapcsolva, csak WiFi.

(#16418) Fall-N

Sajna ezen így el van kaszálva P.
7+ már kint P tesztelésre, mi még itt dekkolunk 8.0-án, s ha így halad 8.1 is csak karácsonyi ajándék lesz, de addig szépen leépítik használhatóságot.
Mint írtam, június közepéig nem jön meg 8.1, és nem lesz februári RAM kezelés, rakom fel februárit, mert kezd néha kiakasztani, hogy 3GB-os telot csináltak.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16420) huberpe


huberpe
aktív tag

most, hogy szeretett guglink kivette a smart lock-ok közül a trusted places opciót, egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy megoldható e valahogy máshogy ez a helyalapú feloldás (tasker és társai esetleg?)?

(#16421) darvinya válasza huberpe (#16420) üzenetére


darvinya
titán

Ezt a kérdést Android alkalmazások topikban tedd fel, mert ott jobban fognak segíteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16422) adika4444 válasza adika4444 (#16397) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi mindenkinek a tokkérdésre a válaszokat!:)

üdv, adika4444

(#16423) joker1220 válasza darvinya (#16419) üzenetére


joker1220
őstag

A WIFI beállítás bekapcsolása után rögtön megjavult, ha már ott voltam a BT -t is bekapcsoltam utána :)

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#16424) Bence004 válasza darvinya (#16419) üzenetére


Bence004
aktív tag

Szerintem jönni fog majd a P, csak ez az új swipe home gomb fog kimaradni...
Vhol olvastam is hogy ez pixel exclusive feature lesz...

(#16425) darvinya válasza Bence004 (#16424) üzenetére


darvinya
titán

Rendszer része ez a funkció, tehát biztosan nem fog ki maradni.
Tehát ilyen fals oldal teóriái nem kellene terjeszteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16426) huberpe válasza darvinya (#16425) üzenetére


huberpe
aktív tag

viszont egy bemutatóban látni, hogy ki lehet kapcsolni ezt az új home gombot és marad a szokásos felállás.

(#16427) darvinya válasza huberpe (#16426) üzenetére


darvinya
titán

Link?

Akkor új funkcióknak is annyi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16428) Fall-N válasza darvinya (#16425) üzenetére


Fall-N
veterán

Arra tudok még gondolni, hogy tényleg csak a Smart home marad kint és használható marad a kapacitív gomb is természetesen. Mondjuk elég hülye megoldás lesz. Meg úgy egyáltalán nem modernebb össze-vissza swipolni.

(#16429) Bence004 válasza huberpe (#16426) üzenetére


Bence004
aktív tag

Igen, lehet kapcsolgatni ki és be...
#16425
És nem valami "fals oldal híreit terjesztem" hanem valami (sajna nem jut az eszembe a neve) külföldi nagy techportálon volt a p bemutatásánál...
Ezért nem kellene egyből támadni...

[ Szerkesztve ]

(#16430) Viktor0610 válasza darvinya (#16427) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgysem kap P-t a Mi A1. :(
Tudod, ígérni bármit lehet. :(((

;]

Samsung Galaxy A54

(#16431) darvinya


darvinya
titán

Megkapja MI A1 Android P-t, gesztus Home gombbal, amit ki/bekapcsolható.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16432) Vanir válasza darvinya (#16431) üzenetére


Vanir
veterán

Ezt a mondatot akkor magyarul is, légyszi.

(#16433) freeknight


freeknight
őstag

Érdekes hibát vettem észre ma, miután hazaértem.
A wifi furcsán viselkedik. Látszólag folyamatosan fent van, de olyan, mintha 10-15 másodpercig jegelné a wifit, majd 5 másodperc alatt elküldi az adatokat, lehet is netezni, aztán megint semmi. Spotify-ban remekül észre lehet venni, ott ki is írja időközönként, hogy offline az eszköz.
Mobilneten semmi baja, ahogy a wifin minden más telefon működik.
Stock rom, sosem piszkáltam.

Megy vissza garanciába, hátha 1 hónap alatt megcsinálják, de már nagyon megbántam, hogy ezt az ipari hulladékot vettem. Ismét bebizonyosodott, hogy 100ezer alatt csak tákolt ideig-óráig működő trágyát lehet kapni :( . Szomorú.

(#16434) Viktor0610 válasza freeknight (#16433) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor ezek a tákolt, ideig-óráig működő trágyák úgy látszik, téged nem szeretnek, mert én évek óta ilyeneket veszek, és semmi komolyabb bajom nem volt velük.

Aztán lehet, csak van lelkük, és érzik, ha valaki szereti őket. ;]

Egy hard resetet azért kipróbálnék, hátha az helyre rakja ennek a tákolt, ideig-óráig működő trágyának az agyát. És persze, a routert is újraindítanám. Lehet, az is csak egy tákolt, ideig-óráig működő trágya...

Samsung Galaxy A54

(#16435) freeknight válasza Viktor0610 (#16434) üzenetére


freeknight
őstag

Sajnos nem tagadhatja le a dzsunka mivoltát. Persze olcsó, de ennek is megvan az ára sajnos.
Pl a teljes kijelző jobb oldala eláll, és este látható light bleed (ez még csak nem is egyedi, nem egy xiaomi mobilnál láttam már ismerősi körben), fogásváltásra nyikorgó hátlap meg oldal, minimálisan, de mozgó sim tálca, pocsék kamera mókolás nékül, zúgó füles. Ezeket még el is néztem neki, mert tényleg nem egy drága cuccos, meg mégiscsak stock droid, de ez a wifis ügy most betette a kaput. :(
Én örülnék neki a legjobban, ha lehetne valami normális telefont kapni olcsón, mert neten és telefonon kívül semmire nem használom már, erre meg igazán nem kéne százezreket költeni, de sajnos még mindig ott tartunk, hogy a build quality-n spórolnak a gyártók, nem csak a hardveren.

Köszönöm lekezelő válaszod, de a routerrel minden rendben, mert minden más eszköz remekül működik wifin keresztül is, úgyhogy itt a mi a1 lesz a szűk keresztmetszet. De ezt írtam fentebb is.

[ Szerkesztve ]

(#16436) Vanir


Vanir
veterán

AEX másnál is 1500 mA körül tölt 90% felett? Tudtommal ez nem túl egészséges az akksinak, de javítson ki egy hozzáértő, ha nincs igazam.

(#16437) darvinya válasza freeknight (#16435) üzenetére


darvinya
titán

Azért Te se gondoltad komolyan, hogy hibás készülék jól fog működni.?
Pl a teljes kijelző jobb oldala eláll, és este látható light bleed…

Vegyél márkát, s ott is megkaphatod ugyanezt.
Nálam ott tette be ilyen márka rajongás, mikor koreai zászlóshajó dobozból kivéve darabokra hullott. (Ez velem történt meg, nem ismerőssel)

Vanir

Ha nem lenne egészséges, akkor már rég nem lehetne ennyivel tölteni.
Sőt van más töltési módok, ahol 4A-t is használnak.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16438) Szoszo94 válasza Szoszo94 (#15047) üzenetére


Szoszo94
őstag

Beszámoló a kijelzőcseréről.

Tökéletesen olyan, mint az eredeti.

Köszönöm.
;]

Minden stimmel, sőt, a maximális fényerő még erősebb is, mint az én gyári panelemen :DDD Színek, betekintési szögek, érzékenység, ezek mind megfelelnek a gyári panel minőségének. Két képet csatolok.

Amelyik nincs telefosv@ értesítésekkel, na az a gyári kijelzős :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#16439) Istju válasza Vanir (#16436) üzenetére


Istju
senior tag

Ezt mivel mérted? Egy akkuba a kapacitásánál több nem tölthető, kivéve, ha zárlatos az akku. Ekkor a többlet töltés nem az akkuba megy, hanem felemészti a zárlat.( elmelegíti)

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#16440) freeknight válasza darvinya (#16437) üzenetére


freeknight
őstag

Akkor ezek szerint minden a1 hinás, mert akárhány képet nézek a fehér típusról, mindegyiknek kicsit máshogy áll a kijelző jobb oldala.
Vagy a felettem lévő kijelzőcserés úriembernek is látható egy kis light bleed a kijelzőcserés telefon sarkán (kb nekem is annyi van, kb ugyanott). Szóval ennek nyilván köze nincs a wifihez.

(#16441) Szoszo94 válasza freeknight (#16440) üzenetére


Szoszo94
őstag

Szerintem a lámpát látod ott visszatükröződni, mert nincs kivilágítás egyik telefonnál sem :N Elég durva lenne, ha ennyi fény kiszűrődne ott.
Illetve testvérem is ilyen telefont használ, meg egy barátom is - az a három telefon egyszerre lett rendelve általam, mikor megérkeztek átnéztem mindet tüzetesen, azokon sem tapasztaltam ilyet. Anno a ZTE-men viszont igen, de az más téma.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#16442) petipetya válasza freeknight (#16433) üzenetére


petipetya
nagyúr

Másik telóval és előző laptopommal tapasztaltam ilyet amikor az egysávos router szolgálta ki az otthoni eszközöket 2,4 GHz-en a panelben. Új router és az 5 GHz megoldotta a jelenséget.

Ezt nem neked írom, csak válaszként a posztodra, hogy más tulajokat ne vezessen majd félre a hozzá nem értésed és a fals infók.

"nincs rá lezsóidő"

(#16443) Zsoleszhun válasza Vanir (#16436) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nekem is ennyit mér és nagyon gyorsan feltölti, reméljük nem nyírja ki idő előtt az akksit.

¯\_(ツ)_/¯

(#16444) st3v3np3t3r válasza freeknight (#16433) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

hasonló nálam is előfordult már, igaz nem A1-el, kihúzom a routert fél percre,majd visszadugom, utána semmi gond nincs...ez egy netgear wnr614...

bent a cégnél egy muzeális dlink 54mbites router van, az is csinál néha érdekességet, wifin van net, lan-on nincs,restart és no problem... én elsősorban a routerben keresném a hibát, mikor frissítetted a router szoftverét utoljára? mondjuk...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16445) Ricardo válasza freeknight (#16440) üzenetére


Ricardo
félisten

Vehetsz drágábban is telefont, nemlesz garancia semmire. Galaxy Note 8, estén is voltak olyan darabok amelyeknél előfordult fényszivárgás, pedig azokat gondolom te sem a dzsunka kategóriába sorolod.

(#16446) mcwolf79 válasza freeknight (#16435) üzenetére


mcwolf79
veterán

Most komolyan te mi a faxról beszélsz?
Milyen elálló kijelző? Milyen nyikorgó hátlap? Mozgó SIM tálca ? Biztos az enyém valami Special Edition, mert ezek közül egyiket sem tapasztalom. A kamera ha van fény használható, este kifullad. De ennyi.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#16447) hislah válasza mcwolf79 (#16446) üzenetére


hislah
aktív tag

Este pont hibátlan Gcam-el. ;)

(#16448) joker1220


joker1220
őstag

Én eddig azt gondoltam mint sokan mások is hogy az un prémium márkák termékei sokkal jobbak.. Elég kiábrándító hogy marhára nem. Mivel olyan helyen dolgozok ahol elég sok mobil van a közelben és naponta hurcolják be hozzánk a 2-300k körüli samu/ájfón telókat mindenféle problémával ezért a tapasztalat azt mutatja hogy ugyanannyi bajuk tud lenni mint bármelyik másik olcsóbb telefonnak. Csak az a nem mindegy hogy 1 ilyen árából 4-5 új MI A1 is kijön :D Ennyi pénzért szerintem nagyon jó kis telefon. Meg lehet nézni hogy más gyártóknál mit lehet venni 50k ért...

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#16449) MadMancs válasza freeknight (#16435) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálad valami nagyon nem klappol. Az általad említettek közül egyiket se tapasztalom. Ez az első sziamiaú telefonom, de nem bántam meg. Mellesleg más gyártók más telefonjait is sok kicsi kínai rak össze sok kicsi kínai alkatrészből többnyire. Amúgy egy példa, ebben a telefonban pl a kamera samsung.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#16450) st3v3np3t3r válasza joker1220 (#16448) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

+1 osztom a véleményed...

az ár/tudás/minőség nem mindig jár karöltve... lásd a tüzes Note7 példáját... prémium, ultradrága, mégis spontán lágrakapott... ugyan ez fordult már elő ájfón7el is... 2-300ezres telefonok... még is hamar megdöglöttek... de lehetne millió egy esetet írni...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.