Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) Strangers válasza Unlikely (#16098) üzenetére


Strangers
tag

A fülhallgató zúgással kapcsolatban némi tévhit van! Ez a probléma elsősorban nem a fülhallgatók hibája, hanem a forráserősítőé. Aki foglalkozott valamennyit hangtechnikával az tudja miről van szó. Az hogy egyik másik fülhallgatóval nem vagy csak kevésbé zúg a fülhalfató ohmikus értéke miatt van.
Nekem egy réginek számító Huawei telefonom van de teljesen mindegy milyen fülhalfatót dugok rá egyikkel sem zajos , egy kicsit sem, a leggagyibbal sem , mert jó az erősítés árnyékolása és az erősítés minősége.

(#16102) Unlikely válasza st3v3np3t3r (#16099) üzenetére


Unlikely
újonc

Köszönöm a felvilágosítást a hivatalos elnevezéseket illetően.
A 4-5 ezer Ft még éppen beleférne részemről egy fülhallgatóért, és ennyiért találtam is "ezzel nem zúg" hozzászólásokat, csak mindegyik in-ear kialakítású volt, ami nekem nem fekszik. Ezért megörültem, hogy találtam earbuds félét, amivel nem zúg, jól szól, és nem drága - hátha más is pont ilyet keres (persze lehet, hogy van más is, ami megfelel eme kritériumoknak, csak én nem futottam beléjük a fórumokon).

Stangers: én ezzel tisztában vagyok, de kizárásos alapon MI A1 esetében nincs más választása az embernek, mint olyan fülhallgatót keresnie, amit megkedvel a telefon. Lehet VE Monk Plus esetében pont a 64 ohm miatt nem zúg.

[ Szerkesztve ]

(#16103) Strangers válasza Unlikely (#16102) üzenetére


Strangers
tag

Persze, ez világos, csak volt már aki a fülhallgatók hibájának tudta ezt be. :K

(#16104) J.Pinkman


J.Pinkman
tag

Kicsit belekavarodtam a gcam telepítésébe. Root, magisk, twrp megvan.
Gcam-et le tudom tölteni valahonnan magisk modulként, vagy twrp-ből telepíthető zipként?
Bocs, ha esetleg a sokadik vagyok már ezzel.

(#16105) st3v3np3t3r válasza J.Pinkman (#16100) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ennyit bőven, és nem gagyi Hama,bár itthon gagyinak számít,a németeknél annyira nem...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16106) trebrona válasza J.Pinkman (#16104) üzenetére


trebrona
nagyúr

Camera 2api kell magisk modulként, utána GCam-et simán telepíted: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16107) Zsoleszhun válasza J.Pinkman (#16104) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A Google Camera Port gyüjtő oldalról válogathatsz. Nekem a GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V7.7.apk vált be, nem fc-zik.
Ennyit állítok be a speciális menüben: HDR+ szuper magas, HDR+ minőség 100%, kevés fényben javítás.

¯\_(ツ)_/¯

(#16108) Grecky válasza Zsoleszhun (#16107) üzenetére


Grecky
senior tag

Nálam a scrubber_GCameraP2XL vált be, az Xiaomi Mi Max 2-ra lett optimalizálva, ami kb A1 HW, OP3/3T-el ellentétben, amire Arnova8G2 fejleszt. Nálam mindig valami bug jött elő idővel, a scrubber féle hibátlan fotózásra (persze ez is pöttyöz néha, mint mindegyik GCam).

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#16109) trebrona válasza Grecky (#16108) üzenetére


trebrona
nagyúr

+1, én is azt használom most.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16110) retesz147 válasza trebrona (#16109) üzenetére


retesz147
addikt

Most újra rootoltam a telót.
Esetleg kérhetnék pár Gcam beállítást, melyek , amik nektek beváltak? :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#16111) Zsoleszhun válasza Grecky (#16108) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ezt még nem is próbáltam, mindjárt letöltöm :)

¯\_(ツ)_/¯

(#16112) retesz147 válasza the radish (#15885) üzenetére


retesz147
addikt

Nálam nem kér root jogot a magisk-től, így nem mennek a rootot kívánt műveletek. Hogy lehet vele "kéretni" a root jogot?

Xiaomi 13 eu dev...

(#16113) rzoli válasza retesz147 (#16112) üzenetére


rzoli
senior tag

Ha belépsz a magisk-ba, a superuser menüpontban nem tudsz kézzel root jogot adni?

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#16114) retesz147 válasza rzoli (#16113) üzenetére


retesz147
addikt

Én úgy nézem, nem.

Xiaomi 13 eu dev...

(#16115) hislah válasza Grecky (#16108) üzenetére


hislah
aktív tag

Köszi a tippet! Atom jó!

(#16116) the radish válasza retesz147 (#16112) üzenetére


the radish
senior tag

Állíts be egy profilt, ami pl. aktiválja a repülő üzemmódot. Futtasd a profilt, egy kis gondolkodás után kérni fogja.

(#16117) oOKitsuneOo válasza retesz147 (#16114) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Magisk>Settings>Automatic Response: -Prompt; -Deny; -Grant.
Válaszd a Grant opciót de vigyázz így minden megkapja a jogot. Ideiglenes megldásnak jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16118) J.Pinkman válasza trebrona (#16106) üzenetére


J.Pinkman
tag

Miért nem találom ezt a modult Magiskban, vagy hogy keressem?
Vagy fastboot parancssorban vigyem be?
Esetleg terminal emulatorban is megoldható?

Úristen, úgy érzem mintha nem is hosszú évek óta használnék Droidot!

(#16119) trebrona válasza J.Pinkman (#16118) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ezeket próbáld keresni magisk downloads menüben:
kép

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#16120) J.Pinkman válasza trebrona (#16119) üzenetére


J.Pinkman
tag

Köszi a segítséget. Sikerült a művelet. Hoilnap napfénynél fogom kipróbálni.

(#16121) retesz147 válasza the radish (#16116) üzenetére


retesz147
addikt

És Baltazar: köszi a ségítséget, valóban kérte, és végre is hajtja pl a repülőmódot, az újraindítást, de a mobil adatkapcsolatot és a gps-t nem kapcsolja így sem... :O
Pedig kb csak ezért rootoltam...

Xiaomi 13 eu dev...

(#16122) Zsoleszhun válasza Grecky (#16108) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Kipróbáltam a scrubber_GCameraP2XL-t, jó képeket csinál de videónál nincs 60fps és a lassított felvételnél mindig fc-zik.
Sajnos mindegyiknek van valami nyűgje, remélem lassan már lesz egy jól működő is.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#16123) Istju válasza Zsoleszhun (#16122) üzenetére


Istju
senior tag

Nekem a legfrissebb gcam pixel3 tökéletes AEX alatt.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#16124) bepken válasza Zsoleszhun (#16122) üzenetére


bepken
veterán

én azt vettem észre, hogy ha átállítom 60 fps-re, akkor annyi történik, hogy kétszeres gyorsításban játssza le a videót :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#16125) Zsoleszhun válasza bepken (#16124) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Rakjál fel egy mx playert :)

Istju: kipróbáltam eddig minden jó :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#16126) kokokka válasza Istju (#16123) üzenetére


kokokka
őstag

A lassított videó is hanggal? Ha igen, tudnál feldobni valahova egy ilyen lassított videót amit azzal készítettél?

(#16127) Istju válasza kokokka (#16126) üzenetére


Istju
senior tag

Egyszer próbáltam, még tesztelem majd. Első nekifutásra, mintha a hang nem lenne szinkronban. Még ránézek. Viszont fotókat, nagyságrendekkel jobbat csinál, mint a gyári kamera.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#16128) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

jó hír, napokon belül érkezhet a májusi javítás, egy normál user posztolta ki a képet a miui fórumon link, de mivel minden éremnek 2 oldala van, nem jön még a 8.1.0, viszont ahogy a posztolt képen is látszódik, 2018.május 5.-ei a javítás, tegnap este posztolta... elég kis mérete miatt, ami 85MB, sok javítást nem biztos hogy tartalmaz, bár kitudja... remélhetjük napokon belül hozzánk is megjön

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16129) Zsoleszhun válasza st3v3np3t3r (#16128) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A gyárin még nincs kint a májusi javítás?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#16130) st3v3np3t3r válasza Zsoleszhun (#16129) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nincs...sajnos...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16131) darvinya válasza st3v3np3t3r (#16128) üzenetére


darvinya
titán

Ez már inkább kínos Xiaomi részéről, hogy májusba sem jön 8.1.
Miközben másik One készülékek P bétáznak.
Viszont ilyen ki méret vagy csak biztonsági csomag, vagy felhasználói élmény rontó, hogy vedd következőt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16132) Just_Reboot válasza darvinya (#16131) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ez a teló addig volt android one amíg ráírták a hátlapjára...

(#16133) retesz147 válasza the radish (#15885) üzenetére


retesz147
addikt

Nálad kapcsolja mobilnetet is és a GPS-t is?
Úgy néz ki nálam roottal a Llama mindent csinál, csak épp ezt a kettőt nem (amire persze pont szükségem lenne).
Amúgy gyári rendszer magisk rootal....

Xiaomi 13 eu dev...

(#16134) st3v3np3t3r válasza darvinya (#16131) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

még egyszer, utoljára... a telefont gyártotta csak a xiaomi, az oprendszert nem a xiaomi adja ki,hanem a google,a xiaomi csak azt a 3 appot teszi bele ami a sajátja, - a kamera,mi távirányító, visszajelzés...meg teszteli, a többi a google dolga...ha a miui tesztelőbrigád csücsül rajta, arról mondjuk nem tehet a google, max b#$zogatni tudja a xiaomit hogy csipkedjék magukat...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16135) darvinya válasza Just_Reboot (#16132) üzenetére


darvinya
titán

Hát ja…csak szita nyomat AO…többi már mese.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16136) kokokka válasza Istju (#16127) üzenetére


kokokka
őstag

Az elejétől gCam-et használok, csak a lassított miatt érdekel a dolog. Nekem már megy hibátlanul a lassított is hanggal együtt (igen, azt hiszem, egy picit késik), de ennyi belefér :)

(#16137) nl002


nl002
újonc

Sziasztok.
1. kérdés----mi lehet a gond? a telóba sim kártya berakva (1be és 2be is). telefonálni lehet stb... de nem engedi simen lévő telefonszámot megnézni, megnyitni... sőt névjegyet nem enged menteni simre... föl sem ajánlja.... csak a szinkronizált gmailokat.... kérdés.... valamit be kéne kapcsolnom, h engedje a simre rögzítést, vagy egyáltalán látni a simet... (simre lehet más telóval menteni)...
2. kérdés----előző telefonról sd re raktam a névjegyeket... hogy aktiváljam ezen a telón...mert nem találja...autómatikusan... onnan raknám simre....
Nagy köszönöm előre is

(#16138) darvinya válasza nl002 (#16137) üzenetére


darvinya
titán

1. Alap android Névjegy app csak importálni tud SIM-ről, és fiók kijelöléssel vcf file-ba menteni.
2. Importálni kell

Play áruházban keres Névjegy app-ot ami igényeidet kezeli.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16139) nl002


nl002
újonc

még ha tudnátok segíteni?
3. kérdés: rádió...? nem online.... és nem tárcsázóból.... mit lehetne rögzíteni... ikonba... rákattintok és megy.... pay áruházból esetleg... melyik nem online.... ha nincs netem...
4. kérdés: kamera leg ajánlatosabb beállításai magyarul.... angol oldalról nem sikerült teljesen beállítanom
nagy köszönöm

(#16140) Grecky válasza Istju (#16123) üzenetére


Grecky
senior tag

Gyári romon már a kereső is lagol a pixel3-as GCamon, ott már töröltem is.
Zsoleszhun:
Már annak is örülnék, ha bármelyik Gcam alapból tudna 30fps-t 1080p/4k-ban, de eddig nálam 25 volt a top. Igaz időnként, ha a gyári kamera appal videóztam utána a google camera is tudott 30fps-t (legalábbis az mx player szerint). A 60fps-t sztem nem tudja, hiába is állítod át felvételkor.

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#16141) rzoli válasza Grecky (#16140) üzenetére


rzoli
senior tag

A gcam nálam csak akkor tudja a 30fps-t, ha kikapcsolom a videó stabilizálását. Ha be van kapcsolva, csak 24 körül megy.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#16142) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Honnan lenne érdemes beszerezni a Xiaomi MI A1-et, ha a rootolást és a garanciát egyszerre akarom tartani?
Eustocknál sajnos elfogyott, Árukeresőn meg rengeteg bolt árulja de a rootról nem igazán találok semmit...
Köszi!

üdv, adika4444

(#16143) Istju válasza rzoli (#16141) üzenetére


Istju
senior tag

Gcam 4K video adatai, stabilizáció nélkül.

Szerk: az előbbi képen nem látszott az FPS. Javítva.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#16144) Istju válasza adika4444 (#16142) üzenetére


Istju
senior tag

Szerintem mindegy. Root eltávolítható. Miflash-el rá egy stock Droid, és kész.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#16145) rzoli válasza Istju (#16143) üzenetére


rzoli
senior tag

4K-ban nem próbáltam még, én HD és FHD módokban szoktam használni.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#16146) rzoli válasza Istju (#16143) üzenetére


rzoli
senior tag

Esetleg próbáld ki a footej camera appot, az egyik fórumtárs ajánlotta. Van manual focus, és fényerő. A full verzió fizetős, de annyit szerintem megér. 1080-ban és 720-ban 45-46 fps a video. Ami ettől a hardvertől nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#16147) KaksziLajos


KaksziLajos
senior tag

Helló! Portré módban ki lehet kapcsolni a szépítés funkciót?

Hiába nyomok rá a beállításokban, szerintem úgy is marad rajta.

(#16148) Viktor0610 válasza KaksziLajos (#16147) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem kikapcsolja.
Legalábbis nálam úgy tűnik.
A jobb felső ikon jobb alsó sarkában nálam mutatja, hogy kikapcsolva.

Samsung Galaxy A54

(#16149) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Telefon jónak tűnik. Minden beállítva már, kicsit elrejtve, de megtalálható minden. (még ha nehezen is)
Kérdésem az, hogy az ablakos tokra állítható valami beállítás,(?) vagy mikor lehajtom az előlapot, akkor a kijelző automatán lekapcsol, majd kinyit és a kijelző feloldása választható.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#16150) KaksziLajos válasza Viktor0610 (#16148) üzenetére


KaksziLajos
senior tag

A másodlagos kameránál igen, de én az elsődleges kamera portré módjánál szeretném kikapcsolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.