Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) Doki42 válasza petipetya (#16939) üzenetére


Doki42
őstag

+1

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#16952) Doki42 válasza st3v3np3t3r (#16949) üzenetére


Doki42
őstag

Ma reggel jelzett frissítés ezért lenne, hang?! Más nem változott!?

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#16953) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Lehet vótmá kategória,de aki esetleg quicpicket vagy vmi más képnézegető appot használ stock rendszeren annak egy kép áthelyezésénél az eredeti képet nem hagyja ott a saját helyén és csak kézzel lehet kitörölni? Ez az a bizonyos sd kártya bug lenne? Belső tárhelyről akarom áthelyezni sd-re btw.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#16954) st3v3np3t3r válasza Nerazim (#16953) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

sd kártyán 0bájt lesz a mérete, amíg 0bájtot mutat,addig olvasni sem lehet,így nem tudja visszaellenőrizni a rendszer hogy sikeresen áthelyezte...ez inkább jó dolog mint az ha törli és esetleg hibásan rakja át...

mellesleg kiadás/visszacsatolás módszerrel orvosolható jelenleg ez a probléma

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16955) Nerazim válasza st3v3np3t3r (#16954) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi. Valóban ha áthelyezem sd-re ott nem írja a méretet, még 0 kb-ot sem, csak csatolás le majd fel után. Viszont az eredetit is meghagyja így törölhetem ki kézzel. Ami érdekes viszont h Es File explorrel nincs ilyen hiba ott működik rendesen.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#16956) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Az új frissítés feltelepítése után egy Android rendszer üzenet van az értesítési sávban, miszerint az Eset Mobile Security a háttérben fut. Tudom, hogy fut. Frissítés előtt is futott, mégsem volt ott az értesítés eltüntethetetlenül. Találkozott valaki ezzel? Van megoldás? Felgyújtom már ezt a telefont az ótvar frissítéseivel együtt.....

[ Szerkesztve ]

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#16957) Zsoleszhun válasza zitrone88 (#16956) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Itt a fórumon csak ekg görbe néven ismerjük :) ez elrejti.

¯\_(ツ)_/¯

(#16958) zitrone88 válasza Zsoleszhun (#16957) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Hát ez elég gáz, hogy alkalmazás kell az eltüntetéséhez, persze alapvetően az, hogy ez így megjelenik, és marad... Mintha valaki csak azért dolgozna a googlenél, hogy mindig kitaláljon valami új, és értelmetlen, de cserébe k... idegesítő kis szarságot, nálam már nagyon összeadódtak ezek, legbelül hisztérikus rohamom van :D Én így telefonnal még nem voltam, mint ezzel, hogy gyors, meg jó a hangja, nem csinál szutyok kínai, nulla dinamikatartományú képeket, de mellette meg szinte rühellem ezek miatt a szarságok miatt... Előbbi okok miatt nem cserélem le, utóbbi okok miatt meg kéthetente falhoz vágnám... :(

Mindenesetre köszönöm a válaszod, és a linket! Telepítve. :R

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#16959) tomboy84


tomboy84
tag

Custom romok esetén mi a helyes módja a kernel cserének? Simán flash twrp alól (majd utána magisk)?

(#16960) atala válasza st3v3np3t3r (#16859) üzenetére


atala
addikt

Mint ha magamat látnám. :D
Én kihagytam egy csavart belülről. Gondoltam újra szét szedem, és vissza rakom. Nekem is kicsit berepedt az új érintő. Én ott rontottam el, hogy kapkodtam, és véletlenül az érintőnél feszítettem meg. Úgy látszik, ezt csak egyszer lehet összerakni, utána már nem szabad piszkálni. Annyira passzentos az illeszkedése, hogy nagyon nehéz úgy szétszedni, hogy egyben maradjon az érintő.
A szerszámok nekem is lekoptak, de ez betudható a kínai gagyi minőségnek.
Mondjuk, ha meg kemény műanyagból készítik, akkor meg megsérül a telefon szétszedés közben.

(#16961) st3v3np3t3r válasza zitrone88 (#16956) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

8.1 bétában már nincs "ekg"... remélem a 8.1 publikusban sem lesz...

atala nekem első szétszedéskor elkoptak a hozzáadott műanyag szerszámok

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16962) Vanir válasza tomboy84 (#16959) üzenetére


Vanir
veterán

Ha a ROM gyári kerneléről jössz, akkor simán felflasheled a kernelt. Ha eleve másik custom kernel volt, akkor előtte dirty flasheld a ROM-ot (ROM, TWRP, reboot, GApps, Magisk, egy cache wipe-t szoktam mondjuk tolni előtte), és utána menjen a kernel.

(#16963) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

AEX alatt milyen kamera app ajánlott? Ez a gyári úgy látom a tele obit használja.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#16964) mttssz válasza PowerBuldog (#16963) üzenetére


mttssz
senior tag

(#16965) adika4444


adika4444
addikt

Elvileg elérhető a 8.1.0 stabil
Igaz, nekem még nem ért ide, de reménykedhetünk:D

üdv, adika4444

(#16966) gorgo


gorgo
őstag

Nézegetem az energiafelhasználást és elég érdekes. Korábban nem nagyon izgatott, nem is nagyon néztem, ezért nem tudom hogy normális-e hogy nem a képernyő fogyasztja a legtöbbet hanem az android rendszer. Méghozzá jelentősen többet. Aktuálisan 22% a rendszer és 6% a képernyő. De pl 1 óra navigáció során dugóban amikor elfogy a töltés negyede, akkor is hajszálnyival a rendszer fogyasztja a legtöbbet a Waze csak 2. Ez így normális, másnál is ez a jellemző?
Szerk. 7.1.2 van fent, hála istennek nem is megy rá fel semmi frissítés, kezdetektől fogva ilyen :W

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#16967) retesz147 válasza gorgo (#16966) üzenetére


retesz147
addikt

Én is most küzdök vele....Szereti pörgetni a procit valami 652MHz-n, meg néha magasabb frekin is.
És sajnos elég random....van amikor elmegy Deep sleepbe órákon keresztül, van amikor meg ezt a fogalmat nem is ismeri szintén órákon keresztül. Programok nem lettek telepítve, frissítve viszont igen....
Nem bírok rájönni.

Xiaomi 13 eu dev...

(#16968) Viktor0610 válasza adika4444 (#16965) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jól elrejtették, mert sem a Google Play Szolgáltatások, sem a Google Szolgálatások keretrendszer appal történő variálás ellenére sem találja. :((( :DDD

Samsung Galaxy A54

(#16969) st3v3np3t3r válasza adika4444 (#16965) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ezzel már próbálkoztak a MIUI fórumon is, 2nap múlva törölték az adminok,még telefon névjegy infót sem osztottak meg, ugyanis a béta verziószáma más mint a publikusé...

most megint posztolta valaki MIUI fórumon,de még erre sem jött felhasználói megerősítés... ebből megint törlés lesz

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16970) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Továbbra is gondom van a RAM-kezeléssel. Szóval kb 3-4 appon kívül semmi nem marad a RAM-ban. (És ezek nem olyan appok, hogy hatalmas méretűek lennének.)

Volt olyan példa is, hogy nyitva volt egy Skype, Messenger, és egy Snapchat talán, és játszottam PUBG-vel. Vissza akartam lépni a Skype-ba, újratöltötte. Megnéztem az üzeneteimet, visszaléptem a PUBG-be és azt is újratöltötte.

Mi lehet a gond? Szerintem ez már nem a rosszul megírt app kategória, mert akkor ennyi erővel az appok 80%-a, ha nem 95% rosszul van megírva.

B kérdésem: Stockon hogy tudom beállítani, hogy egy app ne fusson a háttérben? Persze hogy ha ezt be tudom. Az egyik app nagyon szívja az energiát úgy, hogy el sincs indítva.

(A 2 dolog egymástól független)

Előre is köszi a helpet :D

Vamos a la playa.

(#16971) juve600 válasza Viktor0610 (#16968) üzenetére


juve600
nagyúr

nekem se jelez
arra mondjuk kíváncsi leszek hogy mi lesz tőle jobb,ez így is egy jó kis teló

(#16972) Baloo27 válasza st3v3np3t3r (#16969) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Valóban kijött egy frissítès,de csak a kiszivárgott béta használóinak.Xiaomi meg jót trollkodott, mindenki aki a leaked romot használta visszakerül 8.0-ra adatvesztèssel. Azèrt na...vicceskedik a Xiaomi.

(#16973) st3v3np3t3r válasza juuzer (#16970) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

kicsit aggresszív a rem kezelés,az tény...ez nem apphiba,hanem droid hiba...

a háttérben futást nem lehet minden appnál korlátozni sajnos...

Baloo27: már lerágott csont a leaked beta 8.1... az az 1 valaki aki kirakta publikusba a bétát,sok userrel kiszúrt...nekem is fent volt,de visszaraktam a gyáeit, a beta 8.1 jobban eszi az akkut...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16974) Zsoleszhun válasza juuzer (#16970) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Custom rom-nál van lehetőség memóriában tartani az alkalmazásokat, multitasknál be kell zárni a lakatot. Kernel auditorral pedig lehet állítani a RAM kezelésen is.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#16975) juuzer válasza st3v3np3t3r (#16973) üzenetére


juuzer
addikt

Akkor viszont nem értem, hogy miért van benne 4 GB RAM

Mert így tippre a felével is elfutna ugyanígy :F

Egyébként azt hittem, hogy a gyártói felületek (Pl MIUI) RAM kezelése a rossz és a Stocké jobb

Vamos a la playa.

(#16976) st3v3np3t3r válasza juuzer (#16975) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

MIUI féle ramkezelés van, ezt MIUI fórumon olvastam,többen panaszkodnak rá

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16977) kokokka válasza Baloo27 (#16946) üzenetére


kokokka
őstag

Linkel egy oldalt légy szíves, ahol ezt hivatalosan közlik? Honnan tudni azt, hogy azért vették vissza, mert panaszkodtak rá, hogy háttérzajos? Arról nem is beszélve, hogy ha valaminek van háttér zaja, akkor a hangerő csökkentésével csak a sz@r pofoznák, mert bizony ebben a viszonylatban az semmit sem oldana meg....

(#16978) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

hm... kikapcsolt a google biztonsági mentés... be van kapcsolva,de az állapot lekérés KI státuszban van...:W

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16979) Baloo27 válasza kokokka (#16977) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Nem találok hozzá changelogot,de a miui fórumon van pár panaszos.
Semmitmondó changelog:link

Akik szerint csökkent a hangerő:link

(#16980) darvinya válasza Baloo27 (#16979) üzenetére


darvinya
titán

Annyira nem vehették vissza, mert 70%-es hangerőn letépi fülem.
Inkább megvariálták hangerő szabályzó működését, s nem lineáris, hanem parabolikus.

x1port

Profit orientált vállalattól.mit várunk, örökéletű terméket.? :D

Mint említettem, hogy június közepéig nem jön 8.1 februári 8.0-ás minőségben, rakom is vissza, mert eddig az volt legjobb.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16981) x1port


x1port
addikt

Kezd már nagyon tele lenni a hócipőm ezzel a telefonnal.
Főleg a frissítésekkel..
A hangerő tényleg csökkent. Ráadásul elég drasztikusan.
A másik az akkumulátor.
Most 16%on van. Ugyanúgy használom ahogy eddig.
Frissítés előtt ilyenkor még jó 50en volt.
Tényleg olyan mint ha szándékosan arra törekednének, hogy ne előre haladjunk hanem direkt vissza...

(#16982) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#16983) st3v3np3t3r válasza darvinya (#16980) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nagyon vissza vették, én az első májusi után 40-50%on tudtam zenét hallgatni, ennél magasabb hangerőn már szaggatta a dobhártyám... most majdnem 80%on megy...
mondjuk nem baj...szerintem nagyon sok volt...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16984) kokokka válasza Baloo27 (#16979) üzenetére


kokokka
őstag

Azt értem. De azt honnan vetted, hogy a háttérzaj miatt vették vissza a hangerőt?? Mert annak semmi értelme nincs!

(#16985) sch_a


sch_a
addikt

És a zúgás eltűnt?

(#16986) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

link

a hangerőcsökkentéssel kapcsolatban...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16987) Lalikirály73


Lalikirály73
csendes tag

Sziasztok!
Olvastam, kerestem, de nem sikerült a mobilhálózat kiválasztását manuálisra beállítani :(.
Holnap a déli megyékben is járok és nem szeretnék más hálózatokra csatlakozni, mint a Nekem honos Telekomra.
A beállítások-Hálózat és internet-mobilhálózat-Telekom.hu-Network operators (ezt mondjuk nem értem miért angol) beállításnál a lehetséges hálózatok keresése után sem tudom a "Choose automatically" opciót átállítani.
A hálózatok keresésekor feldobja a hálózatok 4G, 3G és 2G változatát, de se röviden, se hosszan nyomva semmit nem tudok elérni, hogy átváltson manuálisra...
Van valami tippeket...
Üdv:
Lalikirály

"a jó pap is holtig tanul"

(#16988) Baloo27 válasza kokokka (#16984) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Nèzd,mivel minden fórum tele van az alapzajjal,következtettem.Nálam sosem volt alapzaj, mert az összes fülesem nagy ellenállású.Amúgy minek nincs èrtelme?Visszavettèk a teljesítmènyt,most a hangszórón sem hallani,amikor az erősítő ki-be kapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#16989) Fall-N válasza st3v3np3t3r (#16976) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez hülyeség. Hogy lehetne MIUI kernel nélkül a RAM kezelés MIUI?! Google amúgy sem enged belenyúlni a fő dolgokba Android One esetén. Aki írta a fórumon az egy bugyuta hülye volt. Ezért sem kéne itt híresztelni más kitalált hülyeségét. Írnak ott elég ordas baromságot. Ezért sem követem már.

Egyébként semmi gond a RAM kezeléssel. Az órákkal ezelőtt böngészett Opera lapot is simán megnyitotta múltkor.

(#16990) st3v3np3t3r válasza Fall-N (#16989) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem sincs bajom a ramkezeléssel, nem zavar hogy újratölti az appokat... ez nekem is magas volt hogy miui rendszerszerű a ramkezelés, mivel stock droidot kap az a1, nem is értem hogy tudták összefüggésbe hozni... az tény hogy kicsit aggresszív ha sok app fut a háttérben... átlag 1,5gb mindig szabad, a komolyabb játékok meg amúgy is ram igényesek...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16991) Chandler


Chandler
senior tag

Sziasztok,

Tokot szeretnék venni a A1-hez, lehetőleg olyan minőségűt mint az Apple gyári gumi/szilikon tokjai. Valamint az is jó lenne, ha a tok pereme a kijelző oldalán kicsit kidomborodna, hogy jobban védje esésnél. Tud valaki ajánlani valamit esetleg?

(#16992) zitrone88 válasza Fall-N (#16989) üzenetére


zitrone88
aktív tag

Nekem is ugyanez a bajom a ramkezeléssel, túlságosan agresszív a kilődözgegése, ezelőtti 3 gigás telóm érdekes módon nem kényszerült kilőni azokat a dolgokat, amit itt 4 giga alatt ugyanúgy használok, és ez kilövi. Nem mondom, hogy mindent, mert chrome-ot, messengert (mondjuk úgy 80 százalékban) pl nem, talán operát sem, bár pár óra még nem mérvadó, én előző telón két héttel később folytattam egy játékot ramból elővéve. Itt kilőtte ugyanazt a játékot fél nap alatt. Nem változtak a szokásaim, sőt egy gigával nagyobb játszóteret kaptak. A nyakamat teszem rá, hogy a jelenség létezik és kézzel fogható. Az sem vigasztal, hogy ez a telefon ilyen, vagy a friss-ropogós android, vagy MIUI influenza, ez így egy fos.:D

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#16993) x1port válasza Chandler (#16991) üzenetére


x1port
addikt

Én a Pólus centerben vettem az egyik mobilosnál Roar tokot.
Tökéletes minőség. Viszont kicsit drága..

(#16994) Jabby válasza Lalikirály73 (#16987) üzenetére


Jabby
őstag

"Olvastam, kerestem, de nem sikerült a mobilhálózat kiválasztását manuálisra beállítani :(."

+1!

(#16995) juuzer válasza st3v3np3t3r (#16976) üzenetére


juuzer
addikt

Köszi

Bár ez azért nekem elég hihetetlennek tűnik.

Csak nem értem, hogy egy Huawei P9 3GB RAM-mal és extra agresszív EMUI RAM-kezeléssel hogy tud több appot a memóriában tartani.

Az nem izgat, ha tényleg ősrégi appokat újratölt, de egy olyat, amiből 15 perce léptem ki, az azért elég kiábrándító.

Pedig amúgy tökre megkedveltem ezt a kis telefont de ezek az apró hülyeségek kezdenek kiborítani.

Vagy én lennék ennyire hülye? :(

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#16996) darvinya válasza Lalikirály73 (#16987) üzenetére


darvinya
titán

Ez legújabb bug, hogy nem tudsz kézzel választani hálózat szolgáltató.

Más

Hibajelentés sem működik.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16997) bepken válasza juuzer (#16995) üzenetére


bepken
veterán

2 napja tértem vissza gyárira. meg tudom erősíteni, amit írsz: ugyanazok az appok vannak megnyitva, amiket hónapok óta használok különböző custom romokon és lényegesen több újratöltést tapasztalok.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#16998) darvinya válasza bepken (#16997) üzenetére


darvinya
titán

Visszatért márciusi RAM kezelés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16999) PowerBuldog válasza bepken (#16997) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Pont a RAM kezelés miatt váltottam most AEX-re. Egyszerűen nem bírtam tovább a stock-ot.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#17000) 4ron


4ron
senior tag

RAM kezeléssel kapcsolatban nekem is régóta felmerült valami: a Messengert sokszor ha megnyitom, újratölti, azaz nem fut a háttérben 0/24-ben, sokszor be is kell zárnom, hogy frissíteni tudja az üzeneteket.

Ez másnál is így van? Engem rohadtul idegesít. Meg pár apróság, például: ha megnyitom a "Ne zavarjanak" menüt hosszan nyomva, kikapcsolt állapotban, nem tudom a csúszkát elhúzni. Csak ha bekapcsolom.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.