Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) mcwolf79 válasza hgabor19 (#15096) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ha megmondod ezt hol kell beállítani,akkor meglesem ;)

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#15102) rzoli válasza hgabor19 (#15096) üzenetére


rzoli
senior tag

Nálam ezért feltétel, hogy a custom ROM alatt menjen a gyári kamera app, mert azt szeretem használni fotózásra. Sötétben szoktam csak elővenni a gcam-et, meg videózáshoz.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#15103) judas13 válasza Trooper82 (#15073) üzenetére


judas13
addikt

A lovastúra azért elgondolkodtató úgy alapból is. Ott bárkivel megtörténhetett volna a baj sajna..... :U :F

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#15104) freeknight


freeknight
őstag

Sziasztok!

Beléptem én is a klubba egy gold 4/64 mi a1-el :) .
Sose volt még stock droidos telóm, és kicsit puritánnak érzem. Van valamiféle lista, miket éri meg telepíteni? Gondolok itt időjárás, zseblámpa widgetekre, vagy esetleg lehúzható notification barra, ha ez utóbbi létezik egyáltalán. Az alapon kb semmit nem tudok beállítani, színek invertálása az van, de pl éjjeli mód nincs.

Más: A lenti funkciógombok fényét hogyan tudom külön kikapcsolni?

(#15105) HoaryFox válasza freeknight (#15104) üzenetére


HoaryFox
őstag

Vannak ilyen "must-have" listák, ahol leírnak sok progit, ami "nélkülözhetetlenek", de én mindig saját eszem után mentem. Ami kellett, ráékerestem Play Áruházban, feltelepítem és ennyi.

Másik kérdés: gyári állapotban nem lehet ezeket szabályozni.

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#15106) darvinya válasza freeknight (#15104) üzenetére


darvinya
titán

Üdv

Időjárásra Play áruházban találsz jó sokat, nekem Weather M8 tetszik.

A többihez piros nyíl mutatja a duplán lehúzott értesítő redőnyön szerkesztését gyors indítókhoz.

Elemlámpa eleve van.
Olvasó mód Beállítások - Megjelenítés - Éjszakai fény alatt találod.

Gombok fényét csak root-al kapcsolható ki.
(Érdekes eddig háttérvilágítás hiánya volt a gond. :D )

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15107) judas13 válasza Zsoleszhun (#15067) üzenetére


judas13
addikt

Kerek 20 rugóval vettem drágábban tavaly!! De tudom ha várok még 4 évet akkor meg mondjuk majdnem ingyen is elvihetném már(ha lenne még):)

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#15108) freeknight válasza darvinya (#15106) üzenetére


freeknight
őstag

Engem csak az zavar a gombokban, hogy ha 3 másodpercig nem nyúlok a kijelzőhöz, kialszanak, aztán megint felkapcsolnak. Kicsit zavaró. Jobb lenne egyben kikapcsolni az egészet, vagy legalább folyamatosan világítsanak, amíg a kijelző is aktív. Már 6 éve nem éreztem szükségét rootnak, de emiatt valószínű meg kell majd csinálni :DDD .

(#15109) darvinya válasza freeknight (#15108) üzenetére


darvinya
titán

Engem nem zavar, már fel sem tűnik mikor alszik ki. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15110) Strangers válasza freeknight (#15108) üzenetére


Strangers
tag

A fülhallgató sercegéssel kapcsolatban van már tapasztalatod? :)

(#15111) Vanir


Vanir
veterán

Nekem eléggé odavágta az akksit az új RR frissítés. Az előző verzióban teljesen korrekt volt.

(#15112) Istju válasza Vanir (#15111) üzenetére


Istju
senior tag

Minek szenvedtek a heti Rr-el, mikor az Aex atomstabil? RR felhasználók! Miért RR?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#15113) Vanir válasza Istju (#15112) üzenetére


Vanir
veterán

Passz, még nem próbáltam a másikat, ez volt az első custom ROM, amit erre a készülékre felberheltem. Eddig nem volt vele bajom.

(#15114) freeknight válasza Strangers (#15110) üzenetére


freeknight
őstag

Van, nagy dilemmában is voltam vásárlás előtt emiatt, mivel napi fél órát biztos használom fülessel.
Aztán úgy voltam vele, hogy 55ezer forintért nem kapok újonnan ilyen telefont, úgyhogy ennyiért bevállaltam.

Csak nagyon alacsony hangerőn hallani, vagy mikor leállítod a zenét. Szerintem bármelyik más telefonon is lehetne hallani egyébként statikus zajt, csak még nem találkoztam olyan telefonnal, ami ennyire engedné levenni a hangerőt. Illetve ez az eddigi leghangosabb telefonom is, kegyetlenül meghajtja a fülest. 50%-on már szinte elviselhetetlenül hangos nekem. Gondolom ezzel is összefügg a zörej.

[ Szerkesztve ]

(#15115) Istju válasza Vanir (#15113) üzenetére


Istju
senior tag

Nekem is az volt az első, de a stock kamera fagyott a vpn nem ment. Ment a levesbe. Mióta aex van azóta kevesebbet fórumozok, mert nincs miért.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#15116) Vanir válasza Istju (#15115) üzenetére


Vanir
veterán

Rá fogok nézni a jövőben, csak most nincs időm nulláról ROM-ot telepíteni.
Akik még RR-t használnak: nektek nem nőtt lényegesen az akkumulátorhasználat?

(#15117) Zsoleszhun válasza Vanir (#15116) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

#15090 neked legalább lement mélyalvásba de nem kezeli jól másik kernellel sem, emiatt csökken az üzemidő.
Ha lesz időd húzd fel az AEX-et.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#15118) jonnyjoker01 válasza freeknight (#15104) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én most telepítettem a gravity gestures-t, gmd gesture controlt meg egy rakás widgetet főképernyőre, így szinte mindent elérek egy karlendítéssel vagy rajzzal, homescreenről le is szedtem az alkalmazás listát, ha nagyon kell valami ami nincs valami féle gesztúrával elmentve, akkor dupla tappolok :DD

Zene widgetnek az ubiquity music widgetet használom, van még a budapesti menetrend widgetje, az alap Google weather & news widget, Gmail widgetek különböző fiókokhoz és egy calculator widget themes a számológép widgetnek. 4 GB RAM miatt semmi gond nincs ennyi widgettel, akksit sem eszik.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#15119) Vanir válasza Zsoleszhun (#15117) üzenetére


Vanir
veterán

Ah, pont elkerülte a komment a figyelmemet, koszi! Mondjuk kb. egybol telepítettem fel, ahogy kijott. Legkozelebb varok 1-2 napot a feedback-re. :)

(#15120) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Ismét feltennék egy valószínűleg ezerszer kérdezett kérdést/problémát. (Még mindig mobilos nézetről vagyok :D)

A gondom az, hogy a telefon mintha eldobta volna teljesen a 4G-t. A mobilhálózat beállításai között be van kapcsolva a 4G a preferred networks alatt (a másik kártyám csak telefonálásra van jelenleg, így az nem is aktív ilyen téren).

Egy pár napja viszont nincs 4G-m. Például Budapest közepén. Pontosabban szólva ugrál 3G és 4G között, de javarészt inkább 3G-n van.

Mit tudnék esetleg még megvizsgálni, hogy ráleljek a hiba okára? Vagy így ennyi infó alapján mi lehet a hiba oka? (Telekom + Telenor SIM-mel használom)

Előre is köszi a helpet! :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#15121) darvinya válasza juuzer (#15120) üzenetére


darvinya
titán

Melyik kártyán van a net, azaz 4G?
Jó, hogy leírod milyen szolgáltatóid van, de ebből nem derül ki.

Amúgy néha van, néha nincs 4G elsősorban hálózat túlterhelés miatt ledob a kisebb nem annyira telített hálózatra.
Ha repmódba rakod és vissza ilyenkor, akkor visszakapod 4G, ameddig van net forgalom, utána túl terhelt hálózat ismét kisebb hálózat típusra fog rakni.
De ha repmódos módszer nem működik, akkor kártya hiba is lehet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15122) evooo


evooo
aktív tag

A 23-i LOS is botrányos üzemidőben, hasonlóan az RR -hez, nem megy mélyalvásba.
Ha van megoldás RR en, betennétek pls, hátha jo Los ra is?

(#15123) juuzer válasza darvinya (#15121) üzenetére


juuzer
addikt

Köszönöm :)

Csak a Telekomos kártyáról megy a net, az van beállítva mobilnet használatra.

De ezt a repülőgép-mód ki/be-t kipróbálom majd, köszönöm mégegyszer :)

(Most visszaállt 4G-re és stabilan tartja)

Vamos a la playa.

(#15124) rzoli


rzoli
senior tag

Na csak feltettem én is az RR-t. A stat szerint tényleg nem megy deep sleep-be, de ettől függetlenül 5 óra alatt 4 százalékot merült. Ebben volt pár üzenet olvasása és válasz, egy chrome szinkronizálás, és a többiben csak letéve pihent.

Utána hazafelé jövet 25 perc waze minimum fényerőn, még 6%-ot jelentett.

De ha kijön az új AEX úgyis az lesz újra rajta. :)

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#15125) Strangers válasza freeknight (#15114) üzenetére


Strangers
tag

Kösz hogy ezt megosztottad, sokaknak talán részelt kérdés de aki szeret viszonylag jó (jobb) minőségben zenét hallgatni rajta azoknak nem mindegy. Én még információ gyűjtésben vagyok ezért olvasom a fórumot, bár tényleg nem a drága kategóriába tartozik a telefon de kérdés hogy érdemes e többet adni egy jobb ért. :)

(#15126) Zsoleszhun válasza rzoli (#15124) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Érdekes, hogy még nem javították eddig gyorsan reagáltak a hibákra.

¯\_(ツ)_/¯

(#15127) darvinya válasza Strangers (#15125) üzenetére


darvinya
titán

Szeretek jó minőségű zenét hallgatni, azt kell mondjam, hogy füles kérdése elsősorban, és nincs zaj.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15128) x1port válasza darvinya (#15127) üzenetére


x1port
addikt

Mondom.. én a Samu telefon gyári agybadugós alap fülesét használom és semmi alapzaj nincs.
Pedig nem hiszem, hogy prémium kategóriás termék.
Viszont normál hangereje van maxon , nem halk de nem is irdatlan hangos.

(#15129) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Mi lehet a probléma?

(#15130) darvinya válasza Just_Reboot (#15129) üzenetére


darvinya
titán

Töltsd le újra a zip-et, mert nem jó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15131) DroiDMester válasza Just_Reboot (#15129) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Gyári OTA.zip et NEMLEHET TWRP.vel telepíteni!

[ Szerkesztve ]

(#15132) Just_Reboot válasza DroiDMester (#15131) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Az utolsó RR romra is ugyan ezt a hibát dobja.

Vagyis még sem az install device Open erroral száll el...

[ Szerkesztve ]

(#15133) DroiDMester válasza Just_Reboot (#15132) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Titkosítva van még a DATA partíciód, csinálj egy Format DATA.t TWRP.ben, majd bootolj fastbootba, és újra TWRP.be utána menni fog!

(#15134) st3v3np3t3r válasza DroiDMester (#15133) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

bocsi,de azt írja hogy Data successfully decrypted... azaz a data sikeresen visszafejtve ... tehát a /data fel van csatolva, olvasható/írható...
1.sor ...

Succsesfully decrypted with default password... sikeresen visszafejtve alapértelmezett jelszóval...
5.sor ...

a recovery ezen visszaigazolásai alapján nem hinném hogy a titkosítás a gond

ilyen a képernyő ha sikertelen a titkosítás visszafejtése

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15135) DroiDMester válasza st3v3np3t3r (#15134) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sz.tem megbeszéltük hogy nemfogsz kötekedni, nemde? Tartsd magad ehez!!! :R

Megint olyanról prédikálsz, amit SOSE PRÓBÁLTÁL! :W

[ Szerkesztve ]

(#15136) st3v3np3t3r válasza DroiDMester (#15135) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem kötekedek, csak logikus amit kiír, nemde? nyilván tudok angolul,tudom mit ír ki, ha neked lenne igazad akkor az általam mellékelt képen megjelenő hibát írná ki... a visszafejtett tárhely olyan mint ha nem lenne titkosítva...

nyilván volt dolgom már twrp-vel, nem egy készüléken, a romolgatás nem ismeretlen műfaj számomra sem, fogadd el,ennyi...

de ha van ésszerű és logikus magyarazátod,ellenvéleményed,szívesen fogadja a topik, te azt mondod hogy a titkosítás a gond,én azt hogy nem...vélemény/ellenvélemény

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15137) drdr válasza peestike (#15098) üzenetére


drdr
senior tag

Véletlenül nem mikro simből vágott nano sim van benne?

(#15138) DroiDMester válasza st3v3np3t3r (#15136) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Megmondtam mi a gond! te is fogadd el!

Ha formatálta volna a DATA partíciót, nincs mit decryptelni, tehát nincs formatálva!

Kértem hogy ne kotyogjál bele olyan dolgokba, amit SAJÁT MAGAD SOHA NEM PRÓBÁLTÁL KI, miért nem tudod ezt elfogadni?

Ha csináltad volna már A1en tudnád hogy nem így néz ki ha formatálva van a DATA

Ne neten talált képeket tegyél ide be, hanem a sajátodat amit az A1 en csináltál, és akkor elkerülhető a konfliktus is amit ismét gerjesztesz!

[ Szerkesztve ]

(#15139) st3v3np3t3r válasza DroiDMester (#15138) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

mielött újra elkezded amit korábban csináltál,időben jelezném hogy szerintem fejezd is be... nem olvastad az üzenetet amit a a moderátor írt? ha megint személyeskedés lesz a pihi hosszabb lesz, ha szeretnél hosszabb pihit,felőlem személyeskedj tovább, a szakmai véleményem akkor is leírom,ha neked nem tetszik...

mellesleg meg custom rom frissítéshez nrm kell /data format, igen szarul lehet megcsinálva ha kell, párszáz telefon megfordult a kezelem alatt,egyiknél sem kell formázni a /data-t frissítéskor... egyedül akkor, ha friss telepítést csinál valaki...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15140) peestike válasza drdr (#15137) üzenetére


peestike
senior tag

Nem vágott a sim. A méretre törhető féle, tavaly júniusban lett szám cserélve, akkor adták a kártyát.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#15141) DroiDMester válasza st3v3np3t3r (#15139) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

akkor csak 1 kérdésemre válaszolj! :R

Hány darab CUSTOM ROM.ot telepítettél fel idáig a XIAOMI Mi A1. telefonodra!? (amit bizonyítani is tudsz, mert mondani lehet bármilyen számot)

(#15142) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok.

Ma este belépeknék én is a csoportba.
Veszek egy 2 hónapos black 4/64et wayteq garis,de nem eu stock. Ilyen létezhet?
Valamilyen kecskeméti kisadózótól van a számla, de a garijegy Wayteq-hez szól.

Mire érdemes figyelnem?
Elvileg patika állapot, buhermentes (ez annyira nem izgat).

Ha még nougat van rajta,akkor frissítsem oreora,majd mehet a twrp az összefoglalóban lévő leírás alapján?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#15143) cris78


cris78
őstag

Telekomos kártyával működik nekünk a Volte?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#15144) st3v3np3t3r válasza DroiDMester (#15141) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem a garancia fontosabb, majd erre térjünk vissza 1év múlva... majd ha beletörik a szakmai bicskád és visszadobják gariztatásból, akkor tedd fel magadnak a kérdést... megérte cserebeléni a gyári rendszert? addig maradjunk meg jobb és bal szakmai tanácsadónak és szakmailag adjuk meg a tiszteletet egymásnak, te nem kötegetsz akkor én se... pont... lehet kultúláltan is véleményt nyilvánítani, de mint írtam, ha személyekedni szeretnél és hosszú pihenőre vágysz, folytasd felőlem a személyeskedést...bánom is én...vagy veszel egy nagy levegőt és kúltúrált viselkedésre váltasz... a te döntésed... részemről téma zárva...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15145) st3v3np3t3r válasza cris78 (#15143) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

elvileg a Telekomos Volte szolgáltatást csak havidíjas előfizetők használhatják...nekem nem hozza fel a beállítási opciót mert dominós vagyok,de ha rákeresek a keresőben mutatja...

gyakorlatilag ha szoftveresen tiltva lenne, akkor a keresőben sem hozná fel....

a miui fórumon eléggé megoszlott a vélemény a volte támogatásról, van akinek működik, van akinek nem...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15146) judas13 válasza retesz147 (#15142) üzenetére


judas13
addikt

Wayteq gariztad alapon nagy eséllyel tudtommal Xiaomit, persze cége válogatja hol és melyik szervíznél lesz bejelentve..
Ami összefoglalóban van az oksa.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#15148) Magnat válasza judas13 (#15146) üzenetére


Magnat
veterán

Ebből csak én nem értek egy szót sem?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15150) trebrona válasza retesz147 (#15142) üzenetére


trebrona
nagyúr

Mit szeretnél TWRP-vel?

Ha csak root miatt kellene, akkor elég bootoltatni, majd rootra személy szerint inkább magisk, mint SuperSU.
Ehhez van egy nagyon jól használható tool: [link]

Ezután ha csak magisk modulokat használsz, magisk uninstall után lehet frissíteni is a gyári rendszert, majd tool-lal mehet fel a magisk ismét, amivel ezután az előtte használt modulok is automatikusan visszakerülnek.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.