Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) darvinya


darvinya
titán

Most felvetve éjszakai felvételeket kipróbáltam gyári kézi módot.
Azt kell írjam, hogy áprilisi fw-ben irdatlan bug-os kézi mód.
Szó szerint záridő értékek csak feliratok, mert valóságban nincs változás teljesen mind1 melyikre van állítva.
Viszont automatikusra állítva, már érvényesíti hosszú záridőt sötétben.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15652) MATEO6600 válasza retesz147 (#15650) üzenetére


MATEO6600
őstag

Felraktam root nélkül egy 4 perces YT video alapján!

(#15653) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Üdv, van rá mód, hogy a badge-ek ne a nem törölt értesítések számát, hanem a tényleges mondjuk olvasatlan üzenetek számát mutassák?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#15654) st3v3np3t3r válasza trebrona (#15648) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

HTTP404 ;]

VoidXs: Van, Nova Launcher+Tesla Unread... :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15655) trebrona válasza st3v3np3t3r (#15654) üzenetére


trebrona
nagyúr

Jó kis OneDrive, látszik az is MS cucc. ;]

Akkor így:

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15656) retesz147 válasza MATEO6600 (#15652) üzenetére


retesz147
addikt

Amint látom, ez szintén BL-t nyit, majd temp TWRP-ből felteszi a Gcam-ot, majd BL-t zár.
Jól látom?

Ez miért jobb, mint a root-os?
Ha erre jön egy OTA, azzal mi lesz? Felmegy, vagy gondot okozhat?

Inkább a root/magis modulos megoldás az ajánlott?

(nem nekem, csak úgy általánosságban kérdem, ha van "más" mód is)

Xiaomi 13 eu dev...

(#15657) trebrona válasza retesz147 (#15656) üzenetére


trebrona
nagyúr

Itt a manuális módja: [link]

OTA megy utána, OTA után GCam működik tovább, tehát csak egyszer kell elvégezni.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15658) retesz147 válasza trebrona (#15657) üzenetére


retesz147
addikt

Ez meg a videó: [link], hátha valakit érdekel.

Akkor a rootos dolog miért jó-jobb-rosszabb?

FM rádióra nincs valami hasonló okosság? (tudom, Custom ROM...de gyárin sehogy nem lehet normális FM-et életre kelteni?)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#15659) #16729600


#16729600
törölt tag

Tök jó ez a teló, de a MI4C sokkal jobb képeket csinált a falusi tópartunkról :)



(#15660) trebrona válasza #16729600 (#15659) üzenetére


trebrona
nagyúr

Talán be kellene állítani a kamerát? ;]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15661) #16729600 válasza trebrona (#15660) üzenetére


#16729600
törölt tag

Azt a 3 dolgot, ami itt a topik szentkönyvében írva vagyon ( ámen , tömjénfüst és halk orgonaszó ), azt beállítottam :)

(#15662) TaylorPro válasza retesz147 (#15658) üzenetére


TaylorPro
addikt

Gyári romon jelenleg csak módosított kernellel érhető el a rádió. Hibátlanul működik. TWRP, Root kell neki. OTA nem fog menni ez után. De a frissítések könnyedén elintézhetőek. Keress rá itt, többször volt róla szó, linkelve is van a módosított kernel.

Pixel 8 Hazel

(#15663) trebrona válasza #16729600 (#15661) üzenetére


trebrona
nagyúr

Így próbáld:
- kontraszt alacsony
- telítettség normál
- élesség alacsony

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15664) retesz147 válasza TaylorPro (#15662) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi! :R
Régebben sokat fm-eztem, ma már kevesebbet. Jelenleg elvagyok nélküle.
Ha kell megcsinálom majd.

Xiaomi 13 eu dev...

(#15665) bepken válasza #16729600 (#15659) üzenetére


bepken
veterán

no offense, de ezekhez biztos, hogy nem nyúltál hozzá? csak mert elég túlszaturáltak a képek...ilyet szerintem gyári app magától nem csinál :) (vagy utólag húztad fel a színeket vagy valami nagyon gagyi effekttel fotóztál)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#15666) #16729600 válasza bepken (#15665) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ne b@ssz már, szerinted direkt retusáltam, hogy ilyen legyen ?? :Y :D A telót szeretem, nem akarom ócsárolni, fotózáshoz meg eleve komolyabb cuccokat használok, nem telókat ( mert bármilyet is használsz, csak a sz@r különböző fokozatait lehet elérni velük ) :K

(#15667) trebrona válasza bepken (#15665) üzenetére


trebrona
nagyúr

Eleve rossz képek, a PH! pedig még tovább rontott rajtuk. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15668) bepken válasza #16729600 (#15666) üzenetére


bepken
veterán

én gyári appot nagyon kevés ideig használtam. ha nem volt külön effekt bekapcsolva, akkor sajnos a HDR funkció az, ami ilyen vállalhatatlan színeket eredményezett.

akkor biztosan tudod Te is nagyon jól, hogy bizony a komolyabb cuccokkal is lehet jó és rossz képeket lőni. ezek most rosszul sikerültek :D ;]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#15669) peestike


peestike
senior tag

custom rom előtt kell törölgetni ujjlenyomatokat, smart lock-ot? vagy felesleges kikapcsolgatni dolgokat, ha már úgy is gyalulva lesz minden?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#15670) hislah


hislah
aktív tag

Sziasztok!
AEX romon megy a gyári kamera szoftver? Lehet feldobnám, mert a zseb mód hiánya megöl lassan. 😂😂😂
Mielőtt kivenném a csörgő telefont a zsebéből, az állandóan felveszi magát...
Egyéb megoldás?
Nem találtam semmi használható APK-t.

(#15671) Zsoleszhun válasza hislah (#15670) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Igen, működik [link]

¯\_(ツ)_/¯

(#15672) TFSi válasza Doki42 (#15586) üzenetére


TFSi
őstag

Ahogyan olvasom a teszteket, nézem a videókat, fórumot, nekem is úgy tűnik. :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#15673) kokokka válasza #16729600 (#15659) üzenetére


kokokka
őstag

Atya ég! Milyen színek ezek??

(#15674) fery02 válasza peestike (#15669) üzenetére


fery02
addikt

Nem kell törölni ujjlenyomatot, meg ilyeneket. Ha gyári ROM-ról jössz, akkor TWRP-ben a Format Data törli a telefonról a titkosítast és mehet fel custom ROM az adott ROM leírása szerint (DroidMester-nek van még egy hosszabb, nagyon jó és részletes korábbi leírása ROM-olásról itt a topikban, csak most nincs nagyon módom megkeresni).

Ha meg custom ROM-ról mész át egy másikra, Format Data opcióval már nem kell foglalkozni (mivel custom ROM-ok nem tudnak titkosítani, bár ezt inkább csak óvatosan jelentem ki, valaki kijavíthat majd, ha nem így van).

Személyesen nincs tapasztalatom (még), de aktívan követem a topikot és innen szűröm le a fentieket.:)

[ Szerkesztve ]

(#15675) peestike válasza fery02 (#15674) üzenetére


peestike
senior tag

Köszi! Reméltem, hogy így van. Leírás is megvan már.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#15676) juuzer válasza Nagyfejű (#15644) üzenetére


juuzer
addikt

Na szóval most azt hiszem kapni fogok hideget-meleget! :D

Alapvetően szeretem mindkét telefont. De szerintem a P9 még mindig jobb nagyjából mindenben.

Az A1 előnyei számomra a stock Droid és a támogatása. Mindemellett pedig akkuidőben is jobban teljesít, mint a P9-em. Emellett maga a méret és a forma is nagyon tetszik, de ez már inkább csak nekem előny.

A P9 mellett nálam a kijelző minősége, a sokkal jobb kamerás képességek és az erősebb hardver szól. + a szögletesebb, "Lumiásabb" formaterv is. Mindemellett gyorsabb, UFS tárolóval rendelkezik, míg az A1 csak eMMC+vel, így a Huaweien az appok indulása általában gyorsabb. Kamerák tekintetében tapasztalataim alapján mind az előlapi, mind a hátlapi kamera sokkal de sokkal jobb, mint a Mi A1-en. Hozzátartozik a képhez, hogy megfelelő fotós tudással mind2 telefonnal lehet szuper képeket csinálni (ajánlom figyelmedbe a Fotók, videók mobillal csoportot), viszont point&shoot-ban nekem a P9 sokkal jobb. Az A1 kijelzője nekem kissé fakó, a P9 kontrasztaránya jobb.

Beszélgetési hangminőségre mindkettő elég szépen és tisztán szól. Talán az A1 picivel jobb.

Fülesre jutó hangminőség jó és hangos mind2 telefonnál, az A1 maximum hangereje magasabb.

Igaz, hogy a P9 meg-megdöccen, viszont összeségében erősebbnek érzem az A1-nél. Általában az a vesszőparip, hogy a gépelési sebesség/élmény milyen. A P9-en jobb.

Én személy szerint nem feltétlen váltanék P9-ről A1-re, csak akkor, ha a frissítések és a "naprakész Android" (mert ugye a 8.1 pl a Nokiákra kijött már...) fontos, akkor mindenképp, mert 60 ezer forint körül jelenleg kb nincs alternatívája. Ha a jobb kamera a fontos, akkor egyértelműen P9.

Én személy szerint nem váltanék, mert hiába ennyire jó az A1, azttól még középkategóriás telefon és ezt érezni is. Ha flagshipekhez vagy szokva, akkor bizonyos tekintetben csalódás lesz.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#15677) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Van új RR, elvileg fixálva lett a deepsleep...

(#15678) Zsoleszhun válasza Just_Reboot (#15677) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Igen van :)

Changelog

20180512-tissot-Official

• Fixed Deep sleep
• disable sco enahnced command
• Revert Pin libskia copy of libMiCameraHal
• Ship and enable atfwd daemon
• Drop init.qcom.usb.sh
• Remove copying of QCRIL DB from vendor partition
• Enable Camera1 API for legacy targets.
• Update cam blob list
• Revert Add dummy libkeymaster1 for goodix fingerprint
• overwrite mac address if config file exists
• Revert "HACK: arm64: add CNTPCT_EL0 trap handler"
• Update Vendor blobs

¯\_(ツ)_/¯

(#15679) Viktor0610 válasza juuzer (#15676) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Alapvetően szeretem mindkét telefont. De szerintem a P9 még mindig jobb nagyjából mindenben."
Milyen meglepő, figyelembevéve a termékek kategóriáját. ;]

Samsung Galaxy A54

(#15680) juuzer válasza Viktor0610 (#15679) üzenetére


juuzer
addikt

Igen az, mégis mindenhol azt hallom/olvasom, hogy "húúú ez flegship szint" meg egyéb fillérb.szó bullshitet.

Csak ezért írtam :)

Szerintem egy középkategóriás cuccot nem lehet egy felsős mellé állítani, max ha az a flagship már jó 3-4 éves :)

Ja és az lemaradt, hogy az A1-ben nincs NFC, ezt elfelejtettem még beleírni a miniösszehasonlításomba :D

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#15681) szabi__memo válasza juuzer (#15680) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egyetértek. Jó ha egy középkategóriásnak van egy olyan területe ami utolér egy 2 éves csúcsot. 3-4 évesekkel van csak értelme összehasonlítani

[ Szerkesztve ]

(#15682) bepken válasza Zsoleszhun (#15678) üzenetére


bepken
veterán

nem volt időm foglalkozni az AEX felrakásával. így viszont egyelőre mégis marad az RR :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#15683) Nagyfejű válasza juuzer (#15676) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Köszönöm

(#15684) Nagyfejű válasza juuzer (#15680) üzenetére


Nagyfejű
aktív tag

Amire használom a készülékeket,viber,navi,shazam gmail,nagyon keves fényképezés,a és netezés.

(#15685) retesz147


retesz147
addikt

Hölgyek/Urak, 1 hetet bírt a tempered glass a telón...Leesett és a két sarka a tg-nek betört, lemorzsolódott. Nem gond, csak nincs rá új fóliám és akitől HA-ról vettem most neki sincs, így rendelnék (ali, bárhonnan), hogyha ilyen könnyen törik, legyen mindig tarcsiban. Redmi 3S-en sose tört be, az pedig traktorból is esett betonra.
Kijelzőmnek semmi baja sztem, még nem vettem le, mert nem zavaró használat közben, csak csúnya.

De a lényeg, hogy belevesztem a választékba...Imak, Gertong, Ytaland, 1 dolláros noname. Keresőben olvastam mindről jót-rosszat. Full cover kellene, lehetőleg ne legyen szivárványos, apró pöttyös lehet, most is olyan van, az nem zavar. Sztem a mostani valami noname lehet. Hardverapróról vettem, gyorsba kellett mikor a telót megvettem.
Költségben nem akarok elszállni, ha valóban frankó, akkor 5 dollár lenne a teteje, de a 2-3 dollárostól se tartózkodom :D

Melyik az ajánlott? :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#15686) darvinya válasza retesz147 (#15685) üzenetére


darvinya
titán

Ytaland -ot tudom ajánlani, de eredetit (erről van itt hsz).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15687) ebegab92


ebegab92
senior tag

Mostanság jelentkezett probléma: a WiFi nem hajlandó újracsatlakozni, ha ébresztem a telót alvásból. Ha Beállítások alól kapcsolnám be,akkor egyszerűen visszakapcsol kikapcsolt állapotba. Mobilnet rendben. Ha kilövöm, nem lesz jó szintén. Restart után csatlakozik,ha bealszik, megint ugyanaz. Ha mindig bekapcsolva hagyom a wifit, akkor jó. Szemeteket töröltem már, 2018.áprilisi csomag van fent, viszont a probléma a héten jelentkezett valamelyik app frissítésével egyidőben. Találkozott már valaki ilyen hibával? Mi volt a megoldása rá?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#15688) darvinya válasza ebegab92 (#15687) üzenetére


darvinya
titán

Nem.
De írtad, hogy app frissítés után keletkezett a hiba.
Nézd meg melyik app frissült ez idő intervallumban Play áruházban, s jogait nézd meg melyiknek van rendszer módosítás engedély.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15689) NorbeeF


NorbeeF
csendes tag

Sziasztok vettem egy mi a1 telot egész jópofa viszont a régi telomrol hiába probálom feltelepiteni az igo-t nem indul el. Tudtok valami trükkőt vagy egy más verziot amitől műxik??

(#15690) juuzer válasza NorbeeF (#15689) üzenetére


juuzer
addikt

Szia

nekem a Play Store-ból való visszaállítás bejott.

Play Store - Saját alkalmazások es játékok - Könyvtár és itt megkeresed majd letoltöd :)

Egyébként használd egészséggel és üdv a klubban :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#15691) peestike


peestike
senior tag

AEX vs. RR? melyikkel próbálkozzam először?
Valamikor egy huawei-en már volt RR, akkor tetszett arra emlékszem.
AEX-et meg csak képen láttam. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#15692) Zsoleszhun válasza retesz147 (#15685) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Az IMAK 9H nagyon jó minőség de apró pöttyös.

#15691 peestike az AEX-be nem tudnék most belekötni.

¯\_(ツ)_/¯

(#15693) Doki42 válasza retesz147 (#15685) üzenetére


Doki42
őstag

Szia!
Volt sok ilyen fólia mizéria..én a gyári sima fóliát tettem fel azóta is jó. Szerintem felesleges mani a többi...😁

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#15694) st3v3np3t3r válasza NorbeeF (#15689) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az igo szülinapp-hoz kell google fiók,anélkül nem fog elindulni...nekem gond nélkül feltelepült és fut rendesen:)

retesz147 én mos rendeltem aliról 2db-os pakkot, nem drága,pár hsz-el visszább olvasol, van link hozzá,meg ajánlott egy jó strapa tok is hozzá(aliról szintén), nekem a kijelzőérintő repedt meg egy esés után, már az is úton van

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15695) bepken


bepken
veterán

végre a logikus helyére került a fényerő csúszka :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#15696) rzoli


rzoli
senior tag

Az AEX-hez tegnap este kijött egy javítás. Tölthető a szokásos helyről - xda link

Tegnap este Egerben próbáltam fotózni és érdekes módon a gyári kamera volt az egyetlen, ami normálisan ment, az AEX/LOS illetve a GCam is többször fc-zett.

A másik gondom, hogy az adaway mintha nem működne a 0510-es ROM alatt. Majd délután kipróbálom az újat.

[ Szerkesztve ]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#15697) retesz147 válasza darvinya (#15686) üzenetére


retesz147
addikt

Darvinya: Köszi, berendeltem az Ytaland-ot. :R

Zsoleszhun: Köszi, első körben teszek egy próbát az Ytaland-dal, ha nem jön be, akkor IMAK.
st3v3np3t3r: Köszi, de a tiéd nem full cover.

Xiaomi 13 eu dev...

(#15698) Zsoleszhun válasza rzoli (#15696) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

BT és WiFi mac cím fixálás volt és mivel sokan kérték így bekerült smart pixel + nyelvi fordítások.
Pont raktam egy új gcam-ot azzal nem volt gondom tegnap.

¯\_(ツ)_/¯

(#15699) retesz147


retesz147
addikt

Létezik olyan Gcam verzió, ami tud sd-re menteni, vagy az összes csak belső tárhelyre ment, mivel olyan rendszerből "érkeztek", ahol nem bővíthető sd-vel a készülék?

Xiaomi 13 eu dev...

(#15700) Tom5


Tom5
addikt

Nagyon dúrva ez a Gcam. :Y Így már lehet szép képeket csinálni. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.