Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) bepken válasza juve600 (#16050) üzenetére


bepken
veterán

nálam az RR érezhetően többet kér enni pár frissítés óta (jelenleg a legfrissebb van fent)

többivel nem tudom, mi a helyzet.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#16052) vonó válasza retesz147 (#15987) üzenetére


vonó
csendes újonc

Valami nagyon dolgozik nálad...

(#16053) mcwolf79 válasza bepken (#16051) üzenetére


mcwolf79
veterán

Én viszont az AEX-nèl éreztem , mintha gyorsabban merülne a RR-nál.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#16054) juve600


juve600
nagyúr

RR nekem is szimpatikus, a Note4-en azt használtam

hogy tudom felvarázsolni a telóra ???

(#16055) darvinya válasza bepken (#16048) üzenetére


darvinya
titán

Azért lehet vele lőni képet, csak meg kell tartani.

Pl: itt 0.05mm szálak [kép]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16056) Istju válasza mcwolf79 (#16053) üzenetére


Istju
senior tag

Nekem AExen kb 5-6 óra SOT van. Annyira jónak találom, hogy még takarékosabb kernelt se tettem fel.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#16057) Zsoleszhun válasza Istju (#16056) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

+1
AEX saját kernellel is nagyon jó.

¯\_(ツ)_/¯

(#16058) juve600 válasza Istju (#16056) üzenetére


juve600
nagyúr

Jobb mint a gyári rom?

Tudtok linkelni egy leírást a telepítéshez?

(#16059) KaksziLajos


KaksziLajos
senior tag

Sziasztok!

1 napja tettem szert a telefonra, Honor 6-ról jöttem, előtte LG G2-őm és Nexus 4-em is volt.

Minden frankó, összebarátkoztunk, a kamera is rendben van, a készülék szupergyors.

Egy dolog aggaszt csak és kíváncsi vagyok ti mit gondoltok.

A SAR értékre gondolok konkrétan. Na, az nagyon magas és nem véletlenül próbálják a gyártók alacsonyan tartani.

Vélemények?

(#16060) Viktor0610 válasza KaksziLajos (#16059) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Megnyugtathatlak, jó néhány hónapja használom, és nem szakította szét a fejem a zacskót. :D

Illetve szeretném egy régi ügyfeles sztorim megosztani.
Azt mondta egy ügyfelem, hogy X telefont használva fáj a feje, Y telefonnal nem. Kiderült, Y telefonnak magasabb volt az SAR-értéke, mint X-é.

Röviden: no para. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#16061) jonnyjoker01 válasza KaksziLajos (#16059) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ez még bőven az egészségesnek titulált értéken belül van, szóval megnyugodhatsz :) Ha káros lenne rád, akkor nem engednék a telefont forgalomba hozni.

Üdv. Johnny

(#16062) freeknight válasza KaksziLajos (#16059) üzenetére


freeknight
őstag

Ezeknek a méréseknek azóta nem hiszek, hogy a Galaxy S3-nál az USA méréseknél az jött ki, hogy az eddig gyártott legnagyobb sar-al rendelkező telefon, míg az EU-s mérések szerint meg a valaha gyártott második legkisebb sar értékkel rendelkező telefon :DDD

Vicc az egész.

Ja, és a mai napig nem sikerült bizonyítani, hogy a mobiltelefom rákot okozna, pedig próbálják már vagy 20 éve.

(#16063) darvinya válasza freeknight (#16062) üzenetére


darvinya
titán

Ha tudna annyi teljesítménnyel leadni 2.4/5GHz frekvenciát, mint a mikrosütő, akkor okozna gondot.
Nem is kicsit, bár a pattogatott kukorica bárhol elkészíthető lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#16064) Istju válasza juve600 (#16058) üzenetére


Istju
senior tag

Kinek a pap, kinek a papné. Senkit nem buzdítunk arra, hogy custom romot használjon. Ez mindenkinek a saját felelőssége. Ha tényleg akarod, akkor segítünk. De előtte kötelező utána olvasni. Az XDA-n elérhető nagyjából az összes használható ROM, teljes leírással. Olvass, tanulj. Legalább tanulj meg kérdezni. Vagy a fórum keresőt használni. Meg nem utolsó sorban, nem írnék le neked többszáz sort, inkább írom eme intelmeket. Én AEX-et használok. Mielőtt erre adnád a fejed, olvasgass. Ebben a fórumban nagyjából minden megtalálható kb 20 szor megismételve. Elsö lépcsőben ez lenne a házi feladat.

[ Szerkesztve ]

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#16065) ittakary


ittakary
nagyúr

tempered glass kijelzővédőből mit ajánlotok? :) Ali, Gearbest, Banggood, ebay-t végignéztem, de rengeteg féle van.

esetleg itthon BPen van bolt ahol már kapható sürgősen?

(#16066) mttssz


mttssz
senior tag

Ha custom ROMrol valtanek customra akkor ugye kimaradhat a stock flash + data wipe kor? Rendszer szerint nincs titkositva a tarhelyem.

(#16067) eclipse19 válasza Maffia91 (#16036) üzenetére


eclipse19
senior tag

Nekem ez eddig bevált.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#16068) juve600 válasza Istju (#16064) üzenetére


juve600
nagyúr

Inkább a papné.....

Mint írtam már használtam RR romot, de itt ugye nem úgy működik a felrakása mint a note4nél.
Kérdés hogy nyerek e vele annyit akkuidőben hogy megérje félteni, illetve vissza tudom e tenni a gyári romot.
Bootloader nyitás az tiszta, twrp felrakása tiszta, utána mehet a rom, gapps? Mert valami két partícióról olvastam de az meg nem tiszta

(#16069) bepken válasza freeknight (#16062) üzenetére


bepken
veterán

az ilyenre én mindig csak legyintek egy ennyivel: "valamiből nekik is meg kell élni"

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#16070) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

szerintetek még pünkösd elött befut a májusi csomag vagy csak ünnepek után?:D

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16071) bepken válasza st3v3np3t3r (#16070) üzenetére


bepken
veterán

ha azt vesszük alapul, hogy a legutóbbi főverzió frissítés kvázi szilveszter napján érkezett... :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#16072) st3v3np3t3r válasza bepken (#16071) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

oké :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16073) x1port válasza st3v3np3t3r (#16070) üzenetére


x1port
addikt

Minden évben van pünkösd :D

(#16074) rzoli válasza juve600 (#16068) üzenetére


rzoli
senior tag

Általában így kell telepíteni egy custom ROM-ot, annyi kiegészítéssel, hogy a MAGISK telepítése nem lehetőség, hanem KELL!

Droidmester leírása.

Van egy másik leírás is, ahol nem kell slot-ot váltani, de egyrészt szerintem semmivel sem egyszerűbb, másrészt azt feltételezi, hogy csak frissíteni fogsz onnantól. Szerintem nem jó megoldás, ilyenkor jönnek elő a furcsa hibák, megmagyarázhatatlan magas fogyasztás, fc-k.
Nem véletlenül van a legtöbb ROM topicjában leírva, hogy a clean telepítés az ajánlott.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#16075) KaksziLajos


KaksziLajos
senior tag

Köszi mindenkinek a válaszokat! Marad a telefon. :)

Leirnám a személyes véleményem így rövid használat után.

Két dolog miatt kétkedtem megelőzően:

1.: A gyorstöltés hiánya miatt , mert az elég kényelmes dolog és megszoktam, de egyáltalán nem hiányzik. Meglepően gyorsan feltölt, nem gondoltam volna... No, és sokat nem is kell tölteni, az akksi nagyon jól bírja, 6 óra 40 perc kijelző idő után 20 %-ot mutatott meg... Több, mint baráti.

2.: A kamera miatt. Olvastam azért róla hideget, meleget előzőleg, de teljesen elégedett vagyok vele. Nem vagyok profi fotós, gyors emlek megörökítésre használom a telefont, esetleg közösségi oldalra töltök fel, de ritkán. Na, hát erre aztán tökéletes. Szép képeket csinál, elégedett vagyok.

Bárki bármit is mondd, a Xiaomi Mi A1 bőven megéri az árát.

A vásárlásnál egy hibába nem szabad beleesni, mégpedig túlontúl sokat várni a telefontól. De ez mindegyikre igaz. Talán egy zászlóshajótól, vagy egy 200 000-es készüléktől jogosan lehet követelni és elvárni dolgokat, addig egy alsóbb kategóriástól butaság. Tisztában kell lenni vele, mit veszünk. Aztán meg örülni neki. Mert amilyen minőséget kínál az A1 ennyi pénzért, az ajándék.

Szóval nem bántam meg a vásárlást, remélem így is marad. :)

[ Szerkesztve ]

(#16076) juve600 válasza rzoli (#16074) üzenetére


juve600
nagyúr

:R :R :R

aksi időben mennyivel lehet jobb az RR a stockhoz képest ?

(#16077) rzoli válasza juve600 (#16076) üzenetére


rzoli
senior tag

Ezt majd más megválaszolja :)

Nálam az EAX napi 50% körül fogyaszt, de teli van a telefon facebook, messenger, waze, GMD gesture control szerű programokkal. A kocsiban BT-n keresztül hallgatok zenét, stb.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#16078) Maffia91 válasza eclipse19 (#16067) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Köszönöm, megpróbálom :)

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#16079) kokokka válasza KaksziLajos (#16075) üzenetére


kokokka
őstag

Ha bepróbálkoznál a gCam-mel a fotókon is leesne az állad :) Az újban még a lassított felvétel is működik, ráadásul hanggal együtt!! Ezt még a gyári program sem tudja. Lepróbáltam vagy 10 féle gCam-et de ez most nagyon ott van :)

(#16080) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Oreo alatt hol találhatók a letiltott telefonszámok?

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#16081) bepken válasza kokokka (#16079) üzenetére


bepken
veterán

a hang része nagyon vagány tényleg :D na de nekem a kép még mindig diavetítés.... melyik verzióval működik tökéletesen?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#16082) Viktor0610 válasza Aurig@ (#16080) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Telefon app - {jobb felső három pötty} - Beállítások - Letiltott számok. ;)

Samsung Galaxy A54

(#16083) kokokka válasza bepken (#16081) üzenetére


kokokka
őstag

Pixel3 MOD. Ma tettem fel és tesztelgettem. Érdekes, mert az első videó hibátlan lett. A másodiknál meg jött a diavetítés és azóta is megvan :) A baj az, hogy ezt látom most már a fényképezőgépnél is, amikor mozgatom a telefont. Nem értem, mert először tényleg hibátlan lett. Úgy örültem neki :) Mindegy, fent van egy másik gCam is, azzal nem ugyan a lassított, de a fotó része hibátlan.

(#16084) Aurig@ válasza Viktor0610 (#16082) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszi, csak az a bibi, hogy nincs ilyen. A képen látható menük egyikében sincs. Sajnos még csak hasonló sem.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#16085) st3v3np3t3r válasza Aurig@ (#16084) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

gyári telefon app nem tudja, ajánlották korábban az asus contact appot, van benne tárcsázó is, azt felrakod, az legyen az alapértelmezett telefon app, a gyárit hagyd fent,ne is tiltsd le mert akkor a hívásokat nem fogod tudni felvenni, az asus telefon appban fogod tudni tiltani... sajnos a gugli nem jutott el még odáig hogy belerakja ezt a funkciót

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16086) Aurig@ válasza st3v3np3t3r (#16085) üzenetére


Aurig@
őstag

Így érthető! :R

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#16087) Viktor0610 válasza st3v3np3t3r (#16085) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Most írtam le, hogy nálam VAN ilyen menüpont.
Legfrissebb Oreo builden vagyok.
Le is tiltottam egy valami automata számot a napokban. :D

Másik elérési út:
Névjegyek app - bal felső három vonal - Beállítások - Letiltott számok.
Vagy ilyened/ilyenetek sincs? :F

Nem tudom, számít-e, de én a neveimet a Google fiókomban tárolom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#16088) sch_a válasza Viktor0610 (#16087) üzenetére


sch_a
addikt

De van.

Én meg azt nem találom, hogy tudom beállítani, hogy csak a telefonszámmal rendelkező névjegyeket jelenítse meg...

(#16089) Istju válasza juve600 (#16068) üzenetére


Istju
senior tag

Fejlesztői lehetőségek: usb hiba keresés, és oem unlock. Teló fastbootba, bootloader nyit, reboot bootloader, temp. TWRP, wipe System, data, dalvik. Install ROM, majd TWRP, wipe data, dalvik, majd reboot TWRP. Install gapps , magisk. Reboot system. Kész. Vissza tenni miflashtoollal lehet. Az oreo TWRPnél már nem kell slotot váltani.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#16090) juve600 válasza Istju (#16089) üzenetére


juve600
nagyúr

:R :R :R

(#16091) st3v3np3t3r válasza Viktor0610 (#16087) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a névjegyekben van nekem is ilyen, de magánszám nem tud tiltani,csak megjelenített számokat...

mellesleg nem a névjegyekben lenne a helye hanem a telefon appban... tehát ebben sincs a gugli a helyzet magaslatán

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16092) jonnyjoker01 válasza KaksziLajos (#16075) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Biztos nincs rajta gyorstöltés? Én úgy tudtam, hogy van. Meg úgy is tapasztaltam. Este lefekvés előtt szoktam nagyon max fél órára felrakni gyorstöltőre, és ez az időtartam az esetek 90%-ban töltöttségtől függetlenül 95-100%-ra tölti.

Üdv. Johnny

(#16093) freeknight válasza jonnyjoker01 (#16092) üzenetére


freeknight
őstag

2 amperes töltő van hozzá, tehát ez végülis "gyors". Nálam 15%-ról 100%-ra kicsit kevesebb, mint másfél óráig tölti, ez nagyjából reális.

Viszont igazi quickcharge technikát nem tett bele a xiaomi, tehát olyan nincs, hogy 20 perc alatt beletol 60%-ot.

(#16094) st3v3np3t3r válasza jonnyjoker01 (#16092) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

3080mAh-s az akku, kb.1880mAh-val tölt az Ampere app szerint... de mivel teljesen 0mAh-ra nem merül le,kb.300mAh marad benne, így számolhatunk kb.2700mAh-val, amit vissza kell tölteni. Tehát,2700mAh/1880mAh=1,46h(durván 1,5óra) kell neki kb. hogy szinte 0%-ról 100%-ra feltöltse...ez nem gyorstöltő... a V20amhoz gyorstöltő volt,az 9V/1,68A-val töltötte a telót, 1ról 100ra 1,5óra....QuickCharge 3.0 ha jól emlékszem. Az A1 procija is tudja a QuickCharge funkciót,csak szerintem az akku nem támogatja,így le van tiltva

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16095) bepken


bepken
veterán

RR felhasználóktól kérdezem: használja valaki az USB-tethering (internet megosztás) funkciót?

gyárival működött, ezen viszont nem tudom bekapcsolni.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#16096) KaksziLajos válasza kokokka (#16079) üzenetére


KaksziLajos
senior tag

Olvastam a fórumot, a gcam-mal beprobálkozok majd később, de nem vagyok nagy mókolós, ezért kicsit félek belekezdeni.

Miért baj az, ha lassított felvetelnél nincs hang?

(#16097) Ricardo válasza bepken (#16071) üzenetére


Ricardo
félisten

Lehet, hogy megvárják vele a születésnapjukat.

(#16098) Unlikely


Unlikely
újonc

Akit érint a zúgás probléma: hosszas fórumbújás után végre találtam egy olyan nem zúgó fülest, ami se nem fejhallgató, se nem "agybadugós" kialakítású, se nem bluetooth - és nem kérnek el érte egy kisebb vagyont sem: VE Monk Plus. Tegnap megérkezett, Ebay-ről rendeltem 7$-ért, de Ali-n tudomásom szerint közvetlenül a gyártótól meg lehet rendelni 5$-ért. Elvileg az alacsony ára egy marketingfogás része (utána lehet olvasni tesztekben), de a lényeg, hogy MI A1-el nem zúg, és emellé még remekül is szól.

(#16099) st3v3np3t3r válasza Unlikely (#16098) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem JBL T110 "agybadugós",hivatalos nevén in-ear(fülben) "fülesem" van, nem volt vagyon, 4 mátyás volt a Médiában és nem zúg...:)
a fejhallgatók, az on-ear(fülön) fejesek

az a baj hogy a jóféle fejes drága és nagy, nem kellően kompakt

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16100) J.Pinkman válasza st3v3np3t3r (#16099) üzenetére


J.Pinkman
tag

Ugyanezt vettem én is, 4000-et bőven megért.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.