Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) Fall-N válasza Vanir (#15748) üzenetére


Fall-N
veterán

SoD = Screen of Death

A kernel szokott kifagyni ezért nem reagál. Anno Vodafone Smart 2 gyári ROM-ja játszotta el.

(#15752) Vanir válasza Zsoleszhun (#15749) üzenetére


Vanir
veterán

Azért érdekes, mindenesetre újratettem a cuccot.

Btw úgy néz ki, hogy nem települ rendesen a Gapps. Egy április 23-i és egy legújabb, május 13-i verziót is csekkoltam (OpenGapps, ARM64, nano). Rendszerindítás után csak a Google Play van fent, semmi más Google alkalmazás. Magisket a Gapps után telepítettem fel, előzetes TWRP reboot után. Valakinek van ötlete?

(#15753) #16729600 válasza darvinya (#15747) üzenetére


#16729600
törölt tag

És? Ettől még lehet shopjuk az alin. Ilyen névvel nem engednének mást szerepelni a piacon, ha kamuk lennének. Jogvédelem/márkavédelem területén, azért változott a világ ott is .

[ Szerkesztve ]

(#15754) darvinya válasza #16729600 (#15753) üzenetére


darvinya
titán

Igaz.
Kíváncsi leszek rá, mert hivatalosan nincs Xiaomi-hoz üveg, emiatt van, hogy eredeti üvegen nincs lehuzón Ytaland felirat.
Azaz mit hsz-ben látható, nincs semmi műanyagon kialakított fülön kívül.

Azon gondolkodtam, a +1 tartalék üveget eladom, mert előző telohoz vettnél üveg túl élte készüléket (készülék nem eséstől adta meg magát).
Csak már eredetileg kapot törlőkendő nincs meg, azt másra használtam fel, de van másik fajta.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15755) mcwolf79 válasza Zsoleszhun (#15744) üzenetére


mcwolf79
veterán

Pontosan így csináltam én is. A backup dolgot megcsináltam, annyi volt a bibi, hogy azután csináltam meg,miután felfrissítettem a RR ROM-ot. Úgy voltam vele mi baj lehet a frissítéssel ? Hát lett baj.
Utána pont azt csináltam amit leírtál, mikor ezek után fel akartam rakni az AEX-et, mint írtam is fel is ment gond nélkül, de wifi ott sem volt.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#15756) TaylorPro válasza juuzer (#15728) üzenetére


TaylorPro
addikt

Kinek mi jön be. A borzalmastól messze van. Nem egy gagyi cucc. Be is kell járatni, stb. Plusz még a Highend cuccoknál is van akinek ez tetszik, valakinek más. Szóval nagyon nézőpont és ízlés kérdése minden. Na meg eredetit, vagy hamisított replikát hallgattál? Én a replikára majdnem elhittem hogy eredeti míg komolyabban utána nem néztem, és még az sem szólt borzalmasan. De mindegy, ki kell próbálni, vagy be jön vagy nem. Azért a tesztek is jó véleménnyel vannak róla.

Pixel 8 Hazel

(#15757) Vanir válasza Vanir (#15752) üzenetére


Vanir
veterán

User error, megoldva, fent volt minden rendesen, csak vak vagyok...

(#15758) Istju válasza Vanir (#15752) üzenetére


Istju
senior tag

A végén telepíts egy magisket. Utána twrp reboot , majd újra wipe data, dalvik, és ismét gapps telrpítés.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#15759) trebrona válasza #16729600 (#15659) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nálam nem ilyenek a színek. :)
[link]

Gyári kamera.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#15760) tomboy84 válasza Zsoleszhun (#15742) üzenetére


tomboy84
tag

Nem generál semmit, van egy HW álltal visszaadott MAC (Qualcomm), meg van egy Xiaomi, utóbbi van a persistben. A custom romok előbbit használták és egy időben szétbarmolták a persistben lévőt (hexa fájlt szövegesen fájlként írták) Viszont az új RR, már persistben lévő MAC-et használja (én tegnap raktam fel és újra a Xiaomi MAC-em van wifin, bár a BT-nél továbbra se). Vagyis, akinek elbarmolt MAC-je van a persistben, annak ugyanúgy gondja lesz a mostani frissítés után mintha visszatérne gyári romra.
A megoldás nem a persistben lévő fájl kinullázása, hanem a wifi MAC helyreállítása: LINK

Továbbra is annyi kiegészítés hozzá, hogy a Wifi kezdő MAC címe eggyel nagyobb mint a BT MAC címe, ez rosszul szerepel a leírásom példájában.

(#15761) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Aex 5.5 0512-es verziot probalgattam most, egy napig nyuztam es egyenlore nem talaltam semmilyen hibat (csak a google asszisztens nem ment, de ugye az orszag miatt, apkmirror-rol le is szedtem az apk-t es most gyonyoruen fut inglisul). Kamera mukodik, nem kaptam force closeokat mint egyesek (szerencses embernek gondolom magam :DDD ) es a telefon sebessege is joval gyorsabb mint Aex 5.4-en plusz az akksi is mintha lassabban merulne a sok alkalmazasom ellenere (97 alkalmazast allitottam vissza google backupbol).

Respect :R

Üdv. Johnny

(#15762) Istju válasza tomboy84 (#15760) üzenetére


Istju
senior tag

Mikor visszatettem a 8.0-át nem ment a wifim ez miatt. A nullázós módszert választottam, azóta is van wifim, és bluetothom is, pedig már azóta 2 AEX tiszta telepítést is csináltam.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#15763) aperture2001 válasza Nagyfejű (#15644) üzenetére


aperture2001
csendes tag

+1 juuzer kolléga által írt összehasonlításra.

Nem egy ligában focizik a kettő. A P9 a Huawei flagship telefonja volt két éve, a Mi A1 pedig a Xiaomi első Android One projectes telefonja, elfogadható, de korántsem flagship hardvererrel - és ezt persze az árcédulájuk is tükrözi. Az összehasonlítás nagyon alapos, tényleg nincs mit hozzátenni. Ha számít a stock droid, meg a custom ROM-ok, ill. 100 ezer alatti a büdzséd egy új telóra, és mindenképpen váltani akarsz, akkor esetleg, de a P9 teljesítményében még simán hozza az A1 szintjét, sőt. (Tőlem a P9-et a kisfiam "nyúlta le", azért váltottam a MiA1-re, meg azért, mert a Nexus 5-öm akksija már nem bírt lépést tartani a napi használati igényeimmel.)

(#15764) Zsoleszhun válasza tomboy84 (#15760) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Megnéztem, az új AEX is a Xiaomi MAC címet használ, wifi és bt is :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#15765) tomboy84 válasza Istju (#15762) üzenetére


tomboy84
tag

Igen, működhet a dolog, de jelenleg nem xiaomis MAC címed van. Ha üres a persistben lévő fájl akkor a hardver által visszakapottat használja. Mivel van lehetőség az eredeti cím visszaírására szerintem érdemes visszaírni (későbbi esetleges problémák miatt)

(#15766) Viktor0610 válasza aperture2001 (#15763) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Még mindig itt tartunk :U
De jó, hogy ebből semmit nem látok, thx. 2 prémium tagság. ;]

Samsung Galaxy A54

(#15767) aperture2001 válasza Viktor0610 (#15766) üzenetére


aperture2001
csendes tag

Annyira ügyes vagy, kapsz egy kekszet.

Valaki kérdezett, én válaszoltam, az admin majd törli, ha nem idevaló.

Gratulálok a prémium tagságodhoz, használd egészséggel.

(#15768) Dave Crank


Dave Crank
senior tag

Sziasztok!

Egy ismerősömnek MI A1 telefonja van, és az a problémája vele, hogy a hangerő - gomb nem működik neki az android alatt, tehát a hangerőt nem tudja csökkenteni. Viszont pl fastboot módba be tud bootolni, amihhez ugye a hangerő- kell. Már volt hard reset, meg fastboot módban újra is lett telepítve.
Hasonló gondja volt már valakinek, tapasztalat?
Egyébként első napos korában le lett ejtve a teló, kicsit be is repedt a kijelző a jobb felső sarokban.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#15769) Viktor0610 válasza Dave Crank (#15768) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben ezek nem segítettek, akkor szerviz.
Lehet, a betört kijelző ide is kihat. :(

Samsung Galaxy A54

(#15770) Dave Crank válasza Viktor0610 (#15769) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Én is erre gondoltam sajnos.

Viszont, ha pl fastboot be tudott lépni, mindig első próbálkozásra, akkor hardveresen jónak kell lennie a gombnak...
Viszont gari meg az esés miatt nincs, hiába csak 1 hónapos kb a készülék. :(

[ Szerkesztve ]

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#15771) Istju válasza tomboy84 (#15765) üzenetére


Istju
senior tag

Elmentettem mindkét fájlt a Microsdre.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#15772) volfonzo


volfonzo
csendes újonc

ti melyik gcam portot hasznaljatok?

(#15773) Zsoleszhun válasza volfonzo (#15772) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

GCam_5.1.018_by_SerJo87_1.6RC2_test4c.apk

¯\_(ツ)_/¯

(#15774) Vanir válasza volfonzo (#15772) üzenetére


Vanir
veterán

Arnova v7 final.

[ Szerkesztve ]

(#15775) st3v3np3t3r válasza Dave Crank (#15770) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem alig 2hetes és a kijelző szintén zenész... de már úton van az új kijelző,remélem működni is fog... plusz rendeltem hozzá armor tokot... meg védőüveget...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15776) retesz147 válasza Vanir (#15774) üzenetére


retesz147
addikt

Egyik Gcam port sem tud SD-re menteni, igaz? :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#15777) Zsoleszhun válasza retesz147 (#15776) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Még nem találkoztam olyannal amelyik tudna de ettől függetlenül lehet, hogy létezik.

¯\_(ツ)_/¯

(#15778) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok!

Ilyen készülék vásárlása előtt állok.
Mik a tapasztalatok stock rendszerrel? Merülés alvó módban? Kamerája milyen (gyári)? Esetéegesen hibák, amelyek szoftveresek jelenleg, vagy hardveresen?

Köszönöm a válaszokat!

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#15779) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Na megint itt vagyok, zajlik az élet :U
Szóval csak nem hagyott nyugodni a dolog, megint nekiveselkedtem az AEX-nek. Megint ugyanabban a metódusban raktam fel, és láss csodát, most ment a wtifi (nem tudom, gondolom a RR-re felrakott wififix nem játszott ebben közre, mivel volt system/data/cache wipe). Telepítés után viszont nem volt billenyüzetem, ezt orvosoltam ,és utólag felraktam a Google keyboard-ot. Öröm bódottá. Viszont egy új anomália: az 5 Ghz-es sáv valamiért piszok lassú lett. Speedtest alatt is felugrik 250 Mb/s-re,aztán lecsökken 0-ra. 2,4 Ghz-en megy rendesen. Eddig ezekkel nem volt gond, most meg ez jött elő. Fura ez a teló, hogy custom ROM-oknál mindig más nyüg jön elö (persze ez szigorúan rám vonatkozik).
Most a kamera nem produkál FC-t, megy faxán. Most az 5 Ghz-es wifi szivat.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#15780) #16729600 válasza Maffia91 (#15778) üzenetére


#16729600
törölt tag

Tök jó a stock rendszer. Kerüld a custom "öntöklevágós" buherációkat. lásd lentebb / fentebb és mindenütt. :D

(#15781) Maffia91 válasza #16729600 (#15780) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Köszi a választ!

Már csak eladó telefont kell találni.... :F :F

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#15782) bepken válasza #16729600 (#15780) üzenetére


bepken
veterán

szvsz, ha bevárod stable verziót, akkor nincs több szívás custom ROM-okkal sem, mint gyári esetén. (értsd: érdemes visszajelzéseket várni. akár egy héttel később feltenni az újabb verziót, ha minden rendben van vele)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#15783) #16729600 válasza bepken (#15782) üzenetére


#16729600
törölt tag

De mit tud egy custom, amit a stock nem? ( ha leviszi a blökim sétálni / meghív sörözni én is feltenném, nah de így minek buherálni?? ) :)

(#15784) Zsoleszhun válasza #16729600 (#15783) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

+ még jobb is 😅

¯\_(ツ)_/¯

(#15785) Vanir válasza #16729600 (#15783) üzenetére


Vanir
veterán

Gyorsabb, simább, "röccenésmentesebb" működés, jobb üzemidő, végtelenszer nagyobb testreszabhatóság, stb. Én sem szívnék vele ennyit, ha nem érné meg.

(#15786) rzoli válasza Vanir (#15785) üzenetére


rzoli
senior tag

Pontosan! :)

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#15787) #16729600 válasza Vanir (#15785) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én megértem. Ennek ellenére nekem a leglényegesebb épp a stock rendszer volt. Buheráltam én már eleget mindenféle platformon a telókat, mindenféle custom csodákkal ( ám mindegyiknek valahol véres volt a torka ). Brick mentes reszelgetést kívánok persze mindenkinek :K

(#15788) Maffia91 válasza #16729600 (#15787) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Összességében akkor ajánlatos a készülék? :)

Nem fogom a fejem a falba verni? :D

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#15789) mcwolf79 válasza mcwolf79 (#15779) üzenetére


mcwolf79
veterán

Na megoldódott, valami a hálózattal lehetett,mert most már 5 Ghz-en is hasít.
Na úgy fest egyenesbe jövök az AEX-szel. Egyébként mintha pörgősebb lenne a rendszer,mint a RR. De tényleg csak érzésre.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#15790) Nerazim


Nerazim
őstag

Nálam pl semmivel se volt jobb a custom rom, talán a testreszabhatóság ami hiányzik +folyton fc -ett valami,de üzemidőben is picit rosszabb volt az RR nálam. Mást nem próbáltam és sztem már nem is fogom. Gcam meg megy stock droidon is pici mókolással.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#15791) totosa


totosa
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,h tudom megcsinálni,h ne a belső memóriára telepítse a progikat,az sd kártyára szeretném.A régi telon volt választási lehetőség ezen nem találom.Előre is THX

(#15792) #16729600 válasza Maffia91 (#15788) üzenetére


#16729600
törölt tag

Teljesen ajánlott, amennyibe kerül meg főleg megéri megvenni. :K

(#15793) Viktor0610 válasza totosa (#15791) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mire nem elég a 64/32? giga? :U

Samsung Galaxy A54

(#15794) Doki42 válasza Maffia91 (#15788) üzenetére


Doki42
őstag

Ajánlom én is nem fogsz csalódni.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#15795) TaylorPro válasza Maffia91 (#15788) üzenetére


TaylorPro
addikt

Fokozottan ajánlott! Akár módosított, akár gyári rommal.

Pixel 8 Hazel

(#15796) bepken válasza #16729600 (#15783) üzenetére


bepken
veterán

csak azzal nem értettem teljes mértékben egyet, hogy kerülni kéne őket. ettől függetlenül nekem sem volt semmi bajom a gyári rendszerrel. illetve nálam nagyon icipici apróságok vezettek ROM cseréhez. ezek az apróságok sokszor egyenként is megoldhatóak, kisebb mókolásokkal, nekem viszont tetszik, hogyha egy custom ROM telepítéssel mindegyikhez hozzájuthatok :) (ilyen pl duplakopp + face unlock kombó, GCam)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#15797) rzoli válasza #16729600 (#15787) üzenetére


rzoli
senior tag

Kinek a pap, kinek a papné... :-) én azért cseréltem le az előző telefont, mert nem voltak rá custom rom-ok. Márpedig az android egyik előnyét az iOS-szel szemben, a testreszabhatóságot, főzött rom alatt tudja a magamfajta kihasználni.

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#15798) peestike


peestike
senior tag

Aex-ben nincs hangerő gombokkal való képernyő ébresztés, vagy csak én nem találtam meg?
Egyébként nekem a duplakopp ébresztés többször nem megy, mint igen, az ujjlenyomat se működik mindig. A visszagomb 2X-re állítottam be a képernyő kikapcsolást, az jól megy.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#15799) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

érdekes... 9% töltöttség, energiatakarékos üzemmód 5%ra van állítva hogy ezen a szinten kapcsoljon be, de már most lekapcsolt a rendszer a 8magból 4et és korlátozta 1.7GHz-re a magokat...

nem mint ha baj lenne, csak furcsa...

a mélyalvás nagyon rendben van 134óra töltve mélyalvásban

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15800) Zsoleszhun válasza peestike (#15798) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ugyan ott van ahol a vissza gomb csak lentebb.

Az ujjlenyomat és a dupla kopp jobban működik másik kernellel pl: meta phoenix, MiNT vagy franco

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.