Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) mizoli válasza Mr.C (#19750) üzenetére


mizoli
addikt

Egyetértek.
Őserdő mélyén barlang, az sem rossz :D
Aztán közben itt tárdalgunk az interneten :DDD

Na, ezt megbeszéltük :)

[ Szerkesztve ]

(#19752) mizoli válasza mizoli (#19751) üzenetére


mizoli
addikt

tárdalgunk = társalgunk
Csak közben lejárt az időm.

(#19753) Tomi_Ohl válasza mizoli (#19739) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ahhoz kell(ene) engedélyt kérnie, amihez szükséges. Persze ezt hiába mondanád nekik, ők a mi adatainkból élnek. :)
Amint látom, annyira alapos vagy, hogy tőled csődbe is mehetnének :D

cimp mitől merülhetett ennyire csutkára? cjvt3o küzd éppen hasonló problémával, lehet, hogy hasonló eljárás neki is segítene.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19754) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

Resurrection Remix Marshmallow :)
Gapps: [link]
És extended partíció kell.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19755) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19753) üzenetére


mizoli
addikt

"tőled csődbe is mehetnének"

:K

RR
Köszi, nagyon kiváncsi vagyok, mindjárt ideér :C

(#19756) Mr.C


Mr.C
őstag

Várom a véleményeket róla ;)

sudo rm -rf /*

(#19757) mizoli válasza Mr.C (#19756) üzenetére


mizoli
addikt

Várj még 10 percet, most megy fel :D

(#19758) mizoli


mizoli
addikt

Nos az első pár perc MM-RR
Majd folytatom értelmesebb dolgokkal, de most mást kell csinálnom :O

Bootanimáció továbbra is vandál, full fényerős, de legalább gyorsabban bootol.
App optimalizálásnál bold betűkkel írja, pontosan mit csinál :)
Settings menü üresen jött be, ki/be kapcsoltam a telefont, jó lett (ha csak sokat várok, lehet akkor is jó lett volna).
Egyébként az RR-től megszokott, full? extrás menü.
Magyar-angol keveréknyelven "társalog", nem is tudom mi van többségben :) Nem kell átállítani angolról.
App drawer csak függőlegesen működik akkor is, ha vízszintesre van állítva.
FM rádió elsőre nem működik, megpróbálom az Ivan AOSP-ből átszedni, hátha azzal megy.
GPS működik.
Majd este belakom, aztán többet tudok.

[ Szerkesztve ]

(#19759) pozanos válasza mizoli (#19758) üzenetére


pozanos
tag

Zoli, legfrissebb cwm-mel raktad fel? Azt ajánlja a fejlesztő recovery-nek.

(#19760) mizoli válasza pozanos (#19759) üzenetére


mizoli
addikt

Nem, TWRP-vel.
(CWM időnként hasznosabb, én szeretem használni. És még csak nem is melegszik fel a telefon, mint a TWRP-nél).
Ja igen, kamera is működik, HDR mód is, bár mintha túl lassan fókuszálna.

[ Szerkesztve ]

(#19761) mizoli válasza pozanos (#19759) üzenetére


mizoli
addikt

Feltettem ismét CWM recovery-vel, de közben mást is kell csinálnom :(
Persze semmi változás.

A Settings menü továbbra sem indult rendesen, most fekete képernyő, de hagytam, és egyszer csak jött a SuperSU, hogy a settings root hozzáférést kér. Megadtam, és most jól megy.
Az értesítési terület viszont időnként balra félre van csúszva.
Ez az előbb is megvolt, csak elfelejtettem megírni.

[ Szerkesztve ]

(#19762) cimp válasza Tomi_Ohl (#19753) üzenetére


cimp
senior tag

Ez konkrétan ki volt véve a telefonból és két külön darabban a fiókban volt. A lényeg, hogy itt (vagy lehet ez tendencia) van egy tervezői hiba. A készülék töltő áramköre sem képes működni egy minimális aksi erő nélkül! Ha az aksi az alá merül akkor nem képes tölteni a benne lévő akkumulátort! Megbikáztam és volt benne annyi kraft, hogy beinduljon és töltse. A mélyrepülés (vagy merülés) nem az akkumulátor hibája, hanem a készüléké!

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#19763) Tomi_Ohl válasza mizoli (#19758) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Én meg dirty flasheltem AICP-re, eredmény: bootloop :D Úgyhogy nem úsztam meg a wipe-ot.
Ami tetszett, hogy ezzel a Gapps-szal az adatok visszaállítása is ment.
Beállítások tényleg eléggé angol, de ez valószínű a CM miatt is van (nálam elsőre megnyílt). A függőleges app drawer szintén mm dolog, nekem sem tetszik túlságosan, egyelőre alap launcherben nem lehet állítani (csak a "húzókáját"). FM rádió eddig az MM ROMokban úgy néz ki, nem megy, de állítólag nem lesz nehéz javítani.
Ami hiányzik, az az intelligens lehúzás... Valahogy az összes mm romból kimaradt eddig.. :(

cimp értem. :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19764) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19763) üzenetére


mizoli
addikt

Iván AOSP-ben megy az FM rádió, méghozzá sokkal jobb, mint az 5.1/ CM12.1-ben.
Intelligens lehúzás mintha szintén menne az Ivan-ban. Vagy a Gravitybox-ban lehetett állítani, nem is emlékszem.
App drawer tulajdonképpen érdektelen a számomra, úgyis a Novát használom. Tetszene neked. Már csak a full gesztus vezérlés miatt is :)
Visszamegyek az Ivan 6.0-ra, most kell a belakott, biztosan működő telefon.

[ Szerkesztve ]

(#19765) Tomi_Ohl válasza mizoli (#19764) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

AOSP-ben lehet, hogy megy, XDA-s ROMokra értettem. Ivanban csak gyors lehúzás volt, de azt meg nem szeretem, Gravityboxot nem próbáltam mm-en.
Nova-t már próbáltam, csak aztán egy romcsere után nem tetten vissza. Alapvetően elvagyok ezzel a launcherrel is, de ha már gesztusvezérlés: azt is be lehet állítani, hogy lefelé suhintással lejöjjön az értesítési felület? Azt hiányolom MIUI-ból, az tényleg jó lenne. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19766) laci laci válasza mizoli (#19764) üzenetére


laci laci
addikt

A Huawei p7-ben van olyan opció,hogy a hívás fogadáskor ha a fejemhez veszem aktív lesz a hívás...itt is van?Köszönöm a válaszodat.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19767) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19765) üzenetére


mizoli
addikt

Elkavartam. Gyors lehúzás van az MM-GravityBox-ban, most megnéztem.

Igen, Novában be lehet állítani. Tulajképp majdnem mindent. Nálam 2 koppra jön le az értesítési felület.

[ Szerkesztve ]

(#19768) mizoli válasza laci laci (#19766) üzenetére


mizoli
addikt

RR/CM-ben mintha lenne ilyesmi funkció, de sohasem használtam.
Ivan 6.0-ban alapból nincs, de nem kizárt, hogy pl. valami Xposed modullal megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#19769) Tomi_Ohl válasza laci laci (#19766) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Az Xperia ROMban van ilyen ;)
Amúgy ahogy mizoli is mondja, CM-ben(és az alapú ROMokban) is van hasonló (bár az talán olyan, hogy ha fülhöz emeled a telefont, hívja a számot). MM ROMokban még nem találkoztam vele.

mizoli köszi. Akkor tényleg újra fel kéne tenni a Novát. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19770) Mr.C


Mr.C
őstag

Na most történt az eset, ivan mm rom, 4:40-kor ébresztő szól, pakolok öltözők, megnezem az időt..... Vagyis nézném, mert a telefon meg we nyikkan. Először fastbootba raktam, majd újra indítottam. Nem akksi gond volt, mert este 60%, reggel 56% volt (mindig ~4%-ot esik egy este alatt)
Bakker csoda, hogy ébresztett! Nagyon csalódott vagyok

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#19771) mizoli válasza Mr.C (#19770) üzenetére


mizoli
addikt

Talán indítsd naponta újra. Nálam eddig nem volt vele gond.

Valami rendesen használja az akkudat. Éjfél körül veszem le a töltőről, és reggel 9-kor még 100%-on van. Sőt, ha nem kezdem használni, utána is. Wifi és mobil hálózat folyamatosan megy.

[ Szerkesztve ]

(#19772) Mr.C válasza mizoli (#19771) üzenetére


Mr.C
őstag

Semmi baja, nem szívja semmi..... Mikor visszakapcsoltam 56% volt, egy este wifi és mobilnet nélkül, csak hálózaton van ~4-6%ot esik, ami bőven a tűrhető kategóriába esik. Ilyen probléma nincs, az már igen, hogy ébresztés után kikapcsolt és csak igen hosszú bekapcs nyomással tudott feléledni....

sudo rm -rf /*

(#19773) mizoli válasza Mr.C (#19772) üzenetére


mizoli
addikt

Miért raktad először fastbootba? Véletlenül?
Nálam készenlét alatt szinte semmit nem merül.
Lehet, hogy azért nem volt még ilyen gondom vele, mert ritka a nap, mikor nem indítom újra, vagy nem kapcsolom ki/be.

Most 24 perc használat után, még 97%-on áll.

[ Szerkesztve ]

(#19774) Mr.C válasza mizoli (#19773) üzenetére


Mr.C
őstag

hát nekem hétvége óta nem volt újraindítva.... azért mert a sima bekapcs gombra nem csnált semmit, ezért próbáltam fastboot-ot

sudo rm -rf /*

(#19775) mizoli válasza Mr.C (#19774) üzenetére


mizoli
addikt

Azt hittem álmosan egyszerre nyomtad a 2 gombot :)

(#19776) mizoli válasza Mr.C (#19772) üzenetére


mizoli
addikt

A SoD tényleg nagyon idegesítő. Használatos ROM-ban valamelyik RR verzió csinálta nálam párszor.

(#19777) s4tch válasza mizoli (#19771) üzenetére


s4tch
veterán

"Talán indítsd naponta újra."

Ne viccöljünk már, ez egy telefon, nem egy fűnyíró, aminek egy szusszal elég pár órát menni.

Nálam is volt ma reggel egy kisebb meglepetés. Esténként általában fülhallgatós zenehallgatással készülök az elalvásra, tegnap is így volt. Tidal appról jött a zene, az alkalmazást a redőnyről kilőttem még elalvás előtt. Reggel kihúzom a fülhallgatót, erre elindul az app és a zenelejátszás a telefon hangszóróján keresztül. Párom mocskosul örült. Ez Tidal bug lehet? Találkoztatok már hasonlóval?

(#19778) blod001 válasza s4tch (#19777) üzenetére


blod001
tag

Nekem ezt rendszeresen csinálja Spotify-al, illetve a gyári zenelejátszóval is. Szándékosan még sosem sikerült előidéznem, de a legkellemetlenebb pillanatokban nekem is elkezd üvölteni a zene hangszóróról, amikor kihúzom a fülest, úgy hogy le volt előtte állítva a zene.

Valakinek van valami bennfentes híre a 6.0 MIUI-ról? Reméltem a héten már kapunk.

[ Szerkesztve ]

(#19779) Tomi_Ohl válasza s4tch (#19777) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Előfordult már, ezért lövöm ki teljesen mindig a zenelejátszó appot.

Más: a publikus MIUI MM frissítésben megválunk a dual boottól (várható volt), ezt előbb erősítette meg egy kínai béta teszter.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19780) havri1


havri1
félisten

MiFlash leírásban szerepel egy ilyen, ez mi? Én nem találtam a MiFlasben ilyen opciót sehol. Alul van Flash ALL, na arra tettem, ez így jó?

Mi4-nél "ADVANCED" módban,tehát mindent betallózva Flash-jünk!!!

havri

(#19782) havri1 válasza bozarjoska (#19781) üzenetére


havri1
félisten

Köszi. Gondolom e nélkül nem tallóz be mindent, és szarul ment fel a fastboot rom?
Teljes törlést szeretnék, mert tele vagyok hibával..

Szerk.: Most rámentem, és ott van az összes file, pedig csak simán browse volt és a gyökér mappát választottam.
Vagy egyesével tallózzam újra be őket?

[ Szerkesztve ]

havri

(#19783) Mr.C válasza s4tch (#19777) üzenetére


Mr.C
őstag

Gondolom be van állítva, hogy ha bedugod a jack-et akkor elkezdjen zenét lejátszani. És kihúzásnál olykor-olykor képes rosszul meghatározni és "azt hiszi a rendszer", hogy bedugtad. Gondolom a sorrendet érzékeli, hogy mikor csatlakozik a jobb,bal,föld,mic érintkezés.

(#19782) havri1: Tallózd be mindet egyesével, menj biztosra. Azért csak a telefonodról van szó, én nem nagyválllúskodnék 7 mp az egész. És az opciók nagyban függnek a verziótól. Nem mindegy, melyik van feltelepítve

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#19784) bozarjoska válasza havri1 (#19782) üzenetére


bozarjoska
őstag

Azok nincsenek ott, ha betallózod oda akkor rendesen beírja az elérési utat! Amik most ott vannak az csak az hogy mit kell oda betöltened!
De amúgy itt a leírás miuiandroid.hu-n!
Ha stabil romot teszel fel akkor csak simán Browse ha fejlesztőit akkor meg Advanced.
Bár én egy régebbit használnék a helyedben (ezt) mert van amit nem tudsz betallózni és ha nincs bent az összes nem lesz jó mert csak kilépni tudsz az advanced-ből és leokézni nem így nem is maradnak benne, szóval használd az egyel előttit az a lényeg!

[ Szerkesztve ]

(#19785) cimp


cimp
senior tag

Én a multkor a Mi PC Suittal toltam fel fastboot romot. Azzal semmit nem kell csinálni, rádugod, elindítod, letölti magának a romot is és felteszi.

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#19786) havri1 válasza bozarjoska (#19784) üzenetére


havri1
félisten

Köszi!

Nos, advancedre kattintva, 2 kivételével betallóztam mind. Mivel oké vagy hasonló gomb nincs, x-el tudom csak az ablakot bezárni, ami természetesen az egész műveletet nullázza.
Újra advanced, és minden alapon, semmi sincs betallózva.

:F

Enterre megjegyezte.

[ Szerkesztve ]

havri

(#19787) s4tch válasza Mr.C (#19783) üzenetére


s4tch
veterán

Ilyen beállítás hol van MM alatt?

(#19788) Mr.C válasza s4tch (#19787) üzenetére


Mr.C
őstag

általában app-ban szokott lenni ez a feature, de a gravityboxban is van ha jól tudom...

sudo rm -rf /*

(#19789) s4tch válasza Mr.C (#19788) üzenetére


s4tch
veterán

Tidalban nincs ilyen, xposed-ot nem használok, szóval a "be van állítva" mint tudatos művelet sajnos kiesik... :( Utánajárok, hogy lehet ezt letiltani.

(#19790) s4tch


s4tch
veterán

https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=5134 :DDD

6 éve is létezett a probléma, most is... A lényeg, hogy azt javasolják más fórumokon, hogy fel kell tenni egy appot, amiben le lehet tiltani az automatikus lejátszást (pl. poweramp).

(#19791) Ájvé válasza s4tch (#19790) üzenetére


Ájvé
veterán

Vagy vissza kell tenni a MIUI-t, akárhogyis nézzük, de ez a legjobb ROM rá.

(#19792) mizoli válasza s4tch (#19777) üzenetére


mizoli
addikt

Most, hogy felhívtad rá a figyelmemet, jobban megnéztem, és tényleg nem fűnyíró. Sem a formája, sem a hangja nem hasonlít. Még csak kereke sincs. :D Egy hasonlóság azért van: akkor működnek, ha fel vannak töltve :K

Nálam sem úgy van, hogy 10:31, basszus, lekéstem az újraindítást. :O Így alakul.
Tegnap pl. a romolás miatt, előtte a Layers témák miatt, vagy éppen molyoltam az SMS-ek visszaállításával. (Összejött, csak az sms backup & restore-t alapértelmezetté kell tenni, aztán vissza lehet térni a gyárira. Eddig mintha enélkül is ment volna).
Ja igen, a téma váltás utáni soft reboot időnként megszüntette a wifi elérést. Ilyenkor egy ki/bekapcsolás helyrehozza.
Mindentől függetlenül, tapasztalatom szerint az Android is "szereti" ha újra van indítva. És meghálálja :K

[ Szerkesztve ]

(#19793) s4tch válasza Ájvé (#19791) üzenetére


s4tch
veterán

Akksiidőben nagyon tré az utóbbi néhány fejlesztői ROM; ez az egy oka van annak, amiért mostanában inkább mást használok.

(#19792) mizoli: persze, jót tesz néha a droidnak az újraindítás - de naponta? Ezt még a néha beragadó appok sem indokolják.

(#19794) Tomi_Ohl válasza havri1 (#19786) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Nekem enterre mindig az egyik fájl betallózását erőltette, ezért kellett visszatennem régebbi MiFlasht. De jó tudni, hogy valószínűleg csak user error volt.

Újraindítás: nálam szokás, hogy éjszakára kikapcsolom. Így nálam nincsenek is problémák beragadásokkal, de még a lollis memory leak is nagyrészt elkerült.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19795) Ájvé válasza s4tch (#19793) üzenetére


Ájvé
veterán

Nálam nincs gond akku idővel, szerintem maximum tiszta telepítés kell.

(#19796) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

A múlt héten azt írták, hogy annyira dolgoznak a MM-on, hogy nem lesz hétvégi frissítés. Biztosan elkészültek, mert most lesz a szokásos frissítés. :D

(#19797) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#19796) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Azok a béta teszterek, akik nem voltak benne az MM tesztelésben, azt látják a napi changelog preview-ban, hogy "all normal" (eddig ugye nekik is szünet volt). Na kíváncsi vagyok, ez tényleg azt jelenti-e, amit (szinte) mindannyian szeretnénk :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19798) FANaticpass


FANaticpass
tag

Gmail es viber nek, milyen beállítás kell h automatikusan megkapjam a levelet? Mi telepites utan kirakta a régi ikonjaimat de varakozas módban van es nem tolti le de elindul az app. Mit tegyek? Thx!

(#19799) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#19797) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nem lesz abból idén már semmi szerintem.

(#19800) laci laci


laci laci
addikt

Akkor én a 192 óra készenlétemmel ne is szóljak...ja és már csak 267mb szabad rammal..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.