Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) Tomi_Ohl válasza Mr.C (#19049) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Úgy van, például az opengapps pico jól működik rajta.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19052) laci laci


laci laci
addikt

Tomi_Ohl,töled kérdezném,hogy a cm gapps közül melyiket töltsem le?open...vagy a cg gapps-ot?Köszönöm a választ előre is..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19053) Tomi_Ohl válasza laci laci (#19052) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Én az open-t használom, másikat nem próbáltam.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19054) laci laci válasza Tomi_Ohl (#19053) üzenetére


laci laci
addikt

Közben mindkettőt felraktam és a cg apps-nál is ugyanazt csinálja.A blogod szerint csináltam a telepítést végig megy,de mégis a miui bootol be.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19055) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19047) üzenetére


mizoli
addikt

Mi3-ra nem láttam, a szokott helyén még mindig csak a build 20 van kint.

(#19056) Tomi_Ohl válasza mizoli (#19055) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ott nem néztem, Telegramon mindenesetre megosztotta a linket: [link]
Szóval úgy tűnik, valamiért most máshol van.
Szerk: XDA-n is kint van: [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19057) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19056) üzenetére


mizoli
addikt

Kösz, az XDA-ról leszedtem.
A Hubdroid-on még mindig nincs kint.

(#19058) mizoli


mizoli
addikt

A wifi kapcsolódási bizonytalanságok az RR final buildben ugyanúgy megvannak, mint az elődeiben. Elsőre nem volt semmi gond, aztán csak úgy elment a kapcsolat.Továbbra is látta a hálózatokat, el is volt mentve a sajátom, de többet nem kapcsolódott rá, újraindítást követően sem. A repülős trükk kellett ismét.

(#19059) Fejvadi válasza berzser67 (#19041) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Megnéztem, ott nekem is írja.

(#19060) vampire17


vampire17
addikt

Fonn a legujabb MIUIHU (recovery telepitessel) Sajnos root fronton nem valtozott semmi... :( Ugyanugy root oltnak mutatja a telot es a ceges BES12 alkalmazas ugyanugy letilt, ahogy az OTP Smartbank is... Ennyit errol.....

(#19061) bozarjoska válasza vampire17 (#19060) üzenetére


bozarjoska
őstag

Írták hogy a miuihu rootolva lesz..

(#19062) Mr.C válasza vampire17 (#19060) üzenetére


Mr.C
őstag

OTP smartbank nem működik neked? érdekes, mivel én sokszor szoktam azt használni és semmi baja.... csak egy piros sávban azt írja, the operation sistem has changed....

sudo rm -rf /*

(#19063) vampire17 válasza Mr.C (#19062) üzenetére


vampire17
addikt

Probald a QR kodos feloldast, utalasnal...

(#19064) Tomi_Ohl válasza mizoli (#19058) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ezt csak RR-en vagy más lollipop ROMokon is észleled?

vampire17 ezek szerint nincs itt semmi nagy trükk, a su bináris továbbra is a helyén van, valószínű az alkalmazásaid azt látják. Így még kevésbé értem ennek a lépésnek az értelmét...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19065) pozanos válasza mizoli (#19058) üzenetére


pozanos
tag

Zoli, én ilyet nem tapasztaltam RR alatt sose. Igaz, nem a final van fenn nekem RR-ből, hanem régebbi /19-es talán/

[ Szerkesztve ]

(#19066) Amur válasza vampire17 (#19063) üzenetére


Amur
addikt

Tudsz root jogot alkalmazástól elvenni, biztonsági beállításokban van.
Nekem pont ellentétes dolog volt, alapból nem adott meg root jogot az egyik proginak, azért nem futott rendesen, idő volt mire rájöttem hogy van ilyen menüpont a beállításokban, és manuálisan megadhatom, vagy elvehetem alkalmazásonként.
Próbáld ki hogy az otp app-tól elveszed.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#19067) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19064) üzenetére


mizoli
addikt

Erre nem tudnék határozott választ adni, mert amiket kipróbálok, leginkább csak fél-egy órát vannak fent. Meg el is felejtem ha nem írom le azonnal, és ezeket leginkább nem szoktam. Pont ezért tapasztalom az RR alatt a problémákat, mert azt ténylegesen használom.

pozanos és akit érdekel :)
Köszi.
A build 19 alatt is voltak problémák (nem csatlakozik a mentett wifi hálózatra, mert nincs internet kapcsolódás/hozzáférés.) Érdekes módon ez az itthoni hálózatra nem vonatkozott, pedig nincs bekapcsolva, hogy csak a megfelelő jelerősségű hálózatokra kapcsolódjon. Ez aztán valahogy megoldódott, azt hiszem, mikor az utcán egyszer sétálgattam, kértem egy "szabad" wifi-re csatlakozást, ami úgy szabad, hogy elő kell rá fizetni :) De kapcsolódott, kérte a jelszót, és attól kezdve azt hiszem folyamatosan próbálkozott, hátha egyszer beírom :) Így volt kapcsolat, amivel pl. az aktuális térképszeletet letöltötte, mást nem tudtam csinálni, de nem is akartam. (Van mobilnetem is, de mivel elég drága, nem akarom pocsékolni).

Ez most a final alatt -eddig- nem jött össze, sőt, az itthoni wifire is csak akkor kapcsolódott lassan vissza, ha tapicskoltam a gyorsmenüs wifi ikont. A wifi ki/be kapcsolás nem csinált semmit. Élt a hálózat, kapcsolódva is volt, csak nem lehett használni, 0 jelerősség.
De a gsm/3g hálózat is gyengébb, csak 1 csík van a szokásos 2-3 helyett. Ha tapicskolom, felugrik 3-ra, de aztán visszaáll 1-re. Érdekes :U

Most majd -elvileg- ráérek, ismét felteszem, volt már olyan eset, hogy másodszorra jó lett :D
Amit nem értek, de mindegy :)

[ Szerkesztve ]

(#19068) Tomi_Ohl válasza mizoli (#19067) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Jut eszembe, melyik volt az utolsó MIUI, amit feltettél? Van néhány dolog (pl baseband), ami csak azzal megy fel. Lehet, hogy neked régi van, és az okoz problémákat.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19069) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19068) üzenetére


mizoli
addikt

MIUI? Passz, fogalmam sincs, mikor írtam, hogy ismét megnézem a 7-est (talán 2-3? hete) az elérhető legfrissebb global, miuihu és multi volt kicsit fenn.
De nem egészen értem mire gondolsz :U

[ Szerkesztve ]

(#19070) Fejvadi válasza vampire17 (#19063) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Tegyél fel egy Stabil ROM-ot, azok nem Root-oltak.

(#19071) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19068) üzenetére


mizoli
addikt

Hoppá, firmware problémára/frissítésre gondolsz?
Esetleg a GSM/3G problémát megoldhatja, de mi a helyzet a wifi-vel? Befolyásolja? Annyira nem tudom... :(((

[ Szerkesztve ]

(#19072) Tomi_Ohl válasza mizoli (#19071) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Végülis igen. Ezek nincsenek benne a MIUI-n kívül semmilyen romban.
Beállítások/A telefonról/Alapsáv verzióra mit ír?
Nekem ezt:

Ha ez egyezik, akkor jó eséllyel neked is új van, aminek jónak kellene lennie.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19073) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19072) üzenetére


mizoli
addikt

Nem azonos a tiéddel, nekem a baseband verzió MPSS.DI.3.0-8698a4d
Ha a kisebb szám régebbi verzió, akkor régebbim van, mint neked.

Melyik MIUI-ban van ez az alapsáv verzió?
Vagy cseréljek firmware .bin-t? Még nem csináltam, de mindent ki kell egyszer próbálni :)

[ Szerkesztve ]

(#19074) blackfly


blackfly
tag

Nekem még regebbi, ha a szám a verziót mutatja.
MPSS.DI.3.0-64ec87c
Nekem meg a mobilnettel volt/van gondom. Én is szeretném tudni hogyan kell ezt frissíteni.

(#19075) Mr.C


Mr.C
őstag

Na fent az új RR. Igazából ami hiányzik nekem a miui-bol, az a tűzfal és az autostart. De ha jól tudom, azt xposed modulból megoldható, csak nem tudom melyik az. Egy két helyen van egy kis UI probléma, de szerintem csak azért, mert külön témát telepítettem. Azt nem tudja valaki hogy az értesítési sávban mi az a kis kulcs? Nem jövök rá.

sudo rm -rf /*

(#19076) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
Topikgazda

mizoli, blackfly A legegyszerűbb, ha felteszitek a legújabb fejlesztői MIUI-t.
Egyébként NOH-HLOS.bin néven van benne a zipben, de flashelés után már ilyen néven nem találni meg.

Mr. C Beállítások/Adatvédelem/Adatvédelmi beállításokban lehet automatikus indítást is állítani.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19077) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek. Tegnap este óta nem nagyon tudom használni a telomat. Szerettem /szeretném ki próbálni cm romot, de sajna miután elvileg mindent megcsinàlok (topikgazda blogja) újra csak az előző romon jön vissza. Van twrp,mentés csak cserét szeretnék..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19078) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19076) üzenetére


mizoli
addikt

Köszi.
Közben olvasgattam kis XDA-t, pöttyet egyszerűbb a MIUI telepítés :D
Csak az a pláne, hogy kb. 2-3 héttel ezelőtt fenn voltak az akkori frissek.
Még visszaflashelem a 19-es build-et, megnézem ott mi van.

Mr.C
A tűzfalra ott az AFWall+, a legjobb tűzfal.
Nekem nincs kis kulcs az értesítési sávban, lehet, hogy a téma rakta oda?
Próbáld ki a CM12/12.1 Galaxy S6 témát, nekem bejött.

laci laci
Esetleg nem váltottál közben systemet cwm-mel, és most a sys2-ön vagy? Vagy kiterjeszett particiót használsz?

[ Szerkesztve ]

(#19079) laci laci válasza mizoli (#19078) üzenetére


laci laci
addikt

Mi4-em van. Csak elvileg 1 system van.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19080) Tomi_Ohl válasza mizoli (#19078) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ha viszont azóta nem volt fent régebbi MIUI, az is lehet, hogy nekem vannak régebbi dolgok (kb 1 hónapja volt nekem MIUI utoljára). Akkor viszont ez nem lenne megoldás.

laci laci valószínű a másik systemen vagy. Kétféleképpen válhatsz: CWM-mel vagy úgy, ha a frissítés appból felteszel egy másik MIUI-t.

Szerk: szóval már átparticionáltál? Ez esetben nem kéne ilyennek történnie. Alapból Mi4-en is két system van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19081) Mr.C válasza mizoli (#19078) üzenetére


Mr.C
őstag

Köszönöm nektek! a Kulcs az Opera VPN miatt van, értesít, hogy megfigyelhetik az adatforgalmam, ennyi.

Más: Aki tud jelezni esetleg az RR csapatnak: Legújabb final RR (5.1.1-es) ha a lock screen-nél beállítom a blur-t, akkor működik, de reboot-nál nem homályosít, ezért ki- és bekapcsolás után lesz csak jó.

Amúgy tetszik az RR :))

sudo rm -rf /*

(#19082) mizoli válasza Mr.C (#19081) üzenetére


mizoli
addikt

A blur nálam tökéletesen működik. Érdekes.
Még jobban fog tetszeni, ha kicsit beleásod magad :D
Wifi és gsm hálózat rendben?

Tomi_Ohl
Mindjárt kiderül :)

[ Szerkesztve ]

(#19083) laci laci válasza Tomi_Ohl (#19080) üzenetére


laci laci
addikt

Akkor pedig így vettem, mert én biztos, hogy nem csináltam rajta partíciónálást. Hogy, hol hozom elő?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19084) mizoli válasza laci laci (#19083) üzenetére


mizoli
addikt

Legegyszerűbben?
DualBootSwitch

Ne tévesszen meg a neve, nem kell dual boot, viszont mutatja melyik systemen vagy.
De a CWM recovery-ben is látod.

[ Szerkesztve ]

(#19085) Mr.C válasza mizoli (#19082) üzenetére


Mr.C
őstag

Igen, azzal semmi probléma... Most megy egy mentés TB-vel Dropboxba :D

sudo rm -rf /*

(#19086) laci laci válasza mizoli (#19084) üzenetére


laci laci
addikt

Köszönöm a segítségedet :R .S system 2-re mehet a cm,vagy van valami követelmény.Sajna a tudásbázisban nem nagyon találtam erre segítséget...

Szerk:Sajna most is md5 found...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19087) mizoli válasza laci laci (#19086) üzenetére


mizoli
addikt

Nem, sys2-re csak MIUI mehet. Ezt egyébként csak akkor látod, ha CWM van fenn.
Minden egyéb a sys1-re.

Mi a gond az MD5-tel? Az a fájlok sértetlenségét vizsgálja.

[ Szerkesztve ]

(#19088) laci laci válasza mizoli (#19087) üzenetére


laci laci
addikt

twrp van fent...Akkor még kicsit olvasok miért nem sikerül... :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19089) mizoli válasza laci laci (#19088) üzenetére


mizoli
addikt

Ha twrp van fenn, akkor nem látod a sys2-őt.
Azzal csak a sys1-re tudsz telepíteni, de mivel a sys2 az aktív partició, arról bootol, tehát nem látsz változást.
Én a helyedben felflashelném a cwm recoveryt, átállítanám az aktív particiót a sys1-re, vissza flash a twrp-t, és telepíted amit akarsz.
Vagy OTA frissíted a miui-t, és mivel az keresztbe frissít, átállítja az aktív particiódat a sys1-re. De szerintem egyszerűbb a twrp-cwm-twrp csere.

[ Szerkesztve ]

(#19090) laci laci válasza mizoli (#19089) üzenetére


laci laci
addikt

Köszönöm,holnap goo... :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19091) mizoli válasza laci laci (#19090) üzenetére


mizoli
addikt

OK :)

(#19092) Fejvadi válasza laci laci (#19079) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Mi4-en 2 sys van, nem 1.

(#19093) Ájvé


Ájvé
veterán

Emberek, kis helyzetjelentést szeretnék kérni az Ivan úr féle 6.0 AOSP Mi3-as verziójáról, stabil, jó, minden működik, üzemidő megfelelő?
Előre is köszönöm.

(#19094) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Hi!

A Winfos public verziója november 26.-án jön? Remélem flashelhető lesz Mi3-ra is. Vagy ha nem akkor az Xda-sok hamar megoldják, hogy lehessen.

Ha ezt megkapjuk, akkor én boldog ember leszek, mert a fontosabb rendszerek közül mindenünk meglesz leszámítva az iOS-t, de az más leves.

(#19095) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Fel szerettem volna tenni az új RR-t, Ivan 4.4-ről frissítve, de elrontottam a sorrendet, bénáztam. Ennek eredménye képpen az 1.2 Gb-ra partícionálás kész, legújabb cwm van fent, fastboot-ba és cwm-be egyaránt be tudok lépni.
Olvasgatom az első hszt... Arra gondoltam, hogy ebben az állapotban felteszek egy Fastboot-tal felrakható global developer miui-t. Jól gondolom, hogy az root-olt lesz, aztán fel tudom miui alól tenni a twrp-t, majd mehet fel az RR? Vagy van jobb lehetőségem? Köszi :)

Szerk: Csak este tudok nekiállni. Addig valahogy ki tudom kapcsolni a telefont? Nem merül le estig, csak félek "beég" a kijelző, vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#19096) s4tch válasza Kris87 (#19095) üzenetére


s4tch
veterán

Kikapcsolás: bekapcsoló gomb hosszan, kb. 15 másodpercig. A ROM-ot pedig adb-n keresztül fel fogod tudni telepíteni.

(#19097) mizoli válasza Kris87 (#19095) üzenetére


mizoli
addikt

Amit s4tch írt + további lehetőség:

A cwm-ben van kikapcsolás, ki tudod kapcsolni a készüléket.
Az RR-t is fel tudod flashelni CWM-ből, teljesen jól fog működni, csak ha csinálsz vele egy nandroid backup-ot, a visszaállítás nem lesz tökéletes (illetve nekem nem volt az).
CWM-ből simán fel tudod tenni a TWRP .zip verzióját (azt hiszem a 2.8.7 a legfrissebb), és nyugodtan telepítheted az RR-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#19098) Kris87 válasza s4tch (#19096) üzenetére


Kris87
aktív tag

adb segédletet merre találok?

mizoli: azt nem írtam le, hogy mindent töröltem, sd kártyát is, így twrp és rr a gépre van mentve, telefonra nincs.

Egyébként fastboot egyelőre nem müxik, size too large hibával megállt.

Szerk: valószínűleg az átpartícionálás nem tetszik neki....

[ Szerkesztve ]

(#19099) s4tch válasza Kris87 (#19098) üzenetére


s4tch
veterán

[link]

"Minimal adb and fastboot" csomag kell neked, ezt a linkről letöltheted. Sideload tutorial pl. itt.

(#19100) Kris87 válasza Kris87 (#19098) üzenetére


Kris87
aktív tag

ok, adb sideload rr.zip működik. :) köszi mindenkinek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.