Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) s4tch válasza Barthezz2 (#3000) üzenetére


s4tch
veterán

Ha esetleg sikerül kipróbálni, ne tartsd vissza az infót lécci :) Ez is olyan, mint az NFC: a döntő többséget nem érdekli, de nekem autóhifihez baromi jól jönne.

Egyébként volt korábban Mi3-ad? Milyen hozzá képest a Mi4?

(#3002) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Amúgy most kutatok pár kiegészítő után, és belefutottam ebbe. Van kék tokos variáns is, de nem tudom mennyire nézne ki hülyén vele a hátlap.

Mit szóltok hozzá, jó kis csomag? Egy MiKey-t is gondoltam mellé, de szegényke annyira nem illik bele a Mi 3 design-jába... meg még ezt nézegetem, de kicsit drágállom. Lehet ezt választom és jön a Tempered Glass és mellé a Piston rev2... de nem tudom igazából hogy mit lenne érdemes venni.

Az új frissítés nálam még nem jelent meg a multilang ROM alatt. Gondolom még nem nyomták ki OTA vagy más szerverről tölti a xiaomi.eu-s...

(#2999) mobilemanOké, semmi gond. Garancia nálatok hogy van amúgy? Ugyanannyiért árulod áfával a készülékeket mint a két félhivatalos?

(#3003) bozarjoska: Szivárogtat ám a gyerek. :DDD

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3003) bozarjoska válasza Barthezz2 (#2986) üzenetére


bozarjoska
őstag

itt mindig megtalálod a napi legújabbat ;)
én cwm-el teszem fel és beleteszem külön root explorerel a play cuccokat

már 15én kint volt :P azzal keztem amugy sztem ez már napi használatra tökéletes legalébbis nekem semmi bajom nincs vele és aksi is faszán birja sztem jobban is mint v5el

[ Szerkesztve ]

(#3004) Hafy75 válasza s4tch (#2998) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Köszi, meglesem :)
Amúgy a többnyelvű rom tartalmaz Gapps-ot? Azt olvasom, hogy root is kellene meg CWM is? :R

[ Szerkesztve ]

Na!!!

(#3005) Barthezz2 válasza s4tch (#3001) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mi2S volt ezelőtt. Ahhoz képest nagy, gyors, és jobb az akku, hogy csak pár fontosat mondjak :)

(#3003) bozarjoska:
Kösz. szedem is le, megnézem. Már csak egy kérdés, a gyári recovery-vel vissza lehet rakni korábbi ROM-ot is gond nélkül, nem? Sosem használtam Mi2-n se :D

Everybody lies.

(#3006) tDr1v3r válasza Hafy75 (#3004) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Tartalmazza és nem kell egyik se, szimplán betallózod a zip-jét az Updater alkalmazásban aztán kész.

(#3003) bozarjoska: Én nem fogom felrakni mert nem tetszik. Frissítéseket amúgy te kapsz hozzá?

(#3005) Barthezz2: Igen, de wipe kell neki hogy ne gubancoljon. Felfelé frissíteni viszont nyugodtan lehet (official philippinese - chinese dev - unofficial multilang közötti ugrálásom igazolja, nincs probléma).

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3007) bozarjoska válasza Barthezz2 (#3005) üzenetére


bozarjoska
őstag

nem tudom én is csak cwmet használtam mirecoveryt nem, de sztem igen, valaki erősítsen meg!
tDr1v3r
nincs frissítés azért írtam hogy azon az oldalon lehet minden nap letölteni a legfrissebbet mert ota-n csak azoknak megy frissítés akik benne vannak a béta tesztben ha jól tudom
Barthezz2
ja és ne azt töltsétek ami előtt ott van hogy [ota] de gondolom ez egyértelmű :) mert az nem fog menni hibát ír ki folyton, mindig a teljes romot kell letölteni ha frissíteni akarsz

[ Szerkesztve ]

(#3008) s4tch válasza Barthezz2 (#3005) üzenetére


s4tch
veterán

Gyári recovery is működik, de ahogy a kolléga írja, érdemes cache-t, dalvik cache-t törölni frissítés után. (A mentés alap, gondolom. A MIUI backup sem rossz, de downgrade-nél előfordult már, hogy helytelenül állított vissza adatot, ezért egy ideje mentek Titaniummal is a rend kedvéért.)

(#3009) Barthezz2 válasza tDr1v3r (#3006) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszi :R

Everybody lies.

(#3010) mobileman válasza tDr1v3r (#3002) üzenetére


mobileman
aktív tag

Garanciát én intézem, nem az ügyfél dolga! :D
Az ügyfél csak eljuttatja irodánkba.. :R

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#3011) Hafy75 válasza tDr1v3r (#3006) üzenetére


Hafy75
aktív tag

Köszi :)

Na!!!

(#3012) hriska válasza Barthezz2 (#3009) üzenetére


hriska
aktív tag

Lehet hogy elég a wipe cache,de azért itt verzióugrásról beszélünk.....
V4-V5-V6
Nem csak android 4.1-4.2-4.3-4.4-ről....
Ezzel csak annyit akartam mondani,hogy óvatosan....

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3013) Baggins86 válasza sirály69 (#2984) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Visszaolvasva az irományom kicsit érthetetlen, a lényeg, hogy ezeknél a kivágásoknál csak a képernyő megfelelő része látszik, semmi moddolt felület!

(#3014) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Olvasgattam a Lenovo Vibe Z tesztet MA-n, es nekem ugy tunik, h az UI egy az egyben MIUI koppintas... Vagy nem jol latom?

(#3015) WOT-H-A-C válasza zolikaDB (#3014) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Az az alapja igen....vettek el belöle és adtak hozzá....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#3016) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát ez a v6.. A koncepció baromi jó, nekem nagyon bejön, de miért kellett funkciókat kivenni? Meg van egy rakat dolog, amiről nem tudom eldönteni, hogy ez most direkt van, vagy bug. De nagyon úgy érzem, hogy még sok a bug..

Everybody lies.

(#3017) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Felraktam ezt a MIUI 6 leak-et és Wow. Amennyire nem jött át képeken, meg amennyire undorító iOS másolásnak tűnt, most annyira tetszik.. :D
Persze, iOS lopás a 99%-a, de az a plusz egy, ami nem az, nagyon megdobja a dolgot. Rohadt gyorsnak tűnik, persze fc-ket kapok a régi appjaim miatt, de teljesen használható és jó kis rendszernek tűnik ez.

(#3018) bakkir


bakkir
tag

Sziasztok!
Most tervezek venni egy Xiaomi MI-3 64gb-os telefont, de nem tudom honnan lenne érdemes rendelni, mert az antelife oldalon elfogyott. Ötlet?
Lg G2-n és a THL 5000-es telefonon gondolkodtam, de szerintem ez lesz a befutó, ha találok boltot :)
Ez a tempered glass megvédi a telefont ha leesik? Azt látom, hogy ha csavarhúzóval ütöm kibírja, de ha a telefon a élére esik?
Nem ejtettem még el telefont, de azért nem szeretném, ha betörne a kijelző.

Előre is köszi.

(#3019) sirály69 válasza Baggins86 (#3013) üzenetére


sirály69
őstag

Ráéreztem, hogy mit akartál írni... ;)

Szerver Hosting Debrecenben

(#3020) zolikaDB válasza szkorhetz (#3017) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tobb nap utan mennyi a szabad RAM? Vagy felejtos, mert smooth, mint egy kizsirozott szakadek?

(#3021) bozarjoska válasza Barthezz2 (#3016) üzenetére


bozarjoska
őstag

Mikre gondolsz? Engem csak a menü gomb zavar de már kezdek hozzászokni, de azt mondta egy gyerek hogy működik a menü gomb hosszannyomás néhány appnál!
Meg fura hogy egy helyen (system apps) kell beállítani dolgokat nem pedig minden appnál

(#3022) bozarjoska válasza zolikaDB (#3020) üzenetére


bozarjoska
őstag

5-600 mint v5nél de sztem jobb a multitasking nem tölti újra nálam igaz nem is használok kemény programokat, 1-2 nem alap program van csak fent

szkorhetz
Én töröltem mindent úgy tettem fel és így semmi fc sincs, néha a böngésző lép ki de semmi üzenet csak bezáródik

[ Szerkesztve ]

(#3023) Barthezz2 válasza bozarjoska (#3021) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nézzük csak:
Értesítési területről eltűnt az adatforgalom számláló
Egy értesítésem sem látszik az állapotsávon, csak a 3 pont, és nem is tudom állítani(ez bug lenne?)
Nincs zenevezérlés a locksreen-en
Jópár ikon default app ikon marad, se az alap, se más téma(ami v5-ön igen) nem állítja át
A zene app default az idióta kínai online cuccokkal nyit

Csak így pár dolog elsőre..

Everybody lies.

(#3024) hriska válasza Barthezz2 (#3023) üzenetére


hriska
aktív tag

A béták már csak ilyenek..... :K
De biztosan javítva lesznek,hiszen ezek a gondok egy Mi4-en....hát.....

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3025) bozarjoska válasza Barthezz2 (#3023) üzenetére


bozarjoska
őstag

az adatforgalmas cuccot sose szerettem ki is kapcsoltam mindig :)
v5ben is csak 3 pont volt ha volt valami értesítés nem? lehúztad és láttad hogy mi az vagy már ilyen rég használtam :D
ja zenerészt meg se néztem mert nem tettem még fel zenéimet v6 óta bár a lockscreen vezérlést se használtam mert a piston fülesen váltottam mindig zeneszámot
mivel ezen csak angol meg kínai nyelv van lehet a multilangon változtatnak majd hogy ne a kínai szarokat indítsa el alapból

hriska
amiket felsorolt mind v6 gondok vagyis inkább máshogy vannak, nem ehhez szokott, nem csak mi4en vannak így. bár sztem nem nagyon fognak változtatni ezeken

[ Szerkesztve ]

(#3026) hriska válasza bozarjoska (#3025) üzenetére


hriska
aktív tag

Nem,az értesítési területet be tudod állítani.....Mi3-on

Amiket felsorolt,szerintem béta hibák....Mi3-on Mi2-őn nem így működik....

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3027) s4tch válasza Barthezz2 (#3023) üzenetére


s4tch
veterán

Tipikus béta állapotnak tűnik. Dual boottal fel tudta valaki tenni?

Nekem a CM és a múlt pénteki dev ROM szépen elment 1-2 napig egymás mellett, gond nélkül tudtam oda-vissza váltogatni a rendszerek között, de a CM-ben folyton elszállt az üzenetek app, így inkább egyelőre feladtam.

[ Szerkesztve ]

(#3028) Barthezz2 válasza bozarjoska (#3025) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, 3 pont volt, de be lehetett állítani, hogy látszon, ha akarom. Itt is lehet állítani, de mit, azt nem tudom, mert az állapotsávon sehogy se látszik.
Shure fülesem azért nem cserélem le ezért..
Nem hiszem, a videó app is ilyen már rég óta, ott se változtatták meg, csak így a zene appnál szerintem zavaróbb.

Everybody lies.

(#3029) szkorhetz válasza bozarjoska (#3022) üzenetére


szkorhetz
őstag

Én azt majd akkor ha kijön a fastboot MIUI 6, aztán teljes pucolást fog igényelni a dolog, addig dirty telepítés marad. Még az is megfordult a fejemben, az update óta, hogy el se kéne adni...

(#3030) hriska válasza szkorhetz (#3029) üzenetére


hriska
aktív tag

:C

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3031) bozarjoska válasza Barthezz2 (#3028) üzenetére


bozarjoska
őstag

nem is mondtam hogy cseréld le a fülesed csak mondtam hogy mások vagyunk másképp használjuk :R
mondjuk a videó appot se használom :D helyette az mx playert
mármint felül az állapotsoron ahol az óra is van kiírta mondjuk hogy 2 e-mailed van vagy mi :D nem értem nekem mindig is 3 pont volt ott azzal jelezve hogy van értesítés

(#3033) szkorhetz
én is ezt mondtam. sztem is azért, de elméletileg jövőhéten kiderül

[ Szerkesztve ]

(#3032) llaszlo válasza Barthezz2 (#3023) üzenetére


llaszlo
veterán

Ezek egy része tuti bug, egy része meg tuti nem.
Az ikonok tuti nem bug, hanem még nincs hozzá téma.
Meg gyanítom a zene app sem véletlenül indul a kínai cuccokkal.
Mondjuk néha van, hogy ott a három pont felül, de nincs értesítés. Vagyis nem törli a pontokat miután töröltem az értesítéseket. Ezt még V5-ön.

[ Szerkesztve ]

(#3033) szkorhetz válasza llaszlo (#3032) üzenetére


szkorhetz
őstag

Gondolom azért, mert ez még nem multi rom, hanem kínai...

(#3034) hriska válasza bozarjoska (#3031) üzenetére


hriska
aktív tag

Beállításol/Alkalmazások/Letöltött/ katt. Pl.: Whatsapp/Egydi értesítések/Kijelzé az értesítési sávon engedélyezd...

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3035) bozarjoska válasza hriska (#3034) üzenetére


bozarjoska
őstag

idáig sose jutottam el :)) és ez hogy is jelzi ha pl kapok üzenetet? mit ír ki a 3 pont helyett?
nem használok ilyen appokat mint pl facebook meg whatsapp meg viber stb nem is foglalkoztam vele annyira, ha három pont kint volt tudtam van valami aztán lehúztam és láttam hogy mi az

(#3036) szkorhetz
hát én azt olvastam hogy most van ugyebár a zárt béta és hogy szeptember elején (máshol aug 29-én) meg a developer rom már v6 lesz

[ Szerkesztve ]

(#3036) szkorhetz válasza hriska (#3034) üzenetére


szkorhetz
őstag

MIUI 6-ban tényleg nem működnek ezek a dolgok, úgy, ahogy eddig és most hogy kezdem jobban belakni, eléggé béta szagú még a dolog, ahhoz, hogy jövőhéten már mindenki megkapja....
Persze, továbbra is tetszik, ne értsétek félre, csak még nincs kész.

Borzas: Azért mondtam, hogy jövő pénteken a developer romra kijön, pedig arra még nem tűnik teljesen késznek.

[ Szerkesztve ]

(#3037) hriska válasza bozarjoska (#3035) üzenetére


hriska
aktív tag

A három pont helyett az alkalmazás ikonját rakja ki,amin üzenet stb. érkezett

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#3038) tDr1v3r válasza szkorhetz (#3036) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Simán lehet hogy régi buildet tesztelnek a bétások, és a devben jó lesz... talán még esélyt is kap nálam majd ha lesz hozzá jobb téma.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3039) bozarjoska


bozarjoska
őstag

oks kösz most már ezt is tudom :)

(#3036) szkorhetz
addig még van egy hét, minden nap jön ki nekik (és persze nekünk is :D ) az új rendszer, sokat tudnak még javítani, ha akarnak egyáltalán ezeken a dolgokon, gondolom nem csak kinézetben akartak újat hanem sok funkcióban is, ami eleinte szokatlan lesz de pl egy új embernek meg ez lesz az alap

ja és amúgy a bozárjóskából (Bozár Jóska) hogy jött a borzas? :D

(#3038) tDr1v3r
mi baj ezzel a témával? túl egyszerűek az ikonok? nekem tetszik sose használtam más témát pedig néztem őket de egyik se volt olyan jó mint a gyári sztem

[ Szerkesztve ]

(#3040) Barthezz2 válasza hriska (#3034) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Egyszerűbb, settings-notification-manage notification és ott van az appok listája és szépen lehet állítgatni. Itt ez nem igazán nyert. Se fb, se viber, se gmail, semmi nem jelez.

llaszlo:
Nem az a baj, hogy a téma nem jó, de az alap ikonok se. V5 alatt egy gmail, kereső, akármi is v5 szerű ikont kapott, itt most nincs így. Nálam a gmail alap ikonja van, több másik programhoz hasonlóan.

Everybody lies.

(#3041) szkorhetz válasza bozarjoska (#3039) üzenetére


szkorhetz
őstag

Kicsit késő van már én meg ma amúgy se túl pihentető napon vagyok túl... :) Bocsánat.

Viszont a tasker új elhelyezése rohadtul idegesít, remélem, hogy ezt még javítják.

Barthezz: True, köszi. Pedig az előbb is így próbáltam, még sem ment.

[ Szerkesztve ]

(#3042) Barthezz2 válasza szkorhetz (#3041) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hosszan nyomd, akkor előjön.

Everybody lies.

(#3043) bozarjoska válasza szkorhetz (#3041) üzenetére


bozarjoska
őstag

ja semmi gond csak érdeklődtem ^^
nekem működik a zseblámpa úgy ahogy eddig (csak nem visszaütött a dirty telepítés :D)
a menü gomb az elején még az első v6 kiadásnál csak erre volt jó mint most, de a settings - buttons alatt már lehet állítani a hosszan nyomásra hogy a menü jöjjön elő de nekem semelyik appnál se működik, egy gyerek is azt írta hogy neki a whatsappnál jön elő, ha jól emlékszem

(#3040) Barthezz2
ja mert most már másféle értesítés van gondolom azért, úgy felül jeleníti meg mint ezen a képen
csak ugyebár ezt csak akkor látod ha nézed a képernyőt mert nincs sokáig kint

[ Szerkesztve ]

(#3044) virkir válasza bozarjoska (#3043) üzenetére


virkir
veterán

Minél több jelenik meg a v6-ról annál inkább az az érzésem, hogy nem nagyon fogom erőltetni.
Jó nekem ami most többé kevésbé hibátlanul működik 4.3-as.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3045) bozarjoska válasza virkir (#3044) üzenetére


bozarjoska
őstag

sztem ez mind csak megszokás kérdése, most van egy rendszered amit szeretsz használod minden nap aztán jön egy másik "ismeretlen", nehéz átszokni. idővel ebből is lesz stabil rendszer, lehet megszereted, adni kell ennek is esélyt

(#3046) virkir válasza bozarjoska (#3045) üzenetére


virkir
veterán

Azért nehogy a nyúl vigye a puskát.
Ne legyen már picipuha a stílus. Nem megszokni akarok egy eszközt hanem használni a jól működő módon.
Ez az értesítés konkrétan baromság, hogy kotorgassak ha látni akarom kitől jött éppen valami.
Az a halvány flat stílus amúgy is a daedalon keresgélést váltja ki belőlem.
Szerencsére van lehetőség másra.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#3047) zolikaDB


zolikaDB
veterán

1, nekem miert jelzi a telefon, h nincs frissites, amikor ugye van frissebb?
2, OTA-val vajon lehet majd frissiteni V6-ra? Marmint most 4.3 van fent, gondolom mindket rendszer ez, es a V6-al a 4.4 menne fel. Nemde?

(#3048) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#3043) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Nekem van floating notificationöm v5-ön is.
Ezek meg az értesítési ikonok:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#3049) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, pár hete került be. Ilyen ikonos értesítés v6-on viszont nincs. 5-nél állítható, de itt nem, csak az, hogy legyen értesítés(ez esetben van a 3 pont, lehúzva meg a teljes), vagy ne, és hogy lockscreen-en legyen-e vagy se.

Everybody lies.

(#3050) llaszlo


llaszlo
veterán

Ha valaki full backup - full wipe - restore-t csinál, az figyeljen arra, hogy a backup nem ment le mindent. Az SD kártya partíción lévő adatokat nem menti le ugyanis. Vannak olyan appok amik oda mentik az adatokat. Tehát azt is le kell külön menteni hozzá. Meg nem is állít vissza mindent. Kb 5-6 programot nem tudott visszaállítani. Nem tudom, hogy miért.

Amit nem értek, hogy egy ilyen alap dolgot miért nem tud a google megoldani? iOS-en már évek óta működik a teljes mentés és visszaállítás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.