Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) Tomi_Ohl válasza blod001 (#19450) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Hát hogy Kitkat már nem lesz, az biztos, de a most a béta frissítések is szünetelnek, úgyhogy félő, hogy heti verzió is kimarad.
A MIUI fórumon nagyon ködösen fogalmaztak.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19452) zolikaDB válasza zolikaDB (#19440) üzenetére


zolikaDB
veterán

UP!

(#19453) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

sziasztok

elromlott a telefonom töltőfeje. Tudnátok segíteni, hogy honnan rendelhetnék hozzávaló töltőt (Aliexpress v bangood)

köszi

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#19454) mizoli válasza RocknRoller (#19453) üzenetére


mizoli
addikt

Bármi egyéb telefon töltő is jó hozzá, nem kell Xiaomi-nak lennie.

(#19455) RocknRoller válasza mizoli (#19454) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

csak azért, mert egy ideje a régi Nexus 5 töltőmmel töltöm és arra lettem figyelmes, hogy sokáig tölti mire eléri a 100%-ot. Megnéztem, hivatalosan 2A-s töltővel küldik, amivel meg most töltöm az csak 1.2A-t tud..

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#19456) Tomi_Ohl válasza RocknRoller (#19455) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Tudtommal csak Indiában árulják két amperes töltővel, nekem Kínából legalábbis 1A-sel jött. Nem a leggyorsabb de nekem jó.
Ha igazán gyors töltőt akarsz, akkor valami Quickcharge-eset is nézhetsz (bár ezek drágábbak, s4tch vett egyet és ghost touchot észlelt).
Nem is olyan rég zolikaDB is vett töltőt, tőle is kérhetsz tanácsot.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19457) mizoli válasza RocknRoller (#19455) üzenetére


mizoli
addikt

Nekem a gyári töltője 1 A-es.

(#19458) zolikaDB válasza RocknRoller (#19455) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nillkin 2A tolto+kabelem van, semmi extra. Max 1250 milliamper korul engedi tolteni, az akksi szabalyoz, meg ugye nem mindegy, mennyi toltottseg van benne, 10%, vagy 94%.
De a gyari nalam is 1A, a Mipadnak volt 2A.

[ Szerkesztve ]

(#19459) RocknRoller válasza Tomi_Ohl (#19456) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

(#19457) mizoli és (#19458) zolikaDB

értem srácok köszönöm akkor marad ez a töltő. csak azért is kérdeztem, mert most került a családba egy redmi note 2 és az 2A-s dooge töltővel jött...de akkor ahogy mondtátok, lényegtelen mekkora, az akksi beszabályoz

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#19460) laci laci válasza RocknRoller (#19459) üzenetére


laci laci
addikt

Nekem a másik telom töltőjèvel már próbáltam, de nem engedte, jelezte, hogy csatlakozott de semmi. Umi zero 3.1A.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19461) Fejvadi válasza Ájvé (#19447) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köszi.
Pont nem működik Miui Magyarország. Később megnézem újra.

(#19456) Tomi_Ohl
Nekem eddig az összes Xiaomi 5V/2A töltővel jött.

(#19462) cjvt3o válasza mizoli (#19438) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Ő....

Hú hirtelen rádugtam (fél perce) USB-n a gépemre (ez már előfordult az elmúlt 1 napban párszor), nem tudom megmagyarázni miért, de váratlanul most pirosan elkezdett világítani a LED, valamint az eszközillesztő program telepítése elindult (igaz sikertelen, nem azonosított eszköz)...

Viszont most nem merek csinálni egyelőre semmit...

Tegnap már többen írtátok, hogy így-úgy voltatok hasonló helyzetben... Szóval...

Mit csináljak? :)

(#19463) laszy01 válasza cjvt3o (#19462) üzenetére


laszy01
csendes tag

Ülj le, és bontsál ki egy sör! Aztán nemsokára valaki hozzáértő ennél jobb megoldást is fog javasolni. 😀

A hazug embert utoléri a sánta kutya. iPhone 11 64Gb

(#19464) mizoli válasza cjvt3o (#19462) üzenetére


mizoli
addikt

Örülj :) és ne csinálj semmit, míg fel nem töltődik legalább félig. Valszeg a számítógép USB portjáról lassabban fog töltődni, mint töltőről.
Ha pirosan világít, alacsony volt az akku töltöttsége. 15 % fölött szokott narancs színbe váltani, ha nincs bekapcsolva a telefon (nálam). Bekapcsolva a szín függhet a beállítástól.
A további majd bekapcsolás után "látódik" :)

Addig akár laszy01 kolléga javaslata szerinti eljárást is választhatod :D

[ Szerkesztve ]

(#19465) cjvt3o válasza mizoli (#19464) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Hát csinálni nem tudok semmit, mert melózok közben. :D

Na, mindenesetre nem nyúltam hozzá (nincs bekapcsolva elvileg), a piros LED viszont elmúlt valamikor (azóta nem világít).

(Volt tegnap vagy fél napig saját töltőn, pár órát más töltőn [mindkettő működő töltő / kábel egyébként], de akkor nem világított a LED. Éjszaka viszont nem volt töltőn, de a LED nem zavarodott össze ettől, továbbra sem világított.)

Szóval most ott járok, hogy már nem piros a LED, sőt semmilyen (nem világít).

(#19466) mizoli válasza cjvt3o (#19465) üzenetére


mizoli
addikt

A leírásodból ítélve (működő töltő+kábel) simán lehet akku probléma.
Az is lehet, hogy rossz a telefon töltő csatlakozása, próbáld lassan mozgatni, ki-be dugni a kábelt, és figyeld a töltésjelző LED-et.

(#19467) cjvt3o válasza mizoli (#19466) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Igen, bennem is felmerült a dolog, bár a rendszer akku diag szoftvere mindig elégedetten bólogatott (no persze ez nem feltétlenül szentírás), ráadásul 1 év alatt kevesebb, mint 200 alkalommal volt akárcsak 1 másodpercre is az USB bemenet használva (tehát töltve sem többször), ami ideális esetben az ötöde sincs az ilyen típusú akkuk életciklusának (szóval épp csak kamaszodna az akku, bár mondjuk a kamaszkor kemény :) ).

(Az USB bemenet halála lehet párhuzamos probléma, de maga a jelenség (vagyis az életjelek eltűnése) 60 %-os töltöttségnél következett be, tehát nem feltöltetlen állapotban.)

Egyébként nem reagál bekapcsolásra. :(

(#19468) mizoli válasza cjvt3o (#19467) üzenetére


mizoli
addikt

Én azért próbálkoznék még a kábel mozgatással, legfeljebb időt veszíthetsz vele.
Van olyan telefon a közelemben aminek az USB bemenete kitágult vagy mi, és csak akkor töltődik, ha eltalálja az ember a megfelelő pozicíót.
Bekapcsolni akkor lehetne, ha ehhez megfelelő töltés azért van az akkuban. A piros LED azt jelentette, hogy nincs. Valószinűleg :)

[ Szerkesztve ]

(#19469) vampire17 válasza cjvt3o (#19467) üzenetére


vampire17
addikt

Nekem az a tapasztalat, hogy ha ennyire lemerul, akkor mar USB-rol nem akarja folvenni a toltest, csak halozatrol... Probald esetleg ugy

(#19470) Fejvadi válasza cjvt3o (#19467) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Tedd a hűtőbe egy kis időre kikapcsolva (ne fagyasztóba). Utána próbáld tölteni, de kikapcsolt állapotban.

(#19471) Mr.C válasza Fejvadi (#19470) üzenetére


Mr.C
őstag

Hűtőbe? :O attól csak jobban esik az akku kapacitása! Inkább melegíteni kellene, de az meg veszélyes. (nehogy mikróba rakd :D )

sudo rm -rf /*

(#19472) cjvt3o válasza Mr.C (#19471) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Az összes libám megdöglött. :D

Az USB valóban érintkezési hibás lett (na mondjuk amúgy iszonyúan mosom kezeimet: gyakorlatilag külön ebből a célból, csecsemőkoruk óta kizárólag erre nevelt, hetedíziglen főúri családból származó 159-es IQ-val megáldott, 10 nyelven beszélő, évtizedes gyakorlattal bíró, professzionális restaurátorként dolgozó, szűz olimpiai bajnokok tették fel eredeti gyári töltőre eddig, kizárólag sterilizált műtőben), ráadásul olyan ponton kellene megállnia a csatlakozónak, ahol szinte lehetetlen a bolygón érvényes fizikai kötelmek miatt.

Volt már vkinek ilyen problémája? Van arra hajlandóság, hogy ezt alaplap csere nélkül farigcsálja meg egy szervíz, és mondjuk olcsóbban, mintha megvenném hozzá egy kisebb kínai település összes ingatlanát, plusz szponzorálnék 5 magyar nagyjátékfilmet Oscar-díjra hajazva (plusz egy gyémánt nyaklánc Timinek)?

(#19473) bozarjoska válasza cjvt3o (#19472) üzenetére


bozarjoska
őstag

Miuiandroid.hu-n keresd fel Digojr-t. Ő javít xiaomi-kat.

(#19474) Fejvadi válasza Mr.C (#19471) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Pedig így lehet a Xiaomi karkötőt is feléleszteni, ha valaki túlzottan lemeríti az akkut és nem reagál már a töltésre.

(#19475) cjvt3o válasza cjvt3o (#19472) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Ha pirosan villog a LED (töltőn elvileg), az mit jelent?
(Folyamatos pirost már láttam, de villogósat...)

(#19476) Tomi_Ohl válasza cjvt3o (#19475) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Én ilyet az előző telefonomon láttam, de csak pár percig. Azt jelenti, hogy abszolút nulla százalékon van az akku (legalábbis akkor azt jelentette).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19477) Mr.C válasza Fejvadi (#19474) üzenetére


Mr.C
őstag

Akkor ennek valaki magyarázza már el a logikáját mert számomra non-sense :o

sudo rm -rf /*

(#19478) laci laci válasza Mr.C (#19477) üzenetére


laci laci
addikt

A mondandóm tömören,érthetően.[link]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19479) Fejvadi válasza Mr.C (#19477) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Megmagyarázni nem tudom, csak olvastam pár esetet akiknek annyira lemerült, hogy nem tudták tölteni. Nekik ajánlották, hogy tegyék a hűtőbe és utána próbálják meg tölteni. Írták is vissza nagy hálával, hogy bevált. Ha már nincs mit veszteni, egy próbát megér.

(#19480) Mr.C válasza laci laci (#19478) üzenetére


Mr.C
őstag

Minden nap tanul valamit az ember.... csak ez teljesen olyan, mintha azt mondanám, hogy ha fel akarom melegíteni a spagettit, akkor fújkáljam :))

sudo rm -rf /*

(#19481) Tomi_Ohl válasza Mr.C (#19480) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ahogy a levegő molekulái hozzásúrlódnának a spagetti 🍝 molekuláihoz, felmelegítenék azt. Ennyi :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19482) laci laci válasza Mr.C (#19480) üzenetére


laci laci
addikt

Vagy ha te teljesen le vagy merülve a nap végén és össze vagy fagyva,oda bújik a párod és csak...... ;] Te is...

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19483) Mr.C válasza Tomi_Ohl (#19481) üzenetére


Mr.C
őstag

Hallottam valami olyat, ha a gyufát ~72 fújás/másodperc -cel sikerülne fújni, akkor meggyulladna :D :DD

sudo rm -rf /*

(#19484) Tomi_Ohl válasza Keil Walker (#19422) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Xperia Z5-ön az egész bootanimáció fehér, ez már módosított változat, azért kék. Azt az egy másodpercnyi fehérséget már ki lehet bírni :)
A duplakoppos elaltatást először a Z5 SystemUI-ba kéne valahogy beletenni, azt meg egyelőre nem sikerül módosítanom, errort dob mindjárt decompile közben.

Mr. C na ugye, hogy lehetséges :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19485) mizoli válasza Mr.C (#19483) üzenetére


mizoli
addikt

Én meg láttam olyat hogy valaki addig fújta a kaját, míg felforrt. Tényleg megtörtént, film is volt róla :)
A Sátán volt az. :D

[ Szerkesztve ]

(#19486) Mr.C válasza mizoli (#19485) üzenetére


Mr.C
őstag

True story :D

Vállalkozó szellemű felhasználókat keresnék!

Néhány áratalmasnak vélt kapcsolatot találtam, valamint itt is szó volt már a lehetséges MIUI backdoor-okról. Leszedtem egy friss Moaab host file-t és beleraktam új a címeket is, válogatva, mivel például maga a miui.com is szerepel a forrásban. Viszont én most nem MIUI-n vagyok, szóval ha vannak olyanok, akik szívesen kipróbálnák, hogy van-e valami hibája, azt megköszönném, és elküldöm a flash-elhető zip file-t.
Ami még fontos:
Valósznűleg azok a connection-ök is tiltva vannak, ami kell a Mi Cloud-hoz és sok más is (messenger, music, stb....), szóval nagy rá az esély, hogy valamiféle hibát fognak kidobni.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy akik használják ezeket, problémájuk csak akkor adódik, ha netes forgalmat akarnának generálni (pl zenében dalszöveget keresni).
Ha van valaki, aki kipróbálná, jelezze :B

Visszaállítani annyiba kerül, hogy simán flash-el egy eredeti Moaab zip-et, mert csak host file-t fogja lecserélni.

sudo rm -rf /*

(#19487) Fejvadi válasza mizoli (#19485) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:DD

(#19488) s4tch válasza Tomi_Ohl (#19386) üzenetére


s4tch
veterán

Ez a 4.9.19 megvan még valakinek?

(#19489) bagly


bagly
tag

Sziasztok! Hol találok eredeti xiaomi-s akksit? 2 és fél óra kijelzőidőnél nem tud többet a mostani. :) Új állapotban 5 órát is bírt. Alin találtam de kérdéses hogy mennyire megbízható.

(#19490) Tomi_Ohl válasza s4tch (#19488) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Passz, azt nem reális alternatívaként írtam, bár tényleg annyira jó volt vele az akku.

bagly Szia. Eredetit? Digojr például biztos eredetire cserél, na meg a Wayteq is. Azt nem tudom, hogy így külön hol lehetne venni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19491) pozanos


pozanos
tag

Sziasztok, felraktam a legfrissebb miuihu romot a telefonra. Recovery is cseréltem. De flash közben az akkuszintem 100-ról leesett 56 százalékra. Mit csináljak, kalibraljam az aksit?

(#19492) Fejvadi válasza pozanos (#19491) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Rakd fel a Multit.

(#19493) vampire17 válasza bagly (#19489) üzenetére


vampire17
addikt

Kb ennyit bir az enyem is... Lehet nekem is cserelni kene?? bar nekem soha nem volt 5 ora a kepernyoido..

(#19494) s4tch válasza Fejvadi (#19492) üzenetére


s4tch
veterán

Az mit old meg a flashelés közben "eltűnt" akksiidővel kapcsolatban?

(#19489) bagly: az újabb MIUI ROM-okkal nálam is tragédia az akksiidő. Korábban 4,5-6 óra közötti SOT-val elment a MIUI, újabban előfordult, hogy 2 órát alig bírt ki. Én is az akksira gyanakodtam első körben, de az elmúlt pár hetet MIUI nélkül nyomtam, ivan-féle 4.4 és friss cm12.1 ROM-okkal, laza 5-6 órás kijelzőidőkkel, 2-3 napos töltési ciklusokkal. Hétvégén visszatettem a legfrissebb fejlesztői magyar ROM-ot, és naponta töltök, mert nap végére kb. 1-1,5 óra kijelzőidővel 50% alá esik a töltöttség...

[ Szerkesztve ]

(#19495) hege21 válasza bagly (#19489) üzenetére


hege21
senior tag

Én innen venném és magam cserélném..... :))

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#19496) vampire17 válasza s4tch (#19494) üzenetére


vampire17
addikt

OK akkor inkabb varok a 6.0-ra mielott akkut cserelek..:)

(#19497) Fejvadi válasza s4tch (#19494) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Úgy értettem, hogy eszi is az akkut, mert valakik már írták. Lehet csak az akku kijelzését mutatja rosszul, de a Multiban rendesen mutatja. Ha hülyeséget írtam akkor bocs.

(#19498) pozanos válasza Fejvadi (#19497) üzenetére


pozanos
tag

Toroltem a batterystats fájlt, visszatértem recoverybe, utána jól mutatta a kövi reboot után. Majd figyelek azért az akkura, mit bír. Köszi, lehet kipróbálom a multit is valamikor.

(#19499) Keil Walker válasza Fejvadi (#19497) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Miuiandroid.hu-n azt írják, hogy ezen a héten nem lesz még MM, úgyhogy még várnunk kell kicsit. A lényeg az, hogy jó legyen :)

(#19500) Tomi_Ohl válasza pozanos (#19498) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Most jut eszembe, talán egy hete volt nálam is hasonló baki, azzal a különbséggel, hogy nálam a recovery mutatott kb 50%-kal kevesebbet, mint kéne.

Keil Walker béta tesztereknek lesz (én ugyan nem vagyok az, de van olyan "ismerősöm", szóval... ;) )
Ami viszont már most van, az (nem hivatalos) CM13. Mivel tegnap Ivan végre megosztotta a marshmallow kernel forrásait, sikerült már a kamerát is javítani.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.