Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) dhgm válasza Igric (#20693) üzenetére


dhgm
tag

Augusztusban lesz két éve nálam. Semmi, de semmi baj nem volt vele.
Mondjuk az antutu pontszámokra sokan nem adnak, de a 43-45000 pontot még mindig tudja ( mtk helio 8 magos gépek tudnak 50.000-et) szerintem ez mindent elmond róla a gyorsasága kapcsán.

Hetente frissítettem a miui-t v5-el jött Kínából, most v7-nél tart. Én nem bántam meg, nagyon nem bántam meg...

Mikor megjött a bátorságom mindenféle romot kipróbáltam rajta az Oppo féle color os-től kezdve a Lewa romig, volt rajta mokee féle 6.0 android. De szerintem a miui neki való (nem láttam még olyan romot, hogy meg lehetett határozni, milyen telefonszámoknak mit jelezzen vissza ( nem kívánt hívások), ill. automatikusan fel tudsz venni beszélgetéseket meghatározott számok, ill. magántelefonszámok kapcsán.
Lehet csak én vagyok elmaradott, hogy nem tudok hasonló utólag telepíthető app-ot, de akinek mutattam senkinek nem tudta a telója.

Lányom órákig játszik vele.

Anno a megjelenése előtt én is sokat gondolkoztam rajta, de mára az ára abszolut elérhető. Ezzel a tudással, ilyen áron itthon nem kapsz telót.

A miui tudja az egykezes kezeléses képernyőket is ( 3,5 4 coll).. :C

Imádom!

[ Szerkesztve ]

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#20702) Mr.C válasza calamites (#20694) üzenetére


Mr.C
őstag

én is Xperia P-ről váltottam.... nekem jól esett az 5" ... mostmár elviselnék 5.2-t is ami akkor nagy lett volna tuti, mint most az 5.5 :D

sudo rm -rf /*

(#20703) vampire17 válasza Tomi_Ohl (#20696) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, megvan a 6.1.14, semmi valtozas. A jelszavas (vagy barmilyen) vedelem a lock screen-en pl meg mindig FC-t idez elo.

Nem is tudtam, hogy visszavontak... Lehet tudni hogy miert? Ma nem sokat olvasgattam a QQ chatet...

[ Szerkesztve ]

(#20704) Mr.C válasza vampire17 (#20703) üzenetére


Mr.C
őstag

és az mennyire komoly, hogy zárja a bootloadert egyes eszközökön? vagy az még a 4.4-es verzióra igaz?

sudo rm -rf /*

(#20705) Igric válasza Fejvadi (#20697) üzenetére


Igric
tag

Valóban szép a MI 4-is. :)

Amúgy a fém házas xiaomiknál mennyire tapasztalható melegedés?

Egyébként visszatérve az előző gondolatomhoz még a note3 kapcsán
valamennyire a zárt bootloader is visszatart a vásárlásától.

Dhgm: köszi, hogy megosztottad a tapasztalatod :))

Pláne még az egészben, hogy most windows-os a telóm

(#20706) Tomi_Ohl válasza blackfly (#20699) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Nem, sajnos itt is két ujj kell hozzá.
Smart lock van (arcfelismerést kivéve, utólag flashelve nem tudom, működne-e).

laci laci köszi, de inkább most várok az OTA-ra.

dhgm tényleg, az egy kezes mód. Szóval ha Igric nagynak találja az 5 inchet, nyugodtan visszaállhat 4-re is. :D

vampire17 valami network issue-t hallottam, de van, akinél random rebootok is voltak. Hivatalos közleményt nem láttam róla.

Mr. C csak Mi4C-n és Mi Note Pro-n zárja. Egyelőre nálunk marad a nyitott, de sajnos előfordulhat, hogy a jövőben nekünk is lezárják...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20707) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Sziasztok.

Valaki tud dobni egy linket a legújabb global miui mm betához?

(#20708) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#20706) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Van ahol már a Mi Note-t is írják. hogy zárják. Ha igen akkor az Mi3 és 4 is zárva lesz. a ez így lesz, akkor a Xiaomi maga alatt vágja a fát.

(#20709) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#20708) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Én meg pont most láttam, hogy úgy tūnik, az egyik kínai beta frissítés zárta a Mi3-at is. Legalábbis valaki hasonló szindrómákat tapasztalt. Ezzel tényleg elveszítené a Xiaomi az egyik vonzerejét, arról nem is beszélve, hogy még a MIUIHU/multi ROMok sem mennének fel nyitás nélkül.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20710) Fejvadi válasza Tomi_Ohl (#20709) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Havi 1 nyitást akarnak engedni, de azt is tortúra elvégzése után. Nem jó irány ez, pedig nem is vagyok ROM-olós típus. Lehet ha zárják az egyik ROM-nál, akkor előtte megállok és nem frissítek.

(#20711) Fejvadi válasza Fejvadi (#20710) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Most azt olvastam, hogy a Multi és a MIUIHU nem lesz zárt.

(#20712) mizoli válasza Fejvadi (#20708) üzenetére


mizoli
addikt

& Tomi

Zárják... már akiét :)

(#20713) pozanos válasza mizoli (#20712) üzenetére


pozanos
tag

Nem lesz gyerekjáték kinyitni, ez van most redmi note 3nal. Mi fiókból kell engedélyt kérni hogy fejlesztő vagy, meg ilyenek. (komolyan, indokolni kell nekik!) Aztán lehet várni a megerősítő sms-t (valakinek egy hónap alatt jött meg!). Igazi oboa.

(#20714) dhgm válasza Igric (#20705) üzenetére


dhgm
tag

Váljék egészségedre. Szerintem, ha a márka telefonjaiból választasz nem fogsz csalódni.

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#20715) Tomi_Ohl válasza Fejvadi (#20710) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Havi 1 nyitás? Ha egyszer kinyitod, úgy marad, nem?

mizoli hát ha nekem lezárják az egyik bétával, az elég nagy tragédia (feltéve, hogy tényleg olyan nehéz engedélyt kapni rá, mint pozanos mondja). Képzeld el, egy hónapig csak gyári ROMot használhatnék 😱 :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20716) vampire17 válasza Tomi_Ohl (#20715) üzenetére


vampire17
addikt

Fejvadi ugy erti, hogy havi egyszer nyithaszt ki telot egy account al. Amit mar kinyitottal az ugymarad igen.

(#20717) pozanos válasza Tomi_Ohl (#20715) üzenetére


pozanos
tag

Igen, egy fiókkal havi egy eszközt lehet nyitni. És kalap kaka a szerver, nagyon leterhelt. Reméljük ez változik a jövőben, mire én is oda jutok hogy kinyissam. (Pl. MIUIHU miatt)

[Vampire17 Egészen addig úgy marad amíg vissza nem raksz egy olyan romot ami megint visszazarja. Hivatalos romoknál előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#20718) pozanos


pozanos
tag

Bocs a dupláért, de még egy fontos dolog, az előbb nem fért bele: a zárt bootloader mellé még egy kis plusz: Nem lesz semmilyen recovery a telefonon azaz megszűnik a recovery mód, még mi recovery sincs. RN3-n ez a szitu most, van már egy TWRP amit fel lehet flashelni BL nyitás után.

(#20719) mizoli válasza Tomi_Ohl (#20715) üzenetére


mizoli
addikt

Brrr, még elképzelni is rossz, bele sem gondolok.
Talán meg tudsz lenni MIUI nélkül is, és nincs gond, romolhatsz :D Bár nem tartok tőle, hogy nem nyitod ki az első pillanatban, mikor lehetséges.

(#20718) pozanos
Még egy ok, hogy miért nem kell ragaszkodni a MIUI-hoz. (A legjobb MIUI a 34-es v5 forever :) )
Sajnálom, hogy az új telefonod már beleesett a szigorításba.

[ Szerkesztve ]

(#20720) Fejvadi válasza pozanos (#20713) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Úgy olvasom, hogy ez a Kínai ROM-okat érinti. A Multi és a Hu megoldja.

(#20712) mizoli
A tiéd meg majd áztatják. :P

(#20715) Tomi_Ohl
Csak nehogy kieszeljék, hogy nyitás után telepítesz és az újra lezár.

[ Szerkesztve ]

(#20721) mizoli válasza Fejvadi (#20720) üzenetére


mizoli
addikt

Még a tiéd belepottyanhat a rumoshordódba, aztán szétázik :P Pedig ha nem sajnálnád tőlem, már üres lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#20722) pozanos válasza Fejvadi (#20720) üzenetére


pozanos
tag

Remélem tényleg a miuihu/multi hozza majd el a megoldást. Meglátjuk.

(#20723) Igric válasza dhgm (#20714) üzenetére


Igric
tag

Köszi! Bízom benne, hogy jól döntök.

(#20724) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Végre 6.1.11en. :)

Bootloader zárással kapcsolatban ezt találtam a fejlesztôi beállításokban:

(#20725) kárátékutyá válasza ∂яσнυη (#20724) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Ájjfon, te vagy az? :)

Biztos az én hülyeségen, de "tucatdroid" kinézettel nem csúfítanám el a kölest. :) (tudom ... tudom, kell a magasabb cukortartalom) :)

(#20726) ∂яσнυη válasza kárátékutyá (#20725) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Most ehhez legszívesebben nem írnék semmit. Te is megértetted a hozzászólás mondanivalóját. Még most raktam fel a 6.1.11et és nézegetem a témákat. Ez most épp az ios retak volt, nem éppen tucatdroid feelinget nyújt. Egyébként meg ha nekem tetszik az ios felhasználói felülete, akkor ha van rá lehetôségem, miért ne használjak hasonlót. Ja, hogy ez majmolás. Én kérek elnézést, de pont nem érdekel.

(#20727) kárátékutyá válasza ∂яσнυη (#20726) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Félreértettél egy "cseppet". Olvasd el még egyszer amit írtam, de idézek inkább: "Biztos az én hülyeségem"

(#20728) Mr.C


Mr.C
őstag

Cm13-at lehet twrp-ből flashelni?
Valamint titanium backupban volt olyan funkció, hogy a meglevő backup-bol flashelhető zipet csinál. De hol van?tudja valaki?

sudo rm -rf /*

(#20729) mizoli válasza Mr.C (#20728) üzenetére


mizoli
addikt

Lehet.
Emlékszem valami ilyesmire, de sajnos nem tudom már, hol láttam.

(#20730) Tomi_Ohl válasza vampire17 (#20716) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

+ (#20717) pozanos köszi, így már érthetőbb. Gondolom ezzel akarják elkerülni, hogy a boltok tömegesen nyissák a telefonokat és úgy árulják.
Viszont hogy mi recovery sincs, már tényleg hülyeség a részükről.

mizoli az a baj, hogy a MIUI-t is szeretem.
Persze ha új Xiaomit vennék, azt is nyitnám egyből (mert eleve csak akkor venném meg, ha már van rá pár alternatív ROM).

gyurex17 ez egyelőre nem csinál semmit, csak nehogy valaminek az előszele legyen...

Mr. C jobb felső sarokban az ikonra kattintva, ahol a backup lehetőségek is vannak, ott van valahol. Emlékeim szerint lejjebb. Egyszer próbáltam, de nem működött (persze lehetett egyedi hiba is).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20731) ∂яσнυη válasza Tomi_Ohl (#20730) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Most még ugyan a bétában alapból elérhető a developer menü, de későbbiekben stabil és fejlesztői romokban gondolom a megszokott módszerrel lehet majd oldani. Szóval mezei user nem fog ott keresgélni/kutakodni.(Bár még az USB debugging is ott van. :DDD )

Nyilván előjel. De legalább látszik, hogy nem végleges a dolog. Úgyhogy nem izgulok emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#20732) Mr.C válasza Tomi_Ohl (#20730) üzenetére


Mr.C
őstag

Megvan mar koszonom !
Nekem mukodott, cm13 nightly van most fent

sudo rm -rf /*

(#20733) Tomi_Ohl válasza ∂яσнυη (#20731) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Igen, szerintem is alapból rejtve lesz, de ez még nem baj.
Az USB debugging ott lehet, mi vele a baj? Itt még nem néztem meg a nyitás menetét, de Sonyn pl direkt kell hozzá.

Mr. C kösz az infót, akkor újra meg fogom próbálni. Ez az update zip másban is segíthet nekem.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20734) Fejvadi válasza mizoli (#20721) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

A rum csak fertőtleníti és jobb a kontakt tőle.

(#20722) pozanos
Reménykedjünk. :)

(#20735) mizoli válasza Fejvadi (#20734) üzenetére


mizoli
addikt

Én a telefonra gondoltam :D

(#20736) Fejvadi válasza mizoli (#20735) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Én is :)
Nem is a lábam áztatom benne. :)

(#20737) Mr.C válasza Fejvadi (#20736) üzenetére


Mr.C
őstag

Nééézd Fejvadi mit találtam neked, ha CM-re térnél :)

sudo rm -rf /*

(#20738) ∂яσнυη válasza Tomi_Ohl (#20733) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Ja, semmi baj nincs vele, csak ezt azért többen használják.

(#20737) Mr.C :
El akarjátok csúfítani "tucatdroid" kinézettel a kölest? ;] Ejnye!

[ Szerkesztve ]

(#20739) Mr.C válasza ∂яσнυη (#20738) üzenetére


Mr.C
őstag

Én véleményem:
Igen, fix hardver, igen, zárt a környezet, igen, a Rhájfónnál igen rá szoktak menni a dizájnra. Most ez nekem bejön. Amúgy mivel a hw fix, ezért nagyon ötltes megvalósítások szoktak születni, és számomra eye-candy, és a példa:
Nekem ez bejön, meg maga az appok dijáznja, mint pl a Paper, ami fb kliens vagy a Dark Sky időjárás

nyugi, csak alátámasztom, miért akarom elcsúnyítani a készüléket :B

sudo rm -rf /*

(#20740) Tomi_Ohl válasza Mr.C (#20737) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Azt hiszem ezt én is kipróbálom, ha visszatérek CM-re. :)

gyurex17 látom tanulsz :C

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20741) Fejvadi válasza Mr.C (#20737) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köszi, de maradok MIUI és van rá sok sötét téma, ha nem is tökéletes mindenhol. :)

(#20742) pozanos


pozanos
tag

Srácok, amit még elfelejtettem írni ezzel a BL nyitással kapcsolatban, és fontos lehet: akinek diamond és magasabb szintű mi fiókja van, előbb kap megerősítő kódot. A viszonylag új, alacsonyabb rangú fiókok sokkal lassabban kapják. Ez a tapasztalat jelenleg. Bocs hogy ilyen darabosan írok le mindent, de lépésről - lépésre derülnek ki számomra is az infók, ahogy olvasom a magyar-angol fórumokat.

[ Szerkesztve ]

(#20743) mizoli válasza pozanos (#20742) üzenetére


mizoli
addikt

"diamond és magasabb szintű mi fiókja van"

Mi van? Ez most komoly? Viccnek durva lenne.

(#20744) Tomi_Ohl válasza mizoli (#20743) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Pedig teljesen elképzelhetőnek tartom a Xiaomitól...
Amúgy ezt találtam rá, ha minden igaz 500 credit kell hozzá. Szóval már most kezdjetek el kommentelgetni a MIUI fórumon. Nekem már van 377 creditem, pedig emlékeim szerint annyira azért nem voltam aktív ott. :D

Más: rajen azt mondja, a MIUI MM global bétában lévő magyar fordítás még v5-ből maradt, azért ilyen részleges. Ezt is csak úgy lenyúlták.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20745) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#20744) üzenetére


bozarjoska
őstag

Akkor kérek jailbreak-et az iphonehoz, diamond vagyok remélem hamar megkapom :D
Amúgy a v5 fordítás publikus volt nem? Jbart-ba is benne van és fönt van github-on is.

(#20746) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#20745) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Sajnálom, egyelőre csak Mi Note Pro/Mi4C/Redmi Note 3-on lehet bootloadert nyitni. Kérem várjon, amíg az ön készüléke is bekerül a támogatott eszközök közé. :P

Valóban fent van Githubon is, erről megfeledkeztem. Bár ettől még illene valamivel jelezni, hogy az ő munkájuk, például a Contributors listbe felvehették volna a magyarokat.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20747) Fejvadi válasza pozanos (#20742) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Olvastam én is.

(#20748) mizoli válasza Tomi_Ohl (#20744) üzenetére


mizoli
addikt

Én nem olvastam, de biztosan így van, nem véletlenül írta pozanos.
Mint egy idióta mlm: gyémánt szintű értékesítő. Ez nagyon gagyi :(
Persze, hozzá teszem a kötelezőt: szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#20749) laci laci válasza mizoli (#20748) üzenetére


laci laci
addikt

Telod már kész? Harcba vagy? Neked jól megy az rr?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#20750) mizoli válasza laci laci (#20749) üzenetére


mizoli
addikt

Vettem egy új Mi3-at, és igen, RR van rajta. Jelenleg ez az alap rendszerem, nincs vele különösebb bajom. (Reggel CM volt fent).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.