Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) mizoli válasza Mr.C (#19698) üzenetére


mizoli
addikt

Nova Launcher-rel kiváló :)
ColorOS kamera szépen megy, és egész jó.
Kár, hogy nincs magyar szótár a billentyűzethez.
(Xperia nem megy rajta, SwiftKey-t nem szeretem).
PS, Vivid, SkyBlue Layerek teljesen OK.
Inkább az a baj, hogy szinte mind sötét :)

[ Szerkesztve ]

(#19702) Tomi_Ohl válasza SirAlo (#19692) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

A MIUI (stabil verziót kivéve) alapból rootolt, attól ugyanúgy megmarad a garancia, stb, szóval attól ne félj.

mizoli megy az Xperia billentyűzet is MM-en, csak egy kicsit trükközni kell: miután telepítetted a zipet, ugye nem jelenik meg, de ha letöltöd apkmirror.com-ról az apk-t és behelyezed a helyére, akkor működni fog (én mondjuk már beletettem az apkmirroros apk-t a zipbe is).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19703) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19702) üzenetére


mizoli
addikt

Köszönöm az infót, akkor felteszem ismét.

(#19704) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19702) üzenetére


mizoli
addikt

A módszereddel kiválasztható-beállítható az Xperia billentyűzet, de nálam FC. Már miért ne? :D
(A zip-pel megegyező verziójú apkmirroros file szintaktikai hibás a rendszer szerint, másik meg FC.)
Kerestem másik verziót, hátha az jó lesz. Ez egy egyszerű apk, és működik.

[ Szerkesztve ]

(#19705) Mr.C válasza mizoli (#19701) üzenetére


Mr.C
őstag

nekem ezzel ment, nem kellett apk-t másolni, layer-ből bedig a SimpL-t használom, nagyon egyedi. Itt egy kis promo:
untitled

sudo rm -rf /*

(#19706) Tomi_Ohl válasza mizoli (#19704) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Érdekes. Ha gondolod, délután elküldöm az én változatom.

Mr. C ilyenkor mindig kicsit irigykedek, soha sincs kedvem annyit témázgatni, hogy ilyen jó legyen. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19707) truupi


truupi
csendes tag

Szeretném a telefonon lévő RR ROMot visszacserélni MIUIHU-ra. Természetesen teljesen clean installt szeretnék csinálni, így megy majd a wipe data/factory reset, wipe cache, wipe system. Azt szeretném kérdezni, hogy ha format /sdcard-ot is nyomok, az teljesen csupaszra irtja az internal SD-t, vagy meghagyja a gyári mappákat és fájlokat azért pont úgy, ahogy nekem szükségem lesz rá? Ergo szabad vagy sem?

iPhone Xs Max

(#19708) Mr.C válasza truupi (#19707) üzenetére


Mr.C
őstag

Teljesen törli az Internalt... szóval a romot is, amit rátettél.... szóval akkor lehet, ha pl mindent letörölsz, van OTG kábeled és pendrive-ra felteszed a romot és arról flash-elsz, akkor megoldás... de minden adatod el fog veszni!

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#19709) truupi válasza Mr.C (#19708) üzenetére


truupi
csendes tag

Értem, köszi!

Ha ez nem módszer, akkor viszont hogy törölhetek le biztosan olyan felesleges fájlokat, hogy itt egy .pdf amit én raktam rá, meg ott egy .zip, meg ilyesmi? A képek, a zenék, a dokumentumok, ezeket mind letörölném, de akkor csak manuálisan?

iPhone Xs Max

(#19710) Mr.C válasza truupi (#19709) üzenetére


Mr.C
őstag

Igen, bár vannak már olyan file explorerek (ilyen a miui is), amik kategorizálják és úgy könnyebb. Én inkább úgy csinálnám, hogy minden mappát átnézek, van-e fontos dolgom, amit lementek a gépre (rendszerezve) és utána formázok. De mondom, ha rom telepítés előtt wipe-olsz, akkor na .zip-et is letörlöd!!!

sudo rm -rf /*

(#19711) truupi válasza Mr.C (#19710) üzenetére


truupi
csendes tag

Nem, nem, akkor ezt így nem wipeolom le! :N
Marad az átnézegetés és egy sima wipe system, wipe data, wipe cache és úgy install. :B
Köszi :)

[ Szerkesztve ]

iPhone Xs Max

(#19712) bozarjoska válasza truupi (#19711) üzenetére


bozarjoska
őstag

Törölsz mindent és adb sideload-dal átküldöd a romot! Én mindig így csináltam, egyszerű.

(#19713) mizoli válasza Mr.C (#19705) üzenetére


mizoli
addikt

és Tomi

Köszi srácok, azzal az Xperia billentyűzettel, amit linkeltem, megoldódott a probléma :)

Mr.C
Nálad szebb a kikapcsolási menü, a többi viszont nálam szebb :D


[ Szerkesztve ]

(#19714) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Nincs véletlen valakinek egy bejáratott boltja,vagy eladója aki eredeti MI3 hátlapot árul ? Mindenhol csak ezeket a silány utángyártottakat árulják. :F

[ Szerkesztve ]

(#19715) SirAlo válasza Ájvé (#19699) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Nah újabb probléma, a MiPhone nem rakja fel nekem a drivereket (Mi4i): Win7 64 bitem van

[ Szerkesztve ]

(#19716) SirAlo válasza Ájvé (#19699) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Végül a driverek felmentek, rootoltam de recoveryből csak nem megy fel a Miui, ugyanazt írja mint rootolás előtt

(#19717) Tomi_Ohl válasza SirAlo (#19716) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Próbáld úgy, hogy wipe-ok után, de telepítés előtt reboot recovery (vagy unmount system).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19718) SirAlo válasza Tomi_Ohl (#19717) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Felraktam a TWRP recoveryt, ezzel felment csak nem wipoltam előtte és most brutal lassu minden, most adok neki egy all data wipot remélem így jó lessz

(#19719) Tomi_Ohl válasza SirAlo (#19718) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Valamiért azt hittem, azzal próbálod. CWM-mel biztosan nem megy (Mi3/4-en legalábbis).
A wipe valószínű segíteni fog (nálam csak a Micluod fénykép sync szokta belassítani, de azt gyorsan ki is kapcsolom).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19720) llaszlo válasza mizoli (#19689) üzenetére


llaszlo
veterán

Rájöttem mi volt a baj. Be volt kapcsolva a Data save a mobilnetnél és azért annyira lekorlátozódott a sebesség, hogy nem mentek az oldalletöltések. Kikapcsoltam és most már működik az AF-fel rendesen.

(#19721) mizoli válasza llaszlo (#19720) üzenetére


mizoli
addikt

OK :)

(#19722) zolikaDB válasza Mr.C (#19705) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezt nem akarod megosztani?

(#19723) Mr.C válasza zolikaDB (#19722) üzenetére


Mr.C
őstag

De :K

sudo rm -rf /*

(#19724) mizoli válasza Mr.C (#19723) üzenetére


mizoli
addikt

Így visszanézve nem szebb az enyém, csak színesebb. Ami nem biztos, hogy előny :B
De már nem visszaállítottam egy mentést, gyári témám van :)

[ Szerkesztve ]

(#19725) Mr.C válasza mizoli (#19724) üzenetére


Mr.C
őstag

Próbáld ki amit linkeltem, tetszeni fog.
De sok téma van, ami igényes

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#19726) mizoli válasza Mr.C (#19725) üzenetére


mizoli
addikt

Már az van fenn, csak az egyik Vividdel keverve. Így nagyobbak az értesítési terület ikonjai. A kerekített sarkok tetszenek benne legjobban.
Tudom, hogy sok van, csak rengeteg időt elvesz a próbálgatás.

(#19727) FANaticpass válasza calamites (#19667) üzenetére


FANaticpass
tag

3.30 óra 16%. Akkor az reális? De akkor sem bir ki 2 teljes napot...

(#19728) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

-
Boccs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

(#19729) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Most nézem 40 körül elfogyott az össze mi3 apróról. Lehet el kellene adnom az enyémet jó áron és megvenni a Józsi-ét. :DDD Sokszor kevés ez a 16gb. Plusz a tiéd szebb állapotban is van.

Szerk.: Valakinek alig használt ketté tört Sziamia 16gigás? :DD

bozarjoska: Az a gond, ha a Tiéd nem viszik, az enyémet még kevésbé vinnék. 10-et meg nem akarok rápótolni. :N

[ Szerkesztve ]

(#19730) bozarjoska válasza ∂яσнυη (#19729) üzenetére


bozarjoska
őstag

Viheted :D

(#19731) bozarjoska válasza ∂яσнυη (#19729) üzenetére


bozarjoska
őstag

Tényleg ketté van törve a tiéd? :D

Hát ja nem kell senkinek, mindenki csak cserélne az meg most nem érdekel. Eddig úgy van ha nem viszi el senki akkor munkatársam megveszi januárban.

(#19732) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Áhh, dehogy van. :DDD Alul van egy repedés a digitizeren, de semmibe sem ér bele.

(#19733) s4tch


s4tch
veterán

Urak, ennél az ivan 6.0-nál be lehet állítani, hogy szinkronizálja a névjegyzéket google fiókkal? Minden megy, csak ez nem. A fiók beállításai között meg se jelenik a névjegy mint opció... :F

(#19734) Tomi_Ohl válasza s4tch (#19733) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Beállítások/Alkalmazások/Rendszer megjelenítése/A Google címtár szinkronizálása/Engedélyek/Névjegyeket bekapcsolni :) Utána reboot.
CM alapú és egyéb custom romoknál már nem lesz szükség erre, de Iván romjából hiányzik valami, ami alapból megadná az engedélyeket a Google appoknak.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19735) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19734) üzenetére


mizoli
addikt

"hiányzik valami, ami alapból megadná az engedélyeket a Google appoknak"

És ez így helyes. Szerintem :)

Más
Az SMS Backup & Restore azt mondja, hogy importálta a régi elmentett üzeneteket, de az "Üzenetváltás" alkalmazásban ezek nem jelennek meg.
Tapasztalta ezt más is, vagy csak én vagyok ennyire maradi, aki ilyen offline módokkal próbálkozik? :)

[ Szerkesztve ]

(#19736) s4tch válasza Tomi_Ohl (#19734) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi! Még éjjel addig matattam, amíg megtaláltam. Elég szokatlan, mit mondjak.

(#19735) mizoli: főverziók közötti váltás esetén ez az egyetlen program, ami tisztességgel átviszi az üzeneteket, bármi történjen, úgyhogy én is használom. Sikerült vele ivan 6.0 alá is visszapakolni a régi üzeneteket gond nélkül.

(#19737) Fejvadi válasza bozarjoska (#19731) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:D

(#19738) Tomi_Ohl válasza mizoli (#19735) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Egyáltalán nem helyes, mert ez okozza a setupwizard FC-ket is, Play services FC-ket is, na meg ilyen szinkronizálásos problémákat. Úgy kéne, hogy azokat legalább megadja, amik szükségesek.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19739) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19738) üzenetére


mizoli
addikt

Úgy gondolom, hogy a Google appoknak sem kellene minden folyamathoz minden létező hozzáférést megkérniük. Főleg automatikusan megkapni nem. Sőt, a legtöbbnek még léteznie sem kellene. Miért is van az, hogy -kis túlzással- a Google többet tud rólunk, mint mi saját magunkról? És mire kell nekik ez az információ? Te is tudnád folytani a kérdéseket, és a válaszokat is ismered. Igen, tudom, hogy az Android is Google termék.
Tudom, ne használjak zsebkémet. De sajnos szeretek kütyüzni :)

[ Szerkesztve ]

(#19740) Mr.C válasza mizoli (#19739) üzenetére


Mr.C
őstag

Használj orbot-ot ha ennyire paranoiás vagy :)

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#19741) mizoli válasza s4tch (#19736) üzenetére


mizoli
addikt

Köszi, nem tudom nálam akkor nálam miért nem sikerült. Eddig nekem sem volt vele gondom.
Éppen most teszem vissza CM12.1-et, ott minden fontos sms megvan, és ismét csinálok belőle egy exportot.

Mr.C
Nem paranoia, egészséges önvédelem. Te miért is használod az Xprivacy-t? :DD

[ Szerkesztve ]

(#19742) s4tch válasza Mr.C (#19740) üzenetére


s4tch
veterán

Vagy Kryptont, ami szintén Tort használ. Nekem jobban bejött, mint az orbot, kezdve ott, hogy ez kimegy a céges proxyn, ellentétben az orbottal.

Egyébként nem muszáj semmit megadni a guglinak. Kamu google profil csak play store-hoz, névjegyek helyben tárolva, no gmail, no naptár, no keep, no térkép - simán megoldható.

(#19743) mizoli válasza s4tch (#19742) üzenetére


mizoli
addikt

Nem csak a böngészésről van szó :N (Egyébként a CM Browser-t használom.)

Kb. azt csinálom, amit javasolsz :D
Minden rendszeren az első, hogy letörlöm a google szinkronizáló appjait, stb., stb.
Sokszor olvasom, hogy az embereket nem érdekli, ha megfigyelik őket, nincs titkolni valójuk.
Nagyon hibás hozzáállás, de semmi közöm hozzá. Titkolni valóm = 0, nagyon "szürkén" élek, viszont elvi problémáim vannak a totális megfigyeléssel, amiben pont a Google a világbajnok.

[ Szerkesztve ]

(#19744) s4tch válasza mizoli (#19743) üzenetére


s4tch
veterán

Hát akkor orwallra fel...

Amúgy az alapelvvel egyetértek, én sem szeretem sem a miui, sem a google "mindent látni akarok" appjait. Ezért is tetszett a miui lite gondolata; kár, hogy már nincs belőle.

(#19745) Mr.C válasza s4tch (#19744) üzenetére


Mr.C
őstag

Egy bajom van vele... Lassú az adatkapcsolat

De nem tudom, különböző social hálózatok mennyire komálják, mert plusz Facebook biztos letilt mert percenként más helyről jelentkezik be az ember

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#19746) mizoli válasza s4tch (#19744) üzenetére


mizoli
addikt

Igen, a MIUI is pont ilyen "mindent látni akarok".
Ezért sem használom. Ami másnak "de jó kis feature", nekem törölni/tiltani való. A v5 még nem csinálta ezt, legalábbis nem ennyire erőszakosan.

Mr.C
Tényleg lassú. Facebook szintén nagy zenész.

[ Szerkesztve ]

(#19747) Mr.C válasza mizoli (#19746) üzenetére


Mr.C
őstag

Otthon vagyok az IT biztonságtechnikákban, tudom miről beszélsz :) Hadd ajánljak neked valamit....

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#19748) cimp


cimp
senior tag

Gyerek összetörte az Mi2 kijelzőjét. Rendeltem egy kijelzőt, jó két-három hét alatt meg is jött. Kicseréltem, és be akartam kapcsolni a telefont, de se semmi! Na mondom le van merülve, feltöltöm. Egy egész napig villogott a piros led és semmi! Ez a fullra merülés utáni nehezen kapok észbe című történet, csak ez egyáltalán nem akart életre kelni! Kivettem megmérni műszerrel, és egy napos töltés után 0,4V! Na mondom sok veszíteni valóm nincs, elővettem egy tápegységet (a momo 24V -os töltője akadt a kezembe elsőre de szerintem egy 12V-os is jó lett volna) és "megbikázom"! KB. 15-20 mp-ig toltam neki a kakaót, rátettem a telefonra, azt írta 1%!!! Bekapcsoltam és hagytam a töltőn. Már szép sárgán villog a led és kúszik felfelé a töltöttség.

m.j.: Ha valaki ilyennel próbálkozna azért óvatosan mert ha sokáig rajtahagyjuk a nagyobb töltőfeszültséget, akkor a nagy áram miatt felforrósodik és gázok keletkeznek, amitől komoly robbanás lesz!! Anno gombelemekkel szórakoztunk, azok akkorát szóltam mint egy puska.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi4 W. & Xiaomi Mi3 W. & Xiaomi MiPad & Xiaomi Mi2 & Xiaomi Redmi 1S & Xiaomi Piston & Xiaomi Piston 2 & Mi Headphones (Brutálisan gyönyörű hangzás!!!)

(#19749) mizoli válasza Mr.C (#19747) üzenetére


mizoli
addikt

Köszi, jó írás. Továbbajánlom másoknak is :)

Jó ideje (bár nem kezdetektől fogva) hasonló módon szoktam eljárni, csak nem feltétlenül ugyanígy, ugyanezekkel az eszközökkel, de a lényeg ugyanez. Még az Offline Calendar is stimmel :)
Telepítés előtt kiveszem a SIM kártyát, felteszem a ROM-ot, (nem adok wifi elérést, és mindjárt tiltom amit lehet, ez romtól függ), telepítem a kedvenc programjaimat (pár hónapja csak az elmentett az apk-t teszem vissza), pl. AFWall+ fehér listával (csak az kap internet elérést, amit engedélyezek).
Ha hosszabb időre gondolom a ROM-ot, felteszem a (zero-nano-mini-pico) gapps csomagot (vagy válogatok a GoogleInstaller.apk-ban, ha épp lehet), letörlöm/fagyasztom/kikapcsolom a google cuccokat, csak az marad, ami kell a markethez. Bár megvan az összes apk, amit használok, nem is kellene még a market sem :)
Legnagyobb gondom a térkép, a programok túnyomó többsége nem megy, ha nincs telepítve google services.
Régebben már írtam fentihez hasonlót, bár nem pont így csináltam. Pl. a SIM kártyát csak azóta veszem ki, hogy sok telepített ROM azonnal hálózati forgalmat generál, mielőtt még bármit is léphetnek. Mint a Google apps, már az előtt küld adatokat és szinkronizál, mielőtt felállt volna a rendszer. Ezért is tetszik a MM, mert ha benn marad a simkártya, akkor is megkérdezi, hogy használhatja-e a hálózatot, ez pénzembe kerülhet :) Persze, nem tudom, hogy a kérdés előtt mit csinált :D

Röviden :D
De ez csak leírva ilyen hosszú, gyorsan megy.

[ Szerkesztve ]

(#19750) Mr.C válasza mizoli (#19749) üzenetére


Mr.C
őstag

Bocsi, de használtál már MIUI Romot meg egyéb unofficial Romokat. Most nem üldözési mániából írom, de pl a MIUI tuti szivárogtat ki infót (még a xiaomi framework-is meg az ANT-hal service többek között) és nem hinném, ha már ennyire alaposak voltak, hogy beépített tűzfal profiljuk konfigurálásával hiába tagadod meg az internet-hozzáférést, attól még kommunikálnak.

Másik fontos dolog, hogy azt se tartom kizártnak, hogy fizikai backdoor is van benne, mint amit pl az NSA is alkalmazott a Western Digital, a Seagate, a Toshiba, az IBM, a Micron Technology és a Samsung merevlemezeinél.... Reméljük tévedek

Harmadszor... ki tudja, unofficial Romok hogy vannak megbuherálva belülről. Sokan kérdezték már, hogyan védem meg a sensitive datáimat.
A válasz:
Kihúzom a netkábelt

Tökéletes biztonságot akarz? Kapcsold le az internetet :D
Ezt inkább offba rakom mert nagyon nem ide vág :))

sudo rm -rf /*

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.