Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) hege21 válasza Mr.C (#19388) üzenetére


hege21
senior tag

Win10-ről vissza Miui-ra sem olyan egyszerű,ezért nem dobtam fel még én sem.....

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#19402) Keil Walker válasza Tomi_Ohl (#19376) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Kíváncsi vagyok rá. Ha holnap lesz időm, akkor felteszem.

(#19403) vampire17 válasza vampire17 (#19398) üzenetére


vampire17
addikt

Rosszul irtam: Xiaomi Aktiválás (elv a com.xiaomi.xmsf ) ez ebreszgeti a telot, elv 250-szer csinalt wakeup triggert... mi lehet ez az app??

(#19404) FANaticpass


FANaticpass
tag

Archív rom miért nem érhető el a miuiandroid.hu n?

(#19405) s4tch válasza vfeco (#19400) üzenetére


s4tch
veterán

Miuiandroid.hu-n digojr kolléga.

(#19406) laci laci válasza vampire17 (#19395) üzenetére


laci laci
addikt

Letöltőttem, nekem is tetszik..

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19407) vfeco válasza s4tch (#19405) üzenetére


vfeco
aktív tag

Köszi, keresem...

(#19408) Tomi_Ohl válasza Keil Walker (#19402) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Közben csináltam neki XDA topikot: [link]

vampire17 az szokott értesítéseket adni, amíg nem adtad meg a telefonszámod a Xiaominak. Úgy tűnik, nálad beragadt.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19409) bozarjoska válasza Tomi_Ohl (#19408) üzenetére


bozarjoska
őstag

Grat Tomi jól néz ki :R
De iOS verzió nincs? :D

(#19410) calamites válasza laci laci (#19406) üzenetére


calamites
őstag

Nekem is tetszik, de van már őszi, halloweenes, hálaadásos, remélem minden évszakra, és húsvétra is lesz.

(#19411) Mr.C válasza Tomi_Ohl (#19408) üzenetére


Mr.C
őstag

Grat! Igényes munka! Kár, hogy eddig Sony telefonom volt és már nem vonz az UI meg a feature-ök...
Régen még használtam a sony music-ot mer tényleg jó a hangja, de miután rátaláltam a jetaudio-ra, azóta nincs konkurencia

sudo rm -rf /*

(#19412) Keil Walker válasza Tomi_Ohl (#19408) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Fent van, szép munka :)
A myXperia-t le kellett tiltani, mert mindig dobta az üzenetet, hogy leállt.
Minden más szépen működik.
Volt sony-m, nagyon szerettem a launcher-ét. Még mindig szuper. Ma még tesztelem. Ha nem lesz vele nagy gáz, akkor a 6.0-ás miui megjelenéséig fent is hagyom.

(#19413) hunaqua


hunaqua
addikt

....hátha valaki itt :B

"Aki használja a CM12-es Rom-ot az írja már le,hogy tudja előszedni a SIM kártyáról a névjegyeket?"

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#19414) Keil Walker válasza hunaqua (#19413) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Névjegyek - >jobb felső sarokban a 3pont - > importálás/exportálás - > importálás sim kartyáról

(#19415) cjvt3o


cjvt3o
aktív tag

Üdv,

Kérnék némi segítséget, ha lehet... :)

Simán gondolom, hogy véletlen egybeesés, de nem volt közvetlen előzménye...

Szóval tegnap éjjel frissítettem OTA a rendszert MIUIHU-5.12.4-re. Éjjel eldöcögött (mármint gondolom, hogy eldöcögött, én aludtam, de az ébresztés szólt), aztán 60 %-os akkuállapot körül reggel FC-zni kezdett minden. Nyomtam neki egy reboot, az beakadt a MI-nél. Akkor hosszú powerrel ismét reboot. Megint beakadt a MI-nél. Akkor hangerő fel + power, erre Fastboot (recoverybe akartam menni, elsőként a cache-ket wipe-olni, aztán, ha az nem megy, akkor systemet váltani). Gondoltam, eszerint rosszul emlékszem, nem a hangerő fel a recovery, szóval nyomtam hangerő le + power, de ismét fastboot. No mondom, akkor valahogy csak újra bootolok, úgyhogy hosszasan nyomtam a powert.

Azóta csend.

Sem recovery, sem rendszer, sem fastboot kombinációban semmi, hiába rakom fel töltőre, akkor sincs semmi (a töltőt sem reagálja le), csak fekete képernyő, kikapcsolt állapot.

Mindenesetre, ha van valakinek ötlete a szervíz előtt esetleg, szívesen venném.

(#19416) hunaqua válasza Keil Walker (#19414) üzenetére


hunaqua
addikt

jobb felső 3pont-ra ez jön:
-hívási előzmények
-Új névjegy
-Beállítások

Ezeken belül sem szerepel "importálás/exportálás - > importálás sim kartyáról"

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#19417) Fejvadi válasza vampire17 (#19395) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Egy újabb világos tucattéma. Egyetlen sötét Official témát sem tudnak kierőltetni magukból.

(#19418) Keil Walker válasza hunaqua (#19416) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Ne a telefon ikonra kattints, hanem a névjegyekre :)

[ Szerkesztve ]

(#19419) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19376) üzenetére


mizoli
addikt

Jó lett a ROM, gratulálok!

Legalább tudom milyen az Xperia érzés :D
Talán egy filekezelő jó lenne a következő verzióba.

[ Szerkesztve ]

(#19420) Fejvadi válasza bozarjoska (#19409) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nekem is az kellene csak Dark. :)

(#19421) hunaqua válasza Keil Walker (#19418) üzenetére


hunaqua
addikt

:R :R

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#19422) Keil Walker válasza mizoli (#19419) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Igen, a fájlkezelő nekem is hiányzott.
Illetve lenne még két apróság:
- Bekapcsolásnál az a vakító fehér háttér rendesen kiégette a szemem :D Lehet szerencsésebb lenne fekete háttérrel megoldani. Egyébként ez a miui7-nél is zavar. A 6osnál sokkal jobb volt a fekete háttér.
- Az ertesítő sávban duplakoppal nem alszik el a telefon. Ezt be lehet tenni, vagy az xperia ui miatt tűnt el?

(#19423) mizoli válasza cjvt3o (#19415) üzenetére


mizoli
addikt

Ha a bekapcsológomb -tényleg- hosszú nyomására nem reagál, akkor lehet, hogy lemerült az akku.
Dugd rá a töltőre, és hagyd rajta. Ha a töltésjelző LED világít, próbáld meg elindítani (töltés közben lehet, hogy tovább kell nyomni a gombot, mint egyébként). Ha nem jön be a rendszer, és van fenn telepíthető ROM, menj a recoverybe, és tedd fel. Ha nincs, töltsd fel az akkut, és számítógépről tegyél fel egy fastboot ROM-ot. Leírás van pl. a miuiandroid.hu-n.

[ Szerkesztve ]

(#19424) cjvt3o válasza mizoli (#19423) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Üdv,

Ha feldugom (saját töltője - de a töltő működik egyébként), nincs reakció (sem LED, sem semmi).

Félóra múlva sincs.

És gombokra sem reagál.

(És 11 napja járt le a 12 hónapos edigital gari :( )

(#19425) mizoli válasza cjvt3o (#19424) üzenetére


mizoli
addikt

Ez pech a garanciával.
Nem tudok róla, hogy valaki így járt volna.
Azért próbáld másik töltővel is, hátha. Ha van az akkuban töltés, reagálnia kellene a hosszú! bekapcsra, legalább a Mi logónak be kellene jönnie.

[ Szerkesztve ]

(#19426) FANaticpass válasza Mr.C (#19384) üzenetére


FANaticpass
tag

Az Ivan félét nem találom esküszöm.... :( help! :R

(#19427) Keil Walker válasza FANaticpass (#19426) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19428) barackle válasza cjvt3o (#19424) üzenetére


barackle
tag

Nekem egyszer volt egy hasonló: hívást vártam, ami nem akart megérkezni, ezért ránéztem (volna) a telefonomra, de nem tudtam bekapcsolni a kijelzőt, se kép, se hang, nem reagált a bekapcsoló gombra. Előtte pár perccel még 80% körül volt az akku, szóval nem volt valószínű, hogy teljesen lemerült volna, de felraktam tölteni, hátha... viszont nálam sem villant fel a led, hogy elkezdené tölteni, és nem reagált a tényleg hosszú bekapcsoló gomb nyomására sem, a recoverybe se lépett be. Viszont nekem szerencsére fastboot-ba sikerült belépnem (szóval mégis reagált valamilyen szinten a gombra, csak nem mutatta jelét), utána már a bekapcs gombbal újra is tudtam indítani, azóta pedig megy rendben. Tavaly február óta használom a telefont, és most először fordult elő ilyen kb 1 hónapja. De nekem ezt a jelenséget nem előzte meg se rom, se kernel, se recovery telepítés/frissítés, fogalmam sincs mitől lehetett (de az hozzátartozik, hogy akkor stuxnet (ami ma már ZeuroniX) kernel volt a telefonon).

(#19429) mikoljan


mikoljan
tag

Sziasztok,

Jól gondolom, hogy az utolsó global developer ROM, amit a en.miui.com-ról OTA-n kapott a user, az az 5.11.12 volt? (Gapps, és angol, kínai nyelv)
Majd onnantól kezdve pedig a xiaomi.eu-ról jön OTA-n keresztül a global developer ROM?
Kicsit el vagyok kavarodva, úgy érzem.

Jelenleg a telefonon (Mi3 W) az 5.12.3 Beta van feltelepítve, azonban azt vettem észre, ha elmegy a térerő, akkor ismételten PIN-kódot kell beadnom, amire eddig nem volt precedens.
Downgrade-ni egyszerűen úgy tudok, hogy letöltöm pl az 5.11.26-ot, majd bemásolom a downloaded_rom mappába és mehet is a "frissítés"?

Köszi a válaszokat előre is!

- - - We Enter Into The Future - - -

(#19430) bozarjoska válasza mikoljan (#19429) üzenetére


bozarjoska
őstag

A miui.com-os és a xiaomi.eu-s rom az két különböző! Az első az angol/kínai míg a második a multi! Kettő között szerintem ne nagyon ugrálj wipe nélkül!

Mindegy hova másolod a romot, a frissítés appból tudod feltenni! De sokat ne ugorj vissza mert akkor összeakadnak a dolgok és nem fog működni rendesen a telefon! Ha többet akarsz visszamenni akkor full wipe kell!

[ Szerkesztve ]

(#19431) mikoljan válasza bozarjoska (#19430) üzenetére


mikoljan
tag

Köszönöm a választ! :R
Hmmm, azonban valami még mindig nem tiszta számomra. Régen (jópár hónapja), amikor néztem, akkor tényleg csak két nyelv volt a készüléken, most az 5.12.3-nál már több nyelv is szerepel.
Egyébként ezt látom az About phone-nál:
MIUI version: MIUI 7 by xiaomi.eu 5.12.3 Beta

Ha jól értem - és teoretikusan - amennyiben két nyelvet (angol, kínai) szeretnék és Gapps-ot, akkor az en.miui.com-ról, mint global developer ROM az 5.11.12-t tudom letölteni. Jól tippelem?

Nekem az előző heti ROM-mal nem volt gondom, azt szeretném visszatenni.

Arra kérhetek szépen tippet, hogy miként lehet az automatikus frissítés telepítést kikapcsolni? Arra gondolok, hogy a telefon leszedi automatikusan a frissítést, de egy pár nap elteltével automatikusan telepíti, holott én nem szeretném. Most pont jól jött volna.

Köszi!

- - - We Enter Into The Future - - -

(#19432) cjvt3o válasza mizoli (#19425) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Egyelőre semmi jele életnek...

Viszont találtam jó pár hasonló esetet, majd ezt:

http://en.miui.com/thread-73348-1-1.html

(#19433) bozarjoska válasza mikoljan (#19431) üzenetére


bozarjoska
őstag

Amiben két nyelv van csak (angol/kínai) abban nem lesz gapps és magyar nyelv sem! Egyszerűbb ha felteszed ami a xiaomi.eu-n van (multi rom) vagy ami a miuiandroid.hu-n van (miuihu rom).
Itt megtalálod hogy kell visszarakni! Rád az első rész vonatkozik. Azért nyomj majd egy wipe cache/wipe dalvik cache-t.

Frissítés app - jobb felül 3 pötty - beállítások, és itt tudod kikapcsolni az autó frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#19434) mizoli válasza cjvt3o (#19432) üzenetére


mizoli
addikt

Nem tűnik bonyolultnak :)
Ha tényleg halott a telefon, vannak eszközeid hozzá (szétszedés), és úgy gondolod, hogy meg tudod csinálni, rajta.
A szoftveres rész csak egy sima fastboot rom telepítés.
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#19435) Tomi_Ohl válasza bozarjoska (#19409) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Kösz
Az majd a BozarOS lesz, úgyhogy te csinálod :)

Mr.C én a Poweramp-pal voltam hasonló helyzetben, de ez az egyetlen ROM, ahol nem teszem fel. A Sony zenének elég jó hangzása van.

Keil Walker köszi, a MyXperiát még tesztelem, mert ha nem jelentkezel be a Sony appokba a Beállításvarázslónál, akkor nem dob FC-t. Még próbálgatom, aztán az is lehet hogy a következő verzióban eltávolítom az appot és az entryjét a beállításokban.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19436) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19435) üzenetére


mizoli
addikt

Na és fájlkezelőt tervezel beletenni?

[ Szerkesztve ]

(#19437) cjvt3o válasza mizoli (#19434) üzenetére


cjvt3o
aktív tag

Áááá.... :)

Ha szoftverbuznyákolás lenne, még csak-csak bevállalnám (mégha tök más fejlesztési területtel töltöm is amúgy az időt), de a hardver az más tészta (még szöget se verek falba a kacska kezeimmel, ez meg nem csak annyi, hogy összerak az ember egy szervert, aztán neki áll rá gentoo-t fordítani). :)

(#19438) mizoli válasza cjvt3o (#19437) üzenetére


mizoli
addikt

"összerak az ember egy szervert, aztán neki áll rá gentoo-t fordítani"

Akkor nem foghat ki rajtad egy Mi3 :)

(#19439) Tomi_Ohl válasza mizoli (#19436) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Többen is jelezték, hogy illene, szóval igen. :D
Kérdés, hogy mi lenne jobb: ami gyárilag van telepítve Sonykon, vagy valami más, ami root jogokat is kezel?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19440) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nekem ezzel az Xposeddel csak a bajom van :DDD
Ivan 4.4 alatt semmit nem mutat a Letöltésekben, miért? -> [link]

[ Szerkesztve ]

(#19441) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19439) üzenetére


mizoli
addikt

ES megfelelő lenne :)
Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy a naptár megjelenése is tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#19442) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Most néztem a MaTv-t és a Micro legújabb Win10-es telefonját mutatták be. Ez nagyon gyenge eresztés, tényleg nem ér meg még egy telepítést sem nekem.

(#19443) Keil Walker válasza Tomi_Ohl (#19439) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Ez is jól néz ki és ha ez a sony-s akkor legyen ez, de én azonnal cserélném ES-re :D

(#19444) Tomi_Ohl válasza mizoli (#19441) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Csak el ne fordítsd azt a naptárt landscape-be :D

Akkor úgy látszik, ES-t fogom beletenni. Majd a data partícióra rakom (meg még pár appot áthelyezek), hogy könnyen el tudja távolítani az, aki akarja.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19445) laci laci válasza Tomi_Ohl (#19444) üzenetére


laci laci
addikt

Te tudsz valami infót a miuihu 6.0-ról?Milyen lesz,mit várjak tőle?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19446) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Mi a helyzet a stabil Miuihu-val?

(#19447) Ájvé válasza Fejvadi (#19446) üzenetére


Ájvé
veterán

(#19448) Tomi_Ohl válasza laci laci (#19445) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

A felhasználók elég keveset fognak belőle látni, maga a MIUI felület miatt ugyanúgy fog minden kinézni. Különbség talán csak a harmadik féltől származó appokban lesz (színezett állapotsáv, lolli/mm effektek). Azt mondják, a doze mode működik (energiatakarékos alvó állapotban), a Now on Tap szintén működni fog (persze csak angolul). Kínai fórumon valaki azt írta, hogy "very, very smooth", szóval ha minden igaz, már az első publikus build sem fog akadni.
Nagyjából ennyit lehet elmondani róla. Arról nincsen információm, hogy a két system partíció össze lesz-e vonva, de valószínűsíthető, hogy igen.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19449) laci laci válasza Tomi_Ohl (#19448) üzenetére


laci laci
addikt

Csak egyszerűen:- :R :R

Más:-Már várom és az öcsém(mi3)teloján is kicserélem,mert most miui global van fent...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19450) blod001 válasza Tomi_Ohl (#19448) üzenetére


blod001
tag

A mostani pénteki frissítéssel már megkapjuk vagy erről még nincs hír? Nagyon várós, remélem jó lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.