Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) kárátékutyá válasza laszy01 (#20450) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Inkább lehet 2 tokot is vinni. :)

(#20452) mizoli válasza laszy01 (#20450) üzenetére


mizoli
addikt

Inkább fordítva gondolnám : D

(#20453) pozanos válasza kárátékutyá (#20451) üzenetére


pozanos
tag

Ha nem kél el a mangalica, csinálhatnánk egy ünnepi xiaomi mi 3 disznóvagast, amikor megvan az MM miuihu.

[ Szerkesztve ]

(#20454) kárátékutyá válasza pozanos (#20453) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Na ne disz 'N ÓL kodjatok! Vigyétek el a tokokat, vagy kikukázom őket. Hármat viszel ingyen, 4.-et ajándékba lapod. Ui? :DDD

(#20455) pozanos válasza kárátékutyá (#20454) üzenetére


pozanos
tag

Írtam privit. A második jo lesz nekem hogy ne fröccsenjen rá a disznózsír, amikor vágjuk a malacot.

[ Szerkesztve ]

(#20456) kárátékutyá válasza pozanos (#20455) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Re.

(#20457) mizoli válasza pozanos (#20453) üzenetére


mizoli
addikt

Privát? Szóval a többieket ki akarjátok hagyni a buliból. Na szép :D

[ Szerkesztve ]

(#20458) pozanos válasza mizoli (#20457) üzenetére


pozanos
tag

Dehogyis, Zoli te töltöd majd a hurkáját a Xiaomi mangalicának.

kárátékutyá Repü.

[ Szerkesztve ]

(#20459) kárátékutyá válasza pozanos (#20458) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Első 2 kis mangalica zenész kollégáé. :DDD

(#20460) Tomi_Ohl válasza mizoli (#20438) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Akkor ez a következő rejtély, mert nekem meg csak az utóbbi működött. :D

Mr. C nekem is mást ír a TB, meg a Solid Explorer is.

calamites na és mennyire melegít? Egy Snapdragon 810-zel felér? :)

Az üzletelést mostmár kizárólag privátban folytassátok, a disznótor viszont nem rossz ötlet, tökéletes módja lenne az MM megünneplésének. :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20461) pozanos válasza Tomi_Ohl (#20460) üzenetére


pozanos
tag

Sajnos kiderült hogy egy fiktív disznóról van szó. :)
Rendben, befejeztük, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#20462) mizoli válasza Tomi_Ohl (#20460) üzenetére


mizoli
addikt

Ezen már egyáltalán nem csodálkozom. :) Lassan az a természetes, hogy nálam máshogy működik, mint nálad. :D

(#20463) ∂яσнυη válasza Tomi_Ohl (#20460) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Mikor lesz a disznó tor? Jövök én is. ;] Kinek van disznója?

Hurka kolbász minden jöhet. Koliba elfogy hamar. Sőőőt Mi is szoktunk itt csinálni, de ezek a városi gyerekek nem értenek hozzá, mert bótból veszik a húst. :((

Élő disznó és legalább 50 fokos szesz nélkül nem is disznótor a disznótor. A szesz részével itt sincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#20464) Tomi_Ohl válasza pozanos (#20461) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Pedig már kezdtem beleélni magam. :D
Helyes.

mizoli ez mondjuk nem baj. Annyi, hogy ha jön egy új tag, meg kell tőle kérdezni, hogy mizoli- vagy Tomi_Ohl-féle Mi3-a van-e, és az szerint ajánlani a scriptet/Gapps-t. :)

gyurex17 kárátékutyá hirdetett meg itt egy mangalicát, tőle kérdezd. :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20465) mizoli válasza Tomi_Ohl (#20464) üzenetére


mizoli
addikt

:D

Azért tanulságos lenne megfejteni, miért van így. Azonos telefon, azonos rendszer, aztán mégsem :)

(#20466) llaszlo válasza Tomi_Ohl (#20419) üzenetére


llaszlo
veterán

Milyen ismert hibáik vannak a CM-eknek? Valami ami nem működik, vagy nem rendesen működik?

(#20467) mizoli válasza Tomi_Ohl (#20464) üzenetére


mizoli
addikt

Jut eszembe, talán egy órája priviztem vkivel RR Gapps-t, és neki is jó volt, ami nekem bejött, tehát nem egyedi :)
Ha meg azt mondom, hogy az új, 1.35GB-os particionálásból kihagytam a MiRecoveryt, kiátkoztok :D

[ Szerkesztve ]

(#20468) Tomi_Ohl válasza llaszlo (#20466) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

A töltés körül van egy kis kavarodás. Vannak, akik azt állítják, lassan tölt, vannak (köztük a fejlesztő is), akik szerint meg gyors. Más hibáról nem tudok.

mizoli na és mivel csináltad? Adb-vel még el tudom képzelni, hogy lehetne.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20469) mizoli válasza Tomi_Ohl (#20468) üzenetére


mizoli
addikt

Nem ADB. A "visszaparticionálás" után cwm-ben formáztam mindent, de gyanús volt, hogy túl gyorsan csinálja a 2. systemet. Ismét próbáltam a scriptet, de most azt, ami te is használtál. Ismét format, de látszólag semmi változás. Próbáltam flashelni a MIUI 4.8.22-t (előzőleg bejött), látszólag ok, de nem bootolt. MiFlash-el el viszont bejött a 4.11.7., bár igen sokáig csak Mi logó volt. Updaterrel feltettem rá egy másik (passz, már kavarom) MIUI-t, de leállt a folyamat. Vertem a fejem a falba :W
Ismét MiFlash, talán a 4.10.24? , nem bootolt. Próbálgattam a fastboot romokat, mint előző alkalommal, aztán asszem a 4.11.21? sok Mi logo és bootanimáció után elindult. Talán nem kellett volna, de csináltam már mindent: CWM-ben format mindkét system, stb., és most "rendes" ideig formázott, félmosoly :)
MiFlash 4.11.21? , simán indult, updaterrel több verzión keresztül (nem kellet volna) 5.12.10(ha igaz). Ebből próbáltam az 5.12.17alphát, de nem indult, Mi logónál elakadt. Kicsit pipa voltam, elmentem boltba :)
Arra értem haza, hogy a lányom nyomkodja a telefont, hogy valaki felhívott. :F (SIM kártyát benne felejtettem). Elindult :)
Ismételtem az alphát, újraindult, piszok sokáig semmi, de végre bootolt. Erre gyorsan feltettem a TWRP-t, hogy visszateszem a jól belakott RR-t. Nem is lepődtem meg, hogy nem megy, de szerencsére az újratelepítés igen.
Körbeértem, sok szívás, semmiért :O

Ezt nem akartam megírni, mert mindenki hülyének néz -jogosan-, de ha már kérdezted... :D
Senkinek nem javasolom a módszert :(

[ Szerkesztve ]

(#20470) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Kicsit nem figyelek és már disznólkodtok :D

(#20471) mizoli


mizoli
addikt

:O :O
Meghalt a Mi3 :(((
A villamosra akartam felszállni, kotorásztam a zsebemben pénzért, beleakadt a kezem a fejhallgató zsinórjába, valahogy kirántottam vele a telefont, leesett a peronra, onnan a sínek közé a latyakba. Nem tudtam gyorsan felkapni, mert odaért a villamos. Mire felszedtem, már nem élt. Otthon beáztattam denaturált szeszbe, hajszárítóztam, hátha kiszárad, de semmi életjel. Kívülről semmi nyoma az egésznek. Szétszedéshez nincs eszközöm.
Most passz, vagy veszek egy MiNote-ot, vagy egy másik Mi3-at. Ebayről drágább, de 2 nap alatt itt van.

[ Szerkesztve ]

(#20472) vikla007 válasza mizoli (#20471) üzenetére


vikla007
aktív tag

Hardverapron keresd t-pac ot. Ő vállal ilyen tisztítást még "melegében". Gari nincs, de egy próbát esetleg megér...

(#20473) Tomi_Ohl válasza mizoli (#20469) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Szóval megint hasonló eset, mint múltkor. Az egyik régi rom elindult, többi nem.
Ha az 5.12.17 fent volt, akkor pedig már elvileg meg lehetett az új partíció.

(#20471) ne már... :( Biztos, hogy nem kell több idő a szárításra? Pár napig is rizs között szokták hagyni, meg ilyesmi.
Ha esetleg új Mi3 kéne, nézd meg ibuygou-n is. A minap írtam, milyen jó árban van ott. Szállítás sem sokkal több idő.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20474) calamites válasza mizoli (#20471) üzenetére


calamites
őstag

Őszinte részvétem.

Ettől félek én is a legjobban.

Egy haverom kotta részegen hányás után az ingzsebéből pottyantotta bele a budiba a sajátját samsungját.

(#20475) Fejvadi válasza mizoli (#20471) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Sajnálom !!
Lehet nem a beázás a baj, csak elpattant egy forrasztás.

(#20476) Ájvé válasza Tomi_Ohl (#20473) üzenetére


Ájvé
veterán

Áfát még rá kell számolni, azt is tedd hozzá.

(#20477) Tomi_Ohl válasza Ájvé (#20476) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Igaz, vagyis +5%-ot kell rászámolni, annyi a biztosítás.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20478) llaszlo válasza mizoli (#20471) üzenetére


llaszlo
veterán

A szétszedéshez csak egy csillag csavarhúzó meg egy műanyag lap kell. Legalábbis a hátlap levételéhez.
Akkor már látnál is valamit.
Tegnap én is kiejtettem a zsebemből a wc-ben, de a tokok megvédték. Alul a hangszórónál a műanyag burkolat kipattant, de azt vissza tudtam pattintani.

calamites: A Nokia 6610-esem én is így találtam meg egy reggel a fürdőben a hányás közepén darabokban. :) Az szerencsére működött tovább.

[ Szerkesztve ]

(#20479) bozarjoska válasza mizoli (#20471) üzenetére


bozarjoska
őstag

Barátnőm redmi 1s telefonja a budiba esett, neki kellett egy-másfél nap mire bekapcsolt, azóta jó! Szerintem még várj egy kicsit hátha.

(#20480) Ájvé válasza bozarjoska (#20479) üzenetére


Ájvé
veterán

Azért Redminek kapásból ki lehet szedni az akksiját, ami ilyen esetben létfontosságú lehet. Mi3-nak meg ügye nem, elvileg tejesen áramtalanítani kellene ilyenkor, na ez kicsit problémás. Ettől függetlenül lehet túlélte, nekem is volt Defym ami teljesen beázott és utána még egy darabig működött, de sokat számít ha rögtön kiveszed az akksit.

(#20477) Tomi_Ohl:
Ez hol van? Nem láttam ilyen lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#20481) bozarjoska válasza Ájvé (#20480) üzenetére


bozarjoska
őstag

Az igaz, mi is kiszedtük egyből.

Én se látom a Mi3-nál ezt a lehetőséget. (Mi4c-nél ott van a "Import Duty Insurance").

(#20482) mizoli


mizoli
addikt

Kösz mindenkinek a részvétet, tanácsokat, rendesek vagytok. Javíttatást nem érdemes megpróbálni, nem Magyarországon vagyok, biztosan tudnék újat venni a szerviz munkadíjából. Tudom, hogy viszonylag egyszerűen szétjön, láttam videót róla, majd beszerzek hozzá eszközöket, vesztenivalóm nincs.
A rizsről nem hallottam, már benne is van. Jó hír, hogy rízs van bőven, de ha elfogyna, a szomszéd kínai :)
Majd beszámolok a fejleményekről.

(#20483) Mr.C válasza mizoli (#20469) üzenetére


Mr.C
őstag

Ez nem semmi marathon lehetett.... főleg, az utóbbiak miatt, hog még ki se használhattad.

Nekem is volt egy kis ezmegaz amikor ezt csináltam, remélem majd a beta MIJÁU MM-ről lesz fastboot ROM, hogy ne legyen ennyire bonyolult

sudo rm -rf /*

(#20484) Fejvadi válasza bozarjoska (#20479) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Mi lett volna, ha az iPhone-od van épp nála? :D

(#20485) bozarjoska válasza Fejvadi (#20484) üzenetére


bozarjoska
őstag

Akkor még tervbe se volt :) de bele se merek gondolni:D

(#20486) s4tch válasza bozarjoska (#20485) üzenetére


s4tch
veterán

Öcsémnek pénteken vettünk egy 6s-t, biztosítással. Így kevésbé para, hogy milyen qrvadrága az az izé. Egyébként szép, jó, gyors, okos, de 200+ pénz egy 16 gigás telefonért és ~40 rongy memória upgrade-ért simán rablás.

Részvét, mizoli...

(#20487) bozarjoska válasza s4tch (#20486) üzenetére


bozarjoska
őstag

Nekem csak i6 van 16gigás és használtan vettem (3 hónapos de minden tökéletes rajta csak egy apró karc van a hátulján) 140-ért, ez még belefér nekem.

(#20488) mizoli válasza s4tch (#20486) üzenetére


mizoli
addikt

Köszi.

(#20489) laci laci válasza mizoli (#20482) üzenetére


laci laci
addikt

Részvétem, hadj segítsek annyiban, hogy a rizsben teljesen merüljön el és két napig legyen benne. Töltőre csak a legvégén ragd, mert ilyenkor az tudd a legnagyobb gondot okozni.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#20490) Tomi_Ohl válasza Ájvé (#20480) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Import duty insurance lenne. Azt hittem, van Mi3-ra is, mégse látni a lehetőséget. Ez felettébb érdekes, mert az összes többi telefonnál ott van, még a Redmi 1S-nél is. Lehet, hogy az akció miatt eltávolították.

mizoli a rizs elvileg magába szívja a nedvességet. Azért vigyázni kell vele, mert a levegő páratartalmát is magába szívhatja, így ajánlott többször cserélni.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20491) mizoli válasza Tomi_Ohl (#20490) üzenetére


mizoli
addikt

Gondoltam, hogy ezért kell a rízs. Majd cserélgetem, és szárazon sütök neki jó sokat :)

Laci laci
Neked is köszönöm.

(#20492) Ájvé válasza Tomi_Ohl (#20490) üzenetére


Ájvé
veterán

Köszi megtaláltam most már én is, igen van a drágább 300$-tól kezdődő készülékekre van, de az már nem éri meg annyiért.

[ Szerkesztve ]

(#20493) llaszlo válasza mizoli (#20482) üzenetére


llaszlo
veterán

A rizs nem biztos, hogy jó ötlet. A szakemberek véleménye is megoszlik. Mert pont, hogy összegyűlik a pára a rizsnél és ez miatt több lesz a pára, mint a rizs nélkül. A sima szárítást javaslom inkább.

Más:
A CWM hová készíti a mentést? Mert a clockworkmod mappában nincs semmi sem. Viszont a helyet meg elfoglalja ezt látom.

(#20494) bozarjoska válasza llaszlo (#20493) üzenetére


bozarjoska
őstag

mnt/shell/emulated/clockworkmod/backup

Amúgy összefoglalóba benne van.

[ Szerkesztve ]

(#20495) mizoli válasza llaszlo (#20493) üzenetére


mizoli
addikt

Közben eszembe jutott, hogy van egy csomó silica gel a fototáskámban, átettem abba.

(#20496) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Olyan kérdésem lenne hogy ennél a rendszernél frissítés után mennyire ajánlott a gyári adatok alaphelyzetbe állítása? 5.12.3.global gyári visszaállítás után tettem fel a miuihu 5.12.4-et, és miután felment, megint toltam egy gyári adatok visszaállítását. Most viszont csak úgy rátoltam a frissítés appal az 5.12.11 multit-t úgy hogy se előtte se utána nem töröltem a gyári adatokat. Szóval ez a rendszer elbírja így?

[ Szerkesztve ]

(#20497) bozarjoska válasza kárátékutyá (#20496) üzenetére


bozarjoska
őstag

Azért én nem ugrálnék így a romok között (global-miuihu-multi)! Nem kell visszaállítgatni semmit de válassz ki egyet a három közül és azt használd mert a végen összeakad valami aztán használhatatlan lesz az egész.

Akkor használd azt de nem kell a gyári visszaállítás! Ha esetleg valami nem okés akkor egy wipe cache/wipe dalvik cache de amúgy csak felrakod és élvezed!

[ Szerkesztve ]

(#20498) kárátékutyá válasza bozarjoska (#20497) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Bocsánat, az utolsót elszúrtam. Az utolsó is a vagyula féle (bár ezért már "kaptam", szóval az általa fordított 5.12.4. miuihu után a vagyula miuihu 5.12.11)

[ Szerkesztve ]

(#20499) Tomi_Ohl válasza Ájvé (#20492) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Ezt a 300$-t hol láttad? Mi4C, Redmi akárhány olcsóbb.

kárátékutyá persze, a heti frissítéseknél nem kell semmit törölni. A Dalvik cache automatikusan törlődik, az elég.
Esetleg majd az MM frissítésnél nyomhatsz egyet, vagy majd hónapok után (kötelezővé mondjuk soha sem teszi a Xiaomi, de a legtöbben beláttuk, hogy néha nem árt).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#20500) kárátékutyá válasza Tomi_Ohl (#20499) üzenetére


kárátékutyá
őstag

borzajoska, Tomi_Ohl köszi!

Igen, láttam a csíkozódást alul :)

Azt lehet tudni (vagy inkább érezni), mikor lesz rá olyan MM, amin kb minden működik? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.