Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Mr.C válasza mizoli (#19850) üzenetére


Mr.C
őstag

Csak akkor rakom fel, ha a wipe cache and dalvik elég neki... Nem akarom elrontani a szinte tökéletes romomat

sudo rm -rf /*

(#19852) mizoli válasza Mr.C (#19851) üzenetére


mizoli
addikt

Én már felraktam, dirty flash-sel, + egy supersu-t is hozzá, most éppen beállítgatok. Eddig megy, de még nincs telepítve gapps. Nyilván jobb egy clean flash. Ezt már megcsinálom, aztán megy egy tiszta telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#19853) s4tch válasza Mr.C (#19851) üzenetére


s4tch
veterán

Csak a google appokat kell külön kezelni, a többi megy simán. Ami nekem segített: gapps flash, google fiók törlése, google appok adatainak törlése, wipe cache és dalvik cache, reboot után belépés a fiókba, és megy minden.

(#19854) FANaticpass válasza Ájvé (#19803) üzenetére


FANaticpass
tag

Köszi. En is esténként töltöm es ennyi... De a szomszéd srác kiakaszt h o csak 2 3 napont tölti az övét (mi3) de akkor biztos a zsebében van és kész.... Tökéletes telo nincs panasz :)

(#19855) Mr.C válasza s4tch (#19853) üzenetére


Mr.C
őstag

Most bátorítani próbáltok? :P
Az a baj, hogy annyira meg vagyok elégedve a mostani MM-el, hogy nem igazán vonzanak ezek a driver update-ek és nem nagyon hallom, hogy milyen előnyei vannak. Bár egy camera driver már igencsak kell, mert semmivel se tudom kikényszeríteni a 720p 120fps-t... max 43-at tudok, de az is csak ilyen "rázoomolt" verzió, nem trueHD

sudo rm -rf /*

(#19856) mizoli válasza Mr.C (#19855) üzenetére


mizoli
addikt

Én meg csináltam egy clean flash-t, aztán csak néztem :U Véletlenül az RR-t raktam fel. :DD
Ez a dec.16-i verzió, még nem próbáltam úgysem :)

Ja, mégis. :) Nem megy benne az FM rádió.

[ Szerkesztve ]

(#19857) ∂яσнυη válasza s4tch (#19846) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Ez a Miui 6.0 most heti beta teszter változata? Cwm el próbálta valaki?

Egyéb: Szerintetek melyik rom kezeli a legjobban a memóriát?Gondolom valami full lite rom. Custom rom is jöhet.

Illetve Tomit kérdezném, mert tudom, hogy ő szokott kernelezni is, hogy hanyas verziót és mit szokott beállítani a God's kernelben.

[ Szerkesztve ]

(#19858) s4tch válasza ∂яσнυη (#19857) üzenetére


s4tch
veterán

Nem, ez egy teljesen csupasz mm.

(#19859) mizoli


mizoli
addikt

Felraktam clean flash-sel az új Ivan romot, 2015.12.19-i open-pico-gapps ment hozzá, AFWall+ és GravityBox ment még fel, teljesen jó. Majd este tudom csak folytatni.

Mr.C
Gondolom úgyis van mentésed a jól belakott rendszeredről, aztán ha valami nem tetszik, visszamész :)

gyurex17
Amiről most szó van, az nem MIUI (tudom, benne van a file nevében a szó, hanem az Ivan 6.0 (ha ezt kérdezted).
Felmegy CWM-mel.

[ Szerkesztve ]

(#19860) Tomi_Ohl válasza ∂яσнυη (#19857) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

MIUI ROMok közül a júliusiak voltak elég jók ilyen szempontból, custom ROMokból már több van: sima CM, RR, Beanstalk stb mind hasonlók ilyen szempontból. Nem tudom, hogy ez azért van-e, mert már megszoktam, vagy mert tényleg így van, de van egy olyan érzésem, hogy a régebbi LP ROMok (június körüliek) még egy kicsit jobbak voltak.
God's kernel: R4 és R5 is jó, előbbi volt fent huzamosabb ideig. Az ElementalX governor-t szoktam beállítani, hagyni 2.3GHz-en a CPU-t (GPU-t esetleg játékhoz húzni), I/O ütemezőnek jó a FIOPS, hotplug-nak meg alucard-ot használtam, de inkább csak azért, mert azt kellett tesztelni, nem tudom, hogy valóban jobb-e.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19861) blod001


blod001
tag

Nekem 5.9.17 van fent. Még mindig úgy rezeg a telefon, mint ha szét akarna esni notification-nél vagy sikerült már javítaniuk? Kezdem rosszul érezni magam, hogy ennyire régi verziót használok. :D

(#19862) petrson válasza blod001 (#19861) üzenetére


petrson
senior tag

Nekem is ez van fent, nincs bajom a rezgéssel, bár Mi4.
Én azért nem frissítettem azóta, mert mindig volt valami gebasz a heti verziókkal...

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#19863) calamites válasza petrson (#19862) üzenetére


calamites
őstag

Nekem is az van fent, de szerintem őt az érdekli, hogy javították-e a rezgés hibát, ami azután jött.

[ Szerkesztve ]

(#19864) blod001 válasza calamites (#19863) üzenetére


blod001
tag

Igen, az 5.9.17 volt az utolsó jó, az érdekel hogy felrakhatok-e valami újabbat vagy még mindig rossz.

(#19865) Ájvé válasza blod001 (#19864) üzenetére


Ájvé
veterán

11.19 van fent és nincs rezgés hiba, egyébként MIUIHU-n azt írták tiszta telepítéssel megoldható ez a hiba.

(#19866) Mr.C


Mr.C
őstag

Most láttam egy process-t a lock screen-en, miszerint "update repositories"

Wtf? Tudtommal itt nincsenek repo-k :S
Ivan 6.0 update 3

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#19867) laci laci


laci laci
addikt

Ilyen se volt még,nagy a csend.Talán beige sütés...Valaki tudd friss infót a miuihu 6.0-ról?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19868) Tomi_Ohl válasza Mr.C (#19866) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Hát a telefonon tényleg érdekes, hogy ezt írta.

laci laci reggel még az volt a kínai MIUI fórumon, hogy jövő héten jön, ha sikerül javítaniuk a lassú töltést. Azóta törölték a posztot.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19869) laci laci válasza Tomi_Ohl (#19868) üzenetére


laci laci
addikt

Akkor már idén stornó.Akkor lehet felteszem az xperia romot,vagy valamelyik 6.0-át amit ajánlasz,ha most miuihu van fent kell hozzá valamit módosítanom?Előre is :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19870) Mr.C válasza laci laci (#19867) üzenetére


Mr.C
őstag

Ez azt jelenti, minden flottul megy és alig van valakinek roblemaja....
Az ivan 6.0 a Dec.18.-i update-tal együtt ütős páros, linkelték már ide

sudo rm -rf /*

(#19871) laci laci válasza Mr.C (#19870) üzenetére


laci laci
addikt

És ahhoz nem kell partíciót változtatni?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#19872) mizoli


mizoli
addikt

Ivan 6.0-ban nem tudom az APN-t beállítani/megnézi, mert com.android.phone FC. :(

(#19873) vikla007 válasza laci laci (#19871) üzenetére


vikla007
aktív tag

Nekem a system 1.2 G és a rom pico gappsal majdnem ennyit foglal... (70,2 MB free)

(#19874) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

A systemen hogyan tudok egy kis helyet csinálni? A Moaabnek kellene.

(#19875) vikla007 válasza ∂яσнυη (#19874) üzenetére


vikla007
aktív tag

Én rootoltam és adawayt használok

(#19876) Tomi_Ohl válasza laci laci (#19869) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Reménykedtem benne, hogy karácsonykor már az lehet fent, de hát nem így alakult.
Xperia ROMhoz kiterjesztett partíció kell, amit most használok (RR) ahhoz viszont nem feltétlen szükséges. Ezen minden jól működik, a gyári böngészőt kivéve (bár lehet, hogy tiszta telepítéssel ott sem lenne probléma).

mizoli van, aki állítja, hogy US Englishen jó, meg hogy meg kell adni a phone appnak minden engedélyt. Nekem nem segítettek. RR-en nincs FC. :)

vikla007 ott valami kavarodás lesz. Csinálj egy TWRP backupot, wipe system, restore után elvileg sokkal több helyed lesz (voltam már hasonló helyzetben).

gyurex17 törölj valamit. Például a tts fájlok (system/tts) is foglalnak pár megát.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19877) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Egyébként nekem is az 1,2ből nincs hely... Ivan AOSP 6.0

(#19878) ∂яσнυη válasza Tomi_Ohl (#19876) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Most kipróbáltam, amit javasoltál a backup+system wipe+restore. Így már 605mb helyem van a systemen. Köszi. :)

Ami még gyanús az a user data: a 12,7gb-ból 1,5 foglalt, úgy hogy csak egy mentés van rajta (570mb) meg néhány kisebb app:dolphin,kerneladiutor,esfileexplorer,diskinfo.supersu.

Ez így rendben van, mert akkor elkezdem belakni?! :)

(#19879) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19876) üzenetére


mizoli
addikt

"RR-en nincs FC"

Meg sajnos FM rádió sincs. Ha lenne, azt használnám. Most visszatértem CM12.1-re, kell a mobilnet.

(#19880) Kris87


Kris87
aktív tag

Sziasztok!

Pár nap a legújabb Ivan 6.0 után:

Legújabb pico google alkalmazásokkal az engedélyek megadása után nincs FC, minden eddig használt alkalmazás elindul, hibát nem dob.
Pozitívum: elég jó az akku idő, nem pörögnek folyamatosan a háttérben programok feleslegesen, játékok tűrhetően futnak. A saját képernyő kirakása okos tv-re (tartalomátküldés) nagyon tetszik, jól működik, nem kell külön alkalmazás hozzá. Wifi stabil, telefonálás közben nincsenek gondok.

Ami nem tetszik:

Hálózatot kézzel babrálni nem lehet, egyedül ott van FC. GPS az utolsó Lollis RR-hez hasonlóan számomra nem használható, sokkal gyengébben látja a holdakat, ez sem megy a google térképpel rendesen. A statusbar testre szabhatósága túl gyér, csak a hálózati adatforgalom rakható ki pluszban segédprogramok nélkül, az akku kinézetét nem lehet babrálni. Hívást rögzíteni nem lehet rendesen, csak mikrofonról tud felvenni, mindkét felet egyszerre nem. Kamera csak a gyári puritán programmal működik, ott hdr és 4K videofelvétel van, de pl. a google kamera állandóan lefagy.

Kérdés: Most kiterjesztett partíción vagyok. Erre nem tudok miui-t feltenni ugye? Előbb vissza kell mennem a gyári partíció méretre?

(#19881) bozarjoska válasza Kris87 (#19880) üzenetére


bozarjoska
őstag

Nem kell visszaállítani a partíciókat, simán felmegy úgy a miui is!

(#19882) batabe válasza bozarjoska (#19881) üzenetére


batabe
senior tag

igen, felmegy, de tegyük hozzá, hogy a frissítést csak recoveryből tudod majd telepíteni. updater alkalmazással max letöltöd.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#19883) Kris87 válasza bozarjoska (#19881) üzenetére


Kris87
aktív tag

Köszi!

batabe: Neked is köszönöm, figyelek rá.

(#19884) Krissz1983


Krissz1983
aktív tag

Srácok. Mikorra várható a hivatalos android 6.0?

Give them nothing but take from them everything

(#19885) petrson válasza Krissz1983 (#19884) üzenetére


petrson
senior tag

Azt szeretnénk mi is tudni

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#19886) Fejvadi válasza petrson (#19885) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:C

(#19887) Mr.C válasza petrson (#19885) üzenetére


Mr.C
őstag

MI is kíváncsiak vagyunk, MI-kor jön ki :))

sudo rm -rf /*

(#19888) FANaticpass


FANaticpass
tag

De ráérek! 4óra 18p kijelző idő és 10%. :)

(#19889) Fejvadi válasza FANaticpass (#19888) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Jobban jársz ha minél előbb töltöd. :)

(#19890) FANaticpass


FANaticpass
tag

Camera appot erdemes hasznalni külön ami jobb a gyári nal? Camera awesome?

(#19891) Ájvé válasza FANaticpass (#19890) üzenetére


Ájvé
veterán

MIUI-n? Nem hiszem. Olyan beállítási lehetőségek vannak benne, amit fizetős appokba kapsz meg, esetleg ha nem használsz fotó szerkesztőt akkor témák miatt lehet használni valamit, vagy paper camera ami kicsit egyedibb, mást nem tudnék mondani.
Ha AOSP van fent akkor viszont mindenképp érdemes valamit keresni, legalábbis szerintem. Google gyári kamera alkalmazása elég vérszegény.

(#19892) Tomi_Ohl válasza ∂яσнυη (#19878) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Elég sokat foglal a dalvik cache is.. Szerintem az rendben van.

mizoli épp most javították az FM-et MM-en. Legújabb RR:
:)

FANaticpass MIUI-n a gyári kamera a legjobb, csak az tudja kihasználni a MIUI kamera apikat.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19893) ∂яσнυη válasza Tomi_Ohl (#19892) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Szuper. :))

Azt valahogy meg lehet buherálni, hogy a vissza ne a bal oldalon, hanem a jobbon legyen? Jobban kézre áll úgy nekem.

Ugye nincs Xposed 6.0-ra tudtomal. De nekem volt benne egy modul, ami hagyta, hogy annyit lépjek Spotify-ban amennyit csak akarok ingyen! Tudtok helyette valami jó ötletet zene streamre ingyen? Esetlge lehet, hogy valami mókolt spotify-t rakok fel addig..

[ Szerkesztve ]

(#19894) Tomi_Ohl válasza ∂яσнυη (#19893) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Valahogy így?

RR-en van ilyen beállítás. Mivel gondolom, hogy mélyen nem akarsz belenyúlni a rendszerbe, AOSP-n esetleg Xposed-del lehet megoldani.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19895) s4tch válasza Tomi_Ohl (#19894) üzenetére


s4tch
veterán

Ez az új RR is olyan, mint a régiek ("majd a következő talán használható lesz")? Ivan-féle 6.0 stabilitását hozza?

(#19896) ∂яσнυη válasza Tomi_Ohl (#19894) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

:K Erre gondoltam! És ez már a másik problémámra is megoldás lesz. :) Azt hittem még nincs Xposed, mert valaki mintha írt volna itt, de az is igaz, hogy nem néztem utána.

Melyik Xposed modul kell hozzá?

(#19897) Tomi_Ohl válasza s4tch (#19895) üzenetére


Tomi_Ohl
Topikgazda

Napi használatra van fent. Dirty flasheltem a régebbi verzióra, szóval nem tudom, hogy ez okozza-e, de a gyári böngésző nálam FC-zik URL beíráskor. Többi böngészővel jó. Ezen kívül nem találtam hibát (bár a GPS-t nem teszteltem, az meg mindig kétes működésű dolog, sokszor még MIUI-n is).

gyurex17 valóban írhattuk ezt, amikor kijött az első Ivan, akkor még nem volt Xposed MM-re, azóta lett.
Modul: amit én ismerek (Xperia/AOSP navbar) nem tudom, támogatja-e az új android verziót (anno KK-n használtam). De lehet, hogy Gravitybox-ban is van ilyen.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19898) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19892) üzenetére


mizoli
addikt

Köszi, ez az FM rádió van az AOSP 6.0-ban, nagyon jó. Akkor felteszem, remélem marad is :)

(#19899) mizoli válasza Tomi_Ohl (#19897) üzenetére


mizoli
addikt

Feltettem a 2015.12.20.-i RR-t, de már az első indulás sem volt rendben. Azonnal bealudt, csak hosszú bekapcs keltette életre. Open-pico gapps-t tettem hozzá, folyamatos beállításvarázsló FC. Ismételtem az egészet, most kitöröltem a recoveryben, de ua. Majd talán próbálom mégegyszer.

(#19900) pozanos válasza mizoli (#19899) üzenetére


pozanos
tag

Zoli, azt a gappsot használd, amit xda-n linkeltek azt irja az op hogy csak azzal szabad használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.